Kerk afgebrand. Bont Allerlei. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Nagekomen Berichten. de hervormde kerk te zuid-beijer- land een prooi der vlammen. Het vuur overgeslagen op drie woonhuizen. - Meer dan een ton schade. ZUID-BEYERLAND, 30 Maart: Hedenmiddag te ongeveer 1 uur, bemerkten voor bijgangers dat rookwolken sloegen uit den toren van de Ned. Hen*. Kerk. In een oogwenk stond het ge- heele kerkgebouw in lichterlaaie, terwijl de brand, aangewakkerd door een krachtigen Z. W. wind, spoe dig oversloeg naar de aan de overzijde van de straat gelegen huizen. De brandweer machteloos tegenover de vuurzee. De vrijwillige brandweer van Zuid-Beverland, wel ke onder leiding van opperbrandmeester P. Boer met de handspuit spoedig ter plaatse was, stond mach teloos tegenover den vuurzee. Eerst tegen twee uur kon de brand dank zij de medewerking van de uit Nieuw Beverland ontboden brandweer, welke met de motorspuit verscheen, krachtiger worden bestreden. De toren stort in. De toren was inmiddels evenwel reeds bezweken. Met veel geraas stortte te ongeveer twee uur het 30 M. hooge bouwwerk, de trots van het dorp, dateeren- de uit het jaar 1679, in. De werkzaamheden der brandweer moesten in hoofdzaak beperkt blijven tot het voorkomen van een verdere uitbreiding van den brand. Met de beperkte middelen kon dan ook niet worden tegengegaan, dat de kerk en de consistorie een prooi der vlammen zijn geworden. De drie tegenover de kerk gelegen huizen, eigendom van den heer F. H. Bottenberg, zijn geheel uitgebrand. De bewoners, o.m. de manufacturier H. Por, hadden hun huisraad nog tijdig in veiligheid kunnen brengen. De achter de kerk gelegen pastorie, bewoond door ds. A. van Griethuysen, kon evenals het archief behouden blijven. De zilveren voorwerpen welke bij den eeredienst worden gebruikt, konden worden gered. De schade. Het Kerkgenootschap lijdt een schade van meer dan honderdduizend gulden, welke door verzekering wordt gedekt. De uinhoopen van de kerk zijn omge haald. Ook de particuliere huizen hebben ongeveer tienduizend gulden schade geleden. Omtrent de oor zaak van den brand is niets bekend, doch kortslui ting wordt niet uitgesloten geacht. De nablus- schlngswerkzaamheden duren nog voort. Nadere bijzonderheden. Uit de bijzonderheden, die nader worden gemeld, blijkt, dat do klok nog om 12 uur is geluid en de klokkenluider niets verdachts heeft gezien, niets bij zonders geroken, niets vreemds gehoord en om kwart over één zag men opeens den toren in vlammen staan. Doordat de kerk midden in de plaats staat, werd de brand door tal van mensch^n bijna tegelijkertijd opgemerkt De een haastte zich om de brandweer te waarschuwen, de ander spoedde zich naar den bur gemeester, weer anderen trachtten het gebouw gin- nen te drinpen, weer een ander alarmeerde den pre dikant, die m de pastorie juist aan tafel zat. Er stond een straffe zuid-westelijke wind, die soms aanwak kerde tot een storm en die de vlammen, die eerst nog speclsch langs het houtwerk in den toren hadden ge darteld, weldra aanblies tot lange, vurige tongen, welke gretig lekten om de zware binten, die de kap van de kerk droegen. In een oogwenk tijds stond dan ook het dak in lichten laaie, de vlammen vlogen voort langs al het houtwerk in het inwendige van het ge bouw, het orgel, de stoelen, de banken, waarop de bijbels nog lagen, tenslotte ook de kansel raakten in brand, de ruiten sprongen in stukken en fel sloegen de vlammen naar buiten. Zuid-Beijerland heeft een handbrandspuit, welke gestationneerd staat op een erf, dicht bij de kerk. De spuit was