SPORT VAN ZONDAG Schagen I-Uitgeest 1.2-2. Om het kampioenschap van Nederland. Dinsdag 15 Maart 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9037 Schagen bezet de derde plaats. Succes I—Schagen II. 4—5. Schagen III—Helder 5- 6—2. AJAX-VEENDAM. 4-0. (1-0). ENSCHEDE-FEIJENOORD 1-2. (1-1). Een slappe vertooning met een emotievol einde. De ontmoeting Schagen I—Uitgeest I was niet van belang ontbloot. Wonnen de Schagers of speelden ze gelijk, dan stonden ze definitief no. 3. maar verloren ze dan moest worden afgewacht wat D.T.S. in haar res- teerende wedstrijden zou doen. Niettegenstaande dit, hebben we zelden zoo'n slappe vertooning aanschouwd. Het spel kwam af en toe eens tot het gewone peil. maar overigen* was het mis. Wel is waar speelde Uitgeest een goede partij, maar Schagen liet het leelijk zitten. Om 10 minuten over twee blaast scheidsrechter W. Dol van Den Helder beginnen. Onmiddellijk zit Uitgeest voor het Schagen-doel, wat in de eerste minuut maar ternau wernood aan een doorboring ontkomt. Keeper Prins weet echter keurig te stoppen. Dan valt Schagen goed nan. maar verder dan de robust ingrijpende Uitgeest- backs komen ze niet. Direct zet de Uitgeest-rechtsbui ten goed voor, die door Prins met moeite wordt wegge werkt. Dan is S. weer aan het woord, die in een snel tempo eenige aanvallen opzetten. Lutjeharms en Water tor missen beide een goede kans. waarbij de Uitgeest- keeper den bal eenmaal tot hoekschop moet werken. Deze wordt mooi door Lutjeharms genomen, maar door den Uitgeestkeeper keurig weggestompt. Vlottes mist dan een vrijen bal. de Uitgeest-linksbinnen gaat snel op doel af. maar Middelbeek redt ten koste van een hoek- Bohop. Deze wordt door Meijer van Uitgeest goed geno men en na eenig spelen benut 01. Direct na den aftrap zet W. Rus keurig voor, doch de goede kans laat Dek ker onbenut .Kort daarop lost Kakebeeke 'n mooi diago naal schot, dat door den Uitgeestkeeperjuist over de lat wordt gewerkt. De ontstane hoekschop veroorzaakt veel gevaar voor doelman Kossen, maar Dekker kopt net naast. Dan komt Uitgeest weer in den aanval, waarbij de Uitgeestmiddenvoor een laag schot inzendt, dat ech ter op eminente wijze door Prins wordt verwerkt. Het samenspel van S. is soms keurig en Uitgeest werkt daarop hard, wat hun voor de rust het meest aanval lend doet zijn. Steeds verwacht men in deze periode een tweede punt, maar het komt niet. Schagen komt nu ge weldig opzetten en de Uitgeestachterhoede krijgt het hard te verantwoorden. Door eenigszins ruw spel kun nen ze de geelzwarten van het lijf houden. Vooral Lut jeharms moest het nogal eens ontgelden. Verscheidene vrije trappen worden tegen Uitgeest genomen. Tenslotte weet de zware Uitgeest-back een einde aan het S.over- wicht te maken. Hij zuivert het terrein met een verren trap en meteen zet Uitgeest een keurige aanval op, maar nu is Vlottes op z'n post. Uitgeest zet alles op alles. Hun baoks komen zelfs bij enkele hoekschoppen naar voren, doch succes hebben ze niet. Weer zijn de Spartanen in den aanval, maar niets gelukt. De Uitgeest-adhterhoede houden de Spartanen goed ln bedwang. Bij een Scha- gen-aanval wordt Lutjeharms weer op unfaire wijze ge nomen, waardoor hij een blessure oploopt. De toege kende vrije schop wordt achtergeschoten. Er volgen nu nog verschillende aanvallen, welke in 't geheele geen re sultaat opleveren. Voor rust behoudt Uitgeest de beste kansen. Tal van malen moet de Schagen achterhoede Ingrijpen, wat ze vrij goed afgaat. Hierna rusten. Na de rust. De tweede helft wordt goed door Schagen ingezet, de eene na de andere aanval brengt de Uitgeest-verdediging ln wanhoop, maar niets mag baten en doelpunten ko nen er niet. Alles loopt tegen. Een mooie voorzet van W. Rus en Kakebeeke schiet net naast. Dan Uitgeest in den aanval, snel gaan ze op Prins z'n heiligdom af, maar die weet van geen wijken. 