Felle brand te Hazerswoude. Het drama te Naaldwijk. Tragisch ongeluk. Een navolger van Peter Kuerten? Explosie in een operatie zaal. Een goede vangst Drie bejaarde menschen vermoord. Opzienbarende moord in Zweden. Relletjes bij de Ford fabrieken te Detroit. Het aantal werkloozen. Een lastige schildpad. Fa. Gebr. ROTGANS Arrondissements Rechtbanl te Alkmaar. Door den tram gegrepen en gedood. Tusschen werkloozen en po 1 itie-agenten. Een woonhuis, drie arbeiderswoningen en twee werkplaatsen een prooi der vlammen. Slechts één bewoner was verzekerd. Gisternacht om half twee is te Hazerswoude brand uitgebroken in de timmermanswerkplaats van den heer v. d. W. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat weldra ook hot woonhuis van den heer v. d. W. een blok van drie arbeiderswoningen, benevens een klompenmakerswerkplaats in lichte laaie stonden. De brandweer, die met een pas aangeschafte nieuwe mo torspuit werkte, was niet in staat het vuur te bestrij den en bepaalde zich ertoe verdere uitbreiding te voorkomen. Tegen half vijf gistermorgen kon het gevaar voor uitbreiding als geweken worden beschouwd. Al de hierboven genoemde perceelen zijn afgebrand. De heer v. d. W. was verzekerd, de bewoners van de overige huizen niet De oorzaak van den brand is onbekend. Nader kan omtrent dezen brand nog worden mee gedeeld, dat de krachtige Zuidwesterstorm en de ge ringe druk op de waterleiding de voronaamste oorza ken zijn geweest, dat de brandweer niet met voldoen de succes kon optreden. De arbeiderswoningen werden bewoond door de ge zinnen Timmermans, Bakhuizen en Olierook. Hun in boedels, die geheel verloren zijn waren, als gezegd, niet verzekerd. De woningen zelf, die toebehoorden aan den heer J. den Hertog te Hazerswoude echter wel, evenals de woning van Van der Wiel. De burgemeester en de wethouders waren een groot gedeelte van den tijd, dat de brand woedde, op het terrein aanwezig. De brand is vermoedelijk aan kortsluiting te wijten. Een uitgemaakte verkeering en een „be lofte". De dader van den moord, die hier Zaterdagavond op de 16-jarige Coba van der Caaij te Naaldwijk is ge pleegd, heeft met zijn slachtoffer eenigen tijd „ver keering" gehad. Zij diende toen reeds bij de familie O., waar De B. ook aan huis kwam, zoo lezen we in de „Msb.". De ouders, zoowel van het meisje als van den jongen, waren tegen deze verkeering en daarom hadden zij „het" in onderling overleg uitgemaakt. De B. heeft daarbij gezegd, dat zij nooit met anderen zou mogen gaan, hetgeen Coba beloofde. Ofschoon hij, toen zij zich daaraan niet hield, meer malen bedreigingen had geuit, heeft de jongeman nooit positief met den dood gedreigd. Den avond van het drama wist het meisje, dat De B. haar don geheelen avond vólgde. De B. was verstandelijk behoorlijk ontwikkeld, was bovendien een goed vakman. In het milieu van zijn ouders echter voelde hij zich niet thuis. Vandaar dan ook, dat hij, toen hij voor eenige maanden in Den Haag werkloos werd, in een winkel een gramofoon wegnam en daarna de politie opbelde, om zich aan te geven. Hij wilde liever de gevangenis in dan naar huis. De voorwaardelijke veroordeeling, die hij kreeg, was dan ook in zekeren zin een streep door zijn reke ning. Dé revolver, waarmede hij zijn daad heeft gepleegd, had h\j van een kennis in Den Haag geleend, onder voorwendsel, dat hij een ontmoeting zou hebben met een paar mannen, die