Vergadering „Visschersbelangen" Van Ewijcksluis. B ij voedering melkvee met ijzerverbindingen. Ontreddering op de Russische spoorwegen. Boerderij afgebrand te Oss. Staatsloterij. Zondagmorgen vergaderde de Vereeniging „Visschers belangen" in het lokaal van den heer Chr. Hoogmoed. De voorzitter, de heer K. Keuris Az.. opende de ver gadering met een kort -welkomstwoord, waarin hij liet uitkomen, dat verschillende aangelegenheden bespre king verlangden. Het bestuur meende dus, dat een ver gadering noodig was. Spreker hoopte, dat deze zaken weer met dezelfde verdraagzaamheid zouden worden behandeld, die op de vergaderingen van „Visschersbe langen" gewoonte is. Vervolgens herinnert de Voorzitter er aan, dat. na de laatst gehouden vergadering, zoowel in de Zuiderzee- steunwet als in het Zuiderzeesteunwet-besluit verschil lende wijzigingen zijn aangebracht, die op het gebied van waardevermindering en schadeloosstelling voor de gedupeerden eenige verbetering beteekenen. Spr. stelt zich voor, straks hierop nader in te gaan en zou dus bespreking hiervan tot zoolang willen uitstellen. Van den burgemeester van Wieringen, is verder nog een schrijven ontvangen, waarin deze. in verband met de instelling van een plaatselijke commissie, als be doeld in art. 3 der gewijzigde Zuiderzeesteunwet. waar van het gebied ook de gemeente Anna Paulowna zou omvatten, verzocht heeft te willen berichten, hoeveel leden de Vereeniging telt. alsmede hoeveel daarvan ge acht kunnen worden belanghebbenden in den zin der Zuiderzeesteunwet te zijn. Aangezien het aan het be stuur niet bekend is, of ook de in de gemeente Wierin- gerwaard wonende visschers waarvan verschillende lid der Vereeniging zijn, mede zullen behooren tot het ray on, dat door de Plaatselijke Commisie te Wieringen zal worden bestreken, zal hiernaar nog nader worden ge ïnformeerd. Mocht dit wèl het geval ziin. dan kunnen alle leden worden opgegeven. Behoort Wieringerwaard (Nieuwesluis) tot het rayon Medemblik, dan acht de Voorzitter het wel gewenscht. te trachten hierin als nog wijziging te brengen en deze visschers ook onder de Plaatselijke Commissie te Wieringen te laten vallen. De aanwezige leden-visschers van Nieuwesluis ver klaren zich hiermee allen accoord, in de eerste plaats omdat Wieringen meer nabij is. maar daarnaast, omdat zij het ook beter achten, dat de leden van ..Visschers belangen" allen over één plaatselijke commissie worden behandeld. De Voorzitter brengt daarna verslag uit van een on derhoud, dat deze met het Hoofd van de afde*eling Vis- scherijen aan het Departement van Binnenlandsche Ze ken en Landbouw, den heer A. B. Brouwer, heeft gehad, bij welk onderhoud mede een lid van de Vereeniging „D.E.T.V.' te Wieringen aanwezig was. Dit onderhoud was aangevraagd om wenschelijkheid van steun van Regeeringswege bij het planten van jonge bot in het Amstelmeer onder de oogen te zien en om de mede werking van den heer Brouwer hiervoor te verkriigen. Van dat ondehoud is op een vergadering van „D.E.T.V." reeds verslag uitgebracht en spr. heeft daarover een paar verslagen in verschillende bladen gelezen. Spr. wil hier echter wel verklaren, dat de groote stelligheid, waarvan in de bedoelde verslagen sprake was. door hem niet kan worden onderschreven. Het heele onderhoud was slechts een voorbespreking, die volgens spr. nog niet voor openbaarheid vatbaar was en bij deze bespre kingen zijn verschillende mogelijkheden onder de oogen gezien. Besloten is er echter niets. Wèl bleek de heer Brouwer de ontwikkelde ideeën sympathiek gezind, maar uit den aard der zaak kon hiervan nog niets wor den vastgesteld. Waar echter de tijd voor het planten van jonge bot meer en meer nadert, acht spreker thans den tijd gekomen, om tèn aanzien hiervan nader met