Raad Oude Niedorp. Uit onze Omgeving. Het is de :overtuiging van de genoemde ooileges, dat in de toekomst de leiding der zaken zal moeten liggen in de hand van de hier zich vormende en organiseerende gemeente en dat de taak der bedoelde colleges slechts daarin bestaat, dat voor toekomstig werk de noodige gebouwen worden opgericht en dat op één terrein dat van de Wijkverpleging voorshands eenig werk moest wordeng edaan, zoolang noch de kerkelijke noch ook de Burgerlijke Gemeente zich uitspreken kunnen over de wijze, waarop zij wijkverpleging en ziekenver zorging geregeld wenschen te zien. De stichting mocht de volle medewerking voor dit voorloopige werk onder vinden en het Diaconessenhuis te Amsterdam, evenals de zuster, die voorloopig het werk zal waarnemen, he den ook in ons midden is. Wij zijn er als deel van ons Nederlandsche volk dankbaar voor, dat Uw bezoek aan den Wleringermeer- polder tevens daaraan door Uwe Kon. Hoogheid wordt dienstbaar gemaakt, dat Zij zich van velerhande kerke lijke en sociale voorbereidingen in dezen polder wil doen op de hoogte stellen en deze door eigen aanschouwingen wil Ieeren kennen. Maar als toebehoorende tot de kerk, die ook U onder hare leden tellen mag. zijn wij in gansch bijzonderen zin dankbaar voor het feit, dat U, K. H. nu onze eerste gebouwen hun voltooiing naderen, door het plaatsen van een gedenksteen van Uwe hooge belangstelling in ons streven wil getuigenis afleggen. Straks, als de kerk vol tooid Is, gaan wij haar met woord en lied en gebed tot den dienst des Evangelies wijden. Thans moge ik U.K.H. verzoeken, wel te willen overgaan tot plaatsing van den steen, die jaar in jaar uit 1e herinnering zal be waren aan dezen blijden dag en die het begin moge zijn van een tijd vol rijken zegen Gods over het werk, dat hier is ondernomen. Het aanbrengen van den gedenksteen. Met behulp van een zilveren troffel, versierd met witte roos en groen, voorziet Prinses Juliana dan den gedenk steen aan den bovenkant van specie, waarna de steen achteruit rollende in den muur wordt aangebracht. De gedenksteen bevat het volgerfde opschrift: Den 25 Mei 1932 werd in tegenwoordigheid van vele genoodlgden deze gedenksteen geplaatst door Hare Koninklijke Hoogheid Juliana Louisa Emma Maria Wil- helmina. Prinses der Nederlanden. Na deze plechtigheid wordt door de aanwezigen ge zongen het lied: „Mijn schild en de getrouwen.". De afgelegde bezoeken. Hartelijk toegejuioht door de menigte begeeft de Prinses zich dan weer naar het plein waar de inwerking stelling van het waterleidingbedrijf, in tegenwoordig heid van den directeur van het P.W.N.. den heer J. van Oldenborgh. den secretaris den heer Mr. W. J. Schön- hart, den Hoofdingenieur, den heer Ir. W. Mensert. en meerdere ambtenaren van dit bedrijf door de Prinses plaats vindt Het water, dat meters hoog de lucht inspuit, wordt met een hartelijk hoera begroet Het volgende bezoek geldt de in aanbouw zijnde school in de Kerkstraat, hoek Schoolstraat Met belangstel ling neemt HK.H. het gebouw in oogensohouw en bij Hare terugkeer uit dit gebouw zijn het opnieuw de schoolkinderen, die onder leiding van Inspecteur Dun en Mej. C. C. van Harllngen, onderwijzeres een versje zingen en waarna de Prinses zich met een vriendelijk woord tot Mej. van Harllngen wendt. Achtereenvolgens worden dan nog bezocht de Gere formeerde Kerk aan het eind der Kerkstraat, de katho lieke kerk op de Brink, de woning no. 47 op de Brink, het magazyn van 't Witte en Wit-Gele Kruis, onderge bracht in het gebouw v. Maatsch. Werk, 't Gebouw v. Maatschappelijk werk, Schoolstraat, hoek Kerkstraat, en de woning no. 25 in de Kerkstraat, en ook nog het inwendige van de Ned. Herv. Kerk. En al deze gebou wen werden met groote belangstelling door H.K.H. be zichtigd en met aandacht de verstrekte inlichtingen aangehoord. In het gebouw van Maatschappelijk werk werd aan H.KH. de thee aangeboden en behalve de reeds genoem de personen