SehagerCourant Op Nederlandschen bodem. SCMGER BEKER" T0URN00I. Vierde Blad. NOORDHOLLANDS WATERSCHAPSRECHT. ONDER ONS GEZEGD... Sckoolwedstrijden te S c h a g e n. Uit onze Omgeving. Zaterdag 23 April 1932. 75ste Jaargang. No 9059 Men schrijft ons: Bij den uitgever N. Samson te Alphen aan den Rijn is dezer dagen verschenen: Noordhollands Waterschapsrecht, door D. Koolman. Lid van Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland. Dit keurig uitgevoerde werlc gaat de wereld In met een korte van groote waardeering getuigende introduc tie van J r. Mr. Dr. A. Roëll. Commissaris der Koningin in dit gewest De heer Roëll vangt aldus aan: „Aan de bekwame hand van den schrijver van Noord- fjollands Waterschapsrecht danken wy reeds zoovele pu blicaties op het gebied van het Staats- en Administra tieve recht, die bij de praktische beoefenaren daarvan gretigen aftrek vinden, dat het nauwelijks noodig zal zijn ook het onderhavige werk ter raadpleging en be- Btudeering aan te bevelen. .Na de vaststelling van het nieuwe „Algemeen Regle ment van Bestuur voor de waterschappen in Noord holland" en in verband met de wijzigingen in de bijzon dere reglementen der waterschappen, die met de invoe ring daarvan verband houden, zal het voor allen, die met de hierdoor geschapen nieuwe verhoudingen te ma ken hebben, een kostbare vraagbaak zijn..." Gaarne sluiten wij ons aan bij deze woorden van den Commissaris der Koningin en wij voegen er dit aan toe: Wij hopen, dat het debiet van dit werk zich niet moge beperken tot het gebied van onze eigen provincie, doch dat het koopers zal vinden door heel het land. waar men zich met waterschapszaken moet inlaten. Zonder vrees voor tegenspraak durven wij beweren, dat de Sta ten van Noordholland door de vaststelling van het nieu we Algemeen Reglement van Bestuur voor de water schappen baanbrekend werk hebben gedaan in democratische richting. Zoo ergens dan speelt op waterstaatsgebied de histo- Tie en het historisch gegroeide een groote rol. Nieuwe denkbeelden schieten er niet gemakkelijk wortel en als de Staten eener provincie, die toch krachtens de grond wet de voornaamste wetgevers voor de waterschappen zijn. regelen stellen, welke een verouderde reglementee ring op de hoogte brengen van den nieuwen tijd, dan vindt zoo iets niet direct algemeene Instemming, vooral hiet als de wijzigingen talrijk en ingrijpend zijn. Dat dit in Noordholalnd het geval is, moge blijken uit de opsomming van de vele voorschriften, welke nieuwe beginselen tot uitdrukking brengen. Wij volgen hierbij den heer Kooiman op den voet, als hij in de inleiding tot zijn boek aandacht vraagt voor: de invoering als regel van enkelvoudig stem recht; de-verruiming van de verkiesbaarheid tot bestuurslid; dë (.invoering voor een groot deel der waterschappen, van officie^ele condidaatstelling bij bestuursverkiezin gen; de persoonlijke oproeping tot de stemming, van alle stemgerechtigden; de openbaarheid van waterschapsvergaderingen; de mogelijkheid, ook de gebouwde eigendommen in den omslag te betrekken en, in verband daarmede, ook aan bezitters van gebouwde eigendommen stemrecht toe te kennen; het stellen van een leeftijdsgrens voor bestuursle den en ambtenaren; de gewijzigde opsomming van besluiten, welke aan de goedkeuring van gedeputeerde staten zijn onder worpen, en de nieuwe regeling van beroep op de kroon; de verscherping van het toezicht op den penning meester; de toekenning van bevoegdheid, om aan eigenaars van belendende landerijen en erven verplichting op te leggen tot onderhoud van watergangen; de bevordering van concentratie