dan ook spoedig ter plaatse, maar met de twee stralen water kon men tegen de laaiende vuur zee niet veel uitrichten. De chef van de brandweer, de heer Boer waarschuwde terstond telefonisch den sluiswachter, opdat deze de sluis zou openzetten, waardoor veel water in de slooten zou stroomen; voorts liet hij de Kihvaterleiding in 's-Gravendeel op bellen, om meer druk op de waterleiding te geven en voorts liet hij de autospuit uit Nieuw-Beijerland ont bieden. Deze was reeds na een kwartier ter plaatse. Inmiddels had de Zuid-Beijerlandsche brandweer ook twee stralen op de waterleiding gekoppeld. Aangezien de brandkranen ongeveer 200 meter verder lagen, moest er heel wat slangmateriaal worden gelegd. De Nieuw-Beijerlandsche brandweer nam weldra ook met 2 stralen aan het blusschingswerk deel, zoodat in totaal met 6 stralen water werd gegegven. Ontzettende hitte. De hitte was zóó groot, dat men het kerkgebouw niet kon naderen. De vlammen werden door den wind dwars over de smalle straat gejaagd en weldra raak ten de arbeiderswoningen aan de overzijde mede in brand. Hier woonden naast elkaar de gezinnen J. van der Bie, bestaande uit twee personen, H. Por, bestaan de uit een oude moeder die ziek te bed lag, haar dochter, die ook al ziek was en Por zelf, die een handeltje dreef in manufacturen en J. Goedegebuu- ren, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen. Aan gezien men het gevaar van het overslaan tijdig kon zien aankomen, hadden de bewoners hun huisjes ver laten. De zieken werden bij kennissen liefderijk op genomen, maar van de inboedels is in het geheel mets gered kunnen worden. Aanvankelijk hoopto de brandweer nog, dat men het huisje, waarin het gezin van der Bie woonde, zou kunnen behouden, maar de toren begon gevaar voor instorten op te leveren en men moest noode wijken. Inderdaad is omstreeks kwart over twee de toren met donderend geraas ingestort. Het grillige toeval deed hem juist naar de andere zijde vallen, waar hij juist tegen de windrichting in, terecht kwam dwars over het toegangspad naar het kerkhof, welk pad langs den Westelijken muur van de kerk loopt en ge deeltelijk nog op de heg en het prieeltje, bohoorende bij het huis, dat aan de andere zijde van dit pad hgt. Toen de toren instortte was het huisje, waarin Van der Bie woonde echter reeds, evenals de beide andere, totaal uitgebrand. Dc consistoriekamer heeft ook veel van het vuur te lijden gehad: de zolder, boven dit vertrek is ge heel verbrand, de consistoriekamer heeft naast veel brand- ook veel waterschade gekregen. De brandkast heeft zich evenwel goed gehouden en de gelden van de Diaconie zijn ongedeerd te voorschijn gekomen. Naast de brandkast stond een kast, met eigendom men van den koster. Van deze kast zijn do deuren geheel verbladerd. Toen de consistoriekamer in brand raakte vreesde men ernstig voor de pastorie, welke met een deur met deze kamer is verbonden. Men is er evenwel in geslaagd de pastorie te behouden, al heeft deze dan ook eenige waterschade gekregen. Zoodra de brand uitbrak is ds. A. van Griethuizen de consistoriekamer binnen gegaan, om het archief in veiligheid te brengen cn hij mocht het genoegen smaken dit in zijn geheel te kunnen redden. Persoonlijke ongelukken zijn bij den brand niet gebeurd. Omstreeks half vijf was de brand vrijwel ge- bluscht. Van de kerk stonden toen nog alleen de ge schonden muren overeind; het dak was geheel ver brand. Binnen de kale muren restten niets als puin en totaal verkoolde balken. In den westelijken hoek fiingen een paar ineen gekronkelde ijzeren binten; het was al wat er