VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. De beker van koningin Elizabeth Uit onze omgeving. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 13 MEI. 'N NUMMER OP 'T MENU. DAT VERVELEND DREIGDE TE WORDEN. Zuurkool is zonder twijfel een gezond, smakelijk en vitaminerijk volksvoedsel. Hy, die zuurkool haat, be nadeelt zijn gezondheid en de vaderlandsche industrie aan den Langendijk. Maar vast en zeker alle weken zuurkool, vergt wel wat al te veel van ons uithoudings vermogen en zoo ging het ook met het zaakje tegen den Egmond-Zeeër vischventer Arie G., die met zijn vierwielig vischmotorrijtuig G 81751 in den nacht van Zondag 13 Maart te Schoorl en wat erger was, met een onverlicht identificatiebord zou hebben gereden. Welk belangrijk proces ons nu reeds voor de derde maal werd voortgezet! Thans werd nog gehoord, de heer Simon Smit, 'n werkman uit Schoorl, die beslist verklaarde dat de vischhandelaar bewusten Zaterdagnacht tot half 1 in den Zondagmorgen in zijn huisje had zitten meyeren, door welke verklaring alle bedenkingen van den heer Arie G. in zoodanig afdoende mate werden ontzenuwd, dat een veroordeeling niet kon uitblijven en den ver dachte, ondanks zijn hardnekkig tegenstribbelen, werd opgelegd f 7 boete of 7 dagen. UIT DEN MOND DER KINDEREN KOMT DE WAARHEID. Met ongeslagen ijver werd heden voortgezet de aan rijdingszaak contra den vertegenwoordiger J. W. te Alkmaar, die onlangs met zijn auto op de Laat een wielrijdster, mevr. KloetHermes van de sokken reed en haar rijwiel beschadigde. De heer W. had de schuldvraag ontkennend beantwoord en beweerd, dat mevrouw Kloet, versohrikt door de Zebra van den zandhandelaar, in onzekere slingering met haar fiets tegen zijn wagen was gecaramboleerd. Maar thans lcregen we de laatste ronde en werd als getuige alsnog gehoord de 14-jarige Cornelis Winder, 'n loopjongen die waard is eenmaal tot ulevelletjes-koning te worden verheven, zoo flink en duidelijk legde hij de verklaring af, dat naar zijn meening de verdachte de aanrijding had veroorzaakt en hij verplicht was geweest achter de wielrijdster te blijven rijden, omdat de weg momen teel niet vrij was. Ambtenaar zoowel als Kantonrechter toonden zich verrukt tot in de wolken over deze onverdachte en onpartijdige getuigenis en werd het uitgesproken von nis f 40 boete of 40 dagen in zijn geheel bekrachtigd. Indien de thans wederom niet verschenen veroor deelde zich met dit vonnis bezwaard acht, blijft er voor hem niets anders over dan in hooger beroep te "komen bij de meerv. strafkamer te Alkmaar. Hij heeft er tot 27 Mei e.k. tijd vöor! Dan nog 'n advocaat, die de kaas niet van zijn brood laat halen en de prachtigste appèlzaak van de wereld is in aanbouw! EEN JURIRSCHE GOOCHELPARTIJ. Men kan op zoo'n kantongerechtszitting vermakelij ke bakjes beleven. De strafzaak tegen den plaatwer ker Cornelis H. uit Amsterdam is er wel één van. Hij stond op 22 April terecht omdat hij te Schermerhorn aan brigadier Talsma geen geldig rijbewijs had kun nen toonen, hoewel hij toch zoo vrijpostig was, een vierwielig motorrijtuig te besturen. Het rijbewijs dat hij den brigadier onder den neus duwde, was reeds weken lang verloopen en dus geen cent meer waard. Ja, maar, zei verdachte, die dagvaarding deugt niet! Daarin staat dat ik op 'n motor zat. maar dat is fout, ik bestuurde 'n auto. O, zei de ambtenaar, die zich niet gauw laat kisten, dat beteekent absoluut niets! U be stuurde een motorrijtuig, af is dus die kous. Maar die kous was nog lang niet af. want de verdachte