SchagerCourant POLDER WAARD EN GROET. EEN DAPPER MEISJE Derde Blad. FOSTER'S I l.'.r-T.TH'jlTTd Van de locomotief gevallen. HET GEVAAR LANGS DEN WEG. Hevige auto-botsing bij Woudsend. Incident in Tuschinski. Staking bij Tieleman en Dros opgeheven. Dinsdag 22 Maart 1932. 75ste Jaargang. No. 9041 Verlaging der salarissen. De polder- lasten met f 4.per bunder verminderd. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van den polder Waard en Groet op Za terdag 19 Maart 193?. des middags half 2 in het pol derhuis te Winkel. Voorzitter de heer A. J. W ai boer, dijkgraaf, secre taris de heer A. Wiedijk. opzichter de heer P. Rempt. Afwezig is de heer P. Trapman, hoofdingeland. De Voorzitter opent de vergadering en ittgt dat het afgeloopen jaar voor de bedrijven niet zeer voorspoe dig is geweest. Er is steun gekomen van de regee ring voor de tarwebouwers. welke steun zeer goed voldoet. Ook verkrijgen de bietentelers eenige vergoe ding, maar dit valt in de practijk niet mee, het is meer steun aan de fabricage van bieten tot suiker. Wat de nieuwe cultures in den polder betreft, kool en bloemkool daarmee is het niet rooskleurig gegaan, vooral de koolteelt is een fiasco geworden. De op brengst was voorts over het algemeen 2/5 beneden het norn ule en spr. hoopt dat ook in dit opzicht dit jaar beter zal zijn. Wat den polder zelf betreft, daarvoor is het een gunstig jaar geweest; weinig regenval, waardoor weinig malen en van de begrooting van vorig jaar waren dan ook niet alle bedragen noodig. Spr. hoopt dat ook dit jaar weer eenige bevrediging zal geven. De notulen worden gelezen, ze worden onder dank zegging goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. Naar aanleiding van de notulen deelt de Voorzit ter mede, dat voor het aanvullend wegenplan ac- coord is gegaan met de vakken weg die door hel polderbestuur opgegeven waren. Ged. Staten kon den nog niet mededeelen welk bedrag over dit jaar uit het wegenfonds ontvangen zal worden. Door het bestuur van het Hoogheemraadschap is afwijzend beschikt op het verzoek om vermindering van de volgens staat C verschuldigde bijdrage, in ver band met de vermindering van de onderhoudskosten der zeewaterkeeronde dijken. De Voorzitter acht het niet juist voorgesteld dat de hooge onkosten in 1920 aan de zeedijken gemaakt, op rekening van onzen polder worden gebracht. Spr. oordeeli. dat onze polder behoorde tot het Hoogheem raadschap en die kosten behoorden z.i. dus op reke ning van het geheele Hoogheemraadschap te wor den gebracht. De heer R. C. Schenk is het met de opvatting van «len Voorzitter eens, en zou dan ook deze zaak nog niet willen laten rusten. Spr. zou er een conferentie over willen aanvragen. Aldus wordt besloten. Naar aanleiding van een daartoe gedaan verzoek heeft de Bond van Waterschappen een onderzoek in gesteld naar de n ogelijkheid van verlaging der las ten van het Hoogheemraadschap. In een uitvoerig rapport komt de Bond van Waterschappen tot de conclusie dat een dergelijk verzoek aan de Staten geen kans van slagen zal hebben. De Voorzitter merkt op. dat en als aandeel van den polder en als inge land ongeveer f 10 per H.A. wordt betaald aan lasten van het Hoogheemraadschap. Het in orde maken der wegkanten is van het P.W.B. overgenomen voor f 277.50. Ged. Staten oordeelden, dat de geldleening ad f 15000 voor de verbetering der wegen in 8 jaren af gelost dient te worden. De leening is geplaatst to gen 4XA Met