SPORT VAN ZONDAG ACTIE TEGEN HET HOOGHEEMRAADSCHAP. F 1750 - PER H.A. De overval te Nijmegen. Salariskorting te Alkmaar Roofoverval nabij Valkenburg. De nood der binnenschippers. Orerval op den kaslooper te Amsterdam. Praag laat den haan kraaien. MOLENBRAND TE HAARLEM. Succes Ir-Schagen I. 2—2. Schagen II—T e x e I II. 7—1. Schoolwedstrijden te Schagen. D.T.S. ft 7AL INGEZET WORDEN DOOR DEN BOND VAN WATERSCHAPPEN. Hoofdzakelijk gericht tegen de onbillijk heid, dat Amsterdam bniten den belas tingdruk gehouden is. In de Zaterdag te Alkmaar gehouden vergadering van den polder De Schermer deelde, in verband met een voorstel om actie te voeren tegen het hoogheem raadschap Hollands Noorderkwartier, de dijkgraaf, de heer Kramer Glijnes mede dat deze actie door den bond van waterschappen zal worden ingezet en zich hoofdzakelijk zal richten tegen de onbillijkheid, dat Amsterdam, dat evenzeer bij de waterkeering be lang heeft, buiten den belastingrduk is gehouden, zoodat de Kop van Noord-Holland onrechtmatig zwaar wordt gedrukt. Voorts werd geprotesteerd tegen de langzame werkwijze van de provincie in het maken van den provincialen weg door de Schermer, waardoor de pol der zich gesteld ziet voor een verzwaard onderhoud van de Zuidzijde aan de Noordervaart. Tot de pro vincie zal het verzoek worden gericht hiervoor een bijdrage te verleenen. Waardebepaling van den grond in den polder Waard en Groet. In overleg met den inspecteur der directe belastingen te Alkmaar vastgesteld. Onze correspondent te Kolhorn schrijft: Namens de Hollandschc Maatschappij van Land bouw, afdeeling Waard en Groet, is een commissie, bestaande uit de heeren K. Br^ebaa't Dz. en A. J. Waiboer naar den Inspecteur van de directe belastingen te Alkmaar geweest ter bespreking van de normen voor e waarde van de landerijen in deze polders in verband met de vermogensbelasting. Over eengekomen weir" een waarde van f1750.per H.A., waarbij dan de ïebouwen inbegrepen zijn. Voor een paar boerderijen werd de waarde qp f 1650.ge steld. DADERS BLIJVEN NOC STEEDS ONTKENNEN. De portefeuille met f650.nog niet terecht. Zooals we reeds in ons nummer van Zaterdag mee deelden, heeft hij nadere confrontatie van de verdach ten van de inbraak met geweldpleging in de villa van den lieer Smits aan den Grocsbeekschen weg te Nijmegen de dochter des huizes één der mannen met stelligheid als haar aanvaller herkend. Ondanks dat blijven de beide verdachte Duitschers F. en H. nog steerL ontkennon. Vandaag of morgen zullen beide verdachtecn aan de justitie te Arnhem worden uitgeleverd. De politie is nog een derde verdachte op het spoor gekomen, dieïls arrestatie kan ieder oogenblik ver wacht vorden. De bij den diefstal gestolen portefeuille met f 650 is nog steeds niet teruggevonden. De politie doet een beroep op de bewoners van Groesbeekscheweg, Fagelstraat en omgeving om, in dien ze iets vinden, onmiddellijk te waarschuwen. Bij het aanhouden door de politie zeiden de beide verdachten uit Cieef te komen en koffie gesmokkeld te hebben, terwijl hun vrouwen aan de politie had den meegedeeld, dat beide mannen Donderdagavond om 0 uur van huis waren gegaan. Bovendien staat vast, dat een van hen kort voor de inbraak geïnfor meerd had of hij bij de familie S een goede buit kon halen en hoe de indeeling van het huis was. liet onderzoek der politie heeft allerlei bezwarend ma teriaal tegen de verdachten