Z IJ P E SCHAGEGBRUG. Op Donderdag 5 Mei a.s. 0Hemelvaartsdag) zal de tooneelvereeniging ..Onder Ons" alhier voor de tweede maal opvoeren het blijspel „Haar laatste wil", ten lokale van den heer J. Modder, alhier. Door den Minister van Justitie is aan de afd. Zijpe van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw toe stemming verleend tot het aanleggen en houden van een loterij voor de in 1932 plaats hebbende paarden markt en tentoonstelling. Naar ons wordt medegedeeld is het woonhuis van den heer H. P. Fellinga alhier bij onderhandschen verkoop in eigendom overgegaan aan den hr P. Hooij, Winkel. De heer J. H. te Paske, werkzaam aan de Zuivel fabriek te 't Zand. is benoemd tot kaasmaker aan de zuivelfabriek „De Eendracht" te Den Burg op Texel. Schoolvoetbalwedstrijden. Het schoolelftal te Scha- gerbrug heeft j.1. Zaterdag een wedstrijd gespeeld tegen het schoolelftal van Schagen en heeft verloren met 20. BURGERBRUG. Algemeene vergadering der Coöp. Boerenleenbank te Burgerbrug, op Donderdag 16 April 1932, in het lokaal van den heer P. Langedijk. Aanwezig 100 leden, waarvan 13 bij volmacht. Voorzitter de heer C. Smit, heet allen hartelijk wel kom en verzoekt de secretaresse de notulen der vo rige algemeene vergadering, gehouden op 14 April 1931, tc lezen, welke onveranderd werden goedge keurd, waarna de fina.itieele commissie over het jaar 1932 haar verslag itbrengt en verklaart de heer K. Bos. ook namens den heer J. G. Dekker, alle: in de beste orde te hebben bevonden, waarna de rekening en Balans over het jaar 1931 door de vergadering werden goegekeurd. Hierna bracht de kassier haar verslag over het af- geloopen boekjaar uit, waaruit het volgende bleek: Op 31 December j.1. had de Bank 164 leden; aan spaargelden was belegd f363233.96, en in omloop 327 spaarboekjes; 159 voorschotten waren uitgegeven tot een bedrag van f299721.in loopende rekening was de Bank tegoed van leden f36968. en aan leden ver schuldigd f 14421,15; het togoed bij de Centrale Bank bedroeg f9345,32; tevens bezat de Bank op dien da tum 48 dep. oblig, van de Centr. Bank, ieder groot f 1000.Het Reservefonds bedraagt f 27944.62, de ge maakte winst o\er 1931 is f2434.92. Hierna gaf de vergadering haar toestemming om de gemaakte winst op de reserve te plaatsen, zoo dat dit nu zal komen tot een bedrag van f30379.54. Tot leden van het stembureau voor dezen avond werden benoemd de heeren Ludeke, Hopman en Schilder. De aftredende heeren Eriks en 't Hart werden her benoemd als directeur en lid van den Raad van Toe zicht. Hierna volgde rondvraag en sluiting, waarbij voorzitter de aanwezigen dankt voor hun goede op komst als bewijs van belangstelling voor de Coöpe ratie. OUDE NIEDORP De jaarlijksche keuring van trekhonden in deze gc- mepnte zal op 27 April a.s. voormiddags elf uur plaats hebben door den heer Rempt, Dierenarts te Nieuwe Nicdorp. Aan de tuinbouwers, die in aanmerking komen voor een renteloos voorschot, is naar wij vernemen, door het Gemeentebestuur bericht gezonden, dat het eer ste voorschot op 18 en 20 April a.s. zal worden uitbe taald. Het ligt in het voornemen van den Burgemeester om den Gemeenteraad ter openbare vergadering bij een te roepen op Donderdag a s., namiddags 2 uur. Naar wij vernemen zullen de E. E. Zusters Ursuli- nen, die het onderwijs zullen geven aan de nieuwe R.K. meisjesschool te 't Veld. op 26 April a.s. zich ko men vestigen in het tot Zusterhuis verbouwd woon huis, voorheen bewoond door den heer van Trienen. W1ER1NGERWAARD De laatste bijeenkomst van de Vereeniging Ont spanning