NEDERLAND EN BELGIE. Boerderijen afgebrand. SPORT. BELGIë-NEDERLAND. Noodweer in den Elzas. Tragisch geval van b ij g e I o o f. „D e B o n d des Doods". Eisch tegen ex-koning AI f o n s o. Hoogverraad door Duitsche politie. Fransche groenten en aardappelen. De voorbereiding met België van de herziening der verdragen van 1839. Regeling, in overeenstem ming met de belangen der Zuide lijke provinciën mogelijk geacht. Mededeelingen van minister Beelaerts. In de memorie van Antwoord aan de Eerste Ka mer inzake de begrooting van Buitenlandsche Za ken verklaart minister Beelaerts van Blok land zijn ten voripen jaren bij gelegenheid van de interpellatie de Savornin Lohman, zoowel als bij de behandeling van het onderhavige wetsontwerp in de Tweede Kamer ingenomen standpunt te moeten handhaven, krachtens hetwelk de regeering het niet in 's Lands be lang acht, thans, han gende de besprekingen, nadere inlichtingen te geven aangaande de voorbereiding met Bel gië van de herziening der verdragen van 1839. Hij moge echter aange zien in het voorloopig verslag zoozeer in hel bijzonder de verbindin gen tusschen Antwer pen en den Rij-n ter sprake werden gebracht reeds thans waarschu wen tegen de voorstel ling waaraan aldus voedsel zou kunnen JHR Mr> p BEELAERTS worden gegeven, als zou yAN BLOKLAND, de eenige belangrijke vraag die regeling behoeft, betrekking hebben op de genoemde verbindingen. Het regime der scheepvaart, zooals dat naar het inzicht der regeering, conventioneel tusschen Neder land en België behoort te worden geregeld, de be langen van onderscheiden aard der Zuidelijke pro vinciën des lands. de watervoorziening van' het ook voor Rotterdam belangrijke Juliana-kanaal en met name ook het staatkundig belang, van een regeling met het buurland, waarvan de wenschelijkheid in dezen ongewissen tijd, niet minder groot is, dan in meer normale omstandigheden, zijn slechts eenige der voor Nederland belangrijke punten, die de regee ring wenscht te zien geregeld. Het overleg met het Provinciaal bestuur van Noord-Brabant en de berichten die de regeering van andere zijde bereikten omtrent de wijze waarop de Noord-Brabantsche provinciale en plaatselijke be langen, in de eerste plaats het afwateringsvraagstuk in overeenstemming zouden zijn te brengen met een nieuwe regeling met België, wettigen de verwachting dat die overeenstemming is te bewerkstelligen. Het zelfde geldt voor de belangen van Limburg en van Zeeuwsch-Vlaanderen. Wat de vrachtprijzen betreft, die bij verwezenlij king van onderscheidene kanaalprojecten een rol zou den spelen, meent de Minister, terwijl hij gaarne be aamt dat schattingen in dit verband onvermijdelijk een element van subjectieve waardeering moeten vormen, dat verschaffing van dergelijke gedeeltelijk op gissingen berustende gegevens, thans weinig be vorderlijk zou zijn voor de zoo gewenschte objectieve beoordeeling van de zaak waarom het gaat. De regeering is er op bedacht dat de onderhouds kosten van een eventueele nieuwe verbinding voor het verkeer tusschen Antwerpen eenerzijds en Neder land en den Rijn anderzijds zoo laag mogelijk worden gehouden, terwijl met de belangen van de vaderland- sche oesterteelt rekening is en wordt gehouden. De vraag wie de adviseurs van den Minister zijn in economische aangelegenheden, de verhouding tus schen Nederland- en België betreffend, maakt eenigs- zins den indruk een uitvloeisel te zijn van een mis verstand. Immers plegen alle economische aangele genheden, dus ook die welke Nederland en België be treffen, door den Minister behandeld te worden, in overleg met zijn bij de zaak betrokken ambtgenooten. "Wanneer daartoe aanleiding is, worden dergelijke vraagstukken steeds ter sprake gebracht in de com missie voor de herziening der Handelsverdragen en in de Commissie voor de Onderhandelingen over Handelsverdragen. De plaatselijke brandx eer stond machte loos tegenover de vnnrzee. In de gemeente Wijhe, bij Deventer, is Donderdag avond de door