Steun aan de kippenhouders. Vereeniging voor Vee arbitrage, district Schagen Vacantiekolonies. Marktberichten. Garantie-regeling ten khoeve van de kipp2nhoaderij. Tweede Kamer Contrnwenteering van versch of gekoald bavroren rund- en kalfsvleesch. Nagekomen Berichten. HEERHV GO WAARD WARMENHUIZEN WINKEL SINT M A ART De afsluiting ran de Zuiderzee. Auto in brand gevlogen. Huwende werkloozen. WEER TERUGT Onze Burgemeester, de heer J. Cornelissen, is gis teravond van zijn ziekteverlof weer in onze gemeente teruggekeerd. BEDANKT ALS LID VAN DEN RAAD. De heer W. Jos. Bel, heeft aan den Raad bericht ingezonden, dat hij als raadslid bedankt. Zooals bekend, zal Mr J. A E Buiskool, voor wien de heer Bel tijdelijk zitting had genomen, zijn plaats thans innemen. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. In de vergadering die de Raad van Toezicht van de Coöperatieve Boerenleenbank alhier gister hield, werd tot Voorzitter benoemd de heer T. Rens Az. te Valkkoog en tot Secretaris de heer P. S Eenhoorn, eveneens te Valkkoog. AANBESTEDING GEMEENTEWERKEN. De verbouw bewaarschool en idem fitterswoning (zie elders in dit blad) zijn gegund aan den laagsten inschrijver den heer J. v. Stipriaan, Nes. Deze nieuwe vereeniging hield haar eerste algemeen© vergadering op Dinsdag 26 April, des avonds hali acht Nin het caré „De Beurs" van den heer C. Boontjes. Dc vergadering, die aanvankelijk door 14 leden werd bezooht eindigde met de aanwezigheid van 18 leden en wer geleid door den voorzitter van het voorloopig be stuur, den heer Daan Kaan te Wieringerwaard. Deze heet namens het voorloopig bestuur den aanwezigen welkom op deze eerste algemeene vergadering en wees op het bijzonder karakter van deze bijeenkomst, omdat zij beschouwd kon worden als de definitieve oprichtings vergadering. Een bijzonder woord van welkom richtte spr. tot den heer E. Govers Dz. van Alkmaar, die als lid van het bestuur der hoofdvereeniging aanwezig was. Het voorloopig bestuur was thans ongeveer een jaar bezig in hoofdzaak met het pro- pageeren en werven van leden en wel met dit resultaat dat het district thans ruim 600 leden telt. Daarnaast had men zich reeds onledig gehouden met het oplossen van geschillen met den veehandel en tot genoegen kan worden geconstateerd dat dit jaar reeds was gebleken dat de vereeniging bestaansrecht heeft. Met den wensch dat de vereeniging zal dienen een goed boerenbelang en bevorderlijk zal zijn voor het verkrijgen van den reëelen veehandel verklaart spr. de vergadering voor geopend. Het is in beknopten vorm dat spr. daarna geeft een in leiding over de vereeniging. Reeds vanaf 1921 werkte over Nederland de Vereeniging voor vee-arbitrage, zich daarbij ten doel stellende arbitrage te bevorderen door het instellen van scheidsgerechten. Immers, gedachtig aan het spreekwoord, wie pleit om een koe. geeft er één toe", wilde men langs vluggeren en minder duren weg de geschillen tot oplossing zien gebracht. Dat niet aan het doel van de vereeniging werd beantwoord, mag wor den toegeschreven aan het feit dat er te weinig leden waren en de leden te veel over het geheele land ver spreid waren. Het was dan ook een goed idee om het initiatief tot reorganisatie te nemen, waarbij getracht zou worden in marktcentra onderafdeelingen voor veearbitrage te stichten. Alleen te Schagen is tot nu toe een dlstricts- vereeniging gevormd. Ruim een jaar geleden hebben de heeren Mr. Lange- veld en E. Dz. Govers dit Idee ook in Schagen verde digd, een propagandavergadering werd uitgeschreven en voorloopig bestuur benoemd en aan dit voorloopig be stuur toegevoegd een administrateur n.1. den heer E. A. Lindenbergh te Oudesluls. Als een geschil arbitraal opgelost moet worden, is het een ideale toestand, dat een ieder