T SPORT VAN PINKSTEREN. Een 10-jarige voetbalperiode. WEST-FRISIA II NAAR DE RESERVE II KLASSE. West-Frisia II—D.W.S. II. 4—2. K.S.V. I—Schagen Comb. 4—2. Callantsoog a—Schagen b. 3—2. Serie-wedstrijden. 1* WEST-FRISIA H—D.W.S. II, 4—2. Prachtig volhouden van Weet-FrisLa brengt hun een 42 zege en tevens de promotie naar de reserve 2e klasse K.N.V.B. Om even voor half drie fluit scheidsrechter Leijken beide elftallen binnen de lijnen. West-Frisia heeft een vrij groote wijziging van een 3-tal spelers. D.W.S. wint de toss en verkiest het windvoordeel. De elftallen stel len zich als volgt op: West-Frisa (Enkhuizen): D. Mastenbroek T. Peereboom S. Muns Klopper U. Bais C. Barten C. Loots Planting C. Jelles Emmercul H. Peereboom Scheidsrechter J. H. Luyken. Neutrale grensrechters Prins en Schreinders. Overdijk Bommels Gompels v. Noord Eijkmans Vogels Overloop Hartwick Coldehove Moerman F. Smit D.W.S. II (Amsterdam). Het terrein van West Frlsia bevindt zich in prima con ditie. Precies half drie trapt West Frisia af en onder neemt op vlugge wijze hun eerste aanval op de D.W.S.- veste. Hier geven ze echter van opruimen. De eerste minuten wordt een zenuwachtig getrap van den eene naar den anderen kant, zonder dat er geplaatst wordt. D.W.S. krijgt het eerst hun zelfvertrouwen terug en trekken op het West Frisia-doel af. waar ze keeper Mastenbroek echter in prima conditie vinden. Bij een zeer snelle W.-F. aanval speelt de D.W.S.-spil Overloop op eigen doel terug, welke bal de D.W.S.-keeper ter nauwernood corner kan werken. D.W.S. zit ook niet bij de pakken neer en onderneemt een zeer vluggen aanval. Gompels krijgt den bal te pak ken. plaatst keurig langs den grond naar Eijkmans. die echter te laag voorzet, waardoor een mooie kans verloren gaat. West Frisia valt zeer gevaarlijk aan, doch wordt op keurige wijze door de D.W.S.-backs on- •ohadelijk gemaakt. Toch komen de rood-gele Enkhul- zers weer terug. Ze krijgen even buiten het strafschop gebied een vrijen schop te nemen, welke door keeper Smit van D.W.S. op eminente wijze wordt gestopt en het veld ingewerkt. Er is nu sprake van een klein W.-F.- overwicht, waaruit ze echter geen doelpunten kunnen fabriceeren. In die periode valt vooral het keurige kop- werk van de beide D.W.S.-backs op. West Frisia valt steeds mooi open aan. maar kan voor het doel gekomen, geen verradelijk schot inzenden. Bij een snellen D.W5. aanval krijgen de Amsterdam mers plotseling de kans om de leiding te nemen. Gom pels werkt zich door alles heen en een keihard schot volgt, wat echter op keurige wijze door keeper Masten broek wordt gestopt en weggewerkt. Geen minuut daarna herhaalt zich dit echter ook nu weer zonder suc ces. Het is nu gedaan met het West Frlsia-overwicht, geregeld komen de blauw-zwarte Amsterdammers voor den Enkhuizer doelman, maar door slecht schieten en te lang treuzelen gaat menige mooie kans verloren. West Frisia onderneemt door middel van hun rechts buiten, Loots. een snellen aanval, een mooie voorzet volgt en wordt door Jelles rakelings overgekopt. Eenige D.W.S.-aanvallen loopen op buitenspel uit. Na ongeveer 25 minuten krijgt West Frisia een corner te nemen, wel ke door Peereboom hoog voor wordt geschoten en op voortreffelijke wijze door den D.W.S.-keeper wordt weg- gestompt D.W5. leidt Bij een hard schot weet de W.-F .