SchagerCourant Ernstig ongeluk te Rotterdam. Frauduleus steuntrekken te Alkmaar. Vierde Blad. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. FEN DAPPER MEISJE voor Bejaarden KANT00RL00PER AANGERAND. 5700 gulden verduisterd. Noodlottige vechtpartij te Groningen. Moordaanslag te Haarlem. verschenen verdachte f 30 boete of 30 dagen, welke vordering door den Kantonrechter met 10 gulden en 10 dagen werd gereduceerd. HET NEEFJE GEURDE. OOMLIEF GENOOT EN MOEST AFDOKKEN. Het 13-jarig neefje of beter gezegd „oome-zegger" van den 53-jarigen landbouwer Arie St. te Schoorl, schijnt een chauffeurs-genie in den dop te zijn en bestuurde op 30 Januari onder ooms toezicht diens auto, maar werd helaas op de Nieuwesloot door de altijd links of rechts, laag en hoog loerende politie betrapt en moest vader St. de rijvaardigheid van zijn familielid boeten door een stevige bekeuring. Hij stond beden terecht en scheen het ernstige va.n de zaak beelemaal niet in te zien, doch schrok zóó van den ambtenaar, die er niet zoo licht over dacht en f 20 boete of 20 dagen vorderde, dat hy merkbaar verbleekte, waarop de Kantonrechter met kwalijk verborgen vroolijkheid opmerkte: Je kykt net of je een kies wordt getrokken! Ja, deze is speciali teit in het trekken van kiezen! De heer St. scheen deze aardigheden maar matig te aprecieeren en pruttelde dat hy 20 gulden boete toch wel wat heel erg vond. Enfin, de kantonrechter sneed de kaas in wat minder dikke hompen en legde f 12 boete of 12 dagen op. Voor- Ioopig chauffeert neefje vermoedelijk op den hooizolder! WEER TS' DRONKEN MOTORRIJDER VAN DEN RIJWEG VERWIJDERD. Op 29 Januari werd te Allernaar op de Nieuwesloot een motorrijder aangehouden, die verkeerde onder al- coholischen invloed en naar het bureau werd gebracht. Hy stond heden terecht en verklaarde 5 glaasjes bier te hebben geconsumeerd. Over dit kwantum werd niet gedebatteerd, doch de motorryder, de 23-jarige monteur N. G. Z. uit Krommenie, conform eisch, veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen en ontzegging rijbevoegdheid voor den rijd van 6 maanden. Proost! Arbeider bij het lossen van een kolenwa- gen tusschen een vallende deur en een loods beklemd geraakt. Op hot emplacement, van het Maasstation te Rot terdam is Zaterdagochtend een ernstig ongeluk ge beurd. Drie arbeiders moesten daar voor een maehinclood een wagen met kolen lossen. Om het werk te bespoe digen besloten zij de zware deur van den wagon uit de scharnieren te lichten. Twee van hen bewerkstel ligden dit door een ijzeren staaf onder de deur te brengen. De derde stond boven op den wagon en zou dc deur vasthouden als deze uit de scharnieren kwam. Toen het zoover was bleek de deur te zwaar voor hem te zijn. Hij gaf een schreeuw om zijn kame raden te waarschuwen dat hij het zware ding niet kon houden. Een van de twee arbeiders wist zich met een sprong in veiligheid te stellen, doch de andere, de 48-jarige G. Ernst, uit de Siondwarsstraat geraak te beklemd tusschen de deur en de muur. IJlings schoot men te hulp, doch toen men de deur verwijderd had, zakte de man bewusteloos ineen. Dc G.G.D. vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar bleek dat hij een schedel- en hals wervelfractuur had gekregen. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. Dinsdag 15 Maart 1932. 