Ingezonden Stukken. Briand's dood. Roekeloos. Ernstige storm boven den Atlantischen Oceaan. Brandende treinen. Boerderijen afgebrand. Tusschen de nijptang!! Uit onze omgeving. dat het geen chocolademelk, doch soep was. De jonge lieden plukten echter de wrange vruchten van hun aardigheid en werden heden bij verstek veroordeeld ter zake diefstal tot f 10 boete of 10 dagen. Zooals be grijpelijk is, nam de eigenaar van de pan soep met deze speciaal Texelsche Oudejaarsavondmop geen genoegen en werd aangifte bij de bevoegde autoriteiten gedaan, met bovengemeld resultaat. DE MINNAAR VAN BLOEMBOLLEN. Niet verschenen was de verdachte Jan Pr., die zich in den loop van 1931 te Anna Paulowna wederrechte lijk had toegeëigend diverse bloembollen, eigendom van den heer G. A. Preijde, welke heer door de steelzucht van verdachte pl.m. f 100 schade leed. De heer J. H. Wlggers werd dienaangaande gehoord en op diens advies requireerde de heer Officier 3 maanden gev. met 3 jaar proeftijd. Uitspraak: overeenkomstig eisch. Het bleek dat de benadeelde de bollen had terug ontvangen, zoodat de geleden schade zeer gering zal zijn. EEN KANNIBAALSCH EN VERNIELZUCHTIG AANGELEGDE DAME. Mej. Wilhelmina Gerardina B., vermoedelijk een fee uit een woonwagen, had zich op 11 Januari J.1. te Schagen schuldig gemaakt aan mishandeling door de getuige mej. Aafje Bron in de armen te bijten en een glasruit in een woonwagen te vernielen. Te dier zake werd tegen de vrouw, niet verschenen, gevorderd, f 30 boete of 30 dagen. De heer Goedhart liet zijn goed hart spreken, en ver loste de belaagde juffrouw, want zei hij, mej. B. hield vast als een hond. Vonnis: conform eisch. EEN VERRADERLIJKE TRAP. De 32-jarige manufacturier en caféhouder Jan Al. Maria Sch., wonende te Venhuizen, stond terecht ter zake mishandeling van den 45-jarlgen reiziger M. J. G. van Rossum, wonende te Heiloo, die hem op 19 Januari een wissel presenteerde en als toen zeer onvriendelijk werd onthaald op een schop, die hem van achter werd toegebracht en op een zeer gevaarlijke plaats raakte. De verdachte beweerde dat genoemde heer hem in za ken bedrogen had, wat de oorzaak was van zijn ont stemming. Tot driemaal had hij den heer Van Rossum gesommeerd zijn woning te verlaten. Hoofdzakelijk uit bezorgdheid voor zijn zenuwachtige vrouw was hij zoo opgetreden, welke methode om zenuwachtige huisvrou wen te kalmeeren den politierechter nu juist niet bo venmatig kon bewonderen. De schop schreef verdachte toe aan de omstandigheid, dat hij over den kachel struikelde in zijn ijver om den reiziger de deur uit te werken. De heer M. Tönis uit Alkmaar, die buiten in de auto zat, had verdachte om de toonbank heen zien loopen en hem een schoppende beweging zien maken, méér kon getuige niet verklaren. Ook had hij nog gehoord de woorden: Ga je d'r uit of ik trap je d'r uit! Deze verklaring deed om zoo te zeggen, de deur dicht. De rijksveldwachter Weijland had de klacht van den mishandelde opgenomen, de zaak behandeld en pro ces-verbaal opgemaakt. Eisch f 35 boete of 35 dagen. Uitspraak f 20 boete of 20 dagen. EEN BOTER-EXPERTISE AAN HET WOORD. De 45-jarige huisvrouw van Willem D. te Andijk, verscheen als verdachte naar aanleiding van het feit, dat zij op 19 Januari den kruidenier M. Koomen aldaar, in het openbaar had toegevoegd: Koomen. je bent een smeerlap en 'n bedrieger, jij verkoopt margarine voor