SCHOOL-VOETBAL WEDSTRIJDEN BOERENLEENBANK TE WINKEL. Radioprogramma VAN DEN N.H.V.B. Uit onze omgeving. De Noord-Hol]. Voetbalbond organiseert telken jare schoolvoetbalwedstrijcen in zijn gebied. In het district West-Friesland hebben deze wedstrijden reeds een paar jaar plaats gehad op het terrein der ver. Sparta te Schagen, en het ligt dan ook in de bedoeling om ook dit jaar na de Paaschvacantie de wedstrijden wederom te doen spelen. Hoewel deze wedstrijden over geheel Noord-Hol land met stijgend succes plaats vinden, mogen zij zich in West-Friesland nog niet in die deelname ver heugen als eigenlijk in het belang der jeugd ge- wenscht was. Schoolvoetbal geniet wel medewerking van onder wijskrachten in West-Friesland, maar toch moet ons de opmerking van het hart dat in onderwijskrin gen ten opzichte der voetbalsport voor onze jeugd nog tamelijk veel lauwheid bestaat, om van tegen werking maar niet te spreken. Wij willen dan ook niet nalaten om de voordeelen van jeugdvoetbal nog eens even nader te bezien. Ieder die met kinderen omgaat weet de groote drang naar bewegingsvrijheid, de baldadigheid der Hollandsche jeugd vindt voor een groot deel ver klaring in het feit dat leiding ontbreekt bij haar zin naar beweging. Anderzijds verhoogt schoolsport het saamhoorig- heidsgevoel der leerlingen, leert het individu zich ondergeschikt maken aan het geheel en werkt karak- tervorraend door het ontwikkelen van vele deugden die door sportbeoefening naar voren komen. Ook is sport voor onze schoolgaande jeugd 'van groote waarde vanwege den weldadigen invloed, wel ken alle sport op bloedsomloop, ademhaling,zenuw stelsel en spiergevoel uitoefent. De school wedstrijden voor West-Friesland worden te Schagen gespeeld omstreeks half April. Wij wen- schen dan ook onze schoolvoetbalcommissie alle suc ces toe bij haar ernstig streven naar sportbeoefening voor jeugd en hopen en vertrouwen dat alle scho len in onze omgeving een elftal kunnen samenstel len en laten deelnemen aan dit jeugdtournool. Volle digheidshalve onderstaand de wedstrijdbepalingen, waar wij aan toevoegen de alg. bepaling dat de wed strijden uitsluitend op werkdagen gespeeld worden. ALGEMEENE WEDSTRIJDBEPALINGEN. Artikel 1. Er wordt gespeeld in verschillende afdeelingen volgens afvalsysteem, waarbij leeftijdsgrenzen in aanmerking worden genomen. Artikel 2. a. Spelers, uitkomende in afdeelingen, bestemd »oor elftallen van scholen van voortgezet onderwijs mogen niet ouder zijn dan 19 jaar. b. Spelers, uitkomende in afdeelingen bestemd De Boerenleenbank vergaderde op Maandagavond ten huize van den heer R. Laan. De vergadering wordt bijgewoond door 21 leden. De heer G. J. van Leersum. lid van het bestuur, neemt op verzoek van het bestuur het voorzitterschap waar, en opent de vergadering. In zijn openingswoord spreekt de Voorzitter over de slechte tijden, waardoor land- en tuinbouwers en alles wat daarmede in verband staat en stelt zich de vraag of de toestand, hoe treurig, nog niet treuriger zou zijn, wanneer er geen boerenleenbanken zouden zijn. Dit wil nog niet zeggen dat in alle gevallen de behulpzame hand kan worden geboden, doch er wordt getracht, met in achtneming van de belangen van bank en de beleggers, datgene te doen wat kan worden ge daan. In deze vergadering wordt voor het eerst gemist als kassier, de heer Jb. Spaans. Vanaf de oprichting ls de heer Spaans die medeoprichter was, kassier geweest tot 31 December 1931. Omstreeks 19 jaren, heeft hij zijn kraohten gegeven aan de bank, die hij heeft zien groeien en die zijn volle belangstelling had, totdat hij helaas om gezondheidsredenen moest bedanken. In bestuur en raad van beheer is de heer Spaans op de meest eervolle wijze ontslag verleend en hulde gebracht voor zijn werk en de voorzitter herhaalt dit gaarne in deze algemeene ver gadering