eveneens gewapend waren. Hij leende ze niet, zoo zeide hij, met de bedoeling om te schieten, maar om te kunnen toonen, dat ook hij ge wapend was. Zondagavond, om 8 uur, zou hij het wa pen terug brengen op een afgesproken plaats ia Den Haag. Tevoren had hij nog nooit een revolver in han den gehad. Daar bovendien het wapen met slechts één patroon was geladen is het wel een toeval, dat het eerste en eenige schot terstond doodelljk was. Gistermorgen heeft de sectie van het lijk plaats ge had door dr. Hulst uit Leiden. Heden wordt het slachtoffer begraven op de algc- meene begraafplaats te Naaldwijk. De dader voor den officier van Justitie. De dader is gister voor den officier van Justitie, jhr. mr. Asch van Wijck, voorgeleid. Daarna is de man in het huis van bewaring inge sloten. Landbouwer en zijn vrouw te Asten door vallend puin gedood. Maandagtnidag omstreeks drie uur heeft te Asten (N.-Br.) een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan twee menschen het leven heeft gekost. De landbouwer Aarts was op zijn boerderij aan den Dijk, met behulp van zijn vrouw en een buurman, zeke ren H. bezig, den ouden muur van de hoeve af te bre ken. Plotseling stortte de muur ln en Aarts en zijn echtgenoote werden door Het vallend puin getroffen en bedolven. De man moet onmiddellijk dood zijn geweest terwijl zijn vrouw eenige oogenblikken later aan haar wonden overleed. De buurman H. werd slechts licht ge wond. Het echtpaar laat negen kinderen in onverzorg- den toestand achter. NOODWEER TER OOSTKUST VAN DE VER. STATEN. Tel van schepen beleefden angstige uxen. V.D. verneemt uit New York: Gedurende den nacht van gisteren heeft langs de Oostkust van Massachusetts tot Noord-Carolina een hevige storm gewoed, die aan de scheepvaart groote schade heeft toegebracht. De kustwacht rapporteerde acht schepen, die stuurloos ronddreven. Tal van sche pen beleefden angstige uren bij hun worsteling met de golven. Schepen van de kustwacht zijn uitgevaren om assistentie te verleenen, doch waren dikwijls machteloos tengevolge van de ruwe zee. gearres- Oostenrijksche massa-moordenaar teerd. V.D. verneemt uit Weenen: De Linzer politie heeft, onder verdenking van roof moord, een misdadiger gearresteerd, die In den loop van Maandag uit zijn bekentenissen bleek een der grootste misdadigers te zijn in de Oostenrijksche crimineele ge schiedenis, een tweede Peter Kuerten. Voor ongeveer 2 weken was te Llnz de echtgenoote van een bouwkundige vermoord. De verdenking viel op een man, Lethgoe/b genaamd, die vier dagen na zijn ar restatie ln den nacht op Maandag toegaf de daad te hebben gepleegd. Intusschen heeft het ingestelde onderzoek reeds be wijzen geleverd, dat ook andere moorden op precies dezelfde wijze zijn gepleegd. In den loop van Maandag bekende de gearresteerde nu in 9 gevallen, die tot dusverre onopgehelderd waren, en die deels zelfs niet als moord waren opgevat, de moordenaar te zijn geweest. Deze moorden heeft de thans 53-jarige man gepleegd in een tijdsverloop van 20 jaar, van welken tijd hij 10 jaar wegens het plegen van een roofmoord in de ge vangenis heeft doorgebracht. Bij zijn veroordeeling toentertijd had hij echter reeds een veroordeeling wegens roofmoord achter den rug, zoodat de man in totaal 11 moorden op zijn geweten heeft. Begin van brand in het St. Elisabethsgast- huis te Haarlem. Maandagmiddag omstreeks 1 uur werd brand gemeld in het St. Elisabethgasthuis te Haarlem. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch behoefde geen dienst te doen, daar een inwonend geneesheer het vuur reeds had gedoofd. Het bleek, dat het brandje was ontstaan, doordat een smeulende lucifer op een in de operatiezaal staande tafel was geworpen, waardoor een explosie was ont staan van op de tafel staande fleschjes met licht brand bare stoffen. Alhoewel een een ander niet van ernstigen aard was, werd toch aan medische instrumenten een schade toe gebracht, die op ongeveer f 600 wordt geschat. Bij een achtervolging van autodieven ook de derde dader van den roofoverval aan de Veerla&n te Rotterdam gearersteerd. Bij een achtervolging van autodieven is de politie van het bureau aan de Witte de Withstraat te Rot- tex'dam er gisterochtend in geslaagd te Capelle aan den IJssel den derden dader te arresteeren var roofoverval, die op 10 December jl. gepleegd in het kassierskantoor van de firma van 't I Pikaar aan de Veerlaan te Rotterdam. De wijze waarop de:;e arrestatie in haar werk is gegaan, is niet van sensatie ontbloot. Er is een vrij lange voorgeschiedenis aan verbonden, die hierondei volgt Op 10 Februari jl. werd op den Nieuwen Binnen weg ten nadeele van Held's Autohandel een fonkel nieuwe Chevrolet-auto gestolen. De politie verspreid de onmiddellijk een signalement van dezen wagen en de vorige week kwam een bericht binnen van de politie uit Echt, dat de auto daar gevonden was in de garage van zekeren de V. De Rotterdamsche poli tie begaf zich met den eigenaar naar Echt, waar iaatstgenoemde de bewuste auto als zijn eigendom herkende. De garagehouder vertelde, dat hij den wagen had gekocht van 3 mannen, van wie hij er een van vroe ger kende. Dit zou de 40-jarige N. S. uit Eindhoven zijn. De beide anderen noemden zich Wouterso en Van der Burg. De politie ging verder op onderzoek uit en toen bleek, dat S. niet in Eindhoven, maar in Amsterdam woonde en dat hij zich reeds meermalen aan dief stal van auto's had schuldig gemaakt. S. bleek even wel niet in Amsterdam te zijn Zaterdag is hij in een hotel te R'dam opgespoord en aangehouden. Hij ont kende iets van den diefstal af te weten. Hij is opge sloten. Inmiddels had de politie, in verband met de door den garagehouder opgegeven signalementen de re gisters eens nagegaan en men was er achter geko men, dat de man, die zich had uitgegeven vooi Wouter8e, wel eens de 32-jarige koopman W. J. P. uit Capelle aan den IJssel kon zijn. Zijn foto werd aan den garagehouder voorgelegd, die daarop pertinent den z.g. Wouterse herkende. Gistermorgen vroeg is daarop een inspecteur van den justitieelen dienst naar Capelle aan den IJsse) gegaan, met een paar rechercheurs. Aan de woning van P. gekomen, belde men aan. De vrouw van P. deed open en zei, dat haar man niet thuis was. De politie stelde zich daarop in de buurt van het huis verdekt op en anderhalf uur later zag men, dat een man door het ruitje in de straatdeur naar buiten keek. Opnieuw belde men aan. de deur ging open en P. stond tegenover de politiemannen. Hij beweerde eveneens niets van den autodiefstal te weten, maar ook hij is gearresteerd, naar hier overgebracht en opgesloten. In de woning trof men nog een man aan. die de 26-jarige P. L. de G. bleek te zijn, welke wonderlijk veel leek op het signalement, dat van Van der Burg was opgegeven. Hoewel ook deze man ontkende, is ook hij naar