Ingezonden Stukken. Uit onze Omgeving. Fa. Gebr. ROTGANS Marktberichten. VEEVERVOEB, Wij maken er belanghebbenden op attent, dat a.8. Woensdag de expresse veetreln vertrekt om 3.15 uur. Het vee wordt vervoerd voor het laagste tarief. PAASCHT7ITVOERING. Weken aaneen heeft in Amsterdam geloopen het vrooiijke spel „Vier dagen uit het leven van een on fatsoenlijk meisje". Eersten Paaschdag zal dit wereld successtuk opgevoerd worden in ons Noordhollandsch Koffiehuis, door de Vereenigde Tooneelllsten onder leiding van Joh. de Boer en D. v. Ollefen Jr. EEN VERKEERSONGEVAL. Zondagmorgen geraakte het jongste zoontje van den heer B. alhier bij het oversteken van den weg tegenover het perceel van den heer Jong in de Mo lenstraat onder een motorrijwiel. Een hoofdwond en verder eenige schrammen, hiertoe bleef het ge lukkig beperkt. De motorrijder, afkomstig uit de Moerbeek, reed vanaf den oostkant, dus van den verboden kant, de Molenstraat in en proces-verbaal werd dan ook door de politie opgemaakt. Mijnheer de Redacteur, vergun mij s.v.p. nogmaals eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad; bij voorbaat, mijn dank. Na mijn vorig ingezonden stukje, is door mijn man een verzoek tot den Raad van Anna Paulowna gericht om een passend vastrecht en het geld wat te veel betaald was terug te geven. Immers het P.E.N. geeft dat toch ook? Maar nu is het wel eeu gemeentebedrijf, maar het schijnt dat de raadsleden hier niets mee noodig hebben. Vanmorgen ontvin gen we een schrijven van het College van B. en W. dat er geen termen gevonden waren om bij ons het vastrecht te verlagen enz., en dat tpch ook nooit het teveel betaalde werd terugbetaald. Dus een gemeen tebedrijf staat enkel onder B. en W. Zouden we nu niet kunnen denken dat we in Italië verzeild zijn en dat we Mussolini aan het hoofd hebben? ik ben zeker te dom om dit alles te begrijpen, maar mijn gedachten zijn, een gemeentebedrijf behoort te rijn voor de gemeenschap, dat is voor alle menschen, du» ook voor de armen. Hier blijkt nu dat het bedriji er niet is voor den mensch, maar de mensch voor het bedrijf; de mensch is hier het materiaal waar zooveel mogelijk geld uitgebeukt moet worden. Ed evenmin als de wapenfabrikant zich afvraagt of ei bloed aan zijn winst kleeft, evenmin vragen hier B. en W. zich af of er zweet en ellende aan kleeft, en het raakt B. en W. niet, al moet een arm mensch zich behelpen met een petroleumlamp, zooals er te genwoordig al weer heel wat zijn en nog veel meer zullen komen. Men kan gewoorfweg betalen of af raten snijden. Wie zijn de roofvogels en wie de prooi? En dat terwijl het P.E.N. haast de helft goedkooper is. Volgens enkele kwitantiën die mij toegezonden werden uit Harenkarspel, betaalt daar iemand, die zoowat 150 K.W. per jaar gebruikt 85 ct. vastrecht, iemand die 100 K.W. per jaar gebruikt 65 ct vast recht en een kleinere verbruiker 50 ct, terwijl ik hiei bij een gebruik van .ongeveer 4.0 K.W. per jaar f 1.35 vastrecht betaal. Is hier dan niet een bewijs dat de gemeente zoo n bedrijf niet beheeren kan en wordt het dan geen tijd dat er getracht wordt het aan het P.E.N. over te dragen? Of wil de gemeente ten koste van alles deze winsten blijven maken, om bijv. nog eens een kromming uit een weg te maken, 't Is ge woon een schande zooals er de laatste