Om het Kampioenschap van Nederland. Bont Allerlei. Ajax verplettert Veendam m e t 9—1. P.S.V. en Feijenoord g e 1 ij k 0—0. spelen Competitiewedstrijden. Helder I—N.H.V.B.-elftal. 4-3, NEDERLAN D—B E L G1 AFDEELING B. Eerste ronde: School 32School 92; Chr. Op. School Tuindorp 1, 017, School 52School 4, 13; School 6—School 10, 5-0; School 72—School 14, 0—5; School 51—R.K. Jongensschool, 0—4; Tuindorp 2—Huisdui nen, 0—1. Tweede ronde: School 32—Tuindorp 1, 04; School 4—School 6, 54; School 14—R.K. Jongensschool 1—0. Derde ronde: TuindorpSchool 4, 41; School 14 Huisduinen 01. Verliezersfinale: School 4School 14. 18. Finale: TuindorpHuisduinen 01. Kampioenschap Den Helder (Lagere scholen): School 9Huisduinen 20. AFDEELING C. Eerste ronde: Chr. UloGem. Ulo 2 1—1 (na penal ty's nemen 31); Ambachtschool 4Gem. Ulo 3 10—1; Handelsschool 3—Ambachtschool 2, 1—3; Gem. Ulo 1Handelsschool 4 5—0, R.H.B.S. 4R.K. Ulo 1—1 (na penalty's nemen 1—2,; R.H.B.S. 3—R.H.B.S. 2 2—10; Ambachtschool 3idem 5, 31. Tweede ronde: Chr. UloAmbachtschool 4 01; Ambachtschool 2Gem. Ulo 51; R.K. UloR.H. .B S. 2 0-14. Derde ronde. Ambachtschool 4Ambachtschool 2 1—5; R.H.B.S. 2—Ambachtschool 3 1—3. Verliezersfinale: Ambachtschool 4—R.H.B.S. 2 02. Finale: Ambachtschool 2Ambachtschool 3, 5—0. AFDEELING D. Eerste ronde: Handelsschool 2—R.H.B.S. 1 00 (na penalty's nemen 32); Handelsschool 1Ambacht school 1 1—3; Avondteelcenschool 2—idem 1 25. Tweede ronde: Zeevaartschool—Handelsschool 2 1—1 (na penalty's nemen 2—3); Ambachtschool 1— Avondteekenschool 10. Verliezersfinale: Zeevaartschool—Avondteekenschool 0—5. Finale: Handelsschool 2Ambachtschool 1 0—11. H.F.C. wint van Gouda. De kracht der Veenkolonialen is toch wel veel min der dan die der Westelijke kampioenen (en ook dan die der anderen). Zondag leden zij een smadelijke ne derlaag tegen Ajax, wier aanval weer buitengewoon productief was. Negen maal doelpuntten de Amster dammers, terwijl Veendam het slechts éénmaal zoo ver bracht. Zoo slecht heeft Velocitas het er in Gro ningen toch nooit afgebracht. Spannend is het in Eindhoven toegegaan. Geen van de twee verdedigingen werd gepasseerd. Feijenoord heeft nu een verliespunt tegen Ajax nog nul, maar de Rotterdammers zijn nu al in Eindhoven en Enschede geweest, zoodat hun kansen nog prachtig zijn. P.S.V. is met drie verspeelde punten in 2 matches een eind achterop. De stand is. Feijenoord 3 2 1 0 10-2 5 Ajax 2 2 0 0 13—1 4 Enschede 3 2 0 1 7-4 4 P.S.V. 2 0 1 1 2-5 1 Veendam 4 0 0 4 2-22 0 Ajax speelde tegen Veendam in topvorm. Vooral het binnentrio Schubert-Van Renen-Jurriaans was veel beter dan voorafgaande wedstrijden. De rust ging al in met 0—4, alle vier doelpunten van Van Reenen. Deze maakte er daarna 6—0 van, Twelker 7_0, Van Reenen 8—0 en ten Have 9—0 Boomsma scoorde het V. doelpunt. Ajax miste Mulders en Vol kers. P.S.V.Feijenoord was een wedstrijd van sterke verdedigingen tegen zwakke aanvallers. De F. linker vleugel Duijnhouwer-Van Ooijen, alsmede Groenen dijk waren ongevaarlijk. Uitblinkers waren de F. halflinie Van Heel en gebr. Paauwe, Van Male en Van Run. F. kan met den uitslag tevreden zijn, want P.S.V. had de meeste kansen gehad, maar in den P.