voldoening wordt gewezen op de verbetering van de Winkeler kluft. Het Dag. Bestuur heeft aan Ged. Staten bericht, da overdracht van het wegenonderhoud aan het Hoogheemraadschap niet gewenscht wordt geoor deeld. De vergadering gaat hiermee accoord. Volgt het onderzoek van de geloofsbrieven der her kozen hoofdingelanden, de heeren K. Kistemaker en R. C. Schenk. Dit onderzoek vindt plaats door de hee ren Molenaar, Geertsema en Koomen en de beschei den worden in orde bevonden. F EU 1 TT ET O N Naar hel Engelsch van CH. GARV1CE. 18. Lela ging het vertrek binnen, op lord Fane's arm eteunend, en keek met nieuwsgierige belangstelling rond. Een keurig meisje, dat zich achteraf gehouden had, kwam nu naar voren. Zij was een nichtje van de huis houdster en haar plichten waren haar nauwkeurig on derwezen. „Ga je hoed afzetten, schat", fluisterde lord Fane. Zij ging met de kamenier mee, terwijl lord Fane de kamer op en neer liep. „Is alles klaar?" vreg hij aan Lovel. „Ja, mylord, de tafel is in de andere kamer gedekt, e" meneer Revel...H ..Ia hier om zelf te antwoorden." viel Clifford Revel bem in de rede, terwijl hij het vertrek binnenkwam en lord Pane een hand gaf. Hij keek de kamer vragend rond en lord Fane knikte. „In orde," sprak hij, „zij is hier." „En... en mijn vriend de geestelijke?" „Nog niet hier, meneer!" zei Lovel. Clifford Revel keek op zijn horloge. „Maak je niet ongerust; hij is een man van de klok. Hoe is zij?" voeg de hij er aan toe. „Erg zenuwachtig?" „Neen," antwoordde lord Fane. „Daar is Lela veel te flink voor.. Hij liep naar de tafel en begon een pakje, in zijdepa- *)ier gewikkeld, los te maken, toen de deur openging en Lela binnenkwam. Zij bleef bij de deur stilstaan, toen zij een vreemde in de kamer zag, en lord Fane nam haar arm en zei: "if'®' u mijn neef, Clifford." ïfford Revel keerde zich langzaam om en hun oogen ontmoetten elkaar. Onwillekeurig deinsde ze een stap achteruit en toen zijn dunne, witte vingers zich om de gaaji S voelde zij een koude rilling over haar rug „Ik kan niet vertellen, hoe blij ik ben, kennis met u De rekening over 1931. Volgt de vaststelling der rekennig over 1931. Ze sluit in ontvangst op f 51849.91. in uitgaaf op f 48S40.18, batig saldo f3009.73. De rekening was begonnen met een batig saldo van f342.79. De commissie belast rr.et het nazien, rapporteert bij monde van den heer Van Splunter, dat alles keu rig in orde is bevonden, en brengt den penningmees ter. den heer Wiedijk, alle hulde. De rekening wordt goedgekeurd, de Voorzitter dankt de commissie voor haar onderzoek en sluit zich aan bij de hulde aan den heer Wiedijk gebracht. De begrooting van 1932. Aan de orde is de behandeling van de begrooting van 1932. Hierbij stelt het Dag. Bestuur voor om de salarissen, presentiegelden en loonen met 5 te verlagen, met uitzondering dan van het salaris van den secretaris, omdat dit salaris .vorig jaar opnieuw is vastgesteld en meerdere eischen aan de betrekking zijn gesteld. I)e heer Koomen zou jliet presentiegeld van de hoofdingelanden met 10 willen verlagen. De heer Van Splunter wil de presentiegelden met 5 verlagen. De heer K. Kistemaker wil de verlaging over de geheele linie op 10 stellen en wat de presentiegel den betreft, spr. zou die heelemaal wel willen doen vervallen. Spr. wijst op de verlaging van (te kosten van levensonderhoud. De heer Schenk wil voor dit jaar zich bepalen tot een salarisvermindering van 5 over het