Alltltfl NilllS- Huwelijk in de Ruitersport-wereld. VERKEERSLESSEN Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co, Schagen. Officieele meldingen. Langs den hoefslag. van den A.N.W.B. Donderdag 31 Maart 1932. SCHEER 75ste Jaargang No. 9046 COURANT ----- 3 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330 INT TELEF. No 20 Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. EERSTE BLAD DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. De Secretaris der Nederlandsche Federatie van Landelijke Rijvereenigingen treedt in het huwelijk. - Noord-Hollands Lande lijke Rijvereenigingen brengen het bruidspaar naar het Stadhuis. Gistermiddag. Woensdag 30 Maart, is het huwelijk voltrokken van Mejuffrouw Catharina Saai, amazone der Landelijke Rijvereeniging Anna Paulowna, met den heer W. Slob, Secretaris der Nederlandsche Fe deratie van Landelijke Rijvereenigingen, oudste zoon van den heer Mr. A. Slob, Burgemeester van Haar lemmermeer. 13 Landelijke Rijvereenigingen namen deel aan de trouwstoet. Reeds vroeg in den morgen van den 30sten Maart waaide de clubvlag van de Landelijke Rijvereeniging R.A.P. van een der bruggen van den Barsingerweg te Wieringerwaard. Wat voor bedoeling had dit uit steken der vlaggen? Het was een geheim, dat lang zamerhand zijn geheimzinnigheid begon te verliezen en zich ontsluierde. De N'oord-Hollandsche Rijver eenigingen hadden onderling besloten hun vriend en secretaris dien dag een ovatie te brengen en tezamen in één groote colonne van Landelijke Ruiters het bruidspaar ten huwelijk te voeren. De vlag beduidde dat het verzamelpunt voor al die paarden en ruiters aan den Barsingerweg op de boerderij, welwillend af gestaan door den heer J. Breebaart te Winkel, geko zen was. Gedurig arriveerden groote vrachtwagens met paarden, komende uit richting Haarlem en Am sterdam, ter plaatse en begonnen nun lading te los sen. Do dieren vonden hier direct een stal gereed staan en werden door hun ruiters aan het voer gezet. Te ongeveer 2 uur n.m. begint do stoet zich te vor men. Voorafgegaan door een afdeeling trompetters zien wij de volgende vereenigingen met haar stan daarden: De oudste vereeniging van Noardholland Heiloo en Umsfreken, Texel, Kita Sening, Amstelrui- ters, Anna Paulowna, Kapt. v. d. Wal, Ritmeester de Kruif, West-Friesland, „Bucéphalus", „Beiaart', de Noorderruiters. De stoet wordt afgesloten door de Lan delijke Rijvereeniging Rossinant (Winkel). De rijtui gen hiertusschen verdeeld, ook alweer voorgereden door Landelijke Ruiters. Ongeveer 90 paarden met hun berijders rijden in de geweldig lange colonne mede. Voor de woning der Bruid wordt halt gehou den. Bruidspaar en de wederzijdsche familie nemen de voor hen bestemde rijtuigen in. In gestrekte draf gaat het nu voorwaarts. De schet terende trompetten, de kleurige standaarden de blinkende harnachementcn, de verscheidenheid dor uniformen, de ruiters, inderdaad een grootsch geheel. Het weer aanvankelijk zeer slecht, verbeterde ech ter langzaam, om eindelijk geheel op te klaren, ja zelfs kwam de zon aan het eind door de wolken bre ken. Zeer veel belangstellenden hadden zich langs de wegen opgesteld en een lange rij van auto's volg de op de nevenwegen de colonne. Voor het stadhuis aangekomen, terwijl het bruidspaar en familie zich naar binnen begaven stelden de ruiters zich in V-vorm op. Binnen voltrok zich de plechtigheid. In zeer mooie woorden schetst Burgemeestor Ha ringhuizen het leven der beide menschen. Spr. noemt hierbij op dat door de landelijke ruitersport beider leven als het ware aaneengeweven is en hoopt dat ook straks, als beiden voor het leven samen te paard zijn gestegen, al zijn er soms ook zijpaden of is de weg soms hobbelig, zij het zonder stoornissen en met volharding zullen