Raad Winkel. Raad Br. op Langendijk. Ruwe Huid PUROL Waarnaar men luistert ïe De Officier merkte op. «lat in het preees-verbaal mel ding werd gemaakt van winkel en pakhuis. Apellant repliceerde, dat het pakhuis van den winkel was gescheiden door deuren. Wel gaf hij toe. dat de ontvangen wijnsoorten zoo noodig werden geroeid of na gemeten in het pakhuis. De heer Stendert de Groot, de voormalige eigenaar verklaarde, dat bedoelde maten ook door hem niet meer werden gebruikt. In het pakhuis werden wel fusten in ontvangst genomen. De heer Officier achtte in dit geval het beroep on gegrond en vorderde bevestiging van het gewezen von nis. »N PAAR GEHAAIDE! AMATEURS KRAAKJESMAKEP-S. Een tweetal „veelbelovende" Heldersche jongelui, dé 21-jarige smid Bastiaan K, en de 20-jarige los werkman Simon Jan R.. hadden omstreeks November van het vorige jaar de eerste stappen gezet op het verderfelijke pad der inbraak en zieh beiden schuldig gemaakt aan een zestal diefstallen met braak met een virtuositeit. *n paar veteranen in het vak waardig. Doch de zaak. die aanvankelijk ging als gesmeerd, liep in het laatste van December toch eindelijk leelijk fout en verhuisden de ondernemende jongelieden met bekwamen spoed naar het huis van bewaring te Alk maar. terwijl zij heden, in de middagzitting terecht ston den als verdacht van een zestal inbraken, gevolgd door diefstal. Zoo brachten zü op 11 November een onge vraagde visite in den houthandel van den heer N. J. Vink en maakten daar een bedrag van 6 gulden en een portefeuille buit. De ..poet" was niet groot, maar alle beginselen zijn moeilijk, aei de dief. die een molensteen staL Op 4 Dec. trokken de heeren er opnieuw op uit en kozen de broodfabriek De Volharding als object van hun operaties. Een bedrag van f 8 kon hier als netto winst worden geboekt. Vervolgens maakten zij op 9 De cember een nieuw plan van aanval en was het een pak huis van den heer Van den Heuvel, waarop de keus viel. Hier viel hun ten deel f 11. benevens een collectie sigaren en sigaretten, die ook welkom waren. Die het kleine versmaadt niet waar? Den 14 December kon worden aangemerkt als een extra voordeeligen dag voor de heeren compagnons. In het pakhuis van den heer K. T. Oostgijzen. duikel den zij door het raam als getrainde acrobaten en werden beloond met niet mindeT dan 60 gld. en 80 ct. in contant geld. zooals de notaris zegt. Woensdag 16 December werd opnieuw een stTOopjacht ondernomen en was ditmaal het kantoor van den heer Albert Kool als doel uitgekozen. Hier mochten de hee ren verrijkt worden met een partij oude Dultsche bank biljetten, p.m. 50 stuks en gelooven we niet dat zij reden hadden bijzonder tevreden te zijn over het resultaat van hun bemoeiingen. Deze betrekkelijke tegenslag doofde echter niet hun pnthousiasme en werd op Dinsdag 29 December het ge luk nog eens geforceerd door een bezoek bij de firma Keiler en Bakker, handel in oliën en machinebenoodigd heden, en in dit geval bleek de tip niet onvoordeellg te zijn, want een bedrag van f 42.95 kon gedeeld worden. Gelukkig was deze kraak het slot. van de onderneming en werden de jongelieden voorloopig gedeponeerd in een inrichting waar nimmer wordt in- doch wel eens 'n enkele maal wordt uitgebroken. De heeren, thans voor de meervoudige strafkamer ge- lied, hadden het voorrecht elk over een verdediger te mogen beschikken. Mr. van Dijk opponeerde voor Bastiaan K.. en Mr. v. d. Loos zag zich de juridische belangen van collega Si mon R. toevertrouwd. Door de jongelieden werd openhartig bekend en de heer Wiggers was mede aanwezig om te trachten hier nog te redden, wat gered kon worden. Ongeveer f 32.46 was nog op hun bevonden als over schot van de gepleegde diefstallen, inzonderheid laatst genoemde. Dit geld werd afgedragen aan