andelijke Ruitersport in het Noorden. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. icieele meldingen. mgs den hoefslag. MZ Een oplettende machinist. De vergiftigingszaak te Bergen. Het drama in den M a j e 11 a-t o r e n. Woensdag 9 Maart 1932. SCHAGER ilimu Kiens- 75ste Jaargang No. 9034 COURANT. Mmituit- LulMlil jt blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- jg en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tatiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330 INT TELEF. No 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. Be correspondentie betrekking hebbende op deze riek, te zenden aan J. C. Vethman, Waardpotder, bom. TeL 25. Nadruk verboden R AVONDEN. R. „Heiloo en Omstreken", 19 Maart a.5., 5-jar!g tan, ..Het Ruiteraanzoek", Café „De Rustende Ja- 1 te Heiloo. R. „De Noorderruitcrs" te Den Helder, 2 April duitr. Tooneelstuk „Het Ruiteraanzoek." DENLIJSTEN. j wachten nog de ledenlijst der L. R. „Kapt. v. d. jORDHOLLANDSCH TENTJE. Jaterdag 1.15 uur maatnemen door coupeur voor L. R. cel" in Café Dernison, daarna rijlea. ROTARIA TEN »eft bekendheid aan *t doen en laten uwer vereeni- in de Rulterrubrlek, gij bevordert hiermede de leid der Noordhollandsche Landelijke Ruitersport. •STRIJDEN. ioncours van Land. Rijv. te Anna Paulowna op 19 f HEILOO: vroeg in den Zondagmorgen plast* de regen mis- j op de daken, zoo zelfs, dat wij wakker werden dit zeer ongewoon geluid, in deze regenlooze pe- Wij gaven „Heiloo en Omstr." een slechten kans. zou niet heden de „Cross Country" worden gere- dle al enkele malen in de officleele meldingen was onceerd. Doch gelukkig naar mate het lichter verminderde de regen om eindeiyk geheel op te a en plaats te maken voor het zonnetje, dat steeds ;r kwam. en een mooien zonnigen dag beloofde, •rdaad had de L. R. „Heiloo" geen mooier kans i krijgen. Het gezelsohap. dat ongeveer half tien leid was. voor de mooie Kennemer manége, bood fleurigen aanblik, en er heerschte, en dit no. 1. een opgewekte stemming. belangstelling bleek zeer groot te zijn: 21 ruiters amazone's waren aanwezig. In een prettig tempo naar de Provinciale landgoederen gereden, waar de zou plaats hebben. Het te rijden parcours was ult- :ht door den heer R. E. Laan uit Wormerveer en aangegeven door een tachtig vlaggetjes; de te vol- I route was hierdoor zeer goed aangegeven. Jij den start aangekomen, werd afgereden, en werd de te leggen afstand, pl.m. 1800 meter, door het gezel- ap ruiters in oogenschouw genomen en wat tot een »che wandeling noodzaakte. Het veld bleek zeer goed »zen. In den aanvang door heuvelachtige terreinen, i daarna door een bosch in 't open veld te eindigen, in de situatie was opgenomen, ging men te paard en uk het startsein. Zeer mooie ritten werden gemaakt, »ral het stuk door het bosch was al zeer interessant, n 't eindmint verscheen als eerste de bekende ruiter heer U. Spaan van Koedijk, die een tijd maakte van Pin. 58 sec., op den voet gevolgd door de heeren C. Eis Jz. en R. E. Laan. ieder in 5.01 min. 7 sec.; later •lgd door Herr Direktor de Jager, waarna zeer spoe- het geheele gezelschap weder voltallig was. ierna volgde een onderling springconcours, waar- Ör zeer fraaie kunstvoorwerpen waren beschikbaa* «teld. Welverdiend werd hier Mej. N. Spaan no. 1. de i 3e en 4e prijs kwamen resp, aan