Uit den Rijksdag. Zaterdag 14 Mei 1932. SCHAGER COURANT. Vijfde blad. No. 9071 DUITSCHLAND. Doet het vuistrecht zijn intrede? N.V. Spoorlijn Station—Dorp Noordscharwoude. Groener gaat heen. S m o k k e 1-e 11 e n d e. Aan den dood ontsnapt. hgerlijk gedrag van nat. socialisten. j De laatste dag. Donderdag, van de korte zittingspe- rloöc van den Duitschen Rijksdag, beloofde niet veel bijzonders te brengen. Het stond immers vast. dat de •notie van wantrouwen in de regeering met de gebrui kelijke kleine meerderheid zou worden verworpen en de belangstelling op de tribune was dan ook aanmerke lijk geringer dan de vorige dagen het geval was geweest. Maar ofschoon er dus Donderdag behalve de hoofdelijke stemmingen niets van belang op de agenda stond, is deze dag een van de meest emotioneele en opwindende ge worden. die de Rijksdag ooit heeft meegemaakt. De in druk van het gebeurde, waarvan de schuld geheel ligt bij de nationaal-socialisten, de aanhangers van Hitier was zeer deprimeerend. Men moet tot de donkerste dagen der na-oorlogsche revolutie teruggaan om paral lellen te vinden voor de scènes die zich Donderdag heb ben afgespeeld. Na dezen dag is maar al te duidelijk aan het licht getreden. dlU zich in de nationaal-socialistische Rijksdagfractie elementen bevinden, die nauwelijks in de maatschappij, laat staan in een parlement thuis be- hooren. Het motief voor de mishandeling want dat was het. zooais hieronder zal blijken was allerdroe vigst en inderdaad is de vrees der sociaal-democraten, dat de Hitlerianen in het politieke leven het vuist recht willen invoeren en praktizeeren, volkomen ge- [wettigd. Wat is er voorgevallen? Over wat dan Donderdagmiddag in den Rijksdag is —rgevallen. het volgende: In het restaurant van het huis zat de gewezen kapi tein Klotz. die vroeger deel uitgemaakt heeft van de nationaal-socialistische partij, maar zich later aan de zijde der republikeinen schaarde, in den jongsten tijd ook medewerker is geweest van bladen van links en in deze bladen o.a. enkele voor kapitein Röhm. den staf chef van Hitier. zeer compromitteerende brieven van diens hand heeft gepubliceerd. Klotz zat aan een tafel der sociaal-democraten, toen plotseling vier nationaal- ptciallstische afgevaardigden, aangevoerd door Heines, die als veem rechter eens een rol heeft gespeeld, in het [restaurant verschenen en hem te lijf gingen. Klotz liep loedige wonden aan het hoofd op. Hij vluchtte uit het iaurant, achtervolgd door zijn aanranders en kwam het voorportaal van de rechterzijde van de groote zaal [terecht, waar toevallig tal van nationaal-socialisten ver- jtoefden. die op hem lossloegen. Twee agenten van de jhuispolitie kwamen nu spoedig opdagen en poogden Klotz te beschermen. Deze kreeg echter eerst nog wat [klappen en pas daarna lieten de nationaal-socialisten |hem aan zün lot over. Opwinding in de zaal. Er heerschte na dit indicent een geweldige opgewon- nftèid in de zaal. die nog toenam, toen bekend werd het seniorenconvent een poging ondernam tot bij- ing van het conflict. De afgevaardigden der meer- eid waren namelijk van meening. dat van de zijde het parlement iets diende te worden ondernomen r het. herstel van zijn waardigheid. De stemming 'r de verschillende moties van wantrouwen (die zoo- bekend verworpen werden) werd intusschen voort el. maar niemand bleek daar vee! waarde meer aan hechten. Toen deze stemming eindelijk achter den was. stelden de sociaal-democraten voor de vergade- K voor een uur te schorsen. Dit voorstel werd aan- ?rd. De gansche rechterzijde stemde tegen. Ook tij- jdens de onderbreking was het zeer rumoerig in het gan- e gebouw. Laffe daad tegenover een vrouw. Om kwart voor drie heropende Loebe de vergadering. Vooraleer verder te gaan met dc beraadslagingen, zeide deel ik u mede. dat ik gebruik heb gemaakt van ijn bevoegdheid en de politie heb gelast de in