1 Uit onze omgeving. Taub»- deelt du al in hs; romp et- gekeerd. ede beft n decbi en. g;^ nuiten» van 7 en i het oces gOóll ■kt 1 en si| igen k de pel. op mtt ).E.S. itjehars l at tos iet stn KOM v. Hee haininic het spel te verplaatsen en worden er eenige gevaarlijke aanvallen op het C.S.V. doel ondernomen. Deze leveren echter wegens het zeer goede spel der C.S.V. achterhoede mei den rechtsback en keeper aan het hoofd, niet op. R.C.Z. leidt. Ongeveer een kwartier voor rust komt R.C.Z. over donderend opzetten. De Rating rechtsbinnen geeft keurig af aan z'n middenvoor, die zich niet bedenkt en R.C.Z. de leiding bezorgd, 1—0. Mot onverander- den stand breekt de rust aan. Na de rast. >ia de rust is het R.C.Z. dat het meest aanvallend je mede doordat de C.S.V. halflinie een verdedigende houding aannam. Het duurt toch nog ruim 20 minu ten alvorens de C.S.V keeper ten tweede male moet jmebten voor een hard schot van den Racing- rechtillinnen. 2—0. Ci.V. trapt af. do Racing spil brengt goed op en vardal men het goed weet is het 3—0. Hierna speelt C.S.V. een verloren wedstrijd. Ze doen nog eenige wanhopige pogingen althans de eer ie redden, wat hun echter niet gelukt. Ongeveer 8 minuten voor het einde weet R.C.Z. nogmaals te doel- «untcn, waarmede het einde kwam. Scheidsrechter Jac. Boon had oen gemakkelijke laak, daar de wedstrijd een zeer vriendschappelijk karakter droeg. „S c h a g e n"-n i e u w s. Schagen aHollandia b 5—0. Onder leiding van scheidsrechter v. d. Kooij uit Berk hout trapt Holl. af. Eenige minuten gaat den strijd op het middenveld. Dan valt Schagen a goed aan, Schoorl plaatst uitstekend naar Die Ruig, die een pri ma voorzetje geeft, middenvoor Steen stopt, geeft meteen door naar Oosterbaan. die in buitenspelpositie staande, scoort. 10. Scheidsrechter v. d. Kooij heeft het niet gezien on kent goal toe. Hollandia neemt middenuit. maar Sohagen neemt den bal meteen over en bezoekt het Hollanaiaheiligdom eenige malen, doch voorloopig zonder succes. Een vrijen schop wordt door Maarten Slikker naast geschoten. Even later na een vergeefsche Hollandiapoging om Bijpost te passeeren. valt Schagen goed aan. Veenstra passeert handig eenige Hollandia- spelertjes en zet voor. Twee, drie Hollandiaspelers mis sen en Schoorl voltrekt het vonnis uiterst kalm. 20. Nu ls het Hollandia wat eenige malen goed aanvalt, doch het backstel PeetoomTump geeft niet thuis en retourneeren alles. Het spelverdeelen van Jan Steen was dezen middag uitstekend, tal van keeren gaf hij zoowel naar den rechts als linksbuiten af. Bij een algemeene Schagenaanval schiet Oosterbaan uit een mooie voorzet van Veenstra het naast. Even later is het weer Veen stra die prachtig hoog voorzet, welke Steen benut met een kopbal. 30. Het gevaar drijgt voor de Hollandianen geregeld van de rechterwenk. Ook nu weer, maar net op het kritieke moment weet een Hollandiaspelers den bal corner te trappen. Deze keurig genomen door Veen stra wordt op sublieme wijze door de Hollandiakeeper gestopt en weggewerkt. Zulk soort keeper dat belooft wat voor de toekomst. Gedurende den geheelen tijd voor de rust is Schagen a in de meerderheid geweest. Tal \-an schoten worden naast geschoten. Even voor de rust werkt Schoorl zich door de verdediging heen en knalt van vlakbij tegen den uitloopenden Hollandiakee per aan. Hollandia brengt het nog eenmaal tot de andere helft, maar verder dan Peetoom brengen ze het niet. Met een 30 voorsprong wordt gedraaid. Na de rust ]s Schagen a direct weer in het offensief en smaakt het genoegen door middel van Oosterbaan in de eerste minuten weer te scooren. 