i Raad Heerhugowaard. Nagekomen Berichten. Inbraak bij de Amsterdamsche Bank van Leening. Fa. Gebr. ROTGANS Roofoverval op een woonschuitbewoonster. Nog een slachtoffer van de „Stanfries IV"? Kinderwagen te water. Ernstige vechtpartij te Rotterdam. Iets over half drie laat scheidsrechter Visser be ginnen voor een publiek van een 500 man. wat nog niet slecht is met dit onaangename weer. De eerste twintig minuten vielen er weinig span nende momenten voor. De strijd speelde zich meer op het middenveld af en de spelers lieten af en toe aardige staaltjes voetbal zien. Een fraaie kans kreeg Homan, nadat Schaerman den bal handig liet loo- pen, maar deze miste totaal. Wolthuis had zich eenige malen langs de backs gewrongen, maar tot schieten' kwam het niet. Burger opende de score. Na eenig gedraai kreeg hij de kans en zonder bedenken vloog de bal in den bo venhoek (1—0). Een prachtig schot. Tot de rust bleef het zoo. Vlak voor het rustsignaal kreeg Bur ger een pass tusschen de backs door en rolde langs Congriep in het doel. Maar voor het doelvlak was gepasseerd had de scheidsrechter gefloten. „Men" was het er niet over eens of het doelpunt telde of niet en na den wedstrijd hebben we daarom maar eens bij den arbiter geinformeerd. Het doelpunt telde niet. Do ruststand was dus 1—0. In de tweede helft heeft het N.H.V.B. elftal een overwicht gehad, maar 't schot was nog weg en bleef voorloopig nog weg. Bij Helder was het wat dat betreft veel beter en door Burger en Bijl werd het 3—0. Bijl liep na fraai aangeven van Godschalk snel naar binnen en gaf Congriep met een hard hoog schot het nakijken en Burger pingelde voorbij een paar verdedigers en zijn goed gericht schot uit moeilijke positie was den Z.-keeper te machtig. Zelfs voegde Bijl er nog een vierde doelpunt aan toe, maar Godschalk stond in bet N.-doel off-side. Dan komen de Noord-Hollandsche voorwaartschen los. Wolthuis vooral begint gloeiende kogels af te vuren, maar na eerst gcruimen tijd kan hij een laag schot in den uitersten hoek deponeeren (31). Niet lang daarna maakt Homan er op dezelfde ma nier 3—2 van. Godschalk zorgde met een hoog schot er voor dat Helder's overwinning veilig kwam te staan. Indri maakt daarop een off-side doelpunt. De score wordt besloten met een doelpunt van Homan, wiens schot Kenter door uitglijden over zich heen zag gaan. Het einde komt met 43 voor Helder. DERDE BEKERRONDE. We vermelden de volgende uitslagen van beker wedstrijden: K.V.V.—Hengelo 0—4; Feijenoord 2—Kennemers 5-6; Z.N.C.—HBS. 3-4: V.S.V.—Ananti 4—2: A.P. G.S.—V.U.C. 24; Excelsior—Zabor 7—2; Willem II—Fortuna 5—3; Duno—Allen Weerbaar 04; Vi- tesseZ.U.C. 6-3: N.U.C.—West-Frisia 1—3; U.V.V. R.C.H. 2—9; D.F.C.—Beverwijk 7—1; N.O.A.D— A.D.O. 5-1. NOORDSCHARWOUDE. S.D.E. I—Voorwaarts I 2—3. Vergadering op Maandag 4 April. Voorzitter burgemeester van Slooten opent om twee •uur met een kort welkomstwoord de voltallige vergade- dering. waarna voorlezing en onveranderde vaststelling der notulen volgt. Ingekomen zijn: Een schrijven van Ged. Staten, waarin naar aanlei ding van de beslissing van den Hoogen Raad (in ver band met het. beroep, der gemeente Nieuwer Amstel in zake een niet goedgekeurd raadsbesluit dezer gemeente omtrent het beleggen van kasgelden, welk beroep onge- pond werd verklaard) niet goedgekeurd werd het be sluit eener vorige vergadering om de overtollige kas gelden te beleggen bij de plaatselijke Boerenleenbank, onderafdeeling der