van wegenbeheer. Ongetwijfeld is dit een respectabele lijst doch nle- man zal kunnen beweren, dat al die wijzigingen te za- men een revolutie beteekenen in het waterschapsbe- heer. Zij hebben het gemoderniseerd, of, wil men lie ver, gedemocratiseerd en de ongewijzigde goedkeuring daarvan door een regeering als die van Minister Ruys de Beerenbrouck bewijst wel, dat men buiten de kringen der direct-belanghebbenden geen bezwaar heeft om het historisch-gegroeide voor verstarring te bewaren. Trouwens, ook onder de naast-betrokkenen is dat Inzicht niet vreemd. Reeds zijn de bijzondere regle menten van vele tientallen waterschappen in overeen stemming gebracht met het nieuwe Algemeen Regle ment en van eenig ernstig verzet daartegen is geen Bprake, zelfs niet van ernstige ontstemming. Dit mag voor een niet gering deel in het credit van den hee-r Kooiman worden geboekt. In het College van Gedeputeerde Staten meer in het bijzonder belast met dc behartiging der Waterschapszaken, heeft hij niet alleen een voornaam aandeel gehad In de herziening van het Algemeen Reglement, doch staat hij thans ook in hoofdzaak voor de uitvoering. Geboren en getogen Noordhollander als hij is, kent hij de mentaliteit zijner pfpvinciegenooten precies en hunnerzijds erkennen zij gaarne zijn autoriteit. Met den Commissaris der Koningin zijn wij van toeenlng, dat de raadpleging van Koolman's „Noord- Hollands Waterschapsrecht" voor de waterschapsbe sturen van niet te onderschatten beteekenis kan zijn si met Jhr. Roëll's slotwoord stemmen wij volledig in: «Moge daarom dit werk in veler handen komen en "Het nuttige effect hebben, dat de geëerde schrijver met »>de samenstelling van dit nieuwe handboek heeft be- •wgd. ••Hijzelf moge daarin een belooning vinden voor de •■ufinnis en den ijver, die hij en niet alléén op wa- staatkundig gebied bij de behartiging der -Ordhollandsche belangen ten toon spreidt." Trekking van Donderdag 21 April. 3e klasse 4e lijst No. 9175 f 1000. No. 2048 I 200. Prijzen van f 45. 206 320 526 548 695 727 849 865 1320 1781 2161 2184 2731 2893 3352 3416 3734 3943 4135 4837 5011 5074 5220 5619 5630 6020 6699 7138 7355 7386 7510 7617 7305 8311 8341 8692 8850 9111 9580 9634 9673 10023 10122 10173 10212 10232 10339 10691 10318 10878 10930 11270 11487 11506 12153 12566 12568 12649 12712 123392 13773 13988 14098 14139 14155 1416S 14488 14591 14826 15171 15192 15572 15673 1576S 15934 16031 16277 16378 16456 16477 16549 16S36 17333 18078 18139 18491 18931 19022 19170 1S251 19267 19291 19472 19637 20460 20768 20320 20904 3e Klasse 3e lijst: 10955 mi 10953. Amsterdam. Een onzer vurigste dichters zendt my het volgende, eenlgszins zure briefje: „Zondagnamiddag met mijn hond en hoogen hoed wandelende, werd i k twee en Fikkie twintig keer bijna overreden door één der drie duizend auto's die zich r.aar het Stadion spoedden; vijf en twintig maal werd mij een reclamebiljet in handen gedrukt, waarop de intelligente gelaten van elf voetbaljongens „Hollands hope" stond er in vette letters onder! mij in al hun scherpzinnigheid aanstaarden en gedu rende mijn gansche wandeling werden mijn ooren be- leedigd door het geschreeuw, getier en gebrul de kranten noemen het, meen ik „gejuich" dat uit de massa der dertigduizend voetbalwellustelingen op steeg. Elke trap van een Hollandsche jongeman tegen een kinderachtig balletje ging vergezeld van een oor- verdoovend geblèr der waanzinnige menigte, die meen de, dat het hier ging om Nederlands eer. En behouden van mijn wandeling thuis geko men, 's avonds bij het milde lamplicht er over pein zende, boe menschen, die