Radioprogramma VAN EEN VERDWENEN OCEAANVLIEGER. Uit onze omgeving. Hollandsch Bloembollen- kweekersgenootschap. LUCHTVAART Papieren van Parker Cramer op- gevischt. - Vondst van een IJmni- der trawler. Armzalig overblijfsel van de grootsche en gedurfde plannen van twee koene mannen. In Juli van het vorige jaar is de Amerikaansche vlie ger Parker D. Cramer. bij een poging om over Groen land en IJsland naar Denemarken te vliegen met zijn mecanicien om het leven gekomen. Geruimen tijd ver keerde men in het onzekere omtrent zijn lot. De eerste dagen na zijn verdwijning hoopte men nog. dat het toe stel op zee zou ronddrijven of op een der eilanden langs de Noorsche kust terecht zou zijn gekomen. Allengs gaf men deze hoop op, en aanvaardde men de zekerheid, dat de beide mannen om het leven waren gekomen, hoewel van het toestel nooit eenig spoor werd gevonden. Thans is deze zekerheid nogmaals op droevige wijze bevestigd. Bij het visschen in het Noordelijke gedeelte van den Atlantischen Oceaan, op 29 Februari j.1., heeft de Nederlandsche trawler „Eendracht" IJm. 130, onder schipper W. Gravenmakeruit IJmuiden. op 59 gr. 48 sec. N.B., 3 gr. 42 sec. O.L. een pakket opge- vischt. dat de papieren van den verongelukten Ameri- kaanschen piloot 'Parker D. Cramer bleek te bevatten. Terstond na zijn thuiskomst heeft schipper Graven maker het pakket den Amerikaanschen consul-generaal te Amsterdam, den heer Charles L. Hoover, ter hand doen stellen. De heer Hoover verzond de papieren naar het Amerikaansche Staatsdepartement te Washington, opdat zij van daar zullen worden doorgestuurd naar de moeder van den om het leven gekomen vlieger. Het op vele plaatsen door het zeewater aangetaste pakket be vat nog tal van herinneringen aan dc koene poging van de beide mannen om over het Poolgebied van Groen land van de Nieuwe naar de Oude wereld te vliegen. Wellicht het kostbaarste van den inhoud althans voor Cramer zelf, die het papier bij zijn belangrijkste documenten opborg zijn de stukken van den gedeelte lijk onleesbaar geworden laatste brief, die Cramer, toen hij startklaar op het gunstige oogenblik om van Groen land te vertrekken wachtte, van zijn moeder ontving, en die begint met de woorden: „Dear Parker. I hope this will reach you just in time bef ore you start..." Verder bevat het pakket eenige stukken van een sex tant met een gradenboog, verschillende navigatle-kaar- ten van Groenland, IJsland, het Noordelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan en van het Noordpool gebied. Het logboek is gedeeltelijk onleesbaar en trou wens slechts ingevuld tot den achtsten Juli. Behalve WINKEL HET 2-CENT-PER-ROB-FOND6 GEEN PERSOONLIJKE RECLAME. Vrijdagavond had de afdeeling WinkelNieuwe Nie- dorp en Omstreken van het Hollandsch Bloembollen- kweekersgenootschap een vergadering belegd bij den heer R. Laan, waarin de heer C. Preijde. administrateur van het 2 cent per Roe-fonds zou spreken over het nut van onpersoonlijke reclame en de werking van het 2 cent per roe fonds. De opkomst was niet onbelangrijk en de voorzitter zoowel als de spreker verheugden zich in zoo'n belang stelling. Spreker begint uiteen te zetten en te weerleggen de verkeer4e meening, dat het fonds niet veel invloed zou hebben bij de algemeene vereeniging van bloembollen cultuur. Het tegendeel is waar, juist veel invloed heeft het. door welke invloed het dankt aan het voorbereidend werk. dat het heeft verricht en welke invloed zich af- teekent aan de toegekende stemmen aan het H.B.G., n.1. 