40. Drie minuten na rust neemt Veenstra een pracht van een corner, welke jam merlijk door Ruig wordt naastgeschoten. Peetoom ver tolkte na de. rust een prima partijtje backspel. Weer is Ihet.dQ rechterwenk van Schagen, die.de Hollandiabacks vóen vol werk geeft. Oosterbaan schiet even later tchtig in, doch dit doelpunt wordt zeer terecht we- buitenspel geannuleerd. 10 Minuten na de rust is weer Veentra, die mooi voorzet en Steen geeft den landiakeeper geen kans. 50. THollandia brengt het af en toe tot het Halve veld. 4och verder vinden ze het veld versperd door Peetoom en Tump. die niet van plan zijn om er een roodwitte tegenpartij er door te laten glippen. Aan den anderen kant wordt een corner door een Hollandiaback keurig het veld, ingewerkt. De bal wordt goed opgevangen en opgebracht door Slikker, welke aan Steen doorgeeft, deze schiet echter hoog over. Nog eenige wederzijdsche aan vallen en het ia einde. wedst# ndaffl is in i geloop* Het iwalitei* was, md; er in hun elveilo®! elt R# is. O' ■t Racin? de voo' scho P ivertfi'; Ka-- Promotiewedstrijden. SXEEK GEPROMOVEERD. Om één plaats in de le klasse. AFDEELING HL Qulck (Nijmegen) is definitief voor promotie uitgescha keld door van Ensoh. Boys met 32 te verliezen. Merk waardig hoe in deze afdeeling de strijd precies zoo ver loopt als in afdeeling I het geval was. Ensch. Boys ver- Vult daar de rol van Haarlem, ZAC van H.V.V. Qulck van E.D.O. De zaak Is hier dus zoo dat Z.A.C. het door haar res- I teerende wedstrijden tot een beslissingswedstrijd kan brengen met de Boys. Zoover zal het o.l. wel niet ko men en binnenkort zal Enschede het herkrijgen van een tweede eerste klasser kunnen bejubelen. Ensch. Boys 3 2 1 0 8—6 5 Quick 3 1 0 2 67 2 Z-A.C. 2 0 11 5-6 1 AFDEELING IV. De Valk dat zich tot nu toe zoo prachtig weerde, ver loor Zondag thuis van Middelburg, 30, waar het nota- bene uit ruim van had gewonnen. Doordat Helmond zich door Juliana liet verrassen (32) houden de eerste Wassers nog de beste kans. Een overwinning had hen reeds veilig gesteld. Nu moet de laatste match tegen Helmond thuis de beslissing brengen. De stand is: Je Valk 5 3 11 10—6 7 1 Jwdelburg 5 3 0 2 13—12 6 L «taond 5 2 12 11—9 5 ^wa 5 1 0 4 4—12 2 AFDEELING V. heeft het eerste klasseschap behaald en op wijze. Van Delden en zijn mannen wonnen hun 3«£stfn wedstrijd tegen Noordster thuis met 30 en de competitie met 7 punten. Nadat men reeds dikwijls een goede gooi naar het eerste klasseschap ent gedaan o.a. in 1928, toen men het tot een beslis- «ngBwedstiijd met W.V.V. bracht, is dus eindelijk het ind ^ereiKt< We verwachten een succesvoller optreden de hoogste klasse van de Sneekers dan dat van F.V.C. eindstand is: 4 3 10 13—5 7 S?J?8ter 4 112 4—8 3 ,V'C' 4 0 2 2 5—9 2 W fn<*voor* deed wat wij verwacht hadden en sloeg a ergraafsmcer, dat dus geen enkel punt behaalde. De wedRtriJS ncgal °P 1 kantje af, 10. Een beslissings- liik w tusschen Zandvoort en Alphen is nu noodzake- A] e vreezen voor Zandvoort. De stand is: ZaïdCn 4 3 0 1 17—6 6 W«, 4 3 0 1 *-8 6 rgraafsmeer 4 0 0 4 6—17 0 v K.N.V.B.-BEKER. gesnokt. ^•^■V-B.-beker zijn de volgende wedstrijden Weert ^°uda~West Frisia, waarin de Enkhuizers ook M met 1~3' Eindhoven en K.F.C. gingen Ense^a1" de vol§ende ronde door resp. Wageningen en coeae te slaan met 1—5 en 4—1. Om één plaats in de 3e klasse. 