Schaver Paasch- tentoonstelling. Baron de Labourtur Baars en Oosterman Nagekomen Berichten. TWEEDE KAMER. Advertentiën. Wijnen, Gedistilleerd enz. D. BEERS, Boekhandel v.h. TRAPMAN Co. H.H. Pluimveehouders! Belgische Vosbles Hengst Z IJ P E De navolgende dienstplichtigen dezer gemeente van de lichting 1933 zijn door den Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland voorgoed van den dienst plicht vrijgesteld wegens broederdienst: L D. A. M. .Bakker, 2. J. C. Bellis. 3. C. Bleeker. 4. D, Brak, 5. P. Brak. 6. J. Breed, 7. J. Brommer. 8. B. Del ver. 9. B. Dignurn, 10. A. Druijven, 11. J. Eriks, 12. C. Kruit. 13. C. Lenghaus, 14. S. RoozendaaJ. 15. H. C. van Schaik, 16. J. Schouwvlieger. 17. L. Veltman, 18. L. G. Verschoor. 19. B. E. Vredenburg, 20. H. van der Wal, 2L G. Witteveen, 22. J. van Woesik, 23. M. Woudstra, 24. J. Zeeman. HEERHVGOWAARD Crisis-Comité. Dinsdagavond kwam het plaatselijk crisis-comité voor de derde maal in algemeene ledenvergadering bijeen. Voorzitter Dr. Spierings heette alle aanwezigen wel kom. waarna de heer Hoogland, secretaris overging tot het voorlezen der notulen. Gememoreerd werd de verstrekking van zwavelzure am moniak, waarvan aan de versohillende meest noodlijden den, in overleg met de betreffende tuinbouworganisa ties de 163 toegewezen balen waren gedistribueerd. Van de verschillende vereenigingen en instellingen die tot dat doel waren aangeschreven, was ruim f 300 ontvangen, terwijl nog ruim f 350 was toegezegd. Voor al deze gelden was heel gemakkelijk een weg te vinden, zoodat met dankbaarheid werd gewag ge maakt van een ontvangst van f 250, van het Nat. Comité, benevens een verstrekking in natura van dit comité, bestaande in een wagon eierkolen, die op kosten van de plaatselijke afdeellng onder 120 gezinnen was ver deeld. De secr. vond hierbij tevens gelegenheid er op te wij zen, dat het gemeentebestuur alsnog had besloten, om nog een twee- tot viertal verstrekkingen z.g. tuinders- steun op eigen kosten te doen, na den 13en Februari, van welke verstrekkingen geen rijksbijdrage meer werd ontvangen. In verband met eenige ingezonden stukken, waarin de houding van het bestuur werd gelaakt, werd door Voorzitter gewezen op het feit, dat in geenen deele be sloten was die winkeliers, die niet op de lijsten getee- kend hadden, van de levering uit te sluiten, doch men gemeend had te moeten handelen In den geest der al gemeene ledenvergadering, waarin besloten was, diege nen. die wel geteekend hadden het eerst in aanmerking te doen komen. Inmiddels hadden ook leveringen door anderen plaats gevonden, zonder dat eenig onderscheid was gemaakt. Den betroffen winkeliers zou alsnog een aanschrijving worden gezonden. Den dames van het sub-comité voor de verstrekking van kleeding, werd een woord van lof gebracht, voor de manier, waarop zij zich van hare taak hadden ge kweten, terwijl deze op haar beurt roemden de loyale wijze van medewerking bij de manufacturiers onder vonden. Met de verstrekking van kruidenierswaren werd vol gens het ingevoerde stelsel, dat bevredigend werkte, geregeld doorgegaan. Wel eenige moeite gaven de giften in natura, daar men daar er natuurlijk rekening mede had te houden, dat deze slechts aan de klanten van de betrokken schenkers werden verstrekt. Besloten was door het bestuur voor de Paschen