natuurboter. De ruzie was aangekomen om de kinderen en had de heer Willem D., de echtgenoot van verdachte vooraf, tegen den kruidenier op ondubbelzinnige, hoe wel niet direct beleedigende manier, zijn meening ge lucht. De gedagvaarde juffrouw erkende driftig te zijn geweest. Gevorderd werd f 15 boete of 15 dagen, waarop de politierechter haar veroordeelde tot f 12 boete of 12 dagen. EEN LUTJEBROEKER VUISTVECHTER. Aan den heer Simon Petrus S., niet aanwezig, werd ten laste gelegd, dat hij op 17 Januari den heer B. Bak ker uit Schellinkhout had geslagen en daarna ook diens uitverkorene mishandelde. Het gebeurde in de danszaal van het café „De Paus" alwaar verdachte den heer Bak ker op de teenen trapte, waarop Bakker geestig zeide: Doe dit liever op de schoenen, die ik thuis heb staan. Hij kreeg daarna een doffer op zijn gezicht. Simon had vermoedelijk geen zin voor humor. De danseuse van Bakker, genaamd Af ra Bakker, kreeg van hem ook een opstopper. Juffr. Afra twijfelde echter aan het op zet, dus kregen we juridisch een voorwaardelijk opzet. Eisch f 25 boete of 25 dagen. Vonnis conform. EEN ONHEBBELIJKE HEILSBIJEENKOMST- VERSTOORDER. Het bleek, dat op 10 Januari de goede intentie van het Leger des Heils te Helder dat op dien Zondag een Godsdienstoefening hield, al zeer weinig werd geappre cieerd door zekeren Teunis Kr., die in het portaal van het lokaal op de alleronhebbelijkste wijze stond te schreeuwen, te schelden en te schimpen, zoodat de de vote stemming ten zeerste werd gestoord. De officieren van het Leger, de heeren Segaar en de Groot legden heden, (toen deze zaak daarstellende, ver storing van een geoorloofde godsdienstige bijeenkomst, art. 145 wetb. v. strafr.) tegen den niet verschenen ver dachte, getuigenis af. De officier vorderde f 25 boete of 25 dagen, welke straf onverminderd werd opgelegd. WOORDEN. DIE GELD KOSTEN. De 54-jarige arbeider Comells M. te Schermerhorn, een stevige oude baas. stond terecht, niet wegens misbruik van zijn vuisten, doch van tong, aangezien hij op 15 Januari zijn buurman Jan Smit de niet bepaald lofprij zende bewoordingen toevoegde: Dief, oplichter en schurk, jij met je valsche koopbrieven. De heer Corn. M., heden deswege terechtstaande, ver klaarde driftig te zijn geworden, omdat Jan Schoen maker de pas geschrobde straat met puin opnieuw ver ontreinigde. Het schijnt dat de verstandhouding dezer buurtjes niet bijzonder aangenaam is. Het gaat hoofdzakelijk om het recht dat Schoenmaker beweert te hebben om over den grond van verdachte te loopen. De politierechter adviseerde een minnelijke schikking. Ik heb de bewaise van 't kadaster, zei verdachte. Het kadaster bewijst niks, repliceerde de Politierech ter. Den officier deed het genoegen eens persoonlijk ken nis te maken met verdachte, want hij had al heel wat gezeur gehad met hem over een padje, waarop ver dachte recht meende te kunnen gelden. De officier hoopte nu verdachte zijn woning verkocht heeft, van dien last bevrijd te zijn en elschte f 12 boete of 12 da gen. Vonnis conform. DE ONWILLIGE ARRESTANT. De verdachte Pieter M., 22 jaar. arbeider te Heerhu- gowaard, kreeg al direct een uitbrander van den poli tierechter, omdat hij zoo onverschillig de zaal blnnen- slungelde. Het bleek dat hij zich met geweld had ver zet tegen den rijksveldwachter H. Visser, die hem wenschte over te brengen naar het parket te Alkmaar, aangezien