2—2 1—3 ANNA PALOYVNA. B.K.C. 1 won Zondagmiddag met 32 van D.E.S. voor de Schager Beker. Deze zege was maar zoo zoo, alhoe wel B.K.C. met 30 voorgestaan heeft Zie uitvoeriger verslag in de Schager-Bekerrubriek. Met de Pinksterdagen krijgen we mooie wedstrijden. Zie advertentie W.F.C. is de laatste weken lang niet mis. Zoo speel den de blauwzwarte Wormerveerders Zondag 1 dezer met 22 tegen V.S.V. gelijk. CALLANTSOOG. Zondag j.1. trok het veteranenelftal van Callantsoog naar Lutjewinkel, om aldaar een wedstrijd te spelen tegen de veteranen. Callantsoog wist het niet tot een overwinning te brengen. Lutjewinkel won met 41. C. ontving voor dezen wedstrijd een herinneringsmedaille. Mooi was de wedstrijd niet. Het kleine veld liet dit niet loe. Lutjewinkel mag er dit jaar zeker wel eens naar streven een grooter sportterrein to krijgen. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding ge speeld. De scheidsrechter leidde goed. VEENHUIZEN. V.C.L. I trok Zondag j.1. naar Obdam, om daar een nederlaagwedstrijd tegen O.K.B. I te spelen. O.K.B. I was volledig. V.C.L. I had 4 invallers. Inplaats ech ter, dat V.C.L. I Obdam een nederlaag toebracht, werd zij zelf met 51 geslagen. Laten we hier aan toevoe gen, dat de scheidsrechter zeer onvoldoende leidde. Het eerste doelpunt werd door O.K.B. I met den hand in 't doel geslagen, terwijl 't 2e een off-side goal was. Daar deze maar gewoon medegeteld werden, was eigenlijk de stand 31. De V.C.L.-adspiranten brachten het er tegen de O. K.B.-adspiranten nog droeviger af. Zij verloren met 9—1. AARTSWOUD. Het tweede eltal ging voor de competitie naar An- dijk 3 en kwam met een nederlaag thuis van 9—5 voor Andijk, welke hierdoor in deze klasse kampioen werd. N OO RDSCHATtW OUDE. Voorwaarts 1S.D.E. 1 Voorwaarts Jun. B.D.E.M. Jun. E OUDKARSPEL. D.T.S. 1—Bergen 1 4—1 JULIA XADORP. Zondag j.1. moest J.V.C. 1 naar Helder 4 om deel te nemen aan de nederlaagwedstrijden van die club. Voor de rust wist J.V.C. 1 een 2O-voorsprong te krij gen. Na de rust een schot van Helder op het doel. De bal springt terug van de lat voor het doel. De scheids rechter fluit echter voor goal. Een der J.V.C.-spelers protesteert bij den scheidsrechter, maar wordt het veld uitgezonden. De captain van J.V.C. maakt den scheidsechter ook attent op zijn vergissing, maar moet ook het kleedlokaal opzoeken. Daarop ging het heele elftal maar het veld uit. Op het Helder-terrein ge beuren bij de nederlaagwedstrijden onverkwikkelijke dingen, die de sport geen eer aandoen. De J.V.C.-adspiranten speelden tegen Atlas-adsp. en moesten hierin hun meerdere erkennen. Met een 30 overwinning gingen de Atlas-adsp. weer naar huls. 's Middags 2 uur ontving J.V.C. 2 bezoek van Atlas 2. Dit werd een levendigen wedstrijd, waarbij aan bei de kanten flink aangepakt werd. Atlas had het eerst succes, als de keeper van J.V.C. een schuiver, die voor het doel opspringt, over zijn handen laat gaan. J.V.C. maakt echter spoedig gelijk en weet zelfs de lei ding te nemen, maar Atlas maakt voor de rust weer gelijk. De stand is dan 22. Vlak na de rust lost de linksbuiten van J.V.C. een prachtschot, dat in het doel verdwijnt. Even voor het einde weet J.V.C. nog maals te doelpunten en zoodoende wist J.V.C. 2 een 42-overwinning te behalen. PETTEN. PETTEN I—C.S.V. I. Om half drie stelden de stoere Castricummers zich volledig op tegen een eveneens volledig P.-elftal. Onmiddellijk ontwikkelde zich een vlug. aantrekke lijk spel, waarbij onze Zuiderburen deden zien, dat ze wat presteeren konden. De eerste aanvallen waren voor P., uit één daarvan wist de linksbinnen na een through-pass te scoren. De gelijkmaker lag echter spoedig in 't P.-heiligdom, na korten tijd gevolgd door een tweede doelpunt. Door resoluter optreden ware dit te voorkomen geweest. Na de rust was C. weer het eerst aan bod. Na keurig samenspel, waarbij vooral de vleugelspelers zich onderscheidden, ontstond het derde doelpunt (13). Met een goed schot verkleinde P.'s midvoOr den achterstand en uit een corner scoorde P. tenslotte den gelijkmaker, wat wel niemand verwacht te. daar de gasten over 't algemeen sterker waren. In 't bijzonder de C.