D.E.T.V. in onderhandeling te treden, opdat "bijtijds nog definitieve plannen aan de Regeering zullen kunnen worden overgelegd. Deze plannen worden hierna in den breede bespro ken, waarbij stemmen opgaan om aan het bestuur machtiging te verstrekken, deze aangelegenheid met het bestuur van D.E.T.V. verder uit te werken. Aange drongen wordt, om hiermee niet te lang te wachten. Op dit oogenblik komt er reeds vrij veel jonge visch de ondiepten op. en hoe vroeger in den tijd, hoe beter het •vervoer der jonge bot zal kunen plaats hnebben. De heer L. Voorthuijsen. die met ongeveer 1500 Me ter keerwant naar bot vischt, zegt bij gunstig getij reeds groote hoeveelheden jonge bot voor het keerwant aan te treffen. Gaan de plannen door, dan zal hij aan de benoodigde hoeveelheid gaarne zijn aandeel voor een redelijken prijs leveren. Het bestuur wordt hierop gemachtigd, in samenwer king met D.E.T.V. de noodige stappen ter volvoering dezer plannen te doen. Aan de orde is daarop de benoeming eener Commisie, welke zich met de Generale Commissie en zoo noodig met den Rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzee steunwet, in verbinding zal stellen. De Voorzitter deelt ten aanzien van dit punt mee. •dat in den loop van 1932 alle gedupeerde Zuiderzee- visschers of op andere wijze belanghebbenden, hunne verzoeken om vergoeding wegens waardevermindering en (of) tegemoetkoming behooren in te dienen. Ge schiedt zulks niet vóór het einde van dit jaar, dan blij ven verdere verzoeken biuten beschouwing. Die, welke echter in dit jaar worden ingediend, kunnen op afhan deling rekenen Met het oog daarop ls het van belang eene commissie in het leven te roepen, die de verschillende mogelijkhe den met de Generale commissie op den Rijksdienst be spreekt. Toch heeft het bestuur hiertoe niet te vroeg willen overgaan, omdat men eerst wel eens wilde zien, hoe. na de Zuiderzeesteunwet en het Zuiderzeesteun-be- sluit aangebrachte wijzigingen, de aanhangige zaken zullen worden afgehandeld. Hoewel men hierover in het algemeen nog niet opgetogen is, schijnt er toch wel eenige verbetering in die afhandeling te zijn waar te nemen. Spr. vraagt over de nu voorgestelde commissie de meening der leden te mogen vernemen. In het algemeen blijken deze zich met het bestuurs voorstel zéér goed te kunnen vereenigen. Vooral ten opzichte der waardevermindering van dat vischwant, dat na de afsluiting niet meer kon worden gebruikt, of voor de gewijzigde visscherij ongeschikt bleek, wordt vergoeding noodig geacht. Aan het bestuur wordt over gelaten bedoelde commissie uit haar midden te benoe men. welke commissie dan zelve kan beoordeelen, wan neer zij het tijdstip voor hare werkzaamheden het meest gunstig acht. Nadat nog enkele finantieele aangelegenheden, zooals de bepaling der voorloopige contributie en betaling van aangevraagde consenten, enz. heeft plaats gehad en (voor zoover zulks noodig was) de betaling van langs den weg der Vereeniging aangekochte fuikenstokken is geschiedt, volgt de rondvraag. Hierbij worden nog verschillende onderwerpen ter sprake gebracht. Zoo wordt o.a. door J. Kooij P.Dzn., (Nieuwesluis), bepleit, dat bij hernieuwde inpachting der kanalen in de Wieringermeer en het kanaal van Oost punt naar Aartswoud, nogmaals zal worden aangedron gen op eene regeling, waarbij het vischrecht de meest- nabij de verschillende vissohersplaatsen liggende kana len aan de visschers van die plaatsen zal worden toege wezen. Voor Nieuwesluis heeft spr. voornamelijk het oog op het gedeelte kanaal vanaf de Oostpunt, van Anna Paulowna tot aan De Noorman (tusschen Nieuwesluis en Kolhorn). De Voorzitter zegt, dat bekend is, dat zijn persoonlijk idee altijd is geweest, dat het vischrecht in de overblij vende binnenwateren zooveel