-keeper Mastenbroek dit ternauwernood te stoppen, v. Noord bemachtigt den bal en passeert heel handig eenige West Frislanen en bezorgt na 29 minuten spelens D.W.S. de leiding, 01. De D.W.S.'ers komen geregeld voor deE nkhuizer veste terug, die echter op voortreffelijke wijze door Masten broek, Peereboom en Muns wordt verdedigd. Gompels van D.W.S. probeert het met een hard schot onder de lat. maar Mastenbroek is op z'n post en stompt het har de schot over de lat. De hiervoor toegestane corner wordt overgeschoten. D.W.S. begaat nu de fout om met alles naar voren te trekken, wat hun bijna noodlottig wordt. Loots van W. F. ontvangt den bal mooi langs het lijntje aangegeven van Klopper. Hij snelt langs het lijn tje en zet keurig voor. Z'n werkelijk mooie voorzet wordt echter door Jellis jammerlijk gemist en ten slotte op de juiste wijze door de D.WB.-achterhoede wegge werkt. Even later herstelt Jelüs z'n fout en schiet uit moeilijke positie hard op de D.W.S.-veste. Z'n schot wordt echter op eminente wijze door Smit weggestompt. De laatste minuten voor de rust zijn geheel voor West Frisia. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen is het rusten en leidt D.W.S. met 1—0. Na de rust. Om half 4 trapt D..S. af een gaat meteen op be zoek bij de West Frlsia-achterhoede. Deze heeft zich na het zenuwachtige begin van voor de rust geheel hersteld en weet nu van opruimen. Vooral Peereboom munt uit door goede, verre trappen. Drie minuten na de rust krijgt Julles en dot van een kans om de partijen op gelijken voet te brengen, doch op het critieke moment wordt hij door Peereboom gehinderd. Het duurde ook veel te lang, eer dat hij schoot. Toch levert deze West- Frisia-aanval nog een corner op. Deze wordt op keurige wijze door Peereboom genomen en door Jelles overge kopt. Dan is D.W.S. weer aan het woord. Zeer snel val len ze telkens aan en het is een voldongen feit dat de D.W.S.'ers dit tempo tot het einde niet vol kunnen hou den. Een kritiek moment ontstond er voor het West- Frisia-doel als keeper Mastenbroek den bal laat vallen en Gombels hard in schiet. Mastenbroek weet echter al vallende den bal corner te werken. De geheele West- Frisia-aanhang herademt als de bal zich weer op het middenveld bevindt. Aan den anderen kant sohiet West Frisia eenige malen keihard over. D.W.S. krijgt na een snellen aanval een prachtkans om de leiding te ver- grooten. Gombels alleen voor het West Frisia doel ko mende, schiet keihard naast. Zeer vlug wordt uitgetrapt en direct zitten de Geel-roode Enkhuizenaarg aan de andere zijde, waar Coldehoven een vrijen schop veroor zaakt, even buiten het strafschopgebied. Deze goed ge nomen, wordt door Planting ingekopt en door Moorman van D.W.S. uit het doel geslagen. Penalty! Deze wordt doore en West Frisiaan genomen en op voortreffelijke wijze door den D.W.S.-keeper gestopt. In een woord keu rig. Het is bedroevend zooveel kansen West Frisia be derft. Ze zijn geregeld in den aanval, doch weten dit overwicht niet in doelpunten uit te drukken. West Frisia maakt gel Uk. 23 Minuten na de rust krijgt Peereboom den bal te pakken, een goede voorzet en Jelles kopt in. Wel stopt keeper Smit het harde schot, doch scheidsrechter Luy ken en beide neutrale grensrechters hebben doelpunt geconstateerd. 11. D.W.S. herneemt de leiding. De strijd ontbrandt nu op z'n hevigst. Beido elftallen willen de leiding hernemen. Dit lukt D.W.S. na 27minu t.en geeft Eijkmans met een ..eurig schot, ver Huiten het bereik van keeper Mastenbroek, via de paal, D.W.S. weer de leiding 12. Na eenige snelle aanvallen van beide ploegen, waaruit steeds de achterhoede's als overwinnaars uit den strijd kwamen, kwam zoo langzamerhand West Frisia in de meerderheid. De D.W.S.'ers raakten vermoeid, waar door West Frisia steeds meer en meer aanvallend op trad. Er wordt van beide kanten hard gezwoegd. Bij een der vele W. F.