na Arbeid, welke Zaterdagavond in de zaal van den heer P. Schenk werd gehouden, was matig bezocht en toch was dit jammer, want het is een mooi slot geweest van deze Nutsavonden. De heer P. Harder droeg een mooie lezing voor, getiteld: ,.In een achterbuurt", waarvoor hem een welverdiend applaus ten deel viel. Door den heer P. Nieuweboer werd als bijdrage voorgedragen: Twee Kerstmorgens van J. v. Mau- rik. De heer G. Buter gaf twee zangnummers ten beste, getiteld: Aan 't Strand en 't Bedelmeisje, terwijl de lieer Hendriks een liedje zong, getiteld: Slechte tij den. De clou van den avond was evenwel de opvoering van een tooneeltje. getiteld: Pantoffelpijn, in drie bedrijven, waarmede de actrices een acteurs veel suc ces hebben gehad. De ..anwezigen hebben geschaterd en volop genoten. We zullen niet persoonlijk zijn, hoewel sommigen prachtig spel hebben gegeven en wel een extra pluimpje mochten hebben. Laten we (echter volstaan me* te zeggen, dat het geheel uit stekend van stapel is geloopen. Dergelijke opvoerin gen vallen op zulke avonden wel in den smaak. De heer A. Klos sloot met een gepast woord, onder dankzegging voor alle medewerking, deze laatste bijeenkomst en sprak de hoop uit dat het ledental wat thans 68 bedraagt, zich zal uitbreiden tot minstens 100. Een gezellig bal tot slot. WINKEL Zaterdagavond vergaderde de afdeeling Winkel van den Bond voor Staatspensioen ten huize van de Wed. P. Lei.ien, waar een 25.-tal leden aanwezig was. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notu len der vorige vergadering worden gelezen en goedge keurd. Ingekomen stukken. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering op 17 Mei a.s. te houden te Amsterdam, welke direct in behandeling wordt genomen. Tot. candidaat voor het hoofdbestuur wordt genoemd de heer H. Limpers te Wierïngerwaard. Omtrent de aangekondigde voorstellen van afdeelingen en adviezen van het Hoofdbestuur wordt besloten den afgevaardigde vrij mandaat te geven. Door den heer A. de Ridder wordt verslag uitgebracht als afgevaardigde naar de in 1931 te Utrecht gehouden algemeene vergadering, welk verslag met een woord van dank van den Voorzitter wordt goedgekeurd. Voor het nazien der rekening over 1931 wordt een commissie benoemd bestaande uit de heeren A. Mantel en J. J. Peetoom. De vergadering wordt tijdens het onderzoek geschorst. Na het onderzoek deelt de heer Peetoom namens de commissie mede alles in orde te hebben bevonden en een entvangst te hebben geconstateerd van f 343.85, bij een uitgaaf van f 238.34, batig saldo f 105.51. De commissie zag gaarne alle uitgaven door kwitan ties gedekt en ook het ledenregister by de rekening overgelegd. Het ledental bedraagt 230. Met deze opmerking zal rekening worden gehouden, terwijl overeenkomstig het advies dv commissie de re kening wordt goedgekeurd. De commissie wordt bedankt voor haar onderzoek en de penningmeester voor zijn gehouden beheer. De aftredende bestuursleden de heeren J. Smak Jz. «n J. Romar, worden herkozen respectievelijk met 20 «n 13 stemmen, terwyl op den hoer T, Krap te Nieuwe Niedorp, 10 stemmen werden uitgebracht benevens een drietal enkelingen. Op de vraag of de heer T. Krap uit Neuwe Niedorp lid der afdeeling Winkel kan zijn. wordt bevestigend geantwoord, aangezien in Nieuwe Niedorp geen afdee ling is. De herbenoemden nemen de benoeming aan. Bespreking reis ouden van dagen. De Voorzitter deelt mede dat enkelen er reeds naar gevraagd hebben of ze weer zoo'n uitje krijgen als het vorige jaar, doch heeft geantwoord dat dit nog niet was