Raad Wieringerwaard. Waarnaar men luistert Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. OOK GEIEN POLITÏEVRIEND. De niet verschenen heer Hinderikus E. te Den Hel der, had op 27 Februari den agent van politie de Haan niet alleen gruwelijk uitgescholden, maar zich ook met alle beschikbare kracht verzet en getracht den agent te slaan. Deze had hem toen met den sabel tot kalmte gebracht. Verdachte werd meermalen veroordeeld en is dus geen nieuweling in de criminaliteit. Eisch 6 we ken gevangenisstraf. Uitspraak: 4 weken dito. EEN PROPAGANDIST VOOR DE WERELD REVOLUTIE! Een te Hoorn wonend voorstander der directe actie, genaamd Hendr.Cornelis H., had in het laatst van Ja nuari op den hoek der Nieuwsteeg aldaar aan zeke re mej. Ensing een geducht papier overhandigd, waar in het menschdom (speciaal de arbeiders) werd aan gespoord tot plundering van magazijnen, diefstal en geweldpleging. Ook mej. Kramer* werd met een der gelijk pracht-exemplaar gelukkig gemaakt. Zij be weerde nu het pamflet niet te hebben gelezen. Wat erg jammer was. De heer H., die heden terecht moest staan wegens opruiing, was niet verschenen. Zeker te druk met re volutiemaken. Het schijnt echter, dat hij alle kennis aan bedoelde opruiende geschriften heeft ontkend, wat den Politierechter niet erg mannelijk toescheen. Maximumstraf is 5 jaar gevangenisstraf, doch de Officier achtte f 50 boete voor ditmaal genoeg. Vonnis f 50 boete of 50 dagen conform eisch. EEN WEEREARSTIGE KASSIER OF EEN MISVERSTAND? De heer Arie S., kassier te Schagen, stond terecht ter zake het tamelijk ernstige feit, dat hij in den avond van 9 Februari op het Keern in de gemeente Zwaag niet had gestopt, toen hem dit door den rijks veldwachter XJpma en den gemeente-veldwachter A. Faber door middel van het bekende stopteeken, werd gelast, zulks ter controle van rij- en nummerbewijs en wegenbelasting. De heer S., persoonlijk aanwezig, beweerde de twee veldwachters niet te hebben opgemerkt. Hij had geen enkele reden, om door te rijden. Hij had in Alkmaar een conferentie gehad met een directeur der Twent- «che Bank en vervolgens iemand met zijn wagen naar Hoorn gebracht. De gemeenteveldwachter van Zwaag verklaarde dat de heer S. met zooveel geweld was doorgereden, dat een aan den weg staand wielrijder op zij moest sprin gen om niet geraakt te worden. Den Officier was de zaak ook onbegrijpelijk, doch tiet wilde er bij hem niet in, dat verdachte die veld wachters en dien wielrijder niet had opgemerkt. Voorts had hij even te voren gas afgesloten. Eisch derhalve f 25 boete of 25 dagen. Vonnis f 50 boete of 60 dagen. Verdachte nam onder flauw protest genoe gen met dit vonnis. VAN DEIN GEZALFDE DER WET AFBLIJVEN. De 28-jarige bankwerker Jan de B., had in den nacht van 13 op 14 Februari op den Havenweg te Den Helder den agent van politie Zondervan in het gelaat geslagen. De bankwerker verkeerde in staat van dronkenschap en. maakte het den personenv die uit het Casino-gebouw kwamen, nogal lastig, reden waar om de agenten Zondervan en Huidinga tusschen bei den kwamen. Verdachte beweerde door Zondervan achterover te zijn geworpen. Hij had later den agent zijn excuses aangeboden. Eisch en vonnis f 25 boete of 25 dagen. EEN VERNIELZUCHTIGE CLIëNT. De verdachte Jan de Gr. uit Den Helder, niet ter zitting tegenwoordig, zou in den avond van 5 Maart in het café van den heer Veenstra aan den