Felle brand te Callantsoog. Dubbele woning in vlammen opgegaan. VOLLE AUTOBUS VERONGELUKT. W I E RIN GE N Zondagavond gaf de Commissie voor een eigen ge bouw van de S.D.A.P. een tooneeluitvoering ten bate van bovengemeld doel. Om acht uur was de opkomst nog niet groot, doch eer het doek opging was de zaal matig bezet. De heer C. Basker kondigde het program aan. Opgevoerd werd: Gebr. Kalkoen. De opvoering liet niets te wenschen over, de rollen zaten ln goede handen, zoodat het publiek den geheelen avond volop genoot Vooral de oude Kalkoenen met hun huishoudster en zuster, en dan Leo en Fientje, alle rollen werden schit terend vertolkt Na afloop een gezellig bal. Op 23 Maart as. zal in de zaal van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef spreken voor de S.D.A.P. afd. Wieringen, het Tweede Kamerlid, P. Hiemstra, met als onderwerp: „De crisis en haar gevolgen." Onderwijzersbenoeming. De heer J. J. R. Groos, in de laatste raadsvergade ring benoemd tot onderwijzer aan de O. L. School te Hippolytushoef, heeft zijn benoeming aangenomen en zal reeds op 22 Maart in functie treden. Leger des Heils. Het Leger des Heils uit Den Helder Is voornemens om op Tweeden Paaschdag opnlucht-saraenkomsten met muziek en zang te houden te Den Oever en Hip polytushoef. Woningbouw. Voor rekening van den heer P. Wiegman Az., zal aan den Koningsweg een woonhuis worden gebouwd door den aannemer S. Blaauboer. Herhalingsoefeningen. De dienstpl. M. Westerbeke van de lichting 1926 is opgeroepen om op 7 November voor 20 dagen op te komen bij het le Reg. Huzaren te Utrecht. Aanbesteding Zuiderzeewerken. Op 20 April a.s., zal door den directeur-generaal der Zuiderzeewerken worden aanbesteed het bouwen van vijftien bruggen in gewapend beton in de Wieringer- meer, met bijkomende werken. Raming f200.000.—. J.V.O.-berichten. In verband met de Paaschvacantie alleen de vol gende bijeenkomsten: Op tweeden Paaschdag, 's mid dags drie uur, voor leden en meisjes-adsp. in de Vonk. Na Paschen gaat de gymnastiek weer geregeld door, de eerste Vrijdag na Paschen voor jongens-leden en jongens-adsp. Bijeenkomsten meisjes-adsp. groep II (Westerland) volgens mededeelingen leidster. DEN OEVER. Een goed geslaagde eerste altvoering van Den Oevers Kinderkoor. Het kinderkoor te Den Oever, dat ongeveer een half Jaar geleden is opgericht, door den heer Jb. 1. Hovenier, heeft Zaterdagavond haar eerste uitvoe ring gegeven in de zaal van den heer Jurrie Lont. Opgevoerd werd de bekende kinderoperette „De Fee van de Bron", woorden van Jac. Wilson, muziek van G. Koning. De heer Hovenier heeft zich mogen verheugen ln een goed gevulde zaal en een opgetogen stemming van het publiek. De opvoering zelf stond op hoog peil. de klank van de verschillende koortjes was heel goed en wat meer zegt, er werden geen overdreven eischen aan de zoo teere kinderstem gesteld. De uitspraak was nog niet geheel vlekkeloos, maar alles kan niet in één keer goed zijn., bovendien zijn het kinderen, die wanneer je het tien keer goed voorzegt, het den elfden keer toch lekker weer fout doen. Ook de diverse solopartijen waren in handen der kinderen, hetgeen het cachet van kinderkoor deed behouden. Het zal den heer Hovenier een voldoening zijn dat zijn werk waardeering heeft ondervonden. Eenige stille werkers, nl. den heer en mevr. G. de Jong en mevr. Ambachtsleer. mede hartelijk dank gebracht voor al hun tijd en moeite, welke zij zich hebben getroost bij de Voorbereiding. Mej. Brinkman, die de solopartijtjes en dans heeft inge studeerd, werd met bloemen