het as gepleegde wandaden op te helderen. (Luid applaus) heb nog vernomen, dat men de vrouw van den man. ,'ie in het huis werd mishandeld heeft opgebeld en haar ~®cft medegedeeld dat haar man zich in den Rijksdag CPonbehoorlijke wijze had gedragen, dat hij daarop werd ransel^, dat. zij wat nog van hem over was kon ko- jn afhalen (Stormachtig gefluit en uitroepen van ver vaardiging). Uit het onderzoek is. vervolgde Loebe. nu toe gebleken, dat de vier nationaal-socialistische 'vaardigden Heines. Krause. Weitzel en Stegmann bij et incident een rol hebben gespeeld. Ik sluit ze voor «n duur van dertig da.gen van het bijwonen van de -raadslagingen uit. (Luid applaus). Ik verzoek de afge vaardigden de zaal te verlaten, br. Frick vraagt het woord. ^Loebe: Ik zal u het woord eerst geven, nadat de*v!er "tionaal-socialistische afgevaardigden zullen zün heen- ":gaan. Diepe stilte volgt op deze woorden. Iedereen wacht 1 spanning op hetgeen thans zal gebeuren. De vier onaal-socialisten blijven op hun plaats zitten. [Na enkele minuten zegt Loebe: De heeren verlaten zaal niet. de vergadering is geschorst. Ik zal de da- cn heeren mededeelen. wanneer de eerstvolgende 'dering plaats vindt. De politie verschijnt, 'be verlaat zün plaats. De zaal loopt echter nog niet leeg, afgevaardigden en tribunebezoekers bilj etten. Plotseling staat op een van de openbare tri- cr- een jongeman op en roept: Heil Hitier. De na- -"■w-socialisten verheffen zich onmiddellijk van hun Putten en herhalen dezen roep drie maal in koor. De iélM6013*1 wordt uit de zaal verwijderd. Ongeveer op het- Je oogenblik gaat de deur achter de regeeringban- en open en dr. Weiss. de Berlijnsche vice-hoofdcommis- f® politie, die als Jood bij de nat. socialisten zeer P 1 is» verschijnt in gezelschap van een aantal agen- in politiek. Weiss wijst enkele nationaal-socialisten J^aarbli.ikelijk om ze uit de zaal te laten verwü'de- n. De agenten, die door de nationaal-socialisten op al- onvriendelijkheden worden onthaald, verdwijnen e°oter weder. T e openbare tribunes worden nu ontruimd. Alleen «Lp6 ^'^omatie5te loges blyven nog een paar belang- Izich en acilter- De nationaal-socialisten scharen j^-e"de°m hun voormannen, Frick, Goebbels en Goering. •chiint rf3an -een paar minuten voorbij. Opnieuw ver- -iali ^Veiss in de zaal. Geroep der natlonaal- ■JjL s, daar heb je Isidoor weer. Weiss wordt "im^Hechter Sevolgd door een 25 agonten in uni- ,e„zonder aarzelen over banken en tafels hun 'aal-soff f-n en tegen twee afgevaardigden der natio- "n «m n' Huckel en Fillusch, die zich verzet- aaron°CeS Verbaal opmaken. Huckel en Fillusch gaan -fekans3» ministerbank op de plaatsen van den ("tarTzin en den rijksminister van buitenlandsche Booten iuS«!n stekcn een sigaret op. Hun partljge- en en toepen: Heil Hitier en zij antwoor- DR. FRICK, DE LEIDER DER NATIONAAL- SOCIALISTISCHE RIJKSDAGFRACTIE. den met den fascistischcn groet. Dr. Frick wendt zich nu tot dr. Weiss en deelt deze mede, dat de vier afge vaardigden die aan de vechtpartij hebben deelgeno men. zich vrijwillig ter beschikking van de politie stellen. Het viertal verlaat daarop met de agenten de zaal. Zij roepen nog: „Wij zijn- gearresteerd". „Heil, heil", antwoorden de overige Hitlerianen, die nu ook heengaan. Torgler. de woordvoerder der communisten, spreekt zijn geestverwanten toe. Het presidium, zegt hij. heeft gecaputileerd voor de nationaal-socialisten. De eerst volgende vergadering zal vermoedelijk op 6 Juni plaats vinden. Wij zullen echter de bijeenroeping van het se nioren-convent verlangen. Nu loopt de zaal eindelijk leeg. Intusschen zijn alle uitgangen van den Rijksdag door politie bezet. Die het gebouw verlaten wil. moet dit langs portaal vijf doen. Op straat, voor het gebouw, staan talrijke agenten op post. De vier arrestanten werden in de zaal van het senioren-convent verhoord. In de