en naast een hulde voor zijn vele werk, den hoop te voegen, dat de heer Spaans nog lang van zijn welverdiende rust zal mogen genieten. Het woord richtende tot den nieuwen kassier, den heer J. de Veer. spreekt de voorzitter, naast een gelukwensch, met de benoeming, de hoop uit, dat de nieuwe kassier een waardig opvolger van zijn voorganger moge zijn. (Instemming). De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd met een woord van dank aan den secreta ris. De heer Jb. Th. Broersma zegt de vorige vergadering te hebben voorgesteld, om een salaris van f 200 toe te kennen aan den directeur. Nu we echter ln een tijd van •bezuiniging leven en bpvendlen een nieuwe kassier is benoemd, die geheel voor zijn taak berekend is, komt spreker daarop terug en zou nu geen of een kleiner sa laris willen toekennen. De Voorzitter zegt dit nader te zullen behandelen bij punt 10 der agenda. Mededeelingen bepalen zich tot de kasslersverwisse- ling, welke ln den aanvang reeds werd gezegd. Ingekomen stukken. Van het gemeentebestuur is bericht ingekomen, dat voor aansluiting aan het telefoonnet van den heer J. de Veer een palenrij zal komen vanaf Lutjewinkel tot den heer de Veer, over de geheele lengte ln den weg, en waar alles wordt gedaan om de wegen ruim en breed te maken, zag het gemeentebestuur dit liever niet. Een on- dergrondsche leiding is te prefereeren en zou mlssohier verkrijgbaar zifn als de gemeente de gleuf daarvoor voor eigen rekening nam, te schatten op 2500 M. keer 10 ct. per M. Dit offer ls echter voor slechts één aansluiting te bezwaarlijk en verzocht derhalve of de belanghebbende in deze de Boerenleenbank daarin wenscht bij te dra gen. Het bestuur en de raad van toezioht meenen deze kosten bulten de algemeene vergadering om niet voor de bank te mogen nemen. Nu echter de tegenwoordige kassier 2% maand heeft gewerkt, is de vraag te stellen, is de behoefte aan tele foon gebleken. De Voorzitter stelt den vergadering de vraag of men telefoon noodig acht. De heer J. Vethman verwacht dat aansluiting over Kolhorn voordeeliger is. De heer J. de Veer zegt liever in den kring Winkel te blijven, anders moet elk gesprek worden betaald. De heer J. Vethman Jz., stelt ook de vraag of de te genwoordige regeling het noodig maakt De heer C. Amels acht het in dezen tijd niet noodzake lijk. Met den heer Spaans is er nooit van gehoord en het ging ook goed. De heer J. Koster vraagt voor wie het abonnement is, voor den kassier of de bank. De Voorzitter zegt: Als het noodig is, komen de kos ten voor de bank. De heer J. Koster ziet dan alleen de vraag: Is de ver voor elftallen van scholen van gewoon lager onder wijs. mogen niet jonger dan 11 jaar zijn. Zij moeten op 1 Maart voor de e.k. wedstrijden nog lid van hun school zijn. Artikel 3. De spelers moeten als leerling zijn Ingeschreven op de school voor welker elftal zij uitkomen. Zij mo gen slechts voor één 11-tal uitkomen. Artikel 4. a. De wedstrijden in afd. voortges. ondenvijs du ren ten hoogste 2 maal 45 min., die in afd. Gew. L. O. ten hoogste 2 maal 30 min. b. Bij gelijk spel in afd. Voortgez. O. wordt de wedstrijd 2 maal 7J4 min. verlengd. Is na deze ver lenging nog geen beslissing verkregen, dan worden door iedere partij 3 strafschoppen genomen: de partij, die de meeste doelpunten uit deze strafschoppen weet te maken, wordt geacht den wedscrijd te heb ben gewonnen. c. Bij gelijk spel in afd. Gew. L. O. worden ter verkrijging eener beslissing onmiddellijk door iedere partij 3 strafschoppen genomen. Alleen in de finale wordt, ter verkrijging van een beslissing bij gelijk spel. de wedstrijd 2 maal 5 min. verlengd. Is na deze verlenging nog geen beslissing verkregen, dan wor den op de gewone wijze door iedere partij 3 straf schoppen genomen. Artikel 5. Er wordt vnor een elftal als regel, behoudens zeer