Landelijke Ruitersport in het Noorden. Allerhande. Radioprogramma Alle correspondente betrekking hebbende op deze rubriek, te zenden aan J. C. Vethman, Waardpolder, Kolhom, TeL 25. Officieele meldingen. Nadruk verboden RUI TERAVONDEN. L. R. „Heiloo en Omstreken", 19 Maart a.s., 5-jarig bestaan, „Het Ruiteraanzoek", Café „De Rustende Ja ger" te Heiloo. L. R. „De Noorderruitcrs" te Den Helder, 2 April Standaarduitr. Tooneelstuk „Het Ruiteraanzoek," wordt een afdeellngswedstrljd verreden, die in navolging van Opmeer ln 't programma zal worden Jngelascht, gevolgd door een handlcap-springcouoours. Natuurlijk zullen eenige attractie's het programma trachten aan trekkelijk te maken. Dat 't ditmaal eens gelukkiger zal treffen als de belde laatste jaren. Was 't in 1930 niet uit te houden van de geweldige hitte, gevolgd door een zwaar onweder, in het vorige jaar heeft het regenwater gedureode den gehee- len dag neergeplast. Beide jaren werd het voor de uit schrijvende vereeniging een finantieele debiele. Dat 1932 voor „Anna Paulowna" gelukkiger mag zijn en e.a. be gunstigd mag worden door schitterend weer. Bijzonderheden worden nog nader bekend gemaakt AFSTAND RIT. De heer Dekker wijst op de consequentie aan deze zaak verbonden, maar dat de proef genomen wordt vindt spr. goed. Nadat enkele inlichtingen zijn gevraagd, en verstrekt wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Aanvaarding schenking. Ingekomen is een uittreksel van het testament van wijlen Dieuwertje Bossen, weduwe van Pieter Zijp, later echtgenoote van K. Winkel, overleden te Alkmaar 21 Januari '32, waaruit blijkt, dat door haar aan de gemeen te Winkel ls gelegateerd een bedrag van f 150 vrij van successierechten en kosten en onder voorwaarde dat de gemeente uit de opbrengst daarvan zal onderhouden een graf op de algemeene begraafplaats staands te name van erflaatster en waarin begraven is het lijk van wij len K. Wiegman. B. en W. stellen voor op genoemde voorwaarde de eohenking te aanvaarden. AJlen voor. Verzoek ontheffing van schoolgeld. Door den heer H. Beukman te Dordrecht is verzocht ontheffing van schoolgeld te willen verleenen voor één leerling die de U.L.O.-school bezocht en voor één leer ling die O. L. school bezocht. B. en W. stellen voor in beide gevallen voor 10/12 van den aanslag ontheffing te verleenen, wegens vertrek uit deze gemeente Wordt goedgevonden. Verbreeding van den weg. In verband met aan de verbreeding en vernieuwing van den weg in Winkel gestelde eisohen ls er door den Provincialen Waterstaat op gewezen, dat nog meer af doende verbetering kon worden verkregen, door o.a. achter de Herv. Kerk en ln den Leekerweg de weg nog rechter te maken. Dit kan worden verkregen door voor de verbreeding aan te koopen van den heer L. v. Stiprlaan een strookje grond en water; van de Ned. Herv. kerk een strookje grond en water, en van den heer S. Over een strookje grond en water aan beide kanten van den Leekerweg. Nadere grootten en voorwaarden worden overgelegd. Ook met deze voorstellen kan de raad zich vereeni gen. Opcenten op de gemeentefondsbelasting. Aangezien 1 Mei a.s. de verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting moet worden hei-zien, leggen B. en W. over een schaal, waarnaar die heffing zal kunnen plaats hebben en waar in een progressie wordt voorgesteld van 580 opcenten en waarvoor de berekening heeft plaats gehad naar den toeetand 19311932. De progressie is dan als volgt: van f 800 tot f 1000 5 pet, van f 