over was van het orgel. Over het kerkhofpad lagen smeulende zwart verkoolde bal ken.. stukken steen, wat puin van leien en hier en daar een tandwiel van het uurwerk. Tegen den Zui delijken muur slingerden nog de ranken van een klimplant rond de ramen zonder glas, die waren als doode oogen. En aan de overzijde van de straat was het een al even troosteloozo ruine. Wat eens keurig gezeemde ramen waren, waren nu gaten in zwart geblakerde muren. En daarachter zag men slechts verbrand huisraad en puin van de ingestorte daken. De stakingsonlusten in Bohemen. Bloedige botsingen. De staat van be leg te MaerischOstrau en Karwin. In den loop van Dinsdag is het te Brux, Komotau en Gorkau tot ernstigo botsingen gekomen tusschen de in grooten getale naar het NoortKWest-Boheem- schc stakingsgebied gezonden gendarmerie en de door communisten geleide, stakende mijnwerkers. Ook gisteren is in het stakingsgebied Maerisch- Ostrau in Bohemen tot bloedige botsingen gekomen tusschen de gendarmerie en dc stakers. Toen een vrij groote menigte optrok naar de schacht te Neder Suchau (bij Ostrau) teneinde dc werkwilligen te be wegen eveneens in staking te gaan, werd 'j door een detachement agenten bij de schacht opgewacht. Na dat met stcencn was gegooid, gingen de stakers met stokken en latten gewapend, tot den aanval op do po litie over. Er werd uit de menigte ook geschoten. Een politiebeambte werd ernstig gewond. De politie beant woordde het vuur met het gevolg, dat vijf arbeiders ernstig werden gewond. Ook te Kanvin is het tot botsingen gekomen tus schen gendarmerie en stakers. Er werden talrijke per sonen gearresteerd. In dc middaguren was de kalmte teruggekeerd. Gendarmerie-patrouilles doorkruisen het geheele in dustriegebied. De door dc communisten vervaardigde pamfletten, zijn in beslag genomen. De staat van beleg is afgekondigd voor het geheele rnijngebied van Maerisch-Ostrau en Karwin. Het is verboden alcoholische dranken te schenken. Na negen uur des avonds mogen zich geen perso nen meer op straat bevinden. De stakingsbeweging heeft ernstige vormen aangenomen. In de mijnstreek van Brüx hebben de arbeiders zich bij de stakers aangesloten. Ook in het kolengebied van Kladno wordt gestaakt, waarbij het eveneens tot botsingen is gekomen tusschen gendarmerie en mijn werkers. De beweging is hoofdzakelijk in het Oostelijk deel van het bokken geconcentreerd, waar de communis ten de sterkste posities hebben. Hier weigerden des morgens ruim 3000 arbeiders in de mijn omlaag te gaan, tegen 1800 gisteren. De stakers van de middag- ploe-g brachten hot totaal aantal op 6 a 7000. Beloonde vechtlust. In het. Engclsche stadje Demow, <^at in het Graaf schap Essex ligt, heerscht sedert vele eeuwen de gewoonte, dat het gelukkigste echtpaar van de stad met Kerstmis op feestelijke wijze door den burge meester een belooning van 10 pond st. wordt over handigd. In do stad Gafsand in het Graafschap Kent, kwam de wijze burgervader tot het tegenovergestelde be sluit. Hier zou het ongelukkigste echtpaar met Kerstmis do „belooningvan 10 pond ontvangen. En het resultaat was verbluffend. Weldra werd de „goe de" burgomeester omringd door huisvaders, die met blauw-geslagen oogen, kwamen vertellen, dat hun „lieve" wederhelft hen op een flink ransel had ont haald. Bijna alle mededingers naar do uitgeloofde premie, en dat waren er buitengewoon veel, hadden hun hoofd in het verband; ja, er was er zelfs een, die do vechtlust van zijn ega kwam dernonstreeren met zijn gebroken been. De „belooning" viel een echtpaar ten deel, dat ge durende dc 365 dagen van het