den heer Bak ker, die blijkbaar voornemens koesterde een civiele ac tie teg ende verdachten in te stellen en wiens schade dus tot een tientje werd gereduceerd. Door den heer Wiggers werd geadviseerd een voorw. straf voor beide verdachten en onder toezichtstelling van het Leger des Heila, onder de bijz. voorwaarden zou moeten worden opgenomen de verplichting voor ieder de reclassanten om de toegebrachte schade te vergoeden voor ieder vastgesteld op f 47.73. De verdachten gingen hiermede accoord. De heer offieier toonde zieh na een toepasselijke In leiding bereid het advies van den reclasseeringsambte- naar als basis te nemen van zijn requisitoir en vorderde 1 jaar gevangenisstraf, maar voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar, benevens 't opleggen van bijzondere voorwaarden. Mr. v. d. Loos noemde verdachten gelegenheidsdieven en achtte de strafmaat te overvloedig en verzocht cle mentie. Mr. van Dijk liet zich ongeveer in gelijken zin uit en refereerde zich overigens aan het oordeel der rechtbank. Finis. Spoedvergadering van den Raad op Dinsdag 1 Maart 1931 Tegenwoordig de heeren: G. Kamp. P. Dekker Dzn.. L. van Wijk. D. Brugman Jbz., J. de Veer. Th. de Pree en P. van Zoonen. Voorzitter de burgemeester. Secretaris de heer A. de Ridder. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergaderingen worden goedge keurd. Voorstel crediet voor kunstmest van f 600 te verhoogen tot hoogstens f 1000. In verband daarmede, dat wegens de zeer geringe toewijzing van zwavelzure ammoniak door het Nationaal Crisiscomité, Burgemeester en wethouders zich voorstel len om de verschaffing van zwavelzure ammoniak op gelijke voorwaarden tot pl.m. 50 pet. der aangevraagde hoeveelheden mogelijk t« maken. Blijkens mededeeling van het Natinoaal Crisis Comité is van de aangevraagde 28.900 K.G. zwavelzure ammo niak toegezegd 1800 K.G., welke betrokken kan worden over de N.V. Handelsraad L.T.B. te Oude Niedorp. Voorts is door de Centrale Commissie voor de ver leening van renteloos voorschot aan noodlijdende tuinders bericht dat 70 pet. van het beschikbare bedrag van f 700.000 waarvan door het Rijk f 490.000 en door de ge meenten f 210.000 beschikbaar is gesteld, voorloopig be schikbaar gesteld zal worden onder bepaalde voorwaar den en daarna de officieele toewijzing zal volgen. Het voorschot is geheel voor risico der gemeente. Beide gevallen zullen niet alleen ons, doch de massa om ons heen teleurstellen en het komt den Voorzitter voor, dat de voorlichting tooh niet juist is geweest en het spijt spreker dat niet geadviseerd is een andere maatstaf aan te leggen. De toewijzing kunstmest is zoo bedroevend laag, dat de distributie moeilijk wordt en bovendien wat moet er gedaan worden met de kleine menschen, die 50 of 100 Kg. aanvragen. Voorzitter kan ook niet nalaten, zonder nog te spreken van verontwaar diging, zijn groote teleurstelling daarover uit te spreken, voor de aanvragers en voor hen die bereidwillig de zaak hebben ter hand genomen. Evenzoo ls teleurstelling te vreezen ten opzichte van de credieten, waar niet zal worden bereikt, wat na se rieus opgezette adviezen is gevraagd, nu niet de toe stand zal zijn f 700.000 van het Rijk plus f 300.000 van de gemeenten, doch f 700.000 met inbegrip van 30 pet. der gemeenten. Spr. betreurt dit en ziet als gevolg daarvan de gemeente genoodzaakt naar andere middelen uit te zien. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat de heer Kamp hem als zijn meening heeft medegedeeld, dat de lijst van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. van personeel waarvoor kunstmest was aangevraagd, nog door den Raad diende te worden beoordeeld. Aan vankelijk was dit de meening van spreker niet. doch meende later toch dat dit goed kon zijn. nu de toewij zing ammoniak zoo gering was en in verhouding tot die aanvrage ook de verstrekking van super was geregeld en de wenschelijkheid was uitgesproken een evenredige onder- en bovenbemesting te verstrekken. In verband daarmede is de vraag gesteld of het geen aanbeveling verdient de ammoniak aan te vullen in dier voege, dat die evenredigheid blijft bestaan. Besloten wordt over te gaan tot besloten zitting. Teruggekeerd in openbare vergadering doen B. en W. een nieuw voorstel, nl. voorstel crediet voor kunstmest van f 60G te verhoogen tot hoogstens f 1000. In verband daarmede, dat wegens de zeer geringe toe wijzing van zwavelzure ammoniak door het Nationaal Crisiscomité. B. en W. zich voorstellen om de verschaf fing van zwavelzure ammoniak op gelijke voorwaarden tot 75 pet. van de door den Raad aan de aanvragers toe gewezen hoeveelheden mogelijk te maken, met dien verstande, dat voor zwavelzure ammoniak een gelijk be drag zal worden betaald als voor de verstrekking van het Natinoaal Crisiscomité (f 2 per 100 Kg.) benevens 75 pet. van de door den Raad toegewezen hoeveelheid superphosphaat tegen betaling van f 1 per 100 Kg. De heer Dekker zegt met het voorstel niet accoord te kunnen gaan en stelt voor 100 pet. toe te kennen. Er is besloten f 600 uit te trekken voor verstrekking van super, we zullen nu beneden dit bedrijf blijven. Daarnaast staat vast, dat de credieten weinig of niets zullen beteekenen en aangezien hoe beter de bemesting, hoe beter de landerijen in stand blijven, en met toevoe ging van ammoniak, het nu voorgestelde bedrag niet wordt overschreden, is spr. voor 100 pet. De heer De Pree verklaart zich tegen het voorstel. Spr. stelt voor de lijst nogmaals te herzien en die aan vragers, die zelf nog iets kunnen doen, daaraf te voeren en dan de overblijvende werkelijk noodlijdende tuinders en bouwers 100 pet. te verstrekken. De heer Van Wijk sluit zich aan bij het voorstel van den heer De Pree, spreker wenscht de lijst, zooals die nu is te aanvaarden en met het oog op de financien dringt spreker aan op voorzichtigheid. Deze verhooging ziet spreker als gevolg van de teleurstelling door de toewijzing van het Nationaal Crisiscomité. De gemeente kan zich gelukkig nog iets permitteeren, doch als er be hoefte komt aan levensbehoeften, hoe lang zal het dan nog kunnen. Als we moeten afhangen van de regeering zal het heel wat minder worden, daarom wenscht spr. nu reeds geen cent onnoodig uit te geven, ook niet voor kunstmest De heer Brugman ontraadt het voorstel de Pree, er is nu van 7 tot half elf In besloten vergadering gediscus sieerd en beoordeeld, de zaak ls voldoende overwogen. De heer Kamp gaat accoord met het voorstel van B. en W. 75 pet. toewijzing is een royaal standpunt,, waar men zeer tevreden mede zal zijn. De Voorzitter brengt vervolgens in stemming: le. Het voorstel de Pree; dit wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren De Veer, van Zoo nen, Kamp, Dekker en Brugman. Voor de heeren Van Wijk en de Pree. 2e. Het voorstel Dekker; dit wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren De Veer, Van Zoo nen, Kamp, Van Wijk, en Brugman. Voor de heeren: De Pree en Dekker. 3e. Het voorstel van B. en W.; dit wordt zonder stem ming aangenomen. De Voorzitter zal verder de noodige prijsopgaven in winnen en de verdere regeling treffen, waarbij de me dewerking van den heer Kamp wordt gevraagd, waar toe deze bereid is. Rondvraag. De heer Kamp vraagt of het uurwerk in den Raad huistoren al in orde is. De Voorzitter meent van wel, doch zal zich zoo spoe dig mogelijk overtuigen. Daarna is de vergadering gesloten. Dinsdagavond kwam de raad dézer gemeente in spoedeischende vergadering bijeen. Voorzitter de heer P. Slot, burgemeester, secretaris de heer H. Schelhaas. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en ging voor in gebed, waarna de notu len der vorige vergadering door den Secretaris wer den voorgelezen en onder dankzegging aan den sa mensteller goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stokken. Voorzitter deelde mede, dat van ae heeren Van der Graaf en Blijze bericht was ingekomen dat zij hunne benoeming, resp. herbenoeming als leden der com missie voor plaatselijk toezicht op het L. O. aanna men. Van den heer J. Kruk bericht, dat hij zijn benoe ming als lid van het Burg. Armbestuur aanneemt. Ook bericht van aanneming van de benoemde leden van de Schattingscommissie voor de Inkomstenbe lasting. de heeren C. Ooijevaar. A. Glas. lv. Kamp en O. Koedijk. Van Ged. Staten was de goedkeuring ingekomen op de verordening op de heffing van schoolgelden. Van Geti. staten bericht, dat de legger der wegen is vastgesteld volgens den in 1924 gedreven schouw over de wegen. Van de kosten van den legger van de Prins Hendrikkade zal de helft worden gerestitueeru uit de Provinciale kas. Van B. en \Y. van Oudkarspel, de centrale gemeen te van den Keuringskring, was de afrekening inge komen van den Keuringsdienst. De totale uitgaven hadden f5052.92. de totale ontvangsten f4969.55 be dragen, alzoo een nadeelig saldo van f83.37. wat voor deze gemeente beteekent een bedrag van f 16.67. Dit nadeelig saldo vindt zijn oorzaak in het feit, dai de keurmeester eenigen tijd ongesteld is geweest, zoodat een vervanger moest worden aangesteld. Ingekomen was de exploitatierekening van de Wo ningbouwvereniging. welke sloot met een bedrag van totaal f7695.01. Van de Commissie, ingesteld inzake de aardappel ziekte was het verslag der werkzaamheden ingeko men. Van den Geneesheer-Directeur van het Prov. Zie kenhuis te Santpoort bericht, dat de verpleegde uit deze gemeente, N. Hartog, was overleden. Van de Ontvanger der Directe belastingen te Alk maar bericht, dat het bedrag aan dividend en tan tièmebelasting voor deze gemeente f 258 bedraagt. Van den Inspecteur der directe belastingen bericht, dat het kohier 1931/32 der opcenten op de personeeie belasting is geschat op f5200. Bovenstaande otukken werden voor kennisgeving aangenomen. Van het Nod. Instituut van Architecten was een schrijven ingekomen, waarvan de bedoeling was. dat onze gemeente-ambtenaren geen werk voor anderen mogen verrichten. Voorzitter zeide, dat dit in de groote steden mis schien van belang was, voor onze plaats heeft hei echter geen beteekenis, waarom Voorzitter voorstelt het stuk voor kennisgeving aan te nemen. Aldus be sloten. Van de gemeente Bloemendaal was een schrijven ingekomen met het verzoek mede te willen werken tot de inperking van den overmat.igen schoolbouw. Voorzitter stelde voor. dit schrijven voor kennis geving aan te nemen, alhoewel m6n hier allen voor de inperking is. Aldus besloten. Van het Centraal Genootschap voor Kinder Her- stellings- en Vakantiekolonies was een verzoek inge komen de subsidie te willen herzien en deze te stellen net als de nevengemeenten op de helft van de aan de kinderen ten koste gelegde gelden. Er werd gevraago om een extra subsidie van f 100 over 1931. Het schri' ven was vergezeld van een lijst der uit deze gemeen te verpleegde kindere* en de gemaakte onkosten. Voorzitter stelde voor. namens B. en W. aan dit verzoek te voldoen, waartoe werd besloten. VRIJDAG i MAART. HILVERSUM (1878 M.) V.A.R.A.: 645 en 7.30 Lichaamsoefeningen o.I.v. G. Kleerekcper; 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 VARA-Sep- tet ol.v. Is. Eyl. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A 10.15 Voordracht door M. Erfmann; 10.30 Vervolg Con cert; 11.00 Kwartiertje te verz. door den Bond van Soc. Dem. Vrouwenclubs; 11.15 Vervolg Concert. AVRO.: 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Het AVRO-Klein-orkest o.I.v. Nico Treep; 2.00 Uitz. v. scholen; 2.30 Klein- Orkest; 3.00 Uitzending uit Mag. „De Bijenkorf" te Rotterdam: Concert door Roemeensch Ensemble. V.A. R.A.: 4.00 Piano-recital door Joh. Jong; 4.30 Knutsel werkjes voor kinderen; 5.00 Het V.A.R.A.-orkest o.I.v. Hugo de Groot; 6.45 Het beginselprogram v. d. S.D. A.P. (III) Prof. R. Kuyper; 7.15 Vervolg concert. V.P. R.O.: 8.00 Faust-cursus door Ds. E. J. v. d. Brugh; 8.30 Haydn-cyclus; 9.00 Cursus „Geloofsleven" door Ds. D. Bakker: 9.30 Gramofoonmuziek; 10.00 Persberich ten Vrijz. Gods. Persbureau; 10.05 Persberichten Vaz Dias; 10.15 B. Verhagen: „Tooneel als Cultuurbeeld"; 10.45 Gramofoonmuziek. VA.R.A.: 11.00 Gramofoon muziek. HUIZEN (298 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Korte Ziekendienst; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Zuster M. Blankvoort: ,-,Eenige algemeene raadgevingen omtrent babyverzorging"; 2.30 Trio Hendriks; 4.30 Verzorging zender; 5.00 Halfuurtje voor jeugdige amateur-foto grafen; 5.30 Gramofoonmuziek; 6.00 H. J. Steinvoort: „Een papier- of prullemand"; 6.30 Bezoek Radiodokter; 7.00 Lezing door A. J. Herwig; 7.30 Politieberichten; 8.00 Haarlemsche Orkestvereenlging o.I.v. Fr. Schuurman; 9.00 Lezing; 9.30 Vervolg concert; 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 6.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Omroep-symphonle-orkest o.I.v. Arthur Meulemans. 9.50 Deensche muziek. 8.30 Franz Schreker-concert. KALUNDBORG (1153 M.) BERLIJN (419 M.) DAVENTRY (1555 M.) 9.55 Het Radio-Harmonie-orkest; 11.20 Dansmuziek. PARIJS (1725 M.) 8.20 Concert. BUDAPEST (650 M.) 9.35 Concert door de Zigeunerkapel Magyari. WEENEN (517 M.) 7.36 Opera „Die Nacbtigall". ZATERDAG 5 MAART. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen oJ.v. G. Kleerekoper; 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Het Amster- damsche Solistenkwintet o.I.v. Loe Cohen; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 VARA-Septet o.I.v. Is. Eyl; 1.45 Verzorging zender; 2.15 Kwartiertje v. h. Inst. v. Arbeidersontwikkeling; 2.30 VAR A-Kinder koortje „De Krekeltjes"; 3.00 Piet Tlggers: „De socia le posities en de sociale nood der toonkunstenaars"; 3.20 Gramofoonmuziek; 4.20 Cello-recital door J. Druk ker; 4.45 A. F. Muller: „Arbeiderssport"; 5.00 Beoefe ning der huismuziek; 5.45 S.D.A.P.-kwartlertje; 6.00 VARA-Septet; 6.30 Groningsch uurtje; 7.15 Vervolg concert; 7.30 Bestuursmededeelingen door G. J. Zwert- broek; 7.45 Vervolg Concert: 8.00 Bij de Pomp; 8.15 Bonte avond 11.00 Persberichten van Vaz Dias; VA- RA-varia en voetbalmededeelingen 11.15 Gramofoon muziek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (298 M.) K.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 K.R.O.-trio; 11.3" Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.-Sextet: 1.45 Verzorging zender; 2.00 Gramofoon muziek; 2.30 Kinderuurtje; 4.00 Charley Gertyn's Band; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.55 Sportnraatje 5.10 Vervolg concert; 6.45 Cursus Esperanto; 7.10 Lezing; 7.30 Poli tieberichten; 7.45 Gramofoonmuziek; 9.15 Nieuwsbe richten van Vaz Dias; daarna vervolg ooncert; 11.00 gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 8.20 Omroep-symphonie-orkest. KALUNDBORG (1153 M.) 7.20 Dansmuziek; 8.30 Populaire Deensche muziek; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 6.30 Vioolspel door Marta Linz; 7.20 Programma van Langenberg; 9.20 Dansmmuziek. LANGENBERG (473 M.) 7.20 Vroolljke avond. DAVENTRY (1555 M.) 5.05 Orgelconcert; 7.50 Het B.B.C.