vereerd. Een kleuter ovórhandigde namens de koorklasse, den heer Hove nier een mooie bloemenmand. Een goed geslaagde uitvoering. DEN HAUKES. De besteller der Posterijen, de heer Theunisse van Sluis I, kwam zoodanig met zijn motorfiets te vallen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, waar de geneesheer een enkelkneuzing constateerde. Moderne reclame. Maandagavond gaf de Firma Van Nelle een film avond in het café van den heer K. Halfweeg te Den Haukes. Om te ongeveer half acht sprak de heer Van Steenwijk een openingswoord. Daarna kregen we een natuurfilm over Baarn. Vervolgens d<* groei van de koffie en dan nog de film van plant tot het be kende van Nelle's pakje koffie. Daarna sprak de heer Van Steenwijk over koffie ln het algemeen en over Van Nelle's koffie in het bijzonder. En tot slot voor de pauze, een film, de bewerking in de fabriek. In de pauze werd aan iederen aanwezige een kop koffie aangeboden. Tot slot werd toen nog een komi sche 2-acter vertoond. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Naar wij vernemen zal de Cinema Americaln den eersten Paaschdag met het schitterend filmwerk „De gevaren der Jeugd" in het café van den heer Modder een voorstelling geven en den 2den Paasch dag bij den heer Modder in Hoogwoud met het zelfde nummer, wat drie weken aanéén stuk ln Amsterdam geprologeerd is geweest Op Zaterdag 26 Maart komt de Cinema Americain roet dezelfde film te Kolhorn in het café van de Wed. Jonker. Men verzuime niet dit schitterend werk te gaan zien. ST.-MAARTENSBRUG. Zaterdagavond hield de Oudercommissie een vergade ring in het lokaal van de Openbare Lagere School. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer J. Keuris, alle aanwezigen hartelijk welkom, ln 't bijzonder den heer Leeuwen, het nieuwe hoofd der school en mevr. Leeuwen. Verder sprak hy zyn voldoening uit over de flinke opkomst, wat z.i. een verheugend verscbynsel is. In de hoop dat deze belangstelling zou biyven voortr duren, werd het woord gegeven aan den secretaris, den heer C. Nierop, voor het lezen der notulen van de vo rige byeenkomst. Deze werden onder dankzegging godgekeurd. Vervolgens werd overgegaan tot behandeling van punt 3: Bespreking actie tegen het wetsontwerp-Terpetra De heer Leeuwen gaf in zyn toelichting een zeer dui delijk overzicht van de verschillende nadeelen, die deze nieuwe wet voor het onderwys, speciaal op de platte- landsscholen, zal opleveren, Na deze uiteenzetting werd gelegenheid gegeven tot het bezichtigen van handwerkjes en teekenwerk, door de leerlingen vervaardigd. Gedurende deze aangename bezigheid werden den aanwezigen chocolade en koekjes aangeboden- Na de rondvraag, die weinig belangrijks opleverde, werd tot sluiting overgegaan. In zijn sluitlngswoord waarby voorzitter dank bracht aan den heer Leeuwen voor zyn uiteenzetting en de opgekomenen voor hun belangstelling, wekte spreker de aanwezigen op deel te nemen aan de protestvergadering tegen het nieuwe wetsontwerp, welke gehouden zal wor den te Schagen op Woensdag 23 Maart, Reeds dadeiyk gaven zich een 30-tal deelnemers op. Besloten werd vele niet aanwezige ouders en andere belanghebbenden alsnog tot deelname aan te sporen. Het was een uitstekend geslaagde avond, waarop de oudercommissie met voldoening kan terugzien. 'T ZAND. Den bouw van een burgerwoonhuis, in de plaats van de laatst verbrande woning, bij de boerderij van aen heer R. Hoogschagen, is door den eigenaar La- man Trip opgedragen aan den timmerman-aannemer P. Veeter, Koegras. 