jaren met de gemeentegelden omgesprongen en alles algemeen belang natuurlijk is. De Cérès, de villa, de vei- -Imgsteun, de bloemistensteun, enz. Nu ik ben er ook eerlijk van overtuigd dat hier niets achter schuilt, dat bewijst alleen al dat alles zoo geheim mogelijk gedaan wordt. Enkel het algemeen belang wordt hier in het oog gehouden. Het electrisch bedrijf dat schijnt met algemeen belang niets te maken te heb ben. Neen, geachte lezers, het is hier, zooals in zoo vele gemeenten, 't algemeen belang wordt aan de laars gelapt, er wordt enkel voor een zekere groep van ingezetenen gestreden en daar behoort een eer lijke arbeider niet onder. En hier juist zou je mee- nen iets van de S.D.A.P.'ers te kunnen verwachten, maar het is hier niet als in zoovele gemeenten: het is in treurig wat ze presteeren. Onze soc. weth. doet het al even droevig als de wethoudqr-vischventer te Callantsoog, waar een Ne eitje Hollander over schreef. Maar het is ook gezelliger goede maatjes te zijn met onzen burgervader, dan voor het recht van een arbeider op te komen. Geachte raadsleden, on verschillig van welk geloof, kleur of.stand. U zou ik willen vragen, zal het niet eens noodig zijn de vuist op tafel te laten vallen, om desnoods de wagen met geweld in het goede spoor te brengen, of denken de raadsleden ook net als de voorzitter, als we hangen moeten, dan maar aan de laatste galg? U mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend. B. BAKKERvan Rozelaar. Breezand. 1 Maart 1932. ANNA PAULOWNA BREEZAXD. Oorlog of Vrede. Maandagavond sprak de heer Bishof over bovenstaand onderwerp in de zaal van den heer Jb. Borst In z'n openingswoord, drukte de heer Vergaaij zijn spijt uit dat hij niet aan meerdere menschen het wel kom toe kon roepen. De gespannen toestand, die er op 't oogenblik bestaat tusschen China en Japan, en niet alleen daar, maar ook tuschen andere staten, was oor zaak dat men deze vergadering had belegd. Misschien dat deze avond er toe bij zou dragen, om hier in Breezand tot oprichting van een anti-militairistische vereeniging te komen. De heer Bishoff, die daarop het woord verkreeg, zei, dat de veragderingen waar over oorlog gesproken wordt veel drukker bezocht worden, dan een jaar geleden. De drang naar vr^de en ontwapening is groot, ma^r vol-, gens spreker is dat niet voldoende. Duizenden hebben 2 jaar terug geteekend op het petitionnement tegen de vlootwet duizenden hebben geteekend op het petionne- men voor ontwapening, vooral ook in Amsterdam. Toch gaat men in Amsterdam door met het maken van ammunitie. Ook haalt spr. het voorbeeld aan, waar reeds eerder de heer Van Warmelo op wees, dat Duit- sche soldaten, door Duitsche kogels, aan hun vijanden geleverd, vielen en Engelsche soldaten, bij de Darna- nellen door Engelsche kogels om het leven gebracht werden. Mooie woorden alleen zijn niet voldoende, zei spr. men moet daadwerkelijk deel nemen aan den strijd tegen het militarisme. Daarna liet spreker een serie foto's zien, die ons op duidelijke wijze de verschrikkingen van den oorlog weer gaven, niet alleen het lichamelijk lijden, maar ook de ontaarding van den mensch, werd op duidelijke wijze geteekend. Bij het einde mocht de heer Bishoff voor zijn uiteen zetting een warm applaus in ontvangst nemen. Daar er geen vragen werden gesteld, sloot