Zonnebrand #em;MS IUST7M7\ Amsterdamsche 2e klassers Noordhollandsche 2e klassers. 3—2. Uit Alkmaar en Omstreken. Beemster I—R.C.Z. II. 4—2, Het Ned. Elftal. Promotiewedstrijden. Grasbaanraces te Alkmaj NIEUWE NEEDORP. West Frisia 3—N.V.V. 1 3—1. D.T.S. 2—N.V.V. 2 4—0. Hollandia b—N.V.V. a 3—4. Evenals vorig jaar is N.V.V. 1 in de derde ronde „uit- gekruisd". West Frisia 3 bleef op eigen terrein met 21 overwinnaar. Wat geeft het over een verloren wedstrijd na te praten van: die was niet goed, die deed zijn best niet? allemaal praatjes op niks af. Als het geluk niet met je is, mag je het niet winnen, zooals N.V.V. Minder waren zij geenszins, eerder sterker, maar ja, in die pe riode dat er doelpunten komen moesten bleven zij uit. Dat was voor de rust. toen N.V.V. den niet geringen ■wind in den rug had. Onder de lat, over de lat, vlak er naast, tegen de lat, maar nooit in het net. Het wou niet Na de rust maakt West Frisia spoedig 2 doelpunten achter elkaar. NW. hield evengoed stevig vast en zag den achterstand verkleind. Tot op het laatst was de uitslag onzeker; toen heeft N.V.V. alles op alles gezet en speelde dan ook heel goed, maar te vroeg klonk bet eindsignaal en N.V.V. had een wedstrijd verloren, welke met een beetje minder pech gewonnen had kunnen zijn, maar ja, zoo is het. Rest ons qog te melden, dat N.V.V. invallers had voor C. Blokker en A. Bakkum, die beiden op de ziekenlijst staan, waarvoor P. Bart en C. Deugd invie len Beiden hebben goed voldaan. N.V.V. II stierf tegen D.T.S. II den bekerdood; met 40 bleven de D.T.S.-ers in de meerderheid. Deze uit slag valt ons niet tegen, te rekenen invallers voor P. Bart, C. Keetman, C. Deugd, A. Langereis en J. Korff, dan is de verwachting toch niet hoog. De adspiranten deden goed werk door Hollandia B ln Hoorn met 43 te slaan. Voorwaar een flinke pres tatie. Keetman scoorde tweemaal Bakker en Visser met een prachtschot zorgden dat N.V.V. met 43 over winnaar werd. De volgende week speelt alleen N.V.V. a tegen Hol landia A in Hoorn. SUCCES-NIEUWS. Succes 1Alkmaarsche Boys 1 64. Succes 1 speelde Zondag een vriendschappelijken wed strijd tegen Alkm. Boys 1 van Alkmaar. Om half drie liet Metselaar beginnen. A. wint de toss en de midvoor van S. trapt af. Direct gaan de A. op het S.-doel af. doch de achterhoede is op zijn post. Ook de S.-aanvallen zijn niet van gevaar ontbloot, zoodat de A.-keeper ook spoedig aan den tand wordt gevoeld. Na 10 minuten dringt de S.-rechtsback te veel op. de A.-linksbuilen zet goed voor en de A.-midvoor geeft zijn club de leiding, 01. Ong-rveer vijf minuten later maakt de S.-midvoor gelijk. Het spel gaat gelijk op en neer en wanneer een A.-speler de kans krijgt, geeft hij met een harden schuiver zijn club opnieuw de leiding, doch het is van korten duur. want bij een schrimage voor het A.-doel gaat de bal via een A.-speler in doel, 22. Nog voor rust neemt S. door een goed opgezetten bal, door den linksbuiten de leiding 32. Met dezen stand gaat de rust in. Na de thee heeft S. eenigszins windvoordeel. doch de A. zwoegen hard en weten gedurig op de S.-helft het spel te verplaatsen, doch als de S.-backs den bal flink doorgeven, weet de S.