verdachte was veroordeeld door den kanton rechter te Alkmaar tot f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Verdachte bleef in gebreke die boete te voldoen en was alsnu verplicht de hechtenis te ondergaan, in welke on vrijwillig logies hij blijkbaar geen viducie had. Maar, lieve koekjes werd ennu niet meer gebakken, de leus was nu: geld of kaartjes en dus moest met kracht wor den opgetreden. De rijksveldwachter qualificeerde hem meer lomp dan opzettelijk onhebbelijk. De officier van meening zijnde, dat politie moet wor den beschermd tegen het optreden van dergelijke ke rels, vorderde f 10 boete of 10 dagen en 10 dagen ge vangenisstraf, daarenboven. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen en 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 proefjaren. Mijnheer de Redacteur, Beleefd vraag ik u ecnige plaatsruimte in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Ik hond niet van verkeerden kleur. Toen ik het raadsverslag gelezen had, heb ik dan ook gezien, dat de f 10.die ik gevraagd had om ver hooging, niet is toegestaan. Nu, f10.over een ge heel jaar is ook wel wat bar, en te meer dan nog, als de heeren van oordeel zijn, dat het salaris vol doende is, dan zou het toch ook overbodig zijn, om het toe te saan. Nu, als dat werkelijk waar zou zijn, was ik het volkomen er mee eens. Maar het is wcr- k lijk wel noodig. Als ik nu om f 50.— gevraagd had, en ze hadden het dan afgekeurd, dan was het wat anders, maar het bedrag is al zoo klein mogelijk, en als er nog gesproken was dat er geen geld meer te missen was. Maar als men het raadsverslag even ver der leest, eerst de muziek, en dan het geneeskundig schooltoezicht, nu, dan ziet men toch, dat er nog wel f 10 te missen zou zijn. Mijn brief had ik de eerste week in Januari inge zonden, dus vroeg genoeg voor de vergadering. Maar nu las ik ook in het raadsverslag, dat mijn brief zoo vroeg was, en nog geen oordeel kon maken dat het werk vermeerderd zou zijn, om verhooging te vragen. Nu, al: was men nog niet. in de school geweest, dan kon men toch zoo van buiten af zien, dat het werk vermeerderd is, want als men de ramen eens goed bekijkt, vraag dan eens, hoeveel meer werk of daar al aan is. En ik had er, voor ik mijn brief weg st mrde, al een heele poos in gewerkt, dus ik wist wel heel goed, dat 't werk yel vermeerderd was. Maar wat weten heeren ook eigenlijk van vrouwenwerk af. die zeggen veelal: o, een beetje vegen en stof afne men, en klaar is Kees. En nu ik de Held. Courant inzie, zik ik daar ook nog, dat de voorzitter zich moeilijk kan voorstellen, dat er meer werk is, omdat er nu geen kachels meer zijn, en zegt dan ook nog, dat het salaris vrij ruim 's. En wie heeft daar aan meegewerkt? Dat zal onze sociale wethouder wel geweest zijn, want die heb ik ook al lang in de gaten; en zijn collega Kruit was het natuurlijk ook eens met den voorzitter. Dat zijn nog eens mannetjes in den Raad: Koger en Kruit die pleiten voor de gemeentekas en komen dan ook radicaal voor hun beginsel op? Wat zeide de sociale wethouder eerder al eens te gen mij, toen ik het salaris op f300 hebben wou: Nou, als dat 5 of 6 gulden in de week wordt, dan begin nen we toch te zeggen meer kwam er dan niet. Men kan natuurlijk beter sociale wethouder zijn, want zoo'n baantje kan men met z'n 80e jaar nog wel doen. En wie heeft hem op dat stoeltje ge zet? Natuurlijk wij, arbeiders(sters), en nu hij er op zit, is hij klaar. Maar als de heer Kruisveld eens voor stelde om het wethoudersschap op f 300.