de heer Ver gaaij de vergadering, met de mededeeling, dat bij hem alle gewenschte Inlichtingen te verkrijgen waren voor hen die belang stellen in het streven van de anti militaristen. ANNA PAULOWNA, Medische nood inlndië. Zij die Maandagavond gehoor hadden gegeven aan de ujjtnoodiging van den V.C.J.B. en in het kerkgebouw aan de Kleinesluis waren saamgekomen om te hooren van den nood, die er op medisch gebied in onze beide Indiën heerscht, werden welkom geheeten door de pre sidente van de afdeeling, Mej. A. Smit. In het kort wees zij op het doel van de vereeniging S.I.M.A.V.Ï. (Steun in medische aangelegenheden voor inheem- schen) en gaf daarna het woord aan den heer A. J. Berman van Heemstede, propagandist van deze ver eeniging. De heer Berman, die z'n lezing had willen geven aan de hand van eenige lantaarnplaatjes, werd aanvankelijk in dit plan verhinderd door een defect aan het elec trisch net. Met een noodverlichting begon hij alvast z'n rede en wees inde eerste plaats op de groote uitgestrekt held van onze Oost-Indische kolonie, met z'n 60 milll- oen inlanders. Een gevolg van die uitgestrektheid en dat groote aantal bewoners van den archipel is dat het bestuur voor ons kleine land, waar vooral ook het op lossen van verschillende vraagstukken een zware last is. En onder deze laatste moet dan zeker gerekend worden, wat gedaan moet worden op medisch geDied tot heil van de inlanders. Een dertigtal jaren geleden gebeurde zoo goed als niets, alleen werden er bij epide mieën geneesmiddelen verstrekt. In den laatsten tijd ech ter is er al veel ten goede gedaan door het gouvernement maar niet minder door particuliere instellingen. Ver scheidene plantages hebben hospitalen met internatio nale vermaardheid. Maar als we dan even enkele cij fers beschouwen en zien hoe in Nederland voor een bevolking van 7% 8 millioen menschen 5200 artsen, beschikbaar zijn en voor Indië met 60 millioen slechts 1200, terwijl de afstand tusschen het meest westelijk deel en het Oostelijke ongeveer gelijk is aan die tus schen Engeland en Amerika, dan kunnen we ons voor stellen, dat er nog wel „eenige" uitbreiding van de me dische hulp gewenscht is en ook dat het kan voorkomen dat over een afstand als van ons land tot Rusland slechts twee artsen beschikbaar zijn. Intusschen was het electrisch net hersteld en konden dus ook de lantaarnplaten vertoond worden. De heer Berman vertelde daarbij en liet telkens uitkomen de verschrikkelijke gevolgen van het tekort aan medische hulp. doch memoreerde tevens wat met groote opoffe ring en liefde soms door enkele personen bereikt was. Vooral het binnenland van de West werd ons geschil derd als een gebied, waar aan het allernoodlgste op dit gebied nog ontzaglijk gebrek is. De heer Berman besloot met den wensch. te mogen hebben bereikt, dat door zijn woorden de roep uit de binnenlanden van onze koloniën tot ons was doorgedron gen: „Wij hebben jullie noodig. ook op medisch gebied." Ter afwisseling en tot slot werden de aanwezigen ver gast op eenige mooie vioolnummers van den heer Hos sen en zang van Mevr. Posthuma uit Den Helder, wier vol geluld zeer mooi klonk in het kerkgebouw. Belden werden op verdienstelijke wijze begeleid door Mevr. Ba ken. Mej. Smit dankte tenslotte behalve den spr., ook alle anderen, die tot het welslagen van den avond hadden medegewerkt en sloot de bijeenkomst. B.K.C. 2 ontving Zondagmiddag bezoek van de Groen zwarte Texel-reserves. 