Raiffeisenbank. Voorzitter deelde mede, dat aldus naar aanleiding van art. 228 der gemeentewet een nieuw besluit diende te worden gemaakt. Voorgesteld werd de kasgelden te beleggen bij de Boerenleenbank, met. de bepaling, dat aldaar zekerheid zal worden gesteld ten genoege van het gemeentebe stuur voor de gelden, boven het bedrag ad f 1 per in woner, terwijl de rente minstens 2% pet. zal moeten bedragen. Verschillende opmerkingen gaan dienaangaande uit den Raad op. De heer Kostelijk meent, dat dergelijke bepaling tegenover andere spaarders niet reéel Is. Ten allen tijde zou door een dergelijke bepaling het gemeen tebestuur gedekt zijn. Wethouder Tromp is het in deze niet geheel met den heer Kostelijk eens. Volgens hem zijn alle spaarders ten alle tijde gedekt door den coöperatieven grondslag van de Bank, welke hun waarborgt, dat alle leden aanspra kelijk zijn voor het geheel. Z.i. vergeet men dit in de instanties, waarin men er op aandringt, dat bepaalde zekerheid gesteld moet worden. De heer Quant vraagt of niet de mogelijkheid bestaat dat waar in deze gemeente drie boerenleenbanken zijn bij ieder een bedrag wordt belegd, gaande beneden het genoemde bedrag ad f 1 per inwoner. Voorzitter vermoedt, dat men wel een of ander middel zal hebben om hier een stokje voor te steken. Intus- sehen had men ook gevraagd, waarom de gelden niet belegd werden bij de Bank voor Ned. Gem. Deze vraag behoeft een ieder, die met de toestanden ten qplattelande eenigszins bekend is eigenlijk niet te stelleVi. Het dicht bij huls hebben van geld heeft ten allen tijde een groot voordeel, zoodat men opnemen en deponeeren op de voor de gemeente gunstige tijdstip pen kan doen plaats vinden, daar er geen tijd verloren behoeft te gaan met aanvragen en opzenden. Nog zou daar natuurlijk overheen te stappen zijn, als door de Boerenleenbanken een lager rentevoet werd uitgekeerd Doch hier ziet men juist het tegendeel, zoodat plaat sing bij de Boerenleenbank een dubbel voordeel in zich sluit Algemeen goedgevonden het voorgestelde opnieuw ter goedkeuring in to zenden. Van de gemeente Oost-Stellin'gwerf is een verzoek in gekomen om adhaesiebetuiging op een door haar inge bonden adres om daar waar besloten wordt steun aan en tuinbouw te verleenen, met de uitvoering van een dergelijk besluit de noodige spoed te betrachten. o^'tter merkt op, dat dit adres in zooverre ad-rem dat niemand zal tegenspreken, dat de besluiten van °°^efhand in deze zeer lang onderweg zijn. 6 uheer Kostelijk betuigt, dat hij in principe niet is r telkens adhaesie betuigen. Z.i. ligt het op den g der gemeenten, om hier bij de vereeniging van Ned. innf1*6"16" aan kloppen. Gezien de ervaring van den ,n tÜd- kan hij, wat dit adres betreft, wel met het verzoek meegaan. Ook de heer Tromp is deze opinie toegedaan. o^i.lerna Wordt met algemeene stemmen besloten tot adhaesiebetuiging. OnpPKCen verzoek van den heer Molenaar, hoofd der tarin H fe Sch001 Ir* tot verleening van ontslag als secre- wi comm'ssie tot wering van schoolverzuim, wordt besloten dit eervol te verleenen. denvf he€r W' Molenaar> aan de« Veenhuizer Mid- het h!Si' een Verzoek Ingekomen tot herziening van n«0»* waarin hem tuinderscrediet geweigerd werd. handelend W°rdt dit na aflo°P der vergadering te be- den heer Radher, Inspecteur van het L.O. in dipnriSPeCtie Alkmaar. is een alphabetlsche Hjst inge- Schoni V?t^r benoeming van een hoofd aan de O.L. over in o f-1 veraoek van den