hier overgebracht en opgesloten. De ga ragehouder uit Echt zou gisteravond te Rotterdam komen, om met de aangehoudenen te worden gecon fronteerd. Met de laatste aanhouding heeft de politie een goe den slag geslagen, want deze De G. is de man, die werd gezocht in verband met den op 10 December ge- pleegden overval op den kassier van het filiaal var de firma Van 't Hof en Pikaar aan de Veerlaan te Rotterdam, zooals boven reeds gemeld. Twee andere verdachten zijn kort geleden reeds deswege veroor deeld. Deze De G. zou de hoofddader zijn. Voorts werd De G. nog gezocht in verband met een diefstal van 'n motorfiets te Rotterdam gepleegd eD met een te Amsterdam gepleegde inbraak. In een villa op een Zweedsch eiland. De politie meent den dader op het spoor te zfjn. Men meldt uit Stockholm aan de N. R. CL In een villa op Varmdö, een der groote eilanden van den scherenarchlpel ten Oosten van de hoofdstad, zijn dezer dagen drie bejaardo personen vermoord gevonden. Al twee dagen lang had de eigenaar van het huis, de 72-jarige Zetterberg, zijn krant niet afgehaald en toen buren bemerkten, dat de wasch opvallend lang buiten bleef hangen, besloten zij eens in de villa te gaan kij ken. Zij zagen den ouden man in een bloedplas in de gang liggen en waarschuwden de politie, die al spoedig ontdekte dat de 70-jarige vrouw Z. en een zuster van haar, die het huishouden deed, eveneens vermoord wa ren. Vrouw Z., die al geruimen tijd ziek was geweest, werd met verbrijzeld hoofd voor haar bed gevonden. Het bleek, dat de moorden waarschijnlijk twee dagen tevoren gepleegd waren en dat de dader gebruik ge maakt had van een lang stuk waterleidingbuis. Wat het motief tot den moord was weet men nog niet. De oude Zetterberg was betrekkelijk rijk, maar in huis had hij slechts een paar honderd kronen, wat obligaties en spaarbankboekjes, maar die heeft de da der onaangeroerd gelaten. Alleen zou hij wat huishoud geld meegenomen hebben. Het is echter niet uitgeslo ten, dat de dader geld van Zetterberg geleend had en dit niet kon terugbetalen. Daar uit verschillende de tails blijkt, dat de moordenaar goed met de situatie en met de gewoonten van de bewoners van de villa op de hoogte was, is het des te vreemder dat er vrijwel niet6 gestolen is. De politie meent te weten,waar de dader te zoeken is en zet haar nasporingen ln die richting voort. Men acht het niet uitgesloten, dat de moordenaar tevens echuldig is aan een moord, die den vorigen zomar hier ter stede op een geldschieter is gepleegd en dat hij ook wat af weet van den nog steeds niet opgehelderden moord te Naglarby. TREINDEEVEN GEPAKT. Te Schkeudlta bij Halle ise en dievenbende van 3 kop pen ingerekend. Haar specialiteit was het berooven van goederenwagens. De buit. meest huiden, ter waarde van een 5000 mark, is in beslag genomen. De politie maakte all ang jacht op deze bandieten, die al tweemaal op hee- terdaad waren betrapt, doch beide lceeren door van hun vuurwapens gebruik te maken hadden kunnen ontsnap pen. Viji dccden. Zijn vader en diens bedienden vermoord. Daarna zijn vrouw en zichzelf door revol verschoten gedood. Wolff meldt uit Stockholm: Een van de bekendste figuren In Zweden, de" onlangs afgetreden voorzitter van de Zweedsche werkgevers- vereeniging, Hjalmar von Sydow, heeft men gister in zijn woning vermoord aangetroffen. Zijn beide bedien den waren eveneens vermoord. Zijn dfechter ontdekte