SPORT VAN ZONDAG EEN WISSELBEKER Schagen I~Hollandia I. 1-6. Dinsdag 5 April 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9048 I5CH00LV0ETBALT0UR- NOOI TE DEN HELDER. Uitgeloofd door de „Schager Courant". Een aardige partij voetbal,. - De Schager back Vlottes de beste in het veld. - Hcllandia voor de rust een nuttige 5—0 voorsprong. - Boontjes redt voor Schagen de eer. - Ondanks het slechte weer nog flinke belangstelling. Zondag jl. vond bovengoenmde ontmoeting op het Schagen veld plaats. Niettegenstaande het weinig aanlokkelijke weer voor de toeschouwers waren er toch nog een driehonderdvijftig aanwezig. Even over half drie betraden de rood-witte Hollandia-spelers het veld. Deze ploeg, die op zoo'n zonderlinge wijze uit den K.N.V.B. 2de klasse is gewerkt, gaf dezen middag een prima partij voetbal te zien. Zeer zeker hadden ze verdiend voor dit jaar weer naar de 2de klasse te promovceren, maar hun begin was daarvoor te slecht. Ze versloegen Assendelft, R.V.V. e.a. maar liefst op het einde der competitie met 6—1 en 81, wat lang geen kleinigheidje is. Jammer begonnen ze er te laat mee en konden het afdeelingskampioenschap niet meer halen. Ze moesten 't laten aan O.S.V. Houdt je echter taai rood-witten, voor de volgende ronde. Scheidsrechter Van Ketel laat beide aanvoerders tossen. Hollandia wint en verkiest met den wind mede te spelen. De beide elftallen stellen zich op in de volgende formatie: Schagen. C. Prins. Vlottes Rempt. Plakman R. Rus J. Watertor. W. Rus, A. Watertor, Kakebeeke, Boontjes, Lutjeharms O v. Os, Dekker, Keijzer, do Weger, Watker. Tonneman Haring Veenboer v. d. Rol Neefjes Coens. Hollandia. Schagen trSJft af'rhaar onmiddellijk neemt HoTlan- flia den bal over en gaat op de Schagen veste af. Vlottes weert zich meteen zeer goed en weet den Hollandia middenvoor Keijzer den bal netjes af te nemen het veld itt te werken. Na dezen eersten mooi 'opgezetten aanval van Hollandia hebben we vertrou wen in deze ploeg. Ze spelen netjes en combineeren in één woord keurig. Vooral do rechtervleugel speelde 'keurig en R. Rempt moest herhaalde malen erkennen dat op hun spel geen staat te maken viel. Rempt speelde weer voor de eerste maal na langen tijd in Schagen I mee, wat hem wel vreemd aangedaan zal hebben, Schagen onderneemt dan een mooien aanval, maar komt niet verder dan de Hollandia achterhoede. Er wordt te kort open spel geleverd, waardoor de vleu gels meestal verwaarloosd worden. Het binnentrio moet wel meer aandacht schenken aan hun vleu gels. Hierdoor krijgt men openspel en rukt men me achterhoede der tegenpartij uit elkaar, waardoor het binnentrio z-elf makkelijker scoringskansen krijgt. ongeveer 8 minuten spelens geeft de Weger, Hol landia mooi de leiding, 01. Hollandia zit geregeld Op de Schagen helft, waartegenover Schagen zich hoofdzakelijk bepaald met niet van gevaar ontbre kende aanvallen. Bij een dezer maakt Veenboer van rHollandia hands. Lutjeharms neemt de toegestane vrije schop en schiet hoog over de Hollandia backs Iheen. Boontjes is er als de kippetjes bij en passeert prachtig de teruggloopen Hollandia backs, waarna hij [■mooi inschiet ver buiten het bereik van den Hollan- dia-keepcr. Jammer was het dat dit doelpunt moest worden geannuleerd wegens buitenspel, waarin zich op dat moment J. Kakebeeke zich bevond. Hierdoor geprikkeld komen de geel-zwarten meer in den aan val. Eenige mooie kansen gaan verloren, door te lang treuzelen. Aan den anderen kant dringt Keijzer zich door de Schagen-vcrdediging heen en schiet bui ten het bereik van Prins in het net, 0—2. Schagen onderneemt meteen een mooie tegenaanval. W. Rus krijgt een mooi kansje om den achterstand te ver kleinen, doch zijn schot vliegt hoog over. Dan is het weer Hollandia die aanvalt. R. Rempt wordt door de vleugel de Weger-Watkcr keurig gepasseerd, waarna laatstgenoemde in het