S Een aanrijding met doodelijk gevolg. Prof. Dr. Albert Schweitzer. OPEN BRIEF VAN DR. POSTHUMA. Hevige regenval in Engeland. Zweefvliegtuig omlaag gestort. T GEVAAR LANGS DEN WEG. Aan een groot gevaar ontsnapt Fa. Gebr. ROTGANS Dienstbode van een baIcon gestort. Door een adder gebeten. Dronkemansrelletjes in een Loosduinsch café. »j§8Ê De Eli Z IJ P E Een achtjarig ventje het slachtoffer. Zondagavond, ongeveer 7 uur heeft aan de Stolper- vlotbrug weer een droevig ongeval plaats gehad, dat aan een achtjarig jongetje het leven heeft gekost. Het was op vermeld uur. dat vanaf de richting Alk maar op de fiets kwam aanrijden een matroos, terwijl daarachter aankwam een vrachtauto, die ten oosten van de vlotbrug den wielrijder zou passeeren. Op dat zelfde moment evenwel was. eveneens vanaf de richting Alkmaar, een personenauto genaderd en de chauffeur van dezen wagen wilde op zijn beurt den vrachtwagen passeeren. En dat zou noodlottige gevolgen hebben Want. volgens de ons verstrekte mededeelingen was het achtjarig jongste zoontje van denheer M. B.. woonach tig aan de Stolpervlotbrug, op den Rijksweg aan het tollen en wilde bij het naderen van den vrachtauto, voor deze auto uitwijken. Het ventje had blijkbaar de luxe auto niet opgemerkt en werd dan ook door een der achterwielen van de personenauto gegrepen. Waarschijn lijk inwendig gekneusd werd het arme kereltje de ou derlijke woning binnengedragen en werd onmiddellijk een boodschap gezonden naar den arts Dr. O. te 't Zand die evenwel niet aanwezig was. waarna telefonisch me dische hulp van den heer Dr. Van der Sluis te Schagen werd ingeroepen. Deze was spoedig ter plaatse om een onderzoek naar den toestand van den kleine patiënt in te stellen, doch enkele uren na het ongeval trad de dood reeds in. De chauffeur van de personenauto, was zoodanig ont steld, dat hij niet in staat was zijn passagiers naar de plaats hunner bestemming. Den Helder te brengen en de heer Johannes van 't Zand heeft die taak dan ook op zich genomen. De auto was afkomstig uit Den Hel der en eigendom van de garage M. Volgens mededee- ling van de inzittenden had de chauffeur niet snel gereden, de snelheid was ongeveer 45 K.M. en de chauf feur stond als voorzichtig bekend. Des avonds kwam de eigenaar van de auto. de heer M. zich persoonlijk op de hoogte stellen van den toestand van het slachtoffer. Nog denzelfden avond kwam de politie een onderzoek instellen. T ZAND. De Keinsmerweg vanaf den Belkmerweg tot het Noordhollandsch kanaal zal vanaf heden tot nadere aankondiging zijn afgesloten voor het verkeer met rij en voertuigen. ALKMAAR Verslag van de lezing en het orgelconcert van Prof. Pr. Albert Schweitzer. op Zaterdag 21 Mei jl.. gehou den in de Grootc Kerk te Alkmaar. Voor een goed bezette kerk opende de heer Grondsma den avond, met een voorstelling van Prof. Schweitzer en eenige opmerkingen omtrent de ver anderingen in liet programma. Daarna zagen we het gebruinde gezicht van Prof. Schweitzer op den kan sel verschijnen. Spr. begon met de opmerking te ma ken, dat het hem speet dat hij de I-Iollandsche taal niet machtig was, zoodat hij het publiek niet in eigen taal kon toespreken. Hij hoopte dit gebrek echter te verhelpen door zoo langzaam en duidelijk mogelijk in het Duitsch te spreken. Na deze inleiding begon hij aan zijn eigenlijk onderwerp. Zijn werk in Eaquatoriaal Afrika. Spr. was voorheen predikant te Straatsburg. Daar las hij vaak van de verschrikkelijke ziekten die de negers ten grave sleepcn, terwijl in Afrika te weinig geneeskundigen zijn. om hun voldoende bijstand tc verleenen. Hierdoor kwam hij tot het gevoel dat