te zeggen en toch waarschijnlijk wel op beschet^fener schaal als het kan doorgaan. De vergadering is wel voor doorgaan met deze ge woonte, doch hoe, zal afhangen van hetgeen de tijd toelaat. De verdere afwikkeling wordt opgedragen aan het bestuur. Bij de rondvraag klagen enkele leden over het niet ontvangen van het maandblad. Zal onderzocht worden. De heer Geevers zag gaarne pogingen aangewend om in Nieuwe Niedorp een afdeeling te krijgen. De Voorzitter zegt dat door verschillende pogingen in Nieuwe Niedorp reeds drie maal een afdeeling is op gericht en telkens weer teniet gegaan, doch zal er de Federatie nog mede in kennis stellen. De heer Hoogland zag gaarne de ingekomen stukken spoediger bü het bestuur ter tafel gebracht, o.a. werd een uitnoodiging voor het jubileeren der afd. Wieringer- waard te laat ter kennis van het bestuur gebracht. De Voorzitter zal daar rekening mede houden, doch staat in dit verzuim niet alleen. Teneinde vertraging der ledenvergadering te voor komen. wordt besloten, voortaan de rekening vooraf te doen nazien, en tot leden der commissie die de reke ning 1932 zal nazien, worden benoemd de heeren J. Mantel. J. J. Peetoom en C. Hollenberg. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering op 17 Mei a.s. te Amsterdam, wordt by acclamatie be noemd de heer A. de Ridder. Daarna is de vergadering met een woord van dank voor de opkomst gesloten. HARENKARSPEL Maandag had alhier in het café Pijper de afslag en combinatie plaats van het huis, boet en schuur, wei en bouwland, nalatenschap van den heer W; Kok te Di-kshorn. Toegewezen werd het huis, boet en schuur aan den lieer A. Schrieken c.s. voor de som van f 1981. Bouw land aan den Zuidkant van het huis groot —.70.20 H. A., aan den heer P. Borst te Heiloo, als gemachtigde voor de Administratie Groenveld te Oudkarspel, voo" de som van f 1321 en een perceel weiland, groot —.77.01 H.A. en een perceel bouwland groot —.74.29 H.A. liggende achter het woonhuis, aan den heer W. Govers voor de som van f 2642. De totale som was f 5944. DJRKSHORN. Zondag gaf de tooneelvereeniging „Nieuw Leven" al hier een openbare uitvoering in de zaal van den heer Pijper. Opgevoerd werd ..Hanengevecht" van Scheffer, blijspel in 3 bedrijven. Dit blijspel doet in opzet eenigszins den ken aan „Gebroeders Kalkoen", met dit verschil, dat hier de mededingers huisvrienden, daar broeders zijn. De mannen op gevorderden leeftijd komen hierin over een, dat ze een jonge dame van 18 jaren nog wel aan nemelijk achten. De heeren Wit en Schenk typeerden de beide figuren zeer goed. De jonge heer Christiaan, die ten slotte met den buit gaat strijken, een moeilijke rol door de groenheid en onhandigheid, welke moest worden uitgebeeld, werd door den heer Bullooper goed vertolkt De 18-jarige „Loes". Mej. Annie Berkhouwer, kweet zich uitstekend van de haar opgedragen taak. Los en bevallig en toch met de vereischte terughouding speelde zij haar rol. Ook de dames BruinBrommer en Brom merVan der Molen gaven met haar „zonnige" en „uit gestreken" gezichten als schoonzuster en de Engelsche Trixy mooi spel te genieten. En last not least. Mijntje de dienstbode, Mej. N. Bruin, heeft met de uit de mand „gewiepste" meloen het pu bliek ineens ingepakt. De scene tusschen Mijntje en Piet. de besteller, de heer P. Hoogland, werd leuk ge speeld. Vlot spel werd geleverd, terwyl het tooneel, als altijd goed was verzorgd. Vooral het schildersatelier maakte een keurigen indruk. Ook de grimeering was te prijzen. Men lette er slechts op, dat niet te zacht of te vlug wordt