heer Krom om hier toe wnivu 6 gaan' wordt gesteund. zoodat hier toe wordt overgegaan. lJ de benoeming na heropening blijkt de heer Har- tog 9 stemmen te hebben verkregen, terwijl op de heeren IJsselstein en Post ieder één stem is uitge bracht. Na toelichting door Voorz. worden twee wijzigingen der begrooting, een betreffende het dienstjaar 1931, de ander betreffende 1932, aangenomen als voorgesteld. Voorzitter deelt hierna mede, dat indertijd een steun regeling is getroffen, betreffende de leden van werk- loozenkassen, wonende in deze gemeente en werkzaam bij „Koophandel". Waar de toestanden zich sterk wijzigen, werd noodig geacht deze regeling met ingang van 15 April te doen eindigen. Algemeen godgevonden. Eveneens wordt voorgesteld de werkverschaffing te beeindigen als de sloot, waarmede men thans nog bezig is, klaar is. Waar tot nog toe zeer weinig afvloeiing plaats vond, heeft men Zaterdagmorgen reeds eenigen ontslag gegeven. Voorzitter wijdt het geringe verloop aan de werkverschaffiag, vnl. aan den loonstandaard. In het algemeen kan worden geconstateerd, dat de tuinder minder wil geven, dan. de arbeider vraagt. Hij acht dit zeer begrijpelijk. De eerste heeft een slechte peirode achter den rug, de andere wil zoo mogelijk nog het oude loon behouden. Ofschoon men er weinig van merkt, wordt dus een verscherpte toestand geschapen. De heer Groenland vraagt hoe het met de Zuiderzee zit. Voorzitter zegt, dat ook hier getracht is arbeiders te plaatsen. Het resultaat is tot nu toe dit jaar echter zeer luttel geweest. Slechts twee arbeiders zijn geplaatst, terwijl eveneens twee personen zyn afgevloeid, zoodat het getal geplaatsten niet grooter is geworden. De heer Kostelijk vraagt zich af wat er gebeuren moet als de werkverschaffing is afgeloopen. Is er niet een of andere regeling te treffen, waartij en werknemer en werkgever gebaat zijn. De heer Wagenaar onderkent de moeilijkheid van een dergelijke regeling niet. Hij vindt dat dit niet plaatselijk geregeld kan worden, doch een onderlinge regeling van gemeenten dient te worden getroffen. De heer Kooij vraagt hoe het plaatselijk orgaan der Arbeidsbemidedling werkt. Voorzitter deelt mede, dat dit nog steeds ten Raad- huize zetelt, .terwijl de uitgebreide werkloosheid den laatsten tyd veel drukte meebrengt en er weinig plaat singen geschieden. Daarbij komt nog den tegenwoordi- gen toestand van het reeds gememoreerde loongeschil, terwijl de tuinder in het algemeen niet geneigd is om volk aan te nemen, gezien zijn financieelen toestand en dus geen vraag zal doen. De heer Wagenaar vraagt of de mogelijkheid niet bestaat gedurende een bepaalde periode een toeslag op het loon te geven. De heer Van Langen ziet geen opluchting voor het aardappel rooien zal beginnen en dan nog onder de be paalde voorwaarde, dat deze oogst loonend zal zijn. Den heer Wagenaar heeft het getroffen, dat na de eerste credietverstrekking reeds een bepaalde wijziging is gekomen, v.n.1. wat betreft het strooien van kunst mest. De heer Tromp zegt dat de thans plaats gehad heb bende verstrekking te weinig is geweest om een ver betering op de arbeidsmarkt in het leven te roepen. Om dit te bewerkstelligen zou zeer spoedig uitbetaling van een tweeden termijn moeten plaats vinden. De heer Krom vraagt of hieromtrent al iets bekend is. Voorz. antwoordt, dat we positief slechts weten, dat onze gemeente een bedrag van f30.810 ls verstrekt Voor de rest verkeert ook hij nog in het