Polder Het Koegras. Uit onze omgeving. VLEESCHKEURINGSDIENST. In Hotel „Bellevue" te Den Helder werd Vrijdagmid dag een algemeens vergadering gehouden van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden, van den Polder „Het Koegras". Voorzitter de heer J. J. Verfaille. dijkgraaf, secretaris de heer C. Taylor. Aanwezig zijn voorts de heemraden de heeren D. Sleutel. D. Vrie3. A. Grin en C. Dito. de hoofdingelan den: G. W. Jimmink, P. Visser. C. Tromp Rz, C. Hoog- sehagen. J. Blankman Cz.. en J. F. Roozen. Afwezig zijn de hoofdingelanden de heeren C. Hoog- Bctvagen Az.. Heiloo, C. R. S eg era. Jhr. W. Lam ar Trip en Joh. v. d. Berg. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, daarbij zijn teleurstelling uitende over het matige bezoek van deze belangrijke vergadering. De notulen worden door den secretaris gelezen, ze worden onder dankzegging vastgesteld. Begrooting 1932. Aan de orde wordt gesteld de behandeling van de be grooting voor den dienst 1932. Algemcene besohouwingen worden niet gehouden, zoo dat begonnen wordt met de uitgaven. De dienst begint met een nadeellg saldo van 1930 van f 4087.45. De heer Hoogschagen heeft gemerkt dat de salarissen der werklieden zullen worden verlaagd en had gedacht dat nu de secretaris ook een veertje zou laten. De Voorzitter zegt dat het bestuur, oordeelde dat hier toe nog niet overgegaan dient te worden, in verband met de meerdere en belangrijke werkzaamheden en van het uitgetrokken bedrag moet de secretaris nog pensi oenbijdrage 3torten- De heer Vries noemt bijv. de meerdere aanslagen, ter wijl de secretaris zegt dat de werkzaamheden dermate toenemen, dat hij eerder overweegt verhooging van sa laris te vragen. De heer Visser acht het niet goed dat vergoeding van reiskosten aan bestuursleden worden uitgekeerd Indien de bestuursleden buiten den polder wonen. Spr. wil al len een vergoeding geven of niemand. De Voorzitter licht toe hoe de regeling indertijd ls ontstaan, waarbij Iemand die ver afwoont een hoogere vervoeding van reiskosten ontving. Na eenige discussie, waarbij de heer Sleutel opmerkt dat de polder ta.v. de vergoeding niet erg scheutig ls, stelt de heer Blankman voor ln het geheel geen ver plaatsingskosten uit te betalen. De heer Dito is het met dit voorstel eens, want als men de salarissen van dijkgraaf en heemraden nagaat, blijkt wel dat de functies hier steeds als eerebaantjes worden beschouwd. De heer Visser stelt tenslotte voor de bestuursleden in den Polder wonende, een vergoeding van f 1.50 aan reis kosten uit te keeren. Het voorstel-Visser wordt verworpen, alleen de heer Visser stemde voor. De heer Vries vindt het voorstel-Blankman niet bil lijk, het ls een bezuiniging van weinig beteekenis en on danks de uitlceerlng aan vergoeding, blijft de functie een eere-baantje. De heer Bankman rekt zijn voorstel ln. In verband met het beëindigen van de arbeidsover eenkomst met den heer H. G. T. Mann op 1 Januari JJ. en het voorlooplg niet benoemen van een nieuwen ti tularis, acht het bestuur voor eventueele technische hulp een bedrag van f 100 voldoende, zoodat deze post met f 400 wordt verlaagd. Wordt goedgevonden. Vermindering duurtetoeelag. Het bestuur acht thans den tijd gekomen de duurte- toeslag van elk der vaste arbeiders met f 2 per week te verminderen en te brengen op f 4 per week. Waar, door het voorlooplg niet aanstellen van een op zichter, de voorman meerder administratief werk krijgt H. Stompedlssel tot volle tevredenheid van het be stuur de functie van voorman verricht, stelt het bestuur voor. het loon van dezen laatste als voorman met f 1 te verhoogen. De bedoeling is om bovenvermelde ver laging met 1 Mei a.s. te laten Ingaan en het loon van Stompedlssel op dien datum te verhoogen. Wordt goedgevonden. De heer Jimmink dacht, dat nu de polder een Jonge administratieve kracht heeft, in den secretaris-pen ningmeester, de post