God had medicijnen, etc. geschapen om het menschelijk lijden te verzachten, op deze medische hulp hadden ook de ongelukkige bewoners van Afrika het volste recht. Gedrongen door dit gevoel, begon hij de midde len tc beramen om deze menschen te helpen. Zoo kwam hij er toe om te studeeren in de medicijnen. In 1913 behaalde hij een academische graad in de medicijnen. Toen vertrok hij naar eaquatoriaal Afri I ka. Zijn standplaats had h'ij reeds uitgezocht; dat was Lambarene, een zendclingenstation van het El- zasser zcndelingcngenootschap aan den oever van den Ogowé, een grootc rivier aan de westkust van j Afrika. Lambarene ligt ongeveer 300 K.M. van de kust verwijderd, aan den zoom van het oerwoud. Te Lambarene brak een tijd aan van hard werken, want ze hadden voorloopig slechts een barak van bamboe. Zoo moest hij bouwen aan hospitalen enz. onder een verzengend klimaat. Bij dit zware werk werd hij trouw bijgestaan door zijn vrouw, die verpleegster was. Hij was ongeveer klaar met zijn werk toen de wereldoorlog uitbrak. Toen de wereldoorlog ten einde was, werd hij eerst erg ziek. Hij was geheel vertwij feld en teleurgesteld. Want tijdens den oorlog had hij geen steun gekregen, waardoor hij diep in dc schul den stak. Gelukkig ontving hij hulp van de Univer siteit te Upsala in Zweden. Daar te lande kon hij eenige orgelconcerten geven, waardoor hij in staat was gesteld zijn schulden te betalen en nieuwe finan ciën te verzamelen Dc Zweedsche orgels waren welis waar niet zoo mooi als de Hollandsche, toch kon je er heerlijke muziek uit halen. In 1924 ging hij terug naar Lambarene. Thans werd hij bijgestaan door twee zusters. Zoo langzamerhand werd de ruimte te klein, er kwam een groote behoefte aan nieuwe gebouwen. Het aantal zieken wat aan vankelijk op een paar tientallen was berekend, was langzamerhand aangegroeid tot vijftig, honderd, hon derd en vijftig, twee honderd. Zoo werd hij na 1924 ook bouwmeester. De eene barak verrees na dc an dere en na 1 Vk jaar was hij klaar met zijn zicken- in richting. Thans had hij ook te beschikken over een ruimte voor geesteszieken. Want ondanks dat men daar leefde onder zeer primitieve menschen. hadden deze toch nog last van geesteszieken. Voordien moest hij zeer vaak menschen terugzenden, die leden aan een zware geestesziekte. Hij had er eenvoudig geen plaats voor. Het ging hem echter zeer ter harte, wat zeer begrijpelijk is als men weet hoe de negers handelen met zoo n armen lijder. De negers binden de krankin- nigen aan handen en voeten en brengen ze diep in het woud, waar zij ze laten of te water werpen. In beide gevallen moeten ze echter sterven. Andere ziekten waaraan de negers lijden, zijn: slaapziekte, geklemde breuk en een soort gezwel. Bij de laatste twee sterven de negers onder de vree- selijkste pijnen. Het is verschikkelijk om aan te zien. Hij moest dc hulde brengen aan twee Hollandsche artsen, die in Holland hun practijk in den steek had den gelaten en hem thans hielpen bij zijn zwaren arbeid. Thans beheerden zij de inrichtingen. Waar hij erg veel gebrek had aan goede chirurgen, kwamen hem deze twee artsen dubbel te hulp. Zijn inrichting heeft zich door jaren lang werk een goeden naam verworven. Van heinde en verre wor den de lijders tot hem gebracht. Vroeger stierven de negers aan vreeselijkc ziekten, thans begeven zij zich naar zijn hospitalen Vaak vereenigen ze zich in troepen van 5 a 7 menschen. om zoo de lange afstan den af te leggen en zich in Lambarene te laten ope- reeren. Niet. zelden komen de lijders zoo ver weg, dat geen mcnsch aan zijn hospitalen in staat is hun taal te verstaan. Voor