-aanvallen slaate en D.W.S.-er den bal met zijn handen weg in het beruchte gebied. Weier gel Uk. Penalty! Nu plaatst Jelles zich achter den bal, een doffe knal en gelijk is het, 22. Dit werkt als nieuw leven in de W.F.-ploeg, steeds komen ze weer terug. West Frisia neemt de leidfcng. Direct na middenuit gaan de rood-gelen weer op het D.W.S.-heiligdom af en voordat men het goed beseft, geeft Planting West Frisia de leiding, 32. Er is nu nog 4 minuten te spelen. D.W.S. doet alles om gelijk te maken en enkelen willen reeds het veld verlaten wegens vermoeidheid en dan maar protesteeren tegen West Frisia's eerste doelpunt. Het bleek echter niet noodig, dit protest in te dienen. Heel West Frisia verdedigt om de leiding te behouden. Een snellen door braak van W. F., maar een der D.W.S.-backs maakt cor ner. Deze wordt achtergeschoten. Het wordt geregeld spannender. Nog 2 minuten zijn te spelen. D.W.S. laat den moed zakken. Vogels van D.W.S. veroorzaakt een vrijen trap tegen zich. Deze wordt door Loots hoog voor het D.W.S.-doel geschoten. Slechts even twijfelt Smit, om in te grijpen, doch dit is juist genoeg om Jelles de gelegenheid te geven in te koppen. 42. Hiermede de W.-F .-promotie naar de reserve 2e klasse-een voldongen feit makende. Na afloop bestormde het publiek het veld en bracht den spelers een ovatie voor de behaalde promotie. West Frisia 2 is hierdoor gepromoveerd naar de re serve 2e klasse. Het taaie volhouden gedurende den ge- heelen wedstrijd heeft hun ten slotte de zege gebracht en verdiend! Scheidsrechter Luyken alsook de neutrale grensrech ters Prins en Schreinders waren prima. Vriendschappelijk partijtje voetbal. Orn half drie fluit scheidsrechter Hart van Koe dijk de elftallen binnen de lijnen. De eerste aanvallen zijn voor de Schagers. K.S.V. weet echter een mooie open Schager aanval ten koste van een corner af te slaan. Deze wordt op keurige wijze door P. Mole naar genomen en door Kosscn precies in keepers handen geschopt, die er verder wel raad mee weet. De gcel-zwarten zijn steeds iets meer aanvallend. Keet schiet uit moeilijke positie voor, de uitgeloopen K.S.V. keeper weet ook hier raad op en werkt den bal op sublieme wijze het veld weer in. Inmiddels is het grootste overwicht der Schagenaren geweest. K.S.V. valt reeds eenige malen heftig aan. maar ver der dan de backs brengen ze. het niet. De scheids rechter is nog wel eens mis met z'n beslissingen. On middellijk na een afgeslagen aanval der blamvwitten gaan de ceel-zwarten een tegenaanval ondernemen, die de K.S.V.'ers met moeite kunnen afslaan. K.S.V. komt langzamerhand meer op de Schager helft. De back Ruig laat zich geregeld passeeren. Deze had zeker last van de warmte. Keeper Bijlsma gaf echter een best. partijtje koepwerk te aanschou wen. F.en door K.S.V. mooi opgezetten aanval, ge volgd door een keihard schot van Molenaar, wordt op keurige wijze gestopt door keeper Bijlsma. Direct hierop weer een dergelijk schot, maar keeper Bijlsma is ook nu op z'n post en geeft niet thuis. Na dit kleine overwicht der K.S.V.'ers ondernemen de Schn- genaars een snelle open aanval en komen alleen voor den keeper te staan. Door slecht schieten gaat ech ter deze kans verloren. K.S.V. beantwoordt dezen aanvat met een tegen aanval, die bijna succes had. De Schager-keeper Bijlsma wist de verraderlijke schuiver echter juist uit hot hoekje te houden. liet is echter uitstel van executie, want even later zijn de blauw-witten de gchccle Schagon-achterhoede gepasseerd en alleen voor Bijlsma staande hebben ze geen moeite. 