-spil speelde een voortreffelijke partij Welverdiend nam C. eindelijk de leiding. Met 43 kwam het einde van den door den heer C. Vriesman behoorlijk geleiden wedstrijd. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur. Mag ik nogmaals eenige plaatsruimte in uw veelge lezen blad. Bii voorbaat mijn dank. In het verslag van den Raad van Anna Paulowna bii de bespreking over het adres inzake het Electrabedrijf zegt de voorzitter vele brieven en telefoontjes te hebben ontvangen dat de menschen misleid waren. Mijnheer de voorzitter de brieven en telefoontjes zul len wellicht ook net als de handteekeningen in de kerk. door tusschenkomst van den pastoor verzonden zün. want van misleiden «door ons kan geen sprake zijn en wordt alleen gezegd om de handelingen van den pas toor goed te praten. Als Van den Berg niet wist dat de burgemeester het bedrijf persé aan de gemeente houden wil. hoe kan hü dan den pastoor inlichten dat er an ders ruzie in de gemeente zal komen? Of hebben die menschen mii verkeerd ingelicht en is 't leugen dat de pastoor dat gevraagd heeft en dat Braam en Van Kam pen achter in dc kerk stonden bii een tafeltje ieder met een potlood, dc menschen uit te noodigen en dat. toen de h'eele kerk leeggeloopen was, er maar 4 handteeke ningen waren. Als de menschen zoo graag van de lijst afwilden, zouden er dan niet meer geteekend hebben, en als de heeren er geen ander doel mee hadden, wat moest Braam dan met z'n tegenlijst bij de protestanten? Als er van misleiden sprake is. dan heeft Braam in de wo ningbouw een staaltje van zijn kunst vertoond, door een vrouw, die druk aan de schoonmaak was. wijs te maken dat de vorige lijst verkeerd gesteld was. dus dat zo gerust teekenen kon, wat de vrouw in de drukte dan ook maar deed zonder te lezen. Maar later huilde zij van ergernis. Dat. mijnheer de voorzitter, is misleiden, en wat mijn gesprek bij Hooimeijer aangaat, dat kan Wiegman ge tuigen, dat de lijst knap gelezen kon worden. Hooimeüer had geen zin om te teekenen uit een heel Christelijk oogpunt, namelijk dat hij zelf geen klagen had en dat degeen die wel klagen had. ziohzelf maar redden moest. En wat ik verder gezegd heb is dit: voor jou en Van Egmond zal het heusch niet slechter worden. Want mijnheer de voorzitter, daarbij gingen mijn ge dachten terug naar een raadsvergadering in Augustus 1930, -waar Wiegman een verhooging van salaris aange vraagd had van 10 gld. per jaar, dat werd geweigerd, terwijl in diezelfde vergadering Jonker zijn salaris flink verhoogd werd. Of ik gezegd heb: Jonker willen ze niet hebben! dat is best mogelijk: ik heb tot voor kort terug nooit anders gehoord als dat de vorige onderhandelingen zijn enkel af gesprongen op Jonker en omdat Jonker een vriend is van den burgemeester, moet hij dat baantje houden. En er zijn nog heel wat menschen die nooit beter weten. Later heb ik gehoord, en dat scheen nog wel van een raadslid te komen: 't is afgesprongen op gemenigheid van het P.E.N. Nu sinds een paar dagen weet ik de juiste toedracht en ik meen er goed aan te doen de lezers daarover jn te lichten. Een jaar of wat terug, circa op 't einde van de onder handelingen toen B. en W. met directeur en adviseur van het P.E.N. nogmaals bijeen waren, werd door B. en W. naar voren gebracht, dat ze als adviseur-taxateur benoemd hadden Dr. Verhoex; zij wilden dat het P.E.N. de kosten daarvan bij overname zou betalen, wat na over en weer