werden daar nog aan H.K.H. voorgesteld, de volgende autoriteiten: Van het Zutderzeefonds: de heer Ir. C. W. E. van Voorst van Beest; van de Commissie de Visser: Jhr. Mr. D. E. van Lennep; van de Federatie van Diaconieën de heer W. J. Hemmes; van de Stichting Huizen van Wel dadigheid en Barmhartigheid de heer Mr. F. A. Nele mans; van de Algemeene Synodale Commissie de heer Ds. D. den Beems; van het Provinciaal kerkbestuur van Noordholland de heer Ds. C. J. van Paassen; van het Classicaal bestuur van Hoorn de heer Ds. H. Bulskool; de Consulent van de Wieringermeer: Ds. J. A. Kwint; de vertegenwoordigers der Deputaten van de Gerefor meerde Kerk: Ds. H. H. Schoenmakers. Voorzitter: Ds. D. Hoek. Scriba, H. Tromp Hzn., Questor, Ds. P. de Jong. Assessor. Ds. Donner; W. Dirkmaat, Architect: de vertegenwoordigers der Katholieke Kerk: de heeren Pastoor P. Braak en S. B. van Santen. Bij de bezichtiging der arbeiderswoningen de heeren Mr. Snellen, secretaris P.E.N., Ir J. A. Wijnmalen, Hoofdingenieur P.E.N., Mevr. Roersch, Kook-leerares P.E.N., A. D. Kok, Directeur Bouwbureau ,4e Wie ringermeer"; bij het bezoek van het magazijn Witte en Wit-GeleKruis: de heer Inspecteur van de Volks gezondheid, Dr. J. J. Th. Doyer, Hilversum: vertegen woordiger Witte- en Wit-Gele Kruis: de heeren Dr. Th. W. Beeker, Dr. B. S. H. Stieler (Witte Kruis), Mr. Dr. Bromberg, P. H. L. J. Lommen (Wit-Gele Kruis); de vertegenwoordiger Dlaconesseninrichting: de heer Dr. Norel; wijkverpleegster Zuster Prins; van het Ge bouw Maatschappelijk Werk: Mej. H. Olsder, Land- bouwhuishoudkundige. Te ruim half vqf vertrok de Prinses met haar ge volg, wederom per auto, naar Den Oever 'om vandaar langs den afsluitdijk een bezoek te brengen aan „de Vlieter". Nog gerulmen tijd bleef het in Slootdorp druk en gezellig en menigeen roemde ten zeerste de stichting van dit nieuwe dorp, dat ongetwijfeld in de toekomst een zeer fraai dorp zal worden. Vergadering op Woensdag 25 Mei 1932, des namid dags half drie. Voorzatter de heer B. J. F. Meijer, burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. De Voor/.itter opent de vergadering en zegt, dat op dit zelfde uur wordt begraven de gemeentebode Appelboom. Hoewel Appelboom nog slechts korten tijd in functie was, rekent spr het zich tot zijn plicht te zeggen, dat de bode zijn betrekking plicht getrouw heeft waargenomen en zijn persoon bij het gemeentebestuur in aangename herinnering zal blijven. De notulen der vergaderingen van 11 April en 21 April worden daarna vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Jaarverslag over 1931 van de Gezondheidscom missie, gezeteld te Hoorn. b. Rekening on verantwoor ding over 1931 met bij- behoorende toelichting van de Gezondheidscommis sie. gezeteld te Hoorn. B. en W. adviseeren tot goedkeuring. Allen voor. c. Schrijven d.d. Maart j.1. van de Nederlandsche Vereeniging tot bevordering van den Arbeid voor onvolwaardige Arbeidskrachten (A.V.O.) te Amster dam, houdende verzoek om toetreding als lid (mini mum contributie i 10.— 's jaars). B. en W. adviseeren afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Van Zoonen zou willen, dat de gemeente wel toetrad als lid, daar het doel buitengewoon goed is en het voor de gemeente een verlichting zou kun nen zijn als hier dergelijke personen zijn. De Voorziter zegt, dat B en W. het nut niet ont kennen, doch de vraag of in dezen tijd de gemeente belang bij toetreding heeft, meent spr. ontkennend te moeten beantwoorden. Waar bij de begrooting verschillende subsidies zijn verlaagd, zou het incon sequent zijn nu hiervoor subsidie te verleenen. Het voorstel van B en W. wordt, aangenomen met aanteekening dat de heer Van Zoonen geacht wil worden tegen te hebben gestemd. d. Missive van B. en W ten geleide van een exemplaar der door hun college op 30 April j.1. vast gestelde instructie voor het agentschap der arbeids bemiddeling en den dienst der werkloosheidsverze kering in deze