12 Minuten na de rust brengt de Uitgeestspil den bal keurig op en schiet tuBschen de Schagen-backs door. hun rechtsbuiten is er als de kip petjes bij, maar is iets te Iaat. Jan Watertor belet hem te scooren. Dan gaat S. weer ten aanval, maar het spel wordt nu te kort gehouden, waardoor een mooie kans om gelijk te maken, verloren gaat. Dan krijgt Kakebeeke een mooie gelegenheid om te scooren, maar de voorzet van Lutjeharms ziet Jan iets te laat, zoodat de Uitgeest keeper bijtijds kan onderscheppen. Steeds verwacht men in deze periode een S.-doelpunt, maar het komt juist aan den anderen kant. Prins stopt een hard schot mooi, maar kan niet voldoende wegwerken, waarna de Uit geest-rechtsbuiten geen moeite heeft 0—2. Dat is de Schagenaren tooh te bar. Onophoudelijk vallen ze aan, maar Uitgeest verdedigd met man en macht, zoodat S. er niet door kan komen. 18 Minuten na rust krijgt W. Rus mooi den bal van z'n broer Rens, die dan laag voorzet. De Uitgeest-keeper denkt dat z'n backs den bal zullen trappen, maar Kakebeeke is er bij en loopt den bal in het net 12. Hierdoor aangemoedigd komt Schagen ontstuimig aanvallen, maar er wordt door de Uitgeestbacks goed verdedigd met behulp van hun naar achter gekomen kanthalfs. Zoo duurt het voort en de tijd verstreek, zonder dat er een doelpunt kwam. Wel kopt Dekker net over uit een voorzet van W. Rus, maar meer gevaarlijke oogenblikken zagen we niet. Kans van spelen werd door de Uitgeestenaren niet gegeven. Nog twee minuten zijn te spelen. Lutjeharms in duel met enkele Uitgeest-spelers, deze geeft door naar Kakebeeke die van vlakbij op doel schiet. Er staat echter net een Uitgeest-back. die den bal met z'n hand bewerkt; penal ty. Aan wie zou Schagen het beter toe kunnen vertrou wen dan aan aanvoerder Rua Hij plaatst zich achter het leder, een doffe knal en 't is gelijk 2—2. Onder hevig protest van Uitgeest wijst scheidsrechter Dol naar het midden. Uitgeest neemt middenuit en meteen is het af- geloopen. Zooals uit onderstaanden stand blijkt, staat Schagen nu definitief no. 3. Pumersteijn Beverwijk schagen Uitgeest d.t.s. e.v.c. Verkade Vrone Spannende wedstrijd. Succes overtui gend geslagen in de voorronde van het Gouden Kruis door Schagen ii. Ten aanschouwe van aardig wat publiek trapt Scha gen n voor den wind af. Vol goeden moed wordt be gonnen. Het zal een aardige wedstrijd worden denken we. want er wordt direct van beide kanten goed aange pakt. Het spel verplaatst zich uiterst vlug? Na 6 minu 13 12 1 74—14 24 14 10 3 1 47—17 23 14 6 4 4 46—39 16 14 4 5 5 21—31 13 12 5 1 6 29—35 11 13 4 2 7 27—44 10 14 3 3 8 33—55 9 14 2 12 17—57 2 ten krijgt de Succes-middenvoor van enkele meters een prachtkans en geeft Bijlsma geen kans. 10. Schagen neemt middenuit en gaat snel op het Succes heiligdom af. Keeper Boekei stopt den bal, maar laat hem weer los. B. Buiskool schiet dan juist naast. Dan krijgt Succes aan de overzijde een corner te nemen. De Succes-linksbinnen kopt dan tegen den paal; er volgt nu een schermutseling voor de goal. waaruit ten slotte de Succes-middenvoor no twee maakt, 20. Dat wordt de Schagenaars toch te bar. Ze vallen onstuimig aan en Nieuwbuurt c.s. moeten alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Rijkers begint het nu mooi te den. Hierdoor krijgt S. meer de gelegenheid om te spelen en valt nu vlug aan. Buiskool speelt dan uit een mooi vrijgespeelden bal, 21. Geen twee minuten daarna plaatst Breebaart naar De Moor, die uitstekend voorzet. De Succes-keeper tracht den bal te vangen, doch laat dezen vallen, waarna Boontjes geen moeite heeft en partijen op gelijken voet brengt. Er zijn nog 10 minuten te spelen voor de rust. Succes zet alles er op om de leiding te heroveren, wat hun ook gelukt door middel van hun middenvoor. 