— te brengen, nu dan zou onze sociale wethouder niet zeggen: nou. als dat 5 of 6 gulden in de week wordt, beginnen we toch ta zeggenmaar dan zou hij wel niets zeg- Hier Voorkom f Gorgel droog met Doozcn a 25. 45 en bS ct£ begint gen, maar denken in zijn binnenste: prachtig zoo. Nu, als men zich /oorgeeft sociaal te zbn, moet men dat ook in den waren zin van het woord zijn; want al is onze sociale wethouder vischventer. dus bij ieder een komt, kan hij evengoed wel eerlijk praten, en voor het juiste op te komen, want al pleit hij voor een werkster, daarom zal dan heusch geen boer hem van de deur sturen, indien hij visch noodig heeft, want een goed weldenkend mensch doet dat niet. Wat zeide de sociale wethouder laatst ook nog, nu als jij er straks mee ophoudt, voel je toch zeker wel, dat ze voor jou een jongere nemen. Nu dat is nogal logisch; ze zullen geen vrouw van 60 jaar nemen. Ik zeide tegen hem, dat toen ik begon, 3u jaar was, was dat dan zoo oud. Als ze na mij een jongere ne men die wordt toch zeker ook weer oud. Maar wat een praat voor een socialist; dat is je toch zeker eerder in je gezicht slaan. Dat is bij mij het ware socialisme niet, hoor. En over het meerdere werk in de school zal ik dan ook maar geen woord meer reppen. Want het is toch ook zoo, dat kan een vrouw ook net zoo lang of kort maken als ze het verkiest, maar het ligt niet in mijn aard om er maar wat van te maken. We zijn er eiken Woensdag, dikwijls met z'n drieën. Nu mag er mis- schied gedacht worden: nu dat is zeker ook wel overdreven. Neen hoor, het is heelemaal niet over dreven, er is werk genoeg voor drie. En ik ben niet meer van plan om mijn laatsten tijd nog langer over stuur te loopen, dat heb ik al genoeg gedaan; Want dat is toch het leven niet. Een hulp krijgt voor de twee keeren f 1.75 per week, de andere hulp (16 jaar) krijgt f 1.50 per week. twee keer heen. Dus dat is 52 V f 1.75 f91.— en 52 V f 1.50 f 78.—. f 10.gaat er af voor schoonmaak artikelen (de Pensioenraad zegt wel van f20.maar dat is niet zoo. De handdoeken wasch ik thuis, dat kan ik thuis toch niet voor niets doen. Als ik daar f7.— voor het geheele jaar voor reken, blijft er f 104. over. Ik zelf kom dan nog 52 V 2 keer in school (bui ten ziekte), bij ruw weer neem ik de bus, kost ook 30 cent En als we dan met de vacantie nog extra heen noeten, dan kom ik zelf tekort. Dat ik het niet eens ben met den pensioengrond slag is dit: Mii is eens verteld, het pensioen dat er van te trekken is, is zoo: 1% cent van de f 1.plus het salaris en maal de jaren,. Nu zeg ik als de Pen sioenraad nu f 10.meer aftrekt, als ik opgegeven heb, dan heb ik toch later schade. Vroeger had ik het voor f5.— opgegeven, en toen trok de Pensioenraad er ook f 5.— af. Later heb ik het op f 10 gezet, maar nu trekt de Pensioenraad er f20 af; dat vind ik niet eerlijk. En nu zal ik dan maar eindigen met het schrij ven (de 8M> pensioenstorting) is wel van het heele bedrag geëischt. NEELTJE HOLLANDER. Groote Keeten, Maart 1932. ZUn laatste oogenblikken. Parijs, 7 Maart. De medicus, die Briand behandelde, en bij zijn afsterven aanwezig was, dr. Smery. heeft verklaard, dat Briand aan een gezwel ln de long en ln de hersens overleden ls. Ik ben, zoo verklaarde de arts, hedenmorgen om