Briand's uitvaart Radioprogramma HET GEVAAR LANGS DEN WEG. Doodelijke aanrijding te Wassenaar. Het drama te Patbroek. Frankrijk's laatste groet Zware brand te Apeldoorn. HEERHÜGOWAARD De doktersquaestle, die ruim honderd jaar geleden meermalen der vroed en vaderen voorhoofden deed zin spelen, aangezien men toen zeer moeilijk een gemeente dokter kon krijgen, vanwege dat geneeskundigen uit andere gemeenten deze plaats „afstroopen", en een prak tijk, die toentertijd brood opleverde, dus zeer moeilijk te krijgen was, aangezien men zijn clienten grootendeels „door goede en wijze zorg voor dezelve" van de escu lapen uit die gemeenten moest afwinnen, heeft thans een ander aspect gekregen, doordat naar we vernemen begin April zich alhier een tweede arts zal vestigen in de pastorie der NJH. kerk. Waar de eigenaardige ligging der gemeente het mee brengt, dat buiten den plaatselijken geneesheer nog door minstens zeven dokters uit randgemeenten meerdere of mindere praktijk alhier wordt uitgeoefend, kan dus niet gezegd worden, dat de inwoners van doktershulp ver stoken zijn. ANNA PAULOWNA Tooneelultvoering „Excelsior", Zondag gaf de tooneelvereenlging „Excelsior" in de zaal van den heer J. Swaerts een opvoering van „De Wapens neer", een oorlogsdrama in vier bedrijven naar den gelijknamigen roman van Bertha von Süttner. In tegenstelling met den samensteller van het strooi biljet, dat vóór de opvoering ter opwekking tot een bezoek verspreid werd, willen we het tooneelstuk niet een getrouwe weergave van het boek noemen. Integen deel. Het boek handelt over het tijdvak 18591871. Het tooneelstuk alleen over 1859. Ook de personen en de omstandigheden zijn niet dezelfde. Zouden we moeten kiezen, dan zou onze keuze, evenals in andere gevallen waarin wij den inhoud van een boek verfilmd of omge werkt tot een tooneelstuk zagen, ongetwijfeld op het boek vallen. Misschien bereiken we met even op het verschil te wijzen, wel, dat enkelen van de bezoekers het boek nu ook willen lezen of nog eens herlezen. Bertha von Süttner laat Martha (gravin Dotzky) la ter gehuwd met Friedrich Tilling, die tijdens den Fransch-Dultschen oorlog gefusilleerd wordt, neerschrij ven, wat zij moest doorleven tengevolge van verschillen de oorlogen. Als haar zoon vraagt, waarom zij haar levensbeschrijving afsluit met 1871 en het boek niet langer maakt, antwoordde ze: „Zooals het is, was het al smartelijk genoeg om het te schrijven". En zeker ookom het te lezen", merkte de zoon op. „Dat hoop ik", zegt Martha dan. „Als deze smart slechts ln enkele harten daadkrachtigen afschuw wekt tegen de bron van het leed, dat ik schilderde dan zal Ik niet tevergeefs pijn geleden hebben." Letten we op dat doel, dan ls er, naar den geest dus, wel overeenstemming tusschen boek en tooneelstuk. Want ontegenzeggelijk werd door het stuk bij het pu bliek dien afschuw gewekt, dat willen we gaarne er kennen, al kon het ons persoonlijk, vooral door de ge zwollen taal en de lange gedachtenultlngen maar matig bekoren. „Je wordt er beroerdvan", hoorden we achter ons zeggen, en de stille aandacht waarmee het spel gevoelig werd en het luide applaus na elk bedrijf, bewe zen, dat ook op vele anderen een diepen indruk gemaakt werd, zoodat het doel van de schrijfster, die immers hoopte, dat haar lezers geroerd zouden worden door haar verhaal, ook met deze opvoering van het tooneel stuk bereikt werd. DEN HELDER Van het gemeentebestuur. Nu de heer van der Vaart tot lid van het college van B. en W. benoemd