repli ceerde: Naast mij zat iemand, die wel-een - geldig rij bewijs had! Enfin, dan maar aanhouden tot 13 Mei, ten einde Brigges Talsma te hooren. Brigadier Talsma gaf direct toe, dat hij per abuis den plaatwerker op een motor had gezet. De match was dus 10 in het voordeel van den verdachte! Maakt niets uit, kwinkeleerde de heer Ambtenaar blij moedig en optimistisch! We laten de wielen er af en requireeren: ter zake het besturen van een motor- Tijtuig (zonder wielen!) veroordeeling tot f 8 boete of 8 dagen! Ho, repliceerde de verdachte onverstoord, maar voor 'n motorrijwiel heb ik een geldig r ij- bewijs! astublieft! Wel dromemls, lachte de Kanton rechter, daar zit niet anders op, dan dat u uw. requisi toir intrekt. Vrijspaak, vorderde alsnu de ambtenaar met een smile, identiek aan de bekende boerekiespijn- lach. Vrijgesproken, decreteerde de Kantonrechter. Na de rust de winst 20 voor den dankbaar buigenden plaatwerker. Volgende zaak, deurwaarder! SMEEROLIE, BENZINE. VOORBURGJES EN KINAWIJNTJES. De heer Staats, bekleed met het ambt van politie agent te Alkmaar, ontdekte in den nacht van 3 Mei een tweezitter waarvan de bestuurder blijkbaar souf- freerde aan de onzekere bewegingen, ontstaan door het veelvuldig gebruik van alcoholische opfrisscher- tjes. Het was hem echter tot zijn diep ambtelijk leed wezen, niet mogelijk, dit voertuig dat plichtsgetrouw reageerde op de irreguliere bewegingen van den be stuurder aan te houden, doch even later ontdekte hij FEUILLETON QOOOOOOOOOOOOOQOOOOOQOOO aooiooocxjoioaoaoaoöoaoaocx) Naar het Engelsch FERGUSHUME. Terwijl meneer Dawson in zijn bibliotheek voorover voor een onbegrijpelijke geschiedkundige verhandelin gen en onleesbare handschriften gebogen zat, en Anita in de gezellige leerkamer op h«ar onderhoudende ma nier het vroolijke tweetal in de eerste beginselen van de wetenschap Inwijdde, dribbelde juffrouw Pamela be drijvig en onvermoeid rond. Dank zij haar huishoude lijke talenten liep alles van een leien dakje op „de. Ol men". Het werkmeisje, de keukenmeid en het jeugdige huisknechtje deden «iiun werk uitstekend en ze hielden alle; drie veel van hun meesteres, al was haar tong dan wel eens een beetje scherp, als ze een kleine tekortko ming opmerkte. De zorg voor den tuin was toevertrouwd aan Thomas Tollhurst en toen Anita hem voor het eerst had gezien, was ze verbaasd geweest hoe opvallend knap van uiterlijk hij was. „Een landelijke Apollo", zei ze op een keer tegen juf frouw Pamela, toen ze naar den ijverig-werkenden tuin man keek en zijn stoere, athletische gestalte en pittige, zonnige blondheid haar weer opnieuw troffen. Ze was nu een maand op Dr. Dawson's villa en haar omgang met juffrouw Pamela was steeds hartelijker en vertrouwelijker geworden. De oude dame noemde het meisje nu ook bij den voornaam. „Hm", mompelde juffrouw Pamela critisch, „het is niet allés goud wat er blinkt." „Bedoelt u. dat de tuinman niet deugt!" „Dat zou ik niet willen zeggen, maar hij heeft een koppigen, onberekenbaren aard en dat wordt er door zijn verliefdheid niet beter op." „Hij is op Rose Carr verliefd, hè?" zoowaar het zelfde tweezittertje, dat nu over de Laat zwierde en nu den surveillant beslist niet onging. De bestuurder, de handelsreiziger W. G. v. d. H. uit Den Helder bleek inderdaad niet geheel drankschoon te zijn en erkende dan ook zoo nu en dan wel 'n Voor- burgje of 'n Kinawijntje achterovergewipt te hebben. De gastvrije inspecteur stelde hem alsnu in de gele genheid weer wat op krachten te komen, terwijl de overige lieden