afgeloopen jaar geen kans had gezien ook maar één dag van vrede te scheppen. De burgervader overhandigde het „gelukkige echt paar" de 10 pond met de vermaning, het volgende jaar op een vredelievender wijze door te brengen. De leeuw en de vrouw. In de woestijn de Sahara leven de Toearegs. die slechte ondervindingen met vrouwen schijnen te hebben. Een ontdekkingsreiziger tenminste heeft daal de volgende fabel hooren vertellen. Een vrouw werd door vijanden van haar stam be roofd en ontvoerd. Het mocht haar echter onderweg gelukken te ontkomen en zij ontmoette een leeuw, die haar op zijn rug nam en naar huis terugbracht. De bewoners van het kraaltje, allen leden van den stam, waren zeer verheugd, dat zij weer terug was en vroegen haar wie haar had gered. Een leeuw, zeide zij. Hij is wel erg goed voor me geweest, maar hij stonk geweldig. Maar de leeuw, die zich ergens had verstopt, hoor de dit en ging weg. Toen de vrouw na eenigen tijd weer het bosch in ging, ontmoette zij wederom een leeuw, die tegen haar zeide: Neem een stuk hout en sla mij. Ik sla je niet, zeide de vrouw, een leeuw heeft mij onlangs gered, en nu weet ik iiiet, of jij die leeuw bent of een ander. Ja, zei de leeuw, die leeuw ben ik. Dan mag ik je niet slaan, zei de vrouw, dat zou toch al erg ondankbaar zijn. Sla mij met dit stuk hout, of ik.verslind je! Toen nam zij het stuk hout aan van den leeuw en sloeg hem zóó, dat zij den leeuw verwondde, en toen mocht zij weggaan. Twee maanden later ontmoette zij dcnzelfden leeuw- weer in het woud en dezo zei: Zie je nog de plaats, waar jo me hebt gewond? Ja. Is die wond genezen? Ja, zei de vrouw, die is genezen. Is het haar er ook al weer overheen gegroeid? Ja. Toen nam de leuew met grooten ernst het woord en zeide: Een wond geneest gewoonlijk, maar het kwaad dat een lasterlijk woc 1 aanricht, nooit Ik wil ic- ver een slag met een zwaard hebben, dan een ver wonding door do tong van een vrouw! Hij sperde den muil open en verslond haar. IN DE WOESTIJN OMGEKOMEN. Fransch vliegtuig verongelukt. - Drie dooden. - Ook een bekend Volkenbondsautoriteit onder de slachtoffers. V.D. verneemt uit Parijs: Volgens een bericht uit Damascus is de Zwitsersche voorzitter van de Volkenbondscommissie voor de vast stelling van de grens tusschen Sirië en Irak in den Sy- rischen woestijn omgekomen. Overste De Reynier was in gezelschap van den piloot en den mecanicien met een vliegtuig opgestegen om zich van Beyroet naar Bagdad te begeven, waar hij echter niet is aangekomen. Uitge zonden vliegtuigen hebben de overblijfselen van het toe stel in den Syrischen woestijn gevonden. De inzittenden zijn om het leven gekomen. Vermoedelijk In een zandstorm terecht ge komen. Nadere bijzonderheden melden, dat het vliegtuig, ter wijl het waarschijnlijk op zeer geringe hoogte boven de woestijn vloog, in een zandstorm terechtgekomen en te gen een zandheuvel op 200 mijl van Bagdad te pletter ge slagen. De drie inzittenden, te weten de Fransche pi loot en de mecanicien en de passagier kolonel de Rey nier zijn om het leven gekomen. De Reynier, een op internationaal gebied bekende Zwitsersche persoonlijkheid, was voorzitter van de Vol- kenbondscommissie, welke belast is met het afbakenen van de grens tusschen Irak en Syrië. Hij is voorts lid geweest van de Grieks-Bulgaarsche emigratie-commis sie en voorzitter van het havenbestuurvan Danzig. De autoriteiten te Rutba werden gewaarschuwd door den bestuurder van een autobus, die het wrak van de vliegmachine had waargenomen. Onmiddellijk begaf men zich toen naar de plaats van het ongeval, waar