aan 230 tot 250 gezinnen een gift varieerdende van f 1 tot f 2.50 aan vleeschwaren te verstrekken, te leveren door de drie plaatselijke slagers. Na eenige besprekingen kon de vergadering hierin medegaan. Een voorstel-Blauw, er op neerkomende, dat het co mité als bemiddelend orgaan optrad tusschen diegenen, die wel geneigd waren hun paarden eenige dagen af te staan om. voor die tuinders, die niet in staat waren den loonploeger te betalen, en deze categorie werd lang durig besproken. Algemeen was men van opinie, dat dit glibberig terrein was. Besloten werd deze bemiddeling door de leden persoonlijk te doen plaatsvinden. Hierna sloot voorzitter onder een woord van dank ook aan den eere-voorzitteir, Burgemeester Van Slooten, die mede aanwezig was, de vergadering. Mooi weer! 't is met dezen juichkreet dat wii ons voorloopig overzicht over onze Paasch+ententoonstel- lingsdag kunnen openen. Mooi weer! Dat is een hoofd factor om een volkomen slagen van den Paaschten toonstellingsdag te verzekeren. Als het zonnetje schijnt, krijgt alles op onze Markt en Gedempte Gracht en Laan een ander, een vroo- lijker aanzien. Dan is het een echte feestdag. In de vroege morgenuren was het al druk en woe lig op het tentoonstellingsterrein. Dan is alles in de weer om voor te bereiden, klaar te maken, de laatste hand *e leggen aan de uitstallingen. En steeds weer verhazen wij ons er over, met welk een vernuft en goeden smaak, men met betrekkelijk eenvoudige mid delen een keurige uitstalling en étalage weet te krij gen. Op het tentoonstellingsterrein stond weer van alles en nog wat. De zakenmenschen vanuit Schagen en omgeving hadden hun beste beentje weer voorgezet, om aan de duizenden bezoekers, die Schagen's ten toonstelling sieeds trekt, hun „waren" te laten zien. Paaschtentoonstellingsdag is een reclame-dag bij uitnemendheid. Men trekt de menschen, al zijn het dan niet allemaal koopers, naar zijn artikelen en men wordt in staat gesteld dat al wat men te koop heeft, gezien wordt. En dat is al een groote factor tot ver- koooen, al is het dan niet reeds op den dag zelf. En als wij dan de lange rijen van uitstallingen langs loopen, dan brengt Schagen's Middenstand en die uit onze omgeving, een keurcollectie van een bont allerlei: Motoren, Radio-artikelen, Naaimachines, Landbouwartikelen, Landbouwwagens. Touwwerk, Meubelen, Klokken, Barometers, Stofzuigers, Ijzerwa ren Tapijten, Dekens, Mandwerk, Huishoudelijke Ar tikelen, Rijwielen. Rijtuigen, Zadelmakersartikelen, ü&t alles vult in afwisselende rij de tentoonstelling. ;7ïn v°ofal ook dit jaar niet te vergeten de Automo bielen: Citroen, Chrysler, Ford, Chevrolet, Oldsmobiie, rtohat ^uicli< Bedford, Crossley. Hudson. Essex. Stu- aenaKer, Renault, al deze merken zijn vertegenwoor- keurige ïfwerklïg. me' hUn WaBenS m°°'e "in en ,J?eL!H.k' ™eI «n kleine H.A.I. Ook hier zijn zoo- i- VrafIltauto's en allerlei onderdeelen, icl 1 Le>Je *?en En dit is een deel der ten- wJr? ÏÏJ. 8. steeds de algemeene belangstelling nLSfo m w16 .aut.omobiel is een aantrekkelijk iets. tp de Markt staat weer een keurcollectie: vet vee. Het vee uit onze omgeving is steeds prima en uit alles spreekt de goede zorg en zorgzame oppassing die deze dieren ontvangen. De aanvoer was. de om standigheden in aanmerking genomen, ruim vol doende. zoodat ook in