mogelijk aan de visschers in de naaste omgeving van die wateren behoort te wor den toegekend. Spr. achtte (en acht ook nu nog) eene dergelijke verdeeling van het binnenwater, met eenigen goeden wil gemakkelijk te regelen. Bij de laatste in pachting van de Wieringermeer was de meerderheid dér betrokken visschers het daarmeo echter .niet eens B O E R D E R IJ.. Ter verhooging van het weerstandsvermo gen. Binnenkort publicatie van bereik te resultaten. Van de hand van i r. D. C. de Waal te Alk maar, lezen we in „de Veldbode" het volgende: De kwestie van de verhooging van het weerstands vermogen van het vee, o.a. tegen verschillende ziek ten, is zeker een der belangrijkste vraagstukken van den tegenwoordigcn tijd. Al meer en meer blijkt, dat in de laatste jaren het weerstandsvermogen van het vee door verschillende veeziekten meer en dikwijls kwaadaardiger optreedt, dan vroeger het geval was. Volgens mijn meening is één der voornaamste oor zaken het kunstmatig opvoeren van het vetgehalte der melk en van de melkproductie, terwijl nog te weinig rekening wordt gehouden met het benoodigde werkelijke voederrantsoen. Dit heeft ten gevolge gehad, dat. men dan ook al meer en meer is gaan inzien, dat men het weer standsvermogen van het vee door een goede voe ding dient te verhoogen, aangezien zonder een vol doend weerstandsvermogen geen goede gezondheid mogelijk is. Daarbij bleken de minerale stoffen een onotbeerlijke factor te zijn. Maar nu is hoogst eigenaardig, dat men daarbij tot heden aan de minerale stof, welke m.i. van het meest kardinale belang is. te geringe aandacht heeft geschonken, n.1. aan de ijzerverbindingen. Hoe ben ik er nu toe gekomen om vooral in de bij- voedering met ijzerverbindingen het voorname mid del Je zien om liet weerstandsvermogen van het vee te verhoogen? Toevallige ontdekking. Het was in den loop van 1930, dat, mij bij een particulier gesprek ter oore kwam, dat er een boer derij was in Noord-Holland, waar mond- en klauw zeer nooit optrad, terwijl omliggende boerderijen wèl door deze ziekte bezocht werden. Bovendien muntte het vee uit door een prachtige gezondheids toestand. terwijl het gemiddelde vetgehalte der melk van deze boerderij hoog was. Bij een nader onder zoek bleek mij. dat de koeien van deze boerderij door een toevallige omstandigheid dagelijks een (slechts geringe) hoeveelheid ijzerverbinding en wel meer bepaald ijzeroxyde naar binnen kresen. Het kwam mij dadelijk voor, dat hierin de oorzaak ge legen kon zijn van een verhoogd weerstandsvermo gen van deze. dieren tegen ziekten. Het is toch niet onmogelijk, dat de ijzerverbindingen door inwerking op het bloed ook meer weerstand kunnen geven te gen het mond- en klauwzeer. Het leek mij in elk ge val ten zeerste gewenscht om de resultaten eens na en spr. heeft zich dan ook toen bij die meerderheid neer gelegd. Dit belet echter niet, dat bij hernieuwde inpach ting opnieuw voor eene richtige verdeeling van het viseh- water onder de betrokken vereenigingen kon worden geageerd, omdat het zijns inziens nog altijd de meest rationeele bevissching waarborgt. De heer P. Keuris Jzn. merkt op. dat alle betrokken visschers met belangstelling uitzien naar een nieuwen plantengroei in het Amstelmeer, vooral in de ondiepe gedeelten daarvan. Nu er echter de laatste jaren voor namelijk in het najaar en in den winter zulke groote koppels meerkoeten in het Amstelmeer voorkomen, wel ke vogels er voor bekend staan, dat zij op de jonge planten, zoowel te land als in het water, azen, meent spr. dat dit voor de ontwikkeling van die nieuwe planten groei weinig bevorderlijk is. Spr. zou nu gaarne willen, dat eens werd onderzocht, in hoeverre de aanwezigheid van deze groote massa meerkoeten kan worden tegen gegaan. De Voorzitter