't Zand. De Vereeniging Nut en Genoegen hield op Zaterdag avond 17 Maart jl. haar 3e Nutsavond van den af- gelcopen winter bij Schrieken op de bovenzaal. Ge zien het vergevorderde seizoen waren veel leden, welke om dezen tijd bij hun vee moeten zijn. niet aan wezig. Dit in aanmerking genomen, was de opkomst heslist bevredigend te noemen en vernamen wij daar we den avond zelf niet meemaakten dat het bovenal zeer gezellig moet zijn geweest. Nadat de voorzitter Dr. Oterdoom den avond had geopend, waarbij hij vorenstaande opmerkingen ongeveer me de memoreerde, werd aan de afwerking van het pro gramma begonnen. Achtereenvolgens werd ten beste gegeven: Verschillende passages, voorgelezen door Dr. Oterdoom uit het boek van Het Verraad van de serie Merijntje Gijzens Jeugd, door A. M. de Jong; De Weddenschap door S. Vogelzang: Hoe mijn Tante Mietje de krant leest, door J. Vogelzang en daarna pauze. Na de pauze werd opgevoerd het toonespel „Dolle Dries waaraan hun medewerking verleenden de dames E. Holema. C. Schrieken en A. Zeeman en de heeren C. Verseput, J. Vogelzang. S. Vogelzang, en J. Weij. Daarna door S. Vogelzang: Hannes verhuurt kamers en W.C. en verder: Een offer voor het Va derland, Het Wijnglas, en Joopie met haar Peren, al len door Dr. Oterdoom. Het was pl.m. 1 uur toen de voorzitter zijn sluitingswoord sprak, hierby een elk opwekkend om er a.s. herfst met frisschen moed voor te springen om daardoor ons Nut te laten groeien en bloeien. We vernamen dat op Donderdagavond den 31 de zer a.s., uitgaande van het Provinciaal Electriciteits- bedrijf te Bloemendaal bij den heer Schrieken een propaganda filmavond zal worden gehouden. Verdere bijzonderheden daaromtrent ontbreken tot heden. SINT MAARTEN VALKKOOG. Zaterdagavond gaf de Vereeniging „Nut en Genoegen" haar 2e winteravondje van dit seizoen, In het lokaal van den heer J. van Schoort, alhier. In tegenstelling met voorgaande avonden werd deze avond niet gevuld met stukjes en voordrachten door de leden, doch trad voor de vereeniging op Mej. Maartje Bierman, decla- matrice te Oosthulzen. Toen voorzitter dan ook te 8 uur de byeenkomst open de, werd door hem de mededeeling gedaan, dat heden het 5-jarig bestaan der vereen, werd herdacht en dat de werkende leden van voorgaande keeren, deze keer rustig konden genieten van hetgeen dezen avond ten tooneele zou worden gevoerd. Voorts bracht spr. dank aan den heer Burgemeester, dat deze aan de uitnoodl- ging tot bywonen van dit avondje gehoor had gegeven, waarna door voorz., by ontstentenis van den secreta ris de notulen werden gelezen, welke, als altijd, een getrouw verslag van den voorbaanden feestavond be vatte. Hierna kregen wy een 3-tal zangnummers, ten gehoore gebracht door het Valkkooger kerkkoortje, dat na de pauze nog een 3-tal nummers ten gehoore bracht, welke de aanwezigen ten volle voldeden. Mej. Bierman gaf voor de pauze een 4-tal schetsjes te hooren, zoowel ernst als luim en gaf hierbij blijk een goede keuze te hebben gedaan, daar zoowel het een als het ander de onverdeelde belangstelling verkreeg. Na de pauze was het dezelfde die voor ons optrad, doch thans Westfriesche boerin, waarby bleek dat dit haar genre was en zij bij de vertolking hiervan door voordracht en mimiek de aanwezigen onbedaarlijk heeft laten lachen en den avond tot een recht genoe- gelljke heeft gemaakt. Wij roepen haar dan ook een tot weerziens toe. Ook ontbrak de noodlge muziek niet, daar een 5-tal jongelui ons op een zestal nummers mooie en opge wekte muziek vergastte en gedurende de pauze door hun muziek de aanwezigen ln