dit opzicht een succes te boe ken was. Goed voorzien was dit jaar de aanvoer varkens en vooral door de medewerking van het Noordhol- landsch Groot Yorkshire Varkensstamboek was er iets bijzonder te zien, ook op fokgebied. Schapen waren er voldoende voor den handel. De „kippen- en konijnenhoek" was rijk bezet. Veel en velerlei! En ook hier is het steeds een va et vieni van velen. Het is er in alle oprichten een vroolijk gekakel. Voor de zooveelste maal is onze tentoonstelling een succes. En al uiag dan de „malaise" (ons ver slagje zou niet af zijn als.wij dat woord niet gebruik ten) haar invloed hebben doen gelden, toch kan men in groote voldoening op dezen dag terugzien. a e Te ongeveer half 10 uur had de officieele opening der tentoonstelling plaats op de bovenzaal van het café van den heer J. Peetoom. Zooals steeds groote belangstelling van Bestuursleden, keurmeesters en ook ons gemeentebestuur was in de personen der beide wethouders, de heeren De Vries en Blaauboer en den gemeente-secretaris, den heer Roggeveen, vertegenwoordigd. Zooals bekend is onze Burgemees ter nog ziek, dus deze was verhinderd. De heer J. B. Wilken opende de tentoonstelling en zeide: Mijneheerent Ieder jaar wanneer door onze vereeniging de ten toonstelling wordt gehouden, is dat een dag die door het Bestuur met belangstelling wordt tegemoet ge zien. Door de buitengewone omstandigheden waar onder wij thans verkeeren, heeft de dag van van daag onze bijzondere belangstelling gehad, omdat telkens de vraag naar voren kwam. hoe zal onze Paaschtentoonstelling er dit jaar uitzien, vooral wat de inzending betreft. Gelukkig behoeven wij geen somber geluid te la ten hooren, in tegendeel, wij kunnen in alle opzich ten tevreaen zijn. De verschillende afdeelingen vee zijn goed bezet, terwijl op de Gedempte Gracht en de Laan een prachtige collectie landbouwwerktuigen, automobielen en artikelen die tot den landbouw in betrekking staan, zijn uitgestald. Het geheel ziet er keurig uit en is een bezoek waard. Het is mij daarom een aangename taak namens het Bestuur het welkom te mogen toeroepen aan onze eereleden, aan de commissie van bijstand en aan de heeren keurmeesters, die allen naar Schagen zijn gekomen om hun medewerking te verleenen, ten einde onze tentoonstelling goed te doen slagen. In het bijzonder heet ik hier welkom den waarne- menoen Burgemeester en de leden van het Dag. Be stuur van de gemeente Schagen, wiens tegenwoor digheid door ons wordt gewaardeerd. Wij weten dat het gemeentebestuur belang stelt in het werk dai onze vereeniging doet en wij zijn zeer erkentelijk voor den financieelen-steun en medewerking ons dit jaar ook weer verleend. Ik hoop dat wij dien steun zullen behouden en dat wij tengevolge van de noodzakelijke bezuiniging die niet geheel of gedeeltelijk zullen moeten missen, want dan wordt het voor onze vereeniging moeilijk om zich staande te houden. Wij beleven thans moeilijke tijden en we dienen er wel rekening mede te houden, dat het noodig zal zijn ons bij deze tijden aan te passen. Mijnelieeren, met den wensch dat onze tentoonstel ling vandaag goed mag slagen en dat de inzenders vele en goede zaken mogen doen, open ik onze 39e tentoonstelling. De loco-burgemeester, de heer Jb. de Vries, spreekt in de allereerste plaats zijn dank uit voor de vriende lijke