AliEIIEl BÜIIS- Allttltllit- LllillllHll De Schager Paaichtentoonstelling. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Schitterend geslaagde dag. Uit onze omgeving. Als een rozeblaadje Donderdag 17 Maart 1932. SCHAGER 75ste Jaargang No. 9039 COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330 INT TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. De drukst' bezochte tentoonstelling ln Hol lands Noorderkwartier. Een dichte menigte verdringt zich om het tentoongestelde. Dat de Schager Paaschtentoonstelling nog niets van haar populariteit heeft ingeboet, hebben we gis ter weer eens kunnen constateeren. Integendeel, veel eerder neemt ve elk jaar in bloei toe, en we kunnen gerust zeggen, dat ze de drukst bezochte tentoonstelling is in heel Hollands Noorderkwartier. Schagen is op dien dag het middelpunt van de gan- sche uitgestrekte omgeving, waarnaar honderden optrekken om zaken te doen en nog meer honder den om te zien, te hooren en te genieten van wat de tentoonstelling hun biedt En wat dit laatste be treft, dit was veel en velerlei. Wij schreven het gis ter reeds neer, dat de „uitstalling" van wat de men- schen uit Schagen en omgeving hebben aan te bieden een gelegenheid bij uitnemendheid is om reclame te maken. Welnu, zij hebben bewezen van deze gelegenheid gebruik te kunnen maken en ongetwijfeld zal deze dag voor velen weer goede vruchten hebben afge worpen. De talrijke bezoekers, die zich in dichte drommen om de stands verdrongen, hebben daar borg voor gestaan. Het tintelende voorjaarsweer heeft er daarbij niet weinig toe meegewerkt om den dag voor honderd procent te doen slagen. Er was een opgewekt geroezemoes op de Gracht, die aan weerskanten dicht bezet was met stands, waartus- schen de ononderbroken stroom van bezoekers zich langzaam voortbewoog. Een spel van zien en luiste ren. Zien naar den glans en gloed, die de nieuwe Artikelen uitstraalden, luisteren naar den uitleg en de goede hoedanigheden, die de standhouder er van gaf en waarmede hij ze aanprees. Genieten tenslotte van de nieuwste snufjes op velerlei gebied, die de tentoonstelling te zien gaf. In één woord precies zooals het op een tentoon stelling behoort te zijn. Een bijzonderheid dit jaar was het groote aantal automobielen, dat was ingezonden. Ongeveer een 15-tal merken en van elk merk nog verscheidene typen waren er, die zich hun schoone lijnen en glan zend gelakte carosserieën door de gretige oogen der bezoekers lieten bewonderen. Het was een R.A.L in het klein. Op de marktplaats weer het puikje van de mes te- Tij in Hollands Noorderkwartier. Dicht aaneenge- rijd staan de „dikbillen" aan de strakgespannen touwen, het warme voorjaarszonnetje op hun bree- de ruggen. Goedig kijken de zware ossen uit hun groote, diepzwarte oogen, niet vermoedende, dat ze hun goede leventje van den laatsten tijd mis schien nog vóór Paschen zullen beëindigen. In aanmerking genomen de tijdsomstandigheden was men over den handel zeer tevreden. Als men nagaat dat er ruim een 100-tal vette koeien en vaar zen waren aangevoerd en er bijna 100 stuks vet vee „aan den slager" werd gebracht, dan