ls geworden in de plaats van den heer de Zwart, zijn de functies als volgt verdeeld: Burgemeester Driesen: Publieke werken, water- en lichtbedrijven; Wethouder Smits: Sociale aangelegenheden, armbe stuur, keuringsdienst, volkshuisvesting; Wethouder de Boer: Onderwijs, reiniging, visscher ij; Wethouder van der Vaart: Financiën, grondbedrijf, pensioenfonds. Als voorzitter van de commissie van bijstand treedt op de burgemeester, met als werkzaamheden: publieke wer ken, water- en lichtbedrijven; Wethouder van der Vaart: financiën en grondbedrijf; Weth. de Boer: onderwijs en reinigingsdienst Vliegongeluk. Donderdagmiddag heeft hier een vliegangeluk plaats gevonden, waarvan reeds ln enkele bladen melding ge maakt werd. Het sohool-vliegtuig de S 6. een klein mo del machine, welke gebruikt wordt om de aanstaande vliegeniers te oefenen, was naar boven gegaan en kreeg daar een deffect aan de motor. De inzittenden waren de piloot Veenstra en de leerling-vlieger Beek. Direct werd getracht de noodlanding zoo gunstig mogelijk te doen geschieden. De plaats waarhoven de vliegers zich juist bevonden, was de nieuwe polder in den omtrek van het vliegkamp De Kooy. Het toestel daalde evenwel te snel. met als gevolg dat het eeret tegen een hek aanbotste, en daarna regelrecht op een sloot aantaxlede. Deze stopte natuurlijk het uitloopen, maar het gevolg was dat de S 6 over den kop sloeg. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden met den schrik vrij. Het toestel echter was zeer beschadigd, en het landingstoestel geheel ver nield. Later ls de machine naar de hangars gesleept, alwaar getracht zal worden haar nog te repareeren. Vijftigjarig bestaan der Turn- vereeniging „O.K.K." Bovenstaande gymnastiekvereenlglng hoopt den 22 eten Maart as. haar gouden jubileum te vieren. Aan belangstelling zal het de jarige wel niet ontbreken, aan gezien O.K.K. zoowel in. ais buiten de gemeente een zeer goeden naam geniet. De reeks festiviteiten, welke door het bestuur georganiseerd zijn, zullen we hieronder releveeren, daar dit van belang is voor de sportliefheb bers buiten onze stad. 19 Maart Zaterdag, wordt begonnen met een kransleg- glng op de laatste rustplaats van den vorlgen directeur, den heer Jaring, te Huisduinen op de algeraeene be graafplaats. De vereeniging, die voor deze gelegenheid gedenkplaat heeft laten maken, zal deze dan gelijk tijdig ter plaatse onthullen. Daarna volgt om 3 uur de aigemeene receptie in de groote zaal van het Casino, ^aar tal van autoriteiten aanwezig zullen zijn, en aan de vereenigingen van in- en buiten den Helder de ge- legemhetd zal worden gegeven, de juibilaresse te felici- teeren. 't Avonds om 8 uur volgt dan de officieele feestavond, eveneens ln Casino. Hier zal door de tur ners gedemonstreerd worden, terwijl als bijzondere at tractie een keurploeg van sportkrachten, allen lid van ..Turnkring van Holl. Noorderkwartier", enkele model- uitvoeringen zal ten beste geven. 22 Maart ledenvergadering; deze ia uitsluitend toe- gankelijk voor leden en zal gehouden worden in het u Passage. Op 26 Maart tenslotte den feestavond voor de adspiranten, ook toegankelijk voor leden van bulten de gemeente. O..7°oalf u ^et. het comité van uitvoering heeft niet t hïïi ®n trachten over enkele dagen Iets aan bfijvem Cn' d&t VeIen nog lang ln de herinnering zal Inbraak. iJ? Ymag Zalerdö« k kier Ingébro- Va* den hecr Haf?en' m de Be fte m<*Tfens vroef> be6af de knecht zich wkoZ f naYf IX Werk' en b« de «etsenzaak aan- ^emerKte sP°edig