10. Kr zijn nog geen 5 minuten om of dit herhaald zich. mede door het slechte opstellen van Ruig. 2—0. Deze speler zou er goed aan doen de door de V.V. Schagen begonnen trainingscampagne geheel mede te maken. Na dit tweede K.S.V. doelpunt zitten de Schaee- naars geregeld op de K.S.V.-helft, maar door zeer slecht schieten gaan ettelijke kansen verloren. In deze periode schiet Keet hoog over. Na nog wat heen en weer getrap gaat de rust in met een nuttigen 2—0 voorsprong voor K.S.V. Na de rust is Schagen direct in den aanval. Koedijk onderneemt een goeden tegenaanval, die op niets uitloopt De Schagonaars zijn van een andore meening dan voor dc rust. Uit een schermutseling voor het K.S.V.-doel verkleint Tjalkens met een goed schot den achter stand, 2—1. Na dit doelpunt zijn dc Schagenaars ge regeld in den aanval, maar hoe ze ook werken, ze kunnen het niet verder brengen dan een buitenspel- goal. Inmiddels is Buig vervangen door Boon. wat een verbetering blijkt te zijn. De K.S.V.'ers onderne men eenige aanvallen, maar verder dan de S.-backs brengen ze het niet. Aan den anderen kant een schot van Rus. wat juist naast gaat. Nog eenige ge vaarlijke Schagen aanvallen, waarbij de K.S V.-kee- per blijk geeft z'n vak behoorlijk te verstaan. Hij zet met een verren uittrap z'n voorhoede aan het werk, die hiervan profiteert en Bijlsma voor de derde maal het nakijken geeft. 3—1. Geen 6 minuten daarna maken ze no. 4, 41. Nu is het genoeg. I)e geel-zwar- ten komen steeds' meer voor de K.S.V.-veste. welke op goede wijze door hun wordt verdedigt. Toch weet Keet den achterstand te verkleinen, 42. Klaas Rempt probeert het nog eens alleen, maar moet den bal tenslotte afstaan. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen fluit scheidsrechter Hart, die matig vol deed, einde. De Schager b adspiranten verloren in Callantsoog met 3—2 na tot 4 minuten voor het einde nog met 21 voor te hebben gestaan. Ze zijn zeer gezellig op reis geweest onder leiding van G. Rempt Sr. Strand bezichtigd en fijn gefietst. Heerlijk zoo'n dagje voor de jeugd onder bekwame leiding. NIEUWE NIEDORP, Begunstigd door mooi zomerweer, hield onu plaatselijke voetbalvereeniging Zondag jl. weer hu» tradilioneele seriewedstrijden ter gelegenheid van d» Pinksterkermis. En wanneer we overgaan tot het ven van een overzicht omtrent hetgeen dezen midda* aan het voctballievend publick geboden is, kunnej we niet anders zeggen dan dat de wedstrijden indt beste verstandhouding gespeeld zijn en in alle o;ó zichten geslaagd mogen heeten. De secretaris der N.V.V. verdient een woord ml waardeering voor het organiseeren van dezen baldag. Vooraf aan de seriewedstrijden ging een N. Niodorp II—Aartswoud I. Een ontmoeting al tusschen de reserves der N.V.V. en de kampioei van haar afdeeling. N.N., dat invallers telde voor Deugd en Bart, het eveneens met reserves uitkomende Aartsw uitstekend partij cn wist niet 1—0 meester van terrein to blijven, iets wat haar in de competitie! is kunnen gelukken. Toepoel scoort met een praa goal het eenige doelpunt. Direct na afloop van dezen wedstrijd werd beg*' nen met dc seriewedstrijden tusschen N. Niedorji Alkm. Boys I en Hollandia-comb. Overeenkom^! het programma werden deze wedstrijden verspeeld* den vorm van een halve competitie. Allereerst de Alkmaarsche Boys tegen de combi natie uit. Hoorn. Vooral voor half-time had dein wedstrijd een aardig verloop, al bleek reeds toendi grootere vaardigheid der volgelingen van Siem Bal wiens ploeg goede krachten telt. Na de rust hadden de Boys een zacht eitje en fc; den stand gemakkelijk tot 51 worden opgevoed waarmee het einde kwam. De mooiste ontmoeting van dezen