ik in het dagelijksch leven toch ken als verstandige lieden, zich bij een ballen- schopperij zoo kunnen aanstellen, vroeg ik mijzelf af, waarom onze groote geleerden, onze groote kunstena ren wij, dichters, nooit of te nimmer op deze wijze worden toegejuicht. Hebt gij ooit gehoord, dat een duizendkoppige menigte onze mannen der wetenschap begroette met een luid. „Hup Einstein!" „Toe dan toch. Keesom!" „Vooruit Storm van Leeuwen"? Heeft men ooit onzen dichter Kloos aangemoedigd met de kreet „Haal op, Willem!" of onzen staatsman Braat een riem onder het hart gestoken met een wel gemeend „Laat je niet kisten, Krelis!' Zouden Rembrandt, Jan Steen en Frans Hals, gesteld, dat zij terug zouden kunnen lceeren, evenals de voetballers worden ondergebracht en te slapen ge legd in Carlton-, Doelen-, of American-Hotel? Neen, meneer, ze zouden een slaapplaats moeten zoeken in de Toevlucht voor Onbehuisden of bij het Leger des Heils. Want het is nu eenmaal zoo gesteld in dit dier bare land, dat degeen, die een leeren bal tussehen twee palen door weet te trappen, tót nationale held en afgod der natie wordt gebombardeerd en vertroeteld wordt als een damesschoothondje, terwijl de van God begenadigde kunstenaar tijdens zyn leven op een hout je mag bijten en na zijn dood een welkome gelegen heid biedt aan eenige tientallen wel doorvoede „kunst zinnige" dames en heeren om bij de herdenking van zijn zooveelsten sterf- of geboortedag, ter eere van den genialen doode een kostelijk feestmaai aan te richten en enpassant een lintje in te pikken. De kunst, meneer, wordt hier nog steeds niet gewaardeerd, ten zij dan die van het trappen.' En wat zegt U daar nu van?" Aldus de beminnelijke dichter en wat moet i k er eigenlijk van zeggen? Zonder op de aard van zijn betoog iets af te willen dingen, moet ik toch opmer- HET HUIS ME'*' DISCIPLINE. DE VERFAZING VAN EEN VREEL.DELING IN NEDERLAND. DE GEWELDDA DIGE INVAL EN DE POLITIE AGENT, DIE VOOR EEN BRANDWEERMAN WERD AANGEZIEN. (Van onzen tijdelijk niet-reizenden correspondent.) Eindelijk thuis op een kamer waar men vooreerst, zij Tiet dan ook voor slechts enkele maanden zal blijven! Welk een zaligheid na jaren omzwerven. Koffers werden uitgepakt en rnze toiletartikelen, onze zeep, onze gilet' onze tandborstels kregen een vaste plaats. Als prinsen leefden we. We hadden slechts te bellen en er kwam bediening, 's Morgens kregen we thee, 's middags koffie en we hadden alle geneugten, die een thuiszittend mensch gewoon vindt, doch die -oor zwervers behooren tot de zeld zame en niet genoeg te waardeeren vreugden des le vens. Ons linnengoed werd op tijd gewasschcn en zelfs, zoo noodig, gerepareerd en ik behoefde niet meer, als in de bergen van Albanië, de steenvlakte van Turkije, de zandwoestijn :n Syrië, moeizaam en onhandig zelf knoopen aan te naaien en andere schade te heretellen Onze kamer was zindelijk, werd geregeld schoon gemaakt, en zelfs jacht op ongedierte hadden we niet meer te maken. Dit alles was', na ja ren rondzwerven, weer nieuw en verrassend. We hadden slechts te bestellen, wat we wilden eten en het kwam er, goed degelijk bereid, huiselijk. Voor mij beteekende dit, terugkceren tot een vroeger, bijna vergeten bestaan, voor mijn Tsjechischen vriend was het weder nieuw, maar iets nieuws, waaraan hij heel spoedig wende. Onze erwtensoep met worst en kluif was hem een openbaring, zuurkool met spek en worst een feest, bloemkool met worstjes een delica tesse. In ons huis bestond drievierde der bewoners uit werkloozen, de rest voor een deel uit buitenlanders. Er waren enk-de echtparen met kleine