van het vroolijke gezelschap, waaronder een sergeant van de Mariniers hun reis naar Den Hel der desverlangd in een taxi (op eigen kosten, natuur lijk) konden vervolgen. De heer v. d. H. vertoefde tot ongeveer 3 uur in de dependance van Huize .Rust een Weinig" en werd toen weer capabel geacht zijn reis naar de Marine-city te kunnen voortzetten. De straf rechterlijke gevolgen waren echter voor den automo bilist, ondanks hij in Den Helder niet ongunstig be kend stond, niet uit te vlakken. Hij toch werd heden veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen plus 3 maanden ontzegging rijbevoegdheid, alsmede nog tot f 6 boete of 6 dagen, terzake het rijden met een verblindende verlichting! EEN WATERBALLET OP DEN VENNEWATERS- WEG. Een der miserabelste wegen voor het algemeen ver keer in onze omgeving is voorzeker wel de Venne- watersweg. Bochtig, smal en slecht onderhouden en nog betrekkelijk druk bereden als een geschikte ver- binding tusschen Heiloo en de Egmonden is deze weg een bron van zorg en verdriet voor de slaven van het moderne verkeerswezen. Eenigen tijd geleden had dan ook weer een incident plaats, waarbij een der deelnemers kopje onder ging in de wegsloot. Dat zat zoo: De 65-jarige melkventer en landbouwer Johannes K. uit Noord-Bakkum, gem. Castricum, kwam in gezel schap met zijn trouwen 50 procent op den bok naast zich, rustig met zijn kettenwagentje aansukkelen, ter wijl aan de andere zijde op de fiets naderde de 57- jarige Mijndert Beentjes, die aan het stuur had ben gelen een zakje met ingeslagen „boskippen". Zij reden elkander ongehinderd voorbij, wisselden nog een ami- calen groet: Dag Jan, dag Anna Dag Maindert! ok gedag maar bij het achterwiel van de kettenkar gebeurde er 'n aanrijding en Mijndert Beentje hob belde van den grasberm pardoes in de sloot, waaruit hij door den melkventer en zijn vrouw werd opge- vischt. Het verbogen stuur van zijn rijwiel werd weer rechtgezet en Mijndert vervolgde in zijn sliknatte plunje naast zijn fiets wandelend, zijn weg naar huis. Het bleek hem zeker echter, dat de geleden schade van de flets niet meeviel, althans stond heden het ge- heele stelletje, aangevuld door 'n paar getuigen voor den Kantonrechter. De oude heer K., aan wien was ten laste gelegd, dat hij onvoldoende zou hebben uitgeweken en dus de schuld zou zijn van de aanrijding, ontkende zulks ten sterkste. Zijn linkerwielen rolden op het „peerde- padje", dus kon Mijndert in de ruimte passeeren. Nee, het stond wel vast, dat Beentjes zelf de schuld was van zijn escapade in de kikkersloot. Een kroongetuige, de chauffeur J. van Houten, die met een zandauto kwam aanrijden, had in de verte zoo het een en ander gezien, maar was toch veel minder positief in zijn bezwarende getuigenis, dan voor de velwachters Kramer en Minée. Maar de 58-jarige Anna Brakenhof, de vrouw van den verdachte, gehoord als getuige a decharge, tleek wel de clou van de tentoon stelling. verklaarde onder vroolijk lachen dat zij haar echtvriend nooit alleen liet en hem steeds vergezelde op zijn reizen met de kenttenkar. Voorts ondersteunde zij diens verklaring, dat hij geen aandeel had in het aan Beentjes ovehkomen ongeval. Deze was met zijn fiets tegen het acherwiel opgekomen, dat was de heele zaak. Hij ging heelemaal koppie onder, joedelde moeder Anna vroolijk lachend. Nou. Anna Brakenhof, mijn kop was nog wel droog, grinnikte Mijndert Butter vanaf zijn getuigenstoel. De schipper L. Beentjes kwam vertellen, dat hij als het meeliep,- kans maakte als schoonzoon van dén "ver dachte