die vee verhandelt, lid van de organisatie wordt, en daarmee te kennen geeft dat men den reëelen veehandel voorstaat. Spr. I wijst er op dat de geschillen die bij de distrlctsvereeni- glng aanhangig worden gemaakt niet direct bij de hoofdvereeniging komen, doch dat een commissie van advies is samengesteld. En deze adviescommissie heeft in het afgeloopen jaar reeds goed werk gedaan, in kleine gevallen. Deze commissie bestaat uit een veearts veehandelaar en een boer. en heeft plaatsvervangende leden. Zij vormt een groote practische verbetering ver geleken bij den opzet der hoofdvereeniging. Een tweede verschil is gelegen in de contributieheffing. De contri butie van de hoofdvereeniging is f 1 per lid en per jaar Voor de losse leden onzer vereeniging bedraagt de con tributie ook f 1. doch voor collectieve leden leden van afdeelingen der Holl. Mij. van Landbouw L.T.B.. Zuivel fabrieken of veefondsen, bedraagt de contributie per lid 50 cent per jaar. Aan de hoofdvereeniging wordt per lid 10 cent afgedragen, de overige 40 cent komt onze eigen vereeniging ten goede. Na deze inleiding komt aan de orde de benoeming van 7 bestuursleden. Het voorloopig bestuur bestand uit de heeren Daan Kaan, Wieringerwaard, P. de Boer, Scha gen, A. Winkel Pz., Nieuwe Niedorp, A. Blokker, Oude- sluis. W. Jimmink 't Zand, G. Appel, St. Maartensbrug, en Joh. de Veer. Schagen. De heer A. Winkel Pz. had te kennen gegeven een eventueele benoeming niet meer te kunnen aanvaarden. Bij eerste stemming worden de leden van het voorloo pig bestuur gekozen, alleen werd in de plaats van den heer A. Winkel Pz. benoemd de heer Jb. Broersma te Lutjewinkel. Aan den heer Broersma zal kennisgegeven worden van zijn benoeming, de overige benoemden wa ren aanwezig en namen de benoeming aan. De functies zullen door het bestuur worden verdeeld. Bij de vaststeling van het reglement is het artikel 3 dat eenige bespreking uitlokt. Dat artikel luidt als volgt: Indien een geschil door onwil van een nlet-lid niet tot oplossing komt, kan de vereeniging in de rechten van bet lid treden én voor dit geschil een rechtspraak uitlokken. Het bestuur zal echter ieder geval op zich zelf beschouwen, doch mag, Indien de kas minder dan f 500 bevat, geen procedure beginnen. De heer E. Dz. Govers begint met zijn dank te be tuigen voor de vriendelijke woorden tot hem door den Voorzitter gesproken en wijst *r op, dat deze districts- vereeniging reeds meer leden telt, als de hoofdvereeni ging ooit geteld heeft, ook al werkte die dan ook over het geheele land. Namens het bestuur van de hoofd vereeniging brengt spr. dan ook aan het voorloopig bestuur hulde voor het uitstekend werk dat het heeft geleverd en waardoor de arbltrage-idée by zoovelen In gang heeft gekregen. Wat het hierboven vermelde ar tikel betreft, het bestuur van de hoofdvereeniging heeft er noodgedwongen aan toegegeven, omdat het haar dochtervereeniglng niet het recht van dit propa gandamiddel wilde ontnemen. Toch hoopte het bestuur dat van dit artikel zoo weinig mogelijk gebruik zal worden gemaakt. Immers het doel der vereeniging is om juist door arbitralen weg een procedure te ontloo pen. De Voorzitter zegt toe dat het bestuur zeer voor zichtig met dit artikel zal omspringen. De heeren Job. de Veer, Schagen en G. Appel, St. Maartensbrug, wijzen er op dat het voorloopig be stuur met dit artikel geenszins beoogt een propagan damiddel, doch dat het noodzakelijk wordt geacht de leden zoo noodig te beschermen, tegenover niet- leden. Het reglement wordt vervolgens na eenige bespre king over de bij te dragen kosten, wanneer de tus- schenkomst van de advies-commissie wordt Ingeroe pen na een kleine wijziging vastgesteld. De rekening van den administrateur was ditmaal nagezien door den Voorzitter