gesproken. Na afloop gezellig bal onder de goede muziek van de familie Kos. WAARLAND. Sportnieuws. Zondag speelde Conzelo 2 op eigen terrein tegen De Meeuwen van Spanbroek 2. De eindstand was 5—1. De door den Tuindersbond „Harenkarspel- Oost" aangekochte kunstmest, bleek bij onderzoek aan de gestelde eischen te voldoen. te Alkmaar. De levering was uitgevoerd door de firma Krol Sluisverpachtlng. Op de laatst gehouden vergadering van het Bestuur van Polder Waarland, is tusschen genoemd Bestuur en den tegenwoordigen pachter overeenstemming be reikt, zoodat deze de sluis zal blijven bedienen. BARSINGERHORN Het jaarlijksch onderzoek der dienstplichtigen der lichtingen 1920 en 1923 uit deze gemeente zal plaats hebben te Schragen in het gymnastieklokaal der nieuwe O. L. school op 14 Juni 1932, des voormiddag 11 uur en 11.30 uur. De dienstplichtige der lichting 1926 uit deze gemeen te. S. Dijkstra, behoorende tot het Regiment Genietroe pen is opgeroepen om op 11 Augustus a.s. voor herha lingsoefeningen onder do wapenen te komen. LAN GEN DIJK ZÜIDSCHARWOUDE. Donderdagavond wordt er een ledenvergadering ge houden van de Coöperatie „Nieuw Leven", w.o. meer rapport uitgebracht zal worden door een comm. wel ke den toestand van den winkel heeft onderzocht en welke zal adviseeren om al of niet tot het bouwen van een nieuwen winkel over te gaan. In de onlangs gehouden jaarvergadering deed het be stuur zonder meer het voorstel om tot nieuwbouw over te gaan. doch een groot aantal leden kon zich hiermede niet vereenigen. W I E R I N G E N Wegens ziekte van den heer J. Geerts, hoofd der R.K. school te Hippolytushoef, is heden als zoodanig in functie getreden de heer Oudt van Beverwijk. Schietoefeningen. Op 21 en 22 April en van 25 t.m. 29 April, zal met luchtdoelgeschut geschoten worden van een stand plaats nabij de verdedigingswerken Kaaphoofd en Kijkduin. De sectoren, waarin geschoten wordt, strek ken zich uit tusschen de peilingen Kaaphoofd 90rgr. en 150 gr. en Kijkduin 60 gr. en 120 gr. tot op «en afstand van 15 K.M. uit de kust: Visschers en andere zeevarenden worden verzocht zich niet zonder noodzaak in deze sectoren op te houden. Een teeken des tijds Uitsluitend naar aanleiding van de verslagen van de laatste Wieringer raadsvergadering, zijn bij het gemeentebestuur meer dan twintig aanbiedingen in gekomen voor den bouw van een noodslachtplaats. Wel een bewijs van de groote concurrentie tusschen de verschillende bedrijven. Verkeersovertredingen. In de afgeloopen weken zijn talrijke personen ver- baliseerd wegens overschrijding van de maximum snelheid in de bebouwde kommen en wegens berijden van afgesloten stegen. Ook in den Mekkenstuinweg, waar slechts in één richting mag worden gereden, zijn verschillende verbalen gevallen. Bouwplannen. De heer Jb. Kuit Sz. zal voor eigen rekening aan de Belt een woonhuis bouwen. Voor rekening van den heer P. Lont Dz. zal worden aanbesteed de bouw van een woonhuis aan de Zwinstraat (Den Oever). De aanneemer P. Tuin van 't Zand zal aan de Klicft- straat zes woonhuizen bouwen. Door den architect J. A. Peters alhier zijn plannen ontworpen voor vei houw van het winkelhuis van den heer M. Oden en voor den bouw van een café in den Wieringermeer bij Sluis I voor rekening van de heeren Klein, Kraan, Minnes en Takes. Verlof. Door den heer B. Boerema is aangevraagd een ver lof B (verkoop van alcoholvrije drank) voor het per ceel Nieuwstraat 22. Zuiderzeesteunwet. De Generale Commissie Zuiderzeesteunwet heeft er de aandacht van de burgemeesters der Zuiderzee- gemeenten