de afschuwelijke gebeurtenis, toen zij om 5 uur thuis kwam. Men meende, dat een krankzinnige de daad gepleegd moet hebben. Later uit Stockholm: Later in den avond wordt uit Upsala gemeld, dat de zoon van den vermoorde, de student in de rechten Frederik von Sydow, gisteravond in een hotel zijn echtgenoote en zich zelf heeft doodgeschoten. De jonge man ging tot deze daad over, nadat hij de mededeellng ontvangen had, dat in het hotel een rechercheur op hem wachtte. De politie verklaart, dat alles er op wijst, dat de jonge man von Sydow zijn vader vermoord heeft, waar schijnlijk in een aanval van verstandsverbijstering. Het staat vast, dat hy Maandag te Stockholm is geweest en zijn vader bezocht heeft. Bij het aannemen van personeel. Te Detroit zijn drie personen gedood en een twintig gewond bij een botsing tusschen de politie en drie dui zend werkloozen, die de kantoren en fabrieken van Ford trachtten binnen te dringen, waar personeel werd aan genomen. Vier dooden. Later wordt gemeld: Nopens de relletjes, welke voor de Fordfabrieken te Detroit zijn ontstaan, wordt nog gemeld, dat de werk loozen, wier aantal op drie a vier duizend werd geschat naar de fabrieken zijn getrokken om met de directie te onderhandelen over het aanstellen van arbeiders. Toen de politie de demonstranten wilde terugdrijven verzetten dezen ziqh hiertegen. Er ontstond een gevecht, dat twee uur duurde en waarbij van beide kanten werd geschoten. Vier arbeiders zijn gedood en vijftig demonstranten ge kwetst zijn en vijftien politieagenten. Met behulp van deb randweer, welke stralen water op de demonstranten richtte, zijn dezen tenslotte terug gedrongen. Ten einde verdere demonstraties in de omgeving van de Fordfabrieken te Detroit te voorkomen, hebben drie honderd man van de nationale garde in de dichtstbij- gelegen kazerne bevel gekregen zich met hun mitrail* leur-afdeelingen gereed te houden om eventueel tegen nieuwe betoogingen te kunnen optreden. WEER DE PAPEGAAIEN-ZIEKTE? Ongeveer 14 dagen geleden zijn te Keulen-Deutz een ingenieur en zijn vrouw onder griepverschijnselen zoo ernstig ziek geworden, dat zij naar een ziekenhuis moes ten worden gebracht, meldt H.N. Het verloop der ziekte wekte de verdenking dat men hier mete en geval van psittacosis, dc zg. papegaaien ziekte, te doen had. temeer, daar de ziekteverschijnselen zich hadden voorgedaan, nadat de ingenieureen paar papegaaien gekocht had. De ingenieur is in den loop van deze week overleden, terwijl zijn vrouw In levensgevaar verkeert De politie heeft de noodige voorzorgsmaatregelen ge troffen om een uitbreiding van de ziekte te verhinderen De papegaaien zijn voor onderzoek opgezonden naar het Robert Koch-instituut de Berlijn. ONGELUK MET EEN KABELSPOORWEG BU NICE. Brie dooden. Uit Nice: De kabelspoorweg van Beau Soleil naar La Turbie is ontspoord. Drie menschen zijn gedood, twaalf anderen niet ernstig gekwetst. KOSTBARE VEEREN MANTEL EN HELM GESTOLEN. Uit het gebouw van het ethnografisch instituut der universiteit te Göttingen is gisternacht een veeren man tel uit Hawai gestolen. De mantel bestaat uit een gevlochten „cape", waarin kostbare veeren zijn geknoopt. De kraag is bezet met roode en gele veeren. Voorts werd 'n eveneens van roode en gele veeren vervaardigde helm gestolen. De waarde der belde voorwerpen wordt op twee millioen mark geschat. In Dultschland einde Februari 6.128.000 werk loozen. Uit Berlijn: Einde Februari bedroeg het aantal bij de arbeidsbeurzen als werkloos ingeschreven personen 6.128.000, d.1. ongeveer evenveel als medio Februari. 