bijzondere gevallen niet meer dan één wedstrijd per dag vastgesteld. Artikel 6. Bij wedstrijden in afd. Voortgez. Onderwijs is het gebruik van bal No. 5 voorgeschreven, bij wedstrij den in afd. Gew. L. O. bal no. 4. Artikel 7. Een elftal, dat een kwartier na den vastgestelden tijd niet met 8 gerechtigde spelers op het terrein aan wezig is, wordt geacht den wedstrijd te hebben ver loren. i Artikel 8. Van de beslissingen van den scheidsrechter is geen protest mogelijk. Artikel 9. Spelers, die door den K NV.B. of een erkenden Bond gpschorst of geroyeerd zijn. mogen niet in de schoolwedstriiden uitkomen. Tevens zijn van deelna me uitgesloten die leerlingen welke om gezondh^ids- rerlenen van het onderwijs in de lich. oefening zijn vrijgesteld. Personen, die om gezondheidsredenen of onge schiktheid door Medici voor een vereeniging werden afgekeurd, mogen niet aan de schoolwedstrijden deel nemen. Artikel 10. Van het bepaalde in bovenstaande artikelen, be halve art. 9 kan Innr dp districtscommissie In bijzon dere gevallen ontheffing worden verleend. De schoolvoetbalcommissie van den N.H.V.B. voor het district West-Friesland bestaat uit de heeren Niestadt, Van der Seide, De Groot en Watertor. Cor respondentie-adres Ged Gracht 24. Schagen. gadering bereid die kosten te betalen? In de tweede plaats komt dan de vraag: wenscht men Iets bij te dra gen om een ondergrondsche leiding te krijgen en heeft men er Iets voor over om die palenrij te weren. De tele foon komt toch. die ls aangevraagd en toegezegd. De Voorzitter meent dat die aanvrage kan worden in getrokken, wanneer uit de verkregen praotijk de behoef te niet zou blijken. De heer D. Brugman Jbz. ziet het als een teeken des tijds en zal het toejuichen als het komt. Uitbreiding van het telefoonnet ook ten plattelande zal spr. gaarne zien en voorts moge wel niet alle leden aangesloten zijn. doch verschillende leden en Instellingen, die met de bank ln relatie staan, hebben wel telefoon. De heer Porte aoht telefoon noodzakelijk, doch ls te gen bijbetalingen. De heer J. Vethman Jz. vraagt of de kassier er zelf iets voor over heeft De heer J. de Veer zegt, dat het er niet toe doet wie betaalt. Is er voor de bank behoefte aan. dan de bank. De heer Porte zegt dat bij de benoeming van den heer de Veer tot kassier, met het oog op zijn afgele gen woning ls gezegd dat er telefoonaansluiting zou ko men. Spr. vraagt of dit een benoemlngsvoorwaarde is geweest De heer De Veer merkt op dat het bestuur dit heeft geregeld. De Voorzitter acht de zaak voldoende besproken en brengt In stemming. Allereerst de vraag: wenscht men telefonische aanslui ting? Met groote meerderheid wordt hiertoe besloten. Voorts: zal ln een eventueel te leggen ondergrondsohe leiding worden bijgedragen? Met 12 tegen 8 stemmen wordt besloten niet bij te dragen. Jaarverslag. De heer de Veer brengt thans zijn eerste verslag uit als kassier en wijdt daarin waardeerende woorden aan het adres van zijn voorganger, die hij nog jaren het ge not van zijn pensioen toewenscht Bestuur en Raad van Beheer ondergingen geen ver andering. 8 Nieuwe leden traden toe en 8 leden traden uit. zoodat er nu zijn 126 leden; 18 nieuwe voorschotten werden verleend en 14 afgelost, zoodat er nu nog 77 voorschotten loopende zijn. Alle rente over 1931 ls be taald en ook vele verplichte aflossingen, zoodat gezien de moeilijke tijden, men daarover tevreden kan zijn. Er ls een winst gekweekt van f 1424.63. welke gevoegd ls bil de reserve en deze is gebracht op f 12675.34. Met het oog op de veiligheid zijn de avondzittingen opgeheven en is er zoo mogelijk, alle dagen gelegenheid tot des middags 3 uur. Het overtollige geld kan dan nog weggebracht worden. De rente aan spaarders bedroeg 3 pet. plus Vz pet. voor minimum vast jaar. doch dit moest worden verlaagd en bleaf wel op 3 