Kanaal- weg een viertal bierglazen en eenige caféruiten heb ben vernield. Deze heer V. scheen een wonderlijk heerschap te zijn, daar hij in bedoeld café ook nog sterken drank had geconsumeerd, die hij in een flesch >ij zich droeg. De schade bedroeg f 9. Gerequireerd werd tegen verdachte, ettelijke malen veroordeeld, 1 maand gevangenisstraf. Vonnis conform. EEN MINIATUUR DONDERDAG-REL. LETJE IN DE 40 PLUS RESIDENTIE. Volgens de oude traditie is de Donderdagavond, wanneer in vroeger dagen het kooitje van het bedie nend vrouwelijke personeel werd opengezet, altijd in Alkmaar wat meer geanimeerd dan gewoonlijk en zoo heerschte in den laten avond van Donderdag 6 Maart in den omtrek Kraanbuurt, Vischmarkt en envlrons een opgewekt kleln-stads-leven, waaraan ook de koop man en boekbinder Hendrikus Wilhelmus Swilders op gewekt deelnam. De omstandigheid echter, dat een aanlokkelijke jonge dame, die zich in bevallige posé op de stoep van een kruidenierswinkel had opgesteld, door hem werd vereerd met het lied: An der Donau hab ich mein Madl geküst, gaf den arbeider Arie de V., 'n afstammeling der Batavieren, wiens handjes nogal los aan het lijf zitten, motief den boekbinder 'n doffer op zijn gelaat toe te dienen, van zoodanige kwaliteit, dat volgens meening van den getroffene, diens oogen finaal werden dichtgeslagen. Natuurlijk verkeerde de boekbinder door deze kunst bewerking in een stadium van volslagen kleuren blindheid en was hij niet bij machte, het Verdronken- oord van de Langestraat te onderscheiden. EIchter, den agent van politie Heijdenrijk, belast met de hand having der orde, was dezen droeven toestand volko men onbewust en maakte hij tegen den boekbinder proces-verbaal op, toen deze heer niet voldeed aan de lastgeving, zich in bepaalde richting te verwijderen, welke aangelegenheid is geregeld bij artikel 195 der algemeene politie-verordening. Als gevolg van deze ambtelijke handeling stond de boekbinder op 18 Maart voor den Kantonrechter te recht, doch beriep zich alstoen op de ontvangen lief- koozing van Arie de V., die hem het juiste onder scheidingsvermogen had ontnomen. Maar het was zijn bedoeling geweest zich naar het politiebureau te bege ven, teneinde van de ondergane mishandeling een klacht in te dienen. En zooveel kon hij dan toch nog wel waarnemen, dat hij, indien hij moest zijn aan het eind van de Langestraat, zich niet in de richting van het Accijnstorentje moest begeven. Het verweer van den „verdachte" gaf den Kanton rechter aanleiding de zaak aan te houden en af te wachten wat het resultaat zou zijn van de strafzaak contra den vuistvechter Arie de V., en het was dan dezen Maandagmiddag, dat de zitting van den Politie rechter met dit zaakje werd besloten. De verdachte heer Arie de V. was niet aanwezig, om zijn strafbare krachtsverspilling nader toe te lich ten. dus was deze kous al heel gauw afgebreid. Gerequireerd werd f 15 boete of 15 dagen. Vonnis dito dito. De nog in portefeuille berustende zaak voor den Kantonrechter kan alsnu ook tot een goed einde wor den gebracht. Maandagavond vergaderde de Raad voltallig onder leiding van Burgemeester, tevens secretaris. Naar aanleiding der notulen wat betreft de honden- kwestie, vraagt de heer Visser of er nog verzoeken zijn ingekomen. Voorzitter licht toe, dat er één verzoek is ingeko men, in verband waarmee B. en W. hebben gemeend er voorloopig geen