praten werd besloten, met als hoogste prijs voor Dr. Verhoex 800 gulden. Toen later bleek dat voor Dr. Verhoex 1600 gld. ge vraagd werd, is hier door het P.E.N. niet op inge gaan. Of dat nu later de gemeenigheid van het P.E.N. genoemd is, weet ik niet, maar daar is 't op afge sprongen en de verbruikers waren de menschen die de I 1600 konden betalen en verder met de dure vast rechten bleven zitten. Dan zegt de Voorzitter: 't adres was gericht tegen Jonker. Mijnheer de Voorzitter, ik begrijp niet, dat U zooiets durft zeggen, U hioet wel zeker geweest zijn, dat er geen tegenspraak van de Raadsleden komen zou, want Jonker wordt noch in 't verzoek, noch in 't bijgaand schrijven genoemd. Wel wordt er gezegd, dat de groote onbillijke verdeeldheid langs den weg heel groot is. Is het toch soms waar, dat 't enkel om den persoon van Jonker gaat, dat de gemeente dit bedrijf houden wil? Dan zegt de Voorzitter: bij Bakker wordt weinig stroom gebruikt en die kunnen toch niet op kosten van anderen gebruiken. Dit is ook heel onjuist, als ik boven 60 ct. per K.W.U. betaal en een ander 12 ct., dan zal die ander eerder op kosten van mij gebruiken. En enkel op dit eene punt kunnen de verbruikers al zien, hoe goed 't zou zijn als 't overgedragen werd aan het P.E.N. Daar worden de kleine verbruikers geen ver wijten gemaakt, maar ze krijgen passend vastrecht te betalen van 50 a 60 ct. per maand. De groote gebrui kers zijn 't meeste gebaat bij de 5 ct. verschil per K. W.U. Daarom was 't de plicht geweest van de Raads leden om in 't algemeen belang, voor overdracht op de bres te staan. Als de heeren toetreden als lid van den Raad, leggen ze daar toch den eed voor af dat ze altijd in 't algemeen belang zullen handelen; en is hier niet 't verlangen van de ingezetenen met behulp van de Priestermacht den kop ingedrukt? Waarom brengt Keuris niet naar voren, dat alleen op 't ver schil van 5 ct. per K.W.U. de gebruikers 10.000 gld. per jaar in hun zak houden? Dan hebben er menschen den lijst geteekend, die 12.1 betalen. Juist, mijnheer de Voorzitter, ook al viaren die menschen overtuigd, dat 't voor hen zelf duurder kon worden, wilden die men schen ons toch helpen, deze onbillijkheid uit den weg te ruimen, dat zijn juist de menschen waar we. om een nieuwe en betere maatschappij te krijgen, zoo'n behoefte aan hebben: zoo zijn er helaas veel te kort. U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend, B. BAKKERVAN ROZELAAR. Breezand, Mei 1932. DEN HELDER Wie verontreinigt het Heldersche en Texelsche strand? Over deze kwestie is reeds dagen gepraat, halve cou ranten zijn er vol over geschreven, burgers deed het tallooze „ingezonden stukken" uit de pen vloeien, en autoriteiten bezorgden het een nachtmerrie. Want nog«manr steeds is de „inrichting" niet gevonden, die zich schuldig maakt aan deze strand-vervuiling. Wandelt men nu, aanvankelijk bij eb, langs 't Hel dersche strand, dan valt direct, op het groote aantal leege flesschen, sinaasappelenschillen, halfvergane vruchten, stukken oud-roest, poets-goed-fleschjes en dergelijke voorwerpen, die zich volgens de regelen in den vuilnisbak behooren te bevinden. Hoe komen die daar. È'ëri groot gedeelte der Jutters zegt pertinent: het is afkomstig van de Hygiëa, het schip, dat tweemaal per dag het Heldersche vuil buiten het Marsdiep in zee stort. Hierover zijn indertijd eindelooze klachten ingediend, maar steeds beweerde de H. Gemeenterei niging, dat het in geen geval afkomstig kon zijn van de Hygiëa. Zij staafde haar beweringen met bewijzen, legde bijv. den nadruk op de stroomingen, die bij de vuilstorting altijd kust-afwaarts