opgeleverd. Het moet ook vaststaan, dat de aangehoudenen zich tevens schuldig gemaakt hebben aan verduistering van rij wielen en dat zij de hand hebben gehad bij de in braken onlangs gepleegd in de Pater Brugmanstraat, Sleedoornstraat en in de Turmacfabrieken aan de Diemerbroe' straat te Nijmegen, 't Vermoeden is groot dat de Duitschers nog relaties hebben over de grens. Bekend. Naar later gemeld wordt, zijn de gearresteerden gistermorgen onder den druk van de overstelpende bewijzen tot een bekentenis gekomen. Het blijkt thans dat er aan den overval ook nog een derde per soon heeft deelgenomen. Een wielrijdei van zijn iiets geslagen. De daders met f800 ontkomen. Zaterdagochtenr is de 31-jarige E. Cobbenhage uit Geulhem, gemeente Houthem. die zich per fiets naar de bank ie Valkenburg begaf, nabij het Koningswin- kelbruggetje te Houthem door hem twee onbekende personen overvallen en van f 800 beroofd. De daders, die hem van achteren aanvielen brachten hem met een hard voorwerp twee slagen op het achterhoofd toe, waardoor C. van zijn fiets viel en bewusteloos geraakte. Uit de tasch met geld, die het slachtoffer onder zijn overjas geborgen had, hebben de daders het pa pieren geld ten bedrage van acht honderd gulden gestolen. Doordat do roovers haast moesten maken om uit de voeten tc komen, hebben zij het zilvergeld niet eens aangeroerd. Rijksdaalders en guldens lagen op de plaats der berooving verspreid. Ongeveer een kwartier later werd do heer C. door een voorbijgan ger gevonden. De slag schijnt met kracht te zijn toegebracht met een niet hard voorwerp, daar geen ernst,lge verwon dingen te constateoren vielen. Wel was de versla- gene door de slagen zoozeer verdoofd, dat hij eerst na een uur weer goed bij kennis kwam. met zekerheid te zeggen De politie denkt aan kort sluiting, doch van de zijde der brandweer werd mee gedeeld. dat toen ze bij het brandende gebouw aan kwam. een motor stond te draaien en blijkbaar warm was geloopen. Verzekering dekt de schade. Bijzonderheden omtrent dezen molen. In 1778 beeft Adriaan de Booys dezen molen ge sticht. De stedelijke regeering verleende hem toen octrooi om gedurende 25 jaren tras te malen. Twintig jaar later hield hij op met tras te malen. Het bedrijf is toen naar elders overgebracht. De molen is in 1802 verkocht aan D. Kraan, tabaksverkooper, die hem tot snuifmolen liet inrichten. Later is de molen een stoomkorenmolen geworden Den laatsten tijd werd hij gebruikt voor pakhuis. De vereeniging De Hol- landsche Molen heft in 1925 den molen aangekocht. BITTERE ARMOEDE IN VERSCHILLENDE GEZINNEN. Om regooringsmaatregelen verzócht. De heer Duymaer van Twist wijst er den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid op, dat de nood, waarin de binnenschippers verkeeren, thans zoo hoog is gestegen, dat niet alleen de rente on de verplichte aflossingen van hypotneken niet meer kunnen wor den betaald, doch dat oolc in zeer vele gevallen het hoog noodige niet meer kan worden aangeschaft om in het levensonderhoud der gezinnen te voorzien. Hij vraagt den minister, zoo het verstrekken van een renteloos voorschot ernstige bezwaren ontmoet, de verlaging van scheepvaartrechten voorshands niet mogelijk is en geen vrijheid kan worden gevonden een rijkssteunregeling voor de schippers in het leven te roepen (daarbij verwijzend naar het antwoord op vragen, door hem op 2 Maart 1932 gestold) welke an