Om de macht in Pruisen. AFSLUITING VAN WEGEN. De Landdagverkiezingen. FEDERATIE VAN VEREENIGINGEN VOOR VRIJE ZIEKENHUISVERPLEGING IN NOORDHOLLAND. bestond. Maar op een eigenaardigheid moest de voorzitter toch wijzen, nl. dat het programma voor het allergrootste deel werd gevuld door deda mes. Er was maar een heel enkel nuiumer turnen voor de heeren. En hij bracht de dames alle hulde voor haar medewerking, immers zonder deze hulp was de eere-avond niet gehouden kunnen worden. Maar al waren de heeren-turners dan ook in ge breke gebleven, wij hebben er ons niet binder om ge amuseerd. Want wat de dames onder haar respec tieve leiders te zien hebben gegeven, het was niet alleen vol afwisseling, maar van superieure kwaliteit. Was vroeger het dames-turnen nogal wat onbehol pen en door de gelijkmatigheid in de oefeningen soms wat taai, dat is nu anders en beier. Knotsoefe ningen, staafoefeningen, werken aan paard en brug dat alles bracht goed verzorgde en knappe sport. Flink en ferm en met spirit en kracht uil alles was te zien, dat ons vrouwelijk geslacht ook in dit op zicht haar eervolle plaats heeft ingenomen. Daarnaast kregen wij dansen te zien en een fan- lasienummer en hier was het de vrouw in haar ele gance en aantrekkelijkheid die ons tot een hartelijk bravo stemde. Al de oefeningen nagaan in onderdee len zou te ver voeren, maar het het moet onomwon den worden gezegd, dat de damesvereenigingen O.K.K. en P.P. van Helder, Sparta van Winkel, Udi van Dirkshorn, D. O. K. E V. van Anna Paulowna, T.A.V.E.N.U. van Heerhugowaard, Hercules-Hébe van Nieuwe Niedorp en Lycurgus van Schagen een pro gramma hebben uitgevoerd dat aan de eischen van een eere-avond alleszins voldeed. Nu zouden wij toch aan do heeren Turners te kort doen als wij niet even gewag maakten van hun num mers brug en rek. Hpt laatste hebben wij niet gezien, maar het eersto was van prima kwaliteit en dit keur corps verdiende het steeds opdaveiend applaus in alle opzichten. En zoo is dan deze turndag van den Turnkring Hóllands Noorderkwartier weei achter den rug en kan bestuur, technische commissie en jury met genoe gen en voldoening op het groote succes terugzien. Bravo!M In ons nummer van Zaterdag deelden wij mee, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag uitvoering was gegeven aan de order van het Departement van Waterstaat en alle land-, binnen- en particuliere we gen, welke op Rijksgronden zijn gelegen, door mid del van boomen voor het verkeer werden afgesloten. Langs de geheele Oostzijde van het Noordhol- landsch Kanaal is deze maatregel toegepast en onze berichtgever te 'tZand meldde Zaterdagmorgen, dat dit vooral in de kom van het dorp groot ongerief ver oorzaakte. Men hoopte, dat de afsluiting van korten duur zou zijn. Naar wij uit 'tZand hedenmorgen vernamen, zul len heden de afsluitboomen weer worden verwijderd, en behoort deze hinderlijke afsluiting weer tot het verleden. Echter toch wel éen eigenaardige methode, om je recht of je macht te demonstreeren, en dat nog wel door den Staat zelf! Incident te Ilpendam. Procesverbaal opgemaakt tegen een technisch ambte naar. De versperring door de boeren tweemaal achter elkaar opgeruimd. Dat deze maatregel niet overal lijdelijk is toege zien, moge blijken uit een bericht uit Ilpendam, waar de afsluiting tot een conflict geleid heeft, doordat door Rijks- en gemeentepolitie van Ilpendam proces verbaal werd opgemaakt tegen den heer A. Vreugden hil, technisch hoofdambtenaar van den Rijkswater staat te Amsterdam. Laatstgenoemde verscheen Zaterdagochtend om streeks acht uur met eenige arbeiders van den Rijks waterstaat te Ilpendam op den z.g.n. Groeneweg, ge legen aan de Westzijde van het