schrijfloonen, f 100, kon vervallen. De Voorzitter wijst op het vele werk, wat bij het na zien der rkening wel tot uiting komt. De post blijft gehandhaafd. Ten aanzien van het onderhoud der wegen merkt het Dag. Bestuur op: De uitgetrokken bedragen zijn voor een belangrijk deel noodlg voor de verdere afwerking van den Strooweg en den weg van de Middenvllet naar de Doggersvaart. Verder ligt het ln de bedoeling om den weg langs den Zanddijk, den zuidkant van de Callantsoogervaart en de vorige jaren langs enkele weg aangebrachte verbreeding, opnieuw te teren. De toestand, waarin de wegens overigens verkeeren, is gunstig. Het laat zich aanzien, dat binnen afzlenba- ren tijd het onderhoud zich uitsluitend tot strooken op het wegdek zal bepalen. T.a.v. de toelichting op de ontvangstposten deelen wij mede: Van het grasgewas langs de wegen zijn op 6 Februari 1931 verpacht voor den tijd van 3 Jaar 11 perceelen. Onderhands zijn verpacht 10 perceelen. ter wijl 2 perceelen onverpacht zijn gebleven. Getracht zal worden deze voor 1932 te verhuren. De totale opbrengst over 1931 was f 230, geraamd voor 1932 f 230, Het recht om te visschen is voor 1931 gegund aan D. de Graaf voor f 150. Geraamd voor 1932 f 150. Een bedrag van f 9500 is bestemd voor de verdere afwerking var den Strooweg en het aanbrengen van een slijtlaag van 4 c.M. op den weg van deD Midden- vliet naar de Doggersvaart. Een en ander overeenkom stig het besluit van 30 Mei 1931. Wanneer het aanbren gen van de slijtlaag is voltooid naar genoegen van Bur gemeester en Wethouders der Gemeente Den Helder, aat de weg en brug in eigendom aan den Polder over. Zonder eenige discussie worden de ontvangstposten goedgekeurd. De polderlasten verminderd. De begrooting wordt dan vastgesteld tot een bedrag van f 33963.93, met een post onvoorzien van f 103.10, waarbij de polderlastcn voor dit jaar met f 1 zijn ver minderd en alzoo geraamd op f 6 per Hectare. Hoe d» polder cr voor staat! De heer Sleutel gelooft den Voorzitter dank te mogen brengen voor zijn zienswijze die hij enkele jaren geleden had om de wegen van den polder te teren. Was dat niet gebeurd, spr. ls ervan overtuigd, dat de polderlasten dan niet verlaagd hadden kunnen worden, doch ver hooging had moeten plaats vinden. En wanneer we de begrooting bekijken, zegt spr., dan geloof Ik dat volgend Jaar met eenzelfde beheer de las ten weer met f 1 kunnen worden verlaagd. Het beheer wordt zoo zuinig mogelijk gevoerd. Als men door andere polders rijdt, en men ziet de wegen, dan vraagt men zich wel eens af. waar moet dat in dezen economisch slechten tijd naar toe. de wegen laten liggen kan toch niet We hebben dekosten aan het teren verbonden, gehad, maar ze zijn betaald door een kleine kostenver- hooging gedurende 3 jaren; schulden zijn niet gemaakt. De Voorzitter dankt den heer Sleutel voor zijn vrien delijke woorden, maar wijst er op dat hij zonder mede werking van het bestuur en zonder de sanctie van de algemeene vergadering niet had kunnen slagen. Spr. is dan ook het bestuur en de algemeene vergadering daarvoor dankbaar. Vastgesteld wordt het kohier der polderlasten voor 1932, waarbij de termijnen voor betaling der lasten wor den bepaald op uiterlijk 7 Mei a.s. voor den eersten termijn en op uiterlijk 1 October a.s. voor den tweeden termijn. Tot leden van de commissie belast met het nazien der rekening over 1931 worden aangewezen de heeren P. Visser en G. W. Jimmink. Besloten wordt van van de gemeente Den Helder in eigendom, om niet. over te nemen het gedeelte weg Mid denvlletDoggersvaart met daarbij behoorende bermen en gedeelte sloot, alsmede de brug over de Doggersvaart De Voorzitter herinnert er aan dat reeds verleden jaar de voorbereidende maatregelen zijn getroffen en de werkzaamheden straks zoodanig zijn gevorderd, dat overname kan volgen. Tot de volgende vergadering wordt aangehouden het nemen van een besluit