volhouden. Dan twee korte fluitstooten. De afdcelingcn rui ters verstrakken zich en terwijl het jonge paar naar buiten treedt, blazen de trompettere de marsch, terwijl de standaarden dalen. Bloemen worden door de jongste aanwezige ruiters gestrooid op het pad, waar langs t paar moet gaan. Dan treedt de Vereenigings voorzitter van den Provincialen Bond van Lande lijke Ruitere in N'oordholland naar voren en houdt een korte maar kernachtige toespraak. Spr. wenscht het jonge paar namens den Noordhollandschen Bond een lang en gelukkig huwelijksleven toe en spreekt den wensch uit dat beiden nog in lengte van dagen datgene zullen kunnen geven wat tot nu toe door den heer Slob alleen werd gedaan. Een daverend drie werf hoera weerklinkt, gevolgd door een voor den heer Slob en dc Ned. Federatie. Het stille Polderhuis- erf heeft gedreund van deze geweldige ovatie. Hier sprak de warme genegenheid van alle aanwezige ruiters tot hun vriend, den leider. Hier laaide nog weer eens echt op de hartelijke sportieve band der Landelijke Ruiters. De bruidegom dankte voor deze sympathieke woorden; ook bracht de heer Slob dank aan den leider van het geheel, den heer Vethman. Het tenue door den heer Slob gedragen, was een beleefdheid aan de landelijke ruitersport, die zoozeer belang had gesteld in dit rui terhuwelijk en aan wel ke organisatie hij zes jaren heeft mogen meewerken en zijn hart heeft verpand. Het tenue was dat, het welk hij droeg in 1929 in Sleeswijk Holstcin, toen de Ned. Equipe zoo zegevierend optrad en in 1930 bij de parade voor H. M. de Koningin te Brummen en in Mei 1931 in het Stadion te Amsterdam. Als eere- tecken werd gedragen het Reitund Fahrabzeichen van den Duitschen Rijksbond en het hoogste onderschei- dinpsteeken van den Hongaarschen Bond. De bruid was in het wit gekleed. Inderdaad een vorstelijk paar. Voort gaat het weer, door velen toegejuicht. Door hun ruiters weer gereden en gevolgd, bereikt het bruidspaar de ouderlijke woning. De groote gebeur tenis van 1932 is voorbij, het huwelijk van onzen secretaris is een feit geworden, hij zal nu niet langer alleen voor het vele werk staan, maar worden ge holpen door zijn vrouw, die, dat weten wij, niet min der voelt voor onze sport. Laat de laatste zin uit het sprookje hier werkelijkheid worden: en beiden leefden lang en gelukkig." Vm. Alle correspondentie betrekking hebbende op deze rubriek, te zenden aan J. C. Vethman, Waardpolder, Kolhorn, Tel. 25. Nadruk verboden RÜITERAVONDEN. L. R. „De Noorderruiters" te Den Helder, Zaterdag 2 April inDancing House „Musis Sacrum", Koning straat. Standaarduitreiking. Tooneelstuk „Het Ruiter- aanzoek'. WEDSTRIJDEN. Anna Paulowna 19 Juni a.s. Midden Beemster 3 Augustus, Sterrit. Opaneer. Concours-Hippique, Juni. BUREAU. Ned. F e d. van L. R. vanaf 4 April gevestigd te Heemstede. Kerklaan 109 (Tel. 28997), Haarlem. Vm. BERGEN. EEN NIEUWE L. R. Woensdag 1.1. had te Bergen een bijeenkomst plaats van eenige paardenvrienden, die 't initiatief hadden geno men aldaar een Land. Rijv. te stichten. Door den in structeur Vethman werd e.a. betreffende landelijke rui tersport toegelicht met het gevolg, dat tot oprichting eener vereeniging werd overgegaan. Tot Voorzitter werd uitgeroepen de bekende leider van het vorig jaar te Bergen gehouden concours. Mr. H. Judell. Tot Secretaris de heer Eddi Voute. Als instruc teur zal optreden de heer J. Tilleman uit Alkmaar. Er werd besloten een algemeene vergadering uit te sohrijven op Donderdag 7 April; de heer V. werd ver zocht nogmaals dien avond tegenwoordig te zijn. Een oproep voor dien datum in de couranten wordt geplaatst Reeds nu konden 12 werkende leden worden genoteerd. Wij hopen dat de besprekingen op 7 April van dien aard mogen zijn, dat velen lid worden van deze nieuwe L. R. die door haar bij uitstek geschikte omgeving, een prach tige gelegenheid geeft tot grooten bloei te geraken. L. R. „DE NOORDERRUITERS" TE DEN HELDER. J.l. Zondag, le Paaschdag, had de uitgeschrven marsch plaats van de Noorderruiters en R.A.P. Te elf werd ver zameld aan de Kooij. 