financieele hulp richt hij zich vooral tot de menschen die zelf reeds een operatie hebben onder gaan, die zelf aan een bijna ongeneeslijke ziekte heb ben geleden, maar door de geneeskunst weer tot het leven terug zijn geroepen. Zij. wier lijden verzacht is, door de chirurgie, zullen zeker beter voelen hoe heer lijk het is, de negers in donker Afrika te verlossen van hun lijden. i «j ALS ANTWORD OP HET SCHERPE TE LEGRAM VAN MINISTER VERSCHUUR. DE ACTIVITEIT DER REGEERING MEER DAN „BENEDEN NUL". Dr. Posthuma. voorzitter van het comité voor Econo misch Verweer uit de Nederlandsche Land- en Tuin bouworganisaties. heeft Zaterdag, naar aanleding van de telegramwisseling, tussohen dit comité en den minister van Economische Zaken en Arbeid, den heer Ver schuur. (Men zie ons nummer van Zaterdag) den vol genden open brief aan den minister gericht: Uit het ochtendblad van hedenmorgen mocht ik ver nemen. dat het telegram van het comité voor econo misch verweer, gisteren aan u toegezonden, door een telegram uwerzijds aan mijn adres is beantwoord. Ik moet uwer excellentie tot mijn leedwezen mededeelen dat op heden Zaterdagmorgen half 9 dit telegram nog niet in mijn bezit is. Misschien moet uwe excellentie hieruit afleiden dat zelfs bij de expeditie ten departe- mente moeilijkheden bestaan, waarvan uwe excellentie min of meer het slachtoffer wordt. Op zichzelf was het mij aangenaam te vernemen dat er een antwoord aan het comité voor economisch ver weer was gezonden, al was dat antwoord dan ook niet het door dit comité verwachte. Ter beantwoording van uw telegram heb ik de eer. u mede te deelen dat ik uwe meening. dat mijn toon (bedoeld wordt zeker de toon van het telegram van het comité voor economisch verweer) zoo grof is, niet kan deelen. Wanneer uw excellentie de vergadering van het comité voor economisch verweer van gistermorgen had kunnen bijwonen, dan had zij kunnen ervaren dat de behandeling van de züde der regeering eenige leden van het comité voor economisch verweer dusdanig griefde. dat zij het bijltje er bij hadden willen neerleggen. Was dit gebeurd, dan had dit in werkelijkheid niet anders beteekend dan het opzeggen van het vertrouwen aan de regeering door den geheelen georganiseerden land bouw. Mede met mijn medewerking is men daartoe niet gekomen, doch wetrd op voorstel van een der leden be sloten, alsnog te trachten, antwoord van de regeering te verkrijgen en u het gisteren bekend gemaakte tele gram te zenden, echter onder één voorwaarde dat aan de regeering zoo grof mogelijk zou worden voorgehouden dat de vertegenwoordigers van den georganiseerden landbouw zich niet kunnen laten welgevallen, te worden behandeld als tot nu toe door de regeering is geschied. Wat uwe excellentie nu speciaal in den toon van het telegram grof vindt, kan ik natuurlijk niet beoordeelen maar van meer belang is, dat ook nu, op 21 Mei, de ge organiseerde landbouw op zijn vraag van 29 Februari aan den Minister van arbeid, handel en nijverheid nog géén antwoord heeft ontvangen. En hiermede kom ik aan het tweede deel van uw te legram, namelijk waar u mij zegt dat ik persoonlijk van de activiteit der regeering bijzonderheden ken. Ja, excel lentie, die ken ik. En ik heb dan ook Dinsdag j.1. (17 Mei) in de vergadering van de commissie voor de her ziening van de handelsverdragen (vergun mij op dit oogenblik de vrijmoedigheid om uit die vergadering iets mede te deelen) ln den breede de regeering in gebreke gesteld, juist terzake van het gebrek aan activiteit. Het doet mij intusschen leed, u in deze geen illusie te kun nen laten: de activiteit der regeering is in deze meer