-midvoor er wel raad mee. hij rent door alles heen en vergroot de voorsprong. 42. De A.- spelers geven zich nog niet gewonnen en bij een A.- aanval wordt de bal tegen de S.-back zijn arm aange schoten: Metselaar geeft penalty. De A.-midvoor vol trekt het vonnis en schiet keihard in. De S.-keeper deed geen moeite hem te stoppen, 43. Dan onderneemt S. nog menige aanval, de S.-midvoor heeft er zin en als hij den bal goed te pakken krijgt, en de A.-keeper loopt ver uit, weet hij over den keeper heen het doel te vinden en maakt er 53 van. Het begint er voor de Boys naar uit te zien dat ze verliezen, doch ze weten nog eenmaal te scoren en Succes ook. zoodat het einde komt met een 64 overwinning voor S. Het was een mooie wedstrijd, doöh het weer was zeer ongunstig. Bij den aanvang van den wedstrijd overhandigde de voorzitter van Succes, den aanvoerder der Boys een bouquet bloemen, waarbij gesproken een toepasselijk woord van feliciatitie met hun ongeslagen kampioen schap in de 2e kl. N.H.V.B. Na afloop van den wedstrijd werd in Concordia een gezellig bal gehouden. Voor het 2e elftal was de bekerwedstrijd tegen Aarts woud 1 wederom afgelast, zoodat deze voor de tweede maal werden teleurgesteld. Het is. te hopen dat de be- kerwedstrijdn eenigen voortgang mogen hebben, in ver band met de te houden nederlaagwedstrijden van Succes in Juli en Augustus. i Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wieirijden verzacht en geneest Doot 30-60-90 ct Tube 80 et Bi) Apoth en WEERINGEN. Feestavond V.V. „Succes" te Wielingen. Zaterdagavond hielde de V.V. „Succes" een feest avond in „Concordia" voor leden en donateurs. Om ongeveer half negen opende de voorzitter, de heer D. Oden, de bijeenkomst en memoreerde, dat, gezien de flinke opkomst, de feestavonden van Succes gewaar deerd worden; wy hebben ook heden weer alle moei te gedaan den avond zoo aantrekkeiyk mogelijk te maken. Gebr. Chanson of Mie en Ko waren geënga geerd dezen avond voor het humoristische, Gebr. Dek ker van Beverwijk met hunne harmonica's voor het muzikale gedeelte. Alles was in de puntjes verzorgd. Na de opening werd direct begonnen met een dans, daarna traden Mie en Ko voor het eerst op Wielingen voor het voetlicht met hun nieuwe nummers: Spreek maar niet over de malaise, daarna De Liefde der Matrozen en vele andere humoristische liederen en tot slot: De Doodensprong voor f 1000, een eenacier. Over de geheele linie viel alles in den smaak en we gelooven, dat Mie en Ko hierdoor wel meerdere malen op Wieringen zullen terugkomen. Ook de harmonica-virtuosen Gebr. Dekker hebben zich dezen avond van hun goeden kant laten hooren. Tusschen de verschillende attracties had een verlo ting plaats, waarvan Jb. Bakker, sigarenmagazijn, den hoofdprijs won, n.1. een mooie Oud-Hollandsche stoel. Door milde gevers waren verscheidene mooie prijzen geschonken. Onder leiding van Willy Chanson had de feestpolonaise plaats, die door zijn bont geheel, ver sierd met mutsen en muziekinstrumenten, de vreugde ten top deed stijgen. Door bakker M. Oden was gezorgd dat er ook na middernacht Iets was te c onsumeeren en bracht n.1. warme croquets en saueüsen-broodjes. Om drie uur werd