Radioprogramma VERKEERSONGEVALLEN. Messensteker in hoofdstad. de Koninklijk bezoek aan de Zuiderzeewerken. Twee oude vrouwen mishandeld. Kano omgeslagen. Berlage-Brug wordt 28 Mei a.s. geopend. Wilde staking in de verveningen. VLIEGRAMP IN ITALIë. I Deensche vischkotter vergaan? AARDBEVINGEN. Uit onze omgeving. Wieringermeerpolder. Auto door de Haarlemsche tram gegrepen. Drie gewonden. Zondagmiddag kwam een auto met drie inzittenden die naar den voetbalwedstrijd Nederland—België gin gen, de Julianastraat bij Sloterdijk uitrijden, met het doel den Admiraal de Ruyterweg op te zwenken. Hierbij moest de auto de rails van de Haarlem sche tram oversteken. De chauffeur lette niet goed op en kwam dwars voor een in volle vaart naderende tram terecht. De auto werd gegrepen en enkele tien tallen meters door de tram meegesleurd. De inzit tenden liepen verwondingen en kneuzingen op. Zij werden door den G.G.D. naar het binnongasthuis ge bracht. Nadat zij verbonden waren, konden twee hunner huiswaarts keeren. De derde passagier moest ter ver pleging opgenomen worden. De auto is geheel ver nield. Het tramverkeer ondervonden een kwartier vertraging. Oude vrouw te Rotterdam door een auto overreden en aan de gevolgen overleden, Zaterdagmiddag wilde op den hoek van de Bent- huizerst.raat. en de Hooglandstraat aldaar de 75-jari ge mej. S. de Koning uit de Hooglandstraat, den rij weg oversteken. Daar zij erg bijziende was, bemerkte zij niet, dat er een auto aan kwam. Deze auto, bo stuurd door J. H. uit. Ilillegersberg, reed de oude vrouw aan. Zij sloeg tegen de straat en bleef bewus teloos liggen. Met een hoofdwonde en een zware her senschudding is de vrouw naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht. In den loop van Zondagmid dag is zij aan de gevolgen van het ongeluk overleden. Botsing tnsschen tram en autobus te Hillegcrsberg. Zondagmiddag reden op den Straatweg te Hille- gersberg een tram van lijn li en een autobus van den T.O.D. in de richting Hillegersberg. De bus reed ongeveer 25 met_»r voor de tram. Een passagier liet de bus stoppen om meegenomen te worden. Toen het kaartje reeds door den chauffeur was afgegeven, reed de tram met flinken vaart op de autobus in. zoodat de bus ruim rcht meter werd meegesleurd. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Van de tram waren de ruiten aan de voorzijde gebroken, en het voorbalcon ingedrukt. De achterzijde van den autobus werd eveneens ingedrukt. Het geheele on derstel werd ontzet en de ruiten werden vernield. De juist ingestapte buspassagiers liepen verwon dingen op door de glasscherven. Er waren geen andere passagiers in de bus aanwezig. De tram is naar de remise gebracht en de bus is weggesleept. Het verkeer ondervond 25 minuten vertraging. Motorfietsrijder bij Vlaardingen op wan delaars ingereden. Vier gewonden. De bestuurder beschonken. Twee motorfietsrijders, die naar Amsterdam wa ren geweest, kwamen Zondagavond over Vlaardingen .terugrijden in de richting van Rotterdam. Te Vlaar- dineen wilden ze nog even pleisteren. Een van hen deed daar een duopassagier op en tegen 11 uur reed men over den Schiedamschen Dijk naar Schiedam. Tusschen Vlaardingen Oost en den voormali gen tol reod de 28-jarige J. W. v N. uit Barendrecht. die <*en duopassagier had. op een familie in. welke van Vlaar dingen naar Schiedam wandelde. De 36-jarige W. Rie- diik. eveneens uit Vlaardingen, liep een hoofdwon de op. De 10-jarige C Riedijk uit Schiedam kreeg