duister. Men kan natuurlijk nogmaals naar den Minister gaan, doch men mag al weer blij zijn als men daar een secretaris generaal van een der departementen te spreken krijgt en deze belooft, dat hij de voorgestane belangen bij den Minister zal voordragen. De heer Tromp stalt voor alsnog een schrijven aan den Minister te richten aangaande een eventueel in het leven te roepen steunregeling. Besloten wordt, dat B. en W. hier verdere stappen zullen doen. Hierna sluiting. SINT MAAKTEN GEMEENTE SINT MAARTEN. Burgerlijke Stand over de maand Maart 1932. Geboren: Sijtske, dochter van Hessel Zijlstra en Cor- nelia Dekker; Jan, zoon van Willem Kistemaker en Maartje Wagenaar. Mattheus, zoon van Simon Tesse- laar en Anna Bommer; Hendrik, zoon van Arie Brak en Grietje de Graaf. Gehuwd: Jan Bakhuijs, oud 22 jaren, te Oudkarspel en Trijntje Snijder, oud 26 jaren, te St. Maarten. Overleden: Sijtske Zijlstra, oud 9 dagen, dochter van Hessel Zijlstra en Cornelia Dekker. HEERHUGOWAARD VEENHUIZEN. Voor een talrijk publiek, grootendeels jongelui, voerde onze tooneelvereeniging het blijspel „Éen groo- te Nul" op. Zonder deze keer in bijzonderheden te treden, kunnen wij tot onze voldoening melden, dat er zeer goed gespeeld werd en dat de rollen er ook deze uitvoering goed inzaten Het tooneel was goed verzorgd. Mimiek en opvatting der rollen waren zeer verdienstelijk. WINKEL Het werk dat door het Hoogheemraadschap wordt uitgevoerd aan de vernieuwing der wegen, wordt met kracht aangepakt en de geheele gemeente door is een hoeveelheid afbraak langs den weg gebracht, om straks voor fundeering tc worden verwerkt. Was aanvankelijk slechts het gedeelte Winkel-Lutjewin kel voor het verkeer met rij- en voertuigen afgesloten, in den loop van deze week wordt ook het gedeelte vanaf de Leekerbrug tot Lutjewinkel afgesloten, zoo- dat dan het verkeer over den Westfrieschen dijk door de Moerbeek wordt geleid en vanaf Nieuwe NIedorp langh den Oosterweg door de Moerbeek. In afwijking van de Arbeidswet, is aan het bestuur van den polder Waard en Groet vergunning verleend om ten behoeve van het uitvoeren van onderhouds- en herstellingswerken in den polder Waard en Groet, tot en met 31 October 1932 9K uur per dag en 541/4 uur per week te doen werken, doch in het tijdvak 1 Nov,31 Dec. 1932 niet langer dan 6 3/4 uur per dag en 37 3/4 uur per week en van 1 Januari—31 Maart 1933 niet langer dan lYt uyr per dag en 42 uur per week. Aan den dienstplichtige K. Bart is- uitstel verleend om zijn herhalingsoefeningen te mogen vervullen vanaf 15 September 1932, Maandagavond vergaderde het departement Win kel der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De opkomst was slechts matig. Oe voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden door den secretaris gelezen en met een woord van dank goedgekeurd. Ingekomen is een circulaire van het Districtsbe- stuur, houdende opgave van de musea in Noordhol land. Voor kennisgeving aangenomen. De notulen van de Districtsvergadering. Deze ver gadering is door dit Departementsbestuur niet bijge woond, doch het voornemen bestaat de eerstkomende Districtsvergadering bij te wonen. Verslag Spaarbank. Totaal der ontvangsten, aan aflossingen, boekjes, zegels en inleggelden van spaar ders, renten, kasgeld op 31 December 1930, groot f 1633.14, totaal f38968.32. Uitbetaald: Teruggehaald door spaarders, aan hy potheken belegd, vergaderingen en andere onkosten, bijdragen en.uitkeeringen