kinderen en in dit huis „vol menschen" handhaafde de hos pita, een stevige vrouw van middelharen leeftijd, een schippersdochter, strenge discipline. Een jonge moe der die meer zin had in uitgaan dan in huiselijke bezigheden kreeg i .v. te hooren: „Als je, kind weer uren schreeuwt, zonder dat je er naar omkijkt, krijg je van mij een flinke rammeling". En de plicht-ver geten moeder beierde haar leven. Een fuiflustige aan gelegde vrijgezel vd te verstaan gegeven: „Als je weder 's avonds laat thuis komt en zooveel lawaai maakt dat de anderen er wakker an worden, zet ik je met eigen handen de trap af en kun je buiten slapen". Daarna was de fuiflustige vrijgezel stil als een muisje. Onder de werkloozen bestond verschil van mee- *ninf. Er was er één, een jonge slager, die nu en dan nog wel eens een dag werkte, waarom de an deren hem uitlachten: „Wat je verdient op een dag. wordt je voor drievierden afgetr deken van je onder steuning. Reken nu eens uit, wat je dan krijgt voor een dac arbeid. *"'ii werken voor zoo'n kleinigheid niet". De jeugdige slagersgezel dacht er anders over: „Ik houd er niet van mijn hand op te houden, als ik geld kan verdienen. Het geld van de ondersteuning komt uit een andermans zakken, zónder dat ik er iets voor doe en hoe minder ik een beroep moet doen op dat geld van anderen, hoe liever het me is." Mijn Tsjecische kameraad interesseerde zich sterk voor de werkloozen en wilde weten, hoeveel ondersteuning zij kregen. Toen hij dit wist, begon hij een ingewikkelde berekening van N»d?rlandsche guldens en Tsjechi sche kronen en kwam tot de conclusie: „Eigenaar dig, iemand, die niet werkt, ontvangt hier meer, dan in m"n land een arbeider, die wél werkt!" En hij" schudde niet begrijpend net hoofd. Er waren nog meer dingen, die hem in ons land verbaasden. Hij was dadelijk begonnen met een ra dio-toestel te maken en toon dit gereed was, zat hij zonder iet te willen, plotseling don omroepstrijd, Met zijn nog gebrekkige kennis van het Nederlandsch zat hij de Radio-Gids te bestudeeren. Dan wilde hij weten wat A.VR.O. beteekende, wat V.A.R.A., wat K.R.O., wat V.P.R.O.. wat N.C.R.V. Ik kon hem dit ook niet verklaren, daar ik gedurende m'n veeljarig verblijf in 't buitenland den omroepstrijd niet had gevolgd en er evenmin iets van wist. Hij schudde we der het hoofd. Eenmaal hoorde hij na afloop van het radio-programma het Ncderlandsche volkslied, dat hij reeds kende, spelen; een andermaal evenwel de Internatü ale. Daarvan wilde hij een verklaring hebben, doch daar ik het zelf ook niet wist (gezien ken, dat het mij begrijpelijk voorkomt, dat de groote massa meer gesteld in op het spel van frissche jonge kerels dan op de droeve sonnetten van smart van den een of anderen langharigen en bleekneuzigen dichter al of niet met hoogen hoed! treurend over zijn zooveelste hopelooze liefde en zijn zooveelste blauwtje. Want de pillen van Lagendaal zijn tenslotte slechts door den vijandelijken keeper niet te verduwen, maar de producten van negen tiende onzer poëten is onver teerbaar voor gansch een volk. "n daarom: „Leve het Nederlandsch Elftal!" Voetbal. zaterdagmiddag weder voortzetting. Soha- gen b—Lutjewinkel, 2—3 uur; Callantsoog Scha gen a, 3i uur. Na de wedstrijden van Zaterdag 16 dezer krijgen we voor a.s. Zaterdagmiddag de winnaars van die wed strijden op 'tgroene tapijt. Het is te hopen, dat het weer er toe meewerkt om dezen middag tot een heer lijken middag te maken voor do sportjeugd en hunne onderwijzers en kijkhistigen. Door de firma van Silfhout, Molenstraat, zijn een 12-tal gebakjes be schikbaar gesteld en nog