- aanval was v. d. Broek afwezig en daarmee tevens het voornaamste gevaar. PROMOTIEWEDSTRIJDEN. Om één plaats in de le klasse. Alleen in afdeeling II vond de promotiestrijd voort gang. H.F.C. en Gouda kwamen tegen elkaar in het veld te Haarlem en voor beide clubs was het prac- tisch de laatste kans om de eerste klas te behouden of te bereiken, v. d. Meulen's elftal behaalde een heel goede overwinning en is nu nog niet verloren, want D.H.C. komt nog in Haarlem op bezoek, maar toch heeft de Delftsche vereeniging o.i. nu een te mooie gelegenheid om de hoogste klasse te bereiken, om zich die te laten ontgaan. De positie is nu: D.H.C. 2 2 0 0 8—0 4 H.F.C. 2 10 1 3-6 2 Gouda 2 0 0 2 0—5 0 Om één plaats in de 2e klasse. Ook de derde klasse strijd, nl. tusschen O.S.V. en De Spartaan eindigde te Oostzaan in 44. Na de eer ste helft der competitie staan de drie dus weer go- lijk, (tenzij O. VVO haar protest tegen één der Spar- taandoelpuntcn mocht winnen). Over Spartaan's lot is dus nog niets te zeggen! O.V.V.O. 2 0 2 0 3—3 2 O.S.V. 2 0 2 0 5—5 2 De Spartaan 2 0 2 0 6—6 2 Het zal Watergraafsmeer en Alphen nu wel niet meer gelukken Zandvoort te verdringen. Watergraafs meer verloor ook al van de tweede klassers, die hier mee hun 2e achtereenvolgende overwinning behaal den. De stand is: Zandvoort 2 2 0 0 62 4 Alphen 10 0 1 0-1 0 Watergraafsmeer 1 0 0 0 2—5 0 In afdeeling II begon Steeds Hooger goed door van H. v. Holland met 2—0 te winnen, zoodat zij al een punt voorsprong heeft (H. v. II. en Schevingen speel den gelijk, 1—1). B.M.T.'s plaats zal, als we ons niet vergissen, door Olympia ingenomen worden, dat Zondag weer won van Vriendenschaar (42). Om één plaats in de reserve le klasse. De reserves van 't Gooi schijnen succes te hebben met hun poging om de le klasse te Lereiken. Hun zwaarste strijd te Haarlem, tegen E.D.O. 2 werd met 32 gewonnen, waardoor de positie thans is: 't Gooi 2 2 2 0 0 5—3 4 E.D.O. 2 2 10 14—32 H.F.C. 2 2 0 0 2 1—4 0 AFDEELING I. Tweede Klasse B. De laatste wedstrijd werd eindelijk gespeeld. Her cules sloeg T.O.G. met 9—2. De eindstand is: E.D.O. 18 14 4 0 S3—25 32 Zeeburgia 18 12 2 4 53-33 26 Vclox 18 9 2 7 56-38 20 Hercules 18 9 2 7 48-39 20 D.E.C. 18 7 2 9 48-53 16 Baarn 18 5 5 8 26—39 15 A.F.C. 18 5 4 9 38—55 14 B.F.C. 18 5 3 10 30—43 13 T.O.G. 18 5 3 10 3i—55 13 Zandvoort IS 3 4 11 26—57 10 AFDEELING IV. De halve beslissingscompetitie werd voortgezet met Bleijerheide—B.V.V. op het V.V.V.-terrein te Venlo. Bleijerheide won ook nu (2—0), een B.V.V.—De Valk zal de beslissing brengen. Bij een gelijk spel zal De Valk wegens mindere doelcijfers in de competitie de gradatiewedstrijden spelen. ANNA PAULOWNA. Zondag trok het tweede elftal naar Wieringerwaard 1 voor het Gouden Kruis. Zooals gedacht konden de geel-zwarte reserves het lang niet bolwerken. Met 81 werden ze ingemaakt. De adspiranten moesten naar H.R.C. c, maar zijn niet heengegaan. Hoe zit dat nu jongelui? Zondag a.s. zal B.K.C. 1 vermoedelijk tegen den win naar van Petten—H.R.C. 4 moeten spelen voor het Gouden Kruis. De eerste oefenwedstrijd van het Noordhollandsch elftal was evenals verleden jaar, tegen Helder. Des tijds wonnen de withemden met 3—1, na een weinig aantrekkelijken wedstrijd. Nu werd met i—3 gewon nen, maar een gelijk spel hadden de N.H.V.B.ers ze ker wel verdiend. Het N.H.V.B.-elftal telde één invaller voor Schaap (M.F.C.), waarvoor Faus, Nieuwe Niedorp) speelde, die het er op de hem totaal vreemde plaats uitste kend afbracht, vooral tegen het einde, toen hij er wat ingespeeld raakte. De elftallen waren nu: N.H.V.B.-elftal: Congriep (Z.V.V. 3). Van Herwerden (N. Niedorp), Koeleman (Alkmaar), Schuit (Alkmaar), Rijkers (Succes), v. d. Hilst (Alk. Boys), Indri (Alkrn. Boys), Wolthuis (Ml.ü.), Homan (Alkmaar), Schaerman (Z.F.C. 4), Faus (Nieuwe Niedorp). Bijl, Godschalk, Burger, Veen, Spigt, H. de Boer, Reinders. v. d. Wal, Schotting. Kenter. Bak. Het N.H.V.B.