dan „beneden nul". U versta mij goed: Nooit is door het Comité voor oeconomisch verweer, noch door een of andere organi satie of college die of dat ik de eer heb voor te zitten, een poging gewaagd om aan de regeering een zekere ge dragslijn te willen voorschrijven. Overal waar ik voor zit, is door mij steeds betoogd dat. waar slechts de re geering de verantwoordelijkheid kan dragen wij ook aan de regeering moeten overlaten te handelen en met onze critiek op dit handelen zeer voorzichtig moeten zijn en tientally. om niet te zeggen 100-tallen getuigen, ook uit uw eigen kring en van departementsambtena ren. zou ik kunnen oproepen om te bewijzen dat deze houding altijd mijn houding geweest is. Maar excellentie, wat wy 29 Februari aan de regee ring vroegen is: Toon ons wat ge wilt. Als het comité voor oeconomisch verweer naar aanleiding van zijn brief van 29 Februari, het de medewerking der regee ring verzocht, ten antwoord had gekregen: Wij denken er niet aan, dat wat gij wilt willen wij niet, dan zou ik de eerste geweest zijn om op grond van voornoemde houding in het comité voor oeconomisch verweer te be- toogen: De regeering draagt de verantwoordelijkheid en dus moeten wij haar overlaten te doen wat zij meent te moeten doen. Het comité kreeg echter géén antwoord en dit is het grievende. En toen het comité ten eii.de raad den steun zocht van de georganiseerde industrie, heeft het van zijn mee ning getuigd in een manifest, de regeering aangeboden op 27 April, en ook daarop is tot op heden. 21 Mei, nog geen enkel woord van de regeering vernomen. U zegt in uw telegram aan mij, dat de toon van het telegram zoo grof is dat samenspreking onmogelijk wordt Ooh. excellentie, als ge een gewoon mensch waart, zou ik het anders zeggen, maar nu zal ik natuurlijk meer differentie toonen en u heel vriendelijk en bescheiden vragen, of dit nu wel het antwoord is van 'n minister aan het comité voor oeconomisch verweer nadat hij sinds 29 Februari niets van zich heeft laten hooren en nadat het kabinet jn zijn geheel op het manifest van 27 April ook nog met geen enkel woord heeft gereageerd Hiervoren heb ik u al gezegd, dathet comité voor oeconomisch verweer niet uit persoonlijke overwegin gen, maar omdat het zoo diep de ellende voelt, waarin de land- en tuinbouwers worden gedompeld, uwer excel lentie gisteren een telegram heeft gezonden in de be woordingen. als waarin het was vervat. Ik acht hiermede ook beantwoord het laatste deel van uw telegram, namelijk waar u aan het comité voor oeconomisch verweer verwijt, dat zijn „wijze van optre den samenwerking met de regeering onmogelijk maakt." Excellentie, de regeering heeft geen samenwerking met het comité voor oeconomisch verweer gewenscht. De gelegenheid daarvoor heeft maandenlang bestaan. Nu de nood ons dwingt in forsche. maar in geen enkel op zicht onwelwillende bewoordingen een lafste poging te wagen, zal het in belanghebbende kringen met groote grief vernomen worden, dat nu het antwoord van de rêgeering alleen een opmerking over den toon is ge weest. Hij riep de Christenen op om mee te werken aan de verbetering van de toestanden onder de negers. Want het Rijk Gods is niet alleen te bereiken met het bid den, doch vooral met te werken. Na deze toespraak van Prof Dr,- Schweitzer, kr.cgen we het concert. Prof. Dr. Schweitzer vergastte onze ooren op een heerlijke muziek, welke meest beston den uit composities van J S. Bach. Het orgelconcert werd onderbroken door eenige liederen van hot ge mengd koor. geleid door Ds. Boeke van Schoor!. Na den afloop verzamelde het comité zich in de con sistoriekamer. Daar werden door