men de mededeelingen van den chauffeur bevestigd vond Een militair vliegtuig zal de lijken naar Bagdad over brengen. Geen radio aan boord. Nader wordt gemeld, dat het verongelukte vliegtuig niet met een radiotoestel uitgerust schijnt geweest te zijn en daarom heeft men den bestuurder niet kunnen waarschuwen, dat de zandstorm in aantocht was. Uit de Limburgsche metaalindustrie. Overeenstemming bereikt inzake loonsver laging. Het landelijk hoofdbestuur en de besturen der Lim burgsche afdeelingen van den Ned. R.K. Mctaalbe- werkersbond kwamen Woensdagavond te Tegelen bijeen ter bespreking van de nieuwe arbeidsvoorwaar den, zooals deze door de werkgevers waren voorge steld. Van de zijde der werkgevers werd hierbij medege deeld, dat zelfs wanneer de voorgestelde wijzigingen zullen worden ingevoerd, het nog uiterst moeilijk zal zijn de diverse bedrijven gaande te houden. Na uitvoerige besprekingen kwam men tot het be sluit, uit dwingende noodzakelijkheid de nieuwe voorstellen aan te nemen. Deze luiden: le. Verlaging van de thans geldende loonen met De dame, die een grijze auto wenschte. Op zekeren dag werd dc autobeurs bezocht door een jeugdige koopster, die een muisgrijs mantelpak droeg en een automobiel wenschte te koopen, waar van de kleur precies paste bij haar costuum. Men liet haar roode, blauwe, bruine, zwarte en gele wa gens zien, maar zij wilde persé een grijze hebben. Het moest voorts een limousine zijn en er moesten zes personen in kunnen. Eindelijk toonde men haar een fraaie limousine, waarvan de kleur werkelijk nauwkeurig overeen kwam met die van haar kleeding. De verkooper, dio haar te woord had gestaan en eerst had beweerd, dat hij*momenteel niets geschikts in voorraad had, herinnerde zich plotseling, dat hij nog ergens een muisgrijzen automobiel had staan. De dame had nl. te kennen gegeven, dat dc prijs haar niet interes seerde. De autobeursman keek evenwel vreemd op, toen hij den volgenden dag op het politiebureau moest ver schijnen en daar vernam, dat er op al zijn waar voor- loopig beslag zou worden gelegd, daar men hem ver dacht van heling. Inderdaad bleek het achteraf, dat men er in was geslaagd een geraffineerd opkooper van gestolen goed te vatten. De dame in kwestie, wier auto eenige weken tevoren was geroofd, had reeds verscheidene autozaken, -veilingen en -beurzen een bezoek ge bracht en daar zij wist dat er niet veel limousines bestonden die dezelfde kleur hadden als haar voor- jaarscostuum, hoopte zij langs dezen weg haar eigendom terug te krijgen. Dit is haar in werkelijk heid gelukt. Natuurlijk is het succes van de me thode niet altijd verzekerd, maar autodieven doen er niettemin goed aan geen wagens met excentrieke kleuren te stelen, tenminste als ze hun strafbaar be drijf ongestaft willen blijven uitoefenen. De slanke lijn in de oudheid. Dat reeds in de klassieke Oudheid de vrouwen al lerlei middelen, welke veel op die van tegenwoor dig gelijken, gebruikten om de zoo zeer begeerde slanke lijn te behouden, bewijzen tal van getuige nissen uit die oudheid. In een boekje „Antieke Mo de", geschreven door den bekenden geschiedschrijver Max von Boehn. lezen we over de toenmalige ele gantie, over stoffen, haartooi en schoonheidsmidde len. Het is niet uitgemaakt of de Grieksche vrouwen van die tijden het corset hebben gekend. In ieder geval toonen oeroude beelden uit Lycenae Thebe enz., zoowel vrouwelijke als mannelijke füguren, me' echte wespentailles, zooals de natuur ze niet voort brengt. Later, in den eigenlijken klassieken tijd, ge bruikten de vrouwen uitsluitend bustehouders. Dat