Noordhollandsch Ka- maal. Deze weg werd over een lengte van ongeveer 2 K.M. van het pontveer te Watergang tot in de ge meente Ilpendam gesloten, doordat aan beide kanten eenige palen in den grond werden geslagen, waar voor bij wijze van hek planken werden geslagen. Langs den weg staan echter in de landerijen twin tig boerderijen, die alleen langs genoemden weg zijn te bereiken. Het gevolg van de afsluiting was dan ook, dat de boeren noch hun melk konden wegbren- ben, noch levensmiddelen en andere zaken konden ihalen. Hot duurde dan ook niet lang, of de boeren liepen te hoop, en een kwartier nadat de versperring was gezet, was deze door de boeren opgeruimd; palen en planken werden in den sloot geworpen en de gaten in den weg dichtgemaakt. Bovendien meent de gemeente Ilpendam dat de Rijkswaterstaat hier in overtreding is van art. 427 sub. 6 van het Wetboek van Strafrecht, door zonder voorafgaande toestemming van het bevoegde gezag een weg van openbaar verkeer af te sluiten. De betrokken weg wordt sinds meer dan een eeuw voor het openbaar verkeer gebruikt en wanneer zulks dertig jaar het geval is, dan zijn alle rechten op den 'weg van den oorspronkelijken eigenaar vervallen. Zooals gezegd, heeft op grond hiervan rijks- en ge meentepolitie procesverbaal tegen den heer Vreug- denhil opgemaakt. Zaterdagmiddag te omstreeks twee .uur is de heer Vreugdenhil echter opnieuw met ar- ibeiders ter plaatse verschenen en werden de afslui tingen weer opgesteld. Even gauw hebben de boeren de versperring opnieuw opgeruimd on op een des betreffend verzoek van den hepr Vreugdenhil was de politie, die zelf meent dê.t de afsluiting onrecht matig is, niet bereid tegen het afbreken van de versperring op te treden. In de gemeente Ilpendam is nog een tweede weg af gesloten en wel een weg van omstreeks een km. leng te, langs een afgesneden kanaalvak. Nu wil het toe val dat aan dezen weg een huis staat waar Donder dag een sterfgeval heeft plaats gehad. Vandaag moest de teraardebestelling geschieden, maar de koetsen ikunnen niet bij de woning komen wanneer de afslui ting niet wordt opgeheven Wanneer echter de Rijkswaterstaat de afsluiting niet voor Maandag had weggenomen, zou z-ulks van gemeentewege geschieden. De directe aanleiding tot het afsluiten van de z.g.n. „eigen weg" van den Rijkswaterstaat, schijnt een for- meele quaestie te zijn, voortvloeiendt uit de wegen- wet. Het vorige jaar reeds heeft de Rijkswaterstaat langs zijn „eigen wegen'' in het geheele land bordjes laten pulaatsen, „eigen weg verboden toegang". Het jSchijnt. dat men thans uitgemaakt wil zien, in hoe verre deze wegen al of niet nog aan den Rijkswater staat behooren, nadat vele ervan sedert onheuge lijke tijden voor het openbaar verkeer werden vrijge laten. Tot welke ingewikkelde gevolgen deze maatregel kan leiden, blijkt wel uit het incident dat zich Za terdag te Ilpendam heeft voorgedaan. GEEN MEERDERHEID VOOR HITLER. BERLIJN, 24 April. Vandaag hebben in vijf Duit- sche landen verkiezingen plaats gevonden. Deze vijf landen (Pruisen, Beieren, Wörtenberg, Hamburg en Anhalt) omvatten ongeveer 83 pet, van de opper vlakte en ruim 80 pet, van de bevolking van het Rijk. Van de 35 kiesdistricten, waarin het Rijk ver deeld is, bevat Pruisen er 23. Pruisen beslaat dus ongeveer drie v j f d e van de Duitsche re publiek en daardoor komt het, dat aller aandacht in de eerste plaats op dezen staat gericht is. De nationaal-socialisten, de partij van Hitier, hadden na de nederlaag bij de presidentsverkiezing geleden, nu al hun hoop op Pruisen gesteld. Waar de kans groot was, dat zij in deze verwachting niet te leurgesteld zouden worden, zag de geheele wereld ge spannen toe, hoe ditmaal de uitslag der Pruisische verkiezingen zou zijn. Dezo ziet er als volgt uit: De totale uitslag. Berlijn, 25 April: Volgens de laatste (voorloopig) officieele cijfers van de verkiezingen voor den Prui sischen landdag zijn in totaal uitgebracht 22.069.849 stemmen, als volgt over de oartijen verdeeld: Aantal stemmen Aantal zetels. Sociaal-democraten 4.674.943 93 (137) Duitsch Nationale Volksp. 