-elftal liet ons een heel goede partij voetbal zien en met dit elftal verwachten wij beslist een succes op het Vierbonden-tournooi. In Rijkers be zitten de Noordhollanders een schitterende spil, en een vergelijking met H. de Boer, die steeds één der beste Hel der-spelers is, gemaakt, vinden we dat hij dezen middag de Helder-spil nog overtrof. Rijkers' opstellen en afgeven was af. Bi' H. de Boer liet dit maal juist het pöteitie-kiezen veel te wenschen over. wat wel gelegen zal hebben aan het gladde terrein, waardoor hij veel moeite had zich snel te verplaat sen, wat zich bij de lichtere Successpil niet zoo deed merken. Het eenige punt waarin Rijkers de mindere was van De Boer, was dat de laatste meer trucs kent en zich zoo gemakkelijk vrij speelt. Het zwakste gedeelte van de Noordhollandsche ploeg is de verdediging. De Z.V.V. keeper is wel be trouwbaar, maar kan nauwelijks bij de lat, zoo klein is hij. Het laatste doelpunt van Godschalk had een iets langere doelman zeker gehouden en ook bij een kopbal van Burger in de eerste helft hielden wij ons hart vast, maar toen ging het nog net goed. Het aantal zitplaatsen voor den wedstrijd op 17 April ln het Stadion te Amsterdam wederom vergreet. Amsterdam, 2 April. Naar wij vernemen zai .het aantal zitplaatsen voor den op 17 April a.s. te Amsteiv dam in het Stadion te houden interlandwedstrijd Ne derlandBelgië wederom vergroot worden. Naar men weet is het aantal zitplaatsen reeds vergroot door het bouwen van een tribune op de wielerbaan voor de Ma- rathantrlbune. Thans zal ook voor de eeretribune op de wielerbaan een tribune van hout worden opgetrokken, waardoor 600 zitplaatsen meer ter beschikking komen, Bijd en a.s. NederlandBelgië-wedstrijd zal dus het grootste aantal toeschouwers aanwezig zijn, dat ooit bij een land en wedstrijd in het Stadion is geweest Van Herwerden was de beste der backs en viel op door zijn resoluut ingrijpen en trapvastheid. Zijn partner was maar heel matig. In de halflinie heeft Schuit niet die goede indruk van het vorig jaar nagelaten, misschien doordat hij in zijn vex-eeniging tegenwoordig in de voorhoede speelt. Toch was hij ruim voldoende, evenals v. d. Hilst, die speciaal verdedigend nuttig specldo en liet do niet stei'ke I-Iclder rechtervleugel allesbehalve gemakke lijk maakte. Opvallend was zooveel als de spil der Al km. Boys steeds kopte. Tenslotte de aanval. Heel goed was gedurende bij na de heele wedsti-ijd de rechtervleugel. Alleen in de laatste drie kwartier was er en periode dat Wolt huis Indri te veel verwaarloosde. De midvoor van de kampioenen M.L.D. heeft zich overigens een bijzonder gevaarlijken aanvaller ge toond, vooral als men rekent .lat de rechtsbinnen- plaats voor hem nog nieuw was. Hij bleek best 'n speler te kunnen passeeren, is een flinke doorzetter en zijn kogels waren ,4 la Lagendaal". Indri was van de vier buitenspelers degeen die zich het meest onderscheidde en technisch stond zijn spel op goed peil. Het was jammer dat Iloman er maar niet in kon komen, want dan was de Heldei'-vcrdediging wel voor gi-ooter problemen komen te staan dan thans. Toch bleek de ex-Alkmai*iaan het nog wel te kunnen, wat hij toonde in de tweede hel ft, toen hij door zijn uit stekende plaatskiczen tusschen de Helder backs het de witte verdediging lastig maakte en Kenter heeft ook nog enkele malen kunnen genieten van een paar van zijn keiharde schoten. De linkervleugel was met Koeleman het zwakke punt. De jonge Z.F.C.cr Scliaeiman werkte wel hard maar wat hij tot stand bracht, .as daaraan niet