woorden door den Voorzitter der Vereeniging ge sproken en geeft de verzekering, deze gelegenheid niet graag te hebben laten voorbij gaan zonder zijn gevoelens te vertolken van het gemeentebestuur je gens de Paaschtentoonstellingsvereeniging. Spr. wijst er op, dat deze dag is een geijkte dag, evenzoo als de wekelljksche marktdag, harddraverij dag en andere geijkte dagen en die bijzonder geschikt zijn om het contact met de omgeving te versterken. Het gemeente bestuur heeft volle sympathie met de Vereeniging en bovendien de subsidie wordt tevens uit welbegrepen eigenbelang verleent. Spr. geeft de verzekering dat al is het moeilijk om vooruit te loopen op wat zal gebeuren, het gemeen tebestuur zeer zou schromen om de subsidie aan de vereeniging te beknotten. Spr. uit zijn bewondering dat in dezen tijd van malaise en depressie, de boerenstand genoeg energie toont om ook dezen dag weer zoo schitterend voor den dag te komen. Met den wensch dat deze dag wederom zal zijn tot heil van den boerenstand en tot heil van de ge meente Schagen, eindigt spr. onder applaus. Voorzitter dankt voor deze hartelijke woorden en drukt er zijn tevredenheid over uit, dat dit alles eens namens de gemeente Schagen in het open baar wordt gezegd. SPORT. B e 1 g i N e d e r 1 a n d. Van der Meulen speelt niet. Door Van Male vervangen. Daar de aanvoerder en doelverdediger van het Nederlandsch elftal van der Meulen nog niet is her steld, zal hij Zondag a.s. te Antwerpen tegen België niet uitkomen. Hij wordt onder de lat vervangen door Van Male (Feijenoord). Kools, die als reserve zou meegaan, is afgeschre ven om zoodoende den competitie-wedstrijd Bleijer- heidN.A.C. doorgang te doen vinden. RECHTSWEZEN. Noodlottige aanrijding te Scheveningen. Zes maanden gevangenistraf geëlscht. In den nacht van Zondag 27 December JJ. heeft op den Gevers-Deijnootweg te Scheveningen een ernstige aanrijding plaats gehad, welke het leven kostte aan de 22-jarige Oostenrijksche dienstbode A. Hleltram, terwijl de 28-jarige conducteur van de Blauwe Tram A. H. Ko- zel zwaar lichamelijk letsel heeft bekomen. De 30-jarige chauffeur P. Bogerman, was n.1. op dien Zondagavond met de auto van zijn patroon gaan rijden Na een café bezocht te hebben, waar hij een paar gla zen bier dronk, ging B. naar Heek, waar hij, naar hij beweerde een kop koffie en een glas bier gebruikte. Hy ontmoette aldaar een Duitsoh meisje, dat hij in zijn auto meenam en nae en ritje naar haar woning in Sche veningen braoht. Vervolgens is B. de Gevers Deynootslaan ingereden. Voor het Palace Hotel stond naast den vluchtheuvel een stilstaande Blauwe Tram, waaruit op dat oogenblik e^hige passagiers stapten. B. heeft deze tram niet gezien en ook den vluchtheu vel niet, zoodat hij in volle vaart over dozen vluchtheu vel reed, met het gevolg, dat mej. H., die juist het tram rijtuig had verlaten, onder zijn auto kwam en dood werd opgenomen. De conducteur, die zich mede op den vlucht heuvel bevond, werd zoodanig aangereden, dat hem een been verbrijzeld werd en hij meerdere verwondin gen heeft bekomen. Verdacht van het veroorzaken van dood door schuld stond B. gisteren terecht. Hoewel door de politie was geconstateerd dat hij naar drank rook, ontkende ver dachte beschonken te zijn geweest. Hij weet de oorzaak van het ongeval aan de duisternis ter