tien uur naar Briand gegaan om hem zijn dagelijksche in spuiting te geven. Briand zat In een leunstoel in zijn kamer en scheen meer terneergeslagen te zijn dan ge woonlijk. Hij bevond zich in eens oort van halfwakenden toestand. Om twaalf uur telefoneerde Briand nog met een vriend. Kort na één uur ls hij zonder doodsstrijd overleden. Herdenking ln Kamer en Senaat. In de Fransche Karter en Senaat zijn gister door dt onderscheiden presidenten de herdenkingsredevoeringen gehouden ter eere van Briand. De president van de Kamer, Buisson, verklaarde o.m., dat het verlies dat het parlement lijdt door den dood van Briand ontzaglijk Is. Briand heeft, aldus Buisson. tijdens de jaren na den oorlog niet slechts Frankrijk, doch de geheele wereld toebehoord. Zijn naam heeft boven de nationale tegenstellingen gestaand en is voor alles een teeken der hoop geweest. Buisson herinnerde aan het vredeswerk van Briand en aan zijn woorden die hij tijdens een der laatste Kamerzittingen heeft uitgespro ken, toen men h«m bittere verwijten maakte wegens zijn politiek. Briand riep toen met stemverheffing uit: Moet men dan sterven om te bewijzen dat men eerlijk is? Vervolgens nam Tardleu nog eenmaal het woord. De premier verklaarde dat Briand als lid of chef der re geering op binnen- en buitenlandsch politiek gebied nimmer zijn vertrouwen heeft verloren op de goede uit werking, welke een openlijk en eerlijk debat en vrij willig getroffen overeenkomsten geven. De president van den Senaat herdacht Briand in har telijke bewoordingen, waar de vlce-presldent, Paul Rey- naud. de minister van Justitie, zich namens de regee ring aansloot. De begrafenis. Het program der bijzettingsplechtigheden voor Briand is thans definitief vastgesteld. Reeds Dinsdagavond ls het stoffelijk overschot gekist. Donderdagmorgen zal het stoffelijk overschot worden overgebracht naar het ministerie van Buitenlandsche Zaken, waar de doode In de „Salie des horloges" zal worden opgebaard. Zaterdagmorgen zal de aartsbisschop van Parijs den overledene zegenen. Daarna zal de lijkkist voor het ministerie worden opgesteld. Van het ministerie tot de kamergebouwen zullen tribunes worden opgericht. Om twee uur des middags zal ministerpresident Tar- dieu een herdenkingsredevoering uitspreken, waarna de troepen voor het stoffelijk overschot zullen defileeren. Voorloopig zal het stoffelijk omhulsel op een der Parijsche begraafplaatsen worden bijgezet. Later zal de ter aardebestelling op Cocherel plaats hebben. Benzine-ontploffing bij het aanmaken van een. kachel. Vrouw en 2 kinderen brandwonden bekomen. Gistermorgen is brand ontstaan in de behuizing van de familie De Vries te Tottovalle, gemeente Sur huisterveen (Gr.). De vrouw des huizes wilde de ka chel aanmaken en gebruikte daarbij benzine in- plaats van petroleum. Toen zij een lucifer aanstak, ontplofte plotseling de benzinebus en in een omme zien stond het huis in brand. De vrouw, die met brandwonden overdekt was. wist nog haar beide kin deren, een jongen van 14 en een meisje van 7 jaar uit de bedsteden te halen en hiermede de straat op te vluchten. Alle drie zijn, met zware brandwonden naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen over gebracht-. De toestand van de vrouw is redelijk wel die van de beide kinderen echter zorgwekkend. Men vreest voor hun leven. Men betreurt 36 menschenlevens. V.D. verneemt uit New York: De beide afgeloopen dagen teisteren zware stormen de Atlantische kusten. 