de familio Van der Vegte bewoonde groote boerderij „De Paddepol" door brand totaal ver woest. De geheele Inboedel ging verloren, terwijl eenig Vee in de vlammen omkwam. De oorzaak is onbe kend. De schade welke zeer aanzienlijk is. wordt door verzekering gedekt. De plaatselijke brandweer welke nog uitgerukt was, stond machteloos tegenover den vuurzee. Veertien stuks vee in de vlammen omge komen. Woensdagavond is te Weerwille, gemeente Ruiner- wold, de boerderij bewoond door den landbouwer G. Eisen en eigendom van den heer H. Umme, een prooi der vlammen geworden, aldus lezen we in het „Han delsblad". De bewoners waren reeds in diepe rust. toen E. wakker werd door het sterke gerammel van de kettingen, waarmee de koeie.. in den stal waren vastgemaakt. De bewoner ontdekte bij zijn onder zoek, dat e n groot gedeelte van het achterhuis reeds in lichte laaie stond. Hoewel de autobrandspuit uit Reinerwold krachtig het vuur bestreed, zijn de geheele boerderij en het woonhuis in korten tijd door het vuur vernield. Van veertien stuksrundvee werd slechts een koe gered. Het dier is echter later nog in een sloot verdronken. Een paard liep een groote brandwonde op. De geldswaardige papieren konden slechts met moeite worden gered. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. INBRAAK IN EEN ADMINISTRATIEKANTOOR. Geldkistje met lnhond gestolen. In het administratiekantoor van Staats-premie- ebligatiën. Prinsengracht 834 te Amsterdam, is Don- dernacht ingebroken. De dieven zijn binnengekomen door opensluiting van de straatdeur en van die van het kantoor. Zij" hebben van een der lessenaars een ijzeren geldkistje met postzegels ter waarde van f48 en f700 in baar geld. benevens een aantal Belgische loten meege nomen. DE REDDING VAN DE IJSSCHOTS. V. D. verneemt uit Helsingfors: Het grootste aantal der op een ijsschots afgedreven Finsche visschers kon Donderdagmorgen worden ge red, evenals de paarden. Men verwacht ook de ande ren te kunnen redden, daar de storm iets is gaan liggen. In den afgeloopen nacht heeft het evenwel toch nog 20 graden gevroren. Het Nederlandsohe elftal thans definitief samengesteld. De Keuze-Commissie van den K.N.V.B. heeft Don derdag het Nederlandsche elftal, dat op 20 Maart a,s. te Antwerpen tegen België zal spelen, samengesteld. De Nederlandsche ploeg ziet er als volgt uit: Doel: Van der Meulen (H.F.C.), aanvoerder. Achterhoede: Weber (A.D.O.) en Van Run (P.S.V.). Midden linie: Paauwe Sr. (Feijenoord), Andries- sen (Ajax), Van Heel (Feijenoord). Voorhoede: Wels (Unitas), Adam (H.V.V.), La- gendaal (Xerxes), Mol (K.F.C.), Van Nellen (D.H.C.). Reserves zijn: Van der Male (Feijenoord), Lelie veld (V.U.C.), Paauwe Jr. (Feijenoord), Van den Broek (P.S.V.), Kools (N.A.C.). Het Belgische elftal. Nadat Donderdag in het stadion Heysel het voorloo- pige Belgische elftal een oefenwedstrijd gespeeld had tegen een elftal samengesteld uit verschillende Bel gische clubs, waarbij een gelijk spel (3—3) werd ge speeld, heeft na afloop de Belgische Keuze-commissie het volgende elftal samengesteld voor de match tegen Holland. Doel: Vandenberghe. Achter: Nouwens en Hoydonckx. Midden: Simons, Hellemans en Declervq. Voor: Versyp, Voorhoof, Capelle, Van Beeck, J. Diddens. Reserves: Badjou, Herremans, Claesens, Noëth en Van CampenhouL VERDACHTE BRAND. Echtpaar te Tilburg in verhoor genomen. Donderdagnacht omstreeks 12 uur werd brand ontdekt in het café bewoond door A. G., aan de Lange Nieuwstraat te Tilburg. Daar de bewoners afwezig waren, verschafte zich de brandweer toegang door het inslaan van de cafédeur. Met een slang op de motorspuit was de brand spoedig gebluscht. Wijl het bleek, dat er zes verschillende vuurhaarden in hel huis waren en er strooken filmband op een der ka mers verspreid lagen, terwijl bovendien door het ge heel huis een petroleumlucht hing, werd het echt paar G. bij zijn thuiskomst naar het politiebureau geleid, waar het aan een scherp verhoor werd on derworpen. DE MISHANDELDE