Dr. Schröder eenige hartelijke woorden aan Prof. Dr. Schweitzer gewijd, bovendien werden er twee surprisses aan Prof. Schweitzer overhandigd. Een plaatwerk van het co mité en een prachtig verpakte kaas voor Lambarene van de kaasmakers, ter eerc van zijn bezoek aan de kaasstad. Dit werd beantwoord door Prof. Schweitzer. Daarna kwam Prof Dr Albert Schweitzer aan het perstafeltje zitten, waar hij nog een mooie causerie hield over het Alkmaarsche orgel. Hierna nog een hartelijke handdruk en Auf Wieder- sehen en de avond vol schoonheid, de avond die ons een mensch deed zien, was weer voorbij. NIEUWE N 1 EDO R P Grove vernielzucht. In den nacht van Zaterdag op Zondag jl. hebben in onze gemeente tot nog toe onbekende baldadige individuen op zeer lafhartige manier huisgehouden en zich aan vreeselijke vernielzucht bloot gegeven ten nadeele van den heer I\. Coops, door het net van de Radiocentrale vanaf einde van het dorp. begin Terdiekerweg tot aan de Langereis en vandaar nog weer aan de plaats van den heer Jb. Kuiper, onge veer over een afstand van niet minder dan ongeveer 2500 Meter, totaal te vernielen, door alle draden bij de palen af te knippen. Uitgezonderd het bewoonde gedeelte op Terdiek waar de onverlaten ongetwijfeld bang zijn geweest te worden betrapt. Zooals is te begrijpen is een en ander een belang rijke schadepost voor den ondernemer der Radio Centrale. Omtrent de daders wordt nog in het duister getast, waar moeilijk een reden is te vinden, waarom zulk gemeen spel is uitgehaald. De politie heeft dc zaak echter in handen. Laten wij hopen dat zij succes mag hebben in deze zaak en de daders van deze verregaande lafhartigheid weet op te sporen. Derbyshire en Leicestershire geheel over stroomd. Het water 1.75 meter hoog in de straten. V.D. verneemt uit Londen: Ten gevolge van den hevigen regenval zijn eenige streken in Derbyshire en Leicestershire geheel over stroomd. ln de stad Derby staat het water tot 1.75 M. hoog in de straten De schade, die daar is aangericht, bedraagt verscheidene millioenen guldens. Zondag middag zijn de dijken van de Derwent rivier doorgc broken. waardoor het verkeer over de wegen, die van Darby naar het Noorden loopen is verbroken. Ook Ashby is zwaar getroffen. In de straten varen booten, die den menschen levensmiddelen brengen. Groote schade is ook aangericht in het graafschap Werwick, waar t land over een afstand van vele mij len onder water staat. In de lager gelegen deelen steeg het water zoo hoog, dat de bevolking naar de zolder verdiepingen der huizen moest vluchten. De bestuurder gedood. V.D. verneemt uit Borkum: Op den laatsten dag van de te Borkum gehouden zweefvlieg-week, is een zweef toestel, bestuurd door den piloot Oelsner van de vlieg- groep Hamborn, tengevolge van het breken van een der vleugels, omlaag gestort. De bestuurder was op slag dood. AUTOBUSSEN TUSSOHEN NEERGE LATEN SPOORBOOMEN. TERWIJL DE TREIN VOORBIJSTORMDE. Op den spoorwegovergang bij de Overamstelstraat te Amsterdam zijn Zondagmorgen omstreeks 9 uur twee autobussen van de gemeente en een particuliere auto aan een groot gevaar ontsnapt. Doordat de boomen niet tijdig gesloten waren bevon den zij zich reeds op den overweg, toen de trein, die daar om 8.58 passeert en die uit Utrecht komt voor- bijsnelde. De spoorwegwachter had de boomen op het laatste nippertje toer de wagens zich reeds op de rails be vonden neergelaten, zoodat ze niet meer achteruit konden. Het is een groot geluk, dat de trein juist aan den overkant van den weg passeerde anders zouden de auto's ongetwijfeld door de locomotief zijn gegrepen en dan zou de ramp niet te