4, tegen de andere vereenigingen slechts 1 stem in de algem. verg. van bloembollencultuur. Het doet spreker genoegen nog veel belangstelling te vinden, in dezen tijd van bezuiniging om over een onderwerp te spreken dat geld vraagt. Al te ver door gevoerde bezuiniging werkt verkeerd en voor het fonds zou bezuiniging uit den booze zijn, oendat het niet kan worden gemist en het voor het vak noodig is. Het fonds is dan ook niet ontstaan uit een clubje van enkele per sonen, het is gegroeid uit een behoefte en de geschie denis geeft dit duidelijk aan en de eerste sohreden wer- der reeds gezet in de jaren 19211922. Vroeger moest elke demonstratie worden behartigd door enkele vereeni gingen en welwillende personen, men was niet zeker van de gelden en bereikte meermalen niet hetgeen men be oogde. Er was behoefte aan een vast lichaam en fondsen, en zoo kwam tot stand de bijdrage van 2 cent per roe, welke is beteeld met bollen of aanverwante artikelen. En dat dit noodig was bleek reeds in 1925, toen in een brochure, onder don titel „Een ernstig woord" er op werd gewezen, dat men sterk moest staan en moest voorbe reid zijn op andere toestanden. Wat toen reeds gevreesd werd, is werkelijkheid gewor den. Amerika is voorgegaan, anderen zijn gevolgd. 2 Juni 1925 kwam de organisatie tot stand en traden 11 vereenigingen toe, welke zich voor hare leden verbon den de bijdrage te storten, en een fonds te vormen, waaruit zou kunnen worden gewerkt en het C.B.C. de gemeenschappelijke belangen van alle kweekers kon be hartigen. Het werk van het C.B.C. komt ook ten goede helaas aan die kweekers, die van geen organisatie wil len weten en niet willen bijdragen. Het C.B.C. kan daar tegen niets doen, doch optreden daartegen zal moeten komen van de leden onderling. Ook de veilingen zouden in die richting goed werk kunnen doen en enkelen doen dit ook reeds. De niet aangeslotenen staan nog sterk omdat zij op de veilingen gelijke rechten hebben. Welke gemeenschappelijke belangen zijn er? Steun voor wetenschappelijk onderzoek; bevorderen afzetproducten, en deze wel van zeer overwegend belang. De kweekers wilden vrij blijven en van beperking niets weten. De teelt is sterk uitgebreid en nu dient allee in het werk te worden gesteld om die groote teelt aan den man te brengen, welke poging niet uitsluitend aan den exporteurs kan worden overgelaten. Er is wel eens gezegd, de reclame komt alleen den exporteur ten goede, doch spreker moet dit ten stellig ste ontkennen, integendeel, in een groote reclame zit nadeel voor de exporteur. Voor reclame worden de vol gende wegen bewandeld: le. Aanleg van beplantingen in binnen- en buitenland, dit is een tot het groote publiek sprekende reclame, waarvan de resultaten niet te onderschatten zijn. Deze reclame is gevoerd in verschillende landen, zelfs tot in Japan, aanvankelijk had het daar geen succes, doch herhaling wordt oevrwogen. Tijd van planting en aangewezen plaats is meermalen oorzaak, dat men zich voor demonstratie tot tulpen moet bepalen. 2e. Organiseeren en deelnemen aan tentoonstellingen of steun te verleenen voor inzendingen. Het uitgeven navigatie-tabellen zijn tal van adresstrookjes gevonden die vermoedelijk van ontvangen telegrammen afkomstig zijn en misschien door het zeewater zijn losgeweekt. Ook eenen lijst van de geheele inventaris der aan boord zijnde instrumenten en goederen is nog gedeeltelijk leesbaar gebleven, terwijl het Amerikaansche vliegbre vet, dat op 1 April 1930 aan Cramer werd uitgereikt, nog zoo goed als ongeschonden is. Tezamen vormt het pakket echter een armzalig overblijfsel van wat eens de grootsche en gedurfde plannen van twee koene man nen waren. De Amerikaansche consul-generaal, de heer Hoover, ontvingl 't pakket Vrijdag en heeft 't reeds Zaterdag doorgezonden naar het Staatsdepartement te Washing ton, met een betuiging van zijn dankbaarheid jegens schipper Gravenmaker, die voor de gevonden papieren heeft zorg gedragen en ze, na thuiskomst, terstond op zoo correcte wijze heeft gedeponeerd bij de instantie, waar zij behoorden. De „Graf Zeppelin" gestart. Voor een reis naar Zald-Amerlka. Uit Friedrichthafen wordt gemeld: Nadat het luchtschip „Graf Zeppelin" in den nacht, van Zondag op Maandag om 0.25 uur uit de hal was gesleept, is het om 0.33 uur onder leiding van dr. Eckener opgestegen voor zijn eerste reis naar Zuid- Amerika van dii jaar. Vele toeschouwers waren, ondanks het midder nachtelijk uur bij den start, aanwezig, klankfilm operateurs trachtten nog zoo veel mogelijk interes sante beelden en klanken vast te leggen. Een verstekeling. In den nacht van Zaterdag op Zondag was de 22- jarigc kunstnijveraar Amann uit Augsburg in de luchtsc-heepsha) gesloopen. met de bedoeling met de „Graf Zeppelin" naar Zuid-Amerika te reizen. Hij werd echter nog bijtijds ontdekt en aan de politie overgeleverd. Ernstig vliegtuigongeluk in Californië. 