PREDIKANT. In een van onze laatste nummers ln de maand Fe bruari hebben we gemeld, dat ln het Oostelijke stads gedeelte te Rotterdam een werklooze een predikant op straat heeft mishandeld, toen hij hem om steun had gevraagd en deze hem was geweigerd. Naar de N.R.Ct. verneemt, heeft deze mishandeling ernstiger gevolgen gehad, dan aanvankelijk werd verondersteld. Gebleken ls nJ., dat de predikant een hersenschudding heeft ge kregen en dat de wond aan den kaak veel ernstiger was, dan aanvankelijk werd vermoed. Sindsdien heeft de betrokkene dan ook nog steeds het bed moeten houden en al is zijn toestand thans bevredigend, het zal nog wel geruimen tijd duren, voor hij weer zijn ambt kan hervatten. Sinds 14 Jaren niet zulk ontzettend onweder gehad. V.D. verneemt uit Parijs d.d. 10 Maart De sneeuw- en regenstorm welke reeds meer dan 24 uren de omgeving van Straatsburg teistert heeft een groot deel der telefoon- en telegraafverbindingen ge stoord. De telegraafdienst was Woensdag volkomen ge stagneerd, zoodat de telegrammen per trein naar Parijs moesten worden gezonden. Ook Donderdag waren de verbindingen in de provincie nog onderbroken. Alleen te Straatsburg zijn reeds meer dan 1000 telefoonlijnen ge stoord. Sinds 14 jaren heeft men in den Elzas niet van zulk ernstig noodweer te lijden gehad. In een dorpje in den Eiffel. Oude vrouw 1D jaar lang opgesloten gehouden. Men meldt uit Aken aan de N. R. Ct: In het dorpje Gers bij Gerolstein, stierf eenige dagen geleden de 64-jarige ongehuwde Anna Mors. Daar de overledene slechts 44 pond woog en er eigenaardige geurchten in omloop waren, waarschruwde de lijkschou wer de justitie. Teen kwam het volgende aan het licht: De broers en zusters der overledene, welke niet onbe middeld zijn, waren als „bezweerders" in de streek be kend. Zij genazen z.g. door allerlei formules te murme len en handoplegging het vee, wendden ziekten van het vee, hagelslag en misoogst af, konden koelen en geiten dwingen een grootere melkopbrengst te geven. Aangenomen wordt, dat deze „bezweerders" zelf aan hun zwarte kunst geloofden en overtuigd waren, dat zij deze macht slechts zoolang uitoefenen konden, als de geestelijk abnormale zuster in hun midden bleef en niet naar een inrichting veroverd werd. Dies hielden zij de ongelukkige 19 jaren lang in een zolderkamertje opge sloten. Daar de dorpsbewoners in den hocus pocus geloof den, hadden ook zij er belang bij, dat de vrouw op gesloten bleef, en drong ook niets van deze gevangen houding naar buiten door. Een geheime politieke organisatie in Japan. De correspondent van de „Times" te Tokio publi ceert onthullingen in verband met de opzienbarende mooraen van den laatsten tijd. De Japansche autoriteiten moeten op het spoor zijn gekomen van een geheimzinnige organisatie die zich den „bond des doods" noemt. Tot dezen gehei men politieken bond behoorden ook de beide moor denaars van den oud-minister van financiën en van baron Takoema Dan. In bedoelden bond werden vol gens de Japansche politie, onervaren jongelieden overgehaald, politieke aanslagen te plegen voor „godsdienst en vaderland". Het drijven der bonde is thans door de mededee lingen van een lid, Koerosawa geheeten, die zich vrij willig bij de politie aanmeldde, bekend geworden „De bond des doods" ontving, meldt de „Times"- correspondent verder, zijn wapens van een marine vlieger. Ook een onderwijzer sloot zicjj bij den bond aan. Deze maakte propaganda voor de organisatie onder de bevolking van het platteland. De marinevlieger vond bij de gevechten om Shang hai op 5 Febr.uari den dood. Vier dagen later schoot een der leden van den bond den oud-minister van financiën dood. Een maand later volgde daarop de moord op baron Takoema Dan. De politie heeft twee politici gearresteerde, die tot een vaderlandslievende organisatie behooren en die in nauw contact moeten hebben gestaan tot den „bond des doods". De staatsgreep van 1923 ln Spanje. Twin tig jaar deportatie. V.D. verneemt