overzien zijn geweest. Nu kwamen, zoowel de bestuurders wien uiteraard geen schuld treft, als de gelukkig niet talrijke passa- girs met een flinken schrik vrij. De overwegwachter, die door de politie aan een verhoor werd onderworpen, verklaarde dat vijf minu ten eerder, dus om 8.53 een trein was gepasseerd ko mende uit de richting Weesperpoortstation. Terwijl hij de boomen opendraaide klonk reeds het tweede belsig- naal, dat het naderen van een nieuwen trein aankon digde. Hij liet daarop de afsluitboomen -weer zakken, doch het was te laat. om de bestuurders van bussen en auto's te waarschuwen. De zaak wordt nader onderzocht. DOOR DE TRAM GEGREPEN. Een 52-jarige wielrijder te Den Haag gedood Zaterdagavond even voor tien uur is op den Nieuwen Duinweg in Den Haag bij den ingang van de Indische tentoonstelling een wielrijder doore en motorwagen van tramlijn 14 gegrepen en gedood. Het zwaar verminkte lijk is naar het gemeentelijk ziekenhuis aan den Zuid- wal overgebracht, alwaar het Zaterdagnacht door fami lieleden is herkend als dat van den 52-jarigen loodgieter A. J. B.. uti de Willem Beukelzoonstraat in Den Haag De politie heeft een onderzoek naar de schuldvraag in gesteld; de aanvankelijke indruk is, dat den trambe stuurder geenerlei schuld treft. ONDER EEN AUTO. De 30-jarlge *A. v. d. Velde te Rotterdam is Zondag avond om negen uur onder de gemeente Poortugaal met zijn fiets onder een auto geraakt. De man werd met ernstige hoofdwonden en een schedelbreuk opgenomen. Dadelijk werd de geneeskundige dienst uit Rotterdam gewaarschuwd, die het slachtoffer naar het ziekenhuis aan den Coolsingel heeft gebracht. Tijdens het trans port is v. d. V. overleden. Onder Roordahuizum is gisteren de 8-jarige S. Jelle- ma bij het oversteken van den weg door een auto aan gereden. Het kind kreeg een schedelfractuur, en beide beenen waren gebroken. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis te Leeuwarden is het kind overleden. MOTOR-ONGELUK TE NIJMEGEN. Motorrijder zwaar gewond. Zaterdagavond omstreeks half negen is de Nijmeeg- sche motorrijder H. E. die het Keizer Karelplein wilde oprijden in botsing gekomen met een auto, die vanuit de Burghart v. d. Berghstraat kwam. Het bleek, dat de motorrijder op het snijpunt Burghart v. d-. Berghstraat- Graafscheweg, den auto te laat had opgemerkt, zoodat hij in volle vaart tegen de auto opbotste. De berijder kreeg een zware hoofdwonde en werd, na door dr. Moeys verbonden te zijn, per auto naar zijn huis vervoerd. De motor werd zwaar beschadigd. Barometerstand op Dinsdagmorgen 9 uur: 754 m.M. J Vooruitzichten: kans op regen. Temperatuur: 54 gr. F. is 12 gr. C. HOOGZLJDE E 103. SCHAGEN Gedipl. Opticien. Gedipl. Drogist BRILLEN, uitsluitend le kwaliteit MONTUREN en GLAZEN. VELDKIJKERS. PRISMAKIJKERS FOTOTOESTELLEN. Alle soorten FILMS. Ontwikkel- en Afdrukinrichtinc. Gratis onderricht Het hekwerk begaf het Aan de gevolgen overleden. Zondagmorgen omstreeks 10.30 uur is in de Ketel straat te Arnhem een ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. Een 20-jarige dienstbode uit Ulft, in betrekking bij den heer v. R. was op het balcon van de eerste étage bezig een kleedje uit te kloppen. Plotseling begaf zich het hek werk, met het gevolg dat de dienstbode van vry aan zienlijke hoogte met het hoofd op straat terecht kwam. In deerniswekkenden toestand werd ze door voorbygan-i gers opgenomen en vervolgens per autobrancard naar het Sted. ziekenhuis vervoerd, waar zij kort na aan komst tengevolge van een schedelbreuk overleed. De op de n v< terug *oorc roodli deren Het moest White ilch 3 «lie h' iet v Zelf Jsmay ce Ei