dere maatregelen dan zullen worden getroffen om de bittere armoede in de schippersgezinnen te leni gen en de binnenschipperij voor totalen ondergang te behoeden? De daders gevonden? Twee Jordaners aan gehouden. De nasporingen van de centrale recherche naar de beide mannen die eergistermorgen den kantoorloo- per van de Stoomvaart-maatschappij „Nederland" hebben overvallen om hem zijn tasch te ontrukken, hebben tot resultaat gehad, dat gistermorgen twee mannen zijn aangehouden. Deze beide mannen, respectievelijk 33 en 36 jaar oud, werkloozcn en oude bekenden van de politie, zijn gistermorgen in hun woning in de Jordaan gear- resteeru. Zij zijn naar het hoofdbureau overgebracht en zouden gistermorgen met den aangevallen kasloo per worden geconfronteerd. De chauffeur, die beide mannen in zijn auto ver voerde, is nog niet bekend. De beide gcarrest erden ontkennen, voorloopig al thans nog, iets van den overval te weten. Voor het gemeentepersoneel. In verband met de besprekingen in den gemeente raad van Donderdag heeft het Georganiseerd Over leg Vrijdag beraadslaagd over do vraag of korting op de salarissen van het gemeentepersoneel noodig moet worden geacht. Men kwam tot de conclusie, dat aan B. en W. dient te worden geadviseerd een korting toe te passen van 4.2 pet. met dien verstande dat van alle salarissen een bedrag van f700 buiten beschou wing zal blijven. Voor salarissen van f 6000 komt het neer op een totale korting van 3.7 pet. en over de ge- heele linie wordt een korting van gemiddeld 3 pet. verkregen. Zaterdagochtend besloten B. en W. den raad in dien geest te adviseeren. RADIO Iets nieuws van den Tsjechischeu omroep. De Tsjechische omroepmaatschappij komt met iets nieuws. Van 1 Mei af zullen morgenconccrten, afge wisseld met gymnastiek-uitzendingen, voorafgegaan worden door het gekraai van een haan. Hiertoe is het gekraai van een der in vocaal opzicht meest be gaafde h nen uit de Tsjechoslowaksche republiek op een gramofoonplaat vastgelegd, welke ieeleren mor gen om 10 minuten voor zes (A.T.) zal worden afge draaid. EEN VAN HAARLEMS MOOISTE STADSBEELDEN VERNIELD. Groot verlies voor de vereeniging „De Hollandsche Molen". De gigantische bransaapel trok een ontzaglijke menigte. Zaterdagavond is de molen „de Adriaan" aan het Noorder Buitenspaarne te Haarlem vlak tegenover de infanteriekazerne tot den grond afgebrand. Om even zes uur zagen cenige jongens rook komen uit een steenen gebouwtje aan de Westzijde van den mo len. De brandweer werd gewaarschuwd en hoewel de vlammen nog niet fel naar buiten sloegen, bleek toch de houten kast reeds van onder tot boven vuur te hebben gevat. Er was geen redden meer. aan. Weldra drongen de vlammen op verschillende punten door het houten geraamte, lekten dreigend omhoog om weldra in een gigantischen brandstapel te verande ren, waarin een van Haarlems mooiste en meest ty- pcerende stadsbeelden ten offer viel. Een ontzagelijke menigte aan den oever van hot Spaarne aanschouwde den brand. Tegen de vuurzee leek het werk der Haarlemsche brandweer kinderspel en toch was al het materiaal uitgerukt. Met het oog op het gevaar dat een instor ten van den molen in deze vrij dichtbevolkte buurt meebracht, werden de omliggende woningen ont ruimd. Om kwart over zeven zakte de molen met donde rend geraas ineen. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets Verdienstelijk werk van de energieke Suc- cesploeg. Schagen speelt een lauwe partij voetbal. Voor den wedstrijd waren wij er van over- tulgd, dat de omstandigheden in 't voordeel van Scha gen zouden zijn. Wij dachten dat de betere technische kwaliteiten van de Schagenaars wel tot uiting zou ko men. Zoo ooit, dan is Zondag weer eens duidelijk geble ken, dat met beter techniek en tactiek alleen geen wed strijden gewonnen worden, en dat energie en tempo vaak 'n minstens even belangrijke rol spelen.De geest driftige Wieringers hebben de Schagenaars niet in staat gesteld hun g-ewone spel te ontplooien en zij hebben daartegenover vaak genoeg gevaarlijk aangevallen om een volkomen verdiend gelijk spel te bevechten. Dat het tempo slap werd ingezet had voor hun niets verontrus tends, want dat is nu eenmaal hun gewoonte. Maar de eerste aanvallen van de groen-zwarten gaven direct al een aanwijzing, dat de bezoekers het niet cadeau zouder. krijgen. De Wieringers gaven den toon aan en speelden fanatiek op den aanval, waarbij keeper Prins spoedig al een paar gevaarlijk schoten te venverken kreeg. En toen de geelzwarten 't tot enkele tegenaanvallen brach ten, bleek dat de geheele Succesploeg een opofferend spelletje vertoonde, dat het te langzame optreden der Schagen voorspelers geen kans gaf. Wel ging het af slaan van een aanval ten koste van een hoekschop, doch de Succes-doelman trad daarbij en ook bij enkele schoten keurig op. Het uitvallen van de Schagen-back Rempt had een groote omzetting in de gelederen tenge volge: Rus ging back spelen en Lutjeharms spil en zonder binnenspelen Misschien is het van de voorhoede «en verzwakking geweest, maar Rus verrichtte in de achterhoede met Lutjeharms als spil uitstekend werk. Er ontstond echter een te groote ruimte op de linker vleugel. Teleurstellend spel. Het spel van de Schagenaars bleef In hooge mate te leurstellen. Misschien kwam het omdat hete en vriend- rappel ij ken wedstrijd was. Van verhoogen van het tempo was geen sprake en de voorhoede vooral kon er maar niet inkomen. De groen-zwarten, klaarblijkelijk In het veld gekomen met den vasten wil om hun huid 2°° duur mogelijk te verkoopen, verslapten geen oogen blik en hun aanvallen, meestal op rechts gehouden, wa- gevaarlijker dan die van de gastheeren. Toch kreeg Schagen de eerste mooie kansen. Eerst Watertor en toen Kakebeeke en Lutjeharms voor open doel, doch laatst genoemde schoot hoog over. Toch namen de Wieringers verdiend de leiding. De linkervleugelspeler was verreweg de gevaarlijkste man met hun Duitsche middenvoor er bij- Deze was weer aan z'n bewaking ontsnapt en z'n ^aie voorzet werd in een mooi doelpunt omgezet, 10. Nog was dit niet voldoende om Schagen tot grootere ac tiviteit aan te zetten, de geestdrift van de Wieringers bereikte trouwens nu hun hoogtepunt en de geel-zwar- en konden dientengevolge moeilijk „los" komen. Wel Kreeg de Succes-keeper een paar schoten te houden, maar de Schagen-aanvallen bleven onsamenhangend en °t de rust hield Succes het spel goed verdeeld. Na 22 jnmuten maakte Kakebeeke gelijk 11, waarmede de rust intrad. tweede hebben do Schagenaren beter ge- eld, maar van een overwicht was vooralsnog geen prake. De eerste periode na de rust was de beste van van geheelen "wedstrijd. Over en weer golfden de aan- Gns.6^ Cn be^e doelverdedlgers moesten in actie komen. andeweg viel er nu toch een Schagen-meerderheid te vl0?teure» en in de voorhoede