middag was on getwijfeld de wedstrijd N Nicdorp—Alkm. Boys. Immers de Boys maakten na hun eersten wed strijd een goeden kans cn te verwachten was dti ook het in eigen home spelende' N. Niedorp alles o; alles zou zetten. Dat in eigen home spelen was troc- wens voor het eerst sinds langen tijd. Tengevol|i van verschillende oorzaken werd sinds den laatste thuiswedstrijd voor de competitie in Januari nl, nié meer op eigen veld gespeeld. Intusschen is de hernieuwde kennismaking at onze favorieten niet tegengevallen. Het geheele elfo speelde een behoorlijke partij voetbal en speciaal sf* Iers als Van Herwerden, Beijne, Grootes, Faus t Kaaij vielen weer op door vaak keurig spel. Voort van Herwerden verrichtte weer eenige bravourstul jes. door den bal eenige malen even bij het anda doel te brengen. Faus ten slotte zorgde met een kt: rig doelpunt in de laatste minuten van den strijd voor een 2—1 overwinning op de Boys. Over het wedstrijdverloop zuilen we niet ultij den. De Bays vormden een waardige tegenpartij a zien we gaarne nog eens terug. In hun nadeel r, dat ze reeds een uur voetbal achter den rug haddt bij den aanvang van dezen wedstrijd. Ten slotte N. Niedorp IHollandh comb. Dit wtr. een mat partijtje. Geen van beide elftallen speeü inet^ veel geestdrift, hetgeen te begrijpen viel, dir N. Niedorp voor do Horineezen veel te sterk was. einde kwam met 31 voor de gastheeren. De uitslag was alzoo: le prijs: Nieuwe Nicdorp. 2e prijs: Alkm. Boys. 3e prijs: Hollandia Com. Eindigen we met een woord van dank te bi aan de 3 scheidsrechters, welke zich dezen ter beschikking hadden gesteld. En. Qul Z.A F «en A A A A A H «ers Een tijd van komen en gaan. En de Pinksterwedstrijden. ANNA PAULOWNA. „Hoogtijdagen." De gelegenheid om weer eens wat bijzonders te la ten spelen, deed zich voor in den vorm van de beide Pinksterdagen. En des te mooier kon dat, aangezien de diverse gebeurJijkhedeir heel gemakkelijk met de vlag van het. tweede lustrum te vieren waren. In den zomer van 1922 was het toch, niet waar, dat hier in den Polder het eersto georganiseerde, in bondsverband geschikte voetbal zijn intrede deed. Weliswaar had het oude Hollandia waarvan na men als Kooiman. N. Jonker en anderen ons nog als lengendarische klanken in de ooren klinken in den vooroorlogschen tijd voor de noodige „zedenver wildering" gezorgd, maar het gros van de tegen woordige voetbalgeneratie weet daar niets meer van en dus: zomer 1922 begon Excelsior als eerste aan de Spoorbuurt Wij herinneren ons nog best hoe Van Oorschot er destijds de ziel van was, hoe zijn fabelachtige doel punten hun roep tot ver in Westfriesland deden voortrollen, hoe Dirk Harder later, met zijn backs Douwe Stellingwerf en Rinus Wissekerke als een der sterkste achterhoedes uit wijlen de „Good Old" West- Friesche gold. En velen zal het nog voor den geest staan, die pit tige plaatselijke wedstrijden tegen Concordia en la ter B.F.C. Iloe werd daar niet gevochten om de eer van den Polder. In de eerste jaren van Excelsior was het ook voor een niet gering deel G. Timmer en den eminenten back Keppel en dc Gebr. Maarssen, die de club tot een sterken tegenstander maakten. Mid-voor Bakker, keeper Del ver we zouden door gaan met dc eereiijst van hen die zich in den loop der jaren voor de club en voor de handhaving van de destijds wit-zwarte kleuren. Maar laat ons ook vertellen dat het langzamerhand mis is gegaan. Spelers die tot dusverre steeds tot dc vaste schare hadden behoord, verdwenen, veelal door huwelijk of „ouderdom Het heerlijke sectaris- me (u weet wel. net zooiets als de radio!) werd van alle