verandering in te brengen. Het verwondert den beer Visser, want er wjn verschil lende personen geweest die er met hem over gespro ken hebben. De heer Koster merkt op, dat zeggen gemakkelijker is dan even een briefje te schrijven, waaruit kan blijken dat het bezwaar toch wel niet zoo groot zal zijn. Ingekomen is een proces-verbaal van de laatst ge houden kasverificatie. Ontvangsten fl92673.03^, uit gaven met inbegrip van f24799.63, wat op de Boeren leenbank is geplaatst f 189864.1914, alzoo een saldo van f2808.84. In kas was f 138.81, terwijl er f2670.03 op de DONDERDAG 21 APRIL. HILVERSUM (296 M.) 8.00 Tijdsein en gramofoonmuziek10.01 Morgenwij ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solistenconcert C. J. Lemaire, piano; Gerard Goethart, zang; 11.00 Knipcur sus kinderkleeding door mevr. Ida de Leeuw van Rees, 12e les; 11.30 Voortzetting Solistenconcert, 12.00 Tijdsein Het Avro-klein-orkest oJ.v. Nico Treep; intermezzo: or- chestrionmuziek van het ..Scandali Accordéon automati- que" uit café „De Waag", Amsterdam; 2.15 Verzorging zender; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Knipcursus voor gevorderden door Mevr. Ida de Leeuw van Rees 22e les 3.45 Gramofoonmuziek; 4.00 Ziekenuur door Mevr. An- toinette van Dijk; 5.00 Radio-kinder-koorzang oJ.v. Ja- cob Hamel; 5.30 Aansluiting met Grand Hotel „Central" te Den Haag: Willy Hondbeek en zijn orkest; 6.00 Aan sluiting met „The House of Lords" te Den Haag. Het ensemble Lismonde; 6.30 Sportpraatje door H. Hollan der; 7.00 Zangvoordracht door Cornelia van Geuns; 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred Fry, 21ste les; 8,00 Tijdsein en omroeporkest o.l.v. Nico Treep, Dans muziek voor de oudere generatie; 8.30 Wouter Loeb op korte lachgolfjes; 8.50 Het Omroeporkest oJ.v. Nico Treep; 9.15 Accordeonmuziek door „The three Hawk- courts"; 9.35 Omroeporkest; 10.00 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias; 10.15 Han Beuker en Wouter Denys, pianosyncopations; 10.35 Omroeporkest; 11.00 Aansluiting van „Palermo", Den Haag, dansmuziek; 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. Morgenconcert; N.CJt.V. 10.00 Tijdsein en gra mofoonmuziek; 10.15 Korte Ziekendienst door Ds. K. G. van Smeden; 10.45 Gramofoonmuziek; K.R.O, 11.00 Gra mofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje door: Pas toor L. H. Perquin O. P.; 12.00 Tijdsein en Politiebe richten; 12.15 Het K.R.O.-orke6t o.l.v.( Johan Gerritsen; N.C.R.V. 2.00 Cursus fraaie handwerken door Mej. G. Ablij; 3.00 Vrouwenhalfuurtje o.l.v. Mevr. J. C. van Am- stelvan Löben Seis: „Wat ik las over 't Russische le ven heden ten dage" (H); 3.30 Verzorging zender; 4.00 Ziekenuurtje door Ds. A. J. W. van Ingen, J. H. Smit Duyzentkunst, bariton; 5.00 H. J. Steinvoort „Een cac tus-rekje", 5.45 Vioolrecital door Siegfried Bahler, Truus Riewerts, piano; muziek van Haydn, Mozart, Betho ven, Bach; 6.45 Cursus knippen en stofversieren; 7.00 Friesch propagandawoord door W. Santema: „Sizzen is neat, mar dwaen is in ding!", 7.30 Politieberichten; 7.45 Het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Tijdsein en de Chr. Man- nenzangver. „Adema van Scheltema", o.l.v. Theo van Zutphen; 9.00 Ouderuurtje L.K.J. van Hasselt: „De Zon dag", 9.30 Vervolg-concert; 10.00 Persbureau Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (508 M.) 4.20 Dansmuziek; 5.50 Gramofoonmuziek; KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest van hotel „D'Angleterre"; 3.10 Het orkest van het Restaurant „Wivex"; 7.30 Omroep-Sym- phonieorkest; 9.50 Dansmuziek. BERLIJN 419 M-> 6.35 Dansmuziek door de Gerhard Hoffmann-kapel 8.30 Populair concert. HAMBURG (87S M.) 1.20 Middagconcert; 3.50 Concert; 5.15 Dansmuziek; 9.55 Concert KONIGSWTSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 5.20 „Neue Songs" Rolf Ghatberg en Hartmut Wegener. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Uitzending uit de Ibach-zaal te Dusseldorp; 1.50 Gramofoonmuziek; 4.20 Progr. van Frankfort; 10.05 Con cert DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 3.20 Het B.B.C.-Dansorkest; 8.55 Con cert; 10.05 B.B.C.-dansorkest. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 6.05 Paul Blanchert: Auteurs, acteurs, spectateurs; 6.20 Gesproken Radio-Courant; 7.50 Weerbericht; 7.51 Gra mofoonmuziek. PARIJS RADIO (172if M.) 7.05 Gramofoonmuziek; 11.50 Idem; 8.05 „Cavalleria Rusticana", opera van Mascagni; MILAAN (331 M.) 6.25 Populaire muziek; 6.50 Gramofoonmuziek; 7.35 Orkestmuziek; 8.20 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 7.20 Mededeelingen; 7.50 Sportberichten; 8.05 Vocaal en instrumentaal concert; 10.15 Laatste Nieuwsberich ten. WEENEN (517 M.) 7.20 Militair concert; 9.50 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 4.00 Gramofoonmuziek; 4.55 Sollstenconcert; 9.50 Dans muziek. Postgiro staat Ingeschreven. Wordt voor kennisge ving aangenomen. Van den Minister van Arbeid en Handel is bericht ontvangen, dat de winkelsluiting(, zooals die hier werd voorgesteld, bij Kon. besluit is goedgekeurd. Door Ged. Staten zijn goedgekeurd de besluiten wat betreft de verpachting van het grasgewas op het sportterrein en bij de begraafplaats Verder een dankbetuiging van den heer H. Boekei voor het mooie cadeau hem geschonken en voor de waardeerende woorden tot hem gesproken bij gelegen heid van zijn uittreding uit gemeentedienst. Dan volgen eenige ingekomen stukken. a. Een verzoek van Ooststellingwerf om adhaesie betuiging aan een adres betreffende stëunverleening aan land- en tuinbouw. B. en W. stellen voor. hoewel besloten is dat derge lijke adressen meer behooren bij de Ver. van Ned. gemeenten, ditmaal wèl adhaesie te betuigen, omdat dit adres een andere strekking heeft. Aldus besloten. b. Een verslag uit de notulen der gehouden ver gadering van den Vleeschkeuringsdienst te Barsin- gerhorn, alsmede een verslag der commissie over 1931. De heer C. Blaauboer wil even vragen, of misschien de heer Koster kan inlichten over het te kort. Alleen Den Helder neemt er genoegen mee. Moeten de an deren daar nu maar accoord mee gaan. De heer Koster geeft uitvoerige toelichting, wat hierop neerkomt, dat verleden jaar met de verschil lende kringen gesproken werd over het afval en dat toen de begrooting zoo was opgemaakt, dat deze slui tend gemaakt kon worden. De opbrengst was echter veel lager dan gedacht was. wat niemand had kun nen voorzien. Het tekort zal komen voor rekening der commissie. De heer Blaauboer merkt op. dat dan toch de op zet niet goed is geweest. Nu is er een te kort en had spreker gedacht dat het verplicht was, dat allen daar aan moeten betalen. Het had anders vastgelegd moe ten worden. De heer Koster geeft toe, dat dit een leemte is ge weest. Ook de heer Visser had zich ten zeerste