tot overname van een stukje grond gelegen te Koegras. gem. Callantsoog, groot 12 centiaren voor den prijs van f 1 van den heer Laman Trip. Onder protest het ambtenaren-reglement vastgesteld. Aan de orde ls de vaststelling van het Ambtenarenre glement Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat het ont werp, opgemaakt door de organisaties door 't Dag. be stuur ta.v. enkele bepalingen was gewijzigd, doch dat Ged. Staten adviseeren het ontwerp onveranderd vast te stellen. De heer Sleutel zegt dat het ontwerp naar de mee ning van het Dag. bestuur niet aanneembaar was, doch Ged. Staten adviseeren het ontwerp wel aan te nemen. Spr. vindt het een treurige geschiedenis en vraagt zich af, waarvoor we hier eigenlijk zitten. Wat vastgesteld moet worden, gaat altijd van ons af. De heer Vries ls het met den heer Sleutel eens en oordeelt ook dat de zaken steeds van één kant worden bekeken. Ze hebben dit ambtenaren-reglement vóór den crisistijd voor elkaar gekregen en wij moeten het lood je leggen. Was het reglement 1 of 2 Jaren later aan de orde gekomen, dan zou het er wel anders uitzien. Nood ted won gen moeten we het aanvaarden. De Voorzitter zegt dat misschien de tijd wel komt, waarin we werken met een ambtenaren-reglement, maar zonder ambtenaren. Uit de door het bestuur voorgestelde wijzigingen blijkt dat de polder meer rechten had willen behouden en de verschillende bepalingen niet bindend ln het re glement vastgelegd wilde zien. Daartoe was dan ook in verschillende artikelen het woordje „wordt" ver vangen door „kan", en geheel geschrapt de dringende redenen die den ambtenaar recht geven op afwezig zijn. De heeren Sleutel en Vries willen dus het ontwerp aanvaarden doch onder protest. De Voorzitter wil maar niet protesteeren. Meerdere stemmen gaan op. die ook het ontwerp- reglement willen aanvaarden, doch onder protest. De Voorzitter zegt dit dan in stemming te zullen brengen en met op 2 na algemeene stemmen, die van den heer Grin en den Voorzitter wordt besloten het ontwerp reglement onveranderd te aanvaarden, doch on der protest. De voorwaarden, waaronder indienstneming op ar beidsovereenkomst naar burgerlijk reebt kan plaats vinden, worden zonder discussie goedgevonden. Niemand verlangt meer het woord, zoodat sluiting volgt WINKEL Do afd. WinkelNieuwe Niedorp van Ket Holl. Blocmbollenkweekers-Genootschap, hield op 10 Maart een vergadering bij den heer R. Laan te Winkel. Na opening* door den voorzitter, den heer C. Amels, volgt lezing der notulen en het jaarverslag, welke beiden worden goedgekeurde Hierna wordt de rekening over het afgeloopen jaar nagezien door den heeren Smak en Mculeveld, welke eveneens wordt goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing wordt in de plaats van den heer Grootewal gekozen de heer H. v. d. Eng. Medegedeeld wordt dat bij den heer Laan te Win kel op Vrijdag 18 Maart, 's avonds 7uur, een ver gadering wordt gehouden, waar zal spreken de heer C. Preijde, administrateur van het 2 cent per Roe fonds over het nut van onpersoonlijke reclame en de werking van liet 2 cent per Roe-fonds. Op dien avond heeft een ieder vrijen toegang. Men wordt op die ver gadering in de gelegenheid gesteld vragen te stellen, inlichtingen in te winnen en principieele bezwaren naar voren te brengen. Tot afgevaardigden voor de algemeene vergadering worden aangewezen de heer Grootes en do Secretaris. De Voorzitter zal uit hoofde van zijn lidmaatschap van het hoofdbestuur tevens aanwezig zijn. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief, wordt behandeld het punt van de afd. Hillegom: „Het verkoopen op veilingen bij afslag of opbod". Men voelt veel voor het opbod-systeem. Moet bij afslag ge veild worden, dan met de klok. De afgevaardigden krijgen voor de algemeene ver gadering vrij mandaat Tevens wordt besproken het punt vervroegde be taling van bloembollen, welk punt onze afdceling wp de agenda heeft doen plaatsen. Het ligt in de bedoe ling do meening der algemeene vergadering over het tegenwoordige betalingssysteem te hooren en zoo men van meening is dat cr verbetering voor den kweeker is te bereiken, te pogen de betalingsdatum te ver vroegen. Tevens blijkt uit de vergadering, dat men het ge- wcnscht acht dat de uitspraken van het Scheidsge recht voortaan in het Kweekersblad komen. Bij de rondvraag spreekt de heer Peetoom er over of het niet gewenscht was dat de kweekers uit deze omgeving die lid zijn van de veiling Bovenkarspel. wat meer contact met elkaar hadden, ten einde sa men voor hun belangen op te komen. Men hoopt op den avond mot den heer Preijde wat kweekers bij elkaar te krijgen, dan kunnen de kweekers worden aangespoord te gelegenertijd bij elkaar te komen, ten einde een en ander gezamenlijk eens te bespreken. Hierna sluiting. De raad dezer gemeente vergadert Dinsdag 15 Maart a.s., des morgens om half tien uur. Door Gedeputeerde Staten dezer Provincie ls aan het bestuur van den Weerepolder alhier, vergunning ver leend tot het oprichten van een electrlsche bemalings installatie, welke zal geplaatst worden in het Zoutkaag. callantsoog Naar wij vernemen zal de zangvereeniging „Zang- lust" alhier, deelnemen aan het zangconcours, dat gehouden zal worden op 26 Juni en 3 Juli te IJmui- den, onder auspiciën van den Noordhollandschen Zangersbond. Mej. C. A. van der Linden, kort geleden be noemd tot onderwijzeres aan de O. L. school alhier, zal op Dinsdag 15 Maart in functie treden. De keuring van dienstplichtigen voor de lich ting 1933 zal voor deze gemeente plaats vinden te Schagen in het Noordhollandsch Koffiehuis op 27 April a.%, des nam. 1 uur. Dezer dagen werd geopend de winkel in eieren, kaas en melk van den heer D. Bakker, in het per ceel, vroeger bewoond door den heer D. Prins. Deze keurig verzorgde winkel is een aanwinst te noemen voor het dorp Callantsoog. LANGENÜIJK NOORDSCHARWOUDE. De U.L.O. School. Wij verwijzen belanghebbenden naar de advertentie in dit no., waarin het gemeentebestuur mededeelin.r doet over do toelating van leerlingen tot de school voor uitgebreid lager onderwijs. DEN BELDEK Een woesteling. Gistermorgen was op den dijk alhier een vlsscher. reeds op jaren, bezig met zijn netten na te zien. Vanaf Den Helder naderde toen evenwel een andere visscher van ongeveer 30-jarigen leeftijd, die zichtbaar onder den Invloed van zekere spiritualiën was. Toen de laatste de oude zeerob in 't oog kreeg, ging ook hij de dljk- glooiing op en stelde den bejaarden zeeridder voor er gens aan Baohus een offertje te brengen. Deze ging hier niet op in, en de ander ontstak toen in zoo'n woede dat hij den ouden visscher te lijf ging. Gelukkig waren in den omtrek juist een paar werklui bezig, die oogen- blikkelijk assistentie verleenden, en den beschonkene ln bedwang trachtten te houden. Het slachtoffer was zeer onder den indruk en bloedde op verscheidene plaat sen. De nog altijd razende en tierende dronkeman werd tenslotte bij gebrek aan wat anders onder een omge keerde vlet gestopt, alwaar hij na een poosje in slaap viel. Aangezien de vlsscherman even later het bewust zijn verloor, werd hij door inmiddels toegeloopen aan wezigen naar zijn huls gedragen. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Bij de op Woensdag 9 dezer, ten huize van mevr. do wed. J. Broer alhier gehouden aanbesteding van de levering van grint (met het vervoer van het grint naar de daarvoor bestemde plaatsen), ten behoeve van het waterschap „Zijpc cn Hazcpolder", bleek het laagst te zijn ingeschreven door de N.V. C. Schip- per's Verhuur- en Handel Maatschappij te Amster dam. De gunning is aangehouden. »T ZAND. De uitslag der door den heer W. Jimmink Hz. bij den heer G. A. do Wit gehouden simultaan-darascance is als volgt: Door den heer Jimmink werd begonnen tegen 22 spelers. Toen echter