plaatse en mede aan het feit dat hij .gebrek aan eenige verlichting de vluchtheuvel niet te zien is geweest. Na het verhoor van eenige getuigen, waaronder de deskundige dr. Roebat en den getroffen conducteur, concludeerde het O.M., waargenomen door mr. Hoekstra, tot schuldigverklaring van B. en diens veroordeeling tot zes maanden gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. Mr. E. G. S. Bourlier, voor B. pleitend, meende dat de oorzaak van dit ongeval moet worden toegeschreven aan het onvrllcht zijn van den vluchtheuvel; volgens pleiter niet Is gebleken dat B. roekeloos zou hebben gereden. Spr. concludeerde tot vrijspraak subs. uiterste clementie. Vonnis 24 Maart. DE DIEFSTAL VAN DEN VEEREN KONINGS MANTEL. Pflegar op vrije voeten. Naar Wolff uit Göttingen meldt, heeft de student Pfleghar, die onlangs aangehouden is onder verden king den veeren koningsmantel uit het Anthropo- logisch Instituut te hebben gestolen, kunnen bewij zen, dat hij zijn hand inderdaad in een werkplaats van een schoenmaker heeft verwond. Daar dit de eenige leemte in zijn alibi was. is hij thans, omdat hem niet te bewijzen was dat hij iets met den dief stal uitstaande heeft gehad, uit de voorloopige hech tenis ontslagen. VERDUISTERING VAN 2 MILLIOEN LIRE? Opzienbarende arrestatie in Italië. Advocaat te Milaan gearresteerd, V. D. verneemt uit Milaan: De politie heeft den voormaligen hoofdredacteur van de ..Corriere Italiano", den advocaat Filippelli, gearresteerd. Hij wordt beschuldigd, twee employé's eener Italiaansche maatschappij te hebben overge haald tot het plegen van verduisteringen ten bedrage van twee millioen lire, waarvan hij zelf in ruime mate voordeel genoot. MET DE HAND TUSSCHEN EEN MACHINE. Vier vingers afgesneden. De G. D. te Den Haag heeft gisteren ter behandeling naar het ziekenhuis aan den Zuidwal den 23-jarigen houtbewerker L. J. de L„ die in een meubelfabriek in de 3e van der Kunststraat met zijn linkerhand tusschen een machine bekneld geraakte tengevolge waarvan vier vingers van de hand werden afgesneden. HET DRAMA TE NAALDWIJK. Gevangenhouding van den verdachte bevolen. De Haagsche rechtbank heeft gisteren de gevangen houding bevolen van den 22-jarigen letterzeter K. uit Naaldwijk, die is gearesteerd al verdacht van het dood schieten van de 16-jarige jarige dienstbode v. d. Caaij in den avond vajn Zaterdag 5 Maart jJ. DWANGARBEID IN RUSLAND- „Handel in menschenvleesch en -bloed." Reuter meldt uit Londen: De conservatieve afgevaardigde Locker Lampson keer de zich in het lagerhuis tegen den dwangarbeid in de sovjetunie en verzocht het huis hem te machtigen, een wetsvoorstel in te dienen, hetwelk den invoer van pro ducten uit dwangarbeid verbiedt. Lampson was van meening, dat men aan „dezen han del in menschenvleesch en -bloed" een einde moest ma ken en dat de volkenbond, zooals hij dat In Liberia ter beperking van den slavenhandel doet, hier dient tus- schenbelde te komen. Het lagerhuis keurde de indiening van een dergelijk wetsvoorstel goed en nam het in eerste lezing aan. WINTER IN DE ARDENNEN. Nog 30 centimeter sneeuw. In de hooge Ardennen blijft het winterweer aanhou den. In de streek van Beauraing, Gedlnne en Bertrix ligt thans weer een sneeuwlaag van 25 a 30 centimeter dikte Elders, in de omstreken van Elsenborn, nabij de Duit- sche