7 dooden. V.D. verneemt uit New York: Te Redlands in Californië is het verkeersvliegtuig dat den dienst Los Angeles naar Phoenix onder houdt. in den mist tegen een hoogspanningsdraad gevlogen. Het vliegtuig viel in een boomgaard. Daar bij exploideerde het benzinereservoir. De piloot en de 6 passagiers verkoolden volkomen. Sportvliegtuig neergestort. 1 doode, 1 gewonde. V. D. verneemt uit Dusseldorp: Zondagmiddag is boven het vliegveld Lohausen een sportvliegtuig van ongeveer 30 M. hoogte omlaag gestort. De piloot liep ernstige verwondingen op. De medevliegende mecanicien werd op slag gedood. van broeibollen aan de schoolkinderen, een middel dat steeds veel succes opgeleverd heeft, en de belangstel ling wekt, niet alleen heeft dit de belangstelling van het kind, doch van zijn geheele omgeving. 3e. Verspreiden van lectuur en het houden van radio voordrachten. Met veel suces worden geschriften in ver schillende getallen verspreid, en in diverse talen ge plaatst in hei buitenland voornamelijk in Engeland wordt veel reclame verspreid en beleefde dit boekje zijn derde druk in 5 jaren tijd, welke zal bestan uit 100.000 exemplaren. 4e Het verleenen van subsidie voor het verwaardigen van beelden van goede gewassen. Een belangrijk werk van het C.B.C. is ook het ver leenen van steun aan het wetenschappelijk onderzoek en spreker zet uitvoerig uiteen, hoe onder leiding van ter zake kundige geleerden in den loop der jaren, veel ls bereikt en vele vragen tot een oplossing zijn gebracht, en spr. vestigt er de aandacht op dat ieder kweeker daar kosteloos voorgelicht kan worden. Het laborato rium bepaalde zijn onderzoek tot Ziektebestrijding. Cultuurverbetering. Bevordering van den vroegen bloei. Bevordering van den lateren bloei. Dit laatste is nog In een beginstadium, doch gelukt het, dan is de weg gevonden om afzetgebied te vinden op het Zuidelijk halfrond, hetwelk beteekent een zoo danige verruiming van het afzetgebied, dat overproduc tie voor langen tijd van de baan is. Verschillende in druk verschenen onderzoekingsresul taten, worden ter lezing aanbevolen. Slaagt het onder zoek en de proeven om den bloeitijd aanmerkelijk te kunnen verlaten, dan zijn de daarvoor gemaakte kosten niet te groot geweest en is de bloembollencultuur een nieuwen dienst bewezen, welke verstrekkende voordeelen zal kunnen opleveren. Niet alleen aan eigen laboratori um, dooh aan andere onderzoekstations, wier werk voor de bloembollencultuur van belang is, wordt subsidie ver strekt Voors geeft spr. een inzicht in de administratie van het fonds, welke nogal veel omvattend is. en de juiste opgave van den kweeker van belang is, voor een regel matige afwerking en vaststelling van den aanslag. De aanslag is steeds berekend naar de in het vooraf gaan de beteelde oppervlakte, dit ter voorkoming van recla- me's. Bij de aangifte dient wel duidelijk melding ge maakt te worden van contractteelt, opdat de eigenlijke kweeker wordt aangeslagen. Betalingen per giro worden aanbevolen, ter voorkoming van meerdere kosten en" meer werk. waarvan de besteding van het doel van het fonds wordt onttrokken. In gevallen waarin de betaling moeilijk valt, is met de administratie een regeling te treffen. Kwijtschelding ia echter niet mogelijk. Ten opzichte van de tegenwoordige tijdsomstandighe den is in meerdere afdeelingen naar voren gebracht, om eens een jaar niet