en den heer Joh. de Veer, en was keurig in orde bevonden. Zy sloot met een batig saldo van f 201.02. Hieronder is inbegrepen een bedrag van f 100, dat als renteloos voorschot van de hoofdvereeniging was ontvangen en welk bedrag zoo spoedig mogelijk zal worden terugbetaald. De re kening werd goedgekeürd. De contributie voor 1932 en voor 1933 werd voor de collectieve leden wederom bepaald op 50 cent per lid en per jaar. Binnenkort zal over de contributie over 1932 worden beschikt en dan voor 1933 en vervolgen® voor ieder jaar in de maand December, voorafgaande aan het betrekkeiyke dienstjaar. Tot leden van de flnantieele commissie, die de re kening over 19S2 zal nazien, worden benoemd de hee ren P. S. Eenhoorn, J. Kater en K. Swaag, tot plaats vervangende leden de heeren Blom en K. Nieuwland te Callantsoog. Bg de rondvraag geeft de heer W. Jimmink in over weging er by de verschillende vereenigingen op aan te dringen, dat het werven van nieuwe leden niet wordt verslapt, doch steeds krachtig wordt ter hand geno men. De heer E. Dz. Govers wijst op het belang vooral de leden van de Vereeniging voor den Veehandel als le den van de vereeniging voor vee-arbitrage toegetreden te krijgen. Deze vereeniging voor den veehandel heeft tegenover de hoofdvereeniging hare medewerking toe gezegd en de hoofdvereeniging telt dan ook onder hare leden vele veehandelaren. Vooral zy die huiahandel dryven, kunnen een krachtige propaganda voeren en het is spr. bekend, dat oa. de heer S. Kramer zich daartoe bereid heeft verklaard. Verder deelt spr. mede dat getracht zal worden om ook te Purmerend een plaatseiyke vereeniging op te richten. De Voorzitter zal het door den heer Govers geop perde, idee graag in gedachte houden. Nadat door den heer J. Kater nog was opgemerkt, dat het wellicht tot een gTootere opkomst van leden zal lelden, wanneer de algemeene vergadering in de maand Januari of Februari wordt gehouden sluit de Voorzitter de vergadering met den wensch. dat de Vereeniging zal werken voor een goed boerenbelang en ter bevordering van een reëelen veehandel. Do afdeeling Schagen van het Centraal Genoot schap vooi Kinderhersiellings- en Vacantiekolonies hield Dinsdagavond hare jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer D. Brouwer. Behalve het Bestuur, was 1 lid aanwezig. Na opening der vergadering, las de Secretaresse. Mej. A. Harder, de notulen der vorige Jaarvergade ring. die met dankbetuiging werden goedgekeurd. Het jaarverslag volgde, waaruit we vernamen, dai de vereeniging financieel in goeden doen is, dank zij een bijdrage van de Vereeniging October-Paarden markt. Er zijn 176 leden. Twaalf kinderen werden door tusschenkomst der vereeniging uitgezonden, waarvan enkele voor rekening der ouders, enkele met een bijdrage der gemeente en eenige geheel voor roke ning der vereeniging. Do resultaten bij de kinderen waren uitstekend. De Secretaresse ontving een woord van dank voor baar keurig jaarverslag Aan de orde was daarna bestuursverkiezing, we gens poriodieke aftreding van Mej. A. Harder en den hoor D. Bruuwer. Mej. Harder had te kennen gege ven. wegens aanstaand vertrek, niet meer in aan merking te kunnen komen. Bij acclamatie werd de heer Brouwer herbenoemd, die zich bereid verklaarde de functie weder te ver vullen. In de plaats van Mej. Harder werd met algemeene stemmen gekozen Mej. Hettinga. die zal worden ge vraagd de benoeming aan te nemen. Do rekening en verantwoording van de penning meesteresse. Mevr. C. J. Roggeveen-de Vries, werd vervolgens door een tweetal leden nagezien en in vol maakte orde bevonden. De rekening sluit met een voordeelig saldo. Mevr Roggeveen werd dank ge bracht voor hare bemoeiingen en goed beheer. Daarna volgde eene bespreking over het al of niet