eveneens een hoofdwonde. De duo-rijdster bleef on gedeerd, doch de motorrijder viel tegen do straat en bleef bewusteloos liggen W. Riedijk en de motorrij der werden naar het ziekenhuis te Vlaardingen ver voed. Van N„ die beschonken zou zijn geweest, had geen noemenswaardig letsel opgeloopen. Hij is gear resteerd en opgesloten W. Riedijk kon na verbon den te zijn, naar huis worden gebracht. Door een wielrijder aangereden en gedood. Op de grens van Enschede en I.onncker is Zondag ochtend 11 uur. de 66-jarige weduwe L., die uit de kerk kwam. door een wielrenner omvergereden Met een hersenschudding is zij naar hot ziekenhuis ver voerd, waar zij gisterochtend 7 uur is overleden. Man door een auto aangereden en levens gevaarlijk gewond. Zaterdagavond is in de Walstraat te Vlissingen de ffielkslijter Kodde, die aldaar met zijn melkwagen reed. door een automobiel van achter aangereden. De man is in zeer bcdenkelijken toestand naar het aekenhuis overgebracht. De automobilist, aldus het „Hsbl.", die wel had om gekeken. reed door. De politie trof in en der garages in de stad een beschadigde auto aan. De chauffeur die met. die auto gereden had. erkende de aanrijding te hebben ver oorzaakt. Twee mannen zwaar gewond. Zondagmiddag is te Arasterdam een vrij ernstige aanslag gepleegd. Een ongeveer 41-jarige persoon beeft in het zich bij het politie-posthuis Centraalsta tion bevindende urinoir een 35-jarigen man twee messteken toegebacht, een in het linkerdeel van de borst en een steekwonde in den arm. De dader kwam zich met deze mededeeling aan ♦Mn oven«cnoernde posthuis melden en na eenigen "ja verscheen de vrij ernstig gewonde man op het bureau. Het slachtoffer is. nadat hem de eerste hulp Y,35 ^erleend. naar een ziekenhuis vervoerd. Zondag- n zi'n tocstand n°S ernstig. u® dader, die naar het bureau Warmoesstraat werd overgebracht, is aldaar door commissaris L. «oogenboom gehoord Daarbij verklaarde hij. dat hij w- tsten tiJd meermalen op straat doormannen is S^a,Ien- Daarom had hij Vrijdag een dolkmes de \v ZaterfIagavond was hij in de omgeving van hii ^e.stermarl<L door een man aangesproken. Toen mpe7» i ezen een zijstraat inliep, heeft hij hem een blessteek toegebracht. uJS Zondagmiddag het urinoir op het Sta- liX 1. 'nkwamt werden hem door een zich daar tnoaf persoon enkele niet verstane woorden vnlio -^' ^cenende- dat hij weer werd lastig ge- ma», TL is hij in woede ontstoken en heeft hij den an messteken toegebracht. Lijdende aan vervolgingswaanzin? ppn'i \erder onderzoek is gebleken, dat de dader is n. K' dt' W': de «stükene F- W. H. nurhfü tie verklaarde. dat de aanrander geheel SDrai- .was' .zo°dat van een dronkeinansdaad geen hebban ziin- herder nieent de politie te doen to 7nt« imet een Seval van vervolgingswaanzin. DPi-«nn heefl zich aan liet bureau Molsteeg een onhpi-ÜJ'emeld met de mcdedeeling. dat con hem door dan Persoon hem gestoken had. Het bleek dat tiidiv vü„x een slaeader was geraakt. De man kon r vero°nden worden, het R.nr^0r?e\is. de dader met zijn slachtoffer in den 18 geconfronteerd. De toestand van kon worden n!LWaS V,an dien aard" dat hij S°hoord voorgevalt^ de ™an kon zich #chter weinig van het Mgesnppidl Zlch in ecn enkcl o°genblik had het eehppi jrcn" HÜ kende zijn aanrander in Ge. wat hii hem zelfs nooil «ezien- Het eeni- middag"' Pn S man gezegd had was: „Goeden- Jiif gegaan arop vvas de2;e hera met een mes te Bezoek van Prins Hendrik. Prins Hendrik is voornemens op 27 April de Zui derzeewerken en den Wieringermeerpolder in oogen schouw te nemen. Handelsblad. Overval door gemaskerde mannen. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn twee gemaskerde mannen de woning binnengedrongen te Susteren van de resp. 70- en 79-jarige oude gezusters Janssen. Alle kasten werden geopend en doorzocht en toen de dieven niets van hun gading konden vinden, zijn zij naar de slaapkamer der vrouwen gegaan, die beiden te bed lagen. De 70-jarige mej. G. J. werd met steenen bewerkt en liep verscheidene ernstige wonden aan het hoofd en aangezicht op. De 79-jarige mej. M. J. werd aan het hoofd gewond. Eindelijk gelukte hot de jongste der vrouwen naar de woonkamer te vluchten en door haar gegil aan een open venster do buren te wekken. Toen de inbrekers zagen, dat op verschillende plaatsen het electrisch licht ontstoken werd, namen zij de vlucht Rijks- en gemeentepolitie waren spoedig ter plaatse en stelden een uitgebreid onderzoek in, tot nu toe echter zonder resultaat. De twee inzittende broers nog bijtijds ge red. Moedige schippers. Zondagmiddag waren de gebrs. B. uit Venlo met hun kano, waarop een zeil bevestigd was, op de Maas aldaar aan het zeilen. Tengevolge de deining van het water bij het pas- seeren van een groote sleep sloeg de kano om. De jongste der broeders kon niet zwemmen en ver dween direct in de diepte. De oudste, die wel zwemmen kon, kreeg het zeil over zich heen, waar door hij in zijne bewegingen zeer ernstig werd be lemmerd. De schippers, de B. en P., welke zich op de sleep- booten bevonden, sprongen direct gekleed te water en het gelukte hun den oudste spoedig onder het zeil vandaan te balen. Naar den anderen drenkeling moest men echter ecnige malen duiken, doch het gelukte tenslotte ook hem te vinden. Kunstmatige ademhaling werd met goed gevolg toegepast t De gebroeders B. werden naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. DE AANRANDING 5 TUBBERGEN. De dader aangehouden en een volledige bekentenis afgelegd. Men meldt uit Tubbergen dat de man, die daar Donderdag een 22-jarig meisje heeft aangerand, te Delden is gevat en te Tubbergen opgesloten. Hij heeft volledig bekend. Het is o. H. T. uit Almelo. Uit AMSTERDAM. Naar wij vernemen zal 28 Meie a.s. de officieele opening plaats hebben van de Berlage-brug, welke bij de Amstellaan over den Amstel is gebouwd. E-nige duizenden arbeiders' leggen het werk neer. Almelo, 18 April. Hedenmorgen la een wilde sta king uitgebroken in de Overijselsche venen, welke eenige duizenden arbeiders omvat. Hoewel de hoofdbesturen der drie samenwerkende landarbeiders-organisaties hadden besloten het vooi> stel van den rijksbemiddelaar, den heer J. B. Wester- dijk te aanvaarden, zijn de arbeiders toch in staking gegaan. Het voorstel van den rijksbemiddelaar kwam hierop neer, dat een voorloopige loonsverlaging van tien procent zou worden aanvaard. De hoofdbesturen der betreffende organisaties heb ben hedenmiddag met de stakers te Vroomshoop ge confereerd, doch het is niet gelukt de arbeiders te be wegen weer aan den arbeid te gaan. Ook morgen zal het werk stil liggen. Te Utrecht zullen de hoofdbesturen van de organi saties Dinsdagmiddag nader hun houding bepalen. „De laatste voorstelling". Openbare veiling van het circus Schnel- der. Geen gegadigden voor de roof dieren. Vrijdag zijn de diefen van het circus Schneider te Napels, waar het cursus gestrand is en failliet is ge gaan, in. openbare veiling