zijn, enfin, 't was on mogelijk dat zij de schuldige was. Maar intusschen bleef hot strand behept met het vuil en ook Texel begint thans een „kreet uit de woestijn" te slaken. Want, ook hier moet de vuil-aan- drijving af en toe geweldig zijn. Of die nu zoo erg is? Inderdand, dat is heel erg! En Den Helder en Texel hebben te zorgen dat hun steeds beter wordende naam van badplaats niet achteruit gaat. En dit is, bovengenoemde kwestie in oogenschouw genomen, niet denkbeeldig. Let eens op badplaatsen als Zand voort en Scheveningen: hoeveel werk wordt daar niet besteed aan 't reinigen van 't strand! Nu duikt er den laatste.n tijd weer een andere le zing op van het geval. De oorlogsschepen zouden zich hieraan schuldig maken. Als deze op zee zijn, vertelde ons iemand, worden heele bakken met afval en an deren rommel in zee gestort. Er wordt natuurlijk in het geheel niet gelet op stroomingen, zoodat volgens dezen zegsman de geheele kwestie hiermee opgelost was. In ieder geval moet het vuil ergens vandaan komen en het is hoog tijd dat de diverse gemeentebesturen zich nu eens energiek van een en ander op de hoogte stellen. Men moet. niet vergeten dat voor beide ge meenten het bad-seizoen een zeer voorname post in hun begrooting vormt, die door dergelijke factoren wel eens een terugslag kon ontvangen. En dit dient ten allen tijde voorkomen te worden. Wat geen heksenwerk is! Ontslag bij het Rijk. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zullen binnen enkele dagen op het vliegkamp „De Kooij" 15 burger-vliegtuigmakers ontslagen worden. Tevens gaat hier het gerucht dat op de Marine-werf 300 wachtgelders en arbeids-contractanten ontslagen zullen worden. Voor de waarheid van dit laatste gerucht staan wij niet in. Ongeluk op de Marine-werf. Vrijdagmiddag klom in de stoomwerkplaats op de werf de heer Lafeber tegen een ladder. Door een of andere reden verloor hij zijn evenwicht en stortte naar beneden. Het bleek dat zijn been gebroken was en oogenblik- kelijke opname in het Marine-hospitaal noodzakelijk was. W 1 N K E l Meifeest van de S.D.A.P. afd. Winkel en N. Niedorp en den Winkeler Bestuur- dersbond. Op Zaterdag 7 Mei werd dezen feestavond gehou den in de zaal van den heer Laan en was goed be zocht. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer Van Wijk de bijeenkomst met een woord van welkom, waarna door de aanwezigen staande de „Interna tionale" werd gezongen. Hierna verkreeg het woord de heer P. Hiemstra. voorzitter van den Landarbeiders Bond en lid der Tweed Kamer, die in een rede, die ruim een uur duurde, de beteekenis van de 1 Meiviering uiteen zette en alle aanwezigen opwekte de beweging sterk te maken. Een hartelijk applaus was zijn deel en daarna kwam de S.D.A.P. vrouwcnclub met een tooneelstuk- ie voor het voetlicht „De gefopte tante", wat veel succes had. Hierna werd pauze gehouden en nadat deze was af- geloopen, kregen we gelegenheid om kennis te ma ken met de arbeiders-zangvereeniging „Pieter Jel- les" en. in aanmerking genomen dat deze vereeni- ging nog slechts 3 maanden bestaat, mogen we zeg gen, dat er mooi gezongen is en de vereeniging een bekwamen directeur schijnt te hebben. De zang werd gevolgd door het optreden van den heer P. Blaauboer, die de aanwezigen vergastte op eenige liedjes, die zeer in den smaak vielen en waar van vooral het lied „Zij die het gelag betalen" uit bundig succes oogstte. Nadat „Pieter Jolles" zich nog eens had doen hoo- ren, de vrouwenclub nog een tooneelstukje ten beste had gegeven, werd de avond besloten met een ver loting en een geanimeerd bal. NIEUWE NIEDORP Algemeene jaarvergadering van de Coop. Boeren