36 personen zijn om het leven gekomen, terwijl aan zienlijke materieele schade werd aangericht Talrijke kleine schepen worden vermist De kustvaartuigen zijn ter assistentie uitgevaren. Ernstig spoorwegongeluk in Roemenië. V.D. verneemt uit Boekarest: Op de lijn Boekarest- Constanza zijn nabij het station Maltesi in den nacht van gisteren, tegen vier uur, twee treinen met tank wagens met elkaar ih botsing gekomen. De olie ge raakte in brand en vele wagons gingen in vlammen op. De botsing is vermoedelijk veroorzaakt door den verkeerden wisselstand. Tengevolge van den hevigen vuurgloed kon men aanvankelijk de verongelukte treinen zeer moeilijk naderen, zoodat pas na eenigen tijd kon worden begonnen met het reddingswerk. De eerste berichten spreken van tien dooden. Door de directie der Roemeenschen spoorwegen wordt nader medegedeeld, dat de botsing op de lijn Boekarest-Constanza heeft plaats gehad tusschen twee petroleumtreinen. De uitstroomende petroleum raakte in brand. Machinist en stoker van een dei- treinen konden zich, door tijdig van hun machine te springen, redden. Waarschijnlijk zijn drie beambten verbrand. Volgens de laatste berichten zouden zelfs in het ge heel geen menschenlevens te betreuren zijn Vee in de vlammen omgekomen. De kapitale boerderij van den landbouwer W Pee tere te Melick is door een brand geheel verwoest Ook de stallen zijn afgebrand. Een drietal koeien, een paard en vier varkens kwamen in de vlammen om. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Pwsoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Te Graswijk (gem. Assen) ontstond Maandag avond door het omvallen van een stallantaarn brand in de boerderij van B. Bos. De vlammen grepen snei cm zich heen, zoodat, toen de brandweer uit Assen arriveerde, er niets meer te redden viel. Een viertal varkens kwam in de vlammen om. Huis en inboe del waren laag verzekerd. Maandagavond zeven uur in brand uitgebroken in de groote landhouwschuur van den heer P. Breure te Heiningen (N.-H.). Het gebouw, dat met riet was bedekt, stond zoo snel in volle vlam, dat men het vee niet meer kon redden. Drie paarden, twee koeien en een groote partij kippen kwamen in de vlammen om. Ook een aantal landbouwwerktuigen en een partij hooi werden een prooi der vlammen. Het huis. dat op zeer korten afstand van de schuur staat, bleet gespaard. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. Enkele schapen en de geweldige voorraad vruohten en hooi ln het vuur omgekomen. Te Horn bij Roermond ontstond Dinsdagavond ver moedelijk door kortsluiting een uitgebreide brand op de kapitale boerderij „Kaskettenhof", bewoond dooi den pachter J. Veugelaars. De groote stallingen met hun rundvee, schapen en paarden stonden in een oog wenk in volle vlam. Het gelukte het personeel hot vee grootendeels in de omliggende weiden te jagen. Slechts enkele schapen kwamen in het vuur om. Een geweldige voorraad vruchten en hooi ging ver loren. De auto-brandspuit van Roermond verleende assis tentie en kon het woonhuis nog sparen De inboedel is verzekerd. MACDONALD ZAL ZIJN WERZAAMHEDEN HERVATTEN. Uit Londen: De eerste minister MacDonald zal dezer dagen uit Cornwall naar Londen terugkeeren. De premier hoopt Maandag de Lagerhuiszitting te kun nen bijwonen. Hoe genoeglijk rolt het leven desa ten landmans heen. De