100 tot f 1500 10 pet, van f 1500 tot f 2000 15 pet., van f 2000 tot f 2500 20 pet., van f 2500 tot f 3000 25 pet. van f 3000 tot f 4000 30 pet, van f 4000 tot f 6000 40 pet., van f 6000 tot f 8000 50 pet., van f 8000 tot f 9000 60 pet., van f 9000 tot f 10000 70 pet, en van f 10.000 en meer 80 pet. De heer Kamp kan zich met de schaal wel vereenigen, maar we zullen zulke lage inkomens krijgen, zoodat we geen voldoende inkomsten in volgende jaren zullen ont vangen. De Voorzitter zegt dat het voorstel uitsluitend betrek king heeft op den dienst 1932. Volgend jaar zien we de zaak opnieuw onder de oogen. De heer Dekker wijst er op, dat hier steeds een be hoorlijke progressie in het belastingstelsel heeft be staan doch dat die progressie door de gemeentefonds belasting werd opgeheven. Spr. kan zich daarom zeer goed met het voorstel van B. en W. vereenigen, hoewel ook spr. vreest voor de uitwerking ervan met het oog op de vermindering der Inkomens. De Voorzitter wijst er op dat het aantal hooge inko mens boven f 2500 betrekkelijk gering is, slechts 71 en daaronder zijn er die constant blijven. De heer Kamp denkt dat ook voor dit Jaar de Inko mens enorm veel lager zullen zijn. De heer Van Zoonen blijkt niet zoo pessimistisch te zijn, Reeds 2 jaren hebben de menschen ln den Groet polder misoogst gehad en als dit nu dit jaar eens niet het geval is, zal er tooh inkomen zijn. De heer Kamp vreest evenwel dat als er geen misoogst ls, dan de prijzen veel minder zullen zijn. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voor stel van B. en W. besloten, waarna de Voorzitter den secretaris dank zegt voor de berekening, die deze voor deze zaak heeft opgezet Vastgesteld worden: een suppletoirs begrooting voor 1931 en idem voor 1932. De gemeentebegroting 1932 ondergaat enkele admi nistratieve wijzigingen, waardoor de inkomsten met 16 cent dalen. De rondvraag. De heer Dekker meent dat de wegwerker Leijen voor de gemeente diensten heeft verricht buiten zijn gewone werkzaamheden om; wellicht dat hem daarvoor een kleine tegemoetkoming kan worden gegeven. Voorts merkt spr. op, dat er in deze droge periode nog menschen zijn, die tobben met water en er nog een of twee stukjes voor aansluiting aan de water- DUURDER SUIKER ENZ. Minister De Geer heeft deze week op gemakkelijke wijze de Inkomsten van 's Rijks schatkist met enkele millioenen weten te vergrooten. Wij zullen moeten betalen: voor suiker 5 millioen meer; voor wijn 1. 5 millioen meer; voor bultenlandsche effecten 2 millioen meer; voor sigaretten 3 millioen meer; voor bananen, citroenen, mandarijnen en sinaas appelen 1.7 millioen meer, totaal 13.2 millioen meer. Het zijn alle indirecte belastingen en wjj kunnen ons aan de betaling onttrekken. Dat gaat eenvoudig genoeg: wie geen bultenlandsche effecten koopt, en geen suiker, wijn, sigaretten en zuidvruchten gebruikt, draagt aan die 13.2 millioen geen cent bij en spaart bovendien wat hij daaraan totnogtoe besteedde, dat wil zeggen de kost prijs en de belasting, welke er toch reeds van wordt geheven! Die grap zal echter wel niet op kunnen gaan. Wijn en sigaretten kunnen desnoods volgens velen zelfs heel gemakkelijk, gemist worden, en wie geld over heeft kan wel andere waarde-papleren koopen dan bui- tenlandsche, maar hoe moet dat met suiker en vruch ten? Zijn dat weelde-artlkelen, welke men zich gevoe gelijk kan ontzeggen? Suiker is voeding»- en genot middel en vruchten zijn volgens de moderne voedings leer even noodzakelijk