gemeente, van welke instructie mede- deeling wordt gedaan ingevolge art 6 der ter raads vergadering van 21 April j.1. vastgestelde verorde ning te dier zake. e. Schrijven d.d. 17 Mei j 1. van H. Kossen, daar bij ontslag nemende als lid der Schattingscommis sie voor de Rijksinkomstenbelasting, zulks wegens vertrek uit de gemeente. f. Schrijven d.d. 13 Mei j.1. van J. H. Schiebroek houdende bericht dat hij de benoeming tot agent der arbeidsbemiddeling, tevens belast met den dienst der werkloosheidsverzekering aanneemt. g. Bericht d.d. 27 April j.1., no. 75, van Ged. Staten van Noordholland, dat de ingevolge het bepaalde in de gemeentewet toegezonden wijziging der instruc tie van den gemeente-ontvanger door hun college voor kennisgeving is aangenomen. h. Missive d.d. 4 Mei j.1., no. 62, van Ged. Sta ten van Noordholland ten geleide van het goedge keurde raadsbesluit van 11 April 1932, tot het aan gaan van een of meer vaste geldleeningen tot ten hoogste flO.500.— ter financiering der credieten voor den groven tuinbouw. i. Kantschrijven van Ged. Staten van Noordhol- land d.d. 27 April j.1., no. 63, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 11 April 1932, tot ren- tegevende belegging van gelden verkregen door den verkoop van het peiceel bouwland genaamd ..Ber kenrode'' te Moerbeek. j. Alsvoren d.d. 27 April j.1., no. 65, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 11 April jfl. tot onderhandsche verpachting van diverse percee- Ien bouwland. k. Alsvoren d.d. 27 April j.1.. no. 176, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 11 April j.1. tot het aangaan Van een of meer kasgeldleeningen tot f 103-600.—. of» zooveel meer als noodig blijkt te zijn tot dekking van loopende kapitaalsuitgaven tot een maximum van f 110.000.—. 1. Alsvoren d.d. 27 April j.1, no. 73 ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 11 April j.1., tot het aangaan van een of meer kasgeldleeningen tot een bedrag van f 5000.— ter voorziening in kas- behoeften. m. Alsvoren d.d. 4 Mei j.1., no. 77, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 12 Februari j.1., tot onderhandsche verhuring van een huisje met erfje en bergplaats te Oude Niedorp aan C. Hollenberg al daar. B. en W. adviseeren de stukken d. tot en met m. voor notificatie aan te nemen. n. Circulaire van Gedeputeerde Staten van Noord holland d.d. 13 April j.1., no. 95, houdende verzoek het gevoelen zoowel van den Raad als van B. en W. te willen mededeelen nopens het openen van de mo gelijkheid tot verhaal van pensioensbijdragen van de Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers in de provincie. Wethouder Bakker is van meening dat in deze be nauwde tijden men Ged. Staten het middel in de hand moet geven tot pensioenskorting over te gaan. Spr. begrijpt wel dat het voor de betrokkenen niet aangenaam is, maar het is volgens spr. voor niemand aangenaam m deze boozo tijden. De heer Kriller meent dat indien de eepe gemeen te pensioenskorting zou toepassen en de andere niet, een onregelmatige salarieering wordt verkregen en zou daarom meer voelen voor een salariskorting over de geheele linie. De Voorzitter is pertinent tegen verlaging en kor ting. indien tot pensioenskorting zou worden over gegaan, zou de uniformiteit, die Ged. Staten in 1929 hebben geschapen, verloren gaan. Korting van de jaarwedden zou kunnen worden toegepast op de zelfde wijze als voor de rijksambtenaren, doch in het algemeen is er geen reden tot verlaging, daar toch de Burgemeesters, Secretarissen en ook de Ont vangers door de uitvoering der diverse steunregelin gen enz. meer werk hebben gekregen. Spr. zou ech ter beter mee kunne» gaan met het voorstel-Kriller, dan met het voorstel-Bakker. De heer Kolkman vraagt, hoe groot het bedrag zou zijn, dat gewonnen kan worden. De Voorzitter kan dit zoo niet zeggen. De heer Van Zoonen vindt het schrijven van Ged. Staten zeer onsympathiek, daar de uniformiteit ver loren