dichter die dit gedicht als zijn pennevrajjj beschouwen, heeft zeer zeker nooit gedacht, da;* werk door bijvoeging van slechts twee letters,^ nu in den geest der tijden was, n.1.: hoe ongen%s enz. Ter zake echter: In onze omgeving en ook hi* Schagen, zijn weer vele landmannen tot de conda gekomen dat de .goedkoope kunstmest" 'n blijdn^ tje is geweest! Voor hen. die van deze kunstenmakerij niett, weten, wil ik even cenige weken teruggaan. Voor bouwertjes en boertjes was kunstmest be&fc baar tegen betaling van f2.per 100 K.G., wat velen een welkome aanbieding was, daar het per] K.G. pl.m. f3.— a f3.50 uitspaarde. Het was dan q mooi, want juist die menschen hadden het nooi En zooveel doet men niet voor dat soort menscln En nu de uitslag: Er is slechts 2S00 K.G. voor Schagen beschikt* gesteld. Is dat nu de vervulling? Och ja, *n bo^ hand is gauw gevuld, doch ik vind het treurig, dj treurig en dan, enfin, we zullen alles even p schen de nijptang zetten. Tijdens de aanmelding vroeg iemand een hoe* heid kunstmest aan. doch een der heeren gaf d«f „bestel 1500 K.G., misschien krijg ie dan net gene* De aanvrager heeft dit persoonlijk gezegd, dus voor zijne verantwoording en toegewezen werd! K.G. Reed den ot geval naar I' den fo betrof, 10 Uui vaartu tusschi werd 1 steid. 1 niet be dan oo tot zoo storm flinke op W pier h post O] ging d en de arrive« Helder bracht' meent* schrijv dat na min ol kwam en waj Maar ook menschen, die vroegen wat zij h hadden, kregen 100 K.G. Maar nu het mooij m( 'n klein tuindertje. ?2 jaren oud en nog alle du ij werkende, vroee slechts 100 K.G. aan, daar de ti D]et gulden nog uit schrale beurs zouden moeten bet* "Lj worden. En dit vind ik jammer, zeer jammer, kreeg niets. De steun voor geheel Schagen komt dus op 801 gulden, ja dat zet zoden aan den dijk!! Het zou prijzenswaardig geweest zijn als de meente Schagen had gezegd, neen jongens, wij zuij de aanvrage opvoeren tot 50 a 75 Maar hoor. Och, hoeveel zou procentsgewijze van den vraag geplaatst zijn, 10 %t Wie weet. Had de meente niets kunnen doen! Neen, het blauwe-stoep-elftal kan 'n puntja zuii aan een kleiner dorp in den omtrek, daar doet a dat wel! Misschien zullen zij zeggen, ja maar wij zijp voor credieten op de bres gesprongen. Zij zullen 1 wel met mij eens zijn dat in de oerste plaats Sch gen belang heeft bij land- en tuinbouw en dat u Schagen toonaangevend behoort to zijn. Die paar hg j^teei derd gulden kunnen ook nog wel op de lijst voort ^aver 'n getal van zeven cijfers krijgen en Schaa RUnst had zich aan de eer gehouden en 'n goede daad|f daan, doch helaas. „Van de blauwe stoep geen nieuws." Eén ol haastt bcrich naar 1 De fotogr; schitti de firi beeld Schou deze i oem l tijd a heele vertel vastg» Schagen, Maart 1932. J N BUISMAN Jr. WIERINGERWAAR ons i er ge Oran, Om kers" kon 1 ren i 't OOf was met welk roete gen *froi brek' catie mom Te voor bete Zondagavond gaf de zangvereeniglng ..Apollo" hl jaaxlijkaohe uitvoering in de zaal van den heer H. v. Woude, onder leiding van den heer J. van Ham. Voor onze plaatselijk vereeniging schijnt er nog stM de meeste animo te bestaan. De opkomst was ht best. Het doet me ontzettend veel genoegen, aldus heer v. Ham. dat ondanks de malaise zoo velen zijn gekomen, een bewijs, dat men het vaandel van „Apoll 7, g trouw blijft. Het spijt me dat onze yoorzitter wegi omstandigheden deze avond niet