te worden geaccepteerd, Voorts sprak hij als zijn meening uit, dat de chauf feur Van Houten een verklaring van niks had afge legd. Die was er te ver af en had onmogelijk kunnen zien wat er gebeurd was. Het verloop der behandeling bracht weinig verster king van het benoodigde bewijs en mr. Tack zag zich dan ook gedwongen vrijspraak te requireeren. De Kantonrechter kon zich daarmede vereenigen en het echtpaar K., mitsgaders den schoonzoon als het meeliep, trokken zeer voldaan af. De eenige belanghebbende die zich misschien minder opgewekt gestemd voelde, was de heer Beentjes, Hij had nog f 20 schadevergoeding gevorderd voor rijwiel letsel. Wie biedt er geld voor? EEN WETTELIJK WARBOELTJE. De heer H. van U., een openlucht-fotograaf, thans gevestigd te Alkmaar, had zich op 2 April de liberteit gepermiteerd, zonder gemeentelijke vergunning, pogin gen aan te wenden om het wandelend publiek, in vrij heid gedresseerd op de kiek te nemen, een feit dat na tuurlijk spoedig verschillende gerechtelijke pennen in beweging bracht. De overtreder stond dan heden ook terecht en verklaarde alstoen niet op de hoogte te zijn geweest van het verordeningsartikel. Zoo goed als in 't geheele land kon de heer van U. ongehinderd als fotograaf optreden. Hij was echter thans in 't bezit der vereischte vergunning. Gevorderd werd f 3 boete of 3 dagen, doch de Kantonrechter, na te hebben ge wezen op de weinige harmonie die er bestaat tusschen „Hoe weet jij dat?" klonk het verbaasd. „De kinderen „Kleine potjes hebben groote ooren, dat zie je nu al weer! Maar die twee lieve schatten zijn ook wel vree9e- lijk wijs voor hun leeftijd," zuchtte juffrouw Pamela. „Enfin, je doet er niet veel aan. Er wordt in zoo'n klein dorp als Hurton ontzettend gebabbeld en het is geen wonder, dat ze het een en ander opvangen. Ik voor mij heb een hekel aan dat gepraat over anderen." En als om haar eigen woorden onmiddellijk te logen straffen. gaf de oude dame Anita een relaas van de Thomas- en Rose-tragedie. „Zij is een heel mooi meisje." vertelde ze. „en zooals je zelf daarnet opmerkte, Thomas is een knappe ""jongen, die een goed loon verdient en er later ook nog het kos tersbaantje bij krijgt. En het zou allemaal best in orde gekomen zijn, als Richard Gould niet bij zijn neef Lio- nel den landheer op de Hall was komen wonen. Hij werd verliefd op Rose en ik kan niet ontkennen, dat hij, met al zijn slechte eigenschappen, iets over zich heeft, waardoor vrouwen gecharmeerd worden. Eener- zijds voelt Rose zich tot hem aangetrokken en aan den anderen kant is ze bang voor hem, terwijl Thomas Ri chard uit het diepst van zijn ziel haat. Ik hoop maar", eindigde juffrouw Pamela, „dat het niet op bloedver gieten uitloopt." „O," riep Anita geschrokken, „zoover zal het toch wel niet komen." Er kwam een grimmig lachje op juffrouw Pamela's gezicht. „Mannen zijn tot alles in staat, als er een knap meisje in 't spel is. Ik wou, dat Rose haar keus maar bepaalde maar ze vliegt als een bij tusschen twee honinggraten heen en weer." „Zou Riohard Gould dan met een vrouw beneden zijn stand willen trouwen?" „O, ja, zijn gevoelens voor Rose zijn volkomen op recht, daarvan ben ik overtuigd. Richard is van goede familie, maar zoo'n mislukt type, dat twaalf ambachten en dertien ongelukken heeft gehad. Hij is soldaat, ma troos, kleermaker geweest en nog 'n heeleboel dingen meer. Het is ongelooflijk interessant hem van zijn avon turen te hooren vertellen dan kun je je haast niet meer onttrekken aan de bekoring, die van hem uit gaat. Ik hoop