aan t Nut. Y* d. winst over 1930 f 37929.69 Kas op 31 December 1931 f 1038.53. In gelegd door spaarders in 1981 f 17040.96. Teruggehaald door spaarders in 1931 f 14833.58. Spaarbankboekjes in omloop op 31 December 1931 150, tegen het voorgaande jaar 146. Overzicht bezittingen: Obligatiën f19985, hypothe ken f30440, effecten volgens koers f 13371.25, kasgeld f 1038.53, loopende rente tegoed f 1337.29. Schuld totaal f66172.07, aan spaarders f52312.53. Zuivere reserve f 1385951. Reserve op 31 Dec. 1930 f 16901.81. reserve op 31 Dec. 1931 f 13859.54, achteruit gegaan f3042.27. Deze achteruitgang is ontstaan door het groote koersverlies op 31 December 1931 geleden op de ef fecten. Aan valeurs f 1118.66. Als gevolg van dezen stand heeft geen uitkeering plaats aan het Departement. De voorzitter wijst er op, dat de reserve iiog pl.m. 25 bedraagt van de schuld en derhalve, niettegen staande het verlies, de Spaarbank er gezond voor staat. Spr. brengt een woord van dank aan de be heerders van de Spaarbank, die hun tijd en moeite vrijwillig hebben gegeven om den toestand z'oo te houden dat de spaarders gerust kunnen zijn. Het verslag wordt dankbaar aanvaard. Verslag Nutsbibliotheek. De bibliotheekcommissie zegt in haar verslag 29 lezers te hebben gehad, waaraan in 12 zittingene 685 boeken zijn uitgegeven. Dit getal steekt ongunstig af bij andere jaren, doch aan de vraag om iets nieuws kan wegens gemis aan subsidie niet worden voldaan In de laatste jaren lieten de financiën van het Departement niet toe subsidie te geven en het Hoofd bestuur trok zich terug. Getracht wordt volgende ja ren daarvoor iets te kunnen beschikbaar stellen. Het verslag wordt dankbaar aanvaard en den com missarissen bedankt voor hun werk. Verkiezing bestuurslid. Aan de beurt van aftreding is de heer A. T. Porte, die niet herkiesbaar is. Bij eerste stemming wordt na loting benoemd de heer J. Koster, die daarvoor bedankt. Bij tweede stem ming wordt benoemd de heer W. Keetman, die de benoeming aanneemt. 4e Nntsavond. De voorzitter brengt in herinnering dat er nog een 4e Nutsavond moest plaats hebben, en wel een bios coopavond, doch het spijt den voorzitter dat er zoo weinig leden aanwezig zijn, teneinde de stand van zaken te hooren en te kunnen beoordeelen. Ook een bioscoopavond kost geld en gehoord het feit, dat de Spaarbank niets zal kunnen bijdragen, voegt dit niet best. Er is te verwachten aan saldo pl.m. f80.- benevens de te innen contributie pl.m. f 120.vormt f200.waarmede het geheele komen de seizoen zal moeten worden gefinancierd. Het be stuur meent om financieele redenen dien 4en avond te moeten loslaten, en zoo noodic in het najaar te overwegen of andere wegen gezocht moeten worden, de mogelijkheid scheppen als hoorders toe te treden, waarvoor dan ook enkele wetenschappelijke avon den gegeven zullen moeten worden. Algeheele instemming heeft dit echter niet, doch al gemeen betreurt men het dat de leden gemakkelijk wegblijven en als gevolg daarvan bezoek moet wor den getrokken, door andere wegen uit te gaan. Besloten wordt geen 4en avond te geven als gevolg van den stand der finantiën. Ter bespreking van dit punt is de vergadering ver vroegd en belegd vóór de agenda der algemeene ver gadering is verschenen. Ter voorkoming van nog een ledenvergadering te moeten beleggen, wordt aan het bestuur opgedragen die agenda te behandelen en te beoordeelen of er al- of niet een afgevaardigde heen zal gaan. Aan het einde