-Orkest; 10.00 Vaude ville; 11.00 Ambroses' Band in het Mayfair Hotel. PARIJS (1725 M.) 9.05 Declamatie; 10.05 Gramofoonmuziek. BUDAPEST (550 M.) 5.50 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 8.05 Uitzending van een Opera uit het Koninkl. Theater. WARSCHAU (1412 M.) 9.30 Chopln-concert; 10.10 Dansmuziek. RADIO SUISSE ROMANDE (403 M.) 7.55 Symphonieconcert door het Omroeporkest; 9.35 Dansmuziek. IQ len 1 De heer Bonnet merkte op. dat in het adres vi Bloemendaal werd gevraagd om adhaesiebctuigj; Daar is toch niets tegen, als we voor inperking Voorzitter antwoordde, dat het niet: de manier waarop dergelijke stukken worden behandeld. H* voor kennisgeving aannemen is een gevolg van breedvoerige besprekingen in de vorige vergaderi^ Spr. vroeg zich af. wat een dergelijke adresbewetfi zou beteekenen. We hebben het standpunt ingenomt niet op dergelijke verzoeken in te gaan. De gemeej ten hebben biervoor hun organisatie. Laat ze das; heen gaan. Het heeft toch geen doel er andere pj meenten bij te halen. De heer Bonnet wilde de gemeente Bloemendaal J dan op wijzen, dat zij zich tot de afd. Noord-Holla^l van de Vereen, voor Ned. Gemeenten moest wenden Het is niet juist, om het zoo maar voor kennisgevinj aan te nemen. Na eenige bespreking werd besloten dit in schrijven aan Bloemendaal te vermelden. Stean landarbeider Voorzitter zeide, dat B. en W. van hun bevoegij heid gebruik hadden gemaakt en zich tot den Mi nister hadden gewend om een bijdrage te mogen ont vangen in de kosten van een steunverleening aaj de landarbeiders. Hierop was een gunstig antwoon Wt ontvangen. De steunregeling gold van 14 Februari [ag t tot 19 Maart en kon dan verlengd worden als hn eniië noodig was. De Minister kon zich met het tarief zer gemeente niet vereenigen. Om de uniformiteit Handhaven stelde de Minister de volgende regeling «r voor, waarvoor dan steun zou worden verleend. Vr gehuwde en ongehuwde georganiseerde kostwinner f8.50 per week met een toeslag van f0.50 per perser boven de twee gezinsleden. Voor georganiseerde kog gangers f6 per week. Voor ongeorganiseerde gehuwde en ongehui kostwinners f7 per week met een toeslag van fOj voor eiken persoon boven de twee gezinsleden. Voo ongeorganiseerde kostgangers f5 per week. Met dg huurtoeslag en de brandstoffenbon van fl kon Minister zich wel vereenigen. Men dient zich schikken naar de regeling van den Minister, omda anders geen steun wordt verleend, waarom dan ook bericht, dat men hiermede accoord gaat De heer Van der Molen vroeg, of het een groot vei schil uitmaakte, waarop de Secretaris antwoorddi dat de gehuwden met een paar kinderen nog iet meer zullen krijgen, daar de regeling der gemeente 0| f9.20 per week was gesteld, voor gehuwden zónda en mèt kinderen. B. en W. stelden voor, een rekening-courant oveJ^je eenkomst aan te gaan met de N.V, Bank voor Nea oor Gemeenten te 's Gravenhage. Voorzitter deelde meng [gtei dat in de vorige vergadering reeds een dergelijk bg sluit was genomen, doch dat Ged. Staten er aanmer »bb( king op hadden gemaakt. De rente voor debetsaldi oor moet nu op VA worden gesteld. Dit was in de vo eeft rige overeenkomst 1 Aldus werd besloten. grei! De De rentelooze credieten. Door den Mi- oorz nister reeds 70 pCt. der f 700.000.— be- jan« schikbaar gesteld. r0uv id ti Voorzitter zeide, dat voor dit punt deze spoed eischende vergadering was gelegd. Reeds in de vo-i., rige vergadering was een principe besluit genomen, III dat men voor 30 garant zal zijn. Het definitieve bedrag was toen echter nog niet bekend. De aan vragen groot f 103.650.