3—2. Schagen neemt middenuit en gaat meteen op het Succes-doel af en voordat iemand weet wat er gebeurt, heeft Boontjes via de lat gelijk gemaakt 3—3. Er volgen nu nog eeni ge wederzijdsche aanvallen die niets opleveren. Na de rust. Na de thee maakt Boontjes van een goed aangegeven bal van G. Paulusma no. 4 en geeft alzoo Schagen II de leiding. 34. Dit is Succes toch wel een beetje te bar. Ze vallen onophoudelijk aan, maar de Gebr. Rempt en in laatste instantie Bijlsma. weren zich, zoodat er bijna geen doorkomen aan is. Dan is het weer de mid denvoor die zich mooi vrijmaakt en partijen weder op gelijken voet brengt. Onder aanmoediging van het talrijk publiek valt Succes weer goed aan, maar nu kunnen ze er totaal niet meer doorkomen. Breebaart belast zich nu met het in de gaten houden van den Succes-middenvoor, waardoor deze niets meer kon uit richten. Eenige minuten voor het einde maakt De Moor na een door Boontjes mooi aangegeven bal er 45 van. de overwinning een voldongen feit makende. Hiermede is Succes I „uitgegouwekruisd". Het Sparta Il-elftal speelde weer iets beter als tegen Petten. Paulusma speelde vrij goed en kan waarschijn lijk wel gehandhaafd blijven. Scheidsrechter Augusteijn leidde naar ieders genoegen. Even over twaalven fluit scheidsrechter J. Geervliet de elftallen binnen de lijnen. Schagen 3 heeft eenige invallers. De eerste aanvallen zijn voor Helder. Hun eerste aanvallen leveren een corner op. welke wordt achtergeschoten. Aan den anderen kant doet Tjalkens hun dit na, maar mag dit even daarna overdoen. Nu komt de bal mooi voor het doel. maar wordt op fraaie wijze door de Helder-achterhoede weggewerkt. Een mooie Helder-aanval strandt op buitenspel. Dan valt Schagen 3 goed aan en krijgen een kans om de leiding te nemen. Leeuwenkamp en Paulusma loopen elkaar echter in den weg, waardoor een mooie kans verloren gaat. Dan valt Helder aan. Dan valt Helder aan, maar Ring is vandaag al bijzonder goed op stoot en retour neert alles. Aanvoerder Weeland geeft nu mooi door naar Lem. deze weer naar Tjalkens. die op het doel schiet. Het schot blijkt den Helder-keeper te machtig en het is 10. Even hierna ontkomt Helder aan een tweede doorboring. Tjalkens geeft telkens aardige voorzetten, maar deze worden niet benut. Een mooie voorzet van S. Paulusma volgt nu. De Helder-keeper onderschept den hoogen bal mooi. maar slaat de bal voor de voeten van Lem, die zich niet bedenkt en in eenen inschiet, 2—0. Helder valt nu mooi aan. maar hun aanvallen zijn te doorzichtig, waardoor Molenaar op tijd kon ingrijpen. Tjalkens zet dan hoog voor. Weer is het de keeepr die goed wegslaat, maar nu voor de voeten van Keet. Deze volgt Lem op en schiet in, 30. Helder wisselt nu van keeper, maar vergeet dit aan den scheidsrechter mede te deelen. Hij stopt nu een bal. waarvoor de scheidsrechter penalty toekent. Deze wordt door Weeland onberispelijk ingeschoten. 40. Dat is Helder toch te bar en maakt een mooi tegen doelpunt. 