eenige particuliereen hebben versnaperingen toegezegd. Het kan dus een mooie middag worden om den vriendschapsband wat nau wer aan te trekken. Zaterdagmiddag komt SchagenB tegen Lutjewinkel in het strijdperk. Gezien de presta ties van het Lutjcwinkeler-elftal, geven we Schagen B niet veel kans om te winnen. Maar houdt je taai jongens uit Schagen. Er is niet eerder verloren dan dat het eindsignaal van den scheidsrechter klinkt Aanvang van dezen wedstrijd is 2 uur. Om 3 uur krijgen we dan Callantsoog a—Scha gen a. Hier moeten we de jongens van Callantsoog de minste kans geven. We achten Schagen a zwaar der en we vermoeden dan ook dot de finale zal wor den gespeeld tussehen Lutjewinkel en Schagen a en de Verliezersronde tussehen Schagen b en Callants oog. Maar het is voetbal en veel kan op het laatste nippertje nog veranderen. Geef jullie geheel jongens, en maak er sportieve partijtjes voethal van, zoodat we weer kunnen genieten langs het lijntje. We wekken het publiek op om Zaterdagmiddag eens een kijkje te gaan nemen. U is welkom! mijn langdurig verblijf buitenslands) moest ik eerst zelf bij een ander mijn licht opsteken. Toen kon ik hem verklaren, dat de omroep, welke eindigde met de internationale, kwam van een socialistische ver- eeniging. Hij vond die verklaring niet voldoende. „Goed, maar het volkslied als slot dient om allen, ook luis teraars in het. buitenland, nog eens bij te brengen, uit welk land de uitzending kwam, doch als nu alle landen als slot de Internationale zouden geven, zou den we van dit slot niet veel wijzer worden. Dan kan men zoo'n slot gerust weg laten. Het is even overbo dig als b.v. de opgave van een huisnummer, als alle huizen toch hetzelfde nummer hebben" Het was intusschen genoeglijk, weder op een eigen kamer, rustig te zitten, ver van Bedoeinen, Druzen en Komitadsji's. Doch deze rust werd op een dag plotse ling onderbroken. Nu en dan hadden we in het huis ergens van een verre bovenkamer, ruzie-stemmen gehoord. Deze kwa men, zoo had men ons verteld, van een Duitscher, die met een Fransche vrouw was getrouwd en het met haar niet al te best kon vinden. Op een middag, dat mijn makker bezig was enkele verbeteringen aan to brengen aan zijn radio-toestel en ik rustig zat te schrijven, hoorden we plotseling lawaai en gestommel op de gang. De deur van onze kamer werd opengesmeten en naar binnen stormde een jonge vrouw, die in het Fransch om hulp riep. Dadelijk daarop verscheen een man, die in het Duitsch vloekte en in onze kamer de vrouw bij haar keel greep. Mijn Tsjechische kameraad keek onthutst, niet wetend wat te doen. Ik had hem zoo dikwijls en na drukkelijk verteld, dat Nederland is het rustigste land ter wereld en men daar niet zoo maar tot hand tastelijkheden kan overgaan dat mijn makker me vragend aankeek, onzeker welke houding hij nu moest aannemen. Ik sprong op om zoowel man als vrouw mijn deur uit te gooien, toen onze cordate hospita verscheen en den man bij de kraag nam, zeggend: „Als jullie, Franschen en Duitschers, wil len vechten, kunnen jullie dat doen, maar niet in mijn huis.Het was? zooiets als de neutraliteitsver- klaring der Nederlandsch e regeering in 1914, maar in korter krachtiger bewoordingen. De Duitscher werd door onze hospita buiten de deur gesleept. Op de gang hoorden we nog gestom mel, dan een lawaai of er een zwaar voorwerp de trap afsukkeldc. Do stem van onze hospita riep: „Der- uit! Deruit!" De Fransche vrouw in onze kamer liep gillend weg en stormde naar boven, blijkbaar naar haar eigen vertrek. Beneden hoorden we de buiten deur met een stevigen slag toeslaan. Toen