Twee Oceaanvluchten. \v*W - SE1ÏËILS De OceaanvlBcht van Miss Earhart. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Beide geslaagd. VROUW VERBRAND. Woonhuis afgebrand. Spoorwegongeluk bij Saarburg. ERNSTIGE TOESTAND IN GRIEKENLAND. AARDBEVING IN MID D E N-A M E R1K A. Groote havenbrand te Hamburg. De tunnelramp in Chili. MIJNONGELUK IN Z.-AFRIKA. Dinsdag 24 Mei 1932. SCHAGER AIldtEI KitllS- 75ste Jaargang No. 9075 COURANT. iiiiitmi E Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- f dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend^ dit nummer bestaat uit drie bladen. DE „DO-X" LANDT OP DE NOORD-WESTKUST VAN SPANJE EN MISS EARHART IN IERLAND. Nadat de Duitsche vliegboot DO-X Zaterdagavond te en kwart ove r elf G.M.T. met 14 personen aan boord een vlucht van 15 uren van New Foundland komen- gedaald was In den golf van Horta, is de DO-X Zon- lorgen om 9 uur 19 GMT van de van de Azoren ge in de richting van de Spaansche kust. iet luchtschip heeft van boord uit een positiemelding aden aan de Dornierwerken. Om elf uur GMT Zon- norgen bevond het luchtschip zich volgens dit he it op 38 gr. 30 min. N.B. en 24 gr. 50 in. W.L. Aan is alles wel. De snelheid bedraagt 90 zeemijlen uur. Terwijl de vliegboot zich boven den Oceaan bevond, Btvingen de Dornerwerken te Berlijn Zondagmiddag volgende telegram van boord: uur GMT: positie: 40 gr. 25 min. N.B. en 16 gr. min. W.L. Alles in orde. Weer goed. Hebben 16.500 L brandstof noodig. Aankomst Vigo ongeveer half ze- fen. Christansen." Vlot geland. Later meldde een bericht uit Vlgo, gelegen aan de ncle. BH 'Noord-Westkust van Spanje, dat de Vliegboot DO-X al- eitje* gClllBU Jan doch voor aar ben wel nie kwam óaar om 20 uur 45 GMT vlot geland was. eet w. De Occaanvlucht van Miss Earhart. lm ruim 15 uur den afstand afgelegd. Ten gevolge van een defect aan den benzine moor niet naar Parijs gevlogen, maar in Ierland gedaald. Zaterdagavond werd uit Londen gemeld, dat de Oce- "uvliegster Miss Amalia Earhart te Londonderry in erand was geland, rp Miss Earhart, bijgenaamd Miss Lindy, was in den illacht van Vrijdag op Zaterdag om 22 uur 50 M.E.T. m lVan New-Foundland opgestegen voor een Oceaan- 9* vlucht, dien zij met succes volbracht. Zij landde om 15 fur 45 in de nabijheid van Londonderry op een wei land. Na haar landing telefoneerde zij onmiddellijk Dublin, mededeelende, dat zij bij haar landing, f<r- noodlanding niet was gewond. Ook het vliegtuig ll! ongedeerd gebleven. Gedurende den overtocht had de it van haar machine zeer slecht gefunctionneerd, [een 10 volle uren had geduurd. Over een grooten ind heeft zij te kampen gehad met hevige stor- regen en voor een gedeelte van den weg ook met hetgeen den tocht zeer bemoeilijkt had. Bovendien de benzinemotor gebroken, zoodat de aviatrice genoodzaakt had gezien in Ierland een noodlan- te doen. hs Earhart verklaarde verder, dat zij zich onmid- telefonisch in verbinding wilde stellen met naar genoot, den uitgever Putnam. Het is mogelijk, dat 'inaar Londen zal gaan, maar dat zal er van afhan- P" wat haar echtgenoot zal zeggen. Zij is buitenge- *oon verheugd, dat de overtocht goed gelukt is. Miss Lindy heeft met haar vliegtuig twee groote ^staties geleverd. Zij is zoowel de eonige vrouw, die 'een over den Oceaan is gevlogen als de eenige vriuw, die tweemaal den Atlantischen Oceaan per hegtuig is overgestoken. In den recordtijd van 1514 uur. -hes Earhart heeft den afstand van New Found- j, naar Londonderry afgelegd in den recordtijd van uur en 39 minuten. De afstand bedraagt ruim 2026 tich t^ haar aar"komst weigerde Miss Lindy iets tot Londi >M»en i„ ecn°kiein h^leI w Teleurstelling te Parijs. j I bericht, dat Miss Earhart in Londonderry in schreef ondplU\,Wa? geland heeft op het vliegveld van Parijs irons 0! tfipi,1 in grooten getale aanwezige publiek groote w ^telling veroorzaakt. Vele sportvrienden en be- tusschei aeraars waren reeds in den ochtend naar het 1 nemen. Zij werd onmiddellijk per auio londerry gebracht, waar zij haar intrek heeft ge- vliegveld gegaan om hij de landing tegenwoordig te kunnen zijn. De politie had reeds uitgebreide maatre gelen genomen om net vliegveld vrij te houden en de van uur tot uur aangroeiende menigte op een afstand te houden. Amalia Earhart vliegt verder. Londen. 