dat er iets niet in orde was. Een raam was Ingedrukt. Sporen van groene nOS r?ke.1Ük ^nwezig, zoodat het glas dus volgens de ^zeep-druk -methode er uit gedrukt is. Dat een en ander niet bemerkt is, zal toe te schrijven zijn aan de omstandigheden, dat het ten eerste laat in den nacht gebeurd moet zijn, en ten tweede, dat het huis in kwestie nogal een eind van de straat afstaat. Voor- Ioopig blijkt dat er ontvreemd is een heerenrijwiel en een aantal gereedschappen. Door de politie werd ontdekt, dat de Inbrekers over de landerijen weer vertrokken zijn. Het onderzoek wordt voortgezet. Gemeenteleenlng van een mlllioen Vrijdagmorgen hield de Gemeenteraad alhier een spoedvergadering. Het eenige punt, dat de agenda ver meldde, betrof het aannemen van een geldleening, ten bedrage van f 1.000.000, in obligaties aan toonder, tot een koers van 100 pet en rentende 5% pet. Het voorstel werd door het college eenstemmig aangenomen, en als tusschenpersoon zal optreden het bekende bankiershuis „Theodoor Gllissen" te Amsterdam. De leening wordt bij deze firma op 16 Maart a.s. opengesteld. Afgelost zal zij worden op 1 April 1937 (a pari). De te betalen interest zal worden betaald uit de gewone gemeentelijke in komsten. Inmiddels zijn In de bladen reeds de annonces opgenomen. Ernstig auto-ongeval. Zondagmldag heeft hier een auto-ongeluk plaats ge vonden, waarbij, en dit mag wel een wonder genoemd worden, geen persoonlijke ongevallen te betreuren zijn. Om ongeveer 2 uur werden de bewoners van den Ruyghweg opgeschrikt door enkele geweldige knallen. Oogenblikkeiijk vlogen de deuren open, en het pu bliek stormde de straat op. Wat was het geval: Een auto, merk Overland, eigendom van den heer Dekker, alhier, en bestuurd door den heer Visscher, was uit de richting N.-Holl. Kanaal komen aanrijden. Bij de krui sing RuijghwegFabrleksgracht kwam van laatstge noemde gracht een andere auto, zoodat de heer V. moest uithalen. Waarschijnlijk is hij toen tegen het trot toir aangeschoven, tenminste, vlak na elkaar sprongen 2 banden van de auto. Hierdoor was de chauffeur niet meer bij machte zijn stuur te houden, met als gevolg, dat de auto, die nogal een respectabele vaart had een heele draaling om haar eigen as maakte, en daarna met volle kracht achterste-voren het trottoir opvloog; de bestuurder kreeg op dat oogenblik zijn tegenwoor digheid van geest terug, en zette alle remmen op de 4 „onthande" wielen. Evenwel, het huls, van dep heer Roodenburg werd geramd, en 't hek ingedrukt. De Overland, die met de carosserle op straat lag, was ge heel vernield; de eigenaar, die spoedig ter plaatse was, merkte terecht op dat zij maar op de vuilnishoop gede poneerd moest worden. Volgens eenige omwonenden moet de chauffeur zeer snel gereden hebben, terwijl deze zelf dit tegenspreekt en beweert hoogstens 50 K.M. gereden te hebben. Hadden er voor het huis personen geloopen, zij waren verpletterd geworden; de bewoners van 't perceel ln kwestie waren zeer geschrokken. Eenigen tijd later arriveerde het kraanwagentje van garage „Mol", hetwelk de overblijfselen opheesch en verder transporteerde. Noch de eigenaar, noch de heer Visscher is verzekerd. Twee vrouwen door een vrachtauto over reden en gedood. Zaterdagavond te ongeveer half acht wilden op den Rijksstraatweg te Wassenaar twee vrouwen, die waar schijnlijk uit den autobus van Noordwij k waren ge stapt, gearmd den Rijksstraatweg oversteken ter hoog te van de Van Bommel laan. Uit de richt ing Den Haag naderde met een