maar niet, dat jij hem al te veel gaat be wonderen; dat zou heusch jammer voor je zijn", ein digde de goedhartige dame met een vleugje angst in haar stem. de gemeentelijke verordeningen, maakte gebruik van zijn bevoegdheid om den verdachte wel te veroordee- len, doch geen atraf op te leggen. EINDELIJK DE RECHTE MAN RAAK! Op 8 April stond een visscher uit Egmond aan Zee tercht met name Engel Gr., als verdacht van stroope- rij in de duinen van den heer v. d. Vliet. Het bleek echter dat de verkeerde Engel was gedagvaard en een andere Engel het strafbare feit had gepleegd. Deze Engel maakt thans zijn opwachting voor den Kanton rechter, die hem veroordeelde tot 10 gulden boete of 10 dagen. Het was, gelet op het enorme tarief, nog een tamelijk zacht prijsje, maar nog rijkelijk hoog genoeg voor een zeeman, noodgedwongen verplicht om zand te rijden. AUTOMOBILISTEN, WEEST WAAKZAAM EN LET OP DE PARKEERSVERORDENING TE BROEK OP LANGENDIJK. Het parkeeren van auto's te Broek op Lahgendijk en environs schijnt om practische redenen af te wijken van de gebruikelijke methode, althans verschijnt nogal eens een slachtoffer, dat zonder boos opzet tegen de verordening had gezondigd en waaronder heden ook behoorde de handelsreiziger Frank N. uit Amsterdam die op 4 Mei zijn wagen had geparkeerd aan de Oost zijde van den openbaren weg, wat aldaar niet geoor loofd is. Den heer N. werd geadviseerd in 't vervolg te informeeren naar hetgeen daar al of niet is toege staan. alvorens zich de vingers te branden en werd vervolgens, want kleine gunsten onderhouden de vriendschap, veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen. EEN VERZOEK TOT „EERHESTEL". Een famililid van 'n appellant in een der door ons behandelde rechtszaken, heeft aanstoot genomen aan de uitdrukking „Heeren van Olipoli", die hij beleedi- gend noemde en verzocht ons dit te willen terugne men. Hoewel wij echter in de gewraakte aanduiding absoluut niets beleedigends kunnen ontdekken, willen wij gaarne zijn wensch bij deze in vervulling doen overgaan. \VIERINQER\VAA*1) MOTOR-ONGEVAL. Zondagmorgen heeft alhier aan de Kleine Buurt een motorongeval plaatsgehad, wat voor de bestuurder. Cor B. en zijn vrouw als duopassagier goed is afgeloopen. Vanaf de Groote Buurt komende, zijn ze inplaats van de bocht te nemen, rechtuit de vaart ingereden en kwa men bijna over de sloot op het land van van der Oord terecht. De heer B. was eenigszins nat aan de beenen. terwijl zijn vrouw er behoudens wat vuile kleeren ook goed is afgekomen. Als oorzaak werd genoemd het wei geren der remmen, terwijl ooggetuigen verklaarden dat veel te hard werd gereden. De motor werd nogal be schadigd. Ook had B. zijn auto uit de hand verhuurd aan iemand te Oudesluis, die. nauwelijks het erf af. reeds te water reed. Een en ander bij elkander genomen dus geen voordeeligen dag. K. KOSTER Hz. t Op byna 83-jarigen leeftijd is j.1. Zaterdag, de heer K. Koster Hz., oud-burgemeester der gemeente en oud- Dijkgraaf van den Polder Wieringerwaard kalm over leden. De heer Koster werd op 16 Mei 1849 te Midwoud ge boren, alwaar hij behoudens een korte onderbreking tot 1896 heeft gewoond. Ia die jaren heeft hij aldaar ver schillende functie's bekleed. Ook was hij een van de yior eerste inspecteurs van het Ned. Rundveestamboek, lid van den raad, administrateur van de Coop. Aankoop- vereeniging te Hoorn, secretaris-penningmeester van de Banne. President-kerkvoogd en was een zeer gezien per soon. In 1896 kwam hij als veehouder aan den Barsingerweg alhier. In verband met de