een vroolijke stemming hield. Te 1 uur sloot voorzitter deze goedgeslaagde by eenkomst, bracht allen voor de betoonde medewerking dank en hoopte dat de vereeniging nog vele jaren mag bestaan, daar zy voor ons kleine dorpje een behoefte is. DEN HELDER Zondagavond heeft hier een zeer ernstig verkeerson geluk plaatsgegrepenom ongeveer half 7 naderde op de fiets een pl.m. 30-jarige man langs het Noordhol- landsch Kanaal: uit de andere richting kwam een auto. toebehoorende aan garage Mol. en bestuurd door een van diens chauffeurs. Volgens deze chauffeur is de 30- jarige persoon dronken geweest en wel zoodanig, dat hy van links naar rechts met zijn flets over den weg la veerde. Hoe het ook zy. de man werd met grooten vaart aangereden, ongeveer voor de vuilnisbelt. De aldaar wo nende conciërge en zijn vrouw waren dadelijk bij de hand, om den zwaar gewonden man, die bulten bewust zijn was, te helpen. Inmiddels werd een dokter gealar meerd, en verscheen dr. Proost op de plaats des on- heils, die dadelijk overbrenging naar het Marine-hospi taal gelastte. Vanaf het vliegkamp De Koop werd de politie opgeroepen, die na eenigen tyd eveneens ver scheen. Toen wij by de vrouw van den conciërge eenige Inlich tingen verzochten, merkte deze op, dat volgens haar de auto nog een aanzienlijk eind gereden had. ondanks de bewering van den chauffeur, die direct geremd zou hebben. Van een en ander konden wy nog geen defini tieve gegevens verzamelen. Zondagsavonds laat was de aangered ene nog steeds niet tot het bewustzijn gekomen. De politie zet het onder zoek naar een en ander voort. Maandagmorgen om ongeveer acht uur naderde uit de richting De Kooij een melkauto, toebehoorende aan den heer Koorn, alhier, en geladen met volle bussen melk Toen hü de nieuwe bascuulbrug over was, en htJ, om op de binnenhaven te komen, nog een andere brug over moest, heeft hij niet uitgekeken (naar ons tenminste de aanwezige brugwachter meedeelde) en niet gezien, dat de ketting al gespannen was, en de brugwachter al aan 't draalen was om haar te openen. En aldus geschiedde het dat de auto tegen de boom aanbotste, en er eenige bussen met hun kostelijke en kostbare inhoud over de keien gingen. De auto was niet zwaar beschadigd, of schoon voor den heer Koorn dit vooral weer een scha depost be teekent ANNA P AÜLOW N A Uitvoering Concordia. De muziekvereeniging Concordia van Breezand gaf Zaterdag JJ. een uitvoering in Veerburg ten bate van het Crisiscomité. De belangstelling was zeer gering jammer voor het crisiscomité en voor de uitvoerende ver eeniging, die zeker een volle zaal verdiende, voor de. behoudens een enkel klein ongelukje, zeer goede en vaak mooie weergave van de lang niet gemakkelijke nummers. Jammer ook voor de velen die by voorverkoop een kaart kochten, doch niet het concert bijwoonden, zy hadden □u dicht by huls, dus op gemakkelijke wijze, kennis kunnen maken met een plaatseiyke vereeniging, die toon de er te mogen zijn. Die voorverkoop van plaatsbewijzen had gemaakt, dat het doel van Concordia, het crisisoomité te steunen wel was bereikt, doch daarby zouden we op kunnen merken dat de verwachtingen dienaangaande toch ook niet ver vuld waren. De Voorzitter van Concordia, de heer B. de Vries, dankte in een slotwoord de aanwezigen voor hun aan dachtig gehoor en betreurde de geringe opkomst van het publiek. De hoofdzaak was wel het finantieele deel en spr. dankte in dit verband de dames, die zich belastten met den voorverkoop, doch een goed gevulde zaal had toch prettiger aangedaan. Van het dag. bestuur, van