gebracht. Nog eens had het circus voor deze laatste voorstelling toilet gemaakt De overgebleven stalknechts en temmers hadden hun rood met gouden uniformen nog eens aangetrokken en de circusstad was netjes aangekleed, zooals dat vroe ger bij de vertooningen gebruikelijk placht te zijn. Er bestond voor den verkjop groote belangstelling, al was het aantal bezoekers niet zoo groot als in de goe de dagen toen het clrucs nog in vollen gang was. Schneider zelf bevond zich voor het laatst tusschen zijn geliefde roofdieren, die onrustig waren, als besef ten zij wat er ging gebeuren. De eerste combinatie, die werd ingezet, bestond uit 59 leeuwen en twee tijgers; inzet 372.790 lire (ruim f 4800). Er deed zich geen ge gadigde voor. Toen de afslager voor de derde maal het bod inzette, waren de leeuwen wat gekalmeerd en met een smartelijk gezicht zag Schneider neer op de me nigte, die zijn lievelingen zelfs geen bod waardig keur de. Het tweede nummer telde elf leeuwenwelpen, inge zet op 8400 lire. Ook hiervoor deed zich geen kooper op. Evenmin voor de acht witte paarden, die werden voorgereden door Schneider en die ingezet waren op 11.850 lire, of voor de acht zwarte paarden, ingezet op 10.040 Ure. Van de andere dieren werden enkele honden, een la ma en twee herten verkocht en het blad Mattino kocht den koningsadelaar om die aan de Alpenjagex-s, die Zaterdag en Zondag hun congres te Napels hiel den, aan te bieden. Op de andere dieren en op de ma terialen werd geen enkel bod gedaan. De tent, de bee- ren, de papagaaien en de varkens waren niet in den verkoop begrepen, omdat zij eigendom zijn van derden Dat wa3 de droevige afloop van Schneiders laatste voorstelling. Men vraagt zich af, wat er nu met de dieren gebeu ren moet. Naar men zegt heeft een Parijsche firma een bod gedaan van 150.000 lire (f 19.500) op de gehee le massa. Dat is natuurlijk een belachelijke prijs, maar niet verkoopen kost geld voor voedering en onderhoud en dat ls er niet, zoodat er toch kans bestaat, dat men het bod zal aanvaarden. Watervliegtuig neergestort. 3 dooden, 4 gewonden. VJ). verneemt uit Rome: Bij Orbetello is tijdens een oefenvlucht het water vliegtuig van den eersten luitenant Guasconi van het Instituut voor Zeeoorlog tengevolge van een stuurfout in zee gestort. De eerste luitenant, een ingenieur van de Fiatfabrieken, benevens een soldaat van de vliegertroe pen kwamen om. Drie officieren en een slodaat werden gewond. 21 man equipage aan boord. Men vreest dat allen om het le ven zijn gekomen. V.D. verneemt uit Kopenhagen: Volgens een bericht uit Thorshavn wordt een visch kotter uit Faroer met 21 man equipage vermist, Men vreest, dat het schip tijdens den laatsten storm op de Noordzee is vergaan. Alle visschersvaartuigen uit Fa- roer zijn tot nu toe binnengekomen, met uitzondering van dit eene vermiste. Chineesche provincie Hoepeh geteisterd. Honderden dooden? Reuter seint uit Nanking, 17 April: De provincie Hoepeh is door een hevige aardbe ving geteisterd waarbij honderden menschen het le ven zouden verloren hebben. Het provinciaal bestuur heeft de regeering van Nanking telegrafisch om hulp verzochC daar in her gebied dat door de aardbeving getroffen is, duizen den menschen dakloos zijn en met hongersnood be dreigd worden. 