't Was een wedstrijd die slechts het laatste halfuur spannend werd, toen Texel er na een reeks van gemiste kansen eindelijk in slaagde te sco ren (o_i). Pijnakker benutte toen een penalty (1—1). De strijd om de punten sloeg 5 minuten voor 't einde pas in 't voordeel van B.K.C. 2 over, toen een hooge bal van den rechtervleugel over den keeper heen in 't doel belandde (21). Texel 2 maakte een zwakken indruk op ons. De voor hoede was hopeloos slecht Van 't programma van a.s. Zondag is nog niets be kend. Woensdagavond te 8 uur vergadert de feestcommissie in 't clublokaal. Kampioenschap groot biljart Bij den heer C. Slikker werd Maandag een zeer ge animeerde wedstrijd gehouden om het kampioenschap le klas groot biljart van Hollande Noorderkwartier. De heeren H. Hoogland van Hoorn. A de Wit van Alkmaar. J. A. Schenk van Barsingerhorn. J. D. Schenk van Schagen en Jb. Ruls van St. Pancras namen aan dezen wedstrijd deel. die. zooals uit onderstaande blijkt verscheidene spannende partijen opleverde. beurten punten h. serie le partij Jb. Rilis 34 100 14 J. A. Schenk 33 80 15 2e partij: J. A. Schenk 31 99 10 Ad. de Wit 31 100 14 3e partij: Jb. Ruls 26 89 11 J. D. Schenk 26 100 12 4e partij: Ad. de Wit 30 100 16 J. D. Schenk 29 92 18 5e partij Ad. de Wit 23 100 14 Jb. Ruis 22 75 17 6e partij: J. A. Schenk 17 100 17 H. Hoogland 16 96 29 7e partij: H. Hoogland 30 100 22 J. D. Schenk 29 93 10 8e partij: H. Hoogland 32 100 13 Jb. Ruls 32 90 24 9e partij: J. A. Schenk 19 100 17 J. D. Schenk 18 65 27 10e partij: Ad. de Wit 20 62 19 H, Hoogland 21 100 27 De uitslag werd dus: beurten punten gemidd. gew. p. 1. H. Hoogland 99 396 4.— 3 2. Ad. de Wit 104 363 3.48 3 3. J. A. Schenk 100 379 3.79 2 4. J. D. Schenk 102 360 3.52 1 5. Jb. Ruls 114 354 3.10 1 De daaop gespeelde barrage-partij werd gewonnen door den heer Hoogland die in 16 beurten met een hoogste serie van 46 de 100 vol maakte. Ad. de Wit in 15 beurten 62 p., hoogste serie 20. Met eenige toepasselijke woorden reikte de heer J. D. Schenk de beschikbare medaille aan den winnaar van het kampioenschap, den heer H. Hoogland van Hoorn uit Spr. wees er op, dat Hoogland bij vorige wedstrijden steeds de sterkste onder de deelnemers bleek te zijn, maar dat hem altijd door zenuwachtigheid het kampi oenschap ontging. Daarom was het, spr. een groote vreugde hem nu met het behaalde succes te mogen fe- liciteeren en hem de medaille te overhandigen. De heer Schenk besloot met een compliment aan den heer Slikker voor de prettige ontvangst en het prachtige bl- jartmateriaal. J.V.A.-bericht. Woensdag 16 Maart belangrijkze vergadering om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk te Kleinesluis. Z IJ P E OUDESLUIS. Zondagavond gaf de muziekvereeniging Concordia een openbare uitvoering in de zaal van den heer Buis man. Nadat met een pittige marseh was geopend, volgde de Cecilia-ouverture. Beide muzieknummers werden, gezien de kleine bezetting, keurig uitgevoerd. Hierna volgde een humoristische voordracht door de dames Hoep, Slikker en Geerljgs. Een daverend ap plaus was de belooning. Vooral de zang in deze Faust-parodie, die lang niet gemakkelijk was, kwam mooi tot