keerde de rust weder. Mijn kameraad keek me vragend aan en ik trachtte hem te verklaren; ruzie tussehen een Fransche en een Duitscher, maar hij schudde weder het hoofd. Toen werd er beneden gebeld en even later kwa men zware schreden van buiten de trap op. Mijn Tsjechische makker, nog eenigszins onrustig, ging de gang op en kwam even later met een ontdaan gezicht de kamer weder binnen en zeide: „Nu komt de brandweer ook nog. Wat heeft die er mede te maken?" Ik begreep er evenmin iets van, doch het geheim werd spoedig opgelost. Er verscheen een Rotterdam- sche politie-agent en de politie agenten te Rotterdam dragen helmen, zooals in het buitenland alleen de brandweer heeft. De Duitscher had zich beklaagd, dat hij was mishandeld en nu kwam de politieman om een onderzoek in te stellen. Ook wij moesten een verklaring afleggen en toen was de Duitscher in het ongelijk gesteld. Gelukkig voor de reputatie van ons land. was de politie-agent buitengewoon groot, breed en stevig. „Die eet alleen drie Duitschers op", fluis terde mijn makker me toe. Toen de agent weder was weggegaan, zeide mijn Tsjechische vriend, half verwijtend; „En jij, die me gezegd hebt, dat Nederland het rustigste land ter wereld is. Dat is ons bij de Bedoeinen nog niet over komen". Even later zal hij weder aan zijn radiotoestel en ik schreef mijn artikel rustig verder. Vrede heersch- te alomme. Na enkele oogenblikkcn concludeerde mijn makker: „Nu ja. het eten is hier goed. de ka mer zindelijk, onze hospita is een brave vrouw en wij, die aan den Oriënt gewoon zijn, hebben nu en dan zoon beetje afwisseling noodig." Maar aan de legende van het rustige Nederland wilde mijn makker vooreerst niet meer gelooven. J. K. BREDERODE. Officieele mededeel ingen. Programma voor Zondag a.s. VOORRONDE Sc KLASSE, AFD. S. Aartswoud ISucces III 2 uur. D.E.S. ICallantsoog I 2 uur. Wieringerwaard IID.O.S.K.O. n 2 uur. Programma voor Zondag 1 Mei. VOORRONDE 3e KLASSE, AFD. S. Kolhorn I—N.V.V. II 2 uur. Twisk ISchagen Hl 2 uur. lsfce Ronde afd. H, M, Z en S. Loting hiervan zal vermoedelijk plaats vinden Maan dagavond a,s. in hotel Roobol, Markt Schagen d.a. 7 uur. INSCHRIJVING lsfce en volgende ronden: Ingeschreven hebben reeds: D.T.S. I en 2. West-Frisia 2 en 3. Schagen 1 en 2. V.C.L. 1, K.S.V. 1. N.V.V. 1, C.S.V. -1 en 2, And ijk 1. Wieringerwaard 1. Helder 2, M.L.D. 1. Succes 1 en 2. Verder vroegen om inlichtingen Purmersteijn en Beverwijk. VERLENGING DATUM VAN INSCHRIJVING, Zondag a.s. hadden wij gedacht de inschrijving voor het „Sehager Beker tournooi te sluiten. Daar er nog verschillende vereenigingen zijn die om inlichtingen vroegen en ock nog die niet geschreven hebben, ook uit onze omgeving, zoo zullen wii de datum van inschrijving verlengen tot Vrydug 29 April a3. Waar blijft Dosko I, Petten I, B.K.C. 1 en 2? Zij, die dus nog niet in schreven, kunnen dit nog tot Vrijdag 29 dezer doen. Namens de Regelingscoinmissic: J. LüTJEHARMS, Secretaris-Penningmeester. Schagen, 23 April 1932. BARSINGERHORN Zondag a.s. zal de kindorzangklasse alhier onder lei ding van den heer H. J. Zaal een operette in drie be drijven ten tooneele brengen getiteld: „Een dag Khalif" Naar ons werd meegedeeld zal getracht worden een zoo goed mogelijk geheel te verkrijgen. Nieuwe decors zija voor deze operette ontworpen, terwijl ook de aanklee ding goed verzorgd zal zijn. Alle costumes worden ge buurd van de fa. Ridderikhoff te Hoorn. Wij hopen en vertrouwen, dat de belangstelling voor deze uitvoering, onverdeeld zal zijn, Tegen de verordening tot afwijking van de bepa lingen der Winkelsluitingswet, vastgesteld