pet., doch de premie verviel Rente voor voorschotten liep van 4% terug tot 4% pet. Voor de betrekking van kassier, ln welke functie in -1930 moest worden voorzien waren 12 sollicitanten. De boerenstand, zegt spr. aan het slot van zijn verslag, beleeft zeer moeilijke tijden en alleen krachtige samen werking en goede organisatie kan tot verbetering lei den en spr. meent te mogen zeggen, dat de Boerenleen- oanken bewezen hebben, daarin een belangrijke plaats in te nemen. Kas op 31 Dec. 1930 f 19696.17; ontvangen spaargelden f 190.441.14. ontvangen loopende rekening f 371.625.32, ontvangen voorschotten f 8792.87. rente ontvangen loo pende rekening f 4445.33, rente ontvangen Centr. bank f 2045.07, rente ontvangen coupons f 545, ontvangen kos ten en provisie f 27.33, ld. f 179.48. ontvangen diversen f 119.61. totaal ontvangsten f 644.331.84. Uitgaven bedragen: terugbetaalde spaargelden f 212.891.61 voorschotten f 15650, voorschotten f 393.060.74. rente spaarders- f 9501.61, loopende rekening f 1582.45, bijdrage Centr. bank f 86.62, afschrijvingen f 11. salarissen f 1300, diversen f 861.70, naar de reserve f 1937.85, kas 31 Dec. 1931 f 6902.26. totaal f 644331.84. De balans over 1931 wijst aan in bezit en schuld een bedrag van f 360.542.98. De balans over 1931 van de spaarbank wijst aan een bezit en schuld een bedrag van l 290746.19. Dat de bedrijven niet rendabel ziin kan de boeren leenbank niet helpen, doch spreker hoopt dat het ko mende jaar gunstiger resultaten moge opleveren (In stemming). De Voorzitter brengt den kassier een woord van dank voor zijn verslag. De heer A. J. Porte brengt namens de commissie van onderzoek der rekening 1931, verslag uit en verklaart dat alle voorgelegde boeken en bescheiden in orde zijn bevonden. Alleen kwam de commissie tot deze vraag, welke algemeene veragdering heeft toegestaan de uitgaaf van f 100, voor sigaren en zaalhuur. De Voorzitter zegt, de ledenvergadering van 1928. De commissie is daarmede tevreden gesteld en ad viseert tot goedkeuring. Overeenkomstig het voorstel der commissie wordt besloten den kassier en het bestuur te dechargeeren en te bedanken voor het gehouden beheer, ook daar onder begrepen den afgetreden kassier en voorts de commissie voor baar onderzoek. Stemmingen en benoemingen. Tot leden voor het nazien der rekening 1932 worden benoemd de heeren A. J. Porte, J. Vethman Jnz. en C. Amels. Allen nemen de benoeming aan. Periodieke aftreding van den heer C. Keizer (be stuurslid) Herbenoemd en aangenomen. Voorziening in de vacature J. de Veer (kassiersbe noeming) bestuurslid. Gekozen de heer J. Nobel. Niet aanwezig zal daarmede in kennis worden gesteld. Periodieke aftreding van den heer P. Strijker (Raad van Toezicht). Alvorens tot stemming over te gaan, deelt de Voorzitter mede, dat de heer Strijker te ken nen heeft gegeven, niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te willen komen, met het oog op zijn leeftijd. De Voorzitter spreekt er zijn spijt over uit dat de heer Strijker, aan wiens adviezen veel waarde werd gehecht, gemeend heeft zich te moeten terugtrekken. Spreker memoreert hoe de heer Strijker oprichter ls geweest en gedurende pl.m. 20 jaar deels als lid van bestuur, deels als lid van den Raad van Toezicht heeft gediend, brengt hem daarvoor hulde en spreekt den wensch uit. dat de Boerenleenbank zich blijvend in de belangstelling van den heer Strijker zal mogen verheu gen. De heer Strijker dankt den voozltter voor diens woorden en hoopt de Bank te blijven steunen voor zoo veel hem mogelijk la (Instemming). Tot stemming overgegaan wordt benoemd de beer Jn. Dekker, die de benoeming aanneemt Vacature lid van den Raad van Toezicht wegens be noeming van den heer J. Nobel als bestuurslid. Benoemd wordt de heer J. Th. Broersma. die de benoeming aan neemt Twee plaatsvervangende