de heeren IJ. Spaan, E. Laan en J. Klerk. pa afloop hiervan werd door de Kennemer Manege p kop koffie aangeboden, waar allen een dankbaar •ruik van maakten. Aan de winnaars werden onder prettig woord de geschenken uitgereikt, fog geruimen tijd bleef het gezelschap byeen en er natuurlijk nog harder gereden dan ooit. Hoe ook, er bleef een gezellige, sportieve ..stimmung". hier bleek weer, dat een dergeiyke goed georgani- onderlinge wedstryd en rit veel en veel mooier en mer is dan een coucours, waar bergen werk en reiding aan is, en vaak een groote desillusie is, verlammend werkt op zeer veel ruiters: Men denkt ®ich zoo spoedig in een hoekje. Op dergelijke dagen komt 't zelfvertrouwen weer naar boven en dat moe ten wij hebben en... houden. Hartelyke afscheidsgroeten weerklonken, verlaten lag weer de manege, doch in diens ruimte bleef achter de nagalm van een verrukkeiyken dag, van ruitergeest en Paardensport. Vm. RIJKS-VOO RJ AARSHENGSTENKEURING TE ANNA PAULOWNA. Begunstigd door zeer fraai winterweer had j.1. Don derdag de jaarlyksche Rijksvoorjaarshengstonkeuring te Anna Paulowna plaats. Zy kenmerkte zich door zeer veel belangstelling. Behalve de oude bekenden „Hadocus" van den heer Stoop en „Beppo" van Mevr. de Wed. Mulder, „Dia mant" van den heer G. W. Waiboer, is onlangs door zyn eigenaar verkocht, waren een paar nieuwe sterren aan het paarden-firmament verschenen. Een zeer verblydend verschynsel. De hengsten „Obelus" van Texel en „Mo- livier" van de heeren Reyne en Rempt maakten hier hun entrée. Het eerst werd voorgebracht de welver zorgde „Hadocus", die evenals vorige jaren weer in gang vond by de jury. „Hadocus" is en biyft een goede verschyning. Hierop kwam „Molivier" en daarna „Obe lus" zich presenteeren. Een paar zeer goede dieren; het ls maar gelukkig, dat deze beide „heeren" door het kom groote water zyn gescheiden, het konden wel eens ge duchte tegenstanders worden; zoowel .Molivier'' als „Obelus" kunnen gezien worden. „Molivier" is op 't oog zwaarder van bouw, doch toonde ook zwaarder, doordat deze hengst goed in 't vleesch zit. Ook zonder dit zal .Molivier" zwaarder gebouwd zyn als „Obelus". Beide paarden munten uit door zeer solied beenwerk en zeer goede hoeven. „Obelus" kreeg tydens de keuring een reprimande en moet in den vervolge zorgen, zyn hoeven wat lager te hebben. Het zyn echter beide goede typen en zal 't vrouwelyk materiaal naar even redigheid-worden bij de diverse fokkers, dan krygen wij in de toekomst in ons Noorderkwartier een goed klas paarden te zien. Tot slot werd „Beppo" nog voorgebracht. Deze oude bekende moest echter worden afgewezen. Na wat wy hadden gezien van zyn 3 voorgangers, was 't contrast ook wel erg scherp. „Beppo" heeft met deze keuring, naar wy meenen, zyn fortuiniyk hengstenleven achter den rug. Wy zullen niet in de finesses de goedgekeurde dieren nagaan, doch kunnen niet nalaten onzen spyt uit te drukkèn dat het monsteren nog zeer veel te wen- schen overliet. Veel zweepgeknal, busjes met iets er in dat rammelde, waren by den draf nog zeer noodig en dit is toch overbodig. Het beste was hierin nog „Hado cus", die zeer goede momenten van draf gaf. Met „Mo livier" en „Beppo" was het nog lang niet zooals 't inderdaad gewenscht zou zijn. Het is een mooie taak voor onze landelijke ruiter s-h engste n- houders, deze dieren zoodanig te ontwikkelen, dat zy niet alleen als dekhengst, maar ook als werk-, tuig en zadelpaard dienst kunnen doen. Tevens is dit een geweldige reclame voor den hengst zelve, en wekt een groote mate van vertrouwen op by 't publiek. „Moli vier" is hier al een stuk mede op weg, daar dit paard reeds als zoodanig werd gebruikt en uitstekend onder 't zadel gaat. 