75ste Jaargang. No. 9037 STRAFZITTING VAN VRIJDAG 11 MAART 1932. TWEE SCHRIFTELIJKE VONNISSEN. H. S„ monteur te Alkmaar, overtreding art. 14 motor en rywlelreglement, vrijgesproken. Het betrof hier het treurige ongeval op 22 December, dat plaats greep op de Nieuwesloot. Verdediger in deze zaak was mr. C. A, de Groot. C. Au B., sigarenhandelaar te Bergen, overtreding ver ordening op de winkelsluiting. Overeenkomstig zyn vaststaande meening, achtte de Kantonrechter hier aan wezig een ongeoorloofde delegallo van macht, verklaar de mitsdien de verordening onverbindbaar en ontsloeg verdachte van alle rechtsvervolging. EEN ZEER BEHARTENSWAARDIG ADVIES VAN DEN KANTONRECHTER. De 19-jarige chauffeur C. J. de W. uit Heiloo, had op 15 Januari aldaar met zyn te zware vrachtauto op den ryksweg t e snel gereden, wat ter bescherming van de kostbare rywegen verboden is. De chauffeur, heden terecht staande, scheen van deze bepaling niet op de hoogte te zyn. waarop de Kantonrechter hem aanraad de, 'n motor- en rijwielwet te koopen en deze 's avonds achter de kachel maar eens yverig te bestudeoren. Het Is trouwens een hoogst amusante en onderhoudende lectuur, die geen enkel gevaar voor de zeden oplevert Om de animo van het jonge mensch voorts wat te verhoogen, werd hy veroordeeld tot f 5 boete of .5 dg. EEN CHAUFFEUR, DIE TE LANG AAN DE KLETSTAFEL VERTOEFDE. De Alkmaarsche politie-agent Staats bad in den avond van 17 Januari zyn speurdersaandacht geconcen treerd op een vrachtauto, die ongewoon lang was ge parkeerd voor een café op de Bierkade. Het kwam den politieman voor, dat de bestuurder in een zoo langen rustpoos wel een3 meer potjes bier kon hebben verschalkt dan nattig en veilig was en dus het toch al zoo omvangrijke gevaar op den verkeersweg vermeerderd kon worden. Hy wachtte alsnu zyn tijd af om handelend te kunnen optreden en beduidde den chauffeur, toen deze ten laatste op den Achterweg aan kwam hobbelen, door een handbeweging, dat hy moest stoppen. Doch de chauffeur verkeerde misschien in de meening, dat de agent als particuliere ontspanning be zig was de póse van het bekende beeld in het Victoria- theater te imiteeren, althans hij reed met versnelde vaart zorgeloos door, maar zyn visitekaartje in folio formaat hing achter aan zyn vrachtwagen en de heer Staats .verzuimde natuurlyk niet het nummer te notee- xen. De chauffeur, die bleek te zijn de 13-jarige J. W. K. uit Den Helder, stond 4 Maart terecht ter zake het niet voldoen aan de vordering tot stoppen (art. 27 M.- en R.- wet) en verklaarde alstoen het stopsein niet te hebben begrepen; alcoholhoudende dranken had hy in het be wuste café niet gebruikt, want hij was geheelonthouder. Ondanks deze geruststelling, achtte de Kantonrechter verhoor van den verbalisant noodlg en werd het proces alzoo voox-tgezet. De verbalisant was aanwezig, doch niet alzoo den protesteerenden chauffeur, wat al direct geen gunstigen indruk maakte. De heer Staats ver klaarde, dat hij den vrachtauto tevoren alreeds in de Langestraat had opgemerkt en het hem toen had ge frappeerd, dat de inzittenden ln „vroolijke" stemming verkeerden. Hij had toen d«n auto later gezien voor een café op de Bierkade en toen rustig de wederverscbyning van den chauffeur afgewacht. De verbalisant moest eerlijk erkennen, »un de manier van rijden niets abnor maals te hebben bespeurd, maar het stopsein had hij duidelijk genoeg gegeven, niet op een manier of hy iemand een groet bracht. Daartoe bestond trouwens volstrekt geen aanleiding, want hy kende den chauffeur niet. Op grond van deze verklaring werd de verontschul diging van den chauffeur heschouwd als een uitvlucht en verdachte veroordeeld by verstek tot f15 boete of 15 dagen. F E n UT E T O N Naar het Engehch van CH. GARVICE. 