de gezelligheid gesloten en kon Succes op een goed geslaagden feestavond terugzien. aartswoud. Uitslag voetbalwedstrijden van Zondag. A. I ging naar D.E.S. te Sijbecarspel, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe sportterrein. In een mooi gespcelden wedstrijd wisten onze jongens te winnen met 2—1 en kwamen daardoor in het bezit van een prachtige medaille. Bij de uitreiking werd onze club bovendien nog bloemen aangeboden wegens het behalen van haar kampioenstitel. A. II ging voor de competitie naar Berkhout en ver loor met 03. A. III ging naar Medemblik voor de serie wedstrij den en speelde tegen Hem III, doch verloor eveneens met 1—3. Adreswijziging. Het secretariaat, van de V.V. „Wieringerwaard", als mede van de G.V. en A.V. „Olympia" te Wieringer waard is thans: K. Schenk Jz., Lotweg 26, Anna Pau- lowna. De Noord-Hollandsche combinatie van tweede en enkele derde klas spelers, feitelijk een K.N.V.B.K.N. V.B. B-elftal, heeft tegen het Amsterdamsche 2e klas se team, waarin alleen de midvoor Braam van Avantl uit een lagere klasse (de vierde) kwam met 32 ver loren, nadat tot vlak voor het einde onze vertegen woordigers met 21 de leiding hadden. In de laatste 5 a 10 minuten ging de voorsprong verloren, welk te leurstellend slot voornamelijk voor rekening van Z.F. C.'s reserve-keeper Dijkstra komt. De wedstryd was een onderdeel van de Amsterdamsche Sportweek, wel ke Zaterdag geopend werd en vond plaats om ruim half vijf, nadat eerst een rugby- en cricket-wedstrijd waren gehouden. Het was dezen Zaterdagmiddag feitelijk te warm om te voetballen en de spelers spanden zich dan ook niet al te veel in, waardoor de wedstrijd niet bijster span nend en interessant was. Maar af en toe werd er met vuur gespeeld; het bleef echter ook bij die sporadi sche oogenblikken. De wedstrijd had voor ons district wel eenige be lang. Immers verschillende der uitblinkers op voetbal- gebied in den kop van Noordholland waren van de partij. H.R.C. was door Sanders en Kapteijn vertegen woordigd, Helder door Burger en Alcmaria leverde Rootring en Hamstra voor het elftal. De opstellingen waren: Noord-Hoiiand Dijkstra (Z.F.C. 2). Brouwer (.W.F.C.). Dil (Z.V.V.). Rootring (Alcmaria), Duinmeier (W.F.C.), Sanders (H.R.C.) Kapteün (H.R.C.). Meyn (O.S.V.). Max (K.V.V.)), Burger (Helder), Hamstra (Alcmaria). Roeg (D.E.C.), Brands (V.V.A.), Braam (Avanti), Burger (A.F.C.), Kamminga (V.V.A.). Kruiselbergen (Zeeburgia), Neseker (A.F.C.), Grond man (D.E.C.) Schalkwek (Zeeburgia), Van Eysden (V.VA.). Erkelens D.E.C.) De wedstryd had weinig momenten van hoogspan ning. Er werd wel aan weerszoden behoorlijk voetbal vertoond, waarbij de techniek der Amsterdammers heel wat hooger stond dan bij Noord-Holland, maar doordat het aan snelheid ontbrak by dit loome weer, was de taak der verdedigingen tegen de traag wer kende aanvallers niet te moeilijk. De Noord-Hollandsche backs werkten nog met het meeste enthousiasme en ruimden veel op. Het ging niet allemaal even veilig en mooi en de richting werd dikwijls wel verkeerd gezocht, (vooral vaak te hoog!), maar met hun systeem van werken werd toch meni- gen Amsterdamschen aanval onderbroken en had er achter deze backs nu maar een keeper van middel matige capaciteit gedaan, dan was weer een Noord- Hollandsch succes bereikt. Echter Dijkstra bracht er weinig van terecht. Het is natuurlijk niet billijk een keeper naar één wedstrijd te beoordeelen (over zijn spel in Z.F.C. 1 als vervanger van Kuiper zijn de cri- tieken over hem veelal gunstig geweest) maar in ieder geval was de Z.F.C.