2 2' Mei (V.D.) De Amerikaansche aviatrice Amelia Earhart is he denmiddag van Londonderry gestart naar het Engelsche vliegveld Hanworth. Te Londonderry was een groote me nigte samengestroomd om de koene aviatrice uitgeleide te doen. Miss Earhart heeft gelukwenschtelegrammen ontvan gen van president Hoover van den Engelschen minister van luchtvaart en van den Amerikaanschen ambassa deur te Londen. Melon. VLIEG-ONGELUK. Twee Hongaarsche Oceaanvliegers veronge lukt. De beide Hongaarsche oceaanvliegers. Alexander Magyar en Deorgers Endres, die voor de Zondag be ginnende internationale oceaanvliegersconferentie met hun vliegtuig „Rechtvaardigheid voor Hongarije" van Boedapest naar Rome waren gevlogen, zijn bij de lan ding op het Romeinsche vliegveld verongelukt. Het vlegtuig, dat in glijvlucht was gedaald, is over den kop gcsalgen en in brand gevlogen. Beide vliegers vonden den dood. Magyar en Endres hebben, naar men zich herinneren zal. den Oceaan in Juli 1931 van Harbour Grace met einddoel Boedapest overgestoken. Nader wordt In verhand met het bovenstaand bericht, gemeld, dat Endres niet werd begeleid door Magyar, maar door den navigator Julius Bittay. Noodlottig ongeluk te Utrecht. Zaterdagmorgen omstreeks half tien ontdekte een schilder, dat er rook kwam uit een perceel aan de Rembrandtkade te Utrecht. Aangezien hij de rookvor- ming verdacht vond, stelde hij in het perceel een on derzoek in en vond op de derde verdieping de 55-ja- rigo bewoonster, mevr. Van T. met brandwonden over dekt. Door de gerequiroerde G.G.D. werd het slacht offer naar de Emma kliniek overgebracht, waar de vrouw in den loop van den dag is overleden. Aangezien men in het perceel overblijfselen heeft gevonden van een verbrande papierman. wordt ver moed dat het.vuur daarvan zich aan het slachtoffer heeft medegedeeld, welks kleeren hierdoor in brand geraakten. De bewoonster op het allerlaatste moment uit het brandende huis gehaald. Zaterdagavond is het woonhuis van Mej. Tiel aan den Bierweg té Laren tot den grond toe afgebrand. De brand werd te omstreeks half twaalf ontdekt door den caféhouder van B.. die de politie waarschuwde. In middels had de architect Bonnet zich in het branden de huis begeven, waar hij de bewoonster in overspan nen toestand aantrof. Slechts met de grootste moeite gelukte het hem. de vrouw wier kleeren reeds vlam hadden gevat, uit het huis te krijgen. Met drie slangen op de waterleiding gelukte het de brandweer na eeni ge uren het vuur meester te worden. Van het huis dat met rièt bedekt was, zijn alleen de muren over gebleven. De brand werd waarschijnlijk veroorzaakt door een petroleumstel op de bovenverdieping, waar mejuffrouw T. altijd kookte. Juffr. T. die eenige brandwonden had opgeloopen, werd op last van een geneesheer naar het St. Jans ziekenhuis te Laren overgebracht. Vermoedelijk groot aantal slachtoffers. Zaterdagavond is op het station van Saarburg een ernstig spoorwegongeluk gebeurd. Tot dusverre telt men reeds 2 dooden en 20 gewonden. Dit getal kan echter nog veel grooter worden, aangezien nog ver scheidene reizigers onder de vernielde wagons liggen. Nader wordt gemeld: De bij het station te Saarburg verongelukte trein blijkt de D-trein BazelOstende te zijn geweest, die kort voor het binnenrijden in het station derailleer de. De locomotief, tender en de eerste wagon, een wa gon derde klasse, vielen om. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekoDd Alarmeerende geruchten over bloedige opstanden in Thracië en Macedonië. Algemeene staking uitgebroken. Sedert Vrijdagnacht komen alhier moeilijk te con- trolceren berichten binnen, volgens dewelke in Grie kenland een algemeene staking zou zijn uitgebroken ken en in verband daarmede bloedige straatgevechten zouden zijn voorgekomen in steden van Grieksch Ma cedonië en Thracië, die het gevolg zouden zijn geweest van onlusten, uitgebroken onder bewapende tabaks- arbeiders. Het te dezer stede verschijnende dagblad „Wreme" bericht, dat het te Xanthi, Drama. Gucmuerdjina tus- schen de politie en de militairen aan den eenen kant en gewapende arbeiders aan den anderen kant tot. bloedige barricadengevechten is gekomen. Binnen een uiterst kort tijdsbestek zijn de aanvankelijk plaatse lijke. centraal geleide, onlusten op het geheele gebied tot Saloniki overgeslagen. Het personeel van poste rijen en telegrafie staakt. Volgens berichten van de Bulgaarsche grenzen zijn dfl Grieksche grenstroepen over dc geheele lengte ver sterkt. Iedere desbetreffende inlichting wordt echter geweigerd. Uit Griekenland in Sofia aangekomen verkeers vliegtuigen melden eveneens een groote uitbreiding van de staking, die zich niet meer beperkt tot de tabaksarbeiders. De regeering afgetreden. Staking onder de ambtenaren in vollen gang. Nader uit ATHENE: Minister-president Vcnizelos hoeft Zaterdag in de Kamer medegedeeld, dat de regeering zal aftreden. Vcnizelos raadde aan. uit de democratische opposi tie een nieuwe regcering te vormen, teneinde onlus ten te voorkomen, die zekerlijk zouden ontstaan, wan neer de regeering zou worden overgenomen door de partij der monarchisten. In den loop van zijn redevoering verdedigde Veni- zclos onder beroep op artikel 48 van de Duitsche rijks grondwet de door hem ontworpen beperking der pers vrijheid. Na de kamerzitting reed Vcnizelos naar den staats president Zaimis, teneinde hem het verzoek om ont slag te overhandigen. Dc aftredende regeering is vast besloten den strijd tegen de stakende ambtenaren on verbiddelijk door te zetten. Deze staking onder do ambtenaren is overigens nog in vollen gang. Ook onder het spoorwegpersoneel bestaat neiging in staking te gaan. zoodat een verdere uitbreiding van de stakingsbeweging mogelijk is. De toestand moet dan ook zeer critiseh worden geacht. Het centrum in San Salvador gelegen. Ook het omliggende land over groote af standen geteisterd. Volgens berichten uit Midden-Amerika heeft zich al daar een hevige aardbeving voorgedaan, welker cen trum Salvador was en die ook 't omliggende land over groote afstanden heeft geteisterd. Tot dusverre wordt als aantal dooden 6 opgegeven. Vrees voor groote schade. Uit New York wordt nog gemeld: Bij de aardbeving in San Salvador zijn 8 personen ge dood en 21 gewond. Ook in Managua (Nicaragua) zijn zware aardschokken waargenomen. De bevolking snelde in paniek de huizen uit. Te San Lorenzo in Honduras duurden de aardschokken verscheidene minuten. Men vreest, dat in het binnenland van Honduras groote schade is aangericht. Hulp-expeditie naar het geteisterde gebied. Nader uit Panama: Door de nachtelijke aardbeving in San Salvador is voornamelijk de stad Zacatecoluca in de nabijheid van San Vicente getroffen. Het aantal gewonden is buiten gewoon groot. 10 Dooden zijn reeds geborgen. Talrijke woonhuizen zijn ingestort. Het Amerikaansche marinecorps in Managua heeft een hulpexpeditie uitgezonden. Vlammen van 20 meter hoogte. Ver moedelijk misdaad in het spel. Zondagmiddag is in den vrijen haven, te I-Tamburg in de opslagplaatsen van de Freihafenlagerhausge- sellschaft. een groote brand uitgebroken, die de daar opgeslagen voorraden celluloid aantastte. 