uit Madrid: De commissie, ingesteld voor het doen van een on derzoek naar de verantwoordelijkheid voor den staats greep van 1923 heeft haar rapport over de straffen, die uitgevaardigd zullen moeten worden tegen de schuldigen aan den staatsgreep, n.1. de leden van het directorium van Primo de Rivera en de dictatuurregeering van De cember 1925 tot Januari 1928, thans ingediend. In dit rapport wordt deportatie voor den tijd van 20 jaar met blijvend verlies van burgerrechten voor alle be klaagden geeischt. Onder de beklaagden bevinden zich ex-koning Alfonso, generaal Berenguer, generaal Jor- dana. Amido en vele andere militaire en burgerlijke per soonlijkheden, o.a. nog Yanguas. Allen zijn beschuldigd van hoogverraad. De constitueerende Cortez zal fungeeren als Hoogge rechtshof, op welk vonnis geen beroep mogelijk is. Ten gunste der Nazi's. V.D. verneemt uit Berlijn: De commissaris van po litie te Berlijn deelt mede, dat de inspecteur van po litie Kurt Lange, wachtmeester Hanz Schulz Berlesen en de boekhoudster Gertrud Muller in hechtenis zijn genomen, onder verdenking zich aan hoogverraad schuldig gemaakt te hebben. Het staat vast, dat zij plannen van opslagplaatsen der politie van wapens en munitie bemachtigd heb ben en aan leiders van de nationaal socialisten heb ben doorgegeven. Iemand van de gouwleiding Bei lijn van de N.S.D.A.P., die men nog niet op het spoor is, heeft de beklaag den tot hun daad aangespoord. EEN NEGER HOUDT 100 POLITIEMANNEN IN BEDWANG. Naar Reuter uit New-Orleans meldt, heeft een ne ger, die wegens diefstal was gearresteerd, op het politiebureau zich meester gemaakt van den revol ver van een der aanwezige agenten, waarop hij ge durende meer dan een uur een honderdtal politie agenten in bedwang hield. Twee van hen werden gedood en één gewond, vóórdat men erin slaagde, den arrestant zelf buiten gevecht te stellen en te overmeesteren. KOUDSTE DAG VAN DEN WINTER. In Amerika. V. D. verneemt uit New York: Het was Donderdag de koudste dag van den win ter aan de Atlantische kust en vooral in de Rocky Mountains. Vijf personen zijn in het gebergte omge komen. Te New York en in Texas daalde de tempe ratuur tot veertien graden onder nul. Van de auto's bevroor het koelwater en groote schade is aangericht aan het vroege fruit in Missouri, Oklahama en Texas. HOE ZIJ HAAR BETREKKING KREEG. Hield zich 9 jaar jonger. Toen deze vrouw een nieuwe betrekking zocht, be greep zij wel, dat haar 52 jaren haar kansen konden verminderen. Daarom gaf zij haar leeftijd op als 43. Men vond, dat zij er nog niet als 43 uitzag en gat haar de betrekking. Het geheele verhaal vertelt zij in haar brief: „Vier jaar geleden verloor ik mijn man en was toen genoodzaakt als huishoudster in mijn eigen on derhoud te voorzien. Twee jaar geleden leed ;k erg onder een buitengewoon slechte spijsvertering en ia voelde me zoo vermoeid en terneergeslagen. Het was me onmogelijk om vroolijk te zijn en ik zag overal als een berg tegenop. Ik nam Kruschen Salts en na drie maanden was ik een heel andere vrouw. Kort geleden kreeg ik mijn betrekking hier, en toen ik mijn leeftijd opgaf ais 43, vonden zij dat ik er jonger uitzag. Mijn gezondheid en opgewektheid en goeden moed, ik schrijf het alles geheel toe aan Kruschen Salts." L. W. De reden waarom Kruschen Salts U gezond maakt en gezond houdt is, omdat elke kleine smaaklooze dosis voor den geheelen dag een voldoende hoeveel heid bevat van de zes minerale zouten, die Uw li chaam noodig heeft zouten die de natuur U wel zou verschaffen indien U een gezond, beweeglijk le- ven leidde in de open lucht. Deze levenskrachtige zouten zullen Uw lever en nieren aansporen toe he ter functionneeren, zoodat elk spoor van giftige af valstoffen uit Uw organisme verdreven wordt. Het aldus gezuiverde, verfrischte bloed zal elke vezel van Uw lichaam doorstroomen. Koop vandaag nog een flesch Kruschen Salts en begin morgenochtend met „de kleine, dagelijksche dosis". Maak er een vaste