der vergadering dankt de voorzitter het afgetreden bestuurslid den heer Porte, voor al hetgeen hij gedurende zijn zittingsperiode voor -het Departement heeft gedaan. De heer Porte dankt voor die vriendelijke woorden. Daarna wordt de vergadering gesloten. GEMEENTE WINKEL. Burgerlijke stand over de maand Maart 1932. Geboren: Geert, zoon van Hendrik Stuiver en van Antje Douma; Marianna. dochter van Jan Oostwoud Wijdenes en van Maartje de Leeuw; Peter Wilhelm August, zoon van Ernst Kasten en van Trijntje Smit; Nanda Sylvia, zoon van Jan Krab en van Dlentje Elings. Gehuwd: Cornelis Hollenberg, oud 25 jaren, en Mari- anne Singer, oud 19 jaren; Hendrik Tromp, oud 24 ja ren en Idskje van der Wal, oud 23 jaren; Antonie van der Vorst, 24 jaren en Grietje Leen, oud 19 jaren; Klaas Dekker, oud 20 jaren en Johanna van der Vorst, oud 20 jaren; Simon Druif, oud 46 jaren en Trijntje van der Gragt, oud 48 jaren. Overleden: Antje Bruin, oud 78 jaren, echtgenoote van Gerrit Koorn; Grietje Dikker, oud 85 jaren, weduwe van Sijmon Leen; Maartje Hoekstra, oud 73 jaren, dochter van Leendert Pruit Hoekstra en van Dieuwertje Gijzen. Johanna Prosper, oud 70 jaren, weduwe van Arie Koster. DINSDAG 5 APRIL. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. half acht, Bijeenkomst. BOUWEN. Voor rekening van Mej. A. Ploeger alhier wordt een burgerwoonhuis gebouwd in de Cornelis Bok- straat tusschen het perceel bewoond door den heer A. Blaauboer cn de nieuwe woningen van de wo- ningbouwvereeniging „Schagen". Dit werk is opge dragen aan den heer J. Roos te Bergen. POLITIE SCHAGEN. Gevonden: een gummiring van een fiets. Voor ongeveer f 3000.— gestolen. De daders over de daken binnengekomen. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebro ken in de Stads-Bank van Leening aan den O.Z. Voorburgwal te Amsterdam. De inbrekers hebben zich toegang weten te verschaffen door op het platte dak te komen van een op de binnenplaats gebouwde zaal waarin opgehouden panden te koop worden ge boden. Er zijn een aantal gouden, zilveren en diaman ten voorwerpen gestolen tot een bedrag van f 3000. Een agent van politie had een onbekenden man langs een regenpijp naar omlaag zien glijden. Hij had een schot op den man gelost zonder hem blijk baar te raken. De inbreker wist te ontkomen. BEEN VERBRIJZELD. Tusschen de raderen van een baggermolen bekneld geraakt. Te Enkhuizen is gisteren de 19-jarige M. Wouwen hoven, we:kzaam op een baggermolen, tusschen twee raderen beklemd geraakt, waardoor een van zijn bee- nen werd verbrijzeld, aldus het Handelsblad. C. KEG'S GROOTHANDEL 100 JAAR. Uit Zaandam: Op 7 Mei a.s. viert de N.V. Keg's Groothandel al hier haar eeuwfeest. Gedurende de honderd jaren, dat de firma bestaat, heeft steeds een Cornelis Keg aan de leiding deelgenomen, allen afstammelingen in de rechte lijn van den stichter. De tegenwoordige directeur trad 42 jaar geleden in functie. Barometerstand op Dinsdagmorgen 9 uur: 754 m.M. Vooruitzichten: veranderlijk. Temperatuur: 7 gr. C. is 44 gr. F. HOOGZIJDE E 103. Gedipl. Opticien. SCHAGEN Gedipl, Drogist. BRILLEN, uitsluitend le kwaliteit MONTUREN en GLAZEN. VELDKIJKERS. PRISMAKIJKERS. FOTOTOESTELLEN. Alle soorten FILMS. Ontwikkel- en Afdrukinrichting. Gratis onderricht KALFVAARZEN te koop, afgekalfd, bij C. NIEUWLAND, Verlengde Vliet, Koegras. I aVn de daders geen spoor. De spaar duitjes van de oude vrouw meegenomen. Uit Alphen aan den Rijn: Dezer dagen werd getracht