grens, waar de plateaux een hoogte bereiken van bijne 700 meter, wordt nog altijd aan wintesport gedaan. J. BRINKMAN Hm. f Te Zaandam is overleden, 75 jaar oud, de heer J. Brinkman Hzn„ oud-wethouder der gemeente en een bekende persoon op het gebied van landbouw en vee teelt. O.m. was de overledene dertig jaar voorzitter van de Zaandamsche Paaschveetentoonstelling waarvan juist vandaag de 30ste jaarüjksche veetentoonstelling wordt gehouden. „Hbkl." Andere Indeeling der Departementen. Bij een Kon. Besluit van 8 December j.1. is een nieuwe indeeling gemaakt der verschillende departe menten, van deze ministeries. Zooals reeds is mee gedeeld, vormt bij deze nieuwe indeeling het tegen woordige departement van Arbeid, Handel en Nijver heid de kern van een nieuw dopartement. van Econo mische Zaken en Arbeid, met dien verstande, dat de Landbouw, de Visscherijen en de Statistiek van Bin nenlandsche. Zaken naar het nieuwe departement zul len worden overgebracht, terwijl omgekeerd de Volks gezondheid, de Werkloosheidsverzekering cn de Ar beidsbemiddeling van het departement van Arbeid naar dat van Binnenlandsche Zaken gaan. Deze nieuwe indeeling eischt een wettelijke regeling voor den overgang van de ministerieelc bevoegdheden cn verplichtingen en was aanleiding tot een debat, waar mee de Kamer zich gister bezighield. Er kwamen nogal wat bezwaren in de Ivamcr naar voren. De overgang van de werkeloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling naar Binnenlandsche Zaken, vond bij verschillende leden bestrijding. Men vreesde dat de werkeloosheidsregeling te dicht bij Armenzorg zou komen, terwijl ook de willekeurige splitsing van ar beid over twee departementen niet rationeel werd ge vonden. Ook werd liet niet toegejuicht om in een crisistijd als nu de diensten waarin een minister zich had ingewerkt, naar een nieuw departement over te brengen. Ook werd er nogal wat verzet openbaar te gen de onderbrenging van landbouw naar Economi sche Zaken. Dat de landbouw met handel gecombineerd wordt, is al meer gebeurd, maar de toestand was toen verre van ideaal. Achterstelling van den landbouw werd gevreesd en daartegen was eenige middel de aanstel ling van een directeur-generaal. De v.-d. afgevaardigde Joekes wil een economisch departement, bestaande uit Landbouw, Nijverheid. Handel, Post, Telegrafie, Spoorwegen en Mijnen. Ver der een sociaal-departement, orhvattende: arbeid, krankzinnigenwezen, armenzorg en dan verder een departement Binnenlandsche Zaken, waaraan Water staat wordt toegevoegd. Minister Ruijs zeide, dat als de Kamer dit wetsont werp aannam, de drie betreffende ministers onmid dellijk in overleg zullen treden over de vraag van de meest doelmatige indeeling en de conclusie zal dan na eenigen tijd openbaar worden gemaakt. Waarom dan de regeling niet uit te stellen, maar met het oog op de economische voorlichting is de zaak urgent. De onmogelijkheid om de verschillende onderdeelen van de directie van den landbouw uit elkaar te halen, heeft mede tot deze oplossing bijgedragen. Met nadruk waarschuwde de minister tegen een af zonderlijk landbouw-departement, omdat naar zijn zeggen de landbouwbelangen niet behartigd dienen te worden door één minister, maar door alle ministers. Uitdrukkelijk zegde de heer Ruys toe, dat armenzorg geen invloed zal uitoefenen