14. Ze boog zich naar hem toe en mompelde; „Wilt U me niet vertellen wat u hindert?" ..Juffrouw Drayton. ik ben ongelukkig omdat ik in het onzekere verkeer over iemand, van iemand waar ik innig veel va.n houd. Ik bedoel, dat de vrouw, die ik liefheb, plotseling en geheimzinnig verdwenen is, zonder eenig spoor achter te laten en ik geen enkele reden kan bedenken, waarom ze verdwenen is. Is dat niet genoeg °ox me doodongelukkig te maken?" Ze keek hem een oogenblik zwygend aan. „Het spyt zoo erg het spyt me werkely'k ontzettend! Wat hebt u gedaan wat gaat u doen?" „Op het oogenblik afwachten en verteren van ver driet," antwoordde hij bitter. „Ik heb de zaak in handen gegeven van een detective, die myn neef Clifford Re- Vel aangenomen heeft" Ze keek naar het andere eind van de kamer, met een uitdrukking van verwarring, die hem niet ontging. „Ik hoop dat hij zal slagen", mompelde zy. Hij vertelde haar verder hoe hy Lcla ontmoet had en wat er allemaal gebeurd was. Toen hy zweeg legde ze haar. hand op zyn arm. „Ik vind het zoo naar zoo naar!" fluisterde zy, „en ik ben erg blij dat u het my verteld hebt! Maar u moet zich niet zoo laten neerdrukken. U zult haar beslist vin den en en alles zal goed afloopen. Als U haar ge vonden hebt. moet U het me laten weten en zy zy en. ik moeten goede vriendinnen worden, net a.ls vroeger." „U bent erg goed voor me!" zei hy en zijn krachtige stem beefde, maar hij zag niet hoe haar lippen trilden en hoe krampachtig haar vingers de waaier vasthielden hy hoorde niet hoe wild haar hart klopte. „Wij moeten geen misbruik van uw goedheid maken, juffrouw Drayton," klonk het opeer.s achter hen. „We zijn hier heerlijk uitgerust." Ze keerde zich met een blik vol ergernis om. HET GEBRUIK VAN ALCOHOL STREKT DEN MOTOR- OF AUTOBESTUURDER GEWOONLIJK TOT NADEEL, Indien een bestuurder van een motorrytuig alcohol heeft geconsumeerd, wordt zulks, wanneer er een on geval plaats grijpt, steeds in zyn nadeel uitgelegd. Dit ondervond heden ook den heer A. M., eigenaar van een floreerend café te Alkmaar, die op 25 Januari in gezelschap van een collega en diens echtgenoote met zijn auto een plezierritje had gemaakt en op den ryks- weg onder Heiloo in aanryding kwam met een auto, bestuurd door den heer K. de Jager, handelsreiziger te Haarlem. De wagen van den heer M. kwam in aan raking met dit rijtuig en eenige langs den weg staande boomen en werd niet onbelangrijk beschadigd. Het in zittend echtpaar was geducht geschrokken, vooral de dame, waarvoor nog medische hulp werd ingeroepen. De politie uit Heiloo. majoor-commandant Steen en ge meente-veldwachter Geertsema, verschenen ten tooneele, om den toestand op te nemen en constateerde daarby dat de heer M. in zekere mate verkeerde onder den Invloed van alcoholhoudende dranken en werd van een en ander proces-verbaal opgemaakt, overtreding art. 22B Motor- en Rywielwet. Thans stond de heer M. te dier zake terecht, doch beweerde niet onder drank-invloed te hebben verkeerd, wèl had hij eenige glaasjes kinawyn, 5 a 6, gebruikt, doch hij ontkende, dat deze kinawijn, die slechts 15 pro cent alcohol bevat, eenigen hinder te hebben ondervon den. Voorts beweerde hij door het rijtuig van den heer K. de Jager, die te veel links reed, te zyn aangereden en eerst daarna terecht te zijn gekomen tegen een boom en toen weer tegen een tweeden boom. Voorts overlegde hy een verklaring van een genees heer te Heiloo, die geen dronkenschap had geconsta teerd. Majoor Steen noemde het een grensgeval. Getuige had aanvankeiyk nog in dubio