1.524.931 31 (71) Centrum 3.374.413 68 (71) Communisten 2.819.602 56 48) Duitsche Volkspartij 330.807 6 40) Economische partij 191.032 2 (16) Duitsch Landvolk 153.562 Staatspartij 323.441 2 (22) Nationaal Socialisten 8.008.219 160 (9) Duitsch Hannoveranen 63.803 1 (5) Christ Sociale Volk> dienst 255.068 Andere kleine partijen 250.000 De cijfers tusschen haakjes geven de aantallen ze tels aan. die de verschillende partijen de laatste vier jaar in den Landdag vertegenwoordigd hadden. Volgens deze berekening, die waarschijnlijk de defi nitieve uitslag is. zal de nieuwe Landdag dus waar schijnlijk bestaan uit 421 mandaten tegen 450 in den ouden Landdag. De absolute meerderheid zal dan 211 bedragen, waarvan de rechtsche partijen tezamen 202 stemmen hebben. De regeeringscoalitie, sociaal-democraten, staats partij en Centrum, hadden in dezen thans ontbonden Landdag 230 zetels van de 450, Deze coalitie heeft thans nog slechts 163 zetels en is dus volkomen in de minderheid. De vereenigde partijen der rechter- rijde beschikken over 202 zetels. Een meerderheid hebben zij dus ook niet, daar deze volgens de huidige berekeningen 211 bedraagt. Daar de oude Landdag kort voordat hij werd ont bonden een wetsontwerp heeft aangenomen, waarbij wordt bepaald, dat de minister president alleen met absolute meerderheid van stemmen zal kunnen wor den gekozen, zullen de rechtsche partijen géén minis terpresident kunnen kiezen, tenzij de communisten de rechtsche partijen in dezen tegen de regeering steunen, of het centrum uit de coalitie van Weimar treedt en zich bij de rechtsche partijen aansluit. De algemeene stemmenverhouding. Van het totaal der gisteren in vijf Duitsche lan den uitgebracht stemmen (ruim 27.5 millioen) kre gen de natjonaal-socialisten 35.8 de sociaal-demo craten 208 het Centrum 17.7 de communisten 7e Alg. Vergadering. Zaterdagmiddag 3 uur hield bovengenoemde federa tie hare algemeene jaarvergadering te Alkmaar ln café De Boer. Het was een druk bezochte vergadering. De Voorzitter, de heer A. Schuur van Sint Pancraa opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de afgevaardigden van Dirkshorn, Alkmaar en Enkhuizen, welke als gast tegenwoordig zijn. Spr. hoopte <fat door het bezoek aan deze vergadering de vereenigingen dier plaatsen er toe zouden overgaan om lid onzer federatie te worden. Spr. wees er op hoe de bond reeds Is uitgebreid en hoopte, dat de kring nog grooter zal worden. Dat kan. want er zijn nog heel wat plaatsen waar nog geen zie- kenhulsverpleging is of waar men nog niet aangesloten is bij de federatie. Door de verandering in het secreta riaat heeft men de propaganda niet zoo kunnen voeren als men wenschte, doch nu de secretaris heelemaal is in gewerkt, wordt deze krachtig voortgezet. Onze secreta ris is wel de rechte man op de rechte plaats. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris, den heer H. G. Rijs voorgelezen en onder dankzegging aan den samensteller goedgekeurd en vast gesteld. Ingekomen stukken en mededeel in gen. Ingekomen was van de vereeniging Broek op Langen- dijk een schrijven om te trachten de verpleegkosten in de Ziekenhuizen verlaagd te krijgen. Voorzitter zeide dat men een onderhoud heeft gehad met de beide directies der ziekenhuizen. Verder heeft men een officieel adres opgesteld om aan de zieken huizen te richten. De secretaris las dit adres voor. Het origineel heeft men bij de afdeelingen rondge zonden ter teekening doch het is nog niet terug. De heer Kansen van Noordscharwoude zeide, dat zijn afdeeling het direct na teekening aan de afd. Oudkars pel heeft gezonden. De secretaris sprak er zijn bevreemding en teleurstel ling over uit, dat het adres dan nog niet terug is. De heer Mulder, Koedijk, zou het toejuichen als er door de gemeentebesturen op verlaging der verpleegkos ten werd aangedrongen. Daar zal meer kracht van uit gaan. De secretaris zeide, dat dit ook reeds in het bestuur is besproken en heeft men het ook besproken in de ver gadering van Burgemeesters en Secretarissen in het kanton Schagen. Als het adres eerder terug was geweest, zou het al reeds zijn behandeld. Verder was een schrijven ingekomen van den raad ter bevordering van het ziekenhuiswezen. Als de gegevens der afd. binnen zijn, zullen hierover nadere inlichtin gen worden verstrekt De secretaris deelde mede, dat de onderlinge operatie kas is opgericht, in het begin met 650 leden, welk aan tal thans reeds 864 bedraagt. Spr. bracht de afd. een woord van dank voor het werk dat zij hieraan hebben gedaan. Spr. hoopte, dat de O.O.K. in het belang van het algemeen zal werken. De contracten en reglementen van het vervoer zijn in druk verschenen en de secretaris heeft elke afdeeling van elk twee toegezonden. De heer Van der Kuijl, Barsingerhorn, zou er zeer veel voor gevoelen dat de afdeelingen allemaal een zelf de contributie of omslag hadden. De secretaris antwoordde, dat dit al eens eerder is besproken. Men moet zich echter niet met de interne 12 de Duitsch-Nationalen 6.3 de Staatspartij 1.7 de Volkspartij 1.3 de chr. socialen 1.3 de landvolksparti.i 1 en de andere kleinere partijen in totaal ruim 4 De indruk bij de Pruisische regeering. In de kringen der Pruisische staatsregeering wordt afgezien van een verdere beoordeeling van het resul taat der verkiezingen in Pruisen, met groote voldoe ning geconstateerd, dat de oppositiepartijen niet de absolute meerderheid verkregen hebben. In verband met het besluit van den Pruisischen landdag inzake de verkiering van den ministerpresident acht men het slechts van ondergeschikte beteekenis of de re geering-Braun volgens gewoonte formeel zal aftreden of niet. want in toonaangevende kringen der Pruisi sche staatsregeering twijfelt men er niet aan. dat de regeering-Braun in ieder geval als zakenkabinet ver der zal regeeren. Men acht het in deze kringen uit gesloten, dat de communisten de rechtsche oppositie zullen steunen om een andere wijze van verkiezing van den minister president door den Pruisischen landdag mogelijk te maken De oude Landdag zal nog tot 19 Mei blijven bestaan De regeering Braun hoopt op een mogelijke, geleidelijke verbetering van den cconomischen toestand en een daaruit voort spruitende vermindering der werkeloosheid. Dit zou volgens de meening in toonaangevende kringen ze ker de macht der radicale vleugelpartijen doen ver minderen. Ernstige politieke excessen te Berlijn. Twee dooden. Nadat het in de hoofdstad van het Rijk in den nacht op Zondag reeds eenige malen tot kleine bot singen tusschen politieke tegenstanders was geko men. word tegen half vijf hedenmorgen in de Moec- kernstrasse (Z.W. Berlijn) de 22-jarige koopman Curth, een lid der N.S.D A.P., door communisten overvallen en door een schot in den slaap gedood Als vermoedelijke daders rijn vier communisten ge arresteerd. Toen in den loop van den morgen dit feit in hot Z.W. van Berlijn bekend werd werden de ..Haken kreuz"-vlaggen op talrijke plaatsen van rouwfloers voorzien. In een