verwon derd, aangezien door den Voorzitter daar toch terdege op gewezen is en betreurt het dat de commissie daar geen gevolg aan heeft gegeven Het is een overeen komst geweest van ingrijpenden aard. De heer Blaauboer vond het toch een beetje dun van die gemeenten, die zich nu daarvan onttrekken. De heer Speets vroeg nog eenige inlichting over de ilbodslachtplaatsen. Voorzitter zei de. dat dit voor onze gemeente niet van toepassing is. De slachtplaats van Slikker wordt omgezet in een die aan de wet zal voldoen. Aangezien deze zaak later aan de orde komt, wordt besloten verloopig aan te houden. c. Een adres van dc bewoners van den Slikkerdijk over aansluiting aan waterleiding. Voorzitter zegt. dat B. en W. een onderhoud hebben gehad met de bewoners van den Slikkerdijk en den heer Bel. Een bcgrooting van kosten is geraamd op f7040. Wanneer door belanghebbenden 60 wordt gedekt zal de provincie betalen f 98.56 en dan komt voor de gemeente voor de eerste 10 f 49.28 en voor de 2e 10 f 56.21, in totaal f 105.49. De bewoners hebben dan te betalen f 412.50. B. en W. stellen voor gunstig te beschikken op dezelfde bepalingen als voor den Walingsweg. Allen voor. d. Een adres van den heer J. F. Goosens e.a. met verzoek om bijdrage van vervoerkosten naar de Wie- ringermeer. zijnde f2 per persoon. B. en W. stellen voor dit in comité te bespreken, omdat dit over personen gaat. e. Een schrijven van Ged. Staten betreffende niet goedkeuring raadsbesluit rekening-courant-overeen komst met de Boerenleenbank. Er moet nl. een andere wijze van waarborg gemaakt worden. B. en W. hebben een onderhoud gehad met het be stuur der Boerenleenbank. Deze wil nu in pand geven twee grossen van Hypotheken op grond ter waarde van f45.000. met dien verstande, dat die verbonden worden met de f24000 van de gemeente. Ten opzichte dezer overeenkomst is er nu een ontwerp gemaakt wat wordt voorgelezen. B, en W. stellen voor, dit aan Ged. Staten voor te leggen en vertrouwen dat men hiermee accoord zal gaan. Goedgevonden. f. Eer adres van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme, inzake beperking van het aantal verloven drankwet. B. en W. stellen voor, dit voor kennisgeving aan te nemen. Het maximum aantal vergunningen alhier is 4 en dat der verloven 3. Voorgesteld wordt een besluit te nemen, dat er niet meer dan 3 verloven mogen zijn. Ingevolge de nieuwe verordening moet er voor ver gunningsrecht voortaan f40 worden betaald, dit was f25. Voor de verloven was dit vrij. terwijl het nu op f25 is bepaald. Na toelichting door den Voorzitter wordt aldus besloten. Wat betreft de aanwijzing der wijken blijft alles zooals hot thans is. I-Ict laatste punt is vaststelling verordening rege lende de benoeming enz: van een veldwachter. Dit punt is op de agenda gebracht, omdat Voorzitter een schrijven gehad heeft van den Commissaris der Ko ningin met de mededeeling dat Wieringerwaard een plaats is waar een gemeenteveldwachter kan worden aangesteld, zoodat het geen agent van politie moet zijn, doch een veldwachter. Voorzitter zegt, dat we dit voorloopig niet kunnen doen. omdat het een genomen Raadsbesluit is ge weest. De heer Visser vraagt, of dit wet is, of dat ver zocht kan worden de zaak hier te laten zooals het is. Voorzitter antwoordde hierop, dat de Commissaris er prijs op stelt dat hier een veldwachter is. Dc nieuwe verordening wordt voorgelezen en