28 stralen werden uitgelegd om het gevaarlijke vuur in zijn loop te stuiten en te verhinderen, dat de overige opslagplaatsen en schuren door de vlammen zouden worden gegrepen. Uit de reeds brandende schuren sloegen steekvlammen van naar schatting 20 M. hoogte op. Teneinde te voorkomen, dat zich gif tige gassen zouden vormen, liet men de eenmaal brandende voorraden uitbranden. Dc brandweer be perkte zich overigens tot het tegengaan van uitbrei ding van het vuur, en tot het beschermen van de om geving. Men vermoedt, dat hier brandstichting in het *="<11 is Zeqqen de pluimveehouders daarom voeren wij Bertels' Opfokvoeders en Kunstkorrel, de kuikens groeien er beter van en ze kosten ons tot a.d. leg nog niet de helft, dat is f 1.- minder per kip; en van de Kunst korrels leggen de kippen méér en grooter eieren, die nog geen 1*/j cent aan voeder kosten en de dieren blijven in beter conditie. Ze leggen kwaliteitseieren, daar vischmeel is vermeden. Het is een lichtstraal in dezen crisistijd. Laat U niet wat anders aanpraten! 43 jarige proefnemingen: Onze voeders zijn samengesteld uit de beste biologisch beproefde grondstoffen ze bevatten de noodzakelijke vitaminen en de juiste dosis mineralen, voedingszouten enz. waarvan Prof. Dr. Frei zegt: „dat een tekort leidt tot degeneratieverschijnselen „n.l. onvruchtbaarheid, verminderde levens vatbaarheid, onvoldoende ontwikkeling enz. Tevens worden de resultaten vermeld'" door de toevoeging van de juiste dosis verkregen „n.l. „meer weerstandsvermogen tegen ziekten, (coc- „cidiosus, pullorum, leucaemie of witbloedziek- ,,te) en in het algemeen verbetering van den „gezondheidstoestand der dieren en vergrooting „der eierproductie." Wat U ook voert, beproef 8—14 dagen onze Opfokvoeders en Kunstkorrels en U is over tuigd van den beteren groei der kuikens en grooter eierproductie der kippen. Prijzen per 50 K.G. vrij spoor/boot A'dam. Bertels' Crisis Opfokvoer Nr. 1 f6.15 volledig dagrantsoen v. kuikens v. 130 dagen Kuiken droogvoederbak in iederen zak gratis. Bertels' Crisis Opfokkorrel Nr. 2 f 5.25 volledig dagrantsoen v. kuikens v. 4—8 weken. Na 8 weken uitsluitend Kunstkorrel No. 1 Bertels* Crisis Kunstkorrel No. 1 22 °/0 eiwit. 6 °,'0 vet, volledig dagrantsoen v. losloopende kippen op de boerderij f 4.50 Bertels' Crisis Kunstkorrel No. 2 28 o eiwit. 6 vet. Ochtendvoeder voor hen die nog graan wenschen bij te voeren: op verzoek ook in meclvormf 4.75 (Gem. graan bevat slechts 12°/0 eiwit en vet). Bertels' Kunstkorrel B. f 6.- volledig dagrantsoen voor kuikens na 8 weken en voor kippen in rennen. Bertels' Kunstkorrel G. f 5.25 volledig dagrantsoen voor kuikens na 8 weken en v. kippen met beperkten grasuitloop. Bertels' sierlijke Oranje voederbak toereikend voor 25 kippen per stuk f 1.50 Brochure pluimvee en eierlijsten gratis. Bestel bij Uw leverancier in Uw plaats; indien daar niet voorradig direct a.d. fabriek. Oliefabrieken N.V., Amsterdam. V.D. verneemt uit New York: Volgens de laatste berichten uit Valparaiso zijn -45 tunnelarbeiders gered. Het was den bedolvenen ge lukt zich in het binnenste van den tunnel in veilig heid te brengen. Tengevolge van een aardbeving. 20 In boorlingen bedolven. V.D. verneemt uit Kaapstad: Tengevolge van een aardbeving werden in den Robinson-Deep-mijn op aanzienlijke diepte 20 inboorlingen bedolven. De red dingswerkzaamheden zijn onmiddellijk koortsachtig opgenomen. Na vele uren gelukte het met een der be dolvenen door klopteekens in contact te komen. Over het lot van zijn kameraden kon nog niets worden vastgesteld. BRUTALE ROOFOVERVAL TE ESSEN. Een doode, een gewonde. Een buitengewoon brutale roofoverval is Zaterdag morgen kort voor 11 uur op dc mijn Otto-Wilhelm in Itellinghausen hij de uitbetaling der mijnwcrkcrsloo- nen gepleegd. Twee mannen kwamen aan het loket. Toen op hetzelfde oogenblik twee mijnwerkers hun loon kwamen halen, draaide zich een der mannen om en loste eenige revolverschoten op hen. Een mijn werker werd licht aan het hoofd gewond, terwijl de tweede zoo zwaar gewond werd, dat hij kort daarop overleed. In totaal maakten de schurken ongeveer 800 Mark buit. Zij slaagden er in op een motorrijwiel te ontkomen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 1