thans heerschende malaise heeft hij ons wel eens verteld, dat het ook toen niet best was en de melkprijs in dat le jaar 2 cent was. Reeds in 1898 werd hij lid van den raad alhier. In 1905 kwam de benoeming tot burgemeester, welk ambt door hem werd waargenomen tot 1917. De reden van het ont- slagnemen was. dat hy zich niet kon vereenigen met de toen gestelde regeerlngsmaatregelen in verband met de crisis, als zijnde dat deze in strijd waren met zijn ge moed. Daarna bleef hij toch nog een poos raadslid. In 1911 werd hü ook benoemd tot Dijkgraaf, en heeft als zoo danig de overstrooming van den Anna Paulowna mee gemaakt, in verband waarmee ook voor ons Polderbe stuur veel werk aan verbonden is geweest. In 1921 moest de heer Koster wegens ouderdom als Dijkgraaf aftre den, hoewel het bestuur hem weer als no. 1 op de voor Wij repareeren alle soorten Wollen Kleeding, Kousen en Sokken «ook de aller fijnste). Voor nieuw werk zijn wij no. 1. JAAP SNOR. Zuidstraat 19, Den Helder. (Let op den gelen winkel). P.S. Gratis neemt elke bode Uw bestelling of repa ratie mede, zoowel heen als terug. Anita's lippen krulden zich minachtend. „Ik houd ab soluut niet van dat avontuurlijk soort mannen. Meneer Fra.nshaw is zeker niet zoo, hè?" „Weineen kind, hij is op en top een heer, een man van studie en ontwikkeling; een van de intelligentste jongelui, die ik ooit heb ontmoet. Het is jammer, dat hy zoo teruggetrokken leeft hij moest wat meer van het leven genieten. Hij is een poos in Londen, voorna melijk met het oog op verschillende boekenveilingen: hij besteedt heel wat geld aan zijn bibliotheek. Maar hij blijft niet zoo heel lang weg en Richard zal wel met hem terug komen." „Woont Richard Gould dus met Lionel Franshaw sa men op de Hall?" ,.Ja. Ze zijn neven en ze werden samen opgevoed, tot dat Richard wegliep en zyn avonturier3bestaan begon. Jaren daarna kwam hij plotseling weer opduiken en toen heeft Lionel hem bij zich genomen. Richard be schouwt de Hall nu als zijn thuis en komt er na lederen nieuwen zwerftocht weer terug." Dit was slechts één van de vele gesprekken over dit brandende vraagstuk, want hoe minachtend juffrouw Pamela zich ook uitliet over wat ze als „boosaardige dorpspraatjes" kwalificeerde, ze was er benauwend goed van op de hoogte en het geval ThomasRoseRichard scheen haar bovenmate to interesseeren. Anita zag Rose Carr in de kerk en ze begreep niet, wat haar beide bewonderaars zoo in vuur en vlam zet te; ze vond haar een onnoozele, geaffecteerde wassen pop. opzichtig en zonder een spoor van fijneren smaak gekleed en met een paar uitdrukkinglooze oogen, die een totaal gebrek aan hersens verrieden. Haar grootste verlangen, zooals Anita, door handig ondervragen, uit haar eigen mond vernam was een „dame" te worden, dus dat maakte het zeer waarschijnlijk, dat Gould ten slotte de gelukkige zou zijn, omdat hij een „heer" was, iemand van goede afkomst en met beschaafde manieren. Maar hij had geen geld en geen betrekking en evenmin het verlangen om iets behoorlijks in de wereld uit te voeren, zoodat Rose te verstaan gaf, dat de schaal nog wel ten gunste van Thomas, als de beste party, zou kunnen doorslaan. „En hij is een knappe jongen, juffrouw, dat valt niet te ontkennen, en als de oude Tollhurst sterft, wordt Thomas koster en bovendien erft hij de spaarduitjes van zijn neef.'' „Maar ik dacht, dat de oude Tollhurst niets van hem moest hebben?" dracht had geplaatst, doch het Provinciaal bestuut W zich toen aan den leeftijdsgrens gehouden. Dit had hij nog gaarne eenige jaren