algemeen zijn de loonen op het platte land laag. De presentie gelden voor de hoofdingelanden wil spr. ook wei schrappe-n. De Voorzitter acht het ook beter om de salarissen met 5 te verlagen. Wat de presentiegelden betreft, over het afgeloopen jaar is hier een bedrag van f85 mee gemoeid geweest. De heer P. Kistemaker wil als prikkel om de ver gadering te bezoeken, het presentiegeld handhaven. Opgemerkt wordt dat het belang van den polder de prikkel moet zijn. Het voorstel-K. Kistemaker. de salarissen met 10 te verlagen, wordt verworpen met 10 tegen 3 stem men; voor stemden de heeren K. Kistemaker. P. Koo men en Van Splunter. Het voorstel-Schenk. 5 salarisverlaging en pre sentiegelden schrappen wordt verworpen met 10 te gen 3 stemmen. Voor de heeren Geertsema, Schenk en Vethman. Ook het voorstel-Van Splunter. de sa larissen met 5 te verminderen en de presentiegel den der hoofdingelanden met 50 wordt verworpen, waarna het voorstel van het Dag. Bestuur wordt aan genomen. Reductie op huursommen Van de huurders Jm. Blaauboer. P. A. Melchior en S. Kriek waren verzoeken ingekomen om verminde ring van de huursommen. Naar aanleiding van doz-e verzoeken stelt het Dag. Bestuur voor om voor alle huurders van poldereigendommen de reductie op de huursommen voor 1932 te bepalen op 20 met uit zondering dan van het vischwater en het jachtrecht. Conform dit voorstel wordt besloten. Hierna wordt de begrooting postgewijze behandeld. Voor het teren der overige steenslagwegen is uitge trokken een bedrag van f 6000, dit is nog het gedeelte van de f 15000, die geleend zonden worden. Het totaal zou clan bedragen klein f13000. inplaats van f15000. Voor bijdrage kanalisatieplannen is uitgetrokken f250. De Voorzitter zegt, dat hier geruchten gaan dat de uitvoering der kanaalplannen een jaar zal wor den opgeschort, doch officieel is er nog niets be kend. Geraamd is f250, omdat wel niet met beide ka nalen tegelijk zal worden begonnen. Voor inkoop en bijdrage pensioen van de ambte naren is uitgetrokken een bedrag van f1325 en de Voorzitter deelt mede, dat dit de laatste van de 10- jaarlijksche bijdrage is. Het Dag. Bestuur stelt voor om de polderlasten te bepalen op f 18, respectievelijk f 16, vorig jaar (22 en f 20. De heer Schenk bepleit wijziging van de termijnen waarop de lasten betaald moeten worden. De lerm- mnijnon vervallen thans April. Juni en September en spr. zou willen April, September en November. De heer P. Kistemaker vreest, dat het den polder ook niet zoo gemakkelijk zal vallen. Tot nu komen de lasten goed binnen en mocht dit veranderen, dan is uitstel te verleenen. Het resultaat der bespreking enis. dat de termij nen vastgesteld worden op 16 April, 24 September en 19 November, steeds f6 per H.A. Een kasgeldleening van f 10.000 zal worden gesloten. De begrooting wordt vastgesteld op f 49506.22, de post onvoorzien bedraagt f502.39. Het kohier van omslag wordt vastgesteld op een bedrag van f 24741.8-4 en dat der wellenbelasting op f1095. Van de losrente wordt uitgeloot no. 45. terwijl van de geamortiseerde polderschuld wordt afgeschreven no. 47. Volgt de vaststelling der pensioengrondslagen der ambtenaren, waarbij buiten beschouwing wordt ge laten de verlaging met 5 Het Dag. Bestuur wordt gemachtigd tot onder- handsche verhuur van diverse poldereigendommen Voorts vindt de 10-jaarlijksche herziening van de keur van den polder plaats. Enkele wijzigingen wor- te maken," sprak hij met