als brood. Wie op zulke artike len belasting legt of de belasting verzwaart, doet oJ. niet verstandig en treft de grootste gezinnen het ergst. Van een heffing naar draagkracht kan geen sprake Zijn: integendeel, de zwaksten worden het zwaarst getroffen. Wie daaraan medewerken en toch beweren, zooals de rechtsche partijen, dat zij zooveel voor de groote gezinnen gevoelen, moeten maar met zich zelf uitmaken, hoe zij dat kunnen rijmen. Twee opmerkingen hebben wy hieraan toe te voegen. De verzwaring der accijnzen vergroot het verschil tus- schen indirecte en directe belastingen. Dat ls beden kelijk, want alleen de laatste kunnen rekening houden met de draagkracht. Toch acht de Minister den tijd nog niet gekomen, om de directe belastingen te ver- hoogen. Deze zijn sinds 1924 met 65 millioen verminderd en een kleine verhooging er van zou gemakkelijker te dragen zijn, dan verzwaring der indirecte. In elk geval zou dat billijker zijn. Begrijpelijk was het dan "ook, dat Mr. Oud meer zei te voelen voor een crisis-heffing op NOORDHOLLANDSCH TENUE. De L R. „Texel" heeft het bovengenoemd costuum met platte pet aanvaard. MARSCHEN. De L. R. „Anna Paulowna", „West Friesland" en ..Noorderruiters" houden 27 Maart a.s. len Paaschdag, een rit te paard, verzamelpunt te 't Zand, voorm. 10.00 uur. WEDSTRIJDEN. Concours van Land. Rijv. te Anna Paulowna op 19 Juni a.s. Ind. Dres. Pr. No. 3 W. V. Afdeelir.gswed- strljden. Springconcours (handicap). Vm. Langs den hoefslag. ANNA PAULOWNA. Ondanks de huidige ongunstige omstandigheden zal het jaarlijksche concours voor L. R. te Anna Paulowna weder doorgaan, zij het dan ook op bescheiden voet De al reeds eerder geannonceerde Ind. Dres. Pr. No. 3 mo menteel in studie bij tal van L. R. zal op het concours in de voorkeuring haar beslissing krijgen. Namiddags leiding in aanmerking komen. Spr. noemt bijv. Van der Vorst en Appel aan de Limmerschouw. De Voorzitter meent dat de kosten van aansluiting van deze perceelen aan den raad zijn medegedeeld en ze nogal hoog waren Appel ls bovendien niet aansluit- plichtig als de leiding in den weg kwam. De heer Kamp merkt nog eens op, dat hij het stand punt Yan het waterleidingbedrijf treurig vindt en wil nog eens getracht zien, dat menschen als De Boer, die zoo dloht by het dorp wonen, aangesloten worden. De Voorzitter zal het nog eens onder de oogen zien. De heer Van Wyk vraagt of de Voorzitter zich tot het Hoogheemraadschap wil wenden met het verzoek, om voor de werkzaamheden verbonden aan de ver bieding van den weg, speciaal werkloozen uit Winkel te werk te stellen. Het is spr. bekend, dat vorige week enkelen zijn ontslagen, waaronder flinke kerels, die met het werk op ae hoogte zyn. De verhouding tussrhen Hoogheemraadschap en den raad is altijd zeer bevredi gend geweest en spr. zou willen dat dit zoo bleef. De Voorzitter herinnert eraan, dat toen de raad het besluit tot overdracht van de wegen nam, is vastgelegd, dat de gemeente erop stond, dat voor de werkzaam heden zooveel mogeiyk wekkrachten uit de gemeente zouden worden genomen. Wat de heer Van Wyk dus vraagt, ls reeds vastgelegd. Wat echter het ontslag van arbeiders aan het werk aan den Westfrleschen dijk be treft, die is een handeling die buiten spr.'s bemoeiingen omgaat. Verleden week zyn er daar 10 ontslagen, a.s. Zaterdag waarschynlyk weer 10 en dat zal wel verband houden met de beëindiging van het werk. Van den In genieur heeft spr. nog vernomen, dat zoodra met de verbetering van de