vaart van ongeveer 60 K.M. een vrachtauto, die met gedempte lichten reed en be stuurd door K. uit Delft De dames hebben, toen zij den auto zagen aankomen een oogenblik geweifeld om over te steken. Dit is haar noodlottig geworden. De chauffeur van een vrachtauto reed daarna beide dames aan. Eén van haar werd op slag gedood. De andere liep ernstige verwondingen op aan hoofd, armen en bee- nen. De zwaar gekwetste vrouw is per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden gebracht; het vreese- lijk verminkte lijk van het andere slachtoffer en den auto, heeft de Wassenaarsche politie in beslag ge nomen. Later; De zwaar gekwetste dame die naar het zie kenhuis te Leiden is vervoerd, is daar na aankomst overleden. Naar uit het voortgezette onderzoek is gebleken, zijn de slachtoffers de 64-jarige mej. J. M. uit Gouda en de 33-jarige Duitsche mej. S., huishoudster bij een familie te Wassenaar. Mej. S. bracht de dame uit Gouda, die te Wassenaar op bezoek was geweest naar den autobus. Dr. Baart de la Faille heeft ter plaatse van het on geluk de eerste hulp verleend. Daar op den weg een luisterhoorn is gevonden, neemt men aan dat mej. M. aan hardhoorendheid heeft geleden, hetgeen mede ten gevolge kan hebben gehad dat de dames den na derenden vrachtauto eerst te laat hebben bemerkt. Het onderzoek loopt ten einde. De zaak vermoedelijk in April voor de rechtbank. Het onderzoek in zake het drama te Putbroek loopt ten einde. De rapporten van de deskundigen zijn bij de rechtbank ingekomen. Daartoe behooren een rap- Eort van dr. Hulst uit Leiden, die de sectie op de lij- en van de vier slachtoffers heeft verricht, twee rap porten van den heer Van Waegeningh, scheikundige te Maastricht en een van den meester-geweermaker van het garnizoen te Maastricht Het rapport van dr. Hulst bepaalt zich tot het weer geven van ue bevindingen tijdens de sectie en be schrijft den aard der verwondingen der slachtoffers. Uit het rapport van den meester-geweermaker valt op te maken, dat de in beslag genomen schietwapens in deugdelijken staat waren. Ten aanzien van de gevonden hulzen wordt in het rapport van den heer van Waegeningh de mogelijk heid geopperd, dat deze afkomstig zijn uit de in be slag genomen wapens. Ook heeft de deskundige bloed sporen aangetroffen op de kleeren van een van de ver dachten. Vermoedelijk zal de zaak tegen de beide verdach ten v. d. E. in April voor de Roermondsche recht bank dienen. ONTEVREDEN WERKLOOZEN. Een ambtenaar lastig gevallen. Bij de wekelijksche uitbetaling van steun aan de werklooze arbeiders te Krommenie, is het Zaterdag tot betreurenswaardige incidenten gekomen. Een aantal ongehuwde werkloozen, die geen uit- keering ontvingen, uitten diverse verwenschingen aan 't adres van den penningmeester van het Alge meen Burgerlijk Armbestuur, den heer J. Caro. Toen de heer Caro zich na de u betaling op straat vertoonde, werd hij door een honderdtal personen lastig gevallen. Opmerkzaam gemaakt door het hulp geroep van den heer Caro, schoot de politie te hulp, die den heer Caro naar zijn woning bracht. Een Indrukwekkend afscheid door honderdduizenden LIJKREDE VAN TARDIEU. Een geweldige menschenmenigte, die tot in de honderdduizenden liep, heeft Zaterdag te Parijs de laatste hulde gebracht aan de nagedachtenis van Frankrijk's grooten doode, Aristide Briand. Breede menschenrijen waren het op sommige plaat sen zelfs onafzienbare vakken van dicht opeenge pakte toeschouwers, die zich in rust hielden. Ook de enorme Place de 