leenbank te Nieuwe Niedorp. op Zaterdag 7 Mei j.1., ten lokale van den heer H. J. Kossen. Voorzitter, de heer J. Keuken, begint met op te mer ken, dat op den dag dezer jaarvergadering er 345 leden bij de instelling zijn ingeschreven, waarvan op dit oogenblik een 100-tal ter vergadering aanwezig zijn. Allen worden welkom geheeten, in het bijzonder den volledigen Raad van Toezicht. ïn dit verband wordt gewezen op de onvolledigheid van het Bestuur, door het bedanken als lid van dat college, van den heer Jb. Kooij Kzn., om redenen van ongesteldheid, een, naar meening van den voorzitter, verlies voor de leenbank, gezien diens groote ijver en belangstelling voor de zaak en in het bijzonder zijn plaatselijke be kendheid met gemeente en gemeentenaren tot in de finesses. Gezien de benarde tijdsomstandigheden, zoo wordt voorts gezegd, is deze bijeenkomst wel zeer belangrijk te noemen, wijl is inte denken, dat menig boer, bouwer of tuinder zich als van zelf de vraag voorlegt: ..hoe staat onze spaar- en voorschotbank, onze Boerenleen bank, thans financieel tegenover deze bange tijden?" Als antwoord op deze vraag wordt aan de vergadering voorgelezen een beschouwing van de Redactie der Raiffeissenbode, voorkomende in het. Februarinummer van dit jaar, uit welke beschouwing duidelijk blijkt, dat het boerenleenbankwezen in het algemeen hier te lande, ondanks de malaise, nog kerngezond kan hee- ten, en het vertrouwen nog voor 100 procent verdient Nog wordt even stilgestaan bij den financieelen stand van zaken der eigen instelling in het bijzonder; als becijferd weergegeven op de rekening en balans, afgedrukt aan de keerzijde der convocatie, uit welke becijfering blijkt, dat men ook in eigen kring nog vol komen gerust kan zijn. Voorzitter verklaart thans de vergadering voor ge opend, stelt lezing der notulen aan de orde, waarop goedkeuring zonder op- of aanmerking volgt. Aan punt 2 der agenda, verslag der Commissie tot het nazien der Rekening en Balans, bij monde van den heer C. Brouwer, worden enkele woorden van accoord- bevinding en waardeering gewijd. Enkele steekproe ven, aldus de heer Brouwer, werden genomen en ver zonden: geen berichten van afwijking of verschil kwamen daarop in; de heer Brouwer adviseert tot goedkeuring van Rekening en Balans, zooals deze zijn voorgelegd. Voor het aftredende lid der Commissie, den heer A. Vethman, wordt de heer IJ. Meijer verzocht, zitting te nemen, wat deze. onder dank van den voorzitter, aan vaardt. Volgt stemming voor twee leden van het bestuur, we gens bedanken van de heeren Jb. Kooij Kz. en P. de Boer. welke laatste mede door rijn administratieve ken nis. en bijzondere bekendheid met de plaats en plaatse lijke toestanden gedurende de jaren van zijn bestuurs- schap een krachtigen steun voor de Instelling is geweest Waar aldus twee verdienstelijke bestuurderen aan de leenbank ontvallen, wijst voorzitter op het gewichtige dezer stemming, en hoopt hij, dat de vergadering er in. moge slagen een tweetal waardige personen voor de af tredenden inplaats te mogen aanwijzen. Na een viertal stemingen worden alsdan met resp. 67 en 63 stemmen tot bestuurders aangewezen_.de _heeren C. Goet en S. G. Wit; die niet ter vergadering aanwezig, daarvan schriftelijk mededeeling zal worden gedaan. De heer P. Blokker Jbz.. aftredend en herkiesbaar lid van den Raad van Toezicht wordt, wijl niemand der aanwezigen, daarvoor stemming verlangt, bij acclamatie herbenoemd, en verklaart de heer Blokker onder dank aan de vergadering voor het hem geschonken vertrou wen. de herbenoeming gaarne te aanvaarden. Ingevolge art. 4 der statuten wordt alsnu voorlezing