wegen kan worden begonnen, een belangrijk aantal werklieden te werk gesteld kan wor den. Hierna volgt sluiting. Gorgel ook op straat! inkomsten- en vermogensbelasting, doch wat niet be- grijpeiyk werd, was dit, dat hy niettemin vóór de re- geeringsmaatregelen stemde. De tweede opmerking is deze, dat de opcenten op de grondbelasting voor ongebouwd zijn afgeschaft, wat de schatkist op 1.2 millioen komt te staan. Wie hiervan profiteeren? Stellig niet de groote massa, dcch alleen de grondeigenaars, wier bezit niet gering ls. Op de pachten heeft het geen invloed en wie slechts een klein terrein om zyn huis in eigendom heeft, zal er niets van merken. Een lezer, die net zyn nieuwe aanslagbiljet voor de grondbelasting uit de bus had gehaald, vroeg ons wat voordeel hy zou hebben. Wy lazen: Belastbare opbrengst: Ongebouwd f 47, Gebouwd f 274.00. Hoofdsom en opcenten: Ongebouwd 05. Gebouwd 29.30. Totaal-generaal van den aanslag f 29.35. Hoe dat nu gewyzigd zal worden, w/ten wy niet, doch dit is wel zeker: het voordeel van dezen aan geslagene loopt niet ln decenten! CRISIS-ZELFMOORD. Een zonderlinge combinatie, deze twee woorden, doch door de feiten volkomen gerechtvaardigd. Amerikaan- sche levensverzekerings-maatschapnyen hebben gedu rende de beide laatste jaren 40 millioen dollar moeten uitkeeren aan de erfgenamen van hen, die zich zelf van het leven hadden beroofd. Ook elders woedt een dergeiyke epidemie en juist daar, waar de economische omstandigheden buitenge woon slecht zyn: ln Duitschland, in Oostenryk. in Hongarije. In de hoofdstad van dit laatste land, in Boedapest is zelfs volgens ministerieel besluit een bureau opge richt, om de menschen van het plegen van zelfmoord terug te houden. Teekenend is de naam: levensbescher- mingsbureau. Het bestaat thans drie jaar. In die pe riode werden omstreeks 6000 zelfmoorden genoteerd en plus minus 18.000 gevallen, waarin het voornemen niet tot uitvoering kwam. Natuurlyk is niet altyd werkloosheid of achteruitgang ln zaken de oorzaak van zelfmoord. Ook geestelijke afwyklngen, die niets met eenige crisis te maken heb- gen, kunnen daartoe lelden. Vast staat echter wel, dat de nood menigeen in den dood dryft. Wy lazen dit: Vooral onder hen, die langdurig werkloos waren en onder hen, wier zaken ten gronde waren gegaan, kwam veel zelfmoord voor. De L R. vermeldt in bovengemelde offic. meld. een te houden marschoefenlng op den lsten Paaschdag. Te vens zullen mede rijden de L. R. „Wleringen" en „Roe- slnant". In totaal dus 5 afdeellngen. Als verzamelplaats ls aangewezen Noordhollandsch kanaal (Westzijde) te 't Zand. Zoo mogelijk zullen oefeningen ln af deel in gs-,-er- band worden gehouden. Deelnemers worden verzocht brood mede te nemen om groote onkosten te voorkomen. Tevens is men verplicht uit te komen in 't tenue zyner vereeniging. Verzocht wordt trompetten mede te nemen. Geblazen zal worden No 1 en 2 uit Voorschrift Trompetsignalen. Dat prachtig voorjaarsweer en biyde ruiterstemming deze oefening moge helpen slagen. „ANNA PAULOWNA». Een eigenaardig verschynsel treedt bij de L R, Anna Paulowna naar voren. De vereeniging, die een zeer goed ledenaantal heeft, kan niet in zUn geheel uitkomen door een tekort aan paarden. In den zeer grooten bouwpolder waar toch haast alles met paardentractle wordt verricht schynt geen paard te vinden te zyn. zoodat de leden gedwongen zyn wekelyks te voet de lessen by te wonen. Vanzelf gaat hierdoor de animo op den duur verloren. Dit zyn voornameiyk jongelui die zelf geen bedrijf heb ben en dus een paard moeten vragen of huren. Heusch de dieren worden by de ryvereeniging niet slechter, daarentegen zeer veel verbeterd. Wy zouden aan die genen. die deze jongelui zouden kunnen helpen, willen toeroepen: Steunt uw plaatseiyke vereeniging en helpt deze jongelui aan een paard. Zeer gaarne geven wy alle gewenschte Inlichtingen. DONDERDAG 17 MAART. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Tydsein en gramofoonmuziek; 10.00 Mor- genwyding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solistencon cert; 11.00 Knipcursus Kinderkleeding door Mevr: Ida de Leeuw van Rees; 11.30 Solistenconcert; 12.00 Gramo foonmuziek; 12.30 AVRO-Klein-Orkest o.l.v. Nico Treep; Intermezzo gramofoonmuziek 2.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.30 Klain-Orkest; 3.00 Knip cursus; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.00 Ziekenuur door Antolnette van Dijk; 5.00 Pianorecital door Geza B'rid; 5.30 AVRO-Kamerorkest o.l.v. Jonny Heykens; 6.S0 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Draaiorgelmuzlek; 7.30 Engelsche les voor beginners; 8.00 Tydsein en gra mofoonmuziek; 8.15 Uitzending uit het Cortcertgebouw te Amsterdam: Goethe-herdenklng; 10.30 Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmuziek; 11.00 Gramofoonplaten en Radio- tooneeltje. HUIZEN (298 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert. N.C.R.V.: 10.00 Gramofoon muziek; 10.15 Korte Ziekendienst; K.R.O.: 1100 Gramo foonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tyd sein en Politieberichten; 12.15 Concert door het K.R.O.- Orkest. N.C.R.V.: 2.00 Concert; 3.00 Vrouwenhalfuurtje; 3.30 Verzorging zender; 4.00 Zlekenhalfur; 5.00 Cur sus handenarbeid 5.45 Harmoniumooncert; 6.45 Knip cursus; 7.00 Vragenhalfuurtje; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Samenkomst van het Leger der Heils te Groningen; 10.15 Russisch Zang-ensemble „Bojar". BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert uit „Atlanta"; 6.50 Gramofoonmuziek; 9.20 Concert. Het ls niet alleen de armoede op zichzelf, die de mensdien ln den dood dryft, maar ook en vooral de geestesgesteldheid die ontstaat wanneer volwassen menschen maanden, en soms jarenlang tot nietsdoen worden gedoemd. Dag in dag uit, bezig alleen met hun nood en hun ellende, zonder hoop en zonder uitzicht op een betere toekomst. Daar worden zy, in den letterlijken zin des woords, gek van en maken ten slotte een einde aan hun leven. Het ls een vlucht uit de werkeiykheld, die te grauw en te somber ls geworden om haar nog langer te kun nen verdragen Wie zich druk maakt om de stoffeiyke nooden te lenigen en zoo mogeiyk te voorkomen, moet wel eens het verwyt hooren, dat hij materialist is, stofvergoder. Vooral van lterkelyke zijde krygt by dan te hooren, dat het geestelijke voorop moet gaan. Hier moet een afschuwelijk misverstand in het spel zyn. Een bekend volksleider, reeds vele jaren geleden gestorven placht te zeggen: Van opvoeding geen sprake, als de voeding op is. Een Fransch spreekwoord zegt het aldus: Een hongerige maag heeft geen ooren. En in gewoon Hollandsch zeggten wy, dat er van ontplooiing en ontwikkeling van het hoogere in den mensch geen sprake kan zyn, als heel zyn wezen ver vuld moet zijn van deze ééne moordende cedachte: Hoe houd ik vrouw en kinderen en mijzelf ln het leven! Nood leert bidden, Jawel, maar nood maakt ook „slecht" en wie, levende zonder groote stoffelijke zor gen of