te betalen, of de twee cent op één cent terug te brengen. Spreker hoopt echter dat noch het een, noch het ander zal worden aangenomen, als zijnde een groot nadeel voor het fonds, terwijl dit, als instel ling welke het geheele vak omvat, door het vak zelf ln het leven is geroepen en overal werkt. Nu juist in deze moeilijke tijden is samenwerking meer dan ooit noodig, om die weer te boven te komen en met een opwekkend woord om allen het werk van het C.B.C. te steunen, beëindigd spreker zijn rede. Van de gelegenheid om vragen te stellen wordt door enkelen gebruik gemaakt en door den spreker beant woord. Omtrent de vraag hoe over Rusland wordt ge dacht, wordt medegedeeld, dat rechtstreekschen handel met Rusland nog niet mogelijk is. Het Handelsbureau is in Berlijn gevestigd en geld kan vanuit Duitschland niet los gemaakt worden. Langdurig wordt stilgestaan bij de veilingen en het verplichtend stellen aan de leden om deel te nemen ln het 2 cent per roe-fonds, doch alle veilingen zijn nog niet bereid daartoe over te gaan en kan een niet-lid van het fonds op gelijke voorwaarden veilen. Ook komen nog handelingen voor om bij veilingen waar deze verplich ting bestaat, deze verplichtingen te ontduiken, doch daartegen wordt stelling genomen. Op de vraag of de tulpenteelt in Duitschland concur rentie voor onzen handel beteekent, wordt medege deeld, dat die concurrentie niet groot is en maar in een klein deel van Duitschland teelt van tulpen mogelijk is, n.1. ln Sleeswijk-Holstein. Spreker verwacht dat als de andere tuinbouwproducten loonender worden, men zich weer op den teelt daarvan zal toeleggen en de bloem bollenteelt zal verminderen, een teelt waarin men daar niet zoo op ingericht is. Tegengaan van de uitgebreide teelt is iets waar niemand aan heeft gewild. Voor verkoop aan particulieren ls niets aan te doen. zoolang de kweeker zelf zich geen dwang willen opleg gen. Uitvoerig wordt stilgestaan bij de vraag of de ex porteurs ook bijdragen aan het fonds, waar zij de re venuen hebben van den grooteren omzet als gevolg van de gevoerde reclame. Spreker zet uitvoerig uiteen, dat exporteurs niet be talen en bovendien beteekent groote omzet, nog geen meerdere verdiensten voor den exporteur. De groote teelt, wordt bij veel reclame geheel weggewerkt, doch als gevolg daarvan kan de exporteur in den zomer wel duurder moeten inkoopen als waarvoor hij in Decem ber daaraan voorafgaande reeds bij de afnemers con tracteerde. Met genoegen constateert spreker ten slotte dat niet tegenstaande de groote teelt, alles is verkocht en nu weer groote vraag is naar bloemen en al moge de prijs niet hoog zijn, het artikel is nog verkoopbaar, wat van andere tuinbouwartikelen niet kan worden gezegd en bij een gunstiger tijd verwacht spreker weer gunstige resultaten. Met een woord van dank aan den spreker, voor deze zeer interessante voordracht, sluit de voorzitter de bij eenkomst. WARM EN HU I ZEN Vrijdagavond hield de tuinbouwvereeniging „De Noord" een algemeene ledenvergadering in het lokaal van den heer Jb. Wester. Ter vergadering waren 27 leden aan wezig, een geringe opkomst dus. 1. Opening. De voorzitter, de heer W. Gutker, opende de vergadering met de aanwezigen welkom te heeten. Spreker wenschte maar liever niet over den thans heerschenden toestand uit te wijden, daar die ons allen te goed bekend is. De hoop die nog steeds ge koesterd was voor de bewaarkool, is ook jammerlijk misgeloopen. 2. Notulen. Aan den secretaris, den heer K. Mo lenaar, werd verzocht de notulen van de laatst gehou den algemeene vergadering te willen voorlezen. Met een kleine opmerking werd tot goedkeuring overgegaan, on der dankzegging aan samensteller. 3. Finantieel verslag. De gewone ontvangsten hadden bedragen f 324.77, aan uitgaven f 275.95, voor- deelig saldo f 48.82. Exploitatie Druivenserre netto opbrengst f 106.35, aan uitgaven f 141.50, nadeelig saldo f 35.15. De heer P. Vlam Pz. verklaarde boeken en be scheiden te hebben gecontroleerd en alles in goede orde te hebben bevonden, waarna tot goedkeuring kon won den overgegaan. 