tuin te Steglitz werd legen vijf uur hedenmorgen het lijk gevonden van den architect Hugo Freeck uit Charlottenburg Hij is waarschijnlijk, na een vechtpartij over een and^rhalven meter hoog hek geworpen. Op de Hohenzollernplatz werden tegen zes uur zes nationaal-socialisten door eenige communisten aan gevallen en met messen en stokken bewerkt. Het aan tal gedurende de laatste 24 uren de politiebureau* binnengebrachte personen bedraagt ongeveer 220. Do politie heeft o.m. een vergadering van linksradicale elementen, welke in een kelder in de Friedrich Karl strasse werd gehouden, ontbonden en negen personen gearresteerd. Overigens een rustig verloop. Volgens de tot de vroege middaguren binnenge komen berichten hebben de landdagverkiezingen over het algemeen een rustig verloop gehad. Nadat den dag te vore., alle partijen nog een laatste propaganda actie hadden gevoerd, werd Zondag weinig of niets meer van propaganda bemerkt. In eenige kiesdistric ten was bovendien voor den verkiezingsdag een pro pagandaverhod uitgevaardigd. In Pommeren, Silezié, Sleeswijk-Holstein en Maagdenburg is drukker ge stemd dan bij de presidentsverkiezingen, doch over het algemeen schijnt de opkomst geringer te zijn ge weest dan bij de recente verkiezingen. Tot de mid daguren is door 30 tot. 50 der stemgerechtigden ge stefrid. aangelegenheden der afdeelingen bemoeien. De regeling zou wel mooi zijn, maar het zal niet gaan. De heer D. Kansen, Noordscharwoude, vond het een zeer gevaarlijk standpunt, terwijl de heer Mulder van Koedijk zich ook bij den secretaris aansloot. Ook de Voorzitter was dezelfde meening toegedaan. Het Jaarverslag. Hierna bracht de secretaris het volgende jaarver slag uit: Het vorig jaarverslag eindigde met den wensch, dat in eendrachtige samenwerking nog veel èn in het belang onzer leden èn in het belang van een krachtig en opgewekt vereenigingsleven mag worden bereikt. Geconstateerd mag worden, dat èn de bestuursleden èn de algemeene veragdering getuigen van het nut van het bestaan der Federatie, waar verschillende za ken ln het belang der vereeniging en leden worden besproken. Uit de gegevens van de federatie blijkt, dat er nog veel vereeniglngen van ziekenhuisverpleging ln Noord- Holland zijn, welke nog niet voldoende het nut tn- zlen van onderlinge samenwerking, hetgeen wel te bejammeren is. Het bestuur zal krachtige pogingen in het werk stellen, om deze vereenigingen op te wek ken zich aan te sluiten, om zoodoende te geraken tot eendrachtige samenwerking tot het overnemen van elkanders leden bij verhuizing en het elkander steu nen met raad en daad. Zooals U bekend, is in de vorige algemeene verga dering besloten tot oprichting van een onderlinge ope- ratlekas, waarbij thans uit 12 afdeelingen leden zijn aangesloten en bedraagt dit aantal tot heden 862. La ten wij hopen, dat deze instelling, evenals de vereeni gingen voor ziekenhuisverpleging, ten algemeenen nutte mag strekken. Het aantal afgesloten afdeelingen is hetzelfde gebleven, nJ. 17, terwijl het ledental Is ge stegen van 16192 tot 18528, een toename derhalve van 2336, hetgeen ruim 14 pet. is. Het totaal aantal inwo ners van de verschillende gemeenten waar de ver eenigingen werkzaam zijn, bedraagt 32000, derhalve kan worden geconstateerd, dat 58 pet. van het aantal inwoners lid van de vereenigingen voor z iekenhuls- verpleging is. Het totaal niet-betalende leden der ver eeniging bedraagt 1969, hetgeen pl.m. 10 pet. van het ledental is. Ondanks de vermeerdering van het leden tal is het aantal verpleegdagen teruggegaan van 399 op 391. Aan verpleeggelden werd uitgegeven f 21609. is gemiddeld f 55.50 per patiënt, aan overige kosten f 6665.25, totaal f 