zelfs ln welvaart, de staf breekt over hen die tct „misdaad" vervallen, pleegt gruwelyk onrecht. Het is makkeiyk genoeg om eeriyk te bliiven, als men zonder oneeriykheid geen krimp heeft. Wy leven niet om te eten, maar om te kunnen leven, ook ln hooger *zln, ls eten onmisbaar. Daarom steekt er ln den strijd voor goede maatschaopelijke omstandig heden niets geen kwaad, doch ls hy ons opgelegd als plicht. Toevallig treffen wy in onze lectuur deze aanhaling uit den bybel. Wij geven ze weer zonder commentaar: „Gy eet het vette en bekleedt u met de wol, gy slacht het gemeste, maar de schapen weidt gy niet; de zwakken sterkt gij niet, en het kranke heelt gij niet, en het gebrokene verbindt gy niet, en het weg gedrevene brengt gy niet weder, en het verlorene zocht gij niet; maar gij heerscht over hen met streng heid en met hardheid." Ezechlël 34 3, 4. KALUNDBORG (1153 M.) 3.10 Het Orkest van Restaurant „Wivex"; 7.30 Het Omroepsymphonie-orkest; 9.50 Dansmuziek. BERLIJN (418 M.) 3.50 Concert door het Omroep-orkest o.l.v. Bruno Seidler Wlnkler; 5.30 Vocaal Concert; 6.35 Dansmuziek door de Kapel Dajos Bela; 10.10 Populair concert. HAMBURG (372 M.) 4.15 Concert; 9.50 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M.) 4.20 Vesperconoert.. 7.20 Zang. DAVENTRY (15M M.) 4.25 Radio-Dameskoor; 4.55 Concert; 6.50 Pianomuziek; 11.15 Dansorkest oJ.v. Henry Hall. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 0.05 Radlo-tooneel. ROME (441 M.) 4.10 Vocaal concert; 5.05 Orkestmuziek; 8.05 Concert. MILAAN (331 M.) 4.15 Dansmuziek; 6.25 Orkestmuziek; 7.20 Weerbericht en Gramofoonmuziek; 8.20 Opera-uitzending. WARSCHAU (1411 M.) 4.55 Solisten-concert; 6.55 Gramofoonmuziek; 9.20 Radio- tooneel; 10.20 Dansmuziek. Schagen. Hengelsportyereeniging „De Baars". 6e jaarvergadering. Bovengenoemde vergadering werd Maandagavond ge houden in het lokaal van den heer P. Bontes te Scna- gen onder voorzitterschap van den heer C. van Stra len. Aanwezig waren 42 leden, waaronder uit Alk maar. Winkel, Valkoog en St. Maarten. De heer Van Stralen opent met een toepasselijk woord deze öe jaarvergauering en hoopt dat de be sprekingen zullen zijn in het belang van de ver eeniging. Als eenig ingekomen stuk is aanwezig een schrij ven van de Ned. Heidemaatschappij, handelende over snoekbaarspoten in de door de vereeniging ge pachte waters. Het doet uen heer Gorter groot genoegen dat hem blijkt dat het bestuur der Hengelsportvereenlging zorgt, althans een poging uoet om het gepachte water zoo vischrijk mogelijk te maken. Volgt nu voorlezing notulen vorige vergadering, welke onveranderd woruen goedgekeurd. Aan de orde is nu reglementswijziging. Na eenige discussies hierover wordt tenslotte een commissie benoemd, die heiast wordt met het nazien en in orde maken van het reglement wat aan de eischen vol doet. In deze commissie nemen zitting de heeren W. F. Gorter, Jb. Holtz en C. J. Pronk. Punt 4 van de agenda: Jaarverslag secretaris On der applaus word dit goedgekeurd. De voorzitter spreekt een woord van dank uit aan den heer P. Bramenaar voor het opmaken van het jaarverslag. Punt 4, jaarverslag penningmeestei. Hieruit blijkt ons, dat de hengelsportvereeniging „De Baars" over een batig saldo beschikt van f Ö5824&. Bij monde van den heer Lutjeharms Sr. brengt de kascouimis- sie nu haar verslag uit. De hoekeu en bescheiden waren door deze commissie, bestaande uit de hee ren Holtz en Lutjeharms in goede orde bevonden en adviseert de vergadering tot