door den Raad in zijn vergadering van '19 Februari j.1. is door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid dit be zwaar gemaakt, dat de 9 uur sluiting niet het geheele jaar, doch alleen gedurende den zomertijd mag gelden. Door B. en W. is het verlof van den heer K. Dekker alhier volgens de oude Drankwet, op diens verzoek ver anderd in verlof A volgens de nieuwe Drankwet. Naar wij vernemen zal Mej. Wijnia, leerares aan do huishoudschool te Schagen, voor de vereeniging „D.O.G." een lezing houden over „Woninginrichting, beschouwd uit aesthetisch en hyhiënisch oogpunt", op 4 Mei a.s. in de zaal van den heer A. de Graaf alhier. KOLHORN. Door B. en W. is aan Mej. Frijmuth, onderwijzeres aan de O. L. school alhier een week ziekteverlof ver leend. Met de tijdelijke waarneming harer werkzaamhe den is belast Mevr. L. WardenaarWagemaker. W 1 E R I N 0 E N SLUIS L Staat electra en de waterleiding in de volle belang stelling der bewoners in de Wieringermeer. ook het ver- eenigingsleven ontsnapt niet aan de aandacht van de bewoners van Sluis I. Een comité van 5 personen heeft zich gevormd ter opriohting van een afdeeling van het Witte Kruis en Wijkverpleging. Eén Mei zuilen deze vereenigingen in werking treden Een magazijn welwillend afgestaan voor dit doel zal door het hoofdbestuur van het Witte Kruis geheel gra tis geinstalleerd worden. Zij die zich als lid opgeven bij den heer Hartshagen, voorloopig secretaris-penning meester te Sluis I, kunnen hier straks gebruik van maken. Op het oogenblik worden de inwoners van Sluis I voorzien van water door middel van een tankschuit, doch hier zal wel spoedig verandering in worden ge bracht. Woensdag 1.1. zijn de waterleidingbuizen aange komen aan de centrale losplaats en zijn al verdeeld aan den weg van de Nieuwesluis naar Suis I. Het leggen, in den grond is al in vollen gang. De huizen zijn al geheel geinstalleerd, dus nog enkele weken en wij hebben water. Uit goede bron wordt vernomen dat het dorp Sluis I den naam heeft gekregen van Slotersluis. Volgens de oude geschiedenis moet het uit vroeger tijden zijn afge leid. Naar onze opvatting wordt het er niet mooier op. Donderdag bracht Prof. Slotemaker de Bruine, oud-minister van Arbeid, en Baron Bout, kamerheer van. H.K.H. Prinses Juliana, en eenige anderen heeren een bezoek aan Sluis I. Het bestaande pontje aan Sluis I zal worden ver vangen door een veel grootere, wat zeker het verkeer ten goede zal komen. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Auto over den kop geslagen en in de sloot terecht gekomen. Donderdagmorgen geraakte in den Stoomweg een personenauto, bestuurd door den heer Th. Witsmeer, te ver op den schuinen berm van den weg, sloeg daardoor over den kop en kwam in de sloot terecht. De inzitten den, eenige Zuiderzeewerkers, bekwamen scha&fwonda* en een nat pak. De bestuurder verklaarde, dat een pa*> seerende autobus van den heer De Haan van Wieringen niet ver genoeg was uitgeweken. Zonder hulp te verlee- nen reed de bestuurder van den autobus verder. De po litie stelt een onderzoek in. WINKEL Het bouwen van het electrisch gemaal met woning en bybehoorende werken voor den Weerepolder, gem. Win kel, onder toezicht van den heer Moejes te Oudorp. is opgedragen aan den heer F. Hes te St. Pancras. Onze vroegere plaatsgenoot de heer L. H. E. de Rid der thans ambtenaar ter secretarie der gemeente Anna Paulowna, slaagde bU het op 13 en 14 April j.1. te Haar lem gehouden schriftelijk gedeelte van het examen ter verkrijging van het diploma gemeenteadministratie.

Schager Courant | 1932 | | pagina 13