cven- x*edig. Af en toe liet hij wel dingen zien, waaruit goede capaciteiten bleken, maar of hij nu geschikt is om zware wedstrijden te spelen, is iets waar wij nog lang niet zeker van zijn. Als een cvcntueele opvolger zou o.i. Faus wel in aanmei'king kunnen komen. Helder heefi een goede wedstrijd gespeeld, maar was toch nog niet op haar best. Doelman Kenter heeft zijn doel prachtig verdedigd en zooals hij enkele knallen van Wolthuis en Homau verwerkte was werkelijk geweldig De backs waren weer moeilijk te passeeren. maar pasten vaak een vei'keerde taktiek toe. Bij de Helder aanvallen ble ven zij steeds te veel voor hun eigen doel „hangen", on de gaping tusschen backs en halflinie werd nu te groot, waax-bij nog kwam dat do hallspelers moei lijk zoo geregeld ongedekt opgesteld stonden. De middenlinie was voldoende, De Boer presteerde het meest van 't drietal, terwijl Reindei's veel zwakk* dingen deed. In den aanval bleek het experiment met Godschalk een groote verbetering. De nieuwe linksbinnen is verbazend handig, maar mist snelheid (of enthou siasme). Met Bijl vormde hij de gevaarlijke wing. Bijl heeft een goede wedstrijd gespeeld, doch huil één groote fout: hij schoot te veel uit ongunstige po- sntie. Burger speelde zijn gewone partijtje, af en toe goed en snel afgeven, vaak lang pingelen om een schietkans te krijgen en dit tweemaal met resultaat. Alles met elkaar blijft hij onmisbaar voor de Helder stormlinie, want tegenover zijn fouten, staan vele goede dingen. Neemt hij niet altijd het leeuwenaan deel der Helder goals voor zijn rekening? Veen was slap als rechtsbinnen en Dirk Bak stond weer eens op zijn oude plaats in het eerste elftal en toonde daar dat hij nog steeds beter is dan b.v. Wieren en ook niet onderdoet voor Veen. Uit den wedstrijd zullen we hieronder enkele mo menten aanstippen. De tragedie van een uitvinder. Het noodlottige einde van Leblanc, den uifvlnder van de kunstmatige soda-fabri- catie Het is in de geschiedenis tallooze malen voorgeko men, dat verdienstelijke mannen, die veel voor het menschdom hebben gedaan, niets dan ondank ge oogst hebben en door hun tijdgenooten op de ergste wijze behandeld zijn. Terwijl hun leven in de diepste ellende eindigde, soms in zoo'n wanhopigen toestand, dat zij de hand aan zich zelf geslagen hebben, heeft men het belang van het werk van de meesten pas lang na hun dood ingezien. Dan werden zij, die on der de afschuwelijkste omstandigheden geleefd had den en gestorven waren, op de meest eervolle wijze herdacht. Zoo is het ook gegaan met Nicolas Leblanc, die een eigen methode voor de fabricatie van soda vond en de grondlegger is van de anoranische industrie. Leblanc werd den 6en December 1742 in Ivry-le Pré in het departement Cher geboren. Zijn familie was onbemiddeld, maar toch kon Nicolas naar Parijs gaan om daar medicijnen, chirurgie en scheikunde te studeeren. Op vier en dertigjai'igen leeftijd trouw de hij en vestigde zich als arts; tegelijkertijd deed hij wetenschappelijke onderzoekingen op verschillend gebied. Toen de Academie een prijsvraag uitschreef voor een goede methode voor de sodabereiding, ging hij zich met dit probleem bezig houden en eenige ja ren later beëindigde hij zijn experimenten. Nadat hij alles zorgvuldig uitgewerkt had, ging hij met zijn uitvinding naar den Hertog van Orleans, die over de middelen beschikte om het nieuwe proces toe te pas sen. Den 12den Januari 1790 werd ten overstaan van den Londcnschen notaris James Lutherland een con tract voor twintig jaar afgesloten, waarbij Leblanc zich verplichtte