4. Jaarverslag. Hieruit hebben we vernomen, dat vyf bestuurs- en vier ledenvergaderingen zijn gehouden en tevens dat het ledental is teruggeloopen van 190 tot 120 leden. Verder nog een mededeeling van den planten- ziektenkundigen Dienst, kring Langendijk, over de heerschende rattenplaag. Een zeer afdoend middel werd door genoemde instelling beschikbaar gesteld a f 10.— per K.G. Op de ingekomen circulaire was echter niet vermeld de gebruiksaanwijzing. Besloten is aan den heer Van Herwijnen hieromtrent nadere Inlichtingen te vragen, waarmede de heer Jb. de Groot als correspandent van den plantenziektenkundlgen dienst werd belast. 5. Verkiezing van twee Bestuursleden wegens perio dieke aftreding van de heeren W. Gutker en B. van Duin. De laatste niet meer herkiesbaar wegens toetre ding bij den L.T.B. De heer Gutker werd wederom her kozen, met groote meerderheid, en in de ontstane va cature werd gekozen de heer P. Pie. Beide heeren na men hunne benoeming aan. 6. Verkiezing van een lid van het Centraal Bestuur der C.V.V., wegens periodieke aftreding van den heer W. Gutker. Met bijna algemeene stemmen werd de heer Gutker herkozen en nam wederom zijne benoeming aan onder dankzegging voor het vertrouwen in hem gesteld. 7. Verkiezing afgevaardigden voor de Algemeene Ver gadering van de C.V.V. Hiervoor moesten worden ge kozen vier bestuurs- en acht gewone leden. Evenals vorige jaren werd met goedvinden van de vergadering besloten, dat door den secretaris later zal worden be kend gemaakt aan hun die voor afgevaardigde in aan merking komen. 8. Bespreking verhooging van de minimumprijzen. Voorzitter zeide, dat er tegenwoordig een vrij sterke strooming bestond, die het gewenscht achtte de mini mumprijzen in het voorjaar te verhoogen. De heer P. Slot antwoordde over dit punt al eens met heeren van den Langendijk te hebben gesproken en die ook zeer sympathiek hiertegenover stonden. De heer C. Mink vroeg wat voor soort of hier dan onder gerangschikt werd, of dit dan gold voor uitschot en doorschot. De heer Slot vond het zeer gevaarlijk om kwaliteit te bepalen, wat de ééne bouwer doorschot noemt is bij den ander uitschot. Het gaat er eigenlijk om, de pro ducten toch niet voor niets te geven. De heer Molenaar was van oordeel, dat de minimum prijzen die thans gesteld zijn op 60 cent per 100 K.G., gesteld op 20 cent. ze ook door de exporteurs voor dien prijs werden genomen. Bij wijze van spreken natuurlijk. Spreker meende dat de vraag naar kool zooals van te genwoordig, het denkelijk geen bezwaar zou opleveren, wanneer de minimumprijs was gesteld op f 1 per 100 Kg. De heer A. Hopman noemde het ook een geheel ver keerd iets, dat de vele witte kool die voor halven prijs naar de zouterij gingen, en dan nog de kool, die zooals wij het dan noemen er door loopen, soms voor 30 cent per 100 K.G. van de hand worden gedaan. Dit ook ver knoeit den handel. De heer Klant deelde hierover mede, dat reeds met alle kracht wordt gewerkt dit euvel weg te werken. Spreker voelde ook veel voor het opvoeren van den minimumprijs. Hiermede moet men voorzichtig wezen, er niet te vroeg mede te beginnen, laten we noemen half Februari, begin Maart. Voor dien tijd, meent spreker, zit de kool nog te veel verspreid. De Voorzitter zou het gewenscht vinden, dat de kool die geen 60 cent kan opbrengen, vernietigd zou worden. Het moeilijkst ia natuurlijk: waar halen we de gelden, hiervoor benoodigd, vandaan, het is ons bekend: de vei- lingsvereeniging kan deze kosten niet dragen. Het punt over de minimumprijzen zal op de Algemeene Vergadering in behandeling worden genomen. 