op gevestigd, dat bij de Hevea-Fabrieken te Heveadorp bij Arnhem groote gezinnen worden ge vraagd, waarin meerdere meisjes voor atelier- en fa briekswerk. Er zijn woningen voor lage huur be schikbaar. Indien belanghebbenden ingevolge de Zui derzeesteunwet voor deze werkgelegenheid in aan merking wenschen te komen, is de commissie bereid hen daarbij te steunen. De werkgelegenheid bij de Zuiderzeewerken. Burgemeester en Wethouders van Wieringen heb ben zich met een adres gewend tot den Minister van Waterstaat, waarin er op gewezen wordt, dat de uitvoering der Zuiderzeewerken, voor zoover Wierin gen en naaste omgeving betreft, baar voltooiing be gint te naderen. Een vraagstuk van dringenden aard zal dan de aandacht vragen en wel dit: wat moet er gebeuren met de duizenden arbeidskrachten, die de laatste jaren te Wieringen werk hebben gevonden? Voor de gemeente is deze vraag van het hoogste be lang, daar in de huidige moeilijke omstandigheden de kans op werk elders zeer gering is. Het moet uit gesloten worden geacht, dat de gemeente Wieringen dan in staat zal ziïn om al deze mcnschen te onder steunen. Dit zou stellig leiden tot den financieelcn ondergang van de gemeente. De gevreesde gevolgen zouden ten deele te voorko men zijn door voortzetting van de Zuiderzeewerken en droogmaking van den Nonrdoostelijken polder. Daarom wordt een dringend beroep op de regeering gedaan om bij de overweging van al- of niet-voort- zetting der Zuiderzeewerken met de belangen der ge meente ernstig rekening te houden. In een adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw wordt er verder op gewezen, dat ook bij voortzetting der Zuiderzeewerken alle moei lijkheden voor de gemeente niet zijn verdwenen. Er zal in elk geval een overgangstijd ontstaan, waarin de werkloosheid zal toenemen Reeds thans, nu alle werken nog volop in gang zijn, staan een 80-tal werk- loozen ingeschreven; de dichting van den afsluitdijk is een kwestie van korten tijd en het is tc voorzien, dat het aantal werkloozen geregeld zal stijgen om in het najaar een hoogtepunt te bereiken. De medewer king van de regeering wordt daarom ingeroepen, om een regelmatige afvloeiing der arbeiders te bevorde ren. Niet alleen mag het een redelijk verlangen hee- ten, dat de arbeiders, die voor het groote rijkswerk hierheen zijn gekomen, met rijkshulp weer vertrek ken. doch de regeering alleen ook beschikt over de noodige middelen en bevoegdheden om dit doel te bereiken. ANNA PAULOWNA Kunst en Eer. De mandolineclub „Kunst en Eer" gaf Zondagavond in de zaal van den heer C. Slikker een uitvoering, die vrij goed bezocht was. Mandolinespel, een paar too- neelstukjes en het optreden van een paar harmonica spelers, stonden op het programma, dat dus zeker ge noeg gevarieerd was. Het muzikale deel bestond uit een achttal nummers voor de geheele club, terwyl een kwartetje, uit de vereeniging gevormd, nog een extra-nummertje gaf. Hetgeen na de pauze geboden werd, was ongetwijfeld, wat zuiverheid aangaat, het beste. Alleen vonden we ook hierbij weer. dat er te weinig gang in zat. We meenen. ook al bij de vorige uitvoering de opmerking gemaakt te hebben, dat over 't algemeen het tempo te langzaam was. Het slotnummer was de Kunst en Eer- Marsch, een compositie van den directeur, den heer Geluk. Daar kwamen een paar niet onaardige stukjes in voor, maar niet elk muziekstuk in 2/4 of 4/4. maat is een marsch! Het tempo van den bekenden Treur- marsch van Chopin zouden we niet langzamer willen nemen, dan dat waarmee enkele gedeelten van hot slotnummer werden