ging 't samenspel beter Wa. n' gevaarlijke schoten kwam het niet licht, de Wieringers bleven als leeuwen verdedigen. Zij maakten daarbij echter de tactische fout zich te veel op verdedigend spel toe te lgegen: het gelijke spel was daarvoor niet safe genoeg en nu waren de Schagenaren in staat steeds weer den aanval te hervatten. De snelle uitvallen van Succes waren weliswaar niet ongevaarlijk, maar het grootste deel van den strijd stonden de Suc- cessers na de rust te verdedigen. Noch Watertor, noch Kakebeeke of Lutjeharms kon echter op 't beslissende moment een goed schot afvuren en 't is wel kenmerkend dat zelfs in die periode Succes een zeer gemakkelijke kans kreeg om de leiding te nemen. Na een mistrap van Rempt kreeg de Duitsche middenvoor een mooie kans voor open goal; hij schoot echter ver naast. Aan den an deren kant kreeg Lutjeharms een bal schuin toegespeeld en zond een keihard schot in. De Succeskeeper raakte den bal nog wel aan, maar kon hem niet voldoende stoppen, 12. Zoo had Schagen 10 minuten na de rust de leiding veroverd, doch plots liet Succes haar verde digende tactiek varen en zette alles op alles op den aanval. De Schagen-verdediging kreeg het zwaar te ver antwoorden, en 7 minuten voor tijd gebeurde het. Op 'n scherpen pass naar rechts zou de Succes-middenvoor snel als de wind naar voren rennen. Vlottes kon hem niet meer bereiken, R. Rus en keeper Prins en twee Successers, Prins trapt over den bal heen en gelijk is het. De laatste phase van den strijd was zoo mogelijk nog slechter dan de rest, mede doordat Vlottes gebles seerd raakte en Rempt 17 minuten voor het einde het veld moest verlaten. Een heele omzetting volgde, doch met dat al kwam er van goed voetbal niet veel terecht. De Successers waren nu even in de meerderheid, toen scheidsrechter Metselaar inrukken floot. Al met al een aardige oefenpartij. Schagen 2 speelt een klasse beter voetbal dan Texel. Texels keeper behoedt T. voor een grootere nederlaag. Om even óver tweeën blaast scheidsrechter van 't Hof de elftallen binnen de lijnen. Schagen wint de toss en verkiest voor den wind te spelen. Texel valt meteen goed aan en Bijlsma moet meteen handelend optreden. Dit gaat hem goed af. Direct daarop valt Schagen aan en blijft tot de rust ln de meerderheid. Door slecht plaatsen gaan hopen kansen verloren. Na ongeveer 10 minuten krijgt S. Paulusma den bal toegespeeld en slaat met z'n hand, wat duidelijk merkbaar was, den bal in het net. De scheidsrechter wijst niettegenstaande Texel's protest naar het midden 10. Texel valt aan. maar Rempt geeft geen gelegenheid en retourneert den bal meteen. Boontjes krijgt den bal te pakken en schiet hoog over. Bij den uitrap gaat Texel het weer eens pro- beeren om de S.-achterhoede te passeeren, wat hun niet mocht gelukken. In de voorhoede schiet G. Paulus ma een dot van een kans ln het zijnet. De uittrap van den Texel-keeper wordt meteen opgevangen en aan Slingerland doorgegeven, die aan Paulusma doorgeeft, Paulusma aan Boontjes, die tot 3 maal toe den bal in kopt, maar zonder succes. De terugspringende bal wordt door de Moor meteen ingekogeld, 2—0. Een pracht doel punt. We krijgen nu een aardig partijtje samenspel tusschen Slingerland. Boontjes. De Moor en S. Paulus ma, maar verder dan de Texelbacks kwamen de heeren niet. Texel valt dan goed aan,, Breebaat verspert hun echter den weg en nae ven vrijgespeeld te hebben ko gelt hij huizenhoog over. Even voor de rust wordt Boon tjes op ongeoorloofde manier aangevallen en scheids rechter v. 