18 Ruiters namen aan den rit deel Gemarcheerd werd Noordholl. KanaalCallantsooger- vaartDuinweg tot café „RustWat" Bij deze langzamer hand officieele ruiterkampeerplaats werd boterham ge geten, koffie gedronken en gelachen. Vooral het verhaal van een excursie naar Amsterdam van een der R.A.P.-leden wekte geweldig de lachlust op. Hierna had den oefeningen plaats in 't afdeelingsrijden. De midden- ruiter Thijssen raakte hierbij wel eens deerlijk in de klem, maai „in linie" is er nu eenmaal geen tusschen- ruimte. Met behulp van oude manden en takken werd een hindernis gefabriceerd, waarover door sommigen werd gesprongen. Kaptein kwam hierbij op zijn rug te recht. Aan alle pret komt echter een einde, zoo ook hieraan, en in gesloten colonne werd opgemarcheerd naar Den Helder. In ,,'t Kegelhuis" werd door het be stuur van „de Noorderruiters" een ververschLng aan de deelnemers aangeboden, die zeer werd geappreci eerd. Zeker was er geen vermoeienis te bespeuren, er werd tenminste door de meesten nog even gedanst. Weer klonk het vertreksein. De Noorderruiters bege leidden hun gasten nog tot buiten de stad, waar af scheid werd genomen. Door den leider werd een harte lijk woord van dank uitgebracht voor de recht hartelijke ontvangst. Een compliment aan de Noorderruiters voor de keurige verzorging van hun paarden, harnachemen- ten en uniformen. Hulde aan den heer Thijssen en zijn familie, die wel het grootste aandeel hebben gehad ln deze zeer snelle ontwikkeling der vereeniging. De flinke marsch is door allen moedig tot een goed einde gebracht en reeds merkten wij goede krachten op. De heer Thijssen dankte voor de hartelijke woorden en hoopte dat deze ontmoeting door meerdere zal wor den gevolgd. Een driewerf hoera steeg op-voor Federatie en Land. Ruitersport. Een zonnige dag een blijde geest. V Het Biuidspaa* lle Les. Haal links lnl Na de huweU]kspIechtlgheid op het Stadhuis. Wat is de grondregel van het verkeer? „Hou rechts en rij bij het inhalen links voorbij". Zouden alle vervoermiddelen, langzame en snelle, op een breeden weg evenveel rechts moeten houden? Neen. We hebben in les 9 geleerd: hoe min der spoed, hoe dichter bij het trottoir. Op het linker plaatje maken er twee een fout. De jongen op de fiets, die den voerman rechts voorbij wil rijden, maar ook de voer man op den wagen maakt een fout, omdat hij niet genoeg rechts hield en daardoor den wielrijder als 't ware uitnoodigde, hem aan den verkeerden kant, dus rechts, in te halen. Dat brengt gevaar mee, want als nu die voer man naar rechts wil uithalen, omdat hij een signaal van een auto achter zich hoort, dan raakt de fietser beklemd tusschen het trottoir en de kar. Op de rechter teekening rijdt de voerman goed en zooals het behoort, dicht langs het trottoir en het meisje op de fiets gaat hem, zooals het moet, links voorbij. De fietser aan den overkant van de straat doet het ook goed en laat de auto alle ruimte om hem voorbij te rijden. Zoodra het meisje het paard voorbij is, moet ze het midden van de straat weer vrij laten en dus weer naar rechts gaan. maar niet vlak vóór het paard langs, want dan maakt ze dat paard aan het schrikken. Dat plotseling voor een ander langs gaan "heet „afsnijden", of met een uitheemsch woord „coupeeren' en ieder begrijpt wel, dat dit ge vaar en ongelukken kan veroorzaken. Onthoud dus goed: Haal links in en ga dan geleidelijk weer naar den rechterkant ven den weg.

Schager Courant | 1932 | | pagina 1