uitgevoerd. Een marsch moet toch in de eerste plaats iets pittigs zijn en over 't algemeen zóó, dat men er op marcheeren kan. Door enkele leden van de vereeniging werden een dramatische schets en een kluchtspel, beiden van Rentmeester, ten tooneele gebracht. In het eerste zoo wel als het laatste hadden ongetwijfeld de dames, die de dienstbodenrollen vervulden het meeste succes. Het meer dan oude „Hannes wordt Ingekwartierd" bleek nog steeds ln staat den lachlust op te wekker.. De twee harmonica-spelers (tegenwoordig noemen die heeren zich allemaal virtuozen) gaven ter afwisse ling een opera-potpourri, een nummer, waarbij het pu bliek mee kon zingen en één, waarin zij hun vinger vlugheid konden demonstreeren. Beiden bleker. hun Instrument goed te beheerschen en er heel wat geluld uit te kunnen halen. Na afloop verzorgden zij met hun pittige muziek het bal. Vermelden we tenslotte nog dat door Mej. P. Rezel- man met een aardig speechje namens de vereeniging bloemen werden geschonken aan Mej. M. Keijzer. die zoo welwillend was de verhinderd zijnde pianiste van de mandolineclub te vervangen. BREEZAND. Tweede uitvoering „Concordla". Na haar uitvoering van de vorige week voor dona teurs en leden ,gaf de muziekvereen. „Concordia" er Zondag één, toegankelijk tegen entree. Was den vori- gen keer de afwisseling opgedragen aan den heer Schuts, ditmaal wilde men enkel met een concert vol staan. Zeer weinigen woonden de uitvoering bij, waar van het programma, behoudens een paar extra num mertjes tot aanvulling, gelijk was aan dat op den vo- rigen avond uitgevoerd. NIEUWE NIEDORP Schreven wij Zaterdag dat een tiental arbeiders de voorwaarden, door de gemeente gesteld, niet wenschtc te aanvaarden, achteraf is gebleken, dat dit aantal zich slechts tot een tiental heeft bepaald. Deze echter eischten Zaterdag evengoed uitbetaling en kwamen hiervoor met vrouw en kinderen demon streeren op en bij het Raadhuis. Burgemeester Pluister weigerde zeer beslist elke be taling en verwees hen, wanneer zij zich. zooels zij te kennen gaven, zelfs het allernoodzakelijkste levens onderhoud niet konden verschaffen, naar het Armbe stuur. Hiertegen werd door de demonstranten sterk gepro testeerd en bleven zij aandringen op betaling door 4e gemeente. Tegen den avond kozen zij echter eieren voor hun geld en gingen toch met levensmiddelenbonnen, hen door het Bestuur der Algemeene Aroienadministratle verstrekt, maar huin en was hiermede de rust weer gekeerd. Naar wij vernemen is onze vroegere plaatsgenoot, de heer Chr. Maats, thans woonachtig te Haarlem, be noemd tot directeur van „Westerlicht" te Alkmaar, W 1 Ta lee hoi gei pla me zal zijl lee; gez geti drii f li sch de kon roei win gen vrij, wee zich toe 't is dat Ik laat hebl aan best gen. Ne K OE GR AJ JULIANADORP. Districtsvergadering District I, gewest A (N.V.Z.) Bovengenoemde vergadering werd Zaterdagmiddag gehouden op de bovenzaal van het café van den heer H. Schrieken te 't Zand. Aanwezig waren de vereenigingen Julianadorp,! Callantsoog en Petten, met 6 afgevaardigden, bene^ vens den voorzitter van het District en de secretaris van Gewest A, de heer R. H. Witteveen te Oterleek. De heer D. Witbaard te Zaandijk was verhinderd deze vergadering bij te wonen, evenals de vereeniging uit. Den Helder. De Voorzitter de heer I. J. Gaakeer Pz., opende deze vergadering met de heeren welkom te heeten, in het bijzonder den heer Witteveen, die zoo welW lond was om hedenmiddag hier aanwezig te willen zijn, om ons het een en ander over den inwendig* toestand van het