haar recht. Vervolgens zong de heer Guul Veltman, begeleid door Dirk Muntjewerf: „Het sprookje van de Liefde" en „In 't kroegje de rood»- lantaren". De heer Veltman beschikt over een mooie bariton-stem, terwijl de harmonika-begeleiding van den heer ^fhntjewerf zeer viel te roemen, zoodat ook dit gedeelte in den smaak viel van het publiek. Nadat de Harmonie nog een viertal nummers had gegeven, volgden tot slot twee voordrachten, n.1. „Wals van Straus" en „De nieuwe dienstbode". Deze beide voordrachten hadden een groot succes, vooral toen in de Wals de belde verlegen mannen, zóó ver legen werden, dat ze beiden niets meer wisten te zeg gen. Het publiek lachte onbedaarlijk en de beide „mannen" ook! Maar spoedig liep alles weer op rolletjes en hadden de dames een enthousiast applaus in ontvangst te nemen. Om de Nieuwe Dienst bode is gebruld. Hierin kwam de speelster tot haar volle kracht, zoodat ook dit een succesnummer was. De Harmonie heeft met dezen bonten avond het pu bliek een groot genoegen bereid. Namens het bestuur dankte de heer Hoogvorst alle medewerkenden en werd overgegaan tot het bal met de goede muziek van ons trio Bakker, Hoogvorst en Prins. SCHOORL De Raad dezer gemeente vergadert op Donderdag 17 Maart a.s. om 10 uur des voormiddags. BARSINGERHORN Vrijdagavond was een extra avond belegd door de Ver. „D.Ó.G." alhier, waarvoor als spreker was uitge- noodigd de WelEervv. Heer Ds. Westmyze uit Drach ten. Dat de leden prijs stelden op dezen voordracht avond, bewees de groote opkomst. Voorzitter de heer Dr. J. J. Werner, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, waarna reeds dadelijk het woord wordt gegeven aan den spreker, die als onderwerp had gekozen „De stille genieting". Op duidelijke en overtuigende wijze zet spreker zijn onderwerp uiteen, waaraan hij een schets, „Een praatje", verbindt, waarmee wordt aangetoond, hoe een in omloop gebracht „praatje" soms ernstige ge volgen kan hebben. Na de pauze werden eerst eenige gedichten voor gedragen en daarna nog een tweetal schetsen, ernst en luim, welke eveneens met groote aandacht werden gevolgd. Voorzitter dankte in zijn sluitingswoord den spreker voor het door hem gebodene en de talrijke aanwezigen voor hunne belangstelling. Zondagmiddag speelde D.E.S. een vriendschappe lijke wedstrijd op eigen terrein tegen Kolhorn. D.E.S. heeft 2 invallers voor keeper en rechtsbuiten. Direct is D.E.S. in de meerderheid, doch ook Kolhorn weet zoo nu en dan aardige aanvallen op te zetten, meestal geleid door den linksbuiten. Voor rust wordt er niet gedoelpunt, hoewel aan beide zijden enkele fraaie kansen werden geboden, die deels door slecht schieten, deels door pech verloren gaan. Na de rust eerst een gelijk opgaande strijd. Als ongeveer 10 mi nuten is gespeeld, wordt een aan D.E.S. toegekende vrije schop ingeschoten, en door een der K. spelers met de hand weggeslagen. Uit de toegekende straf schop doelpunt D. onhoudbaar. Er komt nu iets meer teekening in den strijd, doch D.E.S. blijft hoofdzake lijk in de meerderheid en vergroot, ten slotte de voor sprong tot 20, waarmee het einde komt. De inval ler-keeper van D.E.S. heeft zijn doel op uitstekende wijze, vooral voor rust, verdedigd. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. LANGENDIJK OUD KARSPEL. Huldiging ter gelegenheid van het 1214- jarig raadslidmaatschap van .Wethouder H. Bakker. Zondagmorgen werd door de afdeeling der S.D.A.P. ten lokale van den heer Bakhuis aan de Sluis het 12%- jarig raadslidmaatschap herdacht van Wethouder H. Bakker. De voorzitter, de heer J. de Jong, opent met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder aan den jubilaris en zijn vrouw. Spr. memereert het werk In den gemeenteraad verricht door den heer Bakker en ook de samenwerking met wijlen den heer C. Paarl- berg. Spr. verzoekt een ookenblik stilte te wijden aan wijlen den heer Paarlberg, waaraan staande gevolg wordt gegeven. Wij kunnen zegt spr. verder, thans het werken van onzen v.«'houder in den raad constateeren, en spreek Ik den wensch uit, dat nog veel tot stand gebracht mag worden. Namens de afdeeling der S.D.A.P. biedt spr. 2 mooie bloemstukken aan met een kistje sigaren. Algemeene felicitatie volgt nu. De heer Bakker dankt voor de gesproken woorden tot hem gericht en voor de aanwezigheid der ledèn, als- méde voor de cadeaux. De bloemen zal spr. aan zijn vrouw geven, daar zij toch zooveel huiselijkheid moet missen door de vele afwezigheid van haar man. In die 12% jaar is er heel wat gebeurd. Vrienden zijn ons ontvallen en vriendschapsbanden zijn verbroken. Belangrijke besluiten zijn tot stand gebracht. Tegen woordig is het zoo moeilijk iets tot stand te brengen. De uitgaven voor werkverschaffing, steun aan den tuin bouw enz. brengen finantieeie moeilijkheden met zich. zooals b.v. in Warmenhuizen reeds nu het geval is. Spr. gelooft dat concentratie der kleine gemeenten hier het gevolg van zal zijn en hij daarom het 25-jarig raadslid maatschap niet zal beleven. Het kapitalisme is vastge- loopen zegt spr., Zal het socialisme komen of zal het ka pitalisme zich herstellen, vraagt spr. zich al. Er zal wel veel van ons gevraagd worden in de toekomst. Spr. hoopt dan ook dat de socialistische gedachte veld zal winnen. Ten slotte wekt spr. op om de vergaderingen steeds trouw te bezoeken en zegt verder dat deze dag ln aan gename herinnering zal blijven. Nadat nog door enkele andere personen het woord gevoerd wordt, o.a. ook namens de afdeeling der S.D.A.P. te Noordscharwoude. blijven allen nog eenlgen tijd in gezellig samenzijn bijeen, waarna de Voorzitter met een woord van dank deze bijeenkomst sluit. De aangekondigde groote openbare vergadering, ten lokale van den heer C. Vis, waarin zou spreken Mr. J. E. W. Duijs over „Het groote faillissement" is tot nadere aankondiging uitgesteld wegens ziekte van den spreker. W I E R t N G E V Zondag gaf de Madolinevereeniging O.K.K., direc teur de heer P. Jongkind, haar tweede winteruit- voering in „Concordia" voor kunstlievende leden. De zaal was goed bezet. In de openingsrede zei de voorzitter-directeur, dat O.K.K. dit voorjaar 10 jaar bestaan had. Verschillende prijzen waren behaald, zoodat hij vrijmoedig kon zeggen, dat de vereeniging een goede plaats hier op Wieringen in het muzikale leven inneemt. Na een woord van welkom, werd het programma vlug afgewerkt. De muzieknummers wer den vlot en goed afgewerkt. Het blijspel „Willy's Trouwdag" sloeg goed in, vooral het tweede bedrijf waren de lachsalvo's niet van de lucht. De dolle si tuaties werden goed naar voren gebracht en heel aar dig uitgebeeld. Bij het slot