41. Het spel gaat nu vlug op en neer. met aan beide zijden wisselende kansen. Even hierna is het rusten. Na de rust gaat het spel vrijwel gelijk op. Van der Wal stopt enkele schoten zeer goed en maakte vandaag een betrouwbaren indruk. Aan den anderen kant neemt S. Paulusma een strafschop en Lem doelpunt uit dezen mooi aangegeven bal, 51. Helder begint nu beter te spelen, onophoudelijk vallen ze nu aan, maar niets mag baten. Een mooie kopbal wordt voor hun geannu leerd wegens buitenspel. Jammer, iiet was een juweel van een doelpuntje. Tjalkens weet dan door goed door- loopen den stand op 61 te brengen. Helder verkleint vlak voor het einde den achterstand, zoodat het einde kwam met 62. Helder had wel iets meer verdiend. Scheidsrechter Geervliet liet een gunstigen indruk achter. Geen kampioensspel. Zwakke voorhoede van Ajax. Enthou siaste en stugge Veendammers. Amsterdam, Zondagmiddag. De eerste kampioenswedstrijd te Amsterdam is, wat het spel betrof, een groote teleurstelling gewor den. We kregen geen oogenblik het idéé, dat hier kampioenen aan het voetballen waren. Ongetwijfeld Ajax speelde een klasse beter dan de Veendammers, maar aan den anderen kant werd er vooral in de voorhoede zoo lustig geknoeid, dat dc Amsterdam mers met niet veel genoegen op dezen wedstrijd zul len terugzien. Tegen het op primitieve wijze spelende Veendom kon Ajax haar gewone spel niet ontplooien. Zoo kon het gebeuren, dat ondanks een groot over wicht in het veld, Ajax gedurende het grootste ge deelte van de ontmoeting slechts met 1—voorstond en eerst eenigen tijd voor het einde driemaal kort achter elkaar geseoord werd. In do voorhoede van Ajax werd van Rcenen geducht gemist. Vogel als in valler is zijn schaduw niet. Niettegenstaande dat kroeg het binnentrio onnoemelijk veel kansen, maar op de meest onmogelijke wijze werden al die kansen verknoeid. Bovendien stonden de Veendambacks, trouw ter zijde gestaan door de rniddenlinie, stug en hardnekkig te verdedigen en Knigge en Scholt wis ten talrijke aanvallen door stevig ingrijpen te on derbreken. In het doel stond Roosies met veel bra- vour te keepen en hij had vanmiddag zeken geen ge makkelijke taak. Hij heeft een betrouwbaren indruk achter gelaten, al zou zijn wegwerken wel wat snel- lper kunnen, geschieden. De middenlinie van Veendara. bestaande uit Snij ders, Woltjes Sr. en Vgeman, stond de achterhoede in haar verdedigende taak goed terzijde. Hierdoor kwam weliswaar van het voeden der voorhoede niets terecht, doch het drietal heeft inderdaad mee geholpen om de score geruimen tijd zoo laag moge lijk te houden. De voorhoede voldeed o.i. geenszins. Behoorlijke aanvallen kon het vijftal niet opzetten, het samenspel leek soms naar niets, schieten werd niet gedaan overigens hebben zij daartoe weinig gelegenheid gehad het geheel was zoo onsamen hangend, dat een tweede klassevoorhoede uit het Westen verre te prefereeren valt boven deze kam pioensvoorhoede. De eenige. die er nog wat van terecht bracht, was linksbinnen Woltjes Jr. De rechtsbinnen Boomsma was al zeer zwak. Bleven de individueele prestaties in doorsnee dus ver beneden die van de Amsterdam mers. ook in het algemeen hebben de Noordelingen nog heel veel te leeren. Hun spel is te primitief, te doorzichtig, de tegenstander zag onmiddellijk waar hij met succes kon ingrijpen. Het plaatsen geschied de slordig, het koppen was heel slecht verzorgd. Ook hun tempo is te langzaam, tei*wijl de baltechniek van de meeste spelers onvoldoende genoemd raag worden. Te hopen valt intusschen, dat Veendam in deze kampioencompetitie veel zal leeren. Ajax scheen niet dit primitieve spel geen overweg te kunnen. En daarom stelde Ajax' voorhoede er ook maar een primitieve speelwijze tegenover, hetgeen een groote fout mag worden genoemd. Vooral het binnentrio bezondigde zich hier sterk aan, terwijl Vogel daar het zwakke punt