zachte stem. „Ik heb het ge voel, alsof u en ik oude vrienden zijn. Edgar en ik heb ben dikwijls over u gepraat." „En hij heeft me zooveel over u verteld", zei ze met haar lieve stem. Terwijl hij verder met haar praatte, trok hij een stoel voor haar naderbij en zij ging zitten. Hij nam haar nauwkeuriger op en Clifford wist nu, dat hij haar ver keerd beoordeeld had en dat zij lord Fane terwille van hemzelf liefhad en niet om zijn titel of rijkdom. Toch zou hij haar niet sparen. Lela vroeg zich verwonderd af, wanneer zij naar de kerk zouden gaan, toen Lovel de deur opende en „den Eerwaarde meneer Browne" aankondigde. Zij keek op en zag een langen, mageren man binnenkomen. Hij was gekleed als een geestelijke en zag er ook naar uit. Zijn gezicht was bleek en zijn donkere oogen glinsterden. Hij liep naar Clifford Revel, die he>m begroette. „Ik zei dat je precies op tijd zou zijn, Browne," merkte Clifford Revel vroolijk op. „Dit is mijn neef, lord Fane en dit is juffrouw Temple." Ix>rd Fane gaf hem een hand en Nagle maakte een buigingvoor Lela. Toen ging lord Fane naar Lela en fluisterde: „Je bent toch niet zenuwachtig of bang, lieveling?" „Nee," sprak zij, „nu nog niet, maar misschien wel als we in de kerk zijn". Lord Fane schrok, maar beheerschte zich dadelijk. Het schoot hem te binnen, dat hij in zijn opwinding ver geten had, haar te vertellen, dat de plechtigheid in het geheim voltrokken zou worden, op zijn eigen kamers. „We gaan niet naar de kerk, liefste", zei hij zacht. ..Niet..." Zij staarde hem verbaasd aan. „Neen!" zei hij. „Ik was van plan geweest het je te vertellen, meisje. Maar ik heb er heelemaal niet aan ge dacht. We vonden het beter nu hier het huwelijk te la ten voltrekken." „Zal het precies op hetzelfde neerkomen. Edgar, als we niet in de kerk trouwen?" zei Lela vragend opkij kend. „Ja, ja", zei hij. „Natuurlijk! Kom, hier is de geeste lijke en hier is de speciale vergunning." „Dan vind ik het goed!" zei ze eenvoudig. Clifford wenkte Nagle. Hij kwam naar de tafel toe en zij zagen, dat hij een boek in de hand had. Lela, bleek tot aan haar lippen, keek hem aan en ontmoette zijn oogen, die strak op de hare gericht waren. Met een diepe, ernstige stem las Nagle zonder aarzelen het for mulier en keek niet op, toen lord Fane den ring om Is al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstopping. Neem meer beweging en ge- y gebruik Foster's Maag- pillen. het afdoende J «4 laxeermiddel. f 0.65 per Flacon. den daarbij door het, Dag. Bestuur voorgesteld. Over de wijziging inzake de Oosterdijksloot is een uitvoerig schrijven ingekomen van het Hoogheem raadschap, welk schrijven nog niet door het Dag. Bestuur is behandeld en nader door het Dag. Be stuur onder oogen zal worden gezien. (Kik tegen meerdere voorgestelde wijzigingen komt het Hoogheemraadschap op. In de keur zal worden opgenomen een verbod tot het plaats nemen van woon- en kermiswagens op dijken en wegen. Aanbevelingslijst heemraad. Opgemaakt wordt een aanbevelingslijs! ter benoe ming van een heemraad, wegens periodieke aftre ding van den heer I'. Brugman. Als candidaat no. 1 word! gekozpn de heer F. Brug man. als c.indidaat no. 2 de heer K. Kistemaker, als candidaat no. 3 de heer J. Vethman. Tot secretaris wordt wederom benoemd de heer Wiedijk. die tevens weer benoemd wordt tot pen ningmeester. De Voorzitter feliciteert den heer Wied ijk. die /.ijn dank betuigt voor het in hem gestelde