is dat zeer zeker best te noemen. Tenminste als men naar el ders het oog richt en verneemt dat daar de dieren soms onverkoopbaar waren. Ook in dit opzicht dus een succes. Ons overzicht van dezen Paaschtentoonstellings- dag zou niet compleet zijn als wij nog niet meedeel den dat Woensdagmiddag Bestuur en keurmeesters zich in Theater Royal aan een gezelligen en goedge- serveerden maaltijd vereenigden. En het was daar dat ook het 25-jarig penningmeesterschap van den heer Trapman in menig hartelijke speech werd her dacht. BekrocJng.en en prijzen. De navolgende bekroningen en prijzen werden toe gekend: A. VETVEE. L Voor den besten, fijnsten en zwaarst gemesten Os. met hoogstens 6 breede tanden: leprijs f 30, A Spaans Kolhorn. Kwaliteitsdiploma ala voren. No. 2. Voor den besten, fijnsten 2-jarigen Os. met hoogstens 2 breede tanden: le prijs 1 25 A. Spaans, Kolhorn. 2e prija f i0 als voren, 3e prijs f 5 S. Stam. SchagenKwaliteitsprijs A. Spaans, Kolhorn; Bestuurs prijs C. Zwaan. Hoorn. No. 3. Voor de beste en fijnste genieste Koe. met 8 16 prijs f 40 c- Zwaan. Hoorn; 2e prijs f 30 S. Slot, Westwoud; 3e prijs f 20, Jb. de Ridder. Pur- ?frA J J" d€ Wit (fa" Bands). Alkmaar; Kwa liteitsprijs: C. Zwaan, Hoorn; Bestuursprijzen: C. Spoel- der, Hilversum, H. Over, Winkel. No. 4. Voor de zwaarst gemeste Koe met 8 breede tanden: le prijs f 40. Jb. Kaan Kz.. Wieringerwaard; 2e prijs f 30, Jn. Neefkes, Andijk West; 3e prijs f 20. A Rot, Wieringerwaard; Kwaliteitsprijs: N. C. Smit Dz.. Twisk en C. S. Smit Dz., Beets. Bestuursprijs kwa liteit: P. Kaper, Hauwert. Bestuursprijzen: C. Helder, Benningbroek, C. Mostert, Kreil. Barsingerhorn. No. 5. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste Koe. met 6 breede tanden: le prijs f 40, A. Spaans, Kolhorn; 2e prijs f 30, H. Nobel, Barsingerhorn; 3e prijs f 20, C. Zwaan, Hoorn; Kwalitietsprijs: A. Spaans. Kolhorn. No. 6. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste Kots met 4 breede tanden: le prijs f 40, Jb. Kramer Hz.. Koe dijk; 2e prijs f 30, G. Poel fa. J. Vader, Santpoort; 3e prijs f 20, Jb. de Ridder. Purmer; Kwaliteitsprijs: als voren. No. 8. Voor de beste en zwaarst gemeste Vaars, met hoogstens twee breede tanden, gewicht boven 600 Kg.: le prijs f 40, P. v. Splunter en H. de Koek, Tuindorp, Amsterdam; Kwaliteitsprijs: als voren. No. 9. Voor de best en fijnste gemeste Vaars, met hoogstens twee breede tanden, gewicht tot en met 600 K.G.: le prijs f 40, A. Spaans, Kolhorn; 2e prijs f 30, H. J. E. van Hoorn. Wieringerwaard; 3e prijs f 20, C. Zwaan, Hoorn; 4e prijs f 10, als voren. Kwaliteitsprijs: A. Spaans, Kolhorn. Bestuursprijzen: C. Zwaan, Hoorn en A. van Splunter. Winkel. No. 10. Voor de beste Vette Koe (melkgevend): le prijs f 30, Jn. Neefjes, Andijk West; 2e prijs f 20. A. Sohou- ten, Zwaagdijk; 3e prijs f 10, C. Zwaan. Hoorn; 4e prijs f 5, G. Blokker, Opperdoes. Kwaliteitsprijs: C. Zwaan, Hoorn. Het Kunstvoorwerp voor het beste beest van de Ten toonstelling, gekozen uit de eerste prijswinners der ru brieken 110 werd toegewezen aan: Jb. Kramer Hz., Koedijk, Koe met 4 breede tanden. No. 11. Voor het