in te breken bij een 69- jarige zwerfster, die met haar woonschuit nabij Pa- perveer onder de gemeente Ter Aar ligt. De poging werd echter verijdeld, doordat de oude vrouw met alle macht op een misthoorn blies, waardoor de om wonenden werden gewaarschuwd. In den afgeloopen nacht hebben onverlaten echter een nieuwe poging gewaagd en ditmaal met succes. Omstreeks half twee werd de oudb vrouw gewekt door eenige geritsel en onmiddellijk daarna stonden twee mannen in haar slaapvertrek. Eer de vrouw om hulp kon roepen, waren haar handen reeds gebonden en had men haar een prop in den keel gestopt. Spoedig bleken de indringers de plaats te hebben gevonden waar de oude vrouw haar spaarduitjes, ten bedrage van ongeveer drie honderd gulden, bewaar de. Voorts werd het geheele vertrek nog aan een grondig onderzoek onderworpen, doch toen de indrin gers niets meer van hun gading konden vinden, ver trokken zij. Op het hulpgeroep van de oude vrouw, die zich in middels met veel moeite var de touwen had weten te bevrijden, kwam een in de nabijheid wonende brugwachter toegeloopen. Deze stelde onmiddellijk de politie telefonisch van het gebeurde in kennis. Een uitgebreid onderzoek werd ingesteld, doch tot dus ver heeft men van de daders nog geen spoor kunnen vinden. (Ongecorrigeerd). LUk te Harlingen aangespoeld. Uit Harlingen. 4 April. Hedenavond omstreeks 9 uur is hier het lijk aange spoeld van een manspersoon. Het vermoeden bestaat, dat men hier te doen heeft met een der slachtoffers van den ramp van de „Stanfries IV", doch de identiteit kon nog niet worden vastgesteld. Met 3 kleintjes er in. - gen de kleinen na. Drie heeren sprin* Gisteren wandelde een meisje van circa 14 jaar met een kinderwagen, waarin drie baby's, op de Mamix- kade bij het Marnixplantsoen. Plotseling verstuikte het meisje haar voet, met het gevolg, dat zij van pijn den kinderwagen los liet, welke laatste van de helling van de gracht afreed, de Nassaukade in. En kele voorbijgangers hadden echter het incident zien gebeuren en liefst drie heeren sprongen geheel ge kleed den wagen na en smaakten het genoegen de kleinen op het droge te brengen. Omwonenden had den inmiddels den Geneeskundigen Dienst gewaar schuwd, die, toen hij arriveerde, de kinderen in den dienstwagen onderzocht, waarbij bleek, dat geen hun ner eenig letsel had bekomen. Daarna werden de kleintjes in den gereinigden kinderwagen gezet en zoo naar huis vervoerd. Helaas konden zij de dappere redders niet danken voor hun ridderlijk gedrag. Havenarbeider met een mes gestoken. In den nacht van Zaterdag op Zondag te ongeveer 1 uur is in de Feyenoordstraat te Rotterdam een twist ontstaan tusschen twee werklooze havenarbeiders. De twee mannen die elk in een ander café hadden vertoefd, kwamen elkaar op straat tegen en de ruzie ontstond doordat de een den ander verweet dat hij hem bij Maat schappelijk Hulpbetoon had aangegeven wegens onrecht matig steuntrekken. De 47-jarige P. B. R. trok bij de woordenwisseling plotseling een mes en gaf daarmee zijn tegenstander, den 28-jarigen A. K. een steek in den schouder. K. werd ernstig getroffen en verloor veel bloed. Per auto van den G. G. D. is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht en daar opgenomen. Zijn toe stand is niet levensgevaarlijk. De dader is door de politie aangehouden. ^Hij verklaarde uit noodweer gehandeld te hebben daar K. hem een stomp op de oogen had gegeven.

Schager Courant | 1932 | | pagina 11