het crisiscomité, de heeren Lovlnk, Keuris, Lubbert en den heer Keyzer, was bericht DOOR DE GUNSTIGE WINDRICHTING ZIJN NAAST LIGGENDE PERCEELEN GESPAARD GEBLEVEN. CALLANTSOOG. Gistermiddag, omstreeks kwart voor twee werd ons ander® zoo rustige dorp opge- sohrlkt door het geroep van brand! Het bleek, dat het vuur midden ln de bebouwde kom woedde en wel in het dubbele woonhuis, waarin gevestigd zyn de bakkerij van den heer P. Slijkerman en het winkelhuls van den heeT J. Hoek. In zeer korten tyd stond het flinke perceel met achtergelegen schuren in lichte laaie, en dreef een De brandweer, die onmiddeliyk na het uitbreken van den brand aanwezig was, heeft haar aandacht dan ook voornameiyk moeten bepalen tot de beide naastliggende peroeelen. Aan het blusschen van de vlammenzeevlel niet te denken en bovendien belette het ontzettend roo- ken een krachtdadige bestrijding van het vuur. En het zou nog feller worden. Gelukkig nam de wind eerder af dan toe; ware dit niet het geval geweest, dan zouden niet alleen de perceelen ernaast, zooals boven reeds ge zegd, groot gevaar geloopen hebben, doch tevens de hul zen aan de overzyde van het plein, waarvan er een drie tal met riet gedekt zijn en door de enorme droogte van den laatsten tijd licht ontvlambaar waren. Doch zóóver is het niet gekomen en inmiddels was het vuur door gebrek aan voedsel reeds aan het verminderen. Het was echter zóó vlug gegaan, dat In een ruim uur tyds het gebouw tegen den grond lag en de spuit uit de Groote Keeten, die nog ln allerhaast gerequireerd dichte vonkenregen in de richting Zuid-Noord over het dorp. Overigens is het minsschien aan deze gunstige windrichting te danken, dat de brand by dit enkele per ceel is gebleven. Was zy zoowel wat meer West of OoBt geweest, dan zou aan den eenen kant de pasgebouwde slagery van den heer Prins en aan de andere zyde het raadhuis gevaar geloopen hebben mede een prooi der vlammen te zijn geworden. De betrekkeiyke breede ruim ten tusschen deze twee perceelen en het brandende huis zullen er eveneens wel toe bijgedragen hebben om het gevaar van aantasting door het vuur te bezwe ren. Toch heeft men de slagery van den heer Prins nog met brandzeilen moeten bedekken en ook de muur van het raadhuis, gekeerd naar het brandende perceel, was door de felle hitte van het vuur, reeds flink warm ge worden. Het gevaar voor het gemeentehuis was aanvan- keltyk zelfs zeer groot, doordat de brand achter is aan gekomen en dit gevaar eerst verminderde toen de vuur zee meer naar het Noorden ging en de vonken en vlam men van het raadhuis afdreven. was, niet eens meer dienst behoefde te doen. Er is dan ook letteriyk niets gered kunnen worden, daar de b^ woners, die aan het middagmaal gezeten waren. Juist genoeg tyd hadden om zichzelf uit het brandende huis te redden. Wel heeft de knecht nog kans gezien om het brood, dat nog ln den oven lag, er uit te halen. Zooals gezegd', is de brand achter aangekomen en wel boven op zolder. Hoe hy ls aangekomen, is tot nu toe onbekend. De eigenaar van hot perceel, de heer Siykerman, was verzekerd. Voor negen Jaar terug ls op dezelfde plek de boerderij, die daar Btond en waarin eveneens een broodbakkerij was gevestigd, in vlammen opgegaaft. Van den burgemeester, Mr. D. Breebaart, die op het terrein aanwezig was, vernamen we, dat hy voor een begrafenisplechtigheid naar Barsingerhom was, maar na het uitbreken van den brand onmiddeiyk opgebeld ls geworden, waarop htf* zich ln allerijl naar zyn ge meente terug heeft begeven. van verhindering gekomen. Het verheugde spr., dat de heer Stammes lid van het comité, aanwezig was. Deze betuigde namens het crisiscomité dank voor het geen Concordia deed, en verzekerde, van haar muziek genoten te hebben. BREEZAND. D.O.K.E.V. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter, den heer K. Waiboer, zette de damesafdeeling van D.O K.E.V. met eenige sierlyke vrije oefeningen de uitvoe ring in, die Zondag in de zaal van den heer Jb. Borst gegeven werd. We zullen de verschillende nummers van het pro gramma, een dertiental, niet afzonderiyk nagaan, doch zouden kort samenvattend kunnen zeggen, dat ze werden uitgevoerd op een even goedverzorgde wyze als het gedrukte programma er uitzag. Het vrij talrijke publiek wist het gebodene te waar- deeren en beloonde menig goedgeslaagde oefening met een applausje. Naast het sierlyke en soms zware werk der ouderen was het, zooals altyd, de ernst van de jongsten, waarmee zy hun oefeningen maakten, die ons trof. Op de gezichten is te lezen, dat ze daarnaast er zelf niet weinig vreugde aan beleven, byna net zooveel alsde diverse vaders en moeders, die met trots de verrichtingen van hun kroost gadeslaan. Een goed geslaagde avond, iets te lang zouden we zeggen, vooral met het oog op de jeugdige medewerken den. Aan het slot kon de heer Waiboer aan het publiek een welverdiend pluimpje geven voor de stille aandacht, terwyl de rustige bescheiden manier, waarop de muziek de oefeningen begeleidde, voor zoover dat niet door middel van gramofoonpla'^n geschiedde, evenzeer waar deering verdiende. NIEUWE N 1 ER O RP Op initiatief van den burgemeester dezer gemeente is ten raadhulze een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een plaatselyk crisiscomité. Hoewel men van oordeel was dat in de verschillende nooden be hoorlijk werd voorzien, achtte men het toch wel ge- wenacht, dat als nog een comité werd opgerioht, waartoe dan ook werd besloten. Voorzitter is de heer P. Pluister. burgemeester: se cretaresse Mevr. Brouwer—Visser, onderwijzeres o. 1. s. Leden de heeren Pastoor van der Burg, Ds. Haars, doops gezind. predikant en C. v d. Haagen, voorz. midden stand svereeniging. Het bestuur van de tuinbouwvereenlging mede aange zocht, bad bericht gezonden geen zitting te willen ne men, terwyl het bestuur van den landarbeidersbond wel een afgevaardigde ter vergadering had gezonden, maar aan deze geen vrijheid had gegeven om in het oomité zitting te nemen. Binnen enkele dagen zal de burgerij per circulaire met het een en ander op de hoogte gebracht worden en de gelegenheid gegeven worden, bydragen te sohenken. LAN GENDIJK ken, óf nog niet klaar gekomen zijn en ook wel niet klaar zullen komen op de >pen geldmarkt voor het leenen van de noodiee gelden. Het gevolg hiervan zal dan ook wel zijn, dat de Regeering de benoodigde gel den zal moeten voorschieten in den vorm van een leening. De bedragen, waarover de tuinders nu beschikking hebben gekregen, zijn een bespotting van wat zij be hoorden te zijn. Er zal daarom opnieuw een daadwer kelijke actie moeten worden ingesteld, ten einde te he.werken, dat het tuinbouwbedrijf de moeilijke tijden kan doorworstelen en er tevens bestaanszekerheid voor te kriigen. Eindelijk dan is er een begin van uitbetaling geko men van de door de Regcering verleende rentelooze voorschotten. Het heeft wel lang geduurd, wat niet zoo bijzonder erg is, doch erger is bet, dat men op verre na niet heeft gekregen wat men noodig zou heb ben voor instandhouding van het bedrijf. Het lijkt er niet naar. In de 4 Langendijker gemeenten was voor