1'Etoile droeg om den Are de Triomphe een imposante menschengordel. Hier wa ren het uitsluitend oud-strijders, die den minister president van de moeilijkste oorlogsjaren, onder wiens bestuur het S miki-leger werd uitgezonden en die later de groote strever naar do organisatie van den vrede zou worden, een laatsten groet wilden brengen. De plechtigheid. Tegen half twee kwamen aan den Quasi d'Orsay President Doumer, de leden van de Fransche regee ring en de vertegenwoordigers van de staatshoofden bijeen. Eenige minuten voor tweeën verscheen de aartsbis schop van Parijs* mgr. Verdier, die de kerkelijke ceremonie van de inzegening verrichtte, welke slechts kort duurde. Onder de tonen van den treurmarsch van Chopin begon daarop de officieele plechtigheid. Zes mannen droegen do met de Tricolore bedekte kist uit het gebouw naar de voor het hek van den tuin opgerichte catafalk. Drie wagens met bloemen en kransen gingen aan de lijkkoets vooraf. De allergrootste bloemstukken werden vooruit gedragen. De kist was gedekt door de nationale kleuren. Vlaggen tooiden den lijkwagen, die met 6 paarden was bespannen. Acht oudstrijders hielden de koorden vast. Dat voertuig was ouderge woonte een monster van wanstaltigheid. Achter het stoffelijk overschot gingen oud-strijders, leden van de familie en zijn naaste medewerkers, de vertegenwoor diger van den president van de republiek en van den minister van buitenlandsche zaken, de voorzitters van Kamer en Senaat, de president van den minister raad, de voorzitter van de Assemblee en den Raad van den Volkenbond, de leden van de Fransche en buitenlandsche regeeringen, het diplomatieke corps en de bijzondere buitenlandsche missies, evenals o.a. de delegaties der hooge colleges van staat. Hierbij trokken de raadsleden, advocaat en procureur-gene raal in roode toge met hermelijn de aandacht Er liepen niet veel officieren mede. Tardleu's lijkrede. Tardieu, de tegenwoordige minister-president, die de lijkrede had uit te spreken, had een verre van gemakkelijke taak. In het bijzonder richtte hij zich tot degenen, die Briand's politiek niet steeds hadden verstaan en dik wijls onrechtvaardige eritiek op zijn werk hadden. Modemagazijn „De DuiF' grootendeels een prooi der vlammen. Zaterdagavond om kwart over zes ontstond brand in het mode- en manufacturenmagazijn, „De Duif", eigenaresse de N.V. v.h. Gebr. Neemken te Zaandam, welk magazijn aan de Hoofdstraat te Apeldoorn is gelegen. De brand woedde met ongekende hevigheid. De brandweer was spoedig ter plaatse cn richtte aan vankelijk met drie stralen, later met acht, het water op de vuurzee. De brand ontstond op de tweede verdieping in de meubelafdeeling. Om zeven uur brandde reeds de eerste étage, welke de afdeeling japonnen en mode artikelen bevat. Om kwart over zeven stortte het dak in. De brand nam in hevigheid toe, zoodat de brand weer den brand niet spoedig meestor werd. De belendende perceelen werden steeds nat gehóu- dn. Een reusachtige menschenmenigte, welke ter gele genheid van de Zaterdagavond-markt ter been was, sloeg het schouwspel gade. Toen de brand uitbrak, ontstond een paniek onder de menschen die op dat tijdstip in de magazijnen aan wezig waren. Iedereen rende naar de uitgangen en het werd een sauve qui peut. Het uit ongeveer 55 man bestaande personeel heeft nog alles in het werk gesteld om te redden wat er te redden viel, doch de brand greep met zulk een snelhei om zich heen, dat slecht weinig in veiligheid kon worden gebracht. Omtrent de