moest eenige malen ge haald worden, een bewijs dus van het succes. Een zeer gezellig bal besloot den avond. DEN OEVER. Mag „De Vlleter" gesloten worden? De heer Den Herder te Harderwijk, die zoo krach tig strijd voert tegen afsluiting der Zuiderzee, heeft nog een laatste aanval ondernomen door onder bo venvermeld opschrift een adres tot de Eerste Kamer te richten. De adressant poogt als eerder aan te toonen, dat de gevolgen van die afsluiting funest zullen zijn voor de eilanden, de Friesche kust en de toekomstige Zuiderzeepolders, omdat bij zware stormen de vloed hoogte veel hooger zal worden dan de Ingenieurs hebben ondersteld. Zuiderzee. Kornwerderzand. Licht ontstoken. Op 53 gr. 4' 56" N.b. en 5 gr. 21' 19" O.l.G. (O gr. 28' 18" O.l.A.) is op den dijk beoosten Kornwerder zand een rood-wit onderbroken licht ontstoken, elke 8 sec.. Helder 4 sec. zichtbaar wit van 84 gr. door O. en Z. tot in 195 gr., rood tot in 216 gr., wit tot in 246 gr., overigens verduisterd. Hoogte lichtbron 9 M. bo ven gem. waterstand. Het rood worden waarschuwt voor het naderen van den stompetonskant. Zie Ned. krt Nos. 224 en 212; Gid Ned. kust, bijl. 1, 1930, No. 413a.) Barometerstand op Dinsdagmorgen 9 uur: 771 m.M. Vooruitzichten: Mooi weer. Temperatuur: 36 gr. F. is 2 gr. C. Gediplomeerd Opticien. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEN. Wij hebben een prachtcollectie BAROMETERS, die wfj tegen buitengewoon lage prijzen kunnen aan bieden en met volledige garantie. Toelichting: Het nieuwe vuur wordt zichtbaar even buiten de haven van het Kornwerderzand, is wit over de Boontjes en het Kornwerderzand en dekt rood den oostkant (zwarte tonskant) van de Boontjes tot voorbij de roode lichtboei met wit licht. Daarna moet gevaren op de geleidevuren van Surich. Zuiderzeewerken. De heer Ir. A. J. Koop. waker bij de Directie der Zuiderzeewerken, den Oever, is met ingang van 10 Maart 1932 benoemd tot schrijver le klasse ter stand plaats den Oever. WARMENHUIZEN, 12 Maart Aangevoerd: 120000 Kg. roode kool le kw. f 0.60—2.70, 2e kw. f 0.60—2.10, 24450 Kg. gele kool le kw. f 0.60— 1.70, 2e kw. f 0.60—1.60. 27675 Kg. witte kool le kw. f 0.60—2. 2e kw. f 0.60—1.10, 2850 Kg. uien: drielingen f 9.30—11.40, uien f 12—12.40, grove uien f 10.50—11.80. WARMENHUIZEN. 14 Maart Aangevoerd: 4625 Kg. wite kool le kw. f L501.60. .ALKMAAR. 12 Maart N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 290000 kipeleren: 5658 Kg. f 2.903.30. 58 —60 Kg. f 3—3.20, 60—62 Kg. f 3.10—3.40. 62—64 Kg. f 3.204, kleine eieren 50—55 Kg. f 2.90—3, 35000 eend eieren f 2.908.30. ALKMAAR. 12 Maart Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 paarden f 100180. 27 melkkoeien f 120225. 256 nuchtere kalveren slacht f 310. fok f 616, magere schapen f 16, 78 overhouders f 1321, 2 bigzeugen f 2510, 22 schrammen f 12—18, 90 biggen (10 weken) f 39. Handel stug. ALKMAAR. 12 Maart Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor fabrieksboter le soort f 0.52%.57%. 2e soort I 0.47— 0.52, eieren (groothandel) f 2.70—3.20, een kist extra zwaar f 3.75. Eendeieren t 2.65. DEN OEVER, 12 Maart 1932. Aanvoer aan den Vischafslag: 11 Maart: 13 last haring f 1.75—2.15 per tal; 65 ba len kruikels f 4.85—6.75. 