28.274.25 of per patiënt f 72.31, Per lid Is.over 1931 benoodigd geweest een bedrag van f 1.55, netgeen neerkomt op f 0.03 per week. Het aantal verpleegdagen bedroeg 7592 of wel een gemiddelde verplegingsduur per patiënt van 19% dag. terwijl gemiddeld per 1000 leden het aantal verpleegde patiënten 21 bedraagt. De totale ontvangst der afdee lingen heeft bedragen f 31.316.56, uitgaaf f 27.274.25, alzoo een batig saldo f 3042.31. Verder blijkt uit de verstrekte gegevens der vereeni gingen dat 9 adeelingen een vaste contributie heffen en 8 een omslag. Laten we dit verslag eindigen met de hoop uit te spreken, dat verschillende vereenigingen voor ziekenhuisverpleging zich zullen aansluiten bij onze federatie. Dit verslag werd vastgesteld met een woord van dank aan den samensteller. Vervolgens bracht de penningmeester de heer C. v. d. Sluijs te Sint Maartensbrug het financieel verslag uit. De ontvangsten der federatie hebben f 185.35, de uitgeven f 91.05 bedragen, alzoo een batig saldo van f 94.30. De rekening werd nagezien en de commissie advi seerde deze goed te keuren, waartoe werd besloten on der dankzegging aan den penningmeester voor zijn gehouden beheer. Hierna was aan de orde het voorstel van het be stuur, om art. 6 van het Reglement buiten werking te stellen. De voorzitter deelde mede, dat ln artikel 6 staat, dat het bestuur der federatie uit niet meer dan 15 personen mag bestaan. Elke afdeeling heeft een vertegenwoordiger in het bestur. Nu heeft men 17 afdeelingen, dus zouden er eigenlijk 2 bestuursleden moeten aftreden. Het bestuur achtte het gewenscht, dat er van elke afdeeling 1 vertegenwoordiger in het bestuur zitting heeft, waarom zij voorstellen art. 6 tot nader order buiten werking te stellen. De heer Keuris, St. Maartensbrug, zeide. dat zijn afdeeling het eerst wel toejuichte, doch later vond men een bestur v. 15 personenw el een beetje abnor maal groot voor zoo'n kleine organisatie. Spr. stelde voor, om het bestuur uit ten hoogste 7 en uiterlijk t personen te laten bestaan. Dit voorstel werd ondersteund door de afd. Sint Maarten en Winkel. Voorzitter vroeg, of het bestuur nu reeds op zeven moest worden gebracht, waar op de heer Keuris anU woordde van nu nog niet. Voorzitter merkte dus op. dat het de bedoeling wat om eerst het artikel 6 buiten werking te stellen e later het bestur op 7 personen te stellen. Spr. wees hrt belang van de federatie dat dit plaats vond De secr. zeide, dat in den geest van St. Maarten» brug ook op de bestuursvergadering was gesproken, doch men was van meening, dat het wel goed is. dat de afd .onderling contact hebben met de bestuursvep (?aderingen. Als er evengoed afgevaardigden mogen komen van de afd. die ge enbestuurslid hebben, welke dus geen stemrecht hebben, is wel een beetje gek. De heer Kramer, Noordscharwoude, was van meening, dat als er 7 of 8 afd. zijn, die geen stemrecht hebben, deze niet zullen komen op de bestuursvergaderingen. En contact moet er zijn tusschen de afdeelingen, vooral in dezen tijd van uitbreiding. De Voorzitter gaf in overweging het voorstel van St, Maartensbrug voorloopig in te trekken. Na eenige bespréking besloot men het voorstel in t« rekken en het weer in behandeling te nemen ais de Fe deratie 25 afdeelingen heeft. Het bestuursvoorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Punt 7 van de agenda vermeldde „Nadere regeling vergoeding secretaris." De heer Visser, Burgerbrug, zeide, dat het hem was opgevallen, dat de federatie zulke lage onkosten had en spr. had zich afgevraagd, welke vergoeding de secre taris wel had. Spr. vond f 25 per Jaar te weinig en stelde voor om dit met 100 pet. te verhoogen. De secretaris heeft zeer veel