later nog een 6-tal heeren van Den Helder, benevens nog een 6-tal van hier arri veerden, nam de heer A. SI ij ke. man deze voor zijn re kening. De heer .'immink kreeg als uitslag: gewon nen 10, remise 7 en verloren 5 partijen. De heer Slij- kerman heeft er gewonnen 7, remise 3 en verloren 2 partijen. Totaal gespeeld dus 34 partijen, gewonnen door de simultaanspelers 17 partijen, remise 10 en verloren 7 partijen. De winnaars waren de heeren A. Blokker van Keinsmerbrug, 2 heeren van Den Helder, de heeren Bijl, Meercboer, A. Slijkerman Pz. en P. de Wit Wz. We vernamen dat door de Berger Dilletantenclub „Het Intiem Tooneel", op Maandag 2en Paaschdag a.s. bij den heer Schrieken opgevoerd zal worden het tooncelspel in 5 bedrijven „Het Licht in den Nacht" van Inte Onsman. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 4 tot en met 10 Maart 1932. Geboren: Jannie Paullen, dochter van Heertje Scher mer en Elisabeth Maars; Taetske, dochter van Homme van den Brink en Ymkje Stellingwerf. Overleden: Aafje Boots, 56 jaar, ongehuwd; Trijntje Rademaker, 49 jaar, echtgenoote van Pleter Dekker. Ondertrouwd of getrouwd: Geene. SC H 00 RL GEMEENTE SCHOORL. Geboren: Gerardus Cornelis, zoon van Johannes Delis en van Margaretha Maria Roozendaal. Johanna Corne- 11a, dochter van Johannes van Wonderen en van Jo hanna Cornella Nolten. Pieter Frans, zoon van Pieter Cornelis Meurs en van Antje de Graaf. Trijntje, doch ter van Willem Sevenhuijsen en van Dleuwertje Kos. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Bartha Geertrulda ten Hope, weduwe v. Johannes Dirk Wijgh, 75 Jaar. NIEUWE NIEDORP Niedorps Kinderkoor, dir. J. I. Hovenier, voert Zon dag in „de Prins Maurits" een operette op, getiteld: „De stukgedanste Balschoentjes". Niet minder dan 70 kinderen zullen aan deze opvoe ring medewerken, en 100 costumes zijn noodig om de operette goed tot haar recht te laten komen. Gezien de goede capaciteiten van het Kinderkoor, te oordeelen naar hetgeen dit ons eerder reeds heeft doen zien en hooren en den ijver waarmede Is gestudeerd, zal het zonder twijfel ook Zondagavond wel weer de moeite waard zijn een bezoek aan de Prins Maurits te brengen. Zie verder advertentie. Naar wij vernemen, gaat de vergadering, die door de afdceling der S.D.A.P. belegd was op a.s. Maandag, niet door. De heer Duys lijdt op het oogenblik aan een ernstige keelontsteking en griep. Voor de afdeellng, die reeds onkosten had gemaakt zeer Jammer. Door de afdeellng van het Instituut voor Arbei ders-Ontwikkeling alhier zal op Zondag 20 Maart een groote feestavond worden georganiseerd. Op dien avond werken mede: de Arbelders-tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid", de Jeugd-mond-harmonicaclub van Lange- reis en eenige leden van het fanfarecorps „Exoelsior" alhier. Er zijn nog enkele kaarten ad 50 ets. beschik baar. Nadere aankondiging volgt alsnog. ANNA PAULOWNA Velen van ons weten wel, dat menig Europeaan uit onze Indische bezittingen terugkeert met een voorgoed geknakte gezondheid, maar meenen daarnaast, dat de inlanders lang niet zoo ernstig met ziekten te kampen hebben als wij. Toch ls niets minder waar. Hun mis schien wat meer natuurlijke levenswijze moge oogen- schijnlijk een voordeel wezen, de veelal slechte hygi ënische toestanden waaronder de inlandsche bevolking leeft, maken de verspreiding van verschillende ziekten erg gemakkelijk en de bestrijding des te moeilijker. De kindersterfte ls door dezelfde oorzaak heel groot en we behoeven nog maar op den omvang van het opiumkwaad te wijzen, op de reusachtige uitgestrekt heid van onze Oost en onze West, en op de geringe medische hulp die, wegens gebrek aan instellingen, artsen, verplegers, enz., gebracht kan worden om aan nemelijk te maken, dat de heer Berman zeker niet een te groot woord gebruikt als hij Maandag in de Ned. Herv. Kerk een lezing wil houden, verduidelijkt met lichtbeelden, en