-er beslist onvoldoende; bij geen der drie doelpunten ging hij vrij uit. Kenter (Helder), die reservestond en zich als grens rechter verdienstelijk maakte, had het er waarschijn lijk beter afgebracht, maar ja, dat is ook niet allemaal vooruit te voorzien! De halflinie deed bijwijlen goed werk maar het af geven was doorgaans bijzonder slecht. Duinmeijer (W. F.C.) speelde overigens niet kwaad, maar als het op afgeven aankwam was het mis. Het was af en toe op vallend zooals hij een bal, geheel vrijstaande maar in het wild^weg in de richting van het Amsterdamsche doel trapte. Sanders is ons tegengevallen. Van hem hadden we van de Heldersche spelers de hoogste ver wachting gekoesterd, doch hij heeft door elkaar geno men maar zelden iets goeds gedaan, dingen, die de capaciteiten die hy bezit, toonden. Rootring, de Alc- mariaan, speelde een spelletje als Duinmeyer. Hy ver waarloosde Kapteijn veel te veel. In de voorhoede vonden wy de beide Heldersche spelers de besten, maar ook Max kon goed voldoen. Hamstra speelde alleen de le helft, viel daarna uit en werd door Bos (A.V.) vervangen. Hamstra gaf eenige uitstekende voorzetten en Bos voelde zich wat onwen nig. op de linksbuitenplaats. Kapteijn was snel en zyn ballen waren vaak gevaarlijk soms echter wat te hard. Jammer dat hy door zijn me despelers niet te veel werk kreeg. Wat dat betreft moest het van Max komen. Burger voelde zich op de linksbinnenplaats in zyn element; deze plaats ligt hem eigenlijk beter dan de midvoorplaats. In het samenspel van den aanval had hy een belangrijke rol en voor het doel was hy de man en het eerste doelpunt ontstond uit een fraaie pass, het tweede door goed doorloopen op een voorzet van reohts. Wat teveel schieten op te grooten afstand en af en toe te lang pingelen was zyn fout Max was een goed spelverdeeler en Mein ging vaak ondoordacht te werk. maar toch vaak was hij een be dreiger van het Amsterdamsche doel. De wedstryd verliep in het kort als volgt: Amsterdam was eerst iets sterker, maar N.H. neemt de leiding door een zuiver schot van Max na een mooie doorgegeven bal van Burger. Amsterdam maakt gelijk door Kamminga, die naar binnen gezwenkt, den slecht opgestelden Dijkstra met een scherp schot passeerde met welken stand het rust werd (1—1). N.H. hernam in de tweede helft de leiding door Bur ger, die na een „kop"doel met v. Eijsden via de lat scoorde. Amsterdam won tenslotte doordat eerst Dyk stra een bal door Roeg uit een corner prachtig ingekopt, op onbegrijpelijke wyze liet glippen en daarna kwam Braam alleen voorbij de backs, Dijkstra verzuimde uit te loopen, en de stand was 32, zoodat de Amsterdam mers nog wonnen, intusschen verdiend. Bij de Amsterdammers was het kopwerk heel goed; stukken beter dan by de Noordhollanders. Een goeden indruk maakte