gewoonte van en Uw in wendige organen zullen voortaan altijd goed func tionneeren. Met den dag zult U zich opgewekter en flinker voelen, tot U de gezondheid tot in de vinger toppen vo^lt tintelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.G0 per flacon. (Adv.) RECHTSWEZEN. De kindermoord te Wateringen. De moeder buiten vervolging gesteld en opgenomen in krankzinnigengesticht. Naar de Haagsche Crt. verneemt, is ingevolg be schikking der Raadkamer van de Rechtbank te 's Gravenhage, de verdachte in de zaak van den kin dermoord te Wateringen de moeder der jonge slachtoffers buiten vervolging gesteld en is zij ge plaatst in het RijkskraYikzinnigengesticht te Eindho ven voor den tijd van een jaar. De aanslag op veldwachter Tap. Uit Tiel, 10 Maart: Naar vernomen wor.dt, heeft het O.M. bij de Recht bank te Tiel appèl aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank, waarbij de drie gebrs. R. te Kerk- Driel zijn veroordeeld tot 13 jaar gevangenisstraf wegens zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbende, van den rijksveldwachter L. Tap. Oneerlijke belastingambtenaar. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een ambtenaar van de belastingen te Eist (Betuwe), die gelden, welke hij van belas tingbetalers ontvangen had, niet verantwoordde en die door de Rechtbank te Arnhem werd veroordeeld tot zes maandèn gevangenisstraf. Het Gerechtshof heeft thans dit vonnis bevestigd. Het spoorwegongeluk te Groningen. Uit Groningen, 10 Maart De machinist en de rangeerder van de rangeeren den trein, die op 26 Januari van het vorige jaar in botsing kwam met een personentrein, waardoor drie menschen gedood en zes gewond werden, zullen op 17 Maart a.s. in hooger beroep voor het Hof te Leeuwarden terecht staan. Zij werden door de Gronlngsche rechtbank op 22 October 1931 resp. tot 1 maand en 14 dagen veroor deeld. De verduistering bij de Bossche Hanzebank, Tegen den gewezen, curator drie jaar ge eischt. Donderdag behandeld de Rechtbank te 's Hertogen bosch de malversatiën, gepleegd bij de ln staat van faillissement verkeerende credietvereeniging „De Hanzebank" te 's Hertogenbosch. Aan den verdachte in deze zaak H. T„ gewezen curator, wordt ten laste gelegd: dat hij te 's Herto genbosch tusschen begin 1929 en omtrent begin 1931 opzettelijk als curator in het faillissement van oe Hanzebank zich wederrechtelijk heeft toegeëigend vijftig of ongeveer ix>oveel stuks effecten der 6 %- leening Ned.-Indië 1922, Ile emissie, elk groot duizend dollar, alle in eigendom toebehoorend aan de in staat van faillissement verkeerende credietvereeniging „De Hanzebank" en welke effecten verdachte in zijn hoe danigheid van curator in zijn administratie en om die effecten te adminlstreeren en tegelijk te bewa ren. onder zich had; althans dat hij heeft weggeno men voormelde effecten. Na een uitgebreid getuigenverhoor wees de officier van justitie er in zijn requisitoir op. dat het misdrijf zeer ernstig is. Veel leed is er in 1923 voor velen ge bracht. Tegenover al dat vertrouwen heeft verdachte er misbruik van gemaakt. Spr. eischt tenslotte drie jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorge bracht. B O E R D E R IJ» INVOERVERBOD IN NEDERLAND SPOEDIG TE VERWACHTEN. WEGENS GEVAAR VAN DOORVOER ALS NEDERLAND8CJH PRODUCT NAAR ENGELAND EN DCITSOHLAND. Op 15 October 1931 heeft de Engelsche minister van Landbouw op grond van de hem krachtens „The Des tructieve Insects and Petsts Act" van 1927 verleende bevoegdheid, een besluit uitgevaardigd, waarbtj. ter voorkoming van het binnendringen van den Colorado kever ln Engeland, de Invoer van in Frankrijk gegroei de aardappelen vanaf 15 Maart 1932 radicaal wordt verboden gedurende het tijdvak 15 Maart tot 15 October van eenlg kalenderjaar, tenzij de partij versche groenten voorzien is van een certificaat van den Franschen Plantenziektenkundlgen Dienst, waaruit blijkt, dat de kever niet bestaat en niet bestaan heeft binnen een straal van 200 K.M. van