antwoordt hierop, dat de meerkoet be hoort tot de beschermde vogels. Verdelgd mag zij dus niet worden, trouwens spr. zou daaraan niet willen me dewerken. Een andere vraag is echter, of tegen een te talrijk voorkomen van deze vogelsoort gedurende de eerste jaren, niet dient te worden opgetreden, als de aanwezigheid daarvan voor de plantengroei in het water en dus ook voor de daarin gedreven visscherij, funest zou blijken. In dat geval zouden mogelijk middelen tot tijdelijke verjaging dezer vogelsoort uit dat water noo dig kunnen blijken. De heer P. Keuris zegt hierop, dat zulks juist in zijne bedoeling lag. Misschien zou het goed zijn. als dr. Re- deke hier weer eens komt, om onderzoekingen inzake den groei der waterplanten, enz. te doen, dat met deze hier eens over gesproken werd. Zou deze verwijdering der meerkoeten wenschelijk achten, dan gelooft spr., dat omtrent de middelen daartoe met de jaohteommis- sie overleg zal dienen te worden gepleegd. De Voorzitter zegt bespreking dezer kwestie met dr. Redeke toe. De heer P. Keuris Jz., heeft verder nog vernomen, dat na Mei de botnetten eene maaswijdte van 110 mM. moeten hebben. Spr. vraagt of zulks waar is. Den Voorzitter is hiervan niets bekend. Een andere vraag is echter, of, als met botplanten wordt aangevan gen, ook niet den tijd gekomen is, om eene maaswijdte voor de netten vast te stellen. Ook verboden tijden voor de botvissoherij in het Amstelmeer verdienen overwe ging. Deze bestaan trouwens reeds in beperkte mate, maar vorig jaar is hiervan voor het Amstelmeer onthef fing verleend. Meerdere leden verklaren zich hierop voor verboden vischtijd voor de botvisscherij in de zomermaanden. Het bestuur zal met deze wenschen rekening houden. Hierop volgt sluiting der vergadering. RUSLANDS GROOTSTE AUTOFABRIEK STAAT STIL.. Partij-inmenging de oorzaak. Reuter seint uit Moskou: Het bestuur der communistische partij heeft zich gekeerd tegen de inmenging van de partij-organisaties in den arbeid der nieuwe autofabriek in Nizjny Nowgorod. Deze fabriek, die ongeveer 35.000 arbei ders in dienst had en van de modernste machines was voorzien, heeft de productie een maand na het begin der werkzaamheden moeten staken. Naar uit de mededeelingen van het bestuur blijkt, hebben al te ijverige partij-bureaux zich met het productie-pro ces en de eigenlijke leiding bemoeid. Hierdoor werd krachtige leiding onmogelijk en ontstond een vijan dige stemming tegen ingenieurs en specialisten, zoo dat deze alle verantwoordelijkheid van de hand we zen. Het bestuur der partij eischt thans, dat de partij bureaus zich van dergelijke inmenging zullen ont houden en dat de directeur der fabriek het bedrijf weer op gang zal brengen. NOODLOTTIGE AUTO-BRAND IN DE V. STATEN. Zes personen omgekomen. Uit New York: - In het Oosten des lands zijn zes personen in een auto verbrand. De wagen reed te gen een benzine-reservoir, de uitstroomende benzine ontbrandde en stortte zich uit over de inzittenden van den auto, die aan de gevolgen zijn overleden, te gaan van een bijvoedering van het vee met ijzer verbindingen. Om er zeker van e zijn, dat elke koe dagelijks een bepaalde hoeveelheid ijzerverbindingen naar binnen zou krijgen, was het het meest ge wenscht om dit te verwerken in een voederkoek en vond ik door vriendelijke bemiddeling van de fa. P. H. Kaars Sijpersteijn te Krommenie bereid om proefnemingen op dit gebied te doen. Als ijzerver binding werd door ons genomen kolloïdale ijzeroxyde, omdat het ons voorkwam, dat dt kolloïdale vorm door zijn oplosbaarheid het vlugst zou kunnen werken, en werd deze stof met calciumfosfaat en keukenzout door ons verwerkt in kleine melasselijnkoekjes van p.l.m 1/6 K.G. per stuk. Door het voederen van één zoo'n koekje per dag en ncr koe werden