bestuursleden wegens perio dieke aftreding van de heeren J. Nobel en G. J. var. Leersum. Benoemd worden de heeren G. J. van Leer- sum en D. Brugman Jbz.; beiden nemen benoeming aan. Verslag algemeene vergadering. Door den voor zitter wordt verslag uitgebracht van de te Utrecht ge houden algemeene vergadering. Het verslag van de Centrale Bank ls van dien aard, dat geen zorgen behoeven te worden gemaakt en de Bank kerngezond Is^Zelfs ln het afgeloopen Jaar wa ren de resultaten, gezien de omstandigheden waaronder geleefd ls, zeer gunstig en tegenover een op te vorderen bedrag van f 74.000.000 staan aan beschikbare middelen f 78.000.000. De reserve bedraagt f 4.689.820.41. Toch werd besloten tot het vormen van een fonds voor onvoorziene gebeurtenissen, bestaande uit: gedu rende de eerste 8 jaren van alle boerenleenbanken Vz van den debetstand va nde rekening en f 100.000 van de Centrale Bank. Met groote meerderheid werd dit aangenomen. Is het na 8 jaren niet noodig gebleken, dan komt het aan de Banken terug. De veiligheid was ook daar een punt van behandeling en de afgevaardigde van Nieuwe Nle- dorp wees voornamelijk op het aanbrengen van een sirene. Deze moet echter op de Hchtleidtng, want met zwakstroom ls de omgeving waarin het gehoord wordt, te klein. H"t heofdV-tvi"- t-«. te zullen komen met voorstellen en opgave van kosten. (Dit voorstel ls Inmiddels nog niet verder uitgewerkt). Ook met het oog op de veiligheid zijn de avond- zlttlngen opgeheven. Behandeling art. 34 der Statuten. De heer Porte stelt voor het huishoudelijk reglement ln overeenstemming te brengen met de tegenwoordige regeling der zitdagen. (Donderdag 1011 uur te Scha gen, Noordholl. Koffiehuis; Zaterdag 1%3% uur n.m., Raadhuis Winkel). Aangenomen. De heer Porte stelt voor art. 15 van het Huishoudelijk Reglement zoodanig te wijzigen, dat verkiezing voor bestuur en Raad van Toezicht niet meer moet plaats hebben uit een bindende voordracht. De Voorzitter zegt dat een zoodanig voorstel moge lijk ls. De heer D. Molenaar verzet zich tegen deze wijziging. Met 15 tegen 5 stemmen wordt dit voorstel aan genomen. De heer Porte stelt voor art. 13 4de al. aan te vullen, en familiebetrekkingen tot den 3den graad uit te sluipen voor bestuur, raad van toezicht en kassier, onderling De heer J. Koster vraagt waarom. De heer Porte acht ln een bestuur als dit, bloedver wantschap uit den booze en zou het wel eens kunnen gebeuren, dat familiebelangen voor algemeene belangen gingen. De heer Koster acht het niet gewenscht, dat zulke Ingrijpende voorstellen zoomaar ln de vergadering wor den gebracht. Advies van het bestuur acht spreker beter gewenscht, b.v. in de eerstvolgende vergadering. De Voorzitter zegt dat familiebetrekking wel heeft bestaan, doch nadeel daarvan ls ln de practijk niet on dervonden. De heer Porte acht het nu zoo'n geschikt oogenbllk dit besluit te nemen, nu er geen familiebetrekking be staat; later kan het misschien moeilijker zijn. De heer C. Amels zag het liever aangehouden tct volgend jaar. De heer Strijker vraagt bf dit zoo maar kan worden genomen, zonder geconvoceerd te zijn. De Voorzitter zegt dat dit geheel in overeenstemming met de statuten is. De heer Porte zegt tegen aanhouding geen bezwaar te hebben, als het bestuur er dan mede komt. Dit wordt toegezegd. Voorts worden verdere bestaande regelingen gehand haafd. Vaccatiegeld. Het bestuur stelt voor een vaccatle- geld toe te kennen als volgt: bestuursleden f 25. direc teur f 50, leden raad van toezicht f 15, voorzitter raad van toezicht f 50, vordert ene totale uigaaf van f 180. Tegenwoordig wordt niets betaald. Zonder stemming aangenomen. De Voorzitter spreekt zijn d-ank uit over deze beslis sing. Het bestuur had dit wel overwogen en de tijds omstandigheden niet uit bet oog verloren. Was er dan ook een stem tegen