't Zou misschien een goed idéé zyn, de aanwezige hengsten aangespannen te vertoonen op de concoursen in 't a.s. seizoen. Zeer tevreden kunnen wij UIT ZEVENBERGEND HISTORIE. Resten van een ouden muur. Bij het graven voor een hoofdrioleering in de kom der gemeente Zevenbergen, stuit men op een zwaren muur, waarvan niemand de juiste herkomst kan noe men. Vermoedelijk zal het een oude stadsmuur zyn. Zevenbergen is een oud stadje, met muren afgesloten dan wel een muur van vroegere Prinselijke gebouwen. De reeds blootgelegde muur is meer dan 1 M. breed; ligt ruim 2 maten onder de begane straat en loopt van Noord naar Zuid In een tot nu toe, onbepaalde lengte. Er zit beslist iets voor den historicus in opgesloten. WACHTMEESTER MISHANDELD. Aanvaller In het been geschoten. Maandagavond werden een jongen en een meisje, die te Asten (N.Br.) in de Wilhelminastraat liepen, lastig gevallen door een zekeren H., landbouwer uit Someren Een wachtmeester van de marechaussee, Z. genaamd, die zich met het geval bemoeide, werd door den biyk- baar in een nogal prikkelbare stemming zynde H. met een groot stuk hout geslagen. Daarna ging H. op de vlucht, gevolgd door den wachtmeester. H. vluchtte in het hotel van R., nog steeds gevolgd door den wacht meester. Noodgedwongen loste de wachtmeester op den woesteling een schot, waardoor deze in het been werd getroffen. Hierna kon de wachtmeester tot de arrestatie van den man overgaan, die daarna gevankelijk naar Helmond Is overgebracht. VERDUISTERING BIJ DE GEMEENTE WOERDEN. De Utreechtsche rechtbank heeft gisterochtenr uit spraak gedaan in de zaak tegen den 37-jarigen C. M., boekhouder by den gemeentelyken dienst te Woerden; die 14 dagen geleden terecht heeft gestaan als verdacht van verduistering van f 58000 ten nadeele van de ge- meene Woerden. De eisch was 1 jaar gevangenisstraf, onder aftrek van de voorloopige hechtenis. Verdachte is thans veroordeeld tot 8 maanden met aftrek van de voorloopige hechtenis. „MOLIVIER" TIJDENS DE KEURING. zijn over de resultaten der keuring. Het Noorderkwar tier is een groote stap verder gekomen, met dit mate riaal kan voorwaarts worden gemarcheerd. Wy laten hier nog een overzicht volgen: Goedgekeurd: „Hadocus" N.S. Tg. 287, Oldenburger. Vader: Simon Gr. P.S. 240. Moeder: Omila, Gr. P.S. 4542. Eige naar C. Stoop. Wogmeer, Spierdyk. „Obelus", N.S. Tg. 308, Gron. Vader: Grumbach Gr. P.S. 310. Moeder: Marchiena, Gr. P.S. 4420. Eige naar: Paardensport en L. R. „Texel". (Werd voor 3 jaar goedgekeurd). „Molivier", N.S. Tg. 290, Oldenb.-Gron. Vader: Dolivier N.S. Tg 214. Moeder: Gelien, N.S. Tg 1422. Eig. Dr. Rempt, N. Niedorp en K. Reyne, Barsinger- horn. Afgekeurd: „Beppo", N.S. Tg. 145, Gron. Vader „Reclame", Gr. P.S. 112, Moeder: Cldora I, 402, Hb. K. N.S. Tg. Eig.: Wed. D. N. Mulder, Wieringen. PREMIEKEURING NOORD-HOLLAND. Trekpaard Invoerpremie f 500, Arlequin d'IJgendyke, Marquis f 250, eig. ver. „Hoofddorp", Barnum de Laboureur, f 100, eig. K. J. Kaan, Anna Paulowna; Edmond d'Hulst f 100, eig. 1 en 2; Tairfax d'Ahea f 100, eig. 1 en 2; Koos, f 50, eig. J. C. Witte. Eiland Texel. Tuigpaard Ritmeester f 250, invoerpremie; Reinhart f 250, invoerpremie; resp. eig. Van Wieringen en Bolt, Biesheuvel; Denemus f 150, D. v. Wieringen, Abbencs; Ienus, f 125, J. M. Knoop, N.