zijn uitvinding en de scheikundige Dizé zijn methode voor de Loodwit-fabricatie schrif telijk en gezegeld aan notaris Brichard in bewaring te geven. Een jaar later kreeg Leblanc het aange vraagde patent voor den tijd van vijftien jaai*, waar na hij met Dizé een fabriek oprichtte» ..La Franciade'' genaamd, die zich zeer snel ontwikkelde, en waarin het begin reeds dagelijks 250500 K.G. soda en bo vendien loodwit en ammoniak gefabriceerd werden. Tengevolge van den oorlog tegen Spanje was de prijs van plantensoda tot 110 Francs gestegen, zoodat „La Franciade" groote winsten maakte. De bloeitijd zou echter niet lang duren, want in April 1795 werd de Hertog van Orléans gevangen genomen en eenige maanden later terecht gesteld. Zijn bezittingen en dus ook „La Franciade" werden door den staat in beslag genomen en publiek verkocht. Op den 8sten Plunose van het 2de jaar der Revolutie (Fe bruari 1794) werd de fabriek, die daarvoor al stilge legd was, geinventariseerd en 4 dagen later werd een besluit afgekondigd, waarin het waardevolle pa tent van Leblanc ongeldig werd verklaard. Het „Welvaartscomité" had n.I. besloten, dat alle sodafabrikanten hun methoden binnen 20 dagen aan een bepaalde staatscommissie moesten voorleggen, opdat Frankrijk zijn industrie onafhankelijk van vreemde landen zou kunnen maken, en tevens om nieuwe verdedigingsmiddelen te kunnen vervaardi gen. Leblanc en Dizé gaven hun uitvindingen onmid dellijk prijs, omdat zij natuurlijk met den dood be dreigd werden. Hiermee was alles voor Leblanc ver loren: zijn patent en zijn fabriek had men hem afge nomen. Leblanc leefde in de bitterste armoede en moest toezien hoe in verschillende deelen van het land fa brieken verrezen, die groote winsten maakten met de toepassing van zijn uitvinding.. Hij stuurde <fb Re- geering vei-zoekschrift op verzoekschrift, om de hem beloofde schadeloosstelling te verkrijgen, maar 7 jaren lang bleef een antwoord uit. Eindelijk werd toen de fabriek, die volkomen verwaarloosd was, aan Leblanc en Dizé teruggegeven. Na vier jaar werd de schadevergoeding door den rechter vastgesteld. Vol gens de officieele beslissing had Leblanc de betrek kelijk kleine som van 52.475 Francs moeten krijgen, maar noch hij noch een van zijn nakomelingen heeft ooit één Franc van dit bedrag gezien. De teruggave van de geheel en al waardeloos geworden fabriek- werd beschouwd als schadeloosstelling te dienen. Daar Leblanc op een schadevergoeding van 1.000.000 Francs gerekend had, was de rechterlijke be slissing een doodvonnis voor hem. Vroeger had hij al zijn beschikbaar kapitaal gebruikt voor de vei- betering van zijn fabriek en voor dit doel had hij zelfs nog tegen hooge rente geld geleend. De prijs van de Academie voor het beste antwoord op de prijsvraag, die hij al in 1789 had moeten hebben, en die 12000 Francs in contanten was, heeft hij nooit gekregen. In 1799 zou hij 3000 Francs als „nationale beloo ning" voor zijn nuttige uitvinding krijgen, maar van deze som werd hem slechts 600 Francs uitbetaald. Lajer heeft hij nog eens 2000 Francs kunnen leenen en een aalmoes van Minister Chaptal, groot 300 Francs moeten aannemen, maar dat was ook alles wat de Fransche staat voor Leblanc gedaan heeft, ondanks zijn herhaalde verzoekschi'iften. Na de rechterlijke beslissing had Leblanc alle hoop verloren, dat hij en rijn familie ooit de armoede weer te boven zouden komen. Gebroken keerde hij terug naar zijn zieke vrouw en hongerlijdende familie, die in het huis bij de vervallen fabriek woonden. Daar maakte hij den 16den Januari 1806 