de plaats, waar de bedoelde groenten zijn gegroeid. Op 23 Februari J.l. hebben de Duitsche Rijksministers van Landbouw en Financiën een verordening uitge vaardigd „zur Verhütung der Einschleppung des Kar- toffelkafers", krachtens welke verordening de in- en doorvoer uit geheel Frankrijk voor het geheele jaar 1932 in Duitschland verboden wordt van: aardappelen, tomaten, aubergines, aardbeien, alle wortelgewassen met en zonder aardkluit (bijv. vruebtboomen, struiken, potplanten, sierplanten met aarde, enz.) en alle knol gewassen (als uien, peen. bloembollen, enz.), terwijl de In- en doorvoer der overige Fransche groenten en bo- vgrondsche versche plantendeelen (bijv. snijbloemen) in het tijdvak 15 Maart14November van leder jaar slechts is toegelsten onder dezelfde voorwaarden, als hierboven voor Engeland werd vermeld. Op grond van deze maatregelen wordt de geheele Fransche export van aardapelen naar Engeland die de laatste jaren meer1 dan 100 millioen K.G. per iaar bedroeg met één slag vernietigd. De invoer van Fransche aardapoelen in Duitschland was reeds sinds 1923 verboden. De Fransche groente n-export naar Duitschland en Engeland is door bovengenoemde maatregelen voor het grootste deel onmogelijk gemaakt. Immers, het geheele midden en Zuid-Westen van Frankrijk tot aan de Pyreneën is 'door den Colorado kever aangetast en naar het Noorden tot Loire en Sar- the. Waar het aangetaste gebied een aaneengesloten geheel vormt en bovendien een straal van 200 K.M. van de grens van dit aangetaste gebied ook nog on der het Engelsche en Duitsche invoerverbod valt, komt nog slechts een zeer klein deel van den Fran schen tuinbouw voor export naar Duitschland en En geland in aanmerking. Welk een geweldigen slag de belde invoerrechten voor den Franschen tuinbouw beteekenen, blijkt uit de cij fers van den export. In 1931 bedroeg de Fransche uitvoer: van bloemkool naar Engeland 34 millioen kg., naar Duitschland 6 millioen kg.; van sla naar Engeland 4 millioen kg., naar Duitsch land 7 millioen kg.: van asperges naar Engeland 1.7 millioen kg., naar Duitschland 0.4 millioen kg.; van doperwten, enz. naar Engeland 3 millioen kg„ naar Duitschland 8 millioen kg. Aan heel dezen enormen export ia thans een einde gekomen. De weg naar Duitschland °n Engeland is im mers afgesloten. Alleen het Noorden (België, Nederland en de Scandinavische landen) komt thans nog in aan merking. Het gevaar Is lang niet denkbeeldig, dat getracht zal worden de Fransche producten via ons land tóch naar Engeland of Duitschland uit te voeren te meer, daar het zelfs voor een deskundige absoluut onmogelijk is, om uit te maken, of bijvoorbeeld een vroege aardappel ln Frankrijk, in België of in Nederlar is gegroeid, voor al als die aardappel uit Hollandsch. pootgoed ln Frank rijk is gekweekt. Wanneer dit echter zou geschieden, zouden Duitschland en Engeland zeker onmiddellijk ook den invoer uit ons land verbieden. Engeland heeft zulk» eenige jaren geleden ook gedaan ten opzichte van den Invoer van versch vleesch uit ons land. toen het meen de. dat Belgische varicens vla Nederland ln Engeland waren ingevoerd. De georganiseerde Nederlandsche Land- en Tuinbouw benevens de Tuinbouwexorthandel hebben om dit gevaar af te wenden bij de Regeering op de uitvaardiging van eenzelfde invoerverbod voor Fransche producten in Ne derland aangedrongen, als ln Engeland en Duitschland thans bestaan. Het is ons een genoegen aldus lezen we ln de „Msb." te kunnen mededeelen van bevoegde zijde vernomen te hebben, dat de Nederlandsche Regeering aan dit verzoek gevolg zal geven. Reeds heeft de daartoe strekkende maatregel het De partement van Blnnenlandsche Zaken en Landbouw verlaten. Deze maatregel zal geheel aansluiten aan den Engelschen maatregel en den Invoer van Fransche aard appelen absoluut verbieden, terwijl de Invoer van groen ten slechts voor een bepaald tijdperk en onder bepaal de voorwaarden zal worden toegestaan.

Schager Courant | 1932 | | pagina 20