-Vennep; Molivier, f 100, eig. D. Rempt en K. Reyne, N. Niedorp: Hadocus f 75, eig. C. Stoop, Wogmeer, Spierdyk; Geoffrey f 50, eig. H. Meekhof en A. Buurman, Amsterdam, Heemstede. Obelus kon voor primeering niet in aanmerking ko men, omdat er nog invoerpremie op rust. Vanaf de locomotief gezien, dat een kind in levensgevaar verkeerde. Terwyl Zaterdagmiddag de tram van Drachten, die om 2 uur 42 te Leeuwarden moest aankomen, de halte bijden overweg Achter de Hoven op pl.m. 300 M. was ge naderd, zag de machinist H. de Vries, in de Spoorsloot het hoofd van een kind boven het ijs uitsteken; de drenkeling hield zich met een handje aan den wal vast, meldt de „Leeuw. Ct.". De heer De Vries stopte onmid- dellyk den tram-trein. Conducteur en reizigers begrepen er niets van en staken al spoedig de hoofden naar bui ten. Daar zagen zy den machinist zyn machine verlaten, naar den walkant gaan, zich bukken en kort daarna met een jongetje van 3 a 4 jaar op den arm naar de loco motief terugkeeren. Met een kleine vertraging werd de reis vervolgd tot aan de genoemde halte, waar de machinist den schreien- den kleuter aan een der reizigers gaf, die op zyn beurt het jongetje thuis bracht, tot groote vreugde van zijn ouders. EEN TREIN DOOR DE BUFFERS GEREDEN. Op het station St. Enoch te Glasgow in Engeland, is Maandag een sneltrein door de buffers gereden. De reizigers kregen een fikschen schok en tal van rui ten sprongen. Vijftien menschen werden gewond doch het meerendeel niet ernstig. Slechts een hunner moest met groote sneden in het gelaat naar het zie kenhuis worden overgebracht. De ontsteltenis was echter zeer groot, vooral in het restauratie-rijtuig waar alle stoelen omgeworpen werden en glas en aar dewerk aan diggelen vloog. Het ongeluk wordt toe geschreven aan de gladheid van de rails ten gevolge van den regen. R E C HTSWEZEN. Beide verdachten tot zes jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Gelijk wij gister reeds in het grootste deel van onze oplaag konden meedeelen, heeft de rechtbank te Alkmaar gister uitspraak gedaan in de geruchtmakende vergiftigings zaak te Bergen, waarbij de 48-jarige Imme- tje B., huisvrouw van J. B. té Bergen, ge poogd heeft door middel van arsenicum haar man nit den weg te ruimen. Zij werd hierin bijgestaan door haar vriend, den 48-jarigen kaashandelaar Hen drik E. te Alkmaar. Aan de beide verdachten was gezamenlijk ten laste gelegd, dat zij na kalm beraad en onderling overleg hebben getracht J. B. van bet leven te berooven. Afzonderlijk was ten laste gelegd dader schap aan Immetje B. en aan den tweeden verdachte medeplichtigheid, omdat hij op zettelijk de inlichtingen en middelen had verschaft tot het plegen van misdrijf, in casu de verschillende fleschjes Parijsch groen, enz Overeenkomstig de eisch werden beide verdachten elk tot zes jaar gevange nisstraf veroordeeld. Voor de uitspraak bestond bij het publiek groote belangstelling. De pubiieke tribune was