kanten voedsel gegeven cn in den loop der jaren heeft men vergeten jonge spelers aan te kweeken. Zoo lag Excelsior van bondswege respectievelijk herdoopt in V.V. A.P. en Iyleine Sluis weldra op één oor. Toen is Breezand naar de Kleine Suis gekomen, bij gebrek aan terrein. De leden van Kleine Sluis zijn in een geelzwart baaitje gestoken en klaar was Koes. Men is toen op de gelukkige gedachte gekomen of ficieel een combinatie aan te gaan genaamd B.K.C., BreezandKleine Sluis-Combinatie. Deze combinatie is toen in zee getrokken.en tot dusverre met succes. Het uittreden van enkele leden die een nieuwe ver- eeniging hebben opgericht tc Breezand, werpt jam mer genoeg een kleine schaduw over het feit, maar we hebben bij het eerste elftal kunnen constatceren dat deze aderlating te boven te komen is. De lagere elftallen zijn wel zwaar gedupeerd. Te hopen is evenwel dat de club die steun in ei gen boezem kan vinden, de steun die noodzakelijk zal zijn om de club als geheel op pooten te houden. Zondagmiddag. Den eersten Pinksterdag zouden B.K.C, I en Wic- ringerwaard tegen elkaar in het krijt treden. Twee oude rivalen dus. Ze hebben elkaar, ouder gewoonte, geen duimbreed gronds toegegeven. Wieringerwaard was gehandicapt door dc afwezig heid van Schróder cn Van den Brink. Maar ondanks dit spreidden de roodwitten nog 'n groote kracht ten toon en we mogen vooral niet vergeten te memoree- ren de rotszekere achterhoede, die lang niet gemak kelijk te passeeren is. B.K.C. miste Jac. Wiggers. Hiervoor viel P. Har der in, die het er uitstekend afbracht Na 20 minuten spelen gaf Klerk een pracht-voorzet en invaller Harder, die even door Saai was losgelaten, kogelde in (1—0). Vijf minuten voor rust slaagde Bakker er in gelijk te maken, uit een hal van rechts. De tweede helft was minder interessant en leverde geen enkel doelpunt op. D ceindstand was dus 11. B.K.C.'s aanvoerder had voor den strijd aangeboden, dat bij gelijk spel dc bezoeker den prijs zou krij gen. Schenk wilde dit evenwel niet. Er volgde toen n eigenaardig strafschoppenducl, waarbij de W.'s ten slotte 't bijltje bij neerlegden zoodat B.K.C. den prijs kreeg. Een oplossing die niet bij iedereen instemming vond. Daarna kregen we een partij te zien tusschen Suc ces I en Alcmaria Victrix 2. De Wieringers hadden 5 invallers. Zoo ontbraken Rijkers, Smit, Smit, Werelds en Kuiper. Een niet te verwaarloozen handicap. Alcmaria had 2 invallers, doch deze plaatsen wer den bezet door 2 eerste clftalspelers, n.1. de bekende oud-Helder speler L. de Jong en Lengers. De kaasstedelingen demonstreerden uit den aard der zaak beter club-voetbal en de strijd die met een 74 stand eindigde in het voordeel Alcmaria, geeft de verhouding goed weer. Men moet hierbij wel rekening houden met het feit dat Alcm. er tegen einde niet alles op zette, zoo- dat Succes, dat zijn voortdurend hard werkpn met 4 doelpunten beloond zag wel iets meer kreeg dan men, afgaande op de oorspronkelijke spelverhouding, zag aankomen. De Jong maakte voor Alcm. 5 doelpunten! Enkele hiervan waren zeer fraai. Schmitt, de goalquetter, van Succes, toonde ook vaak een zeer goed schutter te zijn, Van de 4 doel punten nam hij er 2 voor zijn rekening. De prijsuitreiking ging vergezeld van hartelijke gelukwenschen, zoowel aan de winnars als aan de jubileerende vereeniging. Maandag. Den tweeden dag was het eigenlijk nog mooier. Al hoewel de middag werd ingezet met een aller on- benulligst partijtje voetbal, tusschen B.K.C. 2 en Suc ces 3, kan de geheele middags als uitstekend ge slaagd beschouwd worden. Maar laten we de neder laag van het tweede