goedkeuring van de boeken over te willen gaan. Aldus geschiedde. Punt 7 der agenda: Bestuursverkiezing. Het be stuur stelt voor. om het huidige bestuur uit te brei den met 2 personen, zoodat er dus zeven bestuursle den zullen zijn. De heer Gorter is echter van meening. dat de hee ren het nu reeds 6 jaar goed gedaan hebben en ad viseert de vergadering de heeren P Brantenaar. Lin- geman. Van Stralen, J. de Jong. en A. de Jong, bij acclamatie te herkiezen als bestuursleden en het be stuur niet uit te breiden. Aldus wordt besloten. Punt 8: Benoeming kascommissie Het bestuur stelt voor een der leden der commissie te laten af treden. De heer Holtz krijgt bij de gehouden vrtje stemming 31 stemmen en is alzoo weder gekozen tot lid der kascommissie. Er volgt nu herstemming, waardoor de heer W. F. Gorter als lid der kascom missie wordt gekozen. Beide heeren nemen onder dankzegging voor het in hun gestelde vertrouwen, hunne benoeming aan. Voorzitter dankt den heer Lutjeharms voor z'n gedurende 3 jaar gedane con trole. Benoeming inkoopcommissie is nu aan de orde. Zitting in deze commissie hadden de heeren Holtz, Tijken en F. Grootes. Daar de heer Tijken uit onzo gemeente ls vertrokken, kan deze niet herkozen wor den. Bij acclamatie worden benoemd de heeren Grootes en Holtz. Bij de daaropvolgende vrije stem ming wordt de beer v. d. Hoven als derde lid geko zen met 23 stemmen. Alle drie hoeren nemen onder dankzegging hunne benoeming aan. Bespreking vischwater. Voorzitter deelt de vergadering mede, dat het con tract afloopt met de banne Valkoog op 1 Juli 1932, Het bestuur stelt nu voor om aan de hand van de door hun met de banne Valkoog gevoerde gesprek ken. het water te pachten voor den tijd van 10 jaar. De vergadering gaat hiermede accoord. Tovons komt nu ter sprake het lievisschen van het water. De heer Gorter heeft zelf eens meegemaakt dat Iemand een geheele vlet met vuilnis in ons vischwa ter ledigde. Spreker hoopt, dat het bestuur de noo- 1ige stappen zal doen dat iets dergelijks niet meer kan voorkomen. Er volgt nu de voorlezing van het contract. De heer Gorter wenscht aan art. 5 nog leis toegevoegd te zien. De alg. vergadering gaat hiermee accoord waarna wordt goedgevonden dat het bestuur een der gelijk contract teekent Bespreking prijsvisschen. Het bestuur stelt voor om f150 uit te trekken voor aanschaffing van prijzen voor den eerst te houden hengelwedstrijd. Enkele vinden het te hoog. maar na een gehouden toelichting van den heer Lingeman als penningmeester keurt de veigadering een derge lijk besluit goed. De heer Gorter meent echter dat het z.i. beter i* dat de vereeniging zorgt voor meer vischwater. De heer Glastra meent dat f150 te hoog is en liever zien, dat dit verminderd wordt. Als men san" stonds geld moet hebben om te pachten, heeft i*1611 er misschien gebrek aan. De meerderheid is echter voor het bestuursvoor stel, zoodat 150 gulden voor prijzen wordt uitgetrok ken. De heer Holtz stolt voor den eersten prijs te be palen op een waarde van f30 en 1en tweede ter waarde van f20. Aldus wordt goedgevonden. Vaststelling datum vischwedstrljd. De eerste hengelwedstrijd zal gehouden worden op 5 Juni a.s. in het eigen water der vereeniging te Valkoog. De reis zal weder geschieden per autobus sen. Voorgesteld wordt een harmonicaspeler mede te nemen. Allen waren hiervoor. Rondvraag. Na een omslachtige bespreking komt ten slotte vast te staan dat de dagkaarten weder verkrijgbaar

Schager Courant | 1932 | | pagina 6