met een pistoolschot een einde aan zijn treurig bestaan. Zoo eindigde de ontzettende tragedie van dezen man en niemand weet, waar zich het graf bevindt van een van de grootste uitvinders, die Frankrijk ooit heeft gehad. Oneerlijke concurrentie? Van zakelijkheid geen sprake meer. Wie het 't langst uithoudt heeft gewonnen Rome. De golf van Napels wordt dagelijks be varen door twee groote motorbooten, die enthousiaste vreemdelingen en ook landslieden, die voor hun werk aan den ovei'kant moeten zijn, van Napels naar Castellammarc brengen. Men zegt, dat nog niet zoo lang geleden de eigenaren dezer schepen elkaar op ongekend heftige wijze beconcurreerd hebben, zóó heftig, dat ze beiden op het punt stonden failliet te gaan. De heeren Hannibal en Pompeo hadden oorspron- kelijk dezelfde vergoeding geëischt van de lieden, welke zich door hen lieten overzetten. Op zekeren dag kreeg Hannibal, de eigenaar der Vittoria, het in zijn hoofd om zijn vriend Pompeo zijn klanten te ont futselen. Het vreemdelingenverkeer was afgenomen, zoodat de zaken niet meer zoo rooskleurig waren als vroeger. Hij bracht dus in koelen bloede het tarief van 5 Lire op 3 en zag tot zijn genoegen dat na ver loop van twee dagen het aantal zijner passagiers on geveer was verdubbeld. Pompeo verwonderde zich hierover zeer, temeer daar zijn eigen schip plotseling zoo uitgestorven werd als een woestijn. Toen 't evenwel onedektc, waaraan deze onverwachte stilte was te wijten, verscheen een fijn glimlachje om zijn lippen en twee dagen later kwam concurrent Hannibal tot de onaangename er» varing, dat zijn pas verworven clientèle al weer bij hem wegbleef; maar dat niet alleen; ook zijn oude cliënten verdwenen. Dit wordt zeer verklaarbaar als men weet, dat Pompeo de prijs tot 2 Lire 50 Centimi had verlaagd. „Ach zoo", zei Hannibal en den volgenden morgen prijkte bij den aanlegsteiger het cijfer 2 op het bord, dat vermeldde, wat de tocht kostte. Op deze wijze werd de strijd tusschen de vroeger* vrienden voortgezet. Klaarblijkelijk hadden beide dl bedoeling het zoo lang vol te houden tot de andei was „dood"' geconcurreerd. Ze vergaten echter, da het hun hierbij wel eens kon vergaan als de gierig Schotten, die om een penny wedden, dat zij beide het langst onder water konden blijven en wier lijke later werden opgevischt. Noch Hannibal, noch Pompeo had naar 't scheef ooit van dit schrikwekkend voorbeeld gehoord en na dat Pompeo zich had tevredengesteld met slechts 2? Centimi voor „de arme zielen in het vagevuur", ging Hannibal er toe over met veel reclame bekend te ma ken, dat hij voortaan: gratuito werkte. Pompeo wilde zich echter niet laten kennen. D» hartstocht verdrong do zakelijkheid volkomen en in plaats van evenals zijn rivaal ook gratis te varen on dan af te wachten wie het eerst over den kop gin? (de kansen stonden nu immers gelijk) verkondigde hij- dat hij de menschen niet slechts voor niets bediend?, maar bovendien koffie schonk, die men dan op den reeds zeer voordeeligen koop nog zou toekrijgen. Hannibal had, indien hij dit had gewenscht, gratis wijn kunnen gaan verstrekken, maar hij zag tijdig in, dat de politie zich wel eens met de zaak kon gaan bemoeien, daar men gevaarlijke gekken niet los mag laten rondloopen. Hij stelde zijn tegenstander dus voor de zaak niet op deze wijze voort te zetten, maar tot den status quo terug te keeren. Dit gebeurde en de teleurgestelde passagiers betalen tegenwoordig weer vijf Lire, alsof er nooit een druppel koffie heeft gevloeid.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10