opgegaan, dan had het direct het geheele voorstel terug genomen. Rente. De rente is va-tgesteld als vcl"t: Vanaf 1 Januari 1932- aan spaarders leden 3% aan spaar ders nlet-leden 3 pet. Ook aan gezinsleden dis zelf nog geen lid kunnen zijn< doch waarvan het hoofd van het gezin lid is, ook 3'i pet. Eigen lidmaatschap begint bij meerderjarigheid. Renten voor voorschotten 4% De heer Brugman juicht het toe, dat verschil is ge maakt tuschen leden en nlet-leden, er moet een prikkel bestaan om lid te worden. Rondvraag. De heer Porte vraagt te overwegen, om bij een benoeming van een kassi-r, die zelf lid van het bestuur is, of in een graad van bloedverwantschap tot die leden bestaat, de benoeming te laten aan de le denvergadering. Voorzitter zegt overweging toe. De beer Porte zag dan ook gaarne als voorwaarde gesteld, dat een te benoemen kassier beschikt over be hoorlijke kantoorruimte, om de menschen apart te ont vangen. De heer C. Améls vraagt wie de huur voor het Raad- huls financiert. De Voorzitter zegt dat dit nog niet beslist ls. De heer Porte betwijfelt of dit wel tot de compe tentie van het bestuur behoort. Nadat nog de leden van het stembureau zijn bedankt, sluit de Voorzitter met een woord van dank voor de belangstelling en het uitspreken van de hoop op betere tijden, deze vergadering. DONDERDAG 24 MAART. HILVERSUM (1876 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Sollstenooncert; 11.00 Pasachrecepten 11.30 Sollstenconcert; 12.00 Tijdsein en Omroeporkest o.l.v. Nico Treep, m.m.v. Magda van Donk, zang; 2.00 Halfuur voor de vrouw: 2.30 Rustpoos -ender; 3.00 Gramofoonmuziek; 4.00 Ziekenuur door Antolnette van Dijk; 5.00 Radio klnder-koorzang oJ.v. Jacob Hamel; 5.30 Gramofoonmuziek; 6.00 Aansluiting van Cabaret „La Gaité" te Amsterdam: Dansmuziek door het Tuschlnskl-Dansorkest oLv. Max Tak; 6.45 Sportpraatje door H. Hollander; 7.15 Gramofoonmuziek; .'.30 Engelsche les voor beginners; 8.00 Omroeporkest o. l.v. Nico Treep: Mozart-muziek; 8.40 Aansluiting met den Stadsschouwburg te Haarlem: Koorzang; 9.00 Een Robert Stclz-programma: Het Omroeporkest en Ko- vacs Lajo3' Orkest oJ.v. Robert Stclz,m.m.v. Marcel Wittrisch; 10.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias en het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Intermezzo gramofoon muziek; 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (298 M.) K.R.O.: Morgenconcert. N.C.R.V.: 10.00 Tijdsein en Gra mofoonmuziek.; 10.15 Korte ZIekendlenst; 10.45 Gramo foonmuziek. K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein en Politieberich ten: 12.15 K.R.O.-orkest o.l.v. Marlnus van 't Woud. N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwen- halfuurtje; 3.30 Verzorging zender; 4.00 Zlekenuurtje; 5.00 Cursus handenarbeid; 5.45 Piano-recital 6.45 Knip cursus; 7.00 Vragenhalfuurtje; 7.30 Politieberichten: 7.45 Persberichten van het Ned. C-hr. Persbureau; 8.00 Wij dingsuur door Ds. H. L. Boerlijst 9.00 Ouderuurtje; 9.S0 Concert door de H.O.V. oJ.v. Frits Schuurman; 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Omroeporkest o.l.v. Arthur Meulemans, 6.50 Gramo foonmuziek; 8.20 Idem; 9.20 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1153 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 150 Omroeporkest, 7.20 Plano- spel; 9.20 Deensche muziek door het Omroep-orkeet. BERLIJN (418 M.) 8.30 Wagner-concert door het Polltie-orkest van Berlijn; HAMBURG (372 ML) 6.20 Uitzending van het „Schauspielhaus" te Bremen; 9.50 Dansen gespeeld door het Norag-orkest. LANGEXBERG (472 M.) 4.20 Uitzending uit Dusseldorf; 7.20 Uitzending uit den Dom te Aken; 8.20 Klein-orkest oJ.v. Eysoldt; DAVENTRY (1554 M.) 4.25 B.B.C.