vertrouwen. De Voorzitter zegt, dat de polder in den heer Wiedijk heeft een eerste kracht. De rondvraag. De heer Koomen vraagt of op de kade bij spr. niet wat beharding kan worden gebracht, omdat spr. er nogal eens klachten over hoort. De Voorzitter wijst er op, dat de kosten nogal be langrijk zouden worden en de eigenaar van het land van C. Portegijs werkt niet mee. Maar het Dag. Be stuur zal het onder de oogen zien. De heer K. Kistemaker vraagt, of bij hel toren dei- wegen ook de knippen in het eerste gedeelte v&uMen goudaliteweg behandeld kunnen worden. De Voorzitter zegt, dat het Dag. Bestuur aan dez zaken aandacht schenkt en getracht zal worden de Rowenschte verbetering aan te brengen. Met het teren der wegen is begonnen en het werk vordert goed. De polder heeft teer en basait in voorraad. De heer K. Kistemaker vraagt ook. of voor grint op de kluften van den dijk wordt gehracht, de weg niet eerst in orde moet worden gebracht. Eerst zullen, zegt de Voorzitter, de hoofdwegen verbeterd worden. Hierna volgt sluiting. Ernstig ongeluk op het Centraal Station te Amsterdam. Machinist dood opge nomen. Zaterdagmiddag even voor het vertrek van trein 17.15 uur naar Utrecht, had een doodelijk ongeluk plaats. De machinist Gortmuller, woonachtig Ie Arnhem, viel van zijn machine en kwam tusschen het perron en de locomotief terecht. Hij werd dood opgenomen, het bleek dat de nekwervel was gebro ken. terwijl hij voorts een beenwonde had gekregen. Het lichaam werd vervoerd naar de ziekenzaal op het eerste perron, waar de ontboden geneesheer den dood constateerde. Door den G. G. en G. D. werd het lijk naar het Binnengasthuis vervoerd, G. was gehuwd en vader. De trein had geen oponthoud. HET HERSTELLINGSOORD VAN NEDERLAND- SCHE ONDERWIJZERS. Tot wederopbouw besloten. Naar wij vernemen heeft het Hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers in zijti heden gehouden vergadering met algemeene stem men besloten tot onmiddellijken wederopbouw van het door brand vernielde Herstellingsoord te Lun- teren. Als architect is aangewezen de heer Grijpsma te Oosterbeek. Leia's vinger schoof. De plechtigheid was afgeloopen; hij sloot het boek en bleef met gevouwen handen en op elkaar geklemde lippen staan. Clifford keek op; hij was doodsbleek, maar een glimlach speelde op zijn ge zicht. „Laat mij de eerste zijn om je te feliclteeren, beste Edgar", zei hij, zijn hand uitstekend. Lord Fane wendde zich met een glans van geluk in zijn oogen naar Lela. „Neen, mijn eerste woord moet voor haar zijn mijn vrouw", zei hij en hij nam haar in zijn armen en kuste haar. Toen nam hij Clifford's hand en drukte die hartelijk. „Dank je dank je, Clifford! Lela, mijn vrouw, be dankt je ook, is het niet?" Lela stak haar hand uit en keek hem aan. maar zij zei niets, zelfs niet, toen hij zich over haar hand boog. „Mag ik aanspraak maken op het voorrecht van eeq neef, lady Fane?" vroeg hij. Zij schrok en keek hem aan. Lady Fane! Wat bedoel de hij? Toen kwam het bij haar op, dat hij haar bedoel de, dat zij Lady Fane was; en voor zij „ja" of „neen" had kunnen zeggen, kuste hü haar de hand. „Browne" zei hij, zich tot Nagle wendend, „ik heb je het formulier nooit beter hooren voorlezen?" Nagle hief zijn hoofd op en keek hem met een vreem den blik aan. „Nooit," herhaalde hij, „ik vind dat je stem erop voor uitgegaan is. Tusschen twee haakjes, ik moet mijn in vloed op mijn neef uitoefenen ten behoeve van jou Ed