51 slachtoffers? Volgens een nader bericht uit Nanking is de aard beving op verschillende plaatsen in de provincie Hoe peh waargenomen. Volgens tot nu toe onbevestigde berichten zou het aantal slachtoffers 51 bedragen. Korte aardschok te schade aangericht. Santiago. Geen Uit Santiago de Chili: Maandag werd Santiago door een kortstondige aardbeving geteisterd, welke evenwel geen groote schade heeft aangericht. Er werd een kort, doch he vige aardschok waargenomen. De aardbevlngscatastrophe bij Bakoe. 12 personen gedood. V.D. verneemt uit Moskou, via Kowno: De aardbevingscatastrophe bij het eiland Swinoi in de Kaspische Zee heeft volgens het rapport van een enquêtecommissie groote schade aangericht. Huizen en vuurtorens werden geheel vernield. Acht mannen, en vrouw en drie kinderen zijn om het le ven gekomen. W I E R 1 N O E N DE HAUKES. Te Sluis I is opgericht een voetbalclub met aan vankelijk 17 leden, die den naam draagt van B.E.K., zoo genoemd naar de twee aannemers Boomsma en Kingma. Aan de N.V. Industriemaatschappij M.A.B.E.G. te Utrecht is als laagste inschrijfster gegund het leggen van de waterleidingbuizen in den Wieringermeer polder. HEERHUGOWAARD Gelegenheid tot kostelooze inenting wordt gegeven op Woensdag 20 April des namiddags 3 uur in het oude Raadhuis en op Donderdag 21 April 3 uur n.1. in openb. lagere school III. hoofd de heer S. Post. Bij de op Maandagavond gehouden verloting ten ba te der Vereeniging voor Huisvlijt, viel de hoofdprijs, een bloemenbak met kussen, op No. 312. DEN HELDER Met ingang van 18 April heeft alhier Vice-Admiraal Mr. Jager eervol ontslag gekregen. Door den Minister van Defensie is de Vice-Admi raal gehuldigd. Een ernstig motorongeluk heeft Zondagmiddag 12 uur plaatsgevonden in de nabijheid van het vlieg kamp „De Kooi". Een motorfiets met duoganger er ac/iterop kwam in snelle vaart aangereden uit de richting 't Zand. De bestuurder was een matroos uit Den Helder en niet zeer vaardig in het rijden Een omstandigheid die pas later aan het licht kwam. Door tegen de berm aan te schuiven verloor de be stuurder de macht over zijn stuur en vloog derhalve naar de andere zijde van den weg. De duozitter, die het gevaar zag aankomen, sprong van het rijwiel af, en werd vrij zwaar gewond. De matroos werd door de schok van het vehikel af gesmeten en kwam eenige meters verder op den grond terecht. Eveneens gewond. De motor werd zwaar be schadigd. Van twee op Zaterdagavond aan het vechten go- raakte mariniers, werd er één zoodanig mishandeld, dat hij bewusteloos weggevoerd moest worden. Van den „aanrander'" verdween totnogtoe ieder spoor. Zondagavond laat bemerkte de heer de S. dat zijn auto, welke hij op den Dijkweg onbeheerd had laten staan, spoorloos verdwenen was. Oogenblikkelijk werd een onderzoek ingesteld, dat aanvankelijk weinig succes opleverde. Drie uur later zagen de zoekenden plotseling het vermiste voertuig aan den kant van den Huisduinerweg staan. Binnen in zaten 2 jongelui, in verrgaanden staat van dron kenschap. Later bleek, dat een derde hen gereden moet heb ben, wat zeer begrijpelijk is, gezien de omstandighe den. Aangezien de heeren later er in toestemden een schadevergoeding te betalen, werd de zaak met „ge sloten deuren" behandeld. aar dat het een duur ritje geweest is, dat is vast! WIER1NOERWAARD WEERINGER WAARD. Bij de gehouden verkiezing van drie Hoofdingelanden werden 41 stemmen uitgebracht, waarvan 2 van on waarde. Herkozen werden de heeren J. A. Bakker en F. A. F. Groneman, terwijl in de plaats van den heer R. Bakker die als Heemraad was benoemd, gekozen werd de heen K. Schenk na herstemming met den hr K. Schagen De heer Schenk vex-kreeg bij de herstemming 19 stemmen en de heer Schagen 6 stemmen. WOENSDAG 20 APRIL. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen; 8.00 Tijd sein en gramofoonmuziek; 9.00 Trio Michel. V.P.R.O.: 10.00 MorgenwijdingV.A.RJV..: 10.15 Uitzending voor arbeiders in de continuebedrijven; 11.00 R.V.U; 12.00 Tijdsein en VARA-Septet; 1.45 Verzorging zender; 2.15 Onze Keuken door P. J. Kers; 2.30 Voor de kin deren; 5.30 Gramofoonmuziek; 6.00 Onderwijsfonds v. de Binnenvaart; 6.30 R.V.U.; 7.00 Het beginselprogram der S.D.A.P. (XVI) 7.30 Muziek van dezen tijd, door het VARA-Orkest oJ.v. Hugo de Groot; 8.00 Revue „De Prikplank"; 9.25 Uitzending voor den Algemeenen Ned. Bond van Handels- en Kantoor bedienden; 9.35 ,.De kleine stem", afd. Haarlem o.l.v. J. Post; 10.00 Moordenaar te goeder trouw", naar een novelle van Oscar Wilde, op te voeren door het Groot Volkstoo- neel; 11.00 Persberichten Vaz Dias; 11.15 Gramofoon muziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Morgenconcert; 10.00 Zdng door het Dameskoor; 10.30 Korte Ziekendienst; 11.00 Harmoniumbespeling 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcei-t; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Lezen v. Chr. Lectuur, 3.00 Concert; 5.00 Kindei-uurtje; 6.00 Uurtje voor de landbouwers voor D. Ubbens; 6.45 A. Stapelkamp spreekt namens Chr, Nat. Vakverbond; 7.00 Dr. F. Krop: Mijn reis langs de Russische grens; 7.30 Politieberichten; 7.45 Het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Lezing; 8.30 De Haarlemsche Orkestvereen. o.l.v. Frits Schuurman; 9.00 Lezing; 9.30 Vervolg concert; 10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.30 Gram.muziek. BRUSSEL (509 M.) 4.20 Concert; 5.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 2.20 Omroeporkest; 4.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Om roeporkest; 8.40 Moderne Deensche dansmuziek; 9.55 Exotische muziek, 10.20 dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 6.30 Militair concert; 8.40 Concert; 10.30 Programma van Frankfurt en dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 3.20 Concert; 9.40 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAÜSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 9.40 Programma van Hamburg. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Middagconcert; 4.20 Vesperconcert; 7.20 Omroep orkest: operette-muziek en walsen. DAVEXTRY (1554 M.) 2.30 Concert; 4.05 Orgelconcert; 7.35 Concert. PARIJS EIFFEI, (1446 M.) PARIJS RADIO (1725 M.) 8.20 Symphonieconcert. 11.50 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 6.25 Populaire muziek; 7.50 Gramofoonmuziek; 8.05 Radlotooneel. Daarna orkestmuziek, populair progi\ ROME (441 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Opera-uitzending. WEENEN (517 M.) 6.55 Opera-uitzending; 9.25 Populair concert. WARSCHAU (1412 M.) 4.00 Gramofoonmuziek; 4.55 Offenbach-programma; 6.55 Gramofoonmuziek; 8.50 Zang; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Operette-fragmenten; 8.00 Omroeporkest; 8.40 Concert door het Omroep-orkest. ANNA PAULO XV NA De weegbrug nabij het Station, eigendom van de Weegbrug-vereeniging Anna Paulowna, dié is' aange- gewezen voor het wegen van auto's en motorrijwielen van Anna Paulowna en omstreken, ter bepaling van 't gewicht voor de wegenbelasting, is verleden week op nieuw geijkt door een rijks-ijker en in uitstekenden toestand bevonden. R.K. Tooneel. De r.k. tooneelvereeniging „Concordia", onderafdee- ling