beste Vette Kalf: le prijs f 20, J. M. Groot Alkmaar; 2e prijs f 10, W. Govers, Lutjewinkel. Kwaliteitsprijs: J. M. Groot Alkmaar. B. WOLVEE. No. 1. Voor de beste Oonschapen. van Texelsch ras, met of zonder lammeren: le prijs f 20. Wed. H. Lange dijk. Weere, Abbekerk; 2e prijs f. 15, M. Kant, Schagen; 3e prijs f 5, Idem. Bestuursprijs: Wed. H. Langedijk, Weere, Abbekerk. No. 2. Voor de beste Overhouders: le prijs f 20. S. Borst, Schagen; 2e prijs f 15, H. Limpers, Wieringer waard; 3e prijs f 10, Jac. de Wit, Burgerbrug; 4e prijs f 5, Jb. de Veer, Schagen. No. 3. Voor den besten Ram. van Texelsch ras. ge boren in 1930 of vroeger: le prijs f 10, D. P. Timmer man, Schagen; 2e prijs f 5, Wed. H. Langedijk, Weere, Abbekerk. No. 4. Voor den besten jarigen Ram. van Texelsch ras: le prijs f 10, C. Wydenes Pz., Sijbekarspel; 2e prijs f 5, M. Kant, Schagen. Bestuursprijs: Jac. de Wit, Bur gerbrug. C. VARKENS. No. 1. Voor de beste Vette Varkens: le prijs f 15. G. Plevier. Schagen; 2e prijs f 10, Joh. Visser. Noord. Scha gen; 3e prijs f 5, P. Bruin, 't Zand. le Kwaliteitsprijs f 10, als voren; 2e kwaliteitsprijs f 5, Joh. Visser. Noord, Schagen. No. 2. Voor de beste Fokzeug met of zonder biggen: le priis f 15. Corn. Spaans. Barsingerhorn; 2e prijs f 10, P. Vries, Schagerbrug; 3e prijs f 5, D. Jimmink. Scha gen. No. 3. Voor de beste Fokzeug met biggen, ingeschreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire-varkensstam- bek: le priis f 20. A. Brak. St. Maarten; 2e prijs f 15, S. v. d. Wal, Winkel; 3e prijs f 10, H. Keesorn, Nieuwe Niedorp. No. 4. Voor de beste dragende Fokzeug, ingeschreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshlre-varkensstam- boek: le prijs f 20. D. Wit Cz.. Nieuwe Niedorp; 2e prijs f 15. S. v. d. Wal, Winkel; 3e prijs f 10, Jac. de Wit, Burgerbrug. No. 5. Voor den besten Dekbeer, ingeschreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire-varkensstamboek: la prijs f 20. Alb. de Wit, 't Zand; 2e prijs f 15, N. Bakker, Heiloo; 3e prijs f 10, N. Bakker, Heiloo. D. PLUIMGEDIERTE. In te zenden 1 baan en 2 hennen. No. 3. Wyandottes: le prijs f 3, J. v. Diepen, Alkmaar. No. 4. Leghorns (wit): le prijs f 3. P. Kok, Schagen; 2e prijs f 1.50, C. Portegies, Schagen; eerv. verm. P. A Klaver. St. Maartensbrug. No. 5. Leghorns (andere kleuren): le prijs f 3, C. Korn. Alkmaar; 2e prijs f 1.50, P. Kok. Schagen. No. 8. Minorca's: le prijs f 3, Keetman en Mijts, Nieu- wo Niedorp. No. 9. Rhode Island Reds: le prijs f 3. J. Blaauboer, Alkmaar; 2e prijs f 1.50, G. Vos. Verlaat. No. 10. Barnevelders: le prijs f 3, C. Portegies, Scha gen; 2e prijs f 1.50, P. Kok. Sohagen. No. 11. Andere rassen: le prijs f 3, C. Korn, Alkmaar, Ancona; 2e prijs f 1.50, A. Keesman, Ruigeweg, NJH. blauwen; eerv. verm. F. Molenaar, Schagen. KRIELEN. No. 12. Hollandsohe Krielen: le prijs f 3, C. Portegies, Schagen; 2e prijs f 1.50, H. Slikker. Wieringerwaard. No. 14. Wyandotte krielen: le prijs f 3, H. Michielse, Alkmaar. No. 16. Andere rassen krielen: le prijs f 3, H. Michiel, se, Alkmaar, Duc Wing Eng. Vechtkriel; 2e prijs f 1.50, als voren. Witte Baard-kriel. EENDEN. No. 