't Hof wijst onverbiddelijk naar de beruchte stip. Boontjes schiet echter jammerlijk naast. Vlak hier op is het rusten. Na de rust speelt Schagen tegenwind, maar hun tegenstanders blijken zoo vermoeid te zijn, dat ze het spel niet meer kunnen volgen. Ongeveer 5 minuten na de rust krijgt Boontjes den bal te pakken en geeft den Texel-keeper geen kans, 30. Direct na den af trap neemt Schagen den bal weer over en weder ver schijnen de geelzwarten voor het 'Texel-doel. Hun aanval levert echter niets op. Schagen is steeds in de meerderheid en elk oogenblik verwachten wij een goal. De Moor maakt dan ook even later no. 4. Texel speelt vol moed verder en verschijnt dan plot seling voor Bijlsma. Texel's middenvoor breekt keu rig door en Bijlsmt heeft geen schijn van kans, 41. De Texelaars denken den achterstand nog in te kun nen loopen en bewaken Boontjes met enkele manne tjes. Dit wordt hun echter noodlottig, want ze laten de vleugels vrij, waardoor die steeds gevaarlijk kun nen doorbreken. Direct na Texel's tegenpunt krijgt dan ook weder De Moor gelegenheid z'n schutters-ca- paciteiten te toonen. Dit doet hij dan ook keurig, door keihard Schagen's vijfde goal te scooren, 51. Texel valt dan goed aan, maar de beide Schagen- backs geven niet thuis Na een mooie Schagen-aanval geeft J. Paulusma goed voor en weer is het De Moor die doelpunt, 61. Steeds is het weer Schagen dat aanvalt; bij een hunner aanvallen schiet Tjalkens na een mooie doorbraak in, de Texel-keeper verwerkt het schot echter op schitterende wijze. Het is echter uit stel van executie want even daarna maakt Slinger land Schagens 7de en laatste doelpunt. Nog eenige goede aanvallen en het is einde van dezen eenzijdigen strijd. SCHAGEN A—AND IJK A, 3—L Na een weinig moeilijk begin, daar geen scheids rechter aanwezig was, wisten de Schagen-adspiranten toch te zegevieren over hun collega's van Andijk. Het eerst neemt Andijk de leiding door een misverstand van keeper Arnoldus, 0—1. Hierna wist hij echter z'n heiligdom schoon te houden en de S.-voorhoede maak te nog drie doelpunten, zoodat Schagen a wou met 3 1 na den geheelen wedstrd in de meerderheid te zijn geweest. Zaterdagmiddag vonden de demi-finales plaats van e achoolvoetbalwedstrijden, district Schagen. De volgende schoolelftallen hadden zich door over winningen van den vorigen Zaterdagmiddag geplaatst: Schagen a en b, Lutjewinkel a en Callantsoog a. Het minder goede weer dreigde nog een spaak in 't wiel te steken, doch gelukkig konden de twee wed strijden doorgang vinden. Eerst werd gespeeld: Schagen b—Lutjewinkel a, 02. De Lutjewinkelers bevestigden de goede reputatie die zij hebben op de Schagen-schoolvoetbalwedstrijden. Ze bevochten een zware zege op Schagen b. zoodat ze zich nu definitief plaatsle in de finale. Onze voorspel ling is dus wel uitgekomen. Toch speelde Lutjewinkel lang zoo goed niet als den vorigen Zaterdag. Ze wa ren toen blijkbaar in trapvorm. Trouwens, men kan slechts zoo spelen als de tegenpartij dat toelaat en voor de poes waren de jongste Schagentjes nu juist niet. De linksbuiten maakte door goed doorzetten bei de doelpuntjes. Als tweede demi-finale vond plaats: Callantsoog aSchagen a, 03. Ook hier is onze voorspelilng uitgekomen. Callants oog speelde beslist minder dan