— zijn door B en W. met den voorzitter van „Groentencultuur", den heer H. Glas, en het bestuurslid der Boerenleenbank, den heer W Slot, behandeld en is voorloopig toegezegd een De drag van f83.825.Spr. stelde voor. nu het defini tieve besluit te nemen. De garantie der gemeente za! ten hoogste f 25.147.50 bedragen. B. en W. stellen u?' voor, voor dit bedrag een geldleening aan te gaat 7 tegen een rente van hoogstens oVt en aflosbaar, ih l'n., 20 iaren, terwijl de hoogste aflossing per jaa» f 1676.50 niet te boven behoeft te gaan. Men zal ever e. wel overeenkomen, dat ook meer mag worden ai eis gelost. Og Gisteren is een brief van den Minister ontvangen 'rel<: waarin werd medegedeeld, dat deze reeds 70 vai M. de f700.000.ter beschikking van de Centrale Cora missie van Advies heeft gesteld, vóór de aanvrage!^., zijn behandeld, terwijl van de Centrale Commissief1111 eenzelfde schrijven is ingekomen, met verzoek, zc spoedig mogelijk de gegevens op te zenden, zoodi men in de vergadering van Donderdag een bedrag kan toewijzen, zoodat de ergste nood kan worden gelenigd. De heer Van der Molen vroeg, of men. als een ge deelte door de credietneraers werd afgelost, dit geld mocht gebruiken voor die f 1676.50. Voorzitter antwoordde, dat dit wel mocht en (leL Secretaris lichtte toe. dat die f 1676.50 het 1/15 0. deelte der f25.147 50 is en dat het de bedoeling is dat in de eerste vijf jaar geen verplichte aflossing zal worden gedaan, terwijl toch het recht zal worden voorbehouden, dat dit wel mag geschieden. De heer Bonnet vroeg, of men nog eenig toezicht op de credietnemers mocht uitoefenen of dat het al was met het verstrekken van het geld. B.v. op de ma nier waarop het werd gebruikt. De Voorzitter zeide, dat de credietneraer verplicht was. bij de aanvrage op te geven, hoeveel hij hier voor en daarvoor noodig had. Daar zal wel eenig toezicht op worden uitgeoefend. De hee- Koedijk vroeg, of men het r'cht had de crediéten op te i/eggen. als men het noodig oordeelt, waarop wordt geantwoordt dat. als de toestand zica ten gunste wijzigt, dit wel kan geschieden. Reductie landhaur. B. en W. stelden voor. :1e huurders van gemeente akkerland een reductie te geven van 25 wat een bedrag zal vorderen van f i39.76. Werd aangenomen.) Belastir.gverhooglng. B. en W. stelden voor. een verordening vast te stel- ien op de heffing en de invordering van opcenten 3p de gem. fondsbealsting ten getale van 80 (thans '0), en tot vaststelling van een verordening op de hei- 'ing en invordering van opcenten op de grondbelas ting, voor geb. eig. ten getale van 80 (thans 40>. De Secretaris lichtte de noodzakelijkheid dezer ver- looging toe. Men meet een mindere ontvangst van "5500 dekken. De inkomsten worden geschat door le verhooging der opcenten op de fondsbel. op f440u, loor die der grondbel, op f1184. alzoo een meerdere ontvangst van f 5584, zoodat f 84 overblijft. Aldus werd besloten. De begrooting van 1931 werd gewijzigd tot een be drag van 17350.80 in uitgaven en een gelijk bedrag in ontvangsten, zoodat deze zonder buitengewone; maatregelen klopt. Bij de rondvraag vroeg de heer Van der Molen naar de kunstmest van het Crisiscomité, waarop Voorzitter antwoordde, dat voor deze gemeente slechts 1000 K.G. beschikbaar wa« gesteld, benevens f88 voor aankoop bij de handelaren. Hierna sluiting. Gl le 1 Ut en 1ch «n wet ten, ieli c-- Van wij. ter post Het een noch het andere. (W e e ft e n In een Weensch medisch tijdschrift komt de volgende anecdote voor: De bekende Weensche chirurg Professor Gussenbauer had eens den een of an deren Hertog door een operatie van een lastige kwaal afgeholpen. De Hertog toonde zich zeer dankbaar en op een dag kwam zijn adjudant naar Professor Gussen bauer met de volgende vraag. Zijn Hoogheid liet pro fessor allerminzaamst de keus: Welk honorarium ver koos Professor: het eerekruis der Franz-Josephs-orde of twintigduizend gulden? Waarop Professor kernachtig antwoordde: „Ik krijg van zijn Hoogheid het een noch het andere. Ik krijg van zijn Hoogheid de somma van veertigduizend gulden." Er bleef zijn. Hoogheid niets over dan te betalen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8