rechterbenedcnhoekje inschiet, 0—3. Dit doelpunt was o.i. te voorkomen ge weest, door beter in te grijpen. We zien Vlottes wel eens geheel links als back komen. De linkerwenk van Hollandia kan weinig beginnen tegen een met zoo veel elan spelenden back als Vlottes. Was hij gepas seerd, hij was er weer. Men moest hem altijd twee maal passeeren voordat men van hem af was. Meest al sneuvelden de Hollandia-mannen bij. hun poging hem voor de tweede maal te passeeren. Zonder Rempt tekort te doen, stipten wij dit even aan. Maar Vlot tes speelde vanmiddag werkelijk een partij apart. Hollandia is het nog niet genoeg. Rempt werkt een maal op voortreffelijke wijze corner. Deze wordt mooi hoog voor het Schagen-doel gezet en door Keij zer van Hollandia ver buiten het bereik van Prins tegen den paal gekopt. Het is echter uitstel van executie, want even later maakt de Weger er 04 van. wat even daarna herhaald wordt door Keijzer, 05: Allebei mooie goals. Misschien niet zooals het publiek het zag, maar de oorsprong van'die goals was schit terend. Het terugspelen en schuin tusschen Rempt en Vlottes door schieten, net hard genoeg om door een toeloopenden Hollandiaan te worden bemachtigd en juist te zacht om door Prins te worden gegrepen. Dit is je ware! Positiestellen was herhaaldelijk te constateeren. Een zekere routine om de tegenstan ders op afdoende wijze te passeeren. Na nog een vluggen Schagen-aanval fluit scheidsrechter Van Ketel rusten. Na de rust hoeft het spel zich aanvankelijk snel van doel tot doel verplaatst. Vooral de Schagen aanvallen waren nogal gevaarlijk en enkele goed genomen hoekschoppen veroorzaakten veel onrust tn do HollamHa-gelederen, "De Hollandia backs en keeper verrichttön. echtt-r oit-iL stekend werk en geleidelijk kwam ook Hollandia tot goede aanvallen. Vooralsnog hield Hollandia's ach terhoede stand. Een ieder verwachtte elk oogenblik een Schagen doelpunt, maar het duurde toch nog 12 minuten voordat Boontjes tusschtn de beenen van den Hollandia doelman de eer redde, 15. Een mi nuut later gaf de Weger mooi door naar Keijzer, die zich niet bzdacht en Prins voor de Ge maal passeer de, 16. Hierna konden geen van beide partijen het net meer vinden. Dient nog vermeld te worden een pracht van een kopbal van Watertor, welke tegen de lat werd gekopt uit een mooie corner van Rus. Zoo bood deze ontmoeting veel leerzaams en vooral als Schagen er de juiste lessen uit put, maakt zij een beste kans voor de volgende ontmoetingen. Er werd van weerskanten netjes gespqpld. Unfair was het spel geen oogenblik en voorts zorgde scheidsrechter Van Ketel voor de rust. Dat in zulk 'n snel ver- plaatsenden strijd de scheidsrechter fouten maakt, spreekt vanzelf, maar van beslissenden invloed wa ren ze niet. Veler meening dat het eerste doelpunt van Hollandia in buitenspel-positie gemaakt werd, kunnen wij pertinent tegenspreken. Ook over het af keuren van het Schagen-doelpunt in de eerste helft zijn de meeningen nogal verdeeld geweest. Wij heb ben het geval niet precies kunnen waarnemen, maar de mecning dat een Schagen speler zich, vlak voor doel op den grond liggende, in buitenspelpositie be vond, lijkt ons zeer plausibel. In de meeste andere dubieuse gevallen had Van Ketel het wel bij het rechte eind. De Schagen-ploeg bleek in dezen wedstrijd geen gelukkige combinatie te hebben. Steeds weer staat de Be Roenibade nieuwste dans, tusschen een Hollandiaan en een Spartaan. linksbuiten Lutjeharms naast een anderen speler, wat zeer vele afbreuk doet. Het elftal moet echter lecren z'n krachten beter te verdeelen, want het hoo- ge tempo van Hollandia maakte dit noodig. De achter spelers hadden in vele gevallen goede momenten, maar ook diverse zwakke, uitgezonderd Vlottes, en die werden Schagen juist noodlottig. De totaal in druk van Rempt b.v. kan niet anders dan een matige zijn, want door