was. Anders was het gesteld met de achterhoede en de voorhoede, van Kol en Diepenbeek wisten met de doorzichtig opgezette aanvallen der geel-zwarten best raad, en met verre trappen verhuisde het leder steeds weer naar de Veendamhelft. De middenlinie, bestaande uit van Deyck, Ande nessen Jr. en Strybosch, beheerschte gedurende vrij wel den geheelen wedstrijd het spel. Vooral onze in- ternatiale spil was er heel goed in. Ditmaal behoef de hij zich minder te bekommeren om het verdedi gen, zoodat hij al zijn aandacht kon besteden aan het voeden der voorhoede. Met uitstekend kopwerk, lange passes naar de vleugels en energiek spel speel de hij een prachtige partij voethal en het was voor hem zeer teleurstellend, dat het aanvalsquintet zoo weinig van de kansen wist te profiteeren. In de tweede helft moest Anderiessen het veld verlaten wegens een knieblessure. In de voorhoede waren Mulders en Volkers nog de beste, de eerste niet het minst dooi' zijn stevig doorzetten en goed voorzetten. De wedstrijd. Als scheidsrechter Van Moors el beginnen laat, stellen de elftallen zich als volgt op: Ajax: Doel: Bonneveld. Achter: Diepenbeek en Van Kol. Midden: Van Deyck. Anderiessen Jr. en Strybosch. Voor: Ten Have, Volkers, Vogel, Schubert en Mul ders. Veendam: Doel: Roosies. Achter: Knigge en Scholt. Midden: Snijders, Woltjes Sr. en Veeman. Voor: Timmer Sr., Boomsma, v. d. Werf, Woljes Jr. en Timmer Jr. De wind staat over de breedte van het terrein, zoo dat deze geen voordeel biedt. Veendam heeft den toss gewonnen en Vogel trapt voor Ajax om 3 minu ten over twee af. Ajax is al direct stekker en Roo sies wordt gedurende de eerste tien minuten danig op de proef gesteld. Reeds direct trekt de geel-zwarte achterhoede zich voor doel terug, gesteund door de middenlinie. Na 12 minuten krijgt Veendam de eer ste kans, als Woltjes Jr. onverwacht vrij voor doel komt te staan. Zijn hard schot gaat naast. De vol gende aanval is voor Ajax, waarbij Van Deyck een vrije trap krijgt te nemen vanaf de zijlijn wegens duwen in den rug. Zijn boogschot belandt bij Mul ders, die voor doel doorgeeft aan Schubert, die tus- schen tal van beenen door onhoudbaar inschiet, 10. Op dat moment, er waren toen 13 minuten ge speeld, had niemand verwacht, dat gedurende het grootste gedeelte van de ontmoeting, deze stand zoo zou blijven. Als Mulders den bal goed heeft vrijge maakt, scheert zijn schot juist den lat. De Veendarn- mer voorhoede, die geheel op zich zelf is aangewe zen, moet zich tot uitvallen bepalen. Eenmaal kan Timmer Jr. het leder goed voor doel geven, doch de oudste Timmer aan den overkant schiet naast. Een half uur verloopt op vrij eentonige wijze, daar Ajax steeds, voornamelijk door het goede spel der mid denlinie, steeds aanvallend blijft. De voorhoede ech ter ziet geen kans de score te verhoogen. Steeds staan de Veendammers klaar om het schieten te beletten en vooral het binnentrio treuzelt en aarzelt zoolang dat Knigge of Scholt steeds ingrijpen. De rust kom! tenslotte met een 10 voorsprong van Ajax. Om 3 minuten over 3 wordt met de tweede helft begonnen. Bij een aanval van Veendam laat Bonne veld een gemakkelijke bal uit de handen vallen, doch de geelzwarte spelers weten van deze fout niet te profiteeren. Het eerste kwartier vertoont overi gens weer hetzelfde beeld als voor de rust. Een vol komen overwicht van Ajax, een stug en straf verde digen van de Veendambacks. Een vrije schop, dooi Van Kol even buiten het strafschopgebied genomen, schiet de Ajaxied juist over de lat Een oogenblik later is Roosies bij een voorzet uit zijn doel geloo- pen, Schubert loopt zich opidraaiencl snel toe, doch zijn schot ketst tegen de lat en wordt weggewerkt. 