elftal niet verdoezelen Met 9—2 gingen de onzen er onder en verdiend ook. Het was niet veel soeps. Slechts Harder en in do tweede helft nog de Schipper wisten op heel mooie wijze uit een vrije schop de eer te redden. Hierna kwamen de twee uitgenoodigde vereeL, gen tegen elkaar in het veld, nl. 1I.R.C. en V'. (Wormerveer). Dachten we oorspronkelijk dat het zwoele weerp animeerd voetbal ten eenen male zou verhindwtt er streek een weldadige koelte over het terrein nar en de temperatuur werd alleszins dragelijk. De wedstrijd was dan ook buitengewoon aardij Beide ploegen waren er in cn gaven geen krimp, Z« enthousiast werd het zelf, zoo nu en dan, dat de vei hitte gemoederen de roode streep begonnen te w deren, maar gelukkig bleef alles binnen de uerkJ en er is niets voorgevallen in dezen overigens rijks lijk forschen strijd. H.R.C. had drie invallers. Joop Sanders, Beneki Sr. en Scholten waren er niet. De eerste twee moa ten naar Noord-Nederland. (Naar wij ondertusscbi vernamen, is Beneker Sr. niet meegeweest). W.F.C. miste haar rechtsback Brouwer en boves dien de spil, een der gebroeders Duinineijer. De Racers waren ondanks hun handicap zeer tief en vielen ons erg mee. W.F.C. muntte uit int missen van kansen. De eerste helft was vrij gek opgegaan, kortom er „gebeurde"' niet veel. In tweede helft opende midvoor Evers voor Raciog score met een laag schot. W.F.C. legde er toen i schepje op. met het gevolg dat dc strijd meer o| werd en tegelijk forscher door den krachtigen genstand van H.R.C. Een penalty die W.F.C. ten deel viel wegens han benutte Aten op sublieme wijze (1—1). Het werd to een strijd om dc leiding, waarin de beide keept zeer zwaar werk te verrichten kregen. Vooral kleine W.F.C.-keeper bleek de sympathie van het bliek te bezitten. Heel veel ballen wist hij te kee doch tenslotte was een kanonskogel in den boi hoek, die door Evers werd afgevuurd, hem te m* tig (21). De laatste minuten hebben hoogspanning gebri Tal van corners en vrije schoppen op het H.R-C. brachten een Heldcrsche zege in gevaar, doch wel Bloeker tal van koeren aan een kans toe k< tot het, afvuren van een welgericht schot, kwaml door het pootige spel van H.R.C. er niet toe. Racing won dus met 21 en o.i. verdienden Racers den zege ook wel. Volledigheidshalve volgen hier nog even de stellingen. H.R.C: M. Prins; Siersma en Beyer; Mars» Stolk. Roobol; Kaptein, Bromlewe, Evers, HoogenS en Beker Jr. W.F.C.: Rensen: Praag en J. Dietz; Slot, meijcr, P. Dietz; Aten, Kuiper, Bleeker, Rem en Broek. a Den heer W. Dol, die bereid gevonden was in van den lieer J. dc Visser van Zaandam, die der ure had afgeschreven, te fluiten, past wel" woord van dank voor de wijze waarop hij beiae*- gen heeft gefloten. Na afloop vereenigden spelers en bc-sfuren zien een gezellig diner, wat door den voorzitter van»' den heer Kaan, geleid werd. Ilij betuigde daamljj dank aan de vereenigingen die zoo vriendelijk ren geweest om aan de uitnoodiging gehoor te ven cn hoopte dat ook een volgenden keer me»1 doovemans deur geklopt zou worden. De heer Tijssen, voorzitter van H.R.C., alsmeae bestuurslid van W.F.C., beantwoordden na nel reiken der prijgen nog met enkele hartelijkke den, waarna het gezelscha'p met een „tot ween uiteen ging. Daarmee was het officieele geaeeu eindigd. Ter geruststelling dient nog even °P^nl,jL^ worden, dat de officieele 10-jarig beslaan-vieuös moet volgen. T.z.t. hierover meerl Verl Nu het jai bloemi liefde illes r nog éi En c «tergla bn, de een wij 'nslellei de kal, dan ret Wek va onweer En al Mei-we! al led. al oiger «n ik

Schager Courant | 1932 | | pagina 6