ongeveer f400.000 aangevraagd en de uitbetaalde som is f 00.000. Daar kan nu nog ongeveer 40.000 bijkomen, als het restant wordt uitgekeerd, zoodat er veel min der ten behoeve van de tuinbouwers is gegeven dan waarop men had gerekend. In Oudkarspel is ongeveer f20.500 uitbetaald, te Noordscharwoude ruim f 16000, Zuidscharwoudo f21000, Bioek op Langendijk ruim f26000. In alle ge meenten is het aantal tuinbouwers ongeveer hetzelfde, waaruit mag worden afgeleid, dat Zuidscharwoude en Noordscharwoude het schrielst btdeeld zijn, vooral als men weet, dat de twee beste bedeelde nog niet tot de armste bchooren. Hoewel aan Langendijk de noodige gelden beschik baar waren, zijn er ook gemeenten in dit. tuinhouw- district, die óf zelf niet ovei eigen middelen beschik- Ercstig ongeluk nabij Hasselt in Belnië na den voetbalwedstrijd BelgiëNederland. De volle bus tegen een boom gereden. Eén doode en twee zwaargewonden. Zondagavond ls een autobus uit Nleuwenhagen, waar in een aantal voetbal-enthousiasten uit Heerlen en om geving, die in Antwerpen den wedstrijd BelgiëNeder land hadden bijgewoond, op den terugweg naar huls bij Hasselt (België) tegen een boom gereden. De bus werd zwaar gehavend en drie inzittenden ze kere J. en S. uit Heerlen en een derde wiensn aam nog onbekend is, werden zwaar gewond naar het ziekenhuis te Hasselt overgebracht. Eenige doktoren, die achter de autobus reden, verleenden de eerste hulp. De andere inzittenden van de bus liepen allen welis waar verwondingen op, doch konden hun weg vervol gen. Neder vernemen wy nog, dat een der slachtoffers, de kapper J. Jossaert uit Nieuwenhagen, in het ziekenhuis is overleden. Hy laat een vrouw met twee kinderen achter. Relaas van een ooggetuige. Omtrent het ongeluk vertelden ooggetuigen nog het volgende: „We hadden den chauffeur gezegd, maar kalm te rij den, we hadden immers tyd genoeg, we konden ln de bus slapen. Het ging dan ook met een matig gangetje van 35 a 40 KM. verder. Twaalf KM. van Hasselt af gebeurde het ongeluk. Wy waren het Belgische dorpje NIst, nabij Hasselt, voorbij, toen eensklaps het ongeluk gebeurde. Wy hoor den een gekraak en zagen den rechterwand van de' bus scheuren. Wy zaten achterin. Vyftlen personen werd uit den wagen geslingerd. Dezen aanblik en dat gegil zullen wy nooit vergeten. Het was verschrikkelijK- Wy togen aanstonds te hulp en vonden het eerst Jos saert, onder zyn oogen zaten twee glasscherven, die we uit zijn hoofd trokken; hij was bewusteloos. Wy vonden nog Sch. en Kemp, de derde zwaar gewonde uit Heerlen. Dadelijk werd Hasselt opgebeld om geneeskundige en geesteiyke hulp; beide kwamen spoedig. Jossaert bleek inwendige kneuzingen te hebben opg*- loopen, terwijl een rib door de long was gedrongen.Hem werden de laatste H.H. Secramenten toegediend. Sch. had een dubbele breuk aan beide beenen en had een ervan gebroken. De minder ernstig gewonden begaven zich met een Hasseltsche bus naar huis. waar zy om half vier aankwam. De overigen werden In de kliniek te Hasselt opgenomen." Oververmoeide chauffeur sliep. Volgens verklaring van de Belgische politie was de chauffeur ln slaap gevallen toen het ongeluk gebeurde. Hij was oververmoeid. Hy had van Zaterdagavond half elf tot Zondagmorgen half zeven aan éen stuk gereden. In Antwerpen moest hy nog een band plakken, die onderweg was stuk gegaan. De man, die slechts een lichte schram aan de hand had, doch uiteraard zeer ontdaan was, werd door de politie gearresteerd, in af wachting van het parket.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6