tot in de uiterste hoekjes bezet. ooo Ten aanzien van de overweging waarop de Recht bank het vonnis baseert, kan het volgende worden meegedeeld. De rechtbank achtte mevrouw B. schuldig aan het stLbsidair tenlastegelegde en was van oordeel dat zij toerekenbaar moet worden geacht. Zij heeft zich schuldig gemaakt aan een misdrijf tegen het leven en heeft met ongekend cynisme gehandeld. Hoewel zij het lijden van haar man heeft gezien, bleef zij het vergif toedienen. Als zij het een enkele maal naliet, was dit niet, omdat zij zich bewust was verkeerd te hebben gehandeld, doch omdat haar man minder onaangenaam was geweest of haar zoontje over haar man had gesproken. Tegenover haar zou de zwaarste straf passen, die op dit misdrijf staat, ware het niet dat de rechtbank rekening hield met de verklaring van deskundigen, dat zij een geestelijk en moreel de fect heeft. Wat verdachte E. betreft, het moge waar zijn, dat hij heeft gehandeld voor de vrouw, met wie hij leef de. doch hij wist. dat hij haar zwaar vergift ver schafte. De rechtbank sprak beklaagde vrij van het primair ten laste gelegde, doch verklaarde hem schuldig aan het subsidiair ten laste gelegde n.1. dat hij opzettelijk heeft uitgelokt, dat de vrouw, ter uitvoering van het te voren door haar. na kalm be raad en rustig overleg, beraamd plan om haar man van het leven te berooven. opzettelijk een hoeveel heid vergif heeft gebracht in het voor haar man be stemde eten en drinken. Niet bewezen is echter, dat daarvoor Parijsch groen is gebruikt. Bij het bepalen van de straf, wilde de rechtbank rekening houden met de verklaring van verschil lende getuigen, waaruit bleek, dat verdachte een ge sloten natuur had en zich niet licht uitte. Hij werd geschetst als iemand die beschikt over een groote gemakkelijkheid en de moeilijkheden van het leven uit den weg gaat. Hiermede moet de oplossing wor den gevonden, waardoor hij tot zijn daad is gekomen. Het ware zijn plicht geweest om zijn minnares af te houden van haar misdadig plan, doch juist zijn ka raktereigenschappen verhinderden hem daartegen te strijden. De vrouw toonde zich door de zware straf getrof fen, de man bleef uiterlijk onbewogen. Nieuw getuigenverhoor. De Rechtbank acht het onderzoek niet volledig. Het Gerechtsof te Amsterdam wees gister een in terlocutoir arrest in de strafzaak tegen den leidekkers patroon M., tegen wien de procureur-generaal mr. Bau- din, wegens moord op zyn compapnon Arkenbout, die gepleegd zou zyn op 29 Maart 1929 op den toren van de Majellalterk te Amsterdam levenslange gevangenisstraf eischte. Het Hof overwoog in zyn arrest, dat het onderzoek ter terechtzitting niet volledig is geweest. Op Vrydag 18 Maart te tien uur zal het getuigenver hoor worden voortgezet. Van de reeds gehoorde getuigen zullen o.m. de oud-knecht van M. Wessendorp en inspec teur van politie van Slobbe, wederom worden gehoord. Als nieuwe getuigen zullen o.m. worden opgeroepen D. van Niet, beheerder van de Bank van Leening te Den Haag; de ontvanger van de directe belastingen te Am sterdam, de ontvanger der registratie te Den Haag en de bouwkundig opzichter L. T. van der Meer. Zoowel de finantieele toestand en gedragingen van den verdachte als v. Wessendorp zullen bij dit getuigenver hoor nauwkeurig worden nagegaan.

Schager Courant | 1932 | | pagina 1