men zich daarmee ook buitengewoon kon inpersen, wordt bevestigd door den beroemden geneesheer Ga len us, die de verkrommingen van do ruggegraat als gevolg hiervan constateerde. Romeinsche schrijvers vertellen, dat de moeders haar dochters zoo stijf mó gelijk in linnen strooken wikkelden om den groei van buste en heupen te voorkomen. Ook diëetkuren, terwille van de mode kende men toen reeds. Zoo spot een der oude Grieken: „Slank willen ze thans allen zijn en noch buste, noch heupen hebben de vrouwen, want van boven tot beneden zijn ze in linnen gewikkeld. Drie druiven en een glas water zijn haar voeding." Verder werd massage toegepast. In de openbare baden werd onder hooge drukking de vetlaag gemas seerd en degenen die last hadden van corpulentie, werden pantsers van wilgenteen aangelegd. Deze keurlijfjes waren zeer duur, maar niet zeer duurzaam. Nog in de eerste eeuwen na Christus, hielden de kerkvaders strafpredikaties tegen de middelen der toenmalige modedames. 11 waaarvan 6 ingaande 7 April a.s. en 5 ingaande 8 Mei. 2e. Daartegenover betaling van do Christel, feest dagen met 50 van het loon voorzoover deze feest dagen niet op een Zondag vallen en voorts betaling van de zoogenaamde familiedagen. 3e. Ten opzichte van werknemers, wier aantal werkuren minder dan 48 per week bedraagt, zal de uitkeering voor de Chr. feestdagen evenredig lager zijn en wel berekend naar het aantal gemaakte werkuren per week. Het hoofdbestuur van den Ned. R.K Metaalbewer- kersbond zal er alsnog bij de betrokken werkgevers op aandringen, de voorwaarden zoo soepel en zotf ruim mogelijk toe te passen. ONGEVAL H. MIDDELBEEK IN DEN WEDSTRIJD E.V.C.SOHAGEN. Naar men ons mededeelde, maakt bovengenoemd® speler het uitstekend. Ter dekking van de onkosten organiseert de Voetbal en Athletiekvereenlging „Schagen" op a.s. Zondag een wedstrijd op haar terrein. Direct is van een en ander werk gemaakt en krijgen we Zondag Schagen IHol- landia I (Hoorn) 3de klas K.N.V.B. Bij dezen wedstrijd moet een ieder entree betalen, donateurs, leden, enz., ten einde allen een steentje bij te doen dragen in de kosten. Men zie a.s. Zaterdag de advertentie en onder plaatselijk nieuws de opstelling der elftallen Komt ook eens kijken, dan steunt U dit goede doel. GEEN WERK MEER. Naar wij vernemen, zal einde dezer week de gemeen telijke werkverschaffing aan werkloozen afloopen. De gemeente heeft geen werkgelegenheid meer. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Antje, dochter van Cornelis Groot en Aaltje Buik. POLITIE. Gevonden: een slofje. SCHAGEN, 31 Maart 6 Stuks paarden f 180—375. 6 gelde koeien (magere) t 100—190. 39 idem (vette) f 180—255, 38 kalfkoeien f 125225, 309 nuchtere kalveren f 310, 169 overhouders f 13—20, bokken en geiten f 4—6, 5 varkens (magere) f 10—13, 71 diem (vette) per Kg. f 0.22—0.26, 225 biggen f 36, 8 konijnen f 1—2, kippen f 0.751.10. EIERVEILING SCHAGEN, 31 Maart Aangevoerd zijn 180 partijen 170000 stuks kipeieren 15 partijen 5500 stuks eendeieren, 10 ganseieren. De prijs liep van: kipeieren f 2.202.30, kleine f 2.10, bruine f 2.30, eendeieren f 2.202.30. ganseieren f 11. De veiling duurt voort ALKMAAR, 30 Maart Andijvie f 7.209.40, boerenkool f 0.803.60, gele kool f 0.8O—1.80, kropsla f 3.30—9.60. roode kool f 0.80—3.60 per 100 stuks, bleten f 1.80, uien f 12.60, per 100 Kg., prei f 3.609.20, selderie f 1.803.20, wortelen f 15 per 100 bos; spinazie f 0.44—0.70, witlof I f 2—2,50. U f 1.20— 1.80 per bak, spruiten f 0.45—2.50 per zak. BROEK OP LANGENDIJK. 30 Maart. Aangevoerd: 74000 Kg. roode kool f 12.90. 