wandelhal van den Rijksdag rukken op dit oogenblik ongeveer veertig agenten, aangevoerd door een paar officieren binnen. Men vreest klaarblijkelijk dat de talryke nationaal-socialisten, die aldaar nog vertoeven, verdere incidenten zullen uitlokken. Tegen 4 uur verschijnt een groote politie-auto op een der binnenplaatsen van den Rijksdag. De vier arrestanten worden afgehaald. Men hoort nog. hoe Heines tot Amerikaansche journalisten roept: men heeft ons uit gedaagd. Nieuwe heilkreten der nationaal-socialisten. Hiermede was de voorstelling van Donderdag ten einde. Do vier belhamels. Over de vier gearresteerde nationaal-socialisten kan nog het volgende worden gemeld. Heinis heeft in 1920 een zekeren Schmidt, lid van de organisatie Ross- bach, doodgeschoten daar deze verboden wapens aan de politie zou hebben verraden. Eerst jaren later had Heines zyn medeplichtigen zich wegens deze misdaad te verantwoorden voor de gezworenen van Stettin. De vertegenwoordiger van het O. M. eischte de doodstraf tegen Heines. Deze werd echter wegens doou&ag. slechts tot 5 jaar hechtenis veroordeeld. Onmiddellijk nadat het vonnis was gewezen, werd Heines klaarblij kelijk pro forma uitgesloten uit de nationaal-socialis tische partij. Hij is slechts m jaar opgesloten ge weest, daarna werd hij tegen borgtocht in vrijheid ge steld. Weitzel is opperste leider van de S.S. in het Rijnland Donderdagmiddag 3 uur vergaderde bovengenoemde N. V. in het Spoor-café. De voorzitter, de heer G. Barten, opende de verga dering met een woord van hartelijk welkom. De notulen worden door den secretaris, den heer A. Vroegop, voorgelezen en onder dankzegging vast gesteld. Rekening penningmeester. De penningmeester, de heer P. Deutekom, lichtte de rekening en verantwoording toe. De rekening sluit met een bedrag van f 15.108.93 in ontvangsten, in uit gaven' f 9019.48. De balans gaf aan: bezittingen: saldo kas f 452.79, reservefonds f 1000, bedrag hetwelk door den Staat by overname wordt betaald f 200.000, café, inventaris f 0.0. Schulden. Aandeelenkapitaal f 194.250, aandeel houders f 7202.79. De rekeningnazieners bij monde van den heer K. Opperdoes, adviseerden tot goedkeuring der rekening. Alles is in do beste orde bevonden. Aldus besloten. Het dividend wordt vastgesteld op 2Vj Hooger kon men niet komen, doordat het vervoer miniem is geweest tengevolge van de aardappelziekte. Als kasnazieners voor het volgend jaar worden de heeren J. Ootjers Az., J. Kliffen en C. Keeman Cz. Sr. benoemd. Bestuursverkiezing. Aftredend is de heer A. Vroegop, te Alkmaar,, niet herkiesbaar. Voorzitter spreekt er zijn leedwezen over uit, dat de heer Vroegop zich niet meer herkiesbaar stelde. De oprichting der N.V. heeft veel voeten in de aarde ge had. Er werd gedacht dat er groote verliezen zouden komen. Aan die groote werkzaamheid heeft de heer Vroegop zeer veel medegewerkt en het resultaat zal hem met ons verblijden. Spr. bTengt den heer Vroegop een woord van dank hiervoor en hoopt hem nog vele jaren op de vergaderingen te zien. De heer Vroegop dankt voor deze vriendelijke woor den. De heer J. Kliffen vindt het jammer, dat de heer Vroegop wil aftreden. Spr. zou hem toch nog eens willen vragen of hij de functie nog eenige jaren wil verrichten, daar dit in zeer goede handen is. De heer Vroegop heeft er echter geen ooren naar. De heer J. Ootjers bracht den heer Vroegop een woord van dank voor de vele werkzaamheden en de aangename samenwerking. Als bestuurslid wordt gekozen de heer G. Deutekom te Noordscharwoude. Ingekomen stukken- Van „De Koophandel" is een schrijven ingekomen om bij de a.s. verhuring van het café de conditie te stellen, dat geen bier meer meer mag worden ver kocht. Van de vergadering van den Noordermarkt- bond is een sympathiebetuiging hieraan ontvangen. Na eenige besprekingen besloot men met den pachter van het café in onderhandeling