van den RJt. Volksbond, gaf Zondag een uitvoe ring ln de zaal van den heer W. Kossen. De opkomst was niet groot, hetgeen pastoor Van der Eem in z'n openingswoord" betreurde. Opgevoerd werd „De eeuwige strijd", een spel uit het leven in drie bedrijven van H. Geerdael en St. van Cuyk. Het stuk werd vlot gespeeld. Ook de decors waren goed verzorgd. Na de pauze volgde ,.De verga dering der Pacifisten of een moderne sotternij", een komisch stukje in één bedrijf. Na sluiting door den voorzitter, den heer Janson, bleef men nog in gezellig samenzijn bijeen. Tweede uitvoering „De Lofstem". De Chr. Zangvereeniging „De Lofstem" mocht zich bij haar tweede uitvoering ten bate van de vereeniging Huiszorg, niettegenstaande er nog eens extra de aan dacht op was gevestigd, al evenmin in een groot bezoek verheugen als bij haar eerste uitvoering, toen het weer zeer ongunstig was. Wel is er ook voorverkoop van programma's geweest, maar natuurlek heeft de vereeniging ook onkosten moe ten maken, zoodat de baten voor Huiszorg wel niet heel groot zullen zijn. Duivensport. De vereeniging van postduivenliefhebbers „Altijd Ver- der" heeft Zondag het wedstrijdseizoen ingezet met een vlucht vanaf Dordrecht (afstand 121 KM.) Van de dui ven, die vermoedelijk om 8 uur zijn losgelaten, kwam de eerste om 11 u. 6 min. 32 sec. en de laatste prijswin naar om 11 u. 20 m. 51 sec. aan. Prijzen werden behaald door: Jb. Cornelissen: 1, 3. 17, en 10; W. Blaauboer: 2. 6, 8, 11 en 13; G. de Vries: 4 en 15; R. Geerings: 5; Gebr. van Steijn: 7,9, 12,14 en 16. BREEZAND. Bewaarschool-V ereenigüig. De Bewaarschool-vereeniging hield Maandagavond een algemeene vergadering in het lokaal der openbare school, dat zij tot haar beschikking heeft. De voorzitter, de heer L. Pieterse, kon tot z'n spijt slechts weinigen welkom heeten. Hij hoopte dat niet temin de besprekingen tot den groei en bloei van de bewaarschool mochten meewerken. De notulen werden, daar de secretaresse, Mevr. Klerk verhinderd was, gelezen door Mevr. Schouten en met dank aan beiden, onveranderd vastgesteld. Mevr. Swarts gaf een overzicht van den staat der financiën. In het afgeloopen halfjaar bedroegen de ontvangsten f 443.64, de uitgaven f 395.51. Er was dus een voordeelig saldo van f 48.13. Het bezit is, daar op de Spaarbank nog f 150.75 staat, totaal f 198.88. De toename van het bezit is slechts schijnbaar, om dat in de otnvangsten een bedrag van f 66.41 is vei> werkt, dat van de Spaarbank is gehaald. In werke lijkheid gaat men steeds achteruit. Het Bestuur heeft dan ook al eens onder de oogen gezien hoe men de middelen weer wat kan versterken. Het stelt het oude, beproefde middel, het houden van een bazar voor, waar de aanwezigen zich wel mee kunnen ver eenigen. Voorzitter merkt daarbij op, dat de tijden wel niet erg gunstig zijn, doch dat, nu het land meer werk zaamheden gaat vragen, de werkloosheid toch wel zal verminderen, zoodat men indien de bazar half Mei gehouden wor<jt, op eenige gunstig resultaat mag ho pen. Hij opperde het idéé de muziekvereeniging Con cordia, misschien ook Soli Deo Gloria voor een twee den avond, ter opluistering te vragen. Het bestuur, aangevuld met een paar leden, zal een commissie vor men en reeds de volgende week met de voorbereidende werkzaamheden beginnen. Met dank voor de prettige besprekingen en den wensch dat een volgende vergadering beter bezocht mag zijn, werd gesloten.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7