20 minuten na de hervatting moet Anderiessen zooals we reeds schreven het veld verlaten. Schet- ters valt voor hem in. Van Deyck gaat dan op de spilplaats spelen. Het publiek steekt zijn sympathie niet onder stoe len of banken.' integendeel, men heeft veel waardee ring voor het prachtige volhouden der Veendammers, die slechts in geestdrift het van de Ajaxieden win nen. Overigens kan men het geknoei van de Ajax- voorhoede niet appreciecren en cle weinige aanvallen van Veendam worden luide toegejuicht. De laatste vijf minuten. Wat in 85 minuten niet gelukte, geschiedde in de laatste vijf minuten. Drie doelpunten werden nog aan het totaal toegevoegd, zoodat Ajax met nog een vrij groote score den wedstrijd won. Eerst zag Mulders zijn zwoegen beloond, als hij weer naar binnen komend het leder weer op zijn pass krijgt teruggespeeld: zijn schot is onhoudbaar voor doelman Roosies. 20. Een halve minuut later protesteert Ten Have. als hij bij een schot op doel snel inloopt. Keeper Roo sies wordt gepasseerd, doch Knigge werkt in doel staande den hal weg. Vrijwel zeker zou het leder de doellijn reeds gepasseerd zijn. doch van Moorsel laat doorspelen. Niettemin verdwijnt het leder een paai- seconden later weer in het Veendamdoel, doch nu heeft scheidsrechter van Moorsel een buitenspel- geval ontdekt en annuleerd hij het punl. Het is echter uitstel van fexecutie. want ten Have krijgt een minuut later van Volkers het leder goed aangegeven, en onhoudbaar vliegt de bal voor de derde maal langs Roosies. 30. En nog voor van Moorsel het einde aankondigt, is het Schubert. die uit een corner het vierde punt maakt, 40. Met dit nog verrassend slot kwam het einde van een zeer matigen wedstrijd. Er waren tusschen de tien en vijftienduizend bezoekers. Enschede. Zondagmiddag. De verwachting in het Oostelijk district en in En schede in het bijzonder, dat de kampioensclub van afdee- ling III door het zeer slechte spel in de laatste compe titiewedstrijden er bitter weinig van terecht zou bren gen en de kampioenscompetitie zou beginnen met een zwaren nederlaag tegen Feijenoord, is niet in vervulling gegaan. Wel werd de eerste wedstrijd verloren, maar met het kleinst mogelijke verschil, en bovendien kan niet worden ontkend, dat Enschede wat het spel betreft zeer zeker 1 van de belde punten had verdiend. Door dezen wedstrijd heeft Enschede zich voor haar publiek, dat in groote getale was opgekomen, volkomen gereha biliteerd. De Sportclub was in het veld geenszins de min dere van Feijenoord, ja in den regel was zij zelfs een tikje sterker dan de Rotterdammers, die stieten op een tegenstand, dien zij vermoedelijk niet hadden verwacht. Enschede begon zeer overrompelend en wanneer zij een paar goede schutters had bezeten, zouden zij in het eerste kwartier van den wedstrijd een voorsprong heb ben kunnen nemen. Enschede ontwikkelde zoo'n en thousiasme, dat Feijenoord den geheelen wedstrijd door slechts een enkele maal haar gewone spel kon ontplooien Het meest opmerkelijke was wel, dat van Heel door het speltype van Enschedé zoo van zijn stuk werd gebracht, dat hij de minst goede middenspeler van Feijenoord was De Enschede-centerhalf Veldkamp Sr., beheerschte door zijn zeer forsch, maar nimmer unfair spel het ge heele middenveld, en mede door zijn uitstekend baltech niek was hij een groote steunende kracht voor de En- schedeesche voorhoede. Deze laatste was weer het zwak ste deel van de ploeg. De voorhoede welke beter samen speelde dan ln cle laatste wedstrijden, miste het.goeda schot en door te weinig doortastendheid