daar na met algemeene stemmen vastgesteld. Voorzitter wil echter nog wel eens persoonlijk met den heer Commissaris spreken. Rondvraag, Mevrouw Boerman vroeg, of er ook iets gedaan kan worden in den vorm van steun aan de werke- loozen en of na 1 Mei een steunregeling getroffen kan worden. Een huisgezin met b.v. 4 kinderen kan toch van het bedrag uit de werkloozenkas niet rondkomen. Voorzitter is het in de le plaats niet bekend dal er velen rondloopen. De Polder heeft zooveel mogelijk werk verschaft en nu komt pas de toestand van wer keloosheid. Als er geen werk komt, aldus Voorzitter, ben ik het volkomen met U eens dat er gesteund moet worden. De heer Goosens zeide voorbeelden te weten dat iemand reeds 5 weken rondloopt. Voorzitter: Heeft deze zich aangemeld? De heer Goosens: Ja, dat weet ik niet. Voorzitter: In 't algemeen is er voor gezorgd, wat U mij zal moeten toegeven. De Polder heeft nu geen werk meer, dus zal er gesteund moeten worden. Ik wil U wel toezeggen dat B. en W. in overleg zullen treden met het Burgerlijk Armbestuur. De heer Goosens komt nog eens terug op een adres van verleden jaar, dat toen werd verworpen en waar bij toen door den Burgemeester werd gezegd, dat hier geen armoede zou worden geleden, doch van f 10.20 uit dc werkloozenkas kan men toch niet rondkomen. Voorzitter zegt, dat die enkelen nooit iets gevraagd hebben. De heer Goosens zeide, dat die juist te veel eerge voel hebben om te vragen. Verder vraagt spreker, of het waar is dat niet aan geslotenen wel te werk zijn gesteld en aangeslotenen niet. Voorzitter antwoordde hierop, dat dit heele maal veronderstellingen zijn. De heer P. Visser zou in verband met het gespro kene door mevr. Boerman in overweging willen ge ven dat overeenstemming werd getroffen met werk gevers en werknemers. Voorzitter zegt, dat dit een moeilijke zaak is, waar wij als Raad niets aan kunnen doen. Wel kunnen we de wenschelijkheid uitspreken, dat de werkgevers zooveel mogelijk nalaten vreemde krachten te nemen. De heer Visser zeide, dat dit ook zijn bedoeling was. Hierna ging de Raad in comité. EVENTJES LACHEN Eigenaar van den snoepwinkel: Hoor eens hier kind, ik kan niet den heelen dag zoek brengen met jou alle verschillende tooverballetjea te laten zien, die Je voor een cent kunt koopen!Je zou zeker wel een tooverbal zoo groot als een koolraap willen hebben, met een rood-wit-blauw bandje erom, allemaal voor 1 cent, is het niet? Klein meisje: Laat eerst eens kijken! De bruidegom was in een poëtische stemming, toen hij met zijn bruid langs het zeestrand wandelde. En hij reciteerde de versregelen van een onbekend dichter: Rolt aan, rolt aan, Gij diepe, blauwe Oceaan, rolt „O Henry." riep ze uit, „wat ben je toch knap! HU doet het ook!" Of 308. Pim, naast de piloot te paard rijdend. Zag voor een poort een jongen Moor, Stak de tong uit tegen den zwarte, Ging toen geniepig er van door. En de jonge Moor, keek minachtend, Dacht, ik heb het zeker niet mis, Dat die blanke knaap, op zijn paard zittend Een kinderachtige kwajongen is. Nee, Wim met al zijn schreien en klagen. Ontging niet zijn gerechte straf. Houd je stil, riep de verwoede koopman, Of ik strijk ook je broekje af. En het regende geduchte slagen, De koopman eindigde niet eer, Voor de jongen, die genoeg had, schreeuwde, Ik zal het nooit meer doen, meneer.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10