inderdaad zeer mooie resultaten bereikt. Eerst werden vanaf 18 Februari 1931 oriëteerende proeven genomen op 3 boerderijen in de Schermer en later meer weten schappelijke proeven op een boerderij te Schagerhrug en enkele boerderijen in de buurt van Amsterdam, de laatste proeven met welwillende medewerking van dr. Van Gelder, dierenarts te Amsterdam. De resultaten van (leze proefnemingen, waarvan de laatste op het oogenblik nog niet afgeloopen zijn, hebben mij versterkt in mijn uitgangsgedachte en bin nen korten tijd zullen zij dan ook door dr. Van Gel der en mij gezamenlijk worden gepubliceerd. ONZE UITVOER VAN KAAS NAAR SPANJE. Verzoek van de Vereen, van Kaashandela ren in Noord-Bolland. De vereeniging van kaashandelaren in Noord-Hol land heeft aan de minister van Buitenlandsche Za ken een schrijven gericht, waarin wordt medegedeeld, dat de export van Hollandschc kaas naar Spanje door de buitengewoon liooge invoerrechten dagelijks achteruit gaan, terwijl dit in hoofdzaak op uitvoer aangewezen product hier nagenoeg onverkoopbaar wordt, wat ccn ramp voor allo betrokkenen bij zui velbereiding en zuivelexport beteekent. Spanje was tot voor kort liet op drie na grootste afzetgebied voor 40 -f- Edammerkaas. Adr. dringt, derhalve nogmaals bij den Minister aan het daarheen te willen leiden, dat onverwijld met. Spanje een handelstractaat wordt afgesloten, waarbij Hollandsrhe kaas bij invoer aldaar op gelijken voet behandeld wordt als Spaansche landbouwproducten i.c. de zuidvruchten, amandelen, etc. hij invoer in Nederland. lijkens persberichten is thans de aandacht van re- geering en publiek in Spanje op deze brandende kwestie gevestigd en waar genoemd land met eenige staten o.a. Italië, reeds tot een voor beide partijen gunstig handelsverdrag kwam, moet Nederland, welks belangen in Spanje zoo uitermate benadeeld worden, eveneens zoo spoedig mogelijk trachten tot. een accoord te komen, voordat het te laat is. Een verloren markt is moeilijk te herwinnen! Voor alles zegt adr. is groote spoed noodzakelijk. Speculatie in spoorkaartjes als gevolg van gebrek aan plaatsruimte in de treinen. De Russische med(*verker van het „Handelsblad" schrijft: De ontreddering van het spoorwegwezen in Rus land heeft tot gevolg gehad, dat er een speculatie in spoorkaartjes is ontstaan. Om een kaartje te be machtigen. moeten de reizigers urenlang in de rij staan, waarbij-als regel een groots gedeelte der wach tenden niet aan de beurt komt en dus een dag moet wachten, totdat de beschikbare ruimte in de treinen den reislustigen in staat zal stellen, zich van een kaartje te voorzien. De menschen zijn bereid het dubbele van den kostprijs te betalen om maar oen plaatsje te bemachtigen. Dat heeft begrijpelijkerwijs tot een ongekende speculatie in spoorkaartjes geleid. De G.P.Oe. heeft thans een speculantengroep te Pe tersburg ontdekt. Zij bestond uit stationskruiers, die met de kassiers van de z.g. „stadsstations" (d.w.z. de kantoren in de stad, waar spoorkaartjes verkocht worden) een overeenkomst hadden gesloten. De kas siers verkochten alle overgebleven kaartjes, die zij verplicht zijn naar het station terug te sturen, aan de Kruiers, waarvoor /.ij natuurlijk van de kruiers een zekere vergoeding kregen (12 roebel per kaartje). Het gevolg hiervan was, dat de kas van het station nooit kaartjes had. terwijl de kruiers kaartjes, in voor raad hadden. De kruiers zelf erkenen, dat zij aan den verkoop van kaartjes in doorsnee 50100 roebel per dag verdienden. De Russische reizigers (voor de vreemdelingen zorgt de „Intoerist", die alle noodige kaartjes verschaft, stonden voor de keuze: óf dagen lang in de rij staan wachten, waarbij de kans be stond. dat zij nog niet eens een kaartje zouden be machtigen, óf den kruier het