schade kon men nog geen inlichtingen verschaffen, daar die bij benadering niet is vast te stellen. Ongetwijfeld echter loopt zij in de tonnen. Wat niet aan het vuur ten offer viel, heeft in elk ge val groote waterschade opgeloopen. Om 10 uur rukte een deel van de brandweer in, zoodat er nog slechts vier stralen op het brandende gebouw gericht bleven. De N.V. is verzekerd tegen brand- en bedrijfsschade. De oorzaak van den band is onbekend men ver moed, dat het vuur begonnen is in de kapok-afdee- ling. ERNSTIG ONGELUK BIJ UTRECHT. Vrouw en man door een auto aangereden. De eerste gedood, de man zwaar gewond. Zaterdagavond om 11 uur is op den Amsterdam- schen Straatweg bij den spoorwegovergang te Ut recht, een ernstig ongeluk gebeurd. Een vrouw en een man, die den weg overstaken, werden aangereden door een auto, komende uit de richting Amsterdam en bestuurd door een 24-jarigen student De vrouw is spoedig na het ongeval overleden, terwijl de man in zeer ernstigen toestand naar de rijksklinieken te Ut recht vervoerd is. Van andere zijde verneemt het Handelsblad nog, dat de automobilist op hopelooze manier moet hebben gereden, zoodat zijn snelheid reeds de aandacht van de politie had getrokken, nog voor het ongeluk ge schiedde. Bij den watertoren zou een politie-agent hem reeds in een anderen auto achterna hebben ge reden, omdat hij de manier, waarop hier de snelheids bepalingen werden overtreden, onverantwoordelijk oordeelde. Van de situatie ter plaatse zijn onmiddel lijk fotografische opnamen gemaakt. De automobilist is ter beschikking gesteld van de politie te Utrecht. DOODELIJK ONGELUK. Auto omgeslagen en op een monteur te recht gekomen, Op een erf aan den Sloterdijkmeer te Amsterdam, waren Zaterdagmorgen een monteur en een chauf feur bezig een auto te herstellen. Op een gegeven oogenblik sloeg de wagen om en kwam o.d. monteur te recht. Toen men den 23-iarigen jongeman bevrijd had, bleek hii reeds te zijn overleden. De chauffeur bekwam geen letsel. TARDIEU. Briand had als het noodig was een politiek van sanc ties, zooals in 1921, dan weer een politiek van ver zoening, zooals in 1925, gevolgd en heeft zij weg moeten vechten tusschen de stroomingen en tegen- stroomingen der publieke opinie in zijn land en van de geheele wereld. Hoop en teleurstelling, teluerstel- ling en nieuwe hoop heeft hij ondervonden, zonder ooit het doel uit het oog te verliezen. Op sommige tijden, zooals vooral in den zomer van 1930, heeft hij hevige teleurstellingen ondervonden. „Het edelmoe digste gebaar der Fransche geschiedenis was toen echter slecht begrepen." Tardieu vervolgde: „Wie waagt het te beweren dat men een princi pieel andere politiek had kunnen voeren dan de po litiek van Frankrijk in de afgeloopen tien jaar? Ook Briand heeft zich af en toe kunnen vergissen, hij heeft het zelf nooit ontkend. Slechts zij, die niet handelen, vergissen zich niet. Doch de algemeene lijn van de vredespolitiek van Briand is die van de po litiek van Frankrijk geweest. Men vindt haar onafge broken ten tijde van Clemenceau in het Vredesver drag, ten tijde van Herriot in het Protocol van Ge- nève; ten tijde van Briand in het Verdrag van Lo- carno en thans in het Memorandum van 1931 en in de voorstellen aan de Conferentie te Genève. Ik con stateer, zooals Maginot in het afgeloopen jaar deed, dat Briand in dienst van deze politiek nooit het stand punt der militaire verdediging heeft wenschen prijs te geven en dit ook nooit verdedigd heeft Op geen enkel oogenblik, hoe