vooral de buitenspelers, de spil en de Zeeburgia-back. Erkelens was niet te beoordeelen, hy kon de doelpunten niet verhinderen, maar kreeg verder bijna niets te doen. Dit is in het kort wat het Am sterdamsche elftal presteerde. Als geheel bevredigde de wedstryd toch niet geheel! Texel 1, kampioen van Noord Holland. Alkmaarsche Boys 2 thans definitief kam pioen. De Alkmaarsche Boys-junioren winnen den beslissingswedstrijd tegen Z.V.V. en tevens het kampioenschap van de juni orenklasse. Het vijfde Boys-kampioen schap. Veel voetbal viel er in de kaasstad niet te genieten. Het gemeentesportpark was, in verband met de motor races, geheel bezet, zoodat Alcmaria Victrix verstoken bleef van thuiswedstrijden. Het eerste elftal van de Alkmaarsche Boys, voorzien van een drietal invallers o.a. voor den doelwachter en den midvoor, bracht een bezoek aan Succes 1, in ver band met het tien-jarig bestaan van laatstgenoemde ver- eeniging. Deze ontmoeting was inmiddels voor de gepro moveerde Boys een aardige oefening, die tenslotte een 64 zege voor de Wieringers opleverde. Waar men el ders in dit blad betreffende dezen wedstrijd nog wel eenige bescheiden zal kunnen aantreffen, zullen wij vol staan met het geven van den uitslag. In den Noordhollandschen bond hadden er nog enkele belangrijke ontmoetingen plaats. Voor de kampioens competitie werd alhier gespeeld Alkmaar 1Texel 1. De algemeene hoop, dat de Alkmaarders het nog tot een beslissingswedstrijd zouden brengen, is geheel in rook opgegaan. De midvoor Homan was verhinderd en de linksbin nen Mulder stond op de schorsingslijst, zoodat de aan- valslinie der Alkmaarders nogal gehavend was. fCwa- men de Alkmaarders op zeer gelukkige wijze aan de leiding, doordat de Texel-doelman den bal in zijn eigen doel liet verdwijnen, de eilanders kwamen op niet min der gelukkige wijze aan den gelijkmaker, doordat één der Alkmaar-backs in eigen doel trapte. De rust ging in met een nuttigen 51 voorsprong voor Texel. De Alk maarspeler Rolie moest, in verband met een knieblessure, inmiddels het veld verlaten en werd vervangen door Mulder. Na rust ging het beter. Beide partijen wisten nog tweemaal te doelpunten, zoodat het einde kwam met een 73 zege voor Texel. Laatstgenoemde heeft dus, in verband met deze overwinning, ongeslagen het provinci aal kampioenschap behaald, zooals onderstaande stand laat zien: Texel 1 4 4 0 0 19—8 8 Alkmaar 1 3 1 0 2 611 2 LV.V. 1 3 0 0 3 4—9 0 In de 3de klasse B kwam eindelijk de laatste ont moeting en... daarbij tevens definitief het kampioen schap. Hoewel aanvaonkelijk de Boys-reserves het kampioenschap vierden, bleek er evenwel later nog eenig gevaar te bestaan. Uitgeest 3 had eertijds een protest ingediend betreffende den 11-uitslag tegen Alkmaar 2 en de verwikkelingen hebben thans een dusdanige wending genomen, zoodat verwacht kan worden, dat het Alkmaarsche doelpunt ongeldig ver klaard zou kunnen worden, waardpor Uitgeest aan haar puntental, nog een puntje zou kunnen toevoegen, waardoor dit zou komen te staan op 20. Thans was dus het treffen van de Alkm. Boys 2 te gen Uitgeest 3 nog plotseling van groot belang gewor den. Een overwinning voor de Uitgeesters