17. Noordhollandsche Spreeuw koppen; le prijs f 3, C. Kern, Alkmaar; 2e prijs f 1.50, J. Borst, Kcins, Schagen; eerv. verm. C. Korn, Alkmaar, Witte Kwaker Eendjes, No. 18. Loopeenden: le prijs f 3, P. Mulder Dz., Elft, Wieringen. No. 19. Khaki Campbell Eenden: le prijs f 3, A. Brak Az. Jr., St. Maarten. DIVERSEN. No. 20. Kalkoenen, Fazanten Pauwen: le prijs f 3, J. Schagen, Nieuwe Niedorp, Bronskleurige Kalkoenen. No. 21. Toornen 14, 16: le prijs f 3, J. Blaauboer, Alkmaar, Rhode Island Reds. E. KONIJNEN. No. 1. Vlaamsche Reus, wit, Ram: le prijs f 3, N. Leijen, Schagen; 2e prijs f 1.50, J. v. d. Aakster, Alk maar; Eerv. vermeldingen: F. Felkers, Den Helder; K. Kooistra, Schagen; N. Blaauboer, Schagen; J. v. d. Aakster, Alkmaar; P. Kok, Schagen. No. 2. Vlaamsche Reus, wit. Voedster: le prijs f 3, J. v. d. Aakster, Alkmaar; 2e prijs f 1.50, N. Leijen, Schagen; eerv. verm.: Jb. Kant, Dirkshorn; P. Kok, Schagen. No. 3. Vlaamsche Reus, andere kleur, Ram: 2e prijs f 1.50, Gebr. Pennekamp, énna Paulowna. No. 4. Vlaamsche Reus, andere kleur, Voedster: le prijs G. Jongejan, St.-Maartensbrug; 2e prijs f 1.50, A. Kiezeling, Schagen; eerv. verm.: S. Buis, Winkel; idem; P. Hakof, Winkel; P. Kok, Schagen. No. 8. Angora, Voedster: le prijs f 3, P. Bos, Schagen; 2e prijs f 1.50, P. Mulder Dz., Elft, Wieringen. No. 9. Lotharlngers, Ram: le prijs f 3, Gebr. Penne kamp, Anna Paulowna; 2e prijs f 1.50, L. Anneveldt, Schagen. No. 10. Lotharlngers, Voedster: le prija f 3, G. van Zoonen, Alkmaar; 2e prijs f 1.50, A. Kiezeling, Schagen. No. 11. Hollanders, Ram: le prijs f 3, J. F. de Boer, Schagen; 2e prijs f 1.50, N. Leijen, Schagen; eerv. verm. J. P. de Boer, Schagen. No. 12. Hollanders, Voedster: le prijs f 3, J. P. de Boer, Schagen; 2e prijs f 1.50, als voren. No. 13. Chlncilla, Ram: le prijs f 3, „Zandhoeve", Ber gen; 2e prijs f 1.50, P. Mulder Dz., Wieringen; eerv. verm. P. A. Zut, Heerhugowaard; Th. Mereboer, Scha gen; Jb. Hendrikse, Schagen. No. 14. Chlncilla, Voedster: le prijs f 3, Th. Mere boer, Schagen; 2e prijs f 1.50, P. Mulder Dz., Wierin gen; eerv. verm. P. A. Zut, Heerhugowaard; A. Kieze ling, Schagen; Jb. Hendrikse, Schagen. No. 17. Brandneuzen, Ram: le prijs f 3, „Zandhoeve", Bergen: 2e prija f 1.50, D. Wit Cz.,"Nieuwe Niedorp. No. 18. Brandneuzen, Voedster: le prijs f 3, D. Wit Cz., Nieuwe Niedorp. No. 19. Andere rassen, Ram: le prijs f 3, P. Mulder Dz., Wieringen; 2e prijs f 1.50, „Zandhoeve". Bergen; eerv. verm. P. Kok, Schagen; „Zandhoeve", Bergen. No. 20. Andere rassen, Voedster: le prijs f 3, P. Mul der Dz., Wieringen; 2e prijs f 3, P. Kok, Schagen. No. 21. Voedster met jongen, groote rassen: le prijs f 3, A. Hollenberg, Oude Niedorp; 2e prijs f 1.50, Gebr. Pennekamp, Anna Paulowna; eerv. verm. Jb. Hendrikse, Schagen. No. 22. Nesten jongen, groote rassen: eerv. verm.: P. Kok, Schagen. No. 23. Voedster met jongen, midden rassen: le prijs f 3, L. Anneveldt, Schagen; 2e prijs f 1.50, als voren. No. 25. Voedster met jongen, kleine raseen: le prijs f 3, J. P. de Boer, Schagen; 2e prijs f 1.50, A. Kieze ling, Schagen. No. 26. Nesten jongen, kleine