gedaan van een 14-tal leden, die wegens overlijden, ver trek naar elders of anderszins ophouden lid te zijn. De vergadering verklaart met de afschrijving dezer leden accoord te gaan. Bij het laatste punt der agenda geschiedt mededee ling en voorlezing der vorming van het kapitaal voor bijzondere doeleinden, als voorgesteld en aangenomen op de laatstgehouden algemeene vergadering te Utrecht. Doel van dit stiehtingskapitaal is eventueele tegemoetko ming van bij „Utrecht" aangesloten leenbanken. die door crisistijden al te veel schade mochten lijden. De vraag, thans aan de vergadering voorgelegd, of zij, overwogen de sombere tijden, nochthans verlangt, zij het dan op bescheiden voet, een feestvergadering te wij den aan het 25-jarig bestaan der leenbank, in den loop van het jaar te bereiken, wordt bij hoofdelijke stemming met 72 stemmen voor en 31 tegen bevestigend beant woord. Enkele opmerkingen, respectievelijk door de heeren D. Wit Cz., D. Olie Az. en G. van Essen bij de rond vraag uitgebracht, worden kortelings door den Voorzit ter beantwoord. Met een opwekking in het bijzonder aan de leden, om ook hunnerzijds alle krachten bij te zetten tot steun en bloei der leenbank, die reeds lang bewees, een der nuttigste instellingen in de gemeente te zijn, wordt de vergadering gesloten. BARS1NGERH0RN KOLHORN. Zondagavond gaf het kinderkoor van de zangvereen. ..Kolhorn" alhier een openbare uitvoering in de zaal van den heer S. Kuiper. Ofschoon niet geheel vol, was de zaal toch goed bezet. Opgevoerd werd de operette: „Een dag Khalif". Deze operette die in Bagdad speelt, Iaat ons zien hoe een arm jongetje Hassan. een dag aan het hof voor Khalif speelt en zich daar zoo thuis gevoelt, dat wanneer hij weer in zijn oude omgeving terug is, hij niet kan geloo- ven, dat zijn waardigheid maar voor een dag was. Ten slotte loopt alles goed af als de echte Khalif ten too- neele verschijnt en hem en zijn ouders rijkelijk beloont Het geheel werd door de jeugdige tooneelspelers en -speelsters, zeer goed weergegeven en vooral Anni van der Welle in de rol van Hassan kon ons bekoren. Ook de tooneelaankleeding en de costumes waren goed ver zorgd en gaven het geheel een Oostersch aanzien. Het was dan ook zeer jammer, dat een klein incidentje in het 2e bedrlif de zaak even in de war dreigde te hel pen, maar alles liep toch nog goed van stapel. De directeur, de heer Zaal. kan dan ook zeer zeker met genoegen op dezen avond terugzien. Bij het einde van de opvoering sprak de heer A. v. d. Welle, de voorzitter van de zangvereeniging nog een enkel woord. Hij zei zoo ongeveer het volgende: „Geachte dames en heeren. mijn hartelijken dank voor uw aandachtig gehoor en het applaus, ons kinderkoor gegeven. Ook u, mijnheer Zaal, onzen hartelijken dank, u hebt u met uw echtgenoote veel moeite en opoffe ring getroost om deze operette voor elkaar te krijgen en ik feliciteer u dan ook wel met het succes, dat u met het kinderkoor heeft verworven. U heeft er van ge maakt. wat er van te maken was. Het is jammer dat het koor wat klein is. Ik hoop dan ook dat er na deze opvoering weer meer kinderen bij zullen komen. Ik wek daarom alle ouders op om hun kinderen bij den heer Zaal op te geven. Ook nog een woord van dank aan onze zustervereen. te Barsingerhorn voor het bereidwillig afstaan van hun decors, die zoo uitstekend door den heer D. v. d. Oord gemaakt zijn. Verder breng ik van deze plaats nog gaar ne een woord van dank aan den heer S. Groet, die zich tijd noch moeite gespaard heeft voor het verzorgen van het tooneel. Tenslotte ook jullie meisjes en jongens,

Schager Courant | 1932 | | pagina 7