uitzenden van katholieke kinderen. Ofschoon de ver eeniging neutraal is en zij in den loop der jaren her haaldelijk zwakke katholieke kinderen had uitgezon den. waren pogingen om katholieke leden te krijgen en dus financieelen steun van die zijde, mislukt Vo rig Jaar was op aanzoek één katholiek lid geworden, maar na de contributie betaald te hebben, volgde weer terstond het bedanken van dit ééne lid. Het bestuur was dan ook tot de overtuiging gekomen dat de katholieken geen lid willen of mogen worden van de vereeniging en dat dus financieele steun was uitgesloten. Waar de stand van z-aken aldus was en inmiddels uit een ingekomen schrijven bleek, dat de uitzending van katholieke zyde eveneens ter hand zou worden genomen, werd besloten dat onze afdee ling geen katholieke kindoren meer zou uitzenden. Voorts werd besloten de m i n i m u m-contributie van f 1 zooveel mogelijk te handhaven en alleen in gevallen van onvermogen, dus bij uitzondering, f 0.50 contributie toe te staan. Zoo langzamerhand waren te veel gevallen van f0.50 contributie ontstaan, wat het bestuur, gezien het goede doel en groote nut der vereeniging, niet gewenscht achtte. Aan het Hoofdbestuur werd f10 bUdrage verleend. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring der Hoofdvereeniging was niet belangrijk; daar om en mede om financieele redenen, zal geen afge vaardigde worden gezonden. De rondvraag leverde niets op, waarna bij de slui ting de Voorzitter een woord vhu bartelljken dank wijdde aan Mej. Harder voor het vele en goede werk dat zy voor de vereeniging had gedaan, waarmede de aanwezigen instemden. BROEK OP LANGENDIJK. 26 April. Aangevoerd: 65000 Kg. roode kool f 2—5.30. doorschot f 0.80—2.50. 54000 Kg. gele kool f 2.70-6. 100000 Kg. D. witte kool f 1.10-2.50. 1725 Kg. bleten f 8.40, 14 Kg. to maten A f 0.75. C f 0.48 per Kg. NOORDSCHARWODE. 26 April. Aangevoerd: 450 Kg. uien: drielingen f 6.60. uien f 11.40 grove uien f 11. 700 Kg. kroten f 2—3. 173000 Kg. roode kool f 1.90-5.30. 2e soort f 1.10—3.50. 258000 Kg. D. witte kool f 1.40—2.60. 2e soort f 0.60—1.70. 95200 Kg. gele kool f 2.70—5.50. 2e soort f 0.90—4.20, taaie gele f 1.704.30. WARMENHUIZEN. 26 April. Aangevoerd: 39400 Kg. roode kool f 2.204.30. 2e kw. f 1.10—3.70. 5100 Kg. gele kool le kw. f 4.20—6.30, 60500 Kg. witte kool le kw. f 1.50—2.40. 2e kw. f 0.90—1. DEN HELDER, 26 April. Afgeslagen Gem. vlschhal: tongen f 0.350.30. kleine tongen f 0.100.06. per stuk. schol I f 7.505.50. II f 4 —2.50, scharren f 1.500.75. bot f 64.50. per kist; Door haringvisschers: 1110 tal haring per tal f 0.900.15. 13 tal geep per tal f 38.50—28.50. Door garnalenvisschers 1260 Kg. gekookte garnalen per Kg. f 0.250.20. PURMEREND. 26 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 7 stapels boerenkaas, wegende 2093 Kg. f 20 per 50 Kg. Handel vlug, 2169 Kg. boter t 0.90—1.10, Vee. 1180 stuks runderen, w.o. 275 vette 66—72 cent per Kg., 860 melk- en geldekoelen f 110270. 45 stieren Handel runderen stug, 14 paarden f 70130. handel stug, 50 vette kalveren f 0.86—1, handel matig, 765 nuch tere kalveren, slacht f 4—10, en fok f 814, handel stug. 567 vette varkens voor de zoutery 16 cent voor de slacht 1622 cent per Kg., handel vlug, magere varkens f 7— 12, handel stug, 331 biggen f 25, handel stug, 569 scha pen f 1421, handel stug, 38 bokken, kipeieren f 2.25 2.75, eendeieren t 2, piepkuikens f 0.850.95. COOP. VER. CENTR. E IERVEILING G. A.. PURMEREND. 26 April. Aanvoer: 192341 eendeleren f 2.052.20. 181000 kip eleren: 70—80 Kg. f 3.20—4.20. 65—66 Kg. t 2.80—8. 63 —64 Kg. f 2.60-2.80. 60—62 Kg. t 2.40-2.70. 58—59 Kg. f 2.80-2.50. 56—37 Kg. f 2.20—2.40, 58—55 Kg. f 2.20— .80, 50-52 Kg. 1 2.10—2.20. HONDERD MILLIOEN EIEREN IN KOEL HUIZEN OPOESLAGEN. HET WETSONTWERP INGEDIEND. Ingediend ls een wetsontwerp tot wyziglng van hoofdstuk V der Ryksbegrooting voor 1932. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgen de ontleend. De voortgaande daling der eierprijzen brengt het Nederlandsche kippenhoudersbedryf in een noodtoe stand. De talrijke kleine bedrijven op de zandgron den, waar de kippenhoudery een aer hoofdbronnen van inkomsten vormt, zijn ten gevolge van den toe stand in bet zuivelbedrijf en de varkenshouderij eco nomisch zoo verzwakt, dat snel werkende maatregelen wensehelljk zyn om althans het pluimveebedrijf voor verdere prijsdaling van zijn product te behoeden. De prijs der eieren ls in den loop der jaren aan sterke seizoenschommelingen onderhevig. De omstan digheid echter, dat in de laatste jaren in voorjaar en voorzomer groote hoeveelheden eieren in de koelln- richtingen werden opgeslagen telken jare In totaal 125 a 150 millloen stuks en dat daarnevens groote partyen zyn ingekalkt, was oorzaak dat een al te groote prijsdaling in den tijd van de grootste aanvoe ren werden tegengehouden. Anderzijds zijn daardoor de prijzen in najaar en voorwinter, de periode der ge ringste productie lager geworden. D« markt overvoerd. De nivelleerende werking, welke het opslaan van eieren in koelhuizen op het verloop der elerprijren ge durende het jaar pleegt te hebben, dreigt vcor 1932 te worden uitgeschakeld. Het laat zich aanzien dat ten gevolge van credletmoellljkheden dit laar weinig eie ren gekoeld en gekalkt kunnen worden. Dientenge volge wordt de markt reeds thans meer overvoerd dan wanneer uitsluitend de bestaande exportmoeliykheden haar Invloed zouden doen gelden. Minder dan ooit kunnen de klppenhouders echter den steun ontberen, welke aldus In normale Jaren aan den elernrijs ten tyde van de grootste productie werd ge boden. Steunmaatregelen. Dadelijke verlichting van den toastend der kim^n- houders kan worden teweeggebracht door het uit de markt nemen en het koelen van een hoeveelheid eie- EIERVEILING PURMEREND. 26 April. Aanvoer 87229 stuks kipeieren a f 2.303.60. 590 stuks kipeleren b f 2—2.30. 24092 stuks eendeieren f 2.10—2.30. 500 stuks kievitseieren f 0.08; 2500 stuks broedeieren t 2.10—8. AMSTERDAM. 26 April. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en pryzen als volgt: 580 vette koeien le kw. 6874 cent. 2e kw. 56—66 cent, 3e kw. 4254 cent. en mindere soor ten 3040 cent per Kg. slachtgewlcht; 50 melk- en kalfkoelen f 180—250. 220 vette kalveren le kw. 56—56 cent, 2e kw. 4050 cent. en 3e kw. 34—40 cent, per Kg. levend gewicht, 145 nuchtere kalveren f 1.504.50. 55 schapen f 1016. 1140 varkens, vleeschvarkens wegende van 90110 Kg.. 2428 ct., zware varkens 2224 cent. en vette varkens 20—22 cent per Kg. slachtgewlcht; 42 paarden i 50120. Nadat de Kamer verschillende kleine wetsontwer pen had behandeld, werd een begin gemaakt met het debat over bovenstaand wetsontwerp. En bedrie gen wij ons niet, dan zal de Kamer zich daarmee wel eenige dagen bezig houden. Zooals hekend, is de Invoer van deze vleezen voor het tijdvak van 16 Januari j.1. tot 16 Juli a.s. beperkt tot 60 van den gemiddelden invoer in een over eenkomstig tijdvak van do jaren 1020, 1030 cn 1931. De heeren Van Voorst tot Voorst (r.k.) en ook de heer IJzerman (s.d.a.p.) voerden het woord en deze heeren waren over wat werd voorgesteld, ni(*t zeer content. De eerste was ontevreden omdat de vergade ring geen krachtiger poging doet om den landbouw te steunen, daar moet op een andere wijze worden ingegrepen. De heer IJzerman zoido, dat het resultaat van de ingevoerde contigenteering is geweest dat dc vleeschprijzcn nog lager z(jn geworden. Het dool is dus in geen enkel opzicht bereikt. Spr. meondo dat de in- en uitvoerbcweging slechts van zeer geringe