dubbele of het driedub bele van den prijs betalen. Zij deden natuurlijk het laatste. Het onderzoek van de G.P.Oe. heeft, naar de „Praw- da" mededeelt., aan het licht gebracht, dat ook de conducteurs mot de kaartjes knoeiden. In Rusland neemt gewoonlijk de conducteur in don wagon de kaartjes af. Zij maakten nu gebruik van het feit. dat de duur van de kaartjes voor groote afstanden tame lijk lang is en verkochten de gebruikte kaartjes op- nieuwe aan reizigers, zoodat hetzelfde kaartje voor een paar reizen dienst deed. Alle schuldigen zullen thans door de G.P.Oe. gerech telijk vervolgd worden. Bewoners met moeite gered. Twee kin deren hadden reeds het bewustzijn ver loren. Te Oss brak Zondagmorgen omstreeks vijf uur door tot nog toe onopgehelderde oorzaak een ernstige brand uit in de boerderij van den landbouwer Van B. aan den Danehoef. De bewoners, man, vrouw en veertien kinderen lagen allen te bed en schrokken wakker door het geknetter van de vlammen. Met groote moeite kon het groote gezin zich uit het bran dende huis in veiligheid stellen, waarbij een tweetal jonge kinderen, die reeds door den rook bedwelmd waren, nog juist konden worden gered. Het vuur greep in de met riet gedekte woning zoo snel om zich heen, dat men het vee in den stal niet meer kon bereiken en een paard, een aantal koeien, kal veren en varkens, alsmede ccn 40-tal kippen in de vlammen omkwamen. Ook eenige landbouwmachi nes gingen verloren. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch er viel door gebrek aan water in de omgeving aan blusschen niet te denken. Evenwol slaagde zij er nog in uit het brandende huis eenige meubelstukken te redden. De boerderij brandde in korten tijd tot den grond toe af. Het huisraad ging nagenoeg geheel verloren. De aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. ZES INLANDERS IN Z.-W. CELEBES BEDOLVEN. Vijf hunner onder ingestorten grond ge dood. Aneta seint uit Boeloekoemba: Zes heeren-dienst- plichtigen zijn bedolven onder ingestorten grond. Vijf hunner werden gedood, terwijl de zesde geheel onge deerd bleef. HOLLANDSCHE VOLKSKUNST BEDREIGD? Een poging tot steun, die waardeering ver» dient. De Nederlandsche kant-vereeniging „Het Molenwiek je'' beoogt het In eere houden van een Nederlandsche volks, kunst, het kantklossen en heeft in haar dienst tal van vrouwen en meisjes, voornamelijk uit de visschersplaat. sen. In normale tijden ls het vervaardigde werk gemak» kelijk te plaatsen, thans brengt dat moeilijkheden met zich. Het bestuur zon op maatregelen om in de eerst© plaats deze ongeveer 200 menschen aan arbeid te blij. ven helpen, in de tweede plaats om de2e Hollandscha kunst niet verloren te doen gaan. De èitkomst scheen het houden van een landelijke verloting, waarvoor d© minister wel zijn goedkeuring heeft willen geven. Er zullen nu 8000 loten worden uitgegeven a 1 per lot, waartegenover staan ongeveer 1000 prijzen met een waarde aan prijzen van f 5000 aan kantwerk. Het zal overbodig zijn hen, die dezen sympathieken arbeid kun nen steunen, er op te wijzen, dat men een weldaad te genover land en volk doet door de loten spoedig af t© nemen, waartoe wjj graag opwekken. Het secretariaat der vereeniging is gevestigd te Hoorn, Koepoortsweg 86 A. De verloting is goedgekeurd bij besluit van den Ml- nister van Justitie d.d. 9 Maart 1932 No. 298 EEN GEDENKNAALD OP DEN AFSLUITDIJK. Op aanstichting van de vereeniging. voor vreemdelin genverkeer te Harlingen zal op den dijk, die de Zuider zee gaat afsluiten, een gedenknaald worden geplaatst op de grens van Friesland en Noord-Holland. TRAGISCHE DOOD VAN EEN ENGELSCH LAGERHUISLID. Doodgeschoten met een geweer naast zich gevonden. Een Reuterbericht meldt uit Londen, dat opschud ding is verwekt door den plotselingen dood van 