verkeerd of hy geen proces-verbaal had moeten opmaken ter zake overtre ding van artikel 453. Voorts beklaagde de majoor zich over de weinige medewerking van den verdachte on dervonden. De heer Geertsema verklaarde in gelyken geest Een tweetal getuigen a decharge werden nog ge hoord op verzoek van verdachte, onder meer de heer S., die zich met zyn ega in de auto van den heer M. had bevonden. De dame zelf was ongesteld en kon dus niet gehoord worden. Gevorderd werd f 100 boete of 50 dagen, benevens ontzegging van het recht om motorrijtuigen te lxesturen voor den tyd van 12 maanden. De Kantonrechter, direct uitspraak doende, veroor deelde comparant tot f 50 boete of 50 dagen en ont zegging rijbevoegdheid conform elscb. De heer M. gaf het vornemen te kennen in hooger beroep te zullen gaan, waar niets tegen is, maar dan mag hij zich wel voorzien van krachtigen juridischen bystand. DE BAKKER REED OP EEN MANIER, DIE NIET „VOOR DEN BAKKER" WAS. De bejaarde heer T. Poorter uit Alkmaar reed op 20 Mei 1931 de tydtafel der vaderlandsche geschiedenis moet er haast by te pas komen rustig in zyn auto op den dorpsweg te Oterleek van Alkmaar in de rich ting Ursem, toen zijn wagen eensklaps aan bakboord- zyde werd getorpedeerd door een van een zijweg na derende auto, die volgens de regels van het verkeer, als hebbende Poorter aan de rechterzijde, dezen voor- rand had moeten verleenen. De wagen van den heer Poorter werd niet onbelangrijk beschadigd en deze wachtte 1M uur. eer met „bekwamen spoed" een gem.- veldwachter verscheen, om de aangifte in ontvangst te nemen. Van eenige strafrechteriyke vervolging werd niets vernomen, doch de Zwolsche Autoverzekering, bij wie de heer H. K., bakker te Oterleek, die de aanryding door onvoorzichtig ryden had veroorzaakt, verzekerd was, deelde den heer Poorter tenlangeleste mede, dat zy bereid was om de helft der geleden schade te ver goeden, doch de heer Poorter, die f 117.50 schade had geleden, nam met deze transactie geen genoegen er. deed alsnu opnieuw aangifte by de politie té Alkmaar, met gevolg dat eindelijk deze zaak ter zitting kou worden aangebracht. De heer ambtenaar sprak alsnu zyn mindere vol doening uit over de omstandigheid, dat de desbetref fende politie dit ernstige strafbare feit als een „onder onsje" had behandeld en requireerde tegen den niet zijn inderdaad het meest ideale middel ter bevorde ring van een normalen stoelgang Gemakkelijk in te nemen aangename smaak, verwekken geen krampen. 0.65 pet flacon. „Goeden naoht meneer Revel," zei ze, hem een hand gevend. Toen wendde ze zich tot Edgax en haar slanke, bruine vingers bleven een oogenblik in de zyne rusten. Zoodra zy op straat waren, bleef Cliffoi-d onder een lantaarn staan. „Je hebt een lang tête tête gehad, beste kerel," zei hij. Lord Fane knikte. „Ja", antwoordde hy, „Clifford ik weet niet hoe het kwam. maar ik heb juffrouw Dray ton van myn verdriet verteld." Clifford Revel glimlachte minachtend. „Beste Edgar, dat is geen nieuws. Ik zag aan je ge zicht wel dat je dat gedaan had. Hé!" hy hield plotse ling op. „Ik heb myn portefeuille op één van de tafel tjes laten liggen. Ik moet nog even terug. Wacht maar niet op me. Je ziet er moe uit. Ga naar huis en kruip in bed. Misschien heb ik morgenvroeg iets nieuws voor je; wie weet? Hé" riep hy een taxi aan en opende het portier voor Lord Fane. „Wel te rusten", zei lord Fane ernstig. „Ik zal wel naar huis gaan, maar naar bed, dat is een andere kwes tie." „Gek die je bent," mompelde hy toen de taxi wegge reden was. Hij keerde