zou dan be- teekenen een beslissingswedstrijd. De Boys namen echter het zekere voor het onzekere en ondanks het feit dat de Uitgeestenaren zich geducht weerden, kwam het einde met een Alkmaarsche 50 zege. De volledige stand is thans: komt zij met Alkmaar 2 in puntenaantal gelijk. In de junioren-klasse heeft de beslissingswedstrijd tusschen Z.V.V. a en Alkm. Boys a, die te Krommenie werd gespeeld, een nieuw Alkmaarsch kampioenschap gebracht. Ondanks het feit, dat de Boys voor rust tegen den striemenden regen in speelden, gaven zy het beste spel te zien. Nadat eenigen tijd gestaakt was, bracht de rust hen een nuttigen 2—1-voorsprong. Na rust bleef Pluvius afwezig en toen de Boys er 3—1 van maaten, met welken stand tevens het einde kwam, was het pleit beslist. De uitslag geeft vrijwel de juis te verhouding weer. Met dit al, het vijfde Boys-kampi oenschap. De stand is thans: Alkm. Boys a 15 14 0 1 129—20 28 Z.V.V. a 15 13 0 2 107—22 26 Z.F.C. a 12 8 0 4 70—29 16 O.S.V. a 14 7 0 7 49—63 14 Z.F.C. b 13 5 0 8 26—73 10 K.F.C. a 12 3 0 9 49—61 6 Z.F.C. c 12 2 0 10 21—80 4 Z.V.V. b 12 1 0 11 19—117 2 Te groote overwinning voor de beste ploeg. Een goed begin van Beemster I. Om kwart voor drieën laat scheidsrechter J. Boon uit Wormerveer beginnen. Beemster heeft de toss ge wonnen en verkiest, voor den recht over het veld staanden wind te spelen. R.C.Z. trapt af. Direct neemt Beemster den bal over en gaat op het R.C.Z. doel af, doch de R.C.Z. achterhoede weet een met zooveel clan opgezette B.-aanval goed af te slaan. Na 10 minuten gaat R.C.Z. er eens zeer gevaarlijk vandoor. Het spel der Racingers is echter veel te laks om succes te hebben tegen de resoluut ingrijpende Beemster backs. Als het spel ongeveer 20 minuten oud is, maakt de Beemster links binnen van een weinig wijfelen der R.C.Z. backs gebruik en kogelt keihard, ver buiten het bereik van den R.C.Z. keeper in. 10. Geen 5 minuten daarna herhaalt zich hetzelfde. 20, nu door middel van den Beemster middenvoor. Hierna is R.C.Z. weer aan het woord, doch door haar voorhoede wordt alles veel te slap afgewerkt, waardoor tal van mooie kan sen verlorerf gaan. Een minuut of 10 voor de rust vond weer een misverstand plaats in de R.C.Z. ach terhoede, waarvan de Beemster rechtsbinnen dank baar profiteert en no. 3 in de touwen jaagt. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen is het rusten en heeft Beemster een nuttige 30 voorsprong veroverd. Na de rust pakt R.C.Z. direct goed aan. Ze heeft haar elftal geheel gewijzigd, wat een danige verbete ring blijkt te zijn. Steeds komen de Racingers voor het Beemster heiligdom terug en na 10 minuten heb ben ze eindelijk succes, als de middenvoor na mooi solospel onhoudbaar inkogelt. 31. Dit doelpunt werkt opwekkend in de R.C.Z. geleden en brengt Beemster tot meer activiteit. Toch kunnen de Beem- ster-menschen niet verhinderen dat R.C.Z. den achter stand verkleind 3—2. Na dit doelpunt wordt een der voorspelers van Beemster naar achteren geroepen om te helpen verdedigen. Dit blijkt te helpen, want de Racingers kunnen er niet meer door komen. Een noodlottig ongeval heeft nu plaats. Een der Beemster spelers moet het veld uitgedragen worden wegens een heenkneuzing. Hij wordt direct door een ander ver vangen. Als ongeveer nog 10 minuten is te spelen, weet Beemster mooi door te breken, waaruit ze een juweel van een 'doelpunt scoren. 