N.V.Z. mede te deelen, waaruit wj allen alsdan een conclusie zullen kunnen trekken, om ons standpunt in deze te bepalen. Met de: wensch dat de besprekingen op geanimeerde wiji en in het belang van onze mooie organisatie zuil gevoerd worden, verklaart spr. de bijeenkomst geopend. De notulen worden gelezen en onveranderd vasl steld. Aan de orde is thans een bespreking van den gemeenen toestand in het Nederanldsch Verbond vi Ziekenkassen en voorstel Gewestelijk Bestuur, om i. functie van Hoofd- en Gewestelijk bestuurder N.V, onvereenigbaar te verklaren met gesalarieerde beti king aan de Bedrijfsvereeniging de N.V.Z. De voorzitter stelt voor deze beide punten te ci bineeren, daar de besprekingen hierover elkander toch ieder moment raken en ook het een aan h« ander vast zit. Hiertoe wordt besloten en wordt het woord verleend aan den heer Witteveen, die hier over geen rede heeft gehouden, maar tallooze feitez onder de. loupe heeft genomen en er voortdurend op moest wijzen dat de B.V. er op uit is om de kassen te overheerschen. Deze causerie werd door hem door treffende staaltje van brutaalheid geillustreenl zoodat hij moest adviseeren tegen zulk minderwaar dig gedoe ten krachtigste stelling te nemen, en me; elkander trachten te bewerken, dat de organisatie van de ziekenkassen weer geschoeid wordt op ee: leest die den toets van alle critiek glansrijk zal kun nen doorstaan. Na deze korte inleiding wordt dit punt nog in fi nesses besproken, waarbij allen het er over eens wa ren, dat op Hollandsch uitgedrukt, „de bijl in di kast moet". En dat is te bereiken als allen die har. voor de organisatie hebben, daaraan hun volle mede werking willen verleenen. Het behoeft dan ook geen nader betoog, dat met algemeene stemmen werd sloten, om daaraan zijn beste krachten te wijden, «a het hier gesprokene in de vereenigingen uit te dra gen, opdat straks op de Gewestelijke vergaderinj een voorstel dat daarvoor zal worden gedaan, ik een overweldigende meerderheid van stemmen, a worden aangenomen. Daarna kan aan de andere westen, om adhaesiebetuiging gevraagd worden c ter Landelijke Vergadering de beslissing genome worden. De voorzitter merkt hierbij nog op, dat het wel peerend is, dat ook dit voorstel weer door Noordhi land gelanceerd wordt, zooals reeds zoovele veran» ringen door ons toedoen werden verkregen, c spottend wordt door een afgevaardigde opgemerk dat wij de oppositiepartij zijn. Verder wordt og medegedeeld dat de gelden yï het Reservefonds thans in ons bezit zijn en wacht# op de beslissing wat daarmede moet gebeuren, ti cie a.s. Gew. vergadering. De uitgetreden kassen ben het hun toekomende gedeelte reeds ontval De rondvraag leverde een nieuwe gezichtspui meer op, en restte aan den voorzitter nog de tl de vergadering te sluiten. Hij kon dat niet eei doen dan nadat hl' de verschillende aanwezige nog op had gewezen om toch vooral het hiervi mene in eigen kring goed naar v ren te brengen,i hun dank gezegd te hebben voor hunne aan we beid en in het bijzonder ook aan den heer Wittevi voor zijn uiteenzetting over een en ander. Di viel de hamer. Afscheid van Ds. E. R. Dan») Zondag 17 April nam bovengenoemde predikü afscheid van de Ned. Herv. Gemeente Huisduin# en Julianadorp In den voormiddagsdienst had plaats in do Ned. Herv. Kerk te Julianadorp. En hoewel er wel wat meer bezoek was dan gewoonflj toch moesten wij constateeren dat lang niet alle bf schikbare plaatsen bezet waren Na het Votum, bï gemeenschappelijk zingen uit Psalm 146, vers 3, volf de voorlezing van de Geloofsartikelen, benevens w de Schriftgedeelte uit Filippenzen 2 116. Daan» aankondiging van den tekst. Filipp. 