rassen: le prijs f 3, P. Mulder Dz., Wieringen. BUITENGEWONE PRIJZEN. No. 1. De belangrilkste collectieve inzending van voor werpen, die tot den landbouw in betrekking staan. Drie bekroningen plus f 7.50. J. Tijsma, Schagen, Landbouw- en Zuivelwerktuigen; M. Wissekerke, Schagen, Landbouwwerktuigen; A. Peereboom. Nieuwe Niedorp, Zadelmakersartikelen. No. 2. Afzonderlijke voorwerpen, die tot den landbouw in betrekking staan. Drie bekroningen plus f 7.50. J. Jonk, Kolhorn, Driewielde kar; M. Wissskerke, Schagen, Wanmolen; P. W. Kwantes, Schagerbrug, Maaimachine met dubbele messen. No. 3. Andere inzendingen, ter beoordeeling aan de Jury. Drie bekroningen plus f 7.50. Ch. H. Th. Schmalz, fechagen, Slaapkamermeubelen en Naaimachines; J. H. Schene, Schagen, Slaapkamer- meubelen en Vesta-naaimachines; C. Roggeveen Cz., Schagen, Meubelen en Zadelmakersartlkelen. No. 5. Voor de schoonste verzameling Bloeiende Plan ten en Bladplanten voor de kamer, decoratief opgesteld: le prijs f 5, Alb. Lont, Wieringen; 2e prijs f 2.50, J. De nijs Kz., Sohagen. Z IJ P E Door B. en W. zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan C. Modder te 't Zand tot het verbouwen van een bergplaats tot woonhuis; aan J. Timmerman te Petten tot het bouwen van een woonhuis; aan D. de Leeuw te 't Buurtje tot het bouwen van een kippenhok; aan H. S. Eriks te Petten tot het bouwen van een broeikas; aan P. Apeldoorn te 'tZand tot het verbouwen en uitbreiden van een schuur; aan Jb. Schoen te Stolpervlotbrug tot het bouwen van een woonhuis; aan Jb. Tolsma te St. Maartensbrug tot het bouwen van een kippenhok. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Aan G. Molenaar te St Maartensvlotbrug is inge volge de bepalingen der Hinderwet, vergunning ver leend tot het uitbreiden zijner bakkerij door bijplaat sing van een electro-motor. SCHAGERBRUG. Maandag 21 Maart a.s. is het een belangrijke dag voor de boeren in Ncordholland. Dan toch belegt 't bestuur van de Holl. Mij. van Landbouw een crisis-vergadering te Alkmaar. Deze vergadering wordt gehouden in het HUIDCRêME SCHEERZEEP. TANDENBORSTEL TANDZEEP. TANDPASTA. U kent al deze artikelen nietwaar Zoo niet, probeer ze nog heden! graanibeursgebouw (ingang Luttik Oudorp) en zal aan vangen 's morgens 10 uur. Als spreker zal optreden de secretaris der Mij., Ir. T. P. Huisman. Besproken zullen worden zeer ingrijpende, doch nood zakelijke voorstellen tot steun aan de veehouders, aan de pachters en hypotheekboeren. Door de organisatie zijn deze voorstellen reeds bij de regeering aanhan gig gemaakt Laten, in de eerste plaats, de leden der Holl. Mij. van Landbouw, door in massa te demonstreeren, toonen dat de wenschen hunner organisatie ook hunne wenschen zijn. Neemt een voorbeeld aan de Overijselsche boeren, die den oproep van hun organisatie, beantwoorden, door ten getale van 6000 ter vergadering te komen. Ook niet-leden der Mij. zijn welkom op deze verga dering. Echter hebben de leden voorrang en is het dus noodzakelijk de lidmaatschapskaart mede te nomen. Ge zinsleden worden ook uitgenoodigd. Het is de bedoeling de vergadering tijdig te beëindigen