gar! Ik wilde en woordje doen voor mijn vriend Brow ne. Je hebt wel iets te missen. Ik hoop, dat je mijn vriend hier niet zult vergeten. Je bent nu een getrouwd man en zult te zijner tijd den markies van Farintosh zijn. Vergeet den geestelijke niet, die je de gelukkigste man ter wereld maakte". Het was een rare toespraak, maar onder deze omstandigheden vergeeflijk, vond lord Fane. „Ik ben meneer Browne zeer verplicht," zei hij, ter wijl hij Nagle aankeek, „zeer verplicht, en ik hoop, dat ik gelegenheid zal krijgen om mijn dankbaarheid te too- nen?" Plotseling kreeg lord Fane het idee, dat hij dezen man eerder gezien had. „Aan welke Universiteit hebt u gestudeerd, meneer Browne?" vroeg hij. „In Oxford, gelijk met mij!" viel Clifford Revel tus- schenbeide, „is het niet Browne?" „Buitengewoon knappe kerel, die Browne; slaagde cumlaude, terwyl ik straalde. Dus, Edgar, de eerste toe- Een negenjarig ventje op slag gedood. Zijn vader en broertje ernstig, zijn moeder licht gewond. Zaterdagmorgen, ongeveer 7 uur. reed de heer M. Dou- ma, carosseriebouwer met zijn echtgenootc en '.wee zoontjes per auto op den Rijksstraatweg van Snoek naar Lemmer. Nabij Follega werd de auto aangereden door den veeauto van den heer J. v. d. H. te Heeg. Een zijwand van den auto werd geheel opengereten. Het 9-jarig jongetje werd op slag gedood. De heer Douma en zijn G-jarig zoontje werden ernstig, zijn echt- genoote licht gewond. Alle drie werden in het Sint An- toniusziekenhuis te Sneek opgenomen. De veeauto wilde een zijweg inrijden, maar de heer Douma heeft den rictingwijzer blijkbaar niet opge merkt Ook het dochtertje overleden. Nader wordt uit Sneck gemeld: Zondag is in het St. Antoniusziekenhuis alhier het dochtertje van de familie Douma, die. naar is gemeld. Zaterdagochtend eer. auto ongeluk in de qgbijheid van Woudsend is overkomen, aan de gevolgen van de opgeloopcn verwondingen over leden. zoodat er thans twee dooden bij dit droevige on geval te betreuren zijn. Door een locomotiel geyrenen. Goed afgeloopen. Op het stationsemplacement te Groningen is de 42- jarige machinist J. H. Kool ter hoogte van een stil staande locomotief, door een zware Jumbo, van een na derend rangeerdeel. dat hij niet bemerkte, gegrepen en tusschen de rails geworpen. De politiedokter constateer de dat de man alleen schaafwonden aan neus en beenen had opgeloopen en een kneuzing in den rug. Auto te water geraakt. Een ongeluk, dut niet alleen kwam. Zaterdagavond stond op den Baarsjesweg bij de Witte de Withstraat een particuliere auto. De bestuurder was uitgestapt, omdat hij bemerkt had. dat zijn benzi nevoorraad zoo goed als uitgeput was en dies maakto hij aanstalten, om bij een benzinepomp nieuwe brand stof voor zijn motor in te slaan. Hij had echter verzuimd om de remmen van den wa gen vast te zetten en daar de weg ter plaatse eenigs- zins helt. kwam er plotseling beweging in de auto, die met 'n uiterst bedaard gangetje den walkant afreed en in het water plonste. De bestuurder bleef met e3n beteuterd gezicht en de plezierige gedochte, dat hi van een kil en onwelriekend bad was ontsnapt, op den walkant achter. Hij waar schuwde aanstonds een garage, die met een kraanwagen den drenkeling weer op 't droge heesch. Hiermede was het drama intusschen nog niet geëindigd, want de wa gen stond niet niet goed en wel op den kant. toen een andere kraanwagen passeerde, die 'n andere auto. die blijkbaar eveneens een malleur had