42. Hiermede Beemster I in de derde ronde van het Schager-Beker-tournooi brengende. Scheidsrechter Jac. Boon leidde uitstekend. Mol gepasseerd, Volkers thans links binnen. Alkm. Boys 2 14 12 0 2 69—14 24 Het Ned. Elftal is voor den wedstijd tegen Tsjecho- Alkmaar 2 14 9 3 2 62—25 21 Slowakije als volgt samengesteld: Uitgeest 3 14 8 3 3 47—32 19 v. d. Meulen K.S.V. 1 14 8 1 5 37—35 17 (H.F.C.) Bergen 2 14 6 1 7 44—40 13 Weber Van Run C.S.V. 2 14 5 2 7 33—44 12 (A.D.O.) (P.S.V. Alcmaria 5 14 2 1 11 33—74 5 Paauwe Sr. Anderiesen Van Heel D.T.S. 3 14 0 1 13 15—76 1 (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Wels Adam Lagendaal Volkers v. Nellen Indien Uitgeest 3 nu „definitief" haar protest wint, (Unitas) (M.V.V.) (Xerxes) (Ajax) (D.H.C.) De reserves zijn: Van Male (Feijenoord). Lelyveld (V.U.C.), Paauwe Jr., (Feijenoord), Bonsema (Velocitas), Smit (R.C.H.). De vervanging van Mol komt niet onverwacht. De K.F.C.'er had tot nu toe geen enkele maal goed vol daan en nu Volkers Adam tegen de Ieren zoo goed verving, was het reeds zeer waarschijnlijk dat de Ajaxied als linksbinnen opgesteld zou worden. Wilt 'gij U weer frisch en opgewekt voelen, vrij van slechte spijsvertering, verstopping en de daaruit voortvloeiende lusteloos heid. gebruik dan Foster's Maagpilllen. f 0.65 per flacon. Om één plaats in de le kluit,, Met Z.A.C.Quick werd de competitie in afdeeli III beëindigd, een wedstrijd dus tusschen de cli die in den beslissenden strijd hadden gefaald. De pj ten werden door Quick ingehaald (1—2). De stand is: Enschedésche Boys 4 3 10 107 Quick 4 2 0 2 88 Z.A.C. 4 0 1 3 7—10 Om één plaats in de 2e klasx Spartaan en O.V.V.O. hebben de halve beslissing competitie ingezet. De tweede klassers wonnen na flinke cijfers (31). O.V.V.O. krijgt nu haar laatste kans tegen O.S.V welke wedstrijd Zondag a.s. op het W.F.C.-terrein g speeld wordt. Alphen is gepromoveerd In den beslissingswa strijd met Zandvoort werd een 5—1 overwinning h haald. De Alphenaren hebben zich dus verreweg sterksien getoond Na eerst met gering verschil vi Zandvoort verloren te hebben, herstelde men prachtig en door drie groote zege's werd nog gel; met Zandvoort geëindigd. Alphen verdient het twee; klasseschap dus ruimschoots, vooral ook als menr kent, dat Alphen al meermalen derde klas kampiw is geweest. In afdceling II werd nog gespeeld B.M.T.—Vrie denschaar, uitslag 3—5. Vriendenschaar kan door es protest tegen B.M.T. te winnen nog gelijk met Olyi pia komen. Om één plaats in de res. 2e klai West-Frisia 2 is hier gepromoveerd. Het werd meer dan tijd dat de Enkhuizer eerste klasser haar serves wat hooger op kreeg. De eindstand is: West-Frisia 2 4 2 1 1 11—10 Volewijckers 2 4 12 1 109 D.W£. 2 4 1 1 2 7—9 K.N.V.B.-BEKER. De beker brengt nog steeds Noordhollandsche. suc« sen. West-Frisia sloeg F.V.C. met 50 en K.F.C. met 21 in Eindhoven van Eindhoven. Verdere uitsi gen: StormvogelsLonga 21; A.G.O.V.V.—Excelsfo 3—1; D.W.S.