werk. vooral de propaganda verelscht veel tijd. De Voorzitter zeide, dat de andere bestuursleden op ie laatste bestuursvergadering ook in dezen geest heb ben gesproken. De heer Mulder, Koedijk, was er ten sterkste voor. De secretaris is precies de man dien we moeten héb ben en zijn arbeid moet beloond worden. De anderen waren er ook allen voor, zoodat werd be sloten het salaris van den secretaris op f 50 te brengen. De secretaris bracht de vergadering dank voor deze salarisverhooglng en spreekt de hoop uit, dat hij aan de verwachtingen der heeren zal voldoen. Spr. zegt toe, dat aan de propaganda meer zal worden gedaan, omdat spr. er nu beter In thuis is. Benoeming Commissie van Toezicht op de O. O. K. Als laatste punt stond op de agenda de benoeming van een commissie van toezicht op de onderlinge Operatie- kas. Gekozen werden de heeren L. J. van der Kuijl, Bar singerhorn, P. M. Visser, Burgerbrug, A. Schuur, Sint Pancras, H. van Zuijlen, Broek op Langendijk en W. J. Brouwer te Sint Maartensbrug. Als administrateur werd aangewezen de heer H. G. Rija te Warmenhuizen. De rondvraag. De afgevaardigie van Burgerbrug wilde de vervoer kosten voor alle afdeelingen gelijk stellen. De heer Mulder, Koedijk, zeide, dat men zich tot het Witte Kruis kon wenden, dan werden 50 pet. der ver* voerkosten door het Witte Kruis betaald. Voorzitter deelde mede. dat was onderzocht, hoe het met het vervoer was geregeld bij het Witte Kruis. AU die gegevens zijn binnengekomen zal dit opnieuw wor den behandeld. De heer Visfer, Oudkarspel zeide, dat zijn afdeeling zich tot het Witte Kruis heeft gewend en heeft ten antwoord gekregen dat er voor het vervoer een aparte commissie bestond. Er werd uit de vergadering opge mekt, dat het Witte Kruis 50 pet. der vervoerkosten van on- en minvermogenden vergoedt. De afd. Noordscharwoude had een kwestie met Oud karspel over de overschrijving va neen lid. Het ging niet tegen de afd. Oudkarspel maar tegen het lid. De afd. vroeg of ze mocht doen wat ze wilde met dit lid en dat deze geen recht van beroep op de federatie werd gegeven. Dc Voorzitter zeide. dat de federatie is opgericht om elkanders leden over te nemen, dus als degene die wordt bedoeld, aan zijn verplicht! igen heeit voldaan in Oudkarspel, in Noordscharwoude verplicht hem over te nemen. De heer Kansen zeide. dat het lid dingen deed, die niet behooren, waarop voorzitter opmerkte, dat deze dan eeen recht van beroep had. De heer Visser, Oudkarspel, vroeg of de Federati« pogingen wilde aanwenden, waardoor de Zickenh verpleging te Heiloo een lid van hun afd., die ter te oud was voor Heiloo. overnam. Voorzitter vreesde dat dit niet zou baten, om Ileiloo geen lid is der federatie Er zal echter den geschreven. De heer Mulder, Koedijk, wilde er de gemeentcb» sturen voor spannen, die hebben er toch ook voord* )ij. Anders komt ..co iemand voor rekening der l meente. Door den afgevaardigde van Broek op Langend^ werd opgemerkt, dat een lid van hunne afd als bi" naar een plaats vertrok waar geen ziekenhuisverplt- ging was, deze lid blijft van hun afdeeling. De heer Meijer van Winkel stelde voor, om W contract voor het ziekenvervocr tegen een lager® prijs te krijgen. Spr. vond dit wel een beetje hoog. Voorzitter antwoordde dat wel onderhandelingen konden worden gevoerd en het contract zal 3 maan den voor 1 November worden opgezegd. De afgevaardigde van Enkhuizen vroeg als gast o' de federatie reeds pogingen in het werk had gesteld om met andere provinciale bonden contact te krijgen- De Secretaris antwoordde, dat reeds contact was g®* zocht met Drente en Overijsel en dat men met Fries* tand bezig is. Hierna sluiting

Schager Courant | 1932 | | pagina 2