2:14, 15 en 1' deelte van vers 16. Na hierover een inleiding tot dt predikatie te hebben gehouden, werd gezongen va: Psalm 146 de verzen 2 en 5. en volgde het eerste ft- deelte van de toespraak, waarna zang uit Gezang 1? de verzen 3 en 4. Daarna het tweede gedeelte en van de preek, gevolgd door orgelspel. Alstoen werf het woord door den vertrekkenden predikant gerick tot den Kerkeraad in het algemeen en tot den oud sten Ouderling, den heer K. Hoornsman Sz. in betfcj- zonder en vervolgens tot den koster, den heer P. Brei man. Voorts tot de gemeente in het algemeen en e? kelen in het bijzonder Gememoreerd werd vervolge:* de eene huwelijksinzegening tijdens zijn verblijf al hier, de leerlingen die hij in die 4 jaren heeft I* had, de Zondagsschool, het Dameskerkkoor en tenslot te tot de groep „de Kerk in de Kerk". Verder wer; dank gebracht aan hen, die vooral gastvrijheid Mo leenden, en een en ander besloten met het bespreke van een teere kwestie. Daar niemand hier het woord verlangde, werdp eindigd met dankgebed en het zingen van Gezat 158 vers 5 en de gebruikelijke zegcnwensch. Van r gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van Damsté en echtgenoote werd door velen gebruik I maakt. Te Julianadorp was hiermede den dienst c-indigd en zou 's middags te half drie hetzelfde Huisduinen plaatsvinden. Ook te Huisduinen het kerkje niet geheel bezet, en dan was het ovi groote deel der bezoekers nog uit Den Helder afkof stig, zoodat er maar sporadisch een Huisduiner vi op te merken. De geheele dienst was in dezelfde vol orde als 's morgens te Julianadorp, en cok de gesproken personen bleef hetzelfde, met als uil dering dun dat thans hier aanwezig was de con-!i lent voor deze gemeente, ds. Vorstman uit Anna Pi* lowna. Aan allen werd in het algemeen dank fc bracht, en een en ander besloten met de voorle» van een woord van den Apostel Paulus. Van de gelegenheid om nog een enkel woord spreken werd gebruik gemaakt door ds. J. H. >a?jj drager, Vlootpredikant te Den Helder, namens w Kring van Predikanten in Den Helder; ten tww door Ds. P. H. Borgers, predikant der Luth. gemoed te Den Helder, die er vooral op wees, dat zijn vol idealen hierheen was gekomen dat hij niet g vonden had wat. hij zocht, maar dat bij het toctHjr mag vergeten, dat ook dit voor hem zijn goede zt kan hebben. Ds. R. J W. Hoek, eveneens uit Helder, sprak namens de Evangelisatie uit de Pa'- straat. De consulent Ds. Vorstman sprak namens® Kerkeraad. Gemeente en Den Ring Zijpe, en ver#* hem te willen toezingen uit Psalm 121, het 4e De slotzang was uit Gezang 158 vers 7 en was hiermede dezen dienst afgeloopen en konden w hier handdrukken ten afscheid gewisseld woro«. Thans is dus deze gemeente weer vacant, daar - W. A. Plug van De Cocksdorp op Texel, voor de zegging van beroep naar hier heeft, bedankt. OP dagen r.a is het thans 19 jaren geleden, dat ds. van Griethuijsen van- hier naar Noordgouw in land vertrok. Op Zondag ^4 April a.s. doet ds. sté zijn entree te Ransdorp. na des morgens ^o te zi'n bevestigd door ds. J. H. Vaandrager, Vloo'P- dikant te Den Helder. I 3 He ierv< utw lier t keft I VfTV tot allee wóm leed hoog m 1 m billijl veelv teurs, Duits buitei Ned. ding schen volksi Nu achte der n uitgel neme; nemir is eer bouw< en Be voord feeree De i In a heer landsi niet n Ion te tica ti toekt Wa ter d< dreigi Wetsi 100.0C ten v depar TeOi «en va i Dek zaak voor b zoo rn< Het naar z e.d. hel versch

Schager Courant | 1932 | | pagina 8