9. Voorstellen voor de Algemeene Vergadering der C.W.V. De heer C. Mink informeerde nog naar mo gelijkheid van verlaging van de liggelden voor vaar tuigen die ln de veiling worden ondergebracht en zou hiervan een voorstel willen maken. De opbrengst hiervan nagaande, kwam men tot de overtuiging, dat de vereeniging onmogelijk deze bron van inkomsten kon missen en werd besloten hiervan geen voorstel te maken. Spreker vroeg of nog overeenstemming was verkre gen met de fabrikanten (zouters) over het niet meer contracteeren van witte kool. Deze vraag werd door den heer Slot nader toegelicht, dat het voor de fabrikanten zoo moeilijk ls. Als de tijd van inmaken is aangebroken, moeten ze voldoende kool hebben, ze kunnen werkelijk heel moeilijk buiten con tracteeren, meent spreker. 10. Rondvraag. De heer P .de Groot informeerde of al spoedig tot aflossing kon worden overgegaan van de rentelooze credieten, gegeven door particulieren, ten laste van de veiling. Voorzitter antwoordde dat bij dezen voortgang hier nog geen sprake van is. De heer C. Barsingerhorn bracht ter sprake de aan maningen van de polderlasten die waren rondgestuurd, dan nog, de één moet de waarschuwing betalen, een ander weer niet. De vergadering vindt dit ook eigen aardig, dat de kleine aanslagen worden beboet en de groote niet. Over deze manier van handelen wordt niet erg sympathiek geoordeeld, het zou heel wat soepeler van het Bestuur zijn geweest, de menschen eerst nog eens een kostelooze waarschuwing te sturen omtrent deze nalatigheid. Het bestuur van den Polder kent toch ook de moeilijke tijden! Verder bepleit de heer Klant het vooral laten keuren van aardappelen. Dit ls vooral voor de toekomst van groot belang. De onkosten van keuren bedragen 25 ct. WOENSDAG 23 AJLAART. HILVERSUM (1875 M.) V.A.RA. 6.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper 7.30 Idem; 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Trio Willem Drukker; V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Amsterdamsohe Solisten kwintet o.l.v. Loe Cohen; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Onze keuken door P. J. Kers; 3.00 Leo Fuld, zang. Oost-Joodsche volksliederen; 3.30 Voor de kinderen; 5.30 Vara-septet o.l.v. Is Eijl; 6.00 On derwijsfonds voor de Binnenvaart; 6.30 Het beginselpro gram der S.D.A.P.; 6.50 Muziek van dezen tijd, door het trio Filomusi; 8.00 „De dolende soldaat", drama in drie bedrijven door Martien Beversluis. Op te voeren door het Groot Volkstooneel; 10.30 Persberichten van Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmuziek. HUIZEN (298 M.) N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing: 8.15 Morgenconcert; 10.10 Zang door dameskoor; 10.30 Korte ziekendienst door Ds. Laarman; 11.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jur- jaanz; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Chr. lectuur; 3.00 Con cert door het „Haagsche trio"; 5.00 Kinderuurtje door J. Kooman: 6.00 Uurtje voor de landbouwers J. Haver kamp; 7.00 G. van Ravenzwaay: de reformatieperiode in het muziekleven in dien tijd; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Con cert door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Soli Deo Glo ria"; 9.00 Mattbaus Passion van Heinrich Schütz; 10.30 Vaz Dias en gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Cyclus „De Belgische Sonate"; 5.50 Gramofoon muziek; 6.50 Idem; 9.05 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 2.20 Ellen Palle Andersen zingt Noorsche liederen; 3.10 het orkest van restaurant „Wivex" oJ.v. A. Bendix. HAMBURG (372 M.) 6.50 Operette-concert; 9.50 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M.) 4.20 Concert; 7.20 Dansen en marschen; 9.25 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 3.50 Concert uit Bournemouth; 5.05 Orgelconcert; 9.55 B.B.C.