zeer onderhandelingen daardoor ook dikwjjls vergemakkelijkt hadden kunnen wor den, heeft hij van den minister voor Landsverdedi ging offers geëischt. Veiligheid vóór alles was bij hem de leidende gedachte, waarvan hij nooit is afgewe ken". Tardieu besloot zijn rede met de woorden: „Hij was de tolk van een der machtigste stroomingen van on zen zoo smartelijken tijd. Daarom beweent het volk hem als een apostel". Na de rede van Tardieu had een défilé der troe pen plaats en daarna zette de lijkstoet zich in bewe ging. De bijzetting in den grafkelder, waar het stoffelijk overschot blijft tot het naar Cocherel wordt overge bracht, had in allen eenvoud plaats. Het was toen vijf uur. Ordelijk verspreidde zich in de straten van Parijs de ontzagwekkende menschenmenigte. WOENSDAG 16 MAART. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen; 8.00 Tijdsein en gramofoonmuzielc; 9.00 Trio Willem Drukker. V.P. R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor arbeiders in de continubedrijven; 12.00 Amster- damsch Solist-kwintet; 2.00 Rustpoos zender; 2.15 Onze Keuken door P. J. Kers; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Vara-Septet .l.v. Is. Eyl; 6.45 Het beginselprogram der S.D.A.P.; 7.00 Russisch gezang-ensemble; 8.00 Uitzen ding voor den Alg. Bond v. Handels- en Kantoorbe dienden; 8.15 Het Haagsche Toonkunstenaarsorkest; 9.15 Klucht in twee bedrijven: „De Dubbelgangers"; 10.00 Vervolg concert; 11.00 Vaz Dlas en gram.-muziek. HUIZEN (298 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Morgonconcert; 10.00 Dameskoor; 10.30 Korte Zlekendienst; 11.00 Harmonium- bespeling; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert, 2.00 Verzorging zender; 2.30 Lezen van Chr. lectuur; 3.00 Concert, 5.00 Kinderuurtje, 6.00 Uurtje voor de landbouwers; 7.30 Politieberichten; 7.45 Berichten Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Vioolduetten; 9.30 Passie-program ma; 10.30 Vaz Dis 10.40 gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Omroeporkest; 6.20 Gramofoonmuziek; 8.20 ld.; 8.50 Harprecital; 9.20 Concert. KALUNDBORO (1153 M.) 4.20 Gramofoonmuziek; 7.35 Operettemuziek; 9.20 Con cert; 10.20 Dansmuziek; 11.20 Tijdsein en klokkenspel van den Raadhuistoren te Kopenhagen. BERLIJN (518 M.) 5.20 Wagner concert; 10.3011.50 Dansmuziek. HAMBURG (872 M.) 3.20 Concert; 8.30 Concert; 9.50 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 7.20 Uitzending uit hotel Kaisergarten in Siegen, vroolijke avond; 10.30 Dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 3.50 Concert; 5.05 Orgelconcert; 8.35 Concert; 11.05 Dansmuziek. MILAAN (381 M.) 4.15 Kamermuziek; 6.25 Populaire muziek; 7.50 Gra mofoonmuziek. ROME (441 M.) 4.50 Vocaal concert; 5.05 Orkestmuziek; 7.25 Gramo foonmuziek, PETROLEUMLAMPJE IN DE STOOF. Oude vrouw verbrand. Vrijdaegavond is de 82-jarige weduwe R. Liszt, te Coovorden, waarschijnlijk doordat zij in haar stoof een brandend petroleumlampje had gezet, in brand geraakt. Zij werd in zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis overgebracht, waar zij Zondagmorgen is over leden. DOOR DE TRAM AANGEREDEN. Een bejaarde man gedood. Zaterdagmiddag ongeveer twee uur is de 62-jarige C. K., wonende aan het Groenwegje onder Haarlem- merliede, toen hij de Vinkebrug wilde passeeren, door de E. S. M. gegrepen en zwaar gewond naar de Ma- riastichting te Haarlem overgebracht. Daar is hij aan de bekomen verwondingen overleden. K. was slecht van gezicht.

Schager Courant | 1932 | | pagina 15