zwak ingrijpen zijnerzijds ontstonden een paar doelpunten. Het was over het geheel ge nomen geen onfeilbaar achtertrio dus. Overigens speelde Hollandia beslist een klasse beter. Schagen heeft weer wat geleerd. De wedstrijd heeft aan z'n verwachtingen voldaan. Jammer was het dat het weer niet bijzonder mee werkte, anders had men nog veel meer publiek gehad. De belangstelling neemt ieder jaar toe. Keeper. Erins drukt het bruine monster" aan zijn hurk De belangstelling voor dit Paaschvacantie-tournooi dat langzamerhand steeds meer in populariteit wint, wordt steeds grootcr. Dit jaar waren in totaal 43 elf tallen ingeschreven, die als volgt waren ingedeeld: Afdecling A (zevenklassige Lagere Scholen): Ju- limadorp, Anan Paulowna, Comeniusschool, Rcho- bothscliool, School 3, 7, 8 en 9. Afdeeling B (zesklassige Lagere Scholen en reser ve-elftallen): Chr. Opl. School, Tuindorp 1 en 2, R.-K. Jongensschool, Huisduinen, School 32, 4, 51 en 2, 6, 72, 92, 10, 14. Afdeeling C. (middelbare scholen, leeftijd t.e.m. 16 jaar): Chr. U.UO., Geni. L'.L.O. 1, 2, 3; R.-K. U.L.O., Ambachtsschool 2, 3, 4, Handelsschool 3 en 4, R.H.B.S. 2, 3, 4. Afdeeling D (middelbare scholen): Zeevaartschool, Handelsschool 1 en 2, R.H.B.S. 1, Ambachtsschool 1, Avondschool 1 cn 2. Het aantal inschrijvingen overtrof dat van het vo rige jaar met 8. De commissie had dit jaar tot voorzitter de heer Kramer, tot secretaris dc heer Kapteijn, terwijl ook cle overige leden onderwijzers waren. De heer C. J. Mol Jr. was gedelegeerde der school voet balcommissie van den N.H.V.B. Dank zij het werk van deze commissie, die een heusch niet gemakkelijke taak heeft en alle liulde verdiend voor haar arbeid, werd den scholieren een prettige vacantie bezorgd cn tien onderwijzers tevens ook. Er waren er van cle laatsten die nog meer met de wedstrijden meeleefden als de jongens zelf! De or ganisatie van het tournooi was uitstekend en alles zou op rolletjes vcrloopen als ja als we niet voor liet eerst sinds langen tijd op wat flinke regenbuien vergast waren. Zelfs moesten hierdoor op Woensdag middag de wedstrijden uitgesteld worden, maar deze waren al gauw weer ingehaald. Zaterdagmiddag konden na afloop der finales, die niet erg interessant warende spannende ontmoetin gen waren toen al gespeeld) de prijzen door burge meester Driessen worden uitgereikt, nadat eerst de heeren Kramer cn Mol nog het woord hadden ge voerd. Alle voetbalautoriteiten in Den Helder waren dien middag aanwezig. De N.H.V.B. was door voor zitter Delvaux vertegenwoordigd. De uitslagen luiden: AFDEELING A. Eerste ronde: JulianadorpAnna Paulowna 2—3; ComniusschoolSchool 3, 91; School 7School 8, 33 (na pcnaltics nemen 54); ochool 9Rehoboth- school, 51. Tweede ronde: Anna PaulownaSchool 3, 01; Scheel 7School 9, 04. Verliezersfinale: School 7—Anna Paulowna (A.P. n. o.). Finale: School 3School 9, 03. Zie verder volgende pagina. Nu de grootste actie in dit voetbalseizoen door het vroegtijdig eindigen der competitie=wedstrij= den enz. reeds achter den rug is en f e i» telijk te vroeg daar het weer zich nog bij uitstek voor deze groot» ste aller sporten leent heeft de Sportredactie van de Schager Courant een plan uitgedacht om voor de rest van dit sei» zoen nog leven in de brouwerij te brengen. Zij heeft gemeend dit niet beter te kunnen doen dan door het uitloven van een WISSELBEKER. Wij moeten het voor» loopig bij deze korte mededeeling laten, daar natuurlijk van hoogere autoriteiten in de sport» wereld nog de toestem» ming voor deze wedstry» den en de regeling daar» van moet worden ver» kregen. Niettemin wordt groote spoed betracht met de nadere uitwerking van 't plan, dat naar we reeds vernamen, met algemee» ne instemming tegemoet wordt gezien. Binnenkort hopen wij volledige mededeelingen te kunnen laten volgen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9