-Orkest; 11.20 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.20 Symphonie-concert. PARIJS-R. (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 9.05 Radio-tooneel. MILAAN (381 M.) 4.15 Kamermuziek: 6.25 Populaire muziek: 6.50 Gramo foonmuziek; 7.50 Gramofoonmuziek; 8.05 Operete. ROME (441 M.) 5.05 Populair concert; 8.05 Uitzending van een opera. WEENEN (517 M.) 7.20 Opertte-fragmenten; 9.35 Zigeunermuziek.. WARSCHAU (1411 M.) 4.55 Omroeporkest; 6.35 Chopln-vertolking door muziek studenten. per snees, wat door enkelen nogal hoog wordt gevonden. De vraag werd geopperd of dit niet goedkooper kon. De Voorzitter antwoordde, dat dit misschien zou gaan als meerderen tot laten keuren overgingen. Den heer Hopman was het opgevallen, dat kool werd gekocht op bonnen en den dag daarna werden verladen. De heer Molenaar verklaarde dat bonnen werden verstrekt, voor die kool, die denzelfden dag wordt verladen. De heer Slot merkte op dat bij zulke gebeurtenissen niet alleen de bouwer, maar ook de koopman gestraft kan worden. Hierop zal streng worden toegezien en controle worden uitgeoefend. De heer C. Barsingerhorn zou actie willen voeren bij het P.E.N., om het vastrecht te willen afvoeren voor de koolschuren. Dit zal weinig baten, antwoordt de Voorzitter, om reden voor koolschuren de zolders niet met vastrecht zijn belast en de beneden-bergruimten voor 1/3 gedeelte. De koolschuren zijn volgens spreker dus niet hoog be last. Do oorzaak van het hooge vastrecht zit ln de bewoonbare oppen-lakte, deze is zeer hoog belast. Willen wij dus actie voeren, moet dit argument wor den aangevoerd. Door de vergadering werd besloten hierover actie te voeren. Hierna volgde sluiting. OUDE N1E DO R P Op j.1. Donderdagavond werd door de „Floraliaver- eenlging" alhier, een ledenvergadering gehouden in café Balk. Aanwezig waren slechts 14 leden. Voorzitter, de heer D. Kriller, heette de aanwezigen welkom en opent de vergadering. Hierna worden de notulen der vorige vergadering ge lezen, welke met een woord van dank aan den secre taris onveranderd werden goedgekeurd. Volgde verslag der commissie voor het nazien der rekening 1931. Geen der commissieleden kon echter op deze vergadering aanwezig zijn, weshalve een Ingekomen schriftelijk rapport van genoemde commissie werd voor gelezen. Op 1 Januari 1931 was het kassaldo f 122.62%. In den loop van het jaar bedroegen de ontvangsten f 735.72, alzoo totaal f 858.34%. De uitgaven waren f 738.34%. Het saldo op 31 December 1931 bedroeg f120. Alles was in de beste orde bevonden en de commissie adviseerde tot goedkeuring der rekening. Aldus werd besloten. Voorzitter brengt den pennlngmester en woord van dank voor het accuraat beheer, er tevens op wijzen de, dat de vereeniging in 1931 circa f 50 extra uitgaven heeft gehad, zoodat we dus ook, wat het financieele gedeelte betreft, over het verloopen jaar tevreden kun nen zijn. Nu volgde er een langdurige bespreking over den aan koop van plantjes voor 1932. Bij eindstemming werd be sloten, om zoo mogelijk, evenals voorgaande jaren, de plantjes bij de firma Kruit te Schagen te koopen, ter wijl er tevens bij het bestuur op aangedrongen werd beslist goede planten te nemen. De data der te houden tentoonstelling werd vastge steld op 18 en 19 September a.s. De heer Wit geeft drie nieuwe leden op. Hierna sluiting. HARENKARSPEL De uitslag van de verloting van de V.A.R.A., afdee ling Harenkarspel, gehouden ln de zaal van den heer 'Pijper alhier op 18 Maart, is als volgt: No. 360 Vara- dyne radio-ontvangtoestel, winnaar P. J. Merrelaar, Moerbeek; No. 142 Kistje sigaren. K. Doekes, Dlrks- horn; No. 3 Doos 4711, A. de Bree, Amsterdam; No. 159 Doos Biscuit, C. Schuit Az., Dirkshorn; No. 175 Doos Bonbons, W. ter Plecht, Tuitjenhorn; No. 200, Kistje sigaren, P. Hoeve, Dirkshorn; No. 232 Electrische thee lichtje, D. Groot, Schagerwaard; No. 193 Kistje sigaren, Jb. Wink, Dirkshorn. Een talrijk publiek woonde deze verloting bij. BARSINGERHORN KOLHORN. Door den heer L. v. d. Welle zal bij zijn te bouwen woonhuis ln den Waardpolder tevens een smederij wor den gebouwd, welke voorzien wordt van de nieuwste werktuigen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 12