kon geen suc ces worden geboekt. Bovendien werd de gevaarlijkst® man, Nagels, voortdurend bewaakt. Het zeer snelle geest driftige spel, dat de Enschedeërs den geheelen wedstrijd vertoonden, brak de kraoht van de Feijenoordmidden- linie in de eerste helft geheel, deze bepaalde zich voor namelijk tot verdedigen, en de voorhoede was vrijwel op zich zelf aangewezen. Het beste deel van de Feijen- oordploeg was de verdediging, waarin keeper van Malo schitterde. De middenlinie kwam er eerst in de tweede helft beter in, maar zij bereikte nimmer haar gewonen vorm. De voorhoede, hoewel beduidend beter dan die van Enschede, moest het geregeld afleggen tegen de defensie der Sportclub; het was voor de Rotterdammers een ge luk. dat Barendrecht goed op dreef was en deze speler was het .die mede profiteerde van de fouten van den Enschedeschen keeper en daardoor de overwinning voor zijn vereeniging wist te behalen. Bij Enschede waren da baoks uitstekend, terwijl de enorm hardwerkende en forsch spelende middenlinie voortdurend dc voorhoede opstuwde, doch deze was over het algemeen niet erg gevaarlijk. De wedstrijd. Er waren ongeveer 11.000 toeschouwers, toen om half drie scheidsrechter van der Dungen uit Den Bosch de volgende elftallen in het veld riep. Enschede: doel Kamst; achter: Heptink en Hagelsf midden: Mulder. Veldkamp Sr.. Veldkamp Jr.; voor* Huckriede, Nagels, Buddeke, Fröhlioh en Meilink. Feijenoord: Doel: van Male; achter: Bul en van Dijkef midden: Bas Pauwe, van Heel en van Oyen; voor: Hen driks, Duynhouwer, Groendijk, Barendrecht en van He ij zen. Enschede trapt af, en onmiddellijk wordt een aan val op het Feijenoord-doel ondernomen, welke Van Djjke afslaat. Direct daarop komt Enschede terug en moet Van Male ingrijpen. Feijenoord is door het reso lute optreden van Enschede blijkbaar wat van de wijg gebracht, want de middenlinie bepaalt zich aanvanke lijk tot verdedigen. Al spoedig krijgt Enschede een cor ner te nemen, welke niets oplevert en daarna schiet Buddeke rakelings naast. Enschede blijft het eerste kwartier sterk in den aanval, maar de voorhoede is niet doortastend genoeg om succes te boeken, en bovendien zet de Feijenoord-verdediging enkele malen met goed resultaat den buitenspelval open. Bij den eersten goeden aanval van Feijenoord grijpt keeper Kamst den bal, maar Barendrecht loopt hem deze uit de handen. De jongste Veldkamp weet ech ter redding te brengen. Dan denkt een leder Enschede de leiding te zien nemen, als Buddeke handig door de verdediging slipt en voorzet, Van Male tracht tever geefs den bal te onderscheppen. Nagels zet er zijn hoofd onder en het leder vliegt juist over den lat. Enschede blijft strker, en Van Male moet nog verschillende ma len ingrijpen. De eerste goal valt echter juist aan den. kant. waar men hem niet verwacht had. Als Hendriks een hoogen voorzet geeft, loopt Kamst te laat uit, Ba rendrecht kopt dan den bal over hem in het net. Het spel beweegt zich nu eenigen tijd op het middenveld. Na ongeveer 30 minuten spelen geeft Nagels een scher pe pass naar links, waardoor MelHnk een vrij veld voor zich heeft. Als Van Oyen toeloopt, mist Meilink eerst, maar hij herstelt zich en geeft over aan Buddeke, die van deze kans profiteert en onhoudbaar langs Van Male inschiet, 11. Tot aan de rust gebeurt er weinig bijzonder meer. Het Enschedesche doel verkeert nog eenige malen in groot gevaar, als Kamst te laat uitloopt, maar de bal gaat over. Tweede helft. Na de rust is Enschede weer het eerst in den aan val en weet van Huckriede rakelings naast te schieten.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9