12 Maart: 16 last haring f 1.35—1.60 per tal. 13 Maart: 4% last baring f 1.55—1.90 per tal; 354 balen kruikels f 35.80 per baal. AMSTERDAM, 14 Maart 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 3 754.50, Blauwen f 3.504.50, Eigenheimers f 3.203.40, Blauwe poters f 2.20—2.40, bonte poters f 2.20—2.40, Bevelanders f2.50 3.10, Vlaamsche zand-industries f 2.502.80, Elgenhei- mersf 2.502.80, IJpolder bravo's f 34.50, Bevelanders f 3.103.30, Andijker blauwen f 2.45, Noordholl. eigen heimers f 2.803, Anna Paulowna zand f 2.803, Texel- sche zand f 2.803, Drentsche eigenheimers f 2.103.15, Winter Malta f 9—10 (per 10 OKg.), Flakkeesche eigen heimers f 3.503.75, Eigenheimer poters f 2.753, Spuische eigenheimers f 3.503.75, Eigenh. poters f 2.75 3, alles per H.L. AMSTERDAM, 14 Maart 1932. Binnenl. Granen. (Boerennoteering). Rogge f 5.506, wintergerst f 66.50, haver f 6.256.75, duiveboonen f 910, paardehoonen f 6256.75, groene erwten f 10 12. vale erwten f 1316, alles per 100 Kg., karwijzaad f 10.5011., blauwmaanzaad f 1213 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 14 Maart. Aangevoerd: 1800 Kg. uien f 12.30. grove uien f 11-90, 1000 Kg. peen f 3.70, kl. peen f 2. 1200 Kg. kroten f 0.60 —1.60, 38600 Kg. roode kool f 0.60—2.40. 2e soort f 0.60 —2.10. 52200 Kg. D.'witte kool f 120—1.70. 2e soort f 0.60 —1.30. 6800 Kg. gele kool f 0.70-1.60. BROEK OP LANGENDIJK 14 Maart Aangevoerd: 70.000 roode kool f 0.802.70, doorschot f 0.60—1.90. 75000 Kg. gele kool f 0.70—1.60. 51000 Kg. Deensche witte kool f 0.902. 4200 Kg. uien f 12.10 12.30, grove f 1120—12.40. drielingen f 11—11.40, nep t 8. 1375 Kg. peen f 3.70—4.30, kleine f 1.70—1.80. AMSTERDAM. 14 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en orijzen als volgt: 555 vette koeien le kw. 7678 cent. 2e kw. 6674 cent. 3e kw. 5462 cent. mindere soorten 4452 cent per Kg. slachtgewicht. 120 melk en kalf- koeien f '200—300, 171 vette kalveren le kw. 6064 ct, 2e kw. 5060 cent en 3e kw. 4050 cent per Kg. le vend gewicht. 198 nuchtere kalveren f 36. 39 schapen f 1722. 1050 varkens vleeschvarkens wegende van 90 110 Kg. 3233 cent zware varkens 3132 cent vette varkens 2830 cent per Kg. slachtgewicht, 113 paarden f 50—100. ALKMAAR, 14 Maart Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 62 vette koelen f 140295, 5 vette kal veren f 4080. vette kalveren per Kg. f 0.801, 265 nuchtere kalveren slacht f 411. 855 vette varkens zware per Kg. f 022027, zouters per Kg. f 0.200.22. Handel stug. ALKMAAR, 14 Maart Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aan gevoerd 91 kisten en 4 korven, waarvan de prijzen 70 —95 cent per Kg. Handel goed. DEN HELDER. 14 Maart Afgeslagen Ge<m. vischafslag: tongen f 0.400.30, kL tongen f 0.100.07 per stuk, schol I f 9—7, II f 4—2, scharren f 1.750.75. bot f 8.507. Door haringvisschers 3456 tal haring per tal f 2.201.65, Door garnalenvis- schers: 6050 Kg. gekookte garnalen per Kg. f 0.28025. ALKMAAR. 14 Maart Aandijvie f 520. bloemendaler kool f 1.60520. boe renkool f 0.80—3.70 sla f 2.60—9.20. gele kool f 0.80—120, knolselderie f 13.40, roode kool f 0.80—3.60 per 100 stuks, bieten f 1.60—2.40, uien f 5.3012.60. wortelen f 314 per 100 Kg., prei f 2.606.10, rabarber f 012, per 100 bos. spinazie f 0.60—1.27, witlof I f 1.45—2.55, H f 0.75, 1.25 per bak, spruiten f 0.452.15 per zak.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2