zich om, en het huis binnengaande zei hij tegen de portier: „Ik heb myn porteleuille laten liggen!" Hy liep vlug de trap op en opende de deur van den salon. Een oogenblik dacht hy dat het vertrek leeg was; toen zag hy Edith Drayton op een divan liggen. Haar heele houding was zoo vol ellende, dat hy van schrik haar naam riep. „Edith!" Ze stond verbaasd op en antwoordde hoogmoedig. „Meneer Revel!" „Ik vraag u excuus," zei hy rustig, zyn oogen strak op de hare gevestigd. „Ik liet myn portefeuille liggen..." „Dat is niet waar." „U hebt geiyk," gaf hij kalm toe. „Dat is het niet. Het was alleen een uitvlucht om terug te kunnen komen." „En vertelt u eens, waarom kwam u terug?" vroeg zy met een blik op de klok. „Ik moet u spreken," zei hij. „Ik was niet van plan dat vanavond te doen, maar omstandigheden hebben my ertoe gedwongen. Ik ben teruggekomen om u te vertel len dat dat ik u liefheb." Aarzelend sprak hy de gewaagde woorden, zyn gezicht was bleek en hy had de lippen opeengeklemd, zyn oogen schitterden, maar overigens was hy beheerscht. Haar gelaat werd bleeker. „Is dit een geschikt uur voor een aanzoek, meneer Geldtasch met 3800 gltl. ontrukt. - De dader op zijn vlucht gegrepen. Zaterdagmorgen half^lf is de 23-jarige kantoorloo- p'er Elshof, van de emaillefabriek Beccon te Doetin- chem, nabij de fabriek aangerand cn van zijn fiets geslagen, waarbij hem een tasch met een bedrag van f3900 afhandig werd gemaakt.. De fabrieksarbeider Ter Braak kwam Elshof te hulp, en de aanrander, die zich in het nauw gedreven zag, liet het geld in den steek en zette het op een loopen. Hij werd ech ter spoedig overmeesterd en zwaar geboeid naar het politiebureau overgebracht. De aanrander is een ze kere H., oud-verpleegde van het rijksopvoedingsge sticht de Kruisberg. Hoe de arrestatie van den dader plaats vond. Nader meldt men omtrent deze aanranding: De portier-magazijnmeester Elshof was naar de bank geweest om de gelden voor de uitbetaling van de loonen in ontvangst te nemen, in totaal f3900. Dicht bij de fabriek werd hij plotseling door een per soon van ruim 20 jaar, die hem van zijn fiets sloeg en, ondanks hevig verzet, hem de tasch uit de han den wist te rukken. Het hulpgeroep van Elshof trok de aandacht van het fabriekspersoneel, waarvan enkelen toeschoten, anderen telefonisch de politie waarschuwden. De da der die zijn poging verijdeld zag, zette het op een loopen Ln de richting van het station. De politie begon de vervolging in de richting van den Vijverberg, vermoedend, dat de aanriinder zou trachten, zich ïri de Gaanderensche bosschen schuil te houden. Bij het passeeron van het r.-k. kerkhof, tegenover het spoorwegstation gelegen, kwam een verdacht uit ziend persoon juist de kerkhofpoort uit, die door den agent van politic werd gegrenen en door het fabrieks personeel. dat aan de vervolging had deelgenomen, als de dader herkond werd. De dader had vóór den overval zijn jas op het kerkhof gedeponeerd, met het doel, zich onherkenbaar te maken, daar hij den aan slag pleegde zonder overjas. Door een gemeente-ontvanger. Bij een door E. en W. der gemeente Heenvliet, op het eiland Voorne in de provincie Zuid-Holland ge houden kasopneming is gebleken, dat de gemeente ontvanger J. A. een bedrag van f5700 heeft verduis terd, Zijn borgstelling bedraagt f 4500, zoodat de ge meente eventueel f 1200 schade zal kunnen lijden. Het tekort is den laatst.cn tijd ontstaan. De ge meente-ontvanger heeft, naar hij heeft meegedeeld, het laatste jaar als tuinder en agent van suikerbie