daarvoor als onderwerp koos: „De medische nood onder de inheemsche bevolking van Ned. Oost- en West-Indië." De Minister van Justitie heeft aan de vereenlging „Sportlust" alhier toestemming verleend tot het houden van een verloting. Politie. Gevonden: Een zak mals. Verloren: Een actetasch met gereedschap. WIE RINGEN DEN OEVER. V.VJW.P. Voor den feestavond ln Concordia op 9 April a.s. heeft V.V.M.P. geëngageerd den band onder leiding van den heer der Kinderen uit Hoorn. Het bal zal staan onder leiding van den heer A. Bolten, eveneens uit Hoorn afkomstig. Opvoering kinderoperette. Het kinderzangkoor, onder leiding van den heer Ho- Ivenicr zal Zaterdag 19 Maart a.s. in de Ccncertzaal van den heer Jurrle Lont een kinderoperette getiteld „De Fee aan de bron" opvoeren. Javu-fllnx In het Christelijke Tehuis voor Zulderzeewerkers draaide Donderdagavond te Den Oever de zendingsfilm der Gereformeerde Kerk van bovengenoemden naam. Wij gaven reeds eerder een verslag van de Java-Soem- ba-film, zoodat wij ens thans van een beschrijving mee nen te kunnen onthouden. De Java-film ls n.1. het uit gebreid gedeelte van de Java-Soemba-film. waarin het gedeelte Soemba betreffende, is gecopieerd. Een 80-tal belangstellenden was opgekomen om van de grootsche natuuropnamen te genieten. De muziekverecniging „Apollo", directeur de heer Joh. van Glabbeek, geeft op a.s. Zaterdag- en Zondagavond in de zaal van den heer J. Lont uitvoeringen voor hare leden. Behalve een vijftal muzieknummers zal worden opgevoerd „Dokter Bavino", tooneelspel in drie bedrij ven door H. Bakker. WIE RINGEN. Sportnieuw*. Zondag: Succes 1Schagen 2, gouden-kruis-wedstrijd. Oudesluls 1Succes 2; vertrek 1 uur. H.R.C. 3Succes 3; vertrek 9 uur. L. Rijvereenlging „Wierlngen" geen rijles op a.3. Zondag. KOEGRAS JTJLIAN ADORP. Donderdagmiddag ongeveer twaalf uur reden de vrachtauto van den fouragehandel C. R. Keijzer en Co. en een luxe auto, zeer waarschijnlijk een handelsreizi ger, achter elkander langs het Noord-Holl. Kanaal ter hoogte van de Spoorbrug te Koegras. Dc fourage-auto die even voor den spoorwegovergang het pad naar de boerderij van den heer D. J. v. G. zou oprijden, en daartoe het teeken gaf. hetwelk door den bestuurder van den luxen wagen niet schijnt opgemerkt te zijn, met het gevolg, dat de laatste de vrachtauto in de flank aanreed. Gelukkig hadden beiden het naderend gevaar toen reeds opgemerkt, zoodat de botsing niet al te hevig was. Met wat materieels schade en zonder persoonlijke ongelukken liep dit verkeersongevalletjo dus goed af. Kring Barsingerhorn. Vergadering van de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdlenst In den Kring Barsingerhorn, op Donderdag 10 Maart ten kantore van de Inrichting. Aanwezig de vertegenwoordigers van Callantsoog, Zijpe, St Maarten, Wieringerwaard, Barsingerhorn, Winkel en Nieuwe Niedorp; voor Schagen en Oude Niedorp de plaatsvervangende vertegenwoordigers. Voorzitter opent met een woord van welkom en wenscht den heer Pluister geluk met zijn benoeming tot Burgemeester van Nieuwe Niedorp. Voorz. memoreert, dat de inrichting juist 2 jaar geleden is geopend en be treurt het, dat door de slechte toestanden ook de nieuwe Inrichting met verlies moet werken. De notulen van de vorige vergadering worden on veranderd goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aahgenomen. De rapporten van het Bureau voor Verificatie van de Vereenlging v. Nederlandsche Gemeenten, over de controle der boeken op 23 December en 2 Februari luiden gunstig. De gemeentebesturen van DenHelder, Anna Paulowna en Wierlngen zonden bericht, dat zij niet genegen waren een contract te teekenen, daar er nu geen vast® basis was, om hun aandeel ln het verlies te bepalen. Zij handhaafden hunne voorstellen om maximaal resp. f 600, f 200 en f 200 bij te dragen in een eventueel ver lies. Ingevolge de gewijzigde Gemeentewet, heeft de