te treden, en het in handen te stellen van het Bestuur. Consumptie-prijzen. Voorzitter deelde mede. dat de afd. Sint Maarten van den Noordermarktbond pogingen in bet werk geweest. Hij is een der jongste leden van den Rijksdag, maar reeds tot een gevangenisstraf veroordeeld, daar hij zich aan medeplichtigheid aan een geval van abor tus provocatus zou hebben schuldig gemaakt. Stegmann is een gewezen officier die deel heeft uit gemaakt van het vrijkorps-Epp. Krause, is een heere- boer uit Oost-Pruisen. De vergadering van het senioren-cocivent De vergadering van het seniorenconvent heeft van vijf tot negen uur geduurd. De president van den Rijksdag werd gemachtigd de volgende vergadering van den Rijksdag in overeenstemming met de Rijks- regeering bijeen te roepen. Voor de zittingszaal hadden zich reeds eenige uren lang politiebeambten opgesteld, om aan het slot den nationaal-socialist Strasser te arresteeren, die van medeplichtigheid aan de vechtparty verdacht werd. Bi; het groote gewoel, dat in de zaal van het senioren convent heerschte, is hij echter onherkend verdwenen. De commissie voor do buitenlandsche politiek. De vergadering van de commissie van den Rijksdag voor de buitenlandsche politiek, die Donderdagavond zou worden gehouden, kon niet doorgaan, daar niet voldoende afgevaardigden aanwezig waren. De mees ten waren klaarblijkelijk weggebleven om te protes teeren tegen het optreden van de nationaal-socialis ten. wier leider, dr. Frick, voorzitter van de commis sie is. Afgetreden als minister der rijksweerbaar heid. Niet langer het vertrouwen der weermacht. Een andere gebeurtenis, die op het oogenblik de po litieke gemoederen in Duitschland in beroering gebracht heeft, is de ontslagname van generaal Groener als mi nister der rijksweerbaarheid. Aan zijn ontslag is een demarche van de generaals Schleicher en von Ham- merstein en van admiraal Raeder. den chef der marine. voorafgegaan, die ver klaard hebben te vree zen, dat minister Groe ner niet langer het ver trouwen van de weer macht bezit. Verwacht wordt, dat de rijkspresi dent, die zich nog op zijn landgoed te Neudeck bevindt, het ontslag zal aanvaarden. Voorts wordt er op gerekend dat Groe ner, die slechts waarne mend als ryksminister van binnenlandsche za ken optreedt, thans defi nitief in deze functie zal worden benoemd. Een nieuwe minister van de ryksweerbaarheid zal niet worden aangewezen. Admi raal Raeder. die het grootste aantal dienstjaren heeft, zal voorloopjg met de leiding van de defensie worden belast. De motieven. Omtrent de motieven welke minister Groener tot zijn ontslag hebben bewogen wordt meegedeeld: Groener beschouwt de in October 1931 verstrekte op dracht, de autoriteit van het Rijk door deconcentratie wenschte te stellen om de consumptieprijzen te verla- fen. De consumptie acht spr. niet te duur, doch er il met den pachter in overleg worden getreden. Hierna wordt het bestuur gemachtigd het café en de scheersalon te verpachten. Rondvraag. De heer J. Ootjers zou het bestuur in overweging geven het water van het spoor tot de Twuijversloot uit te diepen. Dit zal aan de H.S.M. worden verzocht. De heer J. Kliffen is tot de conclusie gekomen, dat er heel wat ringen aan de schoeiing weg zijn en spr. wilde daar verbetering in hebben. De heer J. Ootjers was bang dat aanstonds mis schien het laden van auto's op het spoorterrein zal worden verboden. Hierna sluiting onder dankzegging voor de aange name besprekingen. MIJNHARDT's Zenuw.Tabletten 75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpün-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten. De sluikhandel eischt weer een slachtof fer. Chauffeur door Duitsche beambten doodgeschoten. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zagen Duit sche beambten op den weg die vanaf de Duitsche grens naar Waldnicl (D.) loopt een vrachtauto, die in razend tempo rood. De beambten gaven teekens tot stoppen, doch toen de auto in onverminderde vaart bleef doorrijden, maakten ze van hun vuurwapens ge bruik en schoten op de auto, doch tot tweemaal toe zonder resultaat. Weer eenige kilometers verder, bij een kromming van den weg. stond een derde patrouille. Hier werd niet meer gesommeerd, maar toen door den hobbeli- gen weg het hoofd van den chauffeur even omhoog wipte, schoot een der beambten op den bestuurder. Hij trof hem in den hals. Dc chauffeur hield echter het stuur omklemd cn eerst toen hij buiten het bereik der kogels was nam een der medeinzittenden zijn plaats bij het stuur in. Bij aankomst aan de woning van den getroffene te MunchenGladbach bleek het slachtoffer reeds te zijn overleden. Nieuwe smokkel-objecten. De lage varkensprijzen van den laatsten tijd hebben een nieuw soort smokkelwaar geschapen. De douanebeambten hadden sinds eenigen tijd het vermoeden, dat er in den laatsten tijd ook levende waar over de grens werd gevoerd. Ondanks hun scherp toezicht konden zij geen enkele wagen in be slag nemen. Een dezer nachten troffen zij nabij Geldern een groote vrachtauto aan, die met levende biggen was beladen, in totaal niet minder dan 72 stuks. De chauffeur was in het bezit van papier, die bij onder zoek bleken valsch te zijn Aan de grens nabij Ilas- sum was de wagen met de vervalschte papieren Duitschland binnengesmokkeld. Bij onderzoek is gebleken, dat verschillende eige naars van boerenhoeven in Duitschland voor hun re kening in het Nederlandsche grensgebied tegen lage prijzen varkens laten opkoopen om dez'e over dc grens te smokkelen. Hdbld. van alle machtsmiddelen van het Rijk in den bizonder zwaren wintertijd te verzekeren, als vervuld. De verde re leiding der beide ministeries zou te veel van zijn krachten vergen. Bovendien is het gelyktijdige beheer van een uitgesproken politiek ministerie, zooals het rijks ministerie van binnenlandsche zaken en het niet poli tieke en boven de partyen staande ministerie van rijks weerbaarheid op den duur onvereenigbaar. Aangezien hij als rijksminister van binnenlandsche zaken eenige belangrijke kwesties onder handen heeft waarvan de ten uitvoer legging van bijzonder belang is, wil minister Groener in de gelegenheid zijn in de toekomst zijn ge- heele werkkracht aan dit ministerie te wijden. Generaalsregeering. De mach teloosheid der zieltogende demo cratie. Een onherstelbare knak voor het prestige van rijkskanse lier Dr. Brüning. Volledig suc ces der politiseerende generaals. Aan een beschouwing over deze kwestie van den Berlynschen corr. der N.R.Ct. ontleenen we het vol gende: Groener is niet door een votum van wantrouwen van het parlement, maar door het drijven van twee generaals en een admiraal van zijn plaats als minis ter van oorlog gezet, maar hij blijft voorloopig minis ter van binnenlandsche zaken en de portefeuille van oorlog wordt door admiraal Rader voorloopig slechts ad interim beheer. Dit beduidt echter niet anders dan dat de heeren den tijd hebben ,om stap voor stap te werk te gaan. Voelden zij zich minder zeker, dan zouden zij ongetwijfeld meer haast aan den dag heb ben gelegd en er naar hebben gestreefd het volk voor een uitgemaakte zaak te zetten. Zij behoeven echter nauwelijks tegenstand te duchten en zij kunnen zich daarom de weelde van een provisorium veroorloven, opdat alles goed zijn beslag krijge en door een iets langzamere ontwikkeling de schijn van wettigheid beter wordt gewaagd. Generaal van Schleicher. de ziel van de beweging, blijft nog op den achtergrond; hij versmaadt het de portefeuille van oorlog zelf in de hand te nemen. Dat wijst er op, dat hij voor zich een nog hoogere positie reserveert. Generaal Groener blijft nu tenminste zoo heette het Donderdagavond nog ryksminister van binnen landsche zaken in het kabinet Brüning. Hij geniet ook verder volkomen