willen vervullen.v? der heeft hij in 't maatschappelijk leven diverse ties bekleed, o.a. voorzitter van de kaasfabriek. voo» ter van Het Witte Kruis, bestuurslid van de vereenijic Vrije Liefdadigheid, Kerkvoogd enz. enz. Als een bijzonderheid kan tenslotte nog worden vc teld, dat hij een groote liefhebber wa.s van biljartsJ en dat dit door hem op 82-jarigen leeftijd nog regelmV met veel ambitie -werd beoefend. Een man. die J? iedereen steeds toegankelijk was en een zeer werka* aandeel heeft gehad in onze maatschappij, is heen gaan. Hij ruste in vrede. N I EU W E y J E D Qpj LANGEREIS. Zaterdagavond J.1. had de vergadering plaate, ng. schreven door de Oudercommissie van ouders schoolgaande kinderen, om hun houding vast te len inzake het besluit van Ged. Staten tot der school op 1 Juli a.s. Op een enkele uitzondering na waren allen Na ampele bespreking werd met algemeen® men besloten zich bij dit besluit niet neer te maar In hfloger beroep te gaan bij de Kroon en ook dat niet baten, dan over te gaan tot sticht een Neutrale school. Dat het hoogen ernst wc men beu wordt van het geknoei en gedryf vat paar personen, bleek wel uit het féit, dat een| persohen van den Hoogwouder kant reeds to< deden tot het storten van een bedrag van f 4f~ Waarborgfonds, Ook van den kant van Nieum] dorp kwamen verscheidene toezeggingen tot tot medewerking binnen. Scherp werden 't despotisch gedryf van Burj^ ter Hoogeboom en de prachtige adviezen van teur Dun (zie de oude school te Schagen) becriS* Dat er achter de schermen op alle manieren werkt is, kwam sterk tot uitting in het verweern Gedeputeerden, die voorstelden Meester Verhoert: verplaatsen naar de vacature te Aartswoud, een u ture namelijk, die reeds een half jaar of langer staat. - Verder werd besloten een adres te richten te. Raad van N. Niedorp. om steun te verkrijgen op request aan den Kroon. Men meende dit met te kunnen doen, omdat N. Niedorp althans heden: geen belang heeft bij opheffing der school. En N.N. ht aan zijn prestige moreel verplicht fc, zien de Raad van Hoogwoud dit besluit heeft gene: zonder zijn mede-vennoot daar noemenswaard In kennen. Laten wij hopen, dat het werk van de bet ken oudera goede vruchten moge dragen, dat heti niet opgaat dat steeds de buitenwijken maar worden opgeofferd voor de belangen van het dorp school is als 't ware hun eenig aanknoopingspunt K 0 E OR JTJLIANADORP. Boerenplaats afgebr 100 hui: grot ber aan dat tocl moe de med wen land werl verz der. goed kerk De wel reke Oost Dooi itaai werk ook daar we o moge Reeds begon bij ons de gedachte post te vatten de Pinksterdagen zonder de een of andere sensatkc gebeurtenis, zouden verloopen. Toch hadden wij ia mis gezien, want toen wy Maandagmiddag om lij (2en Pinksterdag), zoo eens rondkeken in onze ving, zagen wjj dat brand was uitgebroken in de dery. bewoond door den heer R. Noot, gelegen aai? Kooij. Eigenaar van deze boerderij is de. heer A.1 te Barsingerhorn. Daar het juist etenstijd was, a er velen, die geen erg in den brand hadden. Dei gestationeerde brandspuit, onder leiding van den bs meester, den heer J. Kossen, benevens ook eea? der personeel, rukten per vrachtauto uit en toi half een reeds op het terrein van den brand. Onze plaatselijke politie, de heer C. J. Vroom, al bezig om wat ruimte te maken. Van de boer die 7 jaar geleden ook-afbrandde, was echter te redden. Een "daartegenaan geplaatste boet, machine der melkinrichting onderdak had. spaard. Het meeste landbouwgereedschap was schoonmaak buitenshuis. De auto, die op de de stond, is een prooi der vlammen geworden. Twt bijgebouwen bleven eveneens* behouden. Een h< die bij een der boeten stond, geraakte door d« brand, en was ook de oorzaak, dat de nablusschcgi gen tijd in beslag nam. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, ïf- was in het land. Op het terrein van den brand merkten wij 1« onzen burgemeester, den heer Driessen. den comca ris van politie, den heer Gratema. de InsF^ct van Politie, de heer Helder, een rechercheur en paar agenten. Verder nog de directeur van g«n« pe p]g werken, de heer A. Dokter en de hoofdopzichter. der VisseT. Alhoewel de boerderij op eenigen afstand den Rijksweg is gelegen, was het bezoek van ht- bliek niet gering te noemen. Na een paar uur *i ren za van het boerenhuis niets meer dan een puinhoop De oorzaak van den brand is onbekend. De schade door verzekering gedekt. SCHAGERBRUG. Naar wjj vernemen, is alhier een opgericht onder leiding van mej. J. Sluis te Seis Vervi De repetities zullen worden gehouden in bet 8e bet< van den heer J. Modder. „Daar moet u niets van gelooven. juffrouw. Het kruipt, waar het niet gaan kan. En toch voegde er aan toe, terwijl ze peinzend naar een ring aan vinger staarde, dien Gould haar had gegeven, kamers Bove iuwder ouki naar naa gegeven niet, of ik wel graag de vrouw zou zijn van ie: wiens ambt het meebrengt, dat hij ook de doodenr begraven. Als de oude Tollhurst sterft en ik niet, dat hij het nog lang zal maken moet m met de spaarduitjes naar Amerika gaan om vermogen voor mij te verdienen." „Ben je dan van plan om met Thomas te tj „Dat kan ik niet zeggen, juffrouw", klonk het lier. „Meneer Gould is een heer, ziet u en..." I „Mijn beste kind", viel Anita haar heftig in dej „neem zoo gauw mogelijk een besluit met wien V twee je trouwen wilt, anders gebeuren er nog lukken." Maar Rose gichelde en wierp haar leeg. lidel aohterover. terwijl ze, trots als een pauw ::i 4 gedirkte kleeren, wegstapte. Ze vond het lang plezierige gedachte, dat twee knappe jongens van één 'n deftige meneer om haar streden rende Gould's afwezigheid speelde ze haar sp* Thomas, maar het beslissende woord sprak M want ze had nog niet kunnen besluiten definit' den neef van den landheer af te zien. Thomas was danig ontstemd over deze behaiu op een keer, dat hij Anita in den tuin ontmoette hij er met haar over, want door haar zonnige u lijkheid had ze ook de harten van het personeel ?T Burge, JJhWezif Ueestei ^p3 tij< tamer, Verdi lan i ]ho< n het "Ichti •kern m Mt ïijr goed De al mev !tden 'Pen c 'nde eenc I U li '«ei Di ilat Is r echtei t® gever taeli; 'derne 'gin is De weken, dat zij in Hurton was, was de Hal ten geweest, daar Franshaw en neef neef af*® ren. Anita vond het heel geschikt, dat G°uI° lang weg was. Rose kon in zijn afwezigheid Jiar de fcnk aa ftmeenti aan 1CL11& «C5 rra*j. „vot "-J- 'i besluit komen, had ze overwogen. Maar, zooais «Ulpbehc tuinman haar bedrukt vertelde, de kleine hok- hem, moedigde hem de eene maal aan om hem daarop weer af te stooten, en weigerde hardnek keus te doen. •«stond hoorlijk 'len st( pensch i „Ziet u, juffrouw," verklaarde Thomas, dat u zoo vriendelijk bent geweest een ernst# met Rose te spreken; daarom ben ik zoo vrij „ik heb r de ZOn UICL 4W0C vc öjJltACll. uaai VIII uvit - met de zaak lastig te vallen. Ze maakt me e - Pr. razend met dat kat-en-muisspel; ik heb ?ee° aard, weet u, en als zij zoo voortgaat en mene« komt terug, dan weet ik niet, wat er Dr. de !n gen< Wever, hestie O— e Wordt verv» !pr, i3 r Nchting

Schager Courant | 1932 | | pagina 10