ten, enz., aanzienlijke verliezen geledon. Revè?" vroeg ze Boel, of is dit een verdoorgevoerde grap? Vertel me alsjeblieft hoe ik het op moet nemen, opdat ik het juiste antwoord kan geven." „Beschouw liet als de pleohtigste beiydenis die ik ooit gedaan heb," zei hij met zachte, maar nadrukkeiyke stem. „Geloof me, Edith; myn liefde was toch geen ge heim voor je. Je hebt het weken, maanden geleden al geweten, je hebt 't. toch uit myn heele houding kunnen voelen. Ik wist, dat je trotsch en eerzuchtig bent en je er niet aan zou denken je leven te binden aan dat van een man, die niet vermogend is en niet van adel is. Ik gebruikte elke gelegenheid om in je nabijheid te zyn.' ik wist dat je moeder tegen mij ingenomen was, maar ik wachtte geduldig. Je was koel en grillig en moedigde my in het minst aan. Ik zou vanavond ook nog niet ge sproken hebben, maar ik ben er toe gedwongen dooi den dwaas die vanavond bfi me was. Je weet dat er tusschen my en een titel, tusschen my en een rijkdom, slechts één man bestaat. Die man is mijn neef lord Fane." Ze keek op en toen haar blik zyn donkere, onheil spellende ontmoette, zonk haar moed in de schoenen. „Als hy stierf, zou ik de aanstaande Markies van Fa- ringtosh zyn." „.Maar..." ze trachtte te glimlachen, maar de, maar de inspanning was te groot. „Maar hy leeft! Bovendien is hij jong en kan nog trouwen. Dat wilde je zeker nog zeggen." Ze knikte. „Hy is jong, zeker; maar hy kan elk oogenblik zyn nek breken! Wat is een menscihenleven een enkel menschenleven!" Een sardonische glimlach kwam op zyn bleek, stx-ak gelaat en verdween na een oogenblik weer. „Ik begrijp u niet," zei ze met zachte stem, haar oogen strak op de zijne gericht. Hy glimlachte en boog zich dichter naar haar toe, zoo dicht, dat zijn hand byna haa.T schouder raakte. „U denkt dat hy zal trouwen? Vanavond heeft hy u die geschiedenis van zyn liefde toevertrouwd en wat er verder gebeurd is? Hy weet natuurlyk, niet waarom dat juffertje hem ontloopen is. Ik ben de oorzaak. Je kent me te goed om te weten dat ik kalm zou doorstaan hoe myn eenige hoop vernietigd wordt. Hy staat tus schen my en rang en fortuin. Als iémand dit huwelyk zal voorkomen, ben ik het." Edith Drayton zat met gebogen hoofd te luisteren. Door haar zyn gemeene, lage intrige toe te vertrouwen had hy haar tot zijn gelijke neergehaald en zy haatte hem. want... ze beminde den man, tegen wie hy plan nen smeedde. Zy hield van lord Fane. Had zy het van tevoren misschien niet beseft, nu wist zij het. Vergele De ambtenaar die het ontdekte mishandeld. Een ambtenaar van het bureau voor sociale zaken te Alkmaar, die het vermoeden bad, dat óén of meer werklieden fraude pleegden om steun als werklooze te krijzen, vervoegde zich Donderdagmorgen bij een kolenhandelaar waar, naar hij vermoedde, althans één der werklieden, die hij op het oog had, arbeid zou verrichten. De ambtenaar bleek juist gezien te hebben; de ar beider kwam toevallig op het kantoor, toen de ambte naar daar sprak met den directeur van den kolen handel. Op gemoedelijke wijze trachtte de ambtenaar den arbeider liet ontoelaatbare zijner handeling on der het oog te brengen, maar deze werd zóó driftig, dat bij hem een geweldigen vuistslag in het gezicht gaf, zoodat de ambtenaar in een oogenblik onder het bloed zat. Door optreden van den directeur kon erger worden voorkomen. Proces-verbaal is tegen den driftigen arbeider opgemaakt. Tusschen twee schippersfamilies. Een vrouw verdronken. Haar man verdacht zijn vrouw in het water te hebben geduwd. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben twee schippersfamilies, die mot hun schepen in het Sehui- tendiep te Groningen liggen, flink gedronken. Het ge volg was, dat 's nachts de politie erbij tc pas moest komen om de ruzies, die op beide schepen waren ont staan, te beëindigen. Bij de eene familie gelukte dit, bij de andere echter, de familie S., heeft do ruzie een noodlottig gevolg ge had. De ongeveer 50-jarige echtgenoote van S. is na melijk in het. water terecht gekomen en verdronken. ITaar 69-jarige man is aangehouden. Hij wordt er van verdacht zijn vrouw in het water te hebben ge duwd. De zaak is verder in onderzoek. Vrouw door haar vroegeren man met een revolverschot gewond. De dader door de politie aangehouden. Zondagavond te 7 uur kreeg de bewoonster van per ceel Heerensingel 99 te Haarlem bezoek van haar vroegeren man S., van wien zij gescheiden leefde. De man was in het bezit van een revolver. Er ontstond een twist, waarna de man zijn revolver trok cn eenige schoten loste op de vrouw en haar zoon. De vrouw werd geraakt aan het voorhoofd en aan een der ar men, terwijl de zoon licht gewond werd. De vrouw is naar het St. Elisabethsgasthuis over gebracht, baar toestand is bevredigend te noemen. Inmiddels hadden buren de politie gewaarschuwd. De dader is kort daarop op straat door de politie aan gehouden en in bewaring gesteld. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd. ken by dezen man, geraffineerd als den duivel, was lord Fane als een engel van licht. Haar hersens werkten sbeL „Kom," drong hij aan. „Hoe is je antwoord? Ik zal je mijn liefde niet opdringen! Ik doe een beroep op je eer zucht. Even zeker als wij hier in deze kamer zyn, zal ik de Markies van Farintosh zyn. Ik bied je het kroontje, de rijkdom, de positie van een markiezin in Engeland. Neem je het aan?" In zijn geestdrift kwam hij dichterbij en pakte haar hand. Zy sloeg zyn hand weg alsof deze een giftige was, toen wendde zij haar bleek gezicht naar hem toe. „Ik neem het aan." Hy wilde haar omvatten, maar ze hief haar hand op. „Wacht even! Ik neem het aan als U Markies van Farintosh bent" HOOFDSTUK XVIII. „Ik neemt het aan als U Markies van Farintosh bent." Langzaam, duideiyk, maar met een zachte stem, gaf Edith, Clifford haar antwoord. Hij ging een stap achteruit en keek haar aan. Ze had hem in zijn eigen netten gevangen; maar hy weifelde niet „Wanneer ik het ben! Goed!" zei hij- „Ik neem je uitdaging aan. Ik zal mijn plannen doorvoeren, wees maar niet bang. Je eerzucht zal door my bevredigd worden. En alles wat ik daarvoor van jou vraag is, te trachten my lief te hebben. Daarmee zal ik genoegen nemen." Hij zweeg en raakte haar hand aan. zy had die graag willen terugtrekken, maar ze durfde niet! „Goeden nacht" zei hij, terwijl hij zich omdraaide om heen te gaan „Als je eens wist hoe gelukkig je me ge maakt hebt, Edith, myn koningin!" Edith bleef maar stil voor zich uitstaren, nadat Clif ford verdwenen was en ze zou daar misschien nog tot vroeg in den morgen gezeten hebben, als haar moeder, die boven op haar had zitten wachten, niet zacht bin nen gekomen was. „Edith!" riep ze angstig uit. „Edith, wat scheelt er aan?Wat ia er gebeurd?" „Gebeurd?" Ze liet een schorre lach hooren. „O, moe der, een man met een gemeen karakter heeft my als zyn gelyke beschouwd, en my tot zijn peil neergehaald. Ik was eerzuchtig, maar ik wist niet dat ik zoo laag gezonken was!" Ze bedekte het gezicht met de handen en knielde van schaamte neer. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 13