heer Mr. D. Breebaart een nieuwe gemeenschappelijke rege ling ontworpen. Dit ontwerp wordt na enkele wijzi gingen goedgekeurd. Deze nieuwe gemeenschappelijke regeling zal ln een gecombineerde vergadering van alle raden worden be sproken, ten einde te bereiken, dat zij daarna in alle raden zonder wijzigingen kan worden aangenomen. De ze vergadering zal in de maand April te Barsingerhorn worden gehouden. Aan alle raadsleden zal een exem plaar van de regeling worden toegezonden Van de slagersvereeniging „Ons Belang" was een klacht ingekomen, over het veelvuldig slachten van- gezonde slachtingen bij de noodslachters. Daar de wet onder bepaalde voorwaarden toestaat, gezonde dieren in de noodslachtplaats te slachten, is het moeilijk hier tegen op te treden. Aan de gemeentebesturen van Barsingerhorn en Nieuwe Niedorp zal verzocht worden, de vergunning voor de noodslachtplaats zoodanig te wijzigen, dat uit sluitend noodslachtingen mogen worden geslacht. In dien aan dit verzoek niet kan worden voldaan, zal ge tracht worden door strenge controle tegen dit euvel op te treden. Dezelfde vereenlging verzocht een tijd vast te stellen, waarna een slager zou mogen beginnen te slachten, Indien de keurmeester zich niet houdt aan het afgespro ken uur van keuring. Daar de wet voorschrijft, dat le vende keuring moet hebben plaats gehad voor slachting, ls het niet mogelijk aan dit verzoek te voldoen. Bij de opening van de Inrichting ls een regeling getroffen, zoo dat bij opgave voor 8.15 uur, de keuringen 's morgens, bij opgave voor 1.30 uur de keuringens 's middags zullen worden gedaan. De keuringsdienst is verder een leder zooveel mogelijk ter wille, maar het is noodig een bepaalde route te maken, opdat zoo economisch mogelijk kan worden Tereden en is het niet mogelijk en te kostbaar om naar eiken slager afzonderlijk te rijden. Vervolgens wordt het uitvoerige jaarverslag, de ver lies- en winstrekening en de balans over 1931 goedge keurd en vastgesteld. Deze stukken zullen in druk verschijnen en aan alle raadsleden worden toegezonden. Het verlies van den geheelen dienst bedroeg over 1931 f 4172.64. Dit bedrag gevoegd bij het verlies over 1930 van f 496.39 ka-n nog gedekt worden door het reserve fonds. Naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen in de verschillende raden ls de commissie van oordeel, dat het ->ractisch niet mogelijk ls, den directeur, den adjunct- directeur en den secretaris-penningmeester te vervan gen door een directeur-keuringsveearts, daaraan wacht gelden een bedrag van f 25500 noodig zou zijn. Afgezien van dit bedrag zou een dergelijke wijziging geen bezui niging geven, daar het dan noodig zou zijn het salaris van den directeur te verhoogen en voor hem een auto aan te schaffen, terwijl het niet ls té verwachten, dat het hem mogelijk zou zijn de administratie zonder hulp te voeren. Ten opzichte van de vraag om de salarissen van de ambtenaren te verlagen is de commissie van meening, dat daartoe geen aanleiding is, daar de begrooting, waarin de salarissen afzonderlijk waren genoemd, zon der bemerkingen door de raden ls aangenomen. Uit een onderzoek naar de salarissen van de ambte naren aan gelijke inrichtingen op andere plaatsen Is gebleken, dat de salarissen in den kring Barsinger horn laag zijn. De vergoeding voor het gebruik van eigen auto's blijft bepaald op 15 cent per K.M., daar het voordeeliger is, dat de leden hunne auto's blijven beschikbaar stellen en zij niet gaan gebruik maken van huurauto's. Van de opmerking om de rijksregeling te volgen en de vergoe ding te bepalen op 12 ''ent, kwam geen voorstel, omdat werd aangevoerd, dat bedrijfsauto's niet zijn te verge lijken met luxe auto's; daar de leden zooveel mogelijk gezamenlijk rijden, zou dit voor de enkele vergaderingen geen verschil van beteekenis zijn. Hierna volgt onder dankzegging sluiting.

Schager Courant | 1932 | | pagina 19