2.70L173 werkloozen in Engeland. Uit Londen: Volgens een officieele mededeeling van het ministerie van Arbeid, bedroeg het aantal werkloozen per 22 Februari 1932 2.701.173, d.1. 27.238 minder dan per 25 Januari j.1., doch 83.515 meer dan verleden jaar. Die de Londsche dierentuin heel wat hoofd brekens bezorgt. Er heerscht groote beroering in het schildpadden- huis van de Londensche Zoo. Als alles goed was zou het er op het oogenblik uiterst rustig moeten zijn want de oude heeren en dames hun gemiddelde leeftijd is boven de 70 jaar behoorden hun winterslaap te doen. De meeste oudjes slapen dan ook, maar een hun ner, een jongmensch van over de 200 jaar, dat den bij naam geniet van Don Bradman, omdat het aan zijn derde Honderdtal bezig is, lijdt aan slapeloosheid. Hij heeft sinds Kerstmis op zijn hoogst een week geslapen. Dit ware zoo erg niet, wanneer het hem niet hinderde, dat zijn speelgenooten maar rustig door slapen. Vandaar dat hij ze stuk voor stuk bezoekt en op de duidelijkste wijze uiting geeft aan zyn misnoegen. Hij heeft daartoe een eenvoudig middel bedacht. Hij zet zijn nek onder de slapenden en gooit hen op hun rug. Don is een stevig heerschap en êi moet hij er wat lang over doen, zoo groot en zwaar kunnen de slapers niet zijn, of tenslotte slaagt zijn opzet. Hierbij zij aangeteekend, dat onze Don zelf maar een klein kereltje is ln de schildpadden- wereld. Dit grapje zou niet zoo erg zijn als schildpad den er tegen konden om op hun rug te liggen. Het ongeluk wil echter, dat zij in die positie ten doode ge doemd zijn. Vandaar dat niet alleen Don het druk heeft, maar ook zijn oppasser, die elk vrij oogenblik te baat moet nemen, om zijn verpleegden weer in de goede positie te zetten. Slaapmlddeltjes schijnen er voor schildpadden nog niet te zijn uitgevonden. (ja# Barometerstand op Woensdagmorgen 9 uur: 760 J Gelü Vooruitzichten: Onzeker. j voig, Temperatuur: 40 gr. F. is 0 gr. C. Gediplomeerd Opticien. HOOGZIJDE E 103. SCHAI Wij hebben een prachtcollectie BAROMETERS, wij tegen buitengewoon lage prijzen kunnen bieden en met volledige garantie. Meervoudige Straikamer. Zitting van Dinsdag 8 Maart. Uitspraken vorige zittingen. Immetjc B., huisvr. Jan B., Bergen, thans geé neerd, poging tot moord op haar echtgenoot, 6 j&.i gev., maximum 13Vz jaar. Hendrik E., koopman. Alkmaar, gedetineerd. plichtigheid aan bovengemelde poging, 6 jaar gf maximum 8 jaar. Theorethisch heeft deze veroord# de dus de hoogste straf. David W., Leeuwarden, voorheen te Helder, duistering van f50.—vrijgesproken. Klaas R., Graft, toebrengen van zwaar lichamel letsel, f50.— boete of 50 dagen. Bern. Wilh. B., Alkmaar, liooger beroep, veroorto ling overtr. IJkwot, vrijgesproken. Adr. Anth. G„ Uitgeest, hoogcr beroep, vonnis on treding polderreglement, vonnis bevestigd. Hendr. Petrus V.. Alkmaar, hoogor beroep, oven ding IJkwet, vonnis bevestigd, tweemaal f 0.50 boe of tweemaal 1 dag. Bastiaan K., Helder, thans in voorarrest, diefstt met braak, meermalen gepleegd, 3 maanden gei, voorw. met 3 proefjaren. Simon Jan R., Helder, thans gedetineerd, als vom 10 maanden gev. voorwaardelijk, met 3 proefjaren. Noodlottig ongeluk to Eindhoven. slachtoffer totaal vermorzeld. Gistermiddag te omstreeks