'net veelbelovend jonge conservatieve Lagerhuislid Ed- ward Marjoribanks, den erfgenaam van lord Tweed- mouth. Marjoribanks werd met een geweer naast zich doodgeschoten gevonden te Hailsham. het ver- blijfj>van zijn stiefvader lord Hailsham. Hij was lij dende aan slapeloosheid tengevolge van overwerkt heid. ONGEVAL MET RACE-AUTOS IN MAROKKO. Vijf dooden. V. D. meldt dat bij een automobielwedstrijd nabij Fez' in Marokko plotseling oen race-automobiel om zijn eigen as draaide en tegen een boom sloeg. De beide inzittenden waren op slag dood. Eenige minuten later werd een personenauto door een racewagen aangereden en geheel vernield. De drie inzittenden van de personenauto werden gedood, terwijl de beide inzittenden van de race-auto ernstig/ verwondingen opliepen. Trekking van Maandag 4 April. 2c klasse - le lijst No. 6873 f 5000. No. 11549 f 2000. No. 16199 f 1500. Nos. 2417 en 4474 ieder f 1000. Nos. 5793 en 12477 ieder f 400. No. 1791 f 200. Nos. 6037 16187 16868 16944 en 18041 Ieder t 100. Prijzen van f 30. 18 160 219 357 368 422 493 496 597 655 669 713 750 787 816 835 844 872 892 908 931 944 1024 1047 1071 1080 1136 1156 1177 1183 1186 1336 1521 1545 1568 1602 1644 1689 1700 1707 1739 1749 1761 1780 1806 1866 1924 1960 1967 2025 2037 2044 2052 2144 2240 2299 2343 2371 2394 2402 2452 2531 2565 2593 2656 2663 2665 2707 2723 2749 2753 2768 2782 2836 2866 2930 2931 2940 2985 3010 3148 3360 3380 3418 3419 3421 3477 3491 3550 3570 3584 3609 3645 3657 3696 3846 3896 3927 3928 3942 3993 401 i 4023 4031 4058 4294 4298 4401 4432 4560 4605 4675 4716 4773 4788 4789 4849 4853 4962 4969 5025 5124 5132 5160 5195 5230 5279 5358 5522 5834 5923 5936 5958 6141 6238 6264 6363 6403 6539 6601 6692 6693 6827 6927 6962 6972 7002 7015 7023 7029 7044 7068 7135 7164 7209 7217 7247 7283 7310 7322 7332 7474 7483 7563 7597 7601 7684 7827 7840 7869 7906 7938 7950 8050 8126 8159 8185 8199 8285 8356 8423 8424 8482 8543 8618 8640 8675 8716 8793 8832 8846 8872 8924 8934 9013 9023 9089 9105 9131 9147 9153 9269 9340 9363 9457 9485 9488 9493 9494 9496 9624 9658 9709 9767 9862 9959 9984 10087 10093 10097 10223 10335 10352 10356 10452 10461 10480 10496 10504 10511 10544 10555 10596 10610 10633 10636 10639 10701 10743 10746 10752 10755 10766 10840 10862 10886 10891 10897 10903 10909 10922 10934 10961 10981 11003 11028 11038 11042 11126 11142 11172 11186 11259 11274 11442 11446 11578 11620 11817 11824 11924 12030' 12056 12112 12126 12128 12159 12208 12220 12285 12333 12375 12386 12409 12448 12451 12452 12454 12457 12608 12623 12644 12751 12756 12807 12826 12888 12898 12918 12959 12963 12965 12994 13005 13051 13086 13183 13217 13222 13241 13286 13307 13381 13450 13452 13453 13470 13607 13647 13660 13705 13720 13731 13791 13854 13883 13966 14049 14087 14176 14178 14182 14190 14257 14375 14604 14613 14666 14681 14688 14691 14713 14744 14748 14789 14803 14823 14986 15149 15157 15158 15231 15241 15261 15294 15315 15341 15379 15417 15529 15547 15595 15654 15691 15716 15746 15751 15781 15810 15863 15898 15901 15921 15922 15927 15997 16043 16109 16131 16139 16176 16192 16196 16304 16320 16323 16354 16364 16376 16461 16566 16646 16743 16796 16907 16927 17097 17101 17106 17118 17153 17156 17158 17332 17494 17632 17668 17714 17759 17810 17883 17910 18006 18114 18160 18170 18206 18276 18309 18316 18322 18323 18368 18492 18553 18578 18597 18599 18654 18690 18698 18716 18772 18813 18888 18895 18958 18969 18995 19006 19013 19103 19105 19181 19191 19249 19254 19272 19292 19321 19357 19399 19423 19440 19548 19571 19659 19708 19866 19935 19936 19989 20022 20033 20068 20125 20137 20184 20208 20225 20226 20267 20303 20373 20393 20412 20504 20547 20562 20576 20585 20604 20631 20679 20744 20781 20821

Schager Courant | 1932 | | pagina 16