beteekenis is voor de pryszetting. Verdere contigentee ring of een geheel invoerverbod zal heel weinig of geen invloed hebben op den prijs. En spr. meent dat tegenover dit weinige voordeel het nadeel staat, dat onze verhouding met Denemarken zeer heeft geleden en onze uitvoer geschaad wordt. Woensdag voortzetting der debatten. Moderniseering zaak. Door den heer Ruiten, bakker aan den Broekerweg, i9 vergunning aangevraagd tot het oprichten van een bakkerswerkplaats, voorzien van een heeteluchtovon en electrisch gedreven meelmengmachine. Het ge bouw zal verrijzen naast het tegenwoordig bestaande, dat bij het gereedkomen der nieuwe inrichting zal verdwijnen. Pleegmoeder. Naar men ons mededeelde, doet zich het niet vaak voorkomende geval vooi, dat bij den hoer S. alhier door een koe 3 lammeren zijn grootgebracht, die als potlammetjes bij dit dier eerste verpleging onder vonden. Waar het viertal zich thans in de weide bevindt, is waar te nemen, dat zich tusschen de dieren een innige band van verstandhouding heeft ontwikkeld. Ofschoon het voorjaar reeds tamelijk ver gevorderd ls, schijnt dit op vermeerdering van werkzaamheden niet den minsten invloed uit te oefenen. Het getal werkloozen blijft constant en nu het aardappelen- poten is afgeloopen, valt zelfs wederom vermeerde ring van het werklooz'encijfer te constateeren. Laten we hopen, dat uitbetaling van den tweeden termijn der tuinderscredieten, wat naar verluidt, thans spoe dig zal geschieden, eenige wending ten gunste ook in het werkloozenprobleem zal brengen. Naar wij vernemen is door B en W. goedkeuring verleend, tot het houden eener verloting, ten bate van de muziekvereeniging „Tavenu". Ook de mede werking onzer burgerij zal worden ingeroopon. door het beschikbaar stellen van prijzen. Aller hoop is ge vestigd. om hierdoor onze buitengewoon gunstig be kend staande vereeniging finantieel te steunen, ren, ongeveer overeenkomend met die welke In andere jaren een dergelyke bestemming vindt. Daartoe zullen de coöperatieve eierverkoopinstelllngen in staat zijn, indien zy daarby van Rykswege door een garantie worden gesteund. Een zoodanige maatregel zal feiteiyk neerkomen op een opheffing van credietmoeiiykheden, waardoor an. dera het kwantum in dit seizoen te koelen eieren hoogstwaarschijnlijk abnormaal klein zou biyven. Tot dit oogmerk wordt voorgesteld een regeling, al» Is aanbevolen door de Landbouw-Crisis-commissie. In totaal zyn in 1931 door verkoopinstellingen, aangeslo. ten by de Federatie- van vereenigingen van Bedrijf», pluimveehouders, uitgevoerd 508.232.000 eieren. Vol. gens het uit te voeren plan zullen maximaal worden opgeslagen 20 pet. van dit aantal of 101.246.460 eieren van een gemiddeld gewicht van 5861 K.G. per 1000 stuks. De rijksgarantie. De Ryksgarantie bedraagt ten hoogste f 3 45 per 100 opgeslagen eieren van de genoemde gewlchtskla» se, In welk bedrag is begrepen f 2.85 als voorschotprjji en f 0.60 vcor onkosten (koelloon, rente, vracht, v* het koelhuis naar de grens, algemeene onkosten). Uit te keeren voorscbotpr^ De als voorschotprijzen uit te keeren bedragen zijn aldus berekend, dat de Kippenhouder een bedrag van netto f 2.40 a f 2.45 per 10Ó stuks eieren ontvangt. Het verschil tusschen laatstgenoemde bedragen en den to talen voorscbotprijs strekt tot vergoeding van de koa ten van het verrakker., de emballage, het vervoer en de algemeene onkosten. De rijksgarantie, Aanvaarding van dit plan zal voor het Rijk mede brengen, dat het op zich neemt een garantie tot een bedrag van ten hoogste f 3.43.000. Al hetgeen de opge slagen eieren in het najaar en den winter opbrengen, komt in mindering van dit bedrag. Zal deze opbrengst per 100 stuka gemiddeld bruto f 3.45 bedragen, hetgeen geenszins onder.kbcar is, don