vqf uur heeft i Hoogstraat te Eindhoven een doodelljk ongeil plaats gehad. Op dat moment passeerde daar bï zijn rijwiel de 15-jarige gymnasiast Harry van di Meeren op weg naar zijn woning te Meer-Veldhovz toen een uit 15 wagons bestaande goederentram vs de tegenovergestelde richting naderde. Doordat tram het grootste deel van den rijweg in beslag nas bleef de jongen staan om de tram te laten voorti rijden. Hij schijnt echter zijn weg te hebben vervol* toen hij dacht, dat de laatste wagen gepasseerd was hetgeen echter niet het geval bleek te zijn. Hij weit toen gegrepen en kwam onder de tram terecht. G« heel vermorzeld is hij vanonder de wagons vae daan gehaald. Dr. L. van der Put. die geneeskundige hulp verle« de. kon slechts den dood constateeren. Het lijk naar het politiebureau overgebracht. Het ongeval g» sohiedde onder Gestel. VJ lone! terui Iind reet han< ritei Zijn staa dat en g Li wier de i volg vocf rege kin< koir Ven gini den ver< duii Lag voo: U in pla- trei 50 Politieagenten bestormen te Londen J* barricadeerde woning. V.D. verneemt uit Londen: In een huurwoning in het Londensche district Pfldt- ham is gister een hevigen strijd geleverd tusschen keloozen en politieagenten, waarbij een politieagent verscheidene werkeloozen gewond werden. Een op d« vierde etage gelegen woning was door den bewoner, dl» een politieverordening had overtreden, gebarricadeerd en alle pogingen van de politie om binnen te dringen waren vergeefscb geweest. Heden nu rukten 50 agenten, gewapend met bijlen en hamers uit om zich met geweld toegang te verschaffen. Aan den ingang van het hui» stonden zij echter plotseling tegenover een groot aantal werkeloozen. Er ontstond een handgemeen. waaraM spoedig alle bewoners van het huis deelnamen. De po- litie werd met stukken hout. bierflesschen en etensra* ten bekogeld. Eerst toen de brandweer met een wato straal ten tooneelo verscheen en dezen op de vechten den richtte, terwijl tevens een detachement politie ter versterking aanrukte, slaagde de politie er in het tei> rein meester te worden. TWEE NEDERLANDERS IN DEN RIJN VERDRONKEN. Een slachtoffer van zijn poging, om zi]i makker te redden. Een Wolff-telegrain uit St. Goar aan den Rlji meldt, dat een machinist cn een stoker van een daa voor anker liggend Nederlandsch Rijnschip in de nacht van Maandag op Dinsdag in de rivier verdrot ken zijn. De 42-jarige machinist Van Trotsenburg uit Viant en dc 49-jarige stoker Arie Rippel uit Rotterdam, w ren dien avond aan land gegaan om inkoopen te doet Bij hun terugkeer schijnt de machinist uitgegledtf en in den Rijn gevallen te zijn. De stoker, die hen wilde redden is daar niet in geslaagd, maar bij zijt pogingen eveneens om het leven gekomen.. Handelsblad. HET KINDERLIJKJE IN DEN KOFFER. Uit Amsterdam: In den koffer, waarin volgens het krantenbericht van één dezer dagen een kinderlijkje werd gevonden, bevonden zich o.m. een kapsters-man tel en een dameshemd. Dezé kleedingstukken zijn ge merkt: do mantel met het nummer 35 in zwart inkt en een kruisje van rood garen; het dameshemd met de roode merkletters G. P., benevens eenzelfde rood kruisje. Mocht blijken, dat één der waschinriditin- gen hier te lande zich van dit merk bedient of daar omtrent inlichtingen kan verschaffen, wordt daarvan bericht verzocht aan het bureau van politie, Raam poort te Amsterdam.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2