het vertrouwen van den rijkskanse lier, wiens prestige juist door het ontslag van Groe ner als rijksminister van weerbaarheid een onherstel- baren knak heeft gekregen? Zyn de vele schoone woorden, die de rykskanselier nog Woensdag in den Ryksdag heeft doen weerklinken, is niet zijn beroep op de vaderlandisliefde van de oppositie, die toch moest inzien, dat het buitenlandsche belang1 van Duitschland zijn aanblijven eischte, tevergeefs gespro ken? Terwijl hij zich het vertrouwen verzekerde van een Ryksdag, waarvan de verkiezingen in Pruisen hebben bewezen, dat hij niet meer overeenstemt met de stemming des volks, blijkt, dat de samenstelling van zijn kabinet onder de hand. buiten zyn weten en buiten zijn medewerking, veranderd wordt door eenige politieke generaals. Zal van dezen rijkskanselier als onderhandelaar voor het Duitsche Rijk te Genéve en Lausanne nog het groote gezag uitgaan, hetwelk hij zich zelve gisteren nog meende te mogen toeschrijven? De vraag stellen is haar beantwoorden, waarbij dan bovendien nog moet worden afgewacht hoe de din gen zich intusschen zullen ontwikkelen. Dat is onze ker. ofschoon stellig de mogelijkheid bestaat, dat de generaals en de mannen, die weer achter hen-staan, Brüning nog niet voor het begin van de internatio nale conferenties ten val willen brengen. De bekende wielrenner Pijnenburg met zijn auto tegen een tractor opgereden. De wagen geheel vernield. Woensdagavond circa 12 uur keerde de bekende .wielrenner Jan Pijnenburg met zijn auto uit Breda naar Tilburg terug. Ter hoogte van het landgoed „De Gaas" op den Bredaschen weg reed hij achter op een tractor met aanhangwagen van de expediteursfirma H. uit 's-Gravenhage, welke zonder achterlicht op den weg stilstond. Met een vaart van ongeveer 80 K M. botste de auto van P. tegen den tractor en werd na eenige malen te zijn rondgedraaid omvergeworpen. De in den auto inzittende verloofde van P„ mej. B. werd uit den wagen geslingerd en bekwam enkele snijwou- den aan het hoofd. P. werd aan beide handen gewond, terwijl de wagen geheel werd vernield. SPELEN MET LUCIFERS. Negen varkens verbrand. Vermoedelijk tengevolge van het spelen met lucifers door een der kinderen is te Oostwold (gein. Leek) af gebrand de schuur van den bakker S. H. Onder meer gingen negen varkens en een venterswagen in de vlammen verloren. Het gelukte de brandweer het woonhuis te behou den. BAND GESPRONGEN. Motorrijder over den weg geslingerd. Donderdagmiddag is op den Spaarndammerweg on der Haarlemmermeer een motorrijder tengevolge van het springen van een achterband met fijn motorrij wiel komen te vallen, waarbij de man over den weg werd geslingerd en beide beenen Tirak. Per auto werd hij, nadat de beenen voorloopig gespalkt, waren, naar zijne woning overgebracht. Het motorrijwiel werd door den val grooteudeels vernield. ZIJN PINK LATEN AMPUTEEREN. Om een uitkeering van f 1500 te verkrijgen. De 26-jarige tuinder G. v. d. M. uit 's-Gravezande heeft voor de Haagschc rechtbank terecht gestaan we gens valschheid in geschrifte. Verdachte had den pink van zijn rechterhand laten amputeeren om f 1500 van de ongevallenmaatschappij uitgekeerd te krijgen en had daartoe de handteeko- ning van den dokter vervalscht op het aanvraagfor mulier. Tegen hem is 6 maanden gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank veroordeelde hem overeenkom stig dezen eiseh. VRAATZUCHTIGE VARKENS. Een collega van den ladder gehaald t opgegeten. De heer G. v. d. W. te Gemert had dezer dagen Ti varken geslacht en hing 't aan den ladder buiten. Tot zijn groote verbazing, bleek het varken 's mor gens verdwenen, maar nog steeds zijn verwondering toen hij stukken van het varken in de varkenswei de terugvond. De losloopende varkens hadden hun geslachten collega's 's nachts van de leer gehaald eu gedeeltelijk opgepeuzeld

Schager Courant | 1932 | | pagina 17