zoodat de veehouders melkenstijd weer thuis kunnen zijn. Boeren van Noordholland, trekt in grooten getale Maandag 21 Maart a.s. naar Alkmaar, om te getuigen dat u op tijd weet te verzamelen om eensgezind en or- ganlsatiegetrouw van het gemeenschappelijk willen te doen blijken. Komt allen op, de organisatie rekent op u. Voor leden van „Zijpe en Omstreken", zie advertentie elders in dit blad. zoo frisch en zacht wordt Uw teint door het dagelijksch gebruik van „Zlj"-Crême. A7 IE U W E NIEDORP Centraal Bioscoop komt len Paaschdag bij den heer Rossen, met het prachtige filmwerk Plicht. Deze film heeft een buitengewonen naam gekregen en is door de grootste theaters geprolongeerd, doordat de beken de filmacteur Lan Chany bij deze film het leven heeft verloren. Nieuwe Niedorp staat iets moois te wachten, zooals wij dat van de Centraal Bioscoop gewoon zijn. Den 2cn Paaschdag gaat ditzelfde hoofdnummer te Burgerbrug in de zaal van den heer Langendijk. Ook hier zal de Centraal Bioscoop zorgen voor eeu mooien avond. K 0 E G R A S JULIANADORP. Naar wij vernemen, zal de Gymnastickvereeniging „Sportlust" op den lsten Paaschdag a.s. een gym- nastiekuitvoering, afgewisseld door een tooneelstukje geven in het café „De Blauwe Keet" van den heer C. v. d. Blink. De afdeeling Den Helder van het Nat. Crisiscomitc doet momenteel nogmaals een beroep op de in gezetenen der geheele gemeente om gelden bijeen te brengen voor hen die door de crisis getroffen zijn. Voor dat doel.zullen huis aan huis circulaires met inteekpnstrook bezorgd worden, ook in geheel Koe gras en Julianadorp. Deze strooken zullen zoo spoe dig mogelijk worden teruggehaald en kunnen ook bezorgd worden aan het adres van I. J. Gaakeer Pz., te Julianadorp. LANGENDIJK We vernemen, dat de tuinderscredieten, volgens een. schrijven van den Minister, kunnen worden uitbetaald. Daar de schuldbekentenissen echter nog ontbraken, was het nog niet mogelijk tot betaling over te gaan. Er zullen ook nog wel gemeenten zijn, die zelf nog geen middelen hebben voor de 30 pet. die voor haar eigen rekening komt. ZUIDSCHARWOUDE. Voor de werkverschaffing is nu een zoodanige rege ling getroffen, dat er om de 3 dagen zal worden ge werkt, zoodat men dan voor 3 dagen steun in aanmer king komt en 3 dagen het gewone loon kan verdienen. Dinsdagavond vergaderde t enlokale van den heer Rijper alhier de Langendijker Winkeliers-, Nering- en. Vakvereeniging. De opkomst was slechts matig, n.1. 30 leden. De voorzitter, de heer S. Timmerman, opende de bij eenkomst met een welkom aan de aanwezigen en sprak den wensch uit, dat de besprekingen kort en zakelijk zullen zijn. De secretaris leest hierna de notulen voor, welke on veranderd worden vastgesteld. Den samensteller wordt dank gebracht boor zijn nauwkeurige en uitgebreide weergeving van het gesprokene. Voorzitter deelt mee, dat het Bestuur, in opdracht van de ledenvergadering, een onderhoud heeft gehad ter zake van het weren van automaten, met den Burge meester van Oudkarspel. Deze heeft echter meegedeeld, dat dit niet mogelijk is, daar de Wet op de Winkelslui-

Schager Courant | 1932 | | pagina 1