gekregen, voort sleepte. Op een gegeven moment geraakten de twee veronge lukte voertuigen met elkaar in botsing en wel zoodanig, dat men ze aanvankelijk niet meer van elkaar kon krij gen. De vereende krachten van twee kraanwagens en vier chauffeurs en dc onverdeelde belangstelling van. het talrijke publiek, brachten het zaakje tenslotte tot ontknooping. Zaterdagavond hebben in het theater Tuschinski te Amsterdam, waar op het oogenblik de expeditie-film „Afrika spreekt" draait, eenige leden van de Liga tegen Imperialisme en Koloniale Onderdrukking uit protest tegen het feit. dat men in deze film ziet hoe een neger door een leeuw verscheurd wordt, bij het vertoonen van deze scène van de bovengalerij strooibiljetten met propagandistischen inhoud naar beneden gegooid. Tij dens de eerste voorstelling ging dit gepaard met het uitroepen van eenige leuzen. In verband hiermede heeft de politie een aantal der schuldigen mee naar het bureau Singel genomen, waar proces-verbaal tegen hen is opgemaakt. Zij werden hierna op vrije voeten gesteld. Naar wij vernemen, zou de directie van theater Tu schinski de aanstoot gevende scène uit de film hebben geknipt. D« loonsverlaging door de arbeiders aanvaard. Doordat het personeel, werkzaam in de vleeschwaren- afdeeling, de door de directie voorgestelde loonsverla ging van tien procent hebben aanvaard, is de staking bij de Firma Tieleman en Dros te Leiden opgeheven. lage, die je in handen krijgt, is voor mijn vriend hier!" „Dat beloof ik!" antwoordde lord Fane. „Dank u. mylord!" zei Nagle eerbiedig. „De lunch is klaar, mylord!" kondigde op dat oogen blik Lovel aan. „Meneer Browne, zit u met ons mee aan?" vroeg lord Fane. „Dank u. mylord." was het antwoord. „Ik heb een dringende afspraak, die ik niet verbreken kan?" „Maar een glas wijn drinkt u toch wel?" drong lord Fane aan. Lovel ging een wijnkaraf halen en toen hij heenging, zei Nagle: „Ik heb de speciale vergunning niet inge zien, mylord mag ik die even van u hebben?" „Zeker", antwoordde lord Fane. en hij haalde dat do cument uit zjjn zak en gaf het aan Nagle. Deze keek het door. tot groote voldoening van Clifford Revel. die de acteurstalenten van Nagle ten zeerste bewonderde. ..In den regel behoudt de Geestelijke dit document," zei Nagle. „Uitstekend!" sprak lord Fane. „Het is voor mjj van geen nut meer." Nagle stopte het papier in zijn portefeuille en liep' toen naar de schrijftafel nam een velletje papier en be schreef het. Toen ging hij naar Lela toe, gaf haar het papier met dc woorden: „dit Mevrouw" en hij keek haar met ziin donkere oogen aan „is uw trouwacte; bewaar die goed." Lela nam het papier aan en bedankte met zachte stem. „Nu moet ik afscheid nemen", hernam Nagle verder. „Ik wensch u alle mogelijke geluk toe! U bent wel jong om zulk een voorname positie te bekleeden, maar ik geloof, dat u uw plicht zult doen. Het is mogelijk, dat u nog met moeilijkheden te kampen krijgt wie is daar vrij van maar u zult er altijd aan denken, dat u een echtgenoot hebt om u te ondersteunen en te helpen. Goe dendag en alel zegen zij met u!" Lela boog haar hoofd. Er blonken tranen in haar oogen; de ernstige, plechtige stem had haar ontroerd. „Dag meneer Browne, wel bedankt voor uw goede wenschen!" mompelde ze. Toen nam lord Fane haar arm en leidde haar naar het aangrenzende vertrek. Maar Clifford Revel bleef achter cn liet Nagle uit. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 11