kan inluiden; we len hopen dat we hem een volgend jaar met z'n zeil elan weer ln ons midden zullen zien staan. Verder werd gewezen op de niet al te groote stert) van de vereeniging en werd een beroep gedaan treding. Wanneer we dan in aanmerking nemen d verschillende partijen zooals b.v. sopraan, alt en ten een kleine aanvulling noodig hebben, kunnen we de uï voering over 't geheel genomen, als goed geslaagd km lificeeren. De uitspraak was goed en het groote rendeel werd ze'fs zeer goed voorgedragen. Er waren 3 nummers met planobegeleiding van Beta Bakker, waarvan het eerste niet tot zijn recht gekomen. Of dit te zwaar was. of dat voor dit schip perslied de bezetting te licht was. we gelooven beiden. De twee anderen „Kinder cantate" en „Laat* Zonnestraal" waren heel mooi. Als blijk van waardeering werd aan de pianiste ra een toepasselijk woord door den heer Van Ham namio Apollo een mooie palm cadeau gegeven. Was er vorige jaren meestal voor afwisseling muzikaal gedeelte, thans werd door enkele leden Apollo een tooneelstukje opgevoerd, getiteld: „Een po» tig wijfje", klucht in een bedrijf door J. J. Rentmeestic De actrice's en acteurs hebben aardig werk geleverf zoowel de mannelijke als wel de vrouwelijke acteur. Ei werd hartelijk gelachen, dus wel een bewijs, dat 't den smaak is gevallen. Laten we dus zeggen, een go* geslaagde uitvoering met een gezellig bal na. Nieuwe adsplrantleden zullen hartelijk welkom z|jn H 0 O GW O VI het met niel< mee M hier tijd tip Onft niet uitc troz mai «nel en nat elk kel< ove gro Na. wa: ma AARTSWOUD. Zondag gaf de muziekvereenigin-g „Kunst na Ar beid" hare jaarlijksche uitvoering in de zaal vat Visser. Voorzitter de heer Van Scheijen opende f: verzocht namens den Directeur eonige clementie Dit was echter overbodig, daar de verschillen® nummers niet minder ten gehoore werden gebracb dan voorheen, dank zij de eenvoudige en kalme le: ding. Het duo Busets uit Amsterdam verleende zij3 medewerking op een nette en uitmuntende manier Met hun praatjes, versjes en moppen wisten zij a dadelijk het publiek te boeien, evenals met de di' blijspelen, die ze daarna ten beste gaven. Men ki zien dat deze artisten gewoon zijn met publiek oi te gaan en ze tot zich weten te trekken. Tenslott dankte de heer Jonker de medewerkenden en hooi te dat na de vele teleurstellingen, de vereenigii nu het rechte pad had gevonden onder leiding vi den nieuwen Directeur, den heer Koolhaas. De bef Van Scheijen sloot dezen mooien, wolgeslaagd» avond. De zaal was bijna geheel gevuld, zoodat he doel bereikt is. n.1. een groote opkomst WARME N HU I ZE Aan onze veiling werd verhandeld: Febr. 1932 Roode kool 1.394.225 K.G. Gele kool 270.350 K.G. Deensche witte kool Uien 146.375 K.G. Peen 10.350 K.G. Bieten 3.725 K G. Febr. 19 978.780 K. 267.300 K.G 768.175 K G. 635.450 K.G 186.650 K.G 13.575 K.G 1-24 K.G De omzet bedroeg in Februari 1932 f 37.181.06 tegel f80.992.01 in Februari 1931. HARENK ARSPEl Schaapskuilmeet Maandagmiddag half vier ontstond brand in d hooiklamp van den heer S. Ruiter. Daar deze o! de kade van de ringvaart stond, kon het hooi me haken en vorken in het water worden getrokken De boet, welke er naast stond, wist men met effl mers water Dat te houden en te bewaren. Het hoo was laag verzekerd. Oorzaak van den brand was, da kinderen met lucifers speelden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6