70000 Kg. gele kool f 0.702.40, 78000 Kg. Deensche witte kool f 1.30—2.30, 1300 Kg. uien f 13.20, grof f 12.40, 875 Kg. peen f 3.70. WARMENHUIZEN, 30 Maart. Aangevoerd: 36475 Kg. roode kool le kw. f 0.602.90, 2e kw. f 0.60—2.50, 5775 Kg. gele kool le kw. f 1—1.90, 2e kw. f 0.70—1.40, 6950 Kg. witte kool le kw. f 1.20-2, 850 Kg. uien f 9.90. NOORDSCHARWOUDE, 30 Maart Aangevoerd: 2300 Kg. uien f 13.1013.50. grove uien f 12.60—13.40. 1000 Kg. kroten f 1.60, 129100 Kg. roode kool f 0.60—3.30, 2e soort f 0.60-2. 131700 Kg. D. witte f 1.10—2, 2e soort f 0.70—1.80, 63300 Kg. gele kool f 0.70 —2.50, 2e soort f 0.60—1.40. AMSTERDAM, 30 Maart 1932. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 34.50. Idem blau wen f 34.25, idem roodstar f 2.503, idem eigenhei mers f 33.20, id. eigenh. poters f 2.201.40, id. blauwe poters f 22.25, id. bonte poters f 22.25, idem Beve landers f 2.803, Vlaamsche zand-industries f 2.502.80, idem eigenh. f 2.502.80, IJpolder bravo's f 34, idem Bevelanders f 3—3.20, Andijker blauwen f 2.25—2.50, Nd.- Holl. eigenheimers f 2.102.80, Anna Paulowna zand f 2.102J50, idem roodstar f 2.803, Texelsche roode f 2.503, ld. zand f 2.102.80, per H.L. winter malta f 810, per 100 Kg. Flakkeesche eigenh. f 3.503.75, id. eigenh. poters f 2.50—2.75, Spuische eigenh. f 3.50—3.75, id. eigenh. poters f 2.50—3, Friesche borgers f 3—3.20, id. roodstar f 33.20 per H.L. AMSTERDAM, 30 Maart 1932. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 368 vette kal«- veren, le kw. 54—60 ct., 2e kw. 40—52 ct., 3e kw. 2438 et., per Kg. levend gewicht: 93 nuchtere kalveren f 1.50— 4, 700 varkens (vleeschvarkens 90110 Kg.) 3132 ct., (enkele iets hooger), zware varkens 2930 ct., vett® varkens 2729 ct., per Kg. slachtgewlcht. T ZAND. Blijkens een alhier circuleerende uitnoodiging van het Prov. Electr. Bedrijf van Noordholland wordt he denavond een gratis filmvertooning gehouden bij den heer H. Schrieken. Vertoond zullen worden diverse films die betrekking hebben op de toepassing van elec- trictieit In het Landbouwbedrijf, de Huishouding en de Kleln-industrie, O.a. de films van de Demonstratiebe- drijven voor de Veeteelt en de Pluimveeteelt van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf. J.l. 2e Paaschdag gaf de tooneelvereen. „Intiem Too- neel" van Belgen een opvoering bij den heer Schriken met het tooneelwerk „Het Licht in den Nacht", spel in 5 bedrijven van Inte Onman. De zaal wa geheel vol De heer Adr. choen hield vooraf een inleiding waarin hij de hoop uitsprak, dat het stuk mag bijdragen tot den steeds groeienden afkeer welke voor het monster oorlog word gevoeld. De Inhoud van het zeer mooie werk mag verondersteld worden genoeg bekend te zijn en zullen we ons dan ook beperken tot de vertolking van bedoelden Inhoud. Ook hierbij kunnen we kort zijn, aar het spel der medespelenden perfect was, alleen Men- sing leek on3 wel een beetje nerveus. Door sommigen werd echter beslist meesterlijk werk geleverd; men wist het publiek mede te voeren, waar bij we denken aan de scène toen de blindf van het front teruggekeerde zoon met zijn vader sprak over d« bloemen welke te zijner eere op den tafel waren gezet en de zoon deze niet ziende, hulpeloos van de tafel streek. Toen ging een stroom van emotie door de zaal Het kan dan ook als vaststaand worden aangenomen, dat het Gezelschap op zijn tournooi door Noord Holland overal een dankbaar publiek zal vinden, welke de opvoe dende kracht, welke van dit stuk uitgaat, naar waard® zal weten te schatten. Druk bal volgde tot slot.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7