cnogel „Vn HU ïeddir plaat? „Wf ,Ne ,En ,„N( „Wi „Ge- ,.Wa ..Ik Of Joch 1 gens r o r [mmei looals rordt Dceaa; Jen l len d< By het bloemen zoeken. Uit Heerenveen wordt aan de Cour. gemeld: Zondagmiddag was het ongeveer 12-jarige zoontje van den heer Adriaens alhier op de heidevelden te Mildam aan het bloemen zoeken. Plotseling werd hij door een dier gebeten, doch aanvankelijk sloeg hij er geen acht op. Toen de arm echter begon op te zetten, ging hij naar een in de nabijheid wonenden veehouder, wien hij het geval vertelde. Deze zag direct dat de jongen door een adder gebeten was en bond den bovenarm af, waa hij zich met den jongen naar dokter Pelikaan te Ni home spoedde. Deze verleende de eerste geneeskundige hulp, waai de jongen naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoei is, waar de doktoren Frik en Van der Kamp operatli hebben ingegrepen. De toestand van den jongen lij! ernstig. Hier Beschonken kerels slaags met de politlft Een der belhamels in den buik geschoten. Zondagnacht ging het in een café aan de Kijkduin- schestraat te Loosduinen, ofschoon de sluitingstijd reeds was aangebroken, nog zeer rumoerig toe. Om streeks kwart voor één. zoo lezen we in de „Msb.". bevond zich in het kleine localiteitje nog een 20-tal persoen, van wie verscheidene kennelijk onder drank invloed verkeerden. Toen een tweetal surveilleerer.de agenten het caff binnen traden, wees de caféhouder hun er op. dat h( niet meer tapte en dat hij reeds herhaaldelijk getracfc! <*nïag had de bezoekers te verwijderen, doch dat hem dit niet mocht gelukken. Hij verzocht dringend hun aï Kheep sistentie. Aan het op rustigen toon, door een der agenten gt e daan verzoek om weg te gaan, werd geen gevolg g vegen. Integendeel, een van de onwillige bezoekei riep luidde: „Als hij (doelend op den kastelein) er niet uit krijgt, krijgen jullie ons er zeker niet i Tegelijkertijd werden de agenten vastgegrepen, él hunner werd uit het café geworpen en op straat ml handeld.' De andere agent werd tegen den grond g< smeten juist, toen hij onder het biljart werd gedrutt zag hij kans zijn dienstrevolver te trekken en ttf zelfverdediging enkele schoten te lossen. Een grootste verzetplegers, zekere M. L., werd daarbij den buik en in de hartstreek getroffen. Hy Is door Geneeskundigen Dienst, alwaar hij zich per partij lieren auto meldde, naar het ziekenhuis Zuldwal Ij bracht. Zijn toestand is ernstig. In verband hiermede zijn door de politie een drift jongemannen aangehouden. Zij rijn in verzekering I steld, terwijl proces-verbaal tegen hen is opgert ter zake van wederspannigheid. HOUTZAGERIJ AFGEBRAND. Venlo, 21 Mei: Te Broekhuizen is de houtzagerij, timmerman* werkplaats en hout opslagplaats van de fa. D. Gerar* geheel afgebrand. De inventaris en eenige scheepsladingen houi gin gen verloren. De schade, die geschat wordt op ruim f 50.000. wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekend. DOODELIJK MOTORONGELUK. Uit Xaarden, 21 Mei: Hedenavond om kwart voor 11 kreeg een motorrijder op de grens van Muide» naar Naarden pech aan zijn motor, die hij gin? re' pareeren. Uit dc richting Naarden naderde met groow snelheid een andere motorrijder, die den gebukte man niet zag staan en met volle vaart op hem t reed, met het gevolg, dat hij over den kop sloeg en op slag dood was. De aangeredene bekwam zware v wondingen. De verongelukte motorrijder is vermoedelijk een i kere H. uit Hilversum. Zijn lijk is naar Muiden ao de politie overgebracht. De gewonde is per ziekenau na&r xAmsterdam vervoerd en aldaar opgenomen. hc verdei Gou tnerg, hAtai 4» tot

Schager Courant | 1932 | | pagina 8