-dansorkest o.l.v. Henri Hall; 450 Concert; 850 Thater-orkest en Revuekoor; 11.15 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 4.55 Zang en voordracht; 5.25 Kamermuziek; 6.55 Gra mofoonmuziek. WINKEL LUT.J EWI NTCEL. Zondagavond gaf mej. J. Sluis uit Schagen, met haar kinderzangklasse een uitvoering ln de tooneelzaal van den heer K. Zeeman. De zaal was goed gevuld. Allereerst werden een drietal liedjes van Hendrik C. van Oort door de kinderen gezongen, als: „M'n moeder bakt 'r pannekoek", „In de smidse" van Jon Koetsier en daarna „Spoortje spelen" van G. Jaques Dalcrose. De kleinen, die deze liedjes niet onverdienstelijk zon gen en met de kleinen ook de leidster, hadden succes. Het hoofdnummer van den avond was echter het zangspel „Goudmuiltje' van M. A. Brandts Buys. Vermoedelijk als gevolg van onvoldoende eigen krach ten, werd daaraan medegewerkt door eenlge groote meisjes, die de groep heksen vormden en voorts eenlge kinderen van de zangklasse te Oudesluls, die de Elfen aanvulden. De pianobegeleiding was deels in handen van mej. G. Brugman en deels in handen van de direc trice. Met belangstelling werd het spel gevolgd en waar leder zijn rol kende, werd er vlot gespeeld en aardig gezongen. De meerdere vrijheid vond men bij de groo- tere speelsters, voornamelijk bij de heksen, daar zat spel in en krachtiger stemgeluid, dit wil echter niet zeggen dat in de kleineren ook geen goede krachten schuilen; ook zij gaven naar beste krachten. Het geheel vormde een avond, die blijk gaf van ern stig werken en werd een van die genoegelijke avonden, welke vooral door de jeugdige spelers en speelster» met verlangen was verbeid. De leidster ,die voor het eerst met haar klasse voor het voetlicht kwam, had aan uitvoering en aankleeding al haar zorgen besteed en werd het ook voor haar een avond om tevreden over te zijn, getuige het warme ap plaus der aanwezigen. A V V A P A P T.nw V A Nieuw bloed voor ons paardenras. Het zal velen bekend zijn. dat onze plaatsgenoot, de heer G. W. Walboer zijn welbekenden hengst „Diamant* verkocht naar de provincie Utrecht, wegens familleteelt. Gezien de vele goede afstammelingen ln Noord-Holland mogen wij constateeren, dat Diamant hier zeer goed werk heeft verricht. Veel jonge „Diamanten" zijn in het stamboek opgenomen en als men weet. dat het merrie- materiaal over het algemeen van matige kwaliteit Is, dan leert men de fokwaarde van een dergelijken hengst eerst gced waardeeren. Hoewel het niet gemakkelijk was een werkelijk goe den opvolger van Diamant te bemachtigen, is het den heer Walboer toch gelukt de hand te leggen op een eerste kla6 warmbloed hengst. Deze hengst .Relnhard" 's drie jaar oud en dit voorjaar door gebr. Bolt uit Duitschland Ingevoerd. Te Hoofddorp werd hij goedge keurd, in het stamboek opgenomen en ontving de hoog ste premie voor Noord-Holland, zijnde f 250. Relnhard beeft een prachtige, diep zwartbruine kleur, kol, twee witte voeten achter, is solide en toch sierlijk gebouwd en van buitengewone afstamming. Vader de beroemde Ecksteln, nog steeds een der koppaarden 1» Duitschland, moeder Nonne, dochter van Allah, even eens een beroemd vaderpaard. Met het oog op de tijdsomstandigheden zal het dek- geld laag zijn. Ieder ls dus in de gelegenheid een klasse- paard te fokken, dat met weinig onderhoudskosten al het voorkomende werk kan verrichten. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar een advertentie in het nummer van heden. LANG END IJK OUDKARSPEL. Onze tooneelvereenlging „Jong Leven" (Regie H. Slikker) heeft ln studie genomen „Kleine Menschen", Komedie In vier bedrijven door Albert van Waasdijk. De uitvoeringen hiervan zijn reeds vastgesteld en zullen plaats hebben op Zondag 24 en Dinsdag 26 April a.s. ln de tooneelzaal van den heer Corn. Vis te Oud karspel. Ongetwijfeld zal „Jong Leven" ons weer een paar genotvolle avonden bezorgen, zooals wij van haar gewend zijn.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6