de Schagenaars, uitge zonderd de rechts- oi linksback van Callantsoog, die beslist een apart partijtje voetbal ten beste gaf. Had hij er niet gestaan dan had Callantsoog geconserveerd geworden. Voor den wind had Schagen a een nuttige 3O-voorsprong, waarmede gedraaid werd. Nu moest Callantsoog voor den sterken win spelen, maar kon den dit voordeel in geen enkel doelpuntje uitdrukken. Schagen behaalde een verdiende 3O-overwinning, hoe wel Callantsoog beslist een tegenpuntje had verdiend Wegens hun taai volhouden. Er waren weer verschil lende autoriteiten aanwezig. Vooral de meegekomen dame uit Lutjewinkel gaf blijk, een trouwe aanhang sters te zijn. Niettegenstaande den harden regen bleef deze dame op het terrein aanwezig. Na afloop der wedstrijden werd aan de jongens chocoladereepen enz. uitgedeeld, welke waren be schikbaar gesteld door de firma van Silfhout, mej. N. Lutjeharms, N. N., en K. S. Leguit, bakker, alhier. Wat smulden de jongens na zoo'n zwaren strijd. Een heerlijke versnapering. Wie geeft iets voor a.s. Za terdag? Voor Zaterdag a.s. is het programma dus: Schagen bCallantsoog a wat een overwin\ing voor Callantsoog oplevert. Gespeeld wordt om den derden en vierden prijs. Hierna de finale: Lutjewinkel aSchagen a om den eersten en twee den prijs. Deze wedstrijd zal eindigen in een heel kleine overwining voor de Schagenaars. Doe echter allen je best jongens en vecht in een sportleven voetbalstrijd tot de laatste seconde om de eer van je school. Tot Zaterdag dus! Algemeene ledenvergadering op Vrijdag 22 April 1932. Aanwezig inclusief bestuur 23 leden. De Voorzitter, do heer A. Ootjers Jzn., opent met een hartelijk woord deze vergadering en hoopt, dat de besprekingen 'n vlot, zakelijk verloop mogen heb ben. De notulen werden hierna onveranderd goedge keurd en vastgesteld. Mededeelingen. Van het lid C. K. Swager was bericht ingekomen, dat hij zeer gaarne het eere lidmaatschap accepteerde. Van het lid T. Maars een dankbrief voor den steun, welke hij in zoo geruime mate mocht ontvangen van de D.T.S.-leden, naar aan leiding van het hem zoo noodlottig overkomen onge val. Bestuursverkiezing. De heeren De Groot en Smit hadden als zoodanig bedankt. In hun plaats werden resp, gekozen de heeren A. Mosk en K. v. Meurs. Zomertraining. Het bestuur had hiervoor aangezocht den bekenden oud-Alcmaria-spèler G. Hartland. Naar alle waarschijnlijkheid, zal genoemde heer op een nader te bepalen dag de hoogere elftallen van D.T.S. trainen. De adspiranten zullen onder één der eerste elftal spelers worden getreind. Voor de pas opgerichte veteranen-afdeelingen zal ook één dag per week worden beschikbaar gesteld. Verzekering. Door het groote aantal ongeval len in den laatsten tijd heeft dc verzekeringsmaat schappij het contract opgezegd. Het bestuur heeft al verschillende pogingen in hot werk gesteld om bij een andere maatschappij ondergebracht te kunnen worden. Vermoedelijk zullen de leden in de naaste toekomst onder beurspolis worden verzekerd. Zomerwedstrijden. De voorzitter deelt mede, dat D.T.S. voor de zomermaanden goed bezet is. Voor de lagere elftallen zullen zoo veel mogelijk vriend schappelijke wedstrijden worden gezocht. De rondvraag leverde niet veel bijzonders op, waar na de voorzitter deze vergadering op hartelijke wij ze sloot, de diverse elftallen veel succes toewenschen- de.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3