op de werkloosheidsver zekering en de volksgezondheid. De minister van Arbeid meende, dat de samenvoe ging van Landbouw met Handel en Nijverheid een voorwaarde is voor een goede economische voorlich ting. Er werd beloofd dat de landbouw niet in de verdrukking zal komen. Een directeur-generaal van. den landbouw kan de minister overwegen, als hij met de apparatuur van den landbouw wat beter be kend zal zijn. Morgen wordt er gestemd. Heden overleed, na een korte ongesteldheid plotseling, onze geliefde Moeder en Grootmoeder Stijntje Everts, in den ouderdom van bijna 47 jaar. Uit aller naam, W. A. BAKKER—van Savoijen. G. BAKKER en NICO BERTUS BAKKER. Wieringerwaard, 13 Maart 1932. Heden overleed, door een nood lottig toeval, onze geliefde Va der, Behuwd- en Grootvader, de Heer KLAAS KROON Kz., in den ouderdom van bijna 68 jaar. Uit aller naam, P. KROON Kz. Oudkarspei, 15 Maart 1932. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor te leveren bij tien liter gespecificeerd zeer voor- deelig, voor bruiloften en partijen. Beste kwaliteit. Lage prijzen. v.h. Jb. POOL K0LH0RN. Franco thuis. - Het teveel bestelde wordt teruggehaald. Wij hebben steeds groote voor raad van da nieuwste De prijsverlaging van ons Ochtenfivoer is een succes geworden en vele pluimveehouders zien thans hun voordeel in door het benoodigde Ochtendvoer van ons te betrekken. Ook onze omzet in Opfokvoe* wordt steeds grooter, wat pleit voor kwaliteit. Ook van dit laatste voer werden de prijzen verlaagd. OCHTENDVOER 14.50) OPFOKVOER I 17.75) OPFOKVOER II 17.25 per 50 K.G. franco thuis. KUIKENZAAD I f5.75 KUIKENZAAD II f 5.50 KORENMOLEN „DE BOCHT", St. Maartensbrug BIJ is verkrijgbaar 3 pond Saucijsen voor f 1.00 27, pond gehakt half om half f 1.00 Kalfsgehakt per pond f 0.25 5 pond vet gerookt Spek f 0.90 5 pond gemalen Spek voor f 0.75 5 pond Bladreuzel f 0.90 s Beleefd aanbevelend. Schager Roosjes. TE KOOP: een Kippenhok met 6 Kippen, bij Wed. G. LAMPERS, Strook, Kolhorn Wegens omstandigheden te koop: een Raleigh Motor, in zeer goeden staat. - Brieven onder letter KS, bureau van dit blad. ZAAI-ZADEN. Gerst, Haver, Zomertarwe, Rozijnerw ten, Maanzaad enz. Verkrijgbaar bij C. BEERS Gz., Winkel. Telefoon 29. Zaaierwten, platte vale Langstroo, te koop, bij A. HOPMAN, Warmenhuizen, Oostwal 79. Er biedt zich aan: Een NET DIENSTMEISJE, voor dag en nacht, oud ruim 17 jaar, voorzien van goede getuigschriften. Br. franco letter BG. Bur. v. d. blad. Flinke Dienstbode gevraagd, voor dag en nacht, door W. van Oorten, Molenvaart, Breezand. Voor direct, gevraagd: een flink Meisje, voor dag en nacht, leeft, ongev. 15 16 jaar. Adres: E. SLOOTHAAK. Balgweg 21, Breezand (N.H.) Te koop gevraagd: Een FLINKE WOONWAGEN, levering spoedig. Br. Bur. van dit blad onder no. 498. Crisis! Attentie! Heden ingetreden een algemeene Bierstaking te Oudesluis. Namens het bestuur van de Rebellen club en de Zwarte Bende: G. Brou wer en f. Nannls. Zegt het voort! KOOPT EN RUILT V20-V.0-V4-V2-V1. Staatsloterij begint 21 Maart. A. Jongejan, Noord, Schagen OUDE WATTEN DEKENS worden met Satinet overtrokken voor 5 7 gld. p. stuk, naarmate de grootte Aanbevelend, «I. KLOSSEN, Julianadorp. Ter dekking beschikbaar: B 1204. Dekgeld f 11.a contant. K. J. KAAN - Anna Paulowna.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3