—Palemig 5—1. Om het Kampioenschap van Nederland. te Bi ge lie Feijenoord en Enschedé winnen, Sportclub toch uitgeschakeld. Het slot der kampioencompetitie verloopt 'nictl zonder spannend. Het is jammer dat Zondag niëtj leen Enschedé-Veendam gespeeld is, want dan'] den laatsten dag, nu de Oostelijken met 3—1 Veendam zegevierden, buitengewoon interessant i\ worden. Nu is Enschedé kansloos, want Fcijenofl klopte P.S.V. met groote cijfers, 6—0, in een pracht! gespeelden wedstrijd en is thans drie punten vos op de Enschedéërs. Feijenoord moet nu afwachten wat Ajax-Enschd op 5 Juni zal brengen. Enschedé heeft geen belan meer bij de ontmoeting, maar desondanks zal zij een eer in stellen een zoo goed mogelijk resultaat bereiken. Aan strijd zal het in dezen wedstrijd ni ontbreken. Onder de gegeven omstandigheden he« Ajax ontegenzeggelijk de fraaiste kans op een ze in haar laatsten wedstrijd, waardoor dan tevensdi kampioenstitel bereikt zou zijn. De stand is: Feijenoord Ajax Enschedé P.S.V. Veendam 8 5 2 1 28—11 7 5 1 1 28—10 7 3 33 1 17—12 8 1 2 5 10—22 8 1 0 7 7-35 athletiek. De eerste provinciale atletiekwedstrijden zullen I jaar te Assendelft worden gehouden en wel op dri< dag 29 Mei a.s. MOTORSPO Eenige val pi Waarschijnlijk mede als gevolg van het plol omslaan van het weer, waren de motorraces op grasbaan van het gemeentelijk sportpark te Zondag lang niet zoo druk bezocht als dat op keeren wel het geval is. Het aantal rijders was genoeg. Eenige van hen zijn gevallen, maar gel liet zich slechts één enkel geval ernstig aanzii was in den laatsten wedstryd, toen acht senicr- vlak bij elkaar in volle snelheid over de baan Een hunner, J. C. Houtrop. slipte plotseling of in een kuil en viel en J. H. Rijk, die geen tijd had om uit te wijken, vloog tegen hem aan. maakte een luchtsprong, maar kwam netjes op grond terecht, terwijl Houtop met een lichte schudding liggen bleef. Door leden van bet Kruis werd hij per brancard weggedragen. O: lijk daarop raakte v. Hamerveld's voorwiel bekneW* ook deze rijder tuimelde, doch hij bleek er geluW goed afgekomen te zijn. De uitslag der verschillende wedstrijden is als Nieuwelingen tót 250 c.M3: 1. Koster in 3 m. 2. Koster 3 m. 21.2 s., 3. Roos. Nieuwelingen 250350 c.M3.: 1. Reijnders in 3 s., 2. Westerop 3 m. 41.8 s. Nieuwelingen 360—500 cM.3.: 1. Wind 3 m. 153 De Vries in 3 m. 15.6 s. Juniores tot 250 c.M3.: 1. Ludeke, 2. Poldervaart Teeken (elk 4 pnt).' Juniores 250—350 c.M.3: 1. Moeke in 3 min. 2.4 s- Roestenburg 3 m. 2.8 s., 3. v. d. Steen 3 m. 3.8 s. 4. Pot Juniores 350500 c.M.3: 1. v. Latum in 3 min. 4.4 2. De Ridder in 3 m. 5.2 s., 3. Knorreck in 3 m. 6« 4. Vermeulen. Seniores 250350 c.M.3: 1. Beverdam in 3 m. Hartman in 3 m. 1.4 s., 3. v. Pelt in 3 m. 1.8 s., 4. man. Seniores 350—500 c.M.3: 1. v. d. Pluym in 2 m. ow 2. v. Hamersveld in 2 m. 56.6 s., 3. Hartman in s., 4. Houtop in 3 m. 0.8 s. Langebaan-race over 12 ronden voor seniores tot c.M.3: 1. Hartman in 6 min. 4.8 s., 2. Oosterbaan m. 5.4 s.. 3. v. Pelt in 6 m. 7.4 s. v Langebaan-race voor seniores tot 500 c.M.3: 1. Pluym in 5 m. 47.8 s.. 2. v. Dijk in 5 min. 49.4 Schot in 5 m. 52.4 s.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6