zou in het geheel niets ten laste van 's F.yks kas komen. Deze regeling bevat de waarborgen, dat de voorde©- len van den verhoogden prys der eieren geheel aan de kippenhouders ten goede komen, terwyi de betrokken coöperaties aansprakelijk biyven voor een goede uit voering. De steun, welke door dit plan aan de eierprijzen wordt gegeven, zal niet ln den weg staan aan een be langrijke Inkrimping van de klppenhouderlj, aangezien de steun eerst effectief wordt, wanneer de eierprijs 1» gedaald beneden het, niveau van den kostprijs. Onge- rekend arbeldslccnen, pacht en rente moet als kost prijs van kippeneieren 2.95 cent per stuk worden aan genomen. Brand! Dinsdagavond omstreeks 10 uur. toen het moeren- deel der omwonenden reeds ter ruste gegaan was, of althans op het punt stond ter ruste te gaan, werd plotseling brand gealarmeerd. De brand bleek te zijn in het midden van hot dorp in het dicht aaneengebouwd gedeelte bij den horlo gemaker J. Krab, doch ter plaatse bleek dat het niet de woning was. doch een houten werkplaats, waarin .vrab zijn vak van horlogemaker en goudsmid uit-l oefent. Aan deze boet grensde een kippenhok van den heer D. A. de Bruijn. eveneens van hout. dat me] de een prooi der vlammen is geworden. De kippen heeft men kunnen redden. Aanvankelijk liot het zich ernstig aanzien, wantl het brandde verschrikkelijk en door de hitte werdenl de naburige perceelen in gevaar gebracht, doch du inmiddels opgetreden brandweer heeft den brand tol] genoemde werkplaats on boet weten te beperken. Del ze zijn dan ook geheel verbrand. De oorzaak van den brand was tot nog toe onbel kend. Politie. Gevonden: een rywielhandbeschermer; een heeronportemonnale met geld. Inlichtingen by den Gemeenteveldwachter. Nogmaals een poging tot stopzetting De heer E. den Herder te Hardenwijk heeft zich nogmaals met eon adres tot de Eerste Kamer gewend. Hij zegt daarin: „De bewijzen heb ik geleverd, dat de afsluiting van de Zuiderzee een drama wordt voor ons land. Gij stjt er niet langer klaar mee om de verantwoordelijkheid van u af te schuiven op de ingenieurs van de Zui derzeewerken. Als gij de N. Rotterd. van 13 on 14 Januari 1981 raadpleegt en informeert hij do sluiemesetors te IJmuiden en Kornworderzand dan zult u hooren dat, 4 Dec. 1031 en 7 en 8 April 1032 de vloed op de Waddonzee ver boven den stand van do Noordzee was. Dan hebt u do bewijzen in handen, dat de be rekeningen van do oommissle-Lorentz foutief zijn, u behoeft mij dan niet te gclooven. maar gij zult u zelf overtuigen. Als goed Nederlander, in het waarachtig belang van Nederland eisch ik van u, dat gij de» zaak onderzoekt en de afsluiting van do Zuiderzw zoolang stop zet." Bestuurder springt brandend in de sloot Vermoedelijk tengevolgo van het warmloopen van den motor, geraakte Dinsdagmiddag op don Hoofd" dorporweg in den Haarlommermeerpolder een lus® auto in brand. De inzittende heer sprong uit den wa; gen, doch zijn kloeron hadden reeds vlam gevat Hij had echter de tegenwoordigheid van geest in een na bijgelegen sloot te springen, waardoor het vuur werd gedoofd. Hij bekwam echter ernstige brandwonden i aan het onderlichaam on werd door eon passeerende auto naar een ziekenhuis vervoerd. De brandende auto werd door toegesnelde personen spoedig fïe* bluscht, en later op sleeptouw naar Amsterdam ver voerd. Uitgesloten van de RijkswerkverschaffinB- De Minister van Binnenlandscho Zaken en La*?": bouw heeft bepaald, dat bij de wérk verschaffing n>^ worden toegelaten werkloozen. die na 30 April a;s. in het huwelijk treden, terwijl zij op het werkloos waren. Dezo porsonen kunnen slechts ge* plaatst worden wanneer ze nu hun huwelijk ten min ste drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt-

Schager Courant | 1932 | | pagina 2