gaat. In gemeenten gelijk aan Oude Niedorp zouden de ambtenaren dan de een meer verdienen dan de ander en ze moeten evenwel werk verrichten. Dit is een zeer ongezonde toestand. De Voorzitter zegt, dat sommige gemeenten wel voor pensioenskorting voelen. De heer Van Zoonen meent dat Ged. Staten de ge meenten spanden voor het karretje van loonsverla ging. Toen er sprake was van loonsverhooging, lapten Ged. Staten de meeningen der gemeenten aan hun laars. Spr. stelt vooor, het schrijven voor kennisge ving aan te nemen. Het voorstel-Van Zoonen wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen (die van de heeren Slijkerman Wai- boer en Van Zoonen). Het voorstel van den Voorzitter om geen verlaging en geen korting toe te passen, wordt eveneens verwor pen, met 1 tegen 6 stemmen (die van den heer Van Zoonen). Het voorstel van den heer Kriller, om aan Ged. Staten als gevoelen van den Raad mede te deelen, 'geen pensioensbijdrage te verhalen, doch een sala risverlaging toe te passen en daarvan het percentage over te laten aan Ged. Staten, wordt aangenomen met 4 tegen 3 steramen (die van de heeren De Boer, Kolkman en Bakker). o. circulaire van Burgemeester en Wethouders van Enkhuizen, d.d. 11 Mei p.1., nopens jaarwedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers, om adhaesie te betuigen aan hun verzoek om de jaar wedden van de verschillende gemeenten afzonderlijk te regelen in yerband met plaatselijke toestanden. Voor kennisgeving aangenomen. p. Adres van de Nationale Commissie tegen alco holisme te Utrecht d.d. Maart 1932, houdende verzoek aan de Kroon te verzoeken het maximum aantal ver loven A voor deze gemeente vast te stellen op drie. Dit adres is pas binnengekomen en nog niet be handeld door B. en W. De Voorzitter zegt, dat het aantal vei loven in deze gemeente niet overtollig is en meent dat er dan ook geen reden is om aan het verzoek te voldoen, temeer waar nooit misbruik van drank wordt gemaakt. De heer De Boer vraagt hoeveel verloven er zijn. De Voorzitter: Twee, Ligthart en Krouwel. De heer De Boer zou geen gelegenheid willen schep pen tot uitbreiding over te gaan en dus verzoeken om 2 verloven. De Voorzitter zegt, dat lager dan 3 niet mag worden gegaan. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangeno men. q. Proces-verbaal van opneming van boeken en kas van den Ontvanger der gemeente van 14 Mei j.1. r. Kantschrijven van Ged. Staten d.d. 18 Mei 1932, no. 63 ten geleide van het goedgekeurd raadsbe sluit van 21 April j.1. tot onderhandsche verhuring der onderwijzerswoning te Oude Niedorp. Voor kennisgeving aangenomen. s. Adres van de afd. Zijdewind der R.'-K. Midden- standsvereeniging d.d. 17 Mei j.1., houdende verzoek om de heffing voor de personeele belasting op de bil jarts in café's te doen vervallen. Dit schrijven is nog niet door B. en W. behandeld en wordt daarom besloten het in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat de Rijksveldwachter Bruinis telefonisch is aangesloten. Dat de kasgeldleening van f 100.000.— gesloten met het Rijk, is verlengd. 3. Voorstel tot intrekking van de ter openbare raadsvergadering van 12 Februari j.1. vastgestelde verordeningen op de heffing en op de invordering eener belasting op de honden en tot vaststelling van nieuwe verordeningen te dier zake. Ged. Staten hadden eenige bemerkingen waaraan zal worden voldaan. 4. Voorstel tot on 'srhandsche verpachting aan N. Stam te de Leijen van na te noemen perceelen bouw land, zulks voor den tijd van 26 December 1931 tot 26 December 1933: a. het tweede derde gedeelte van „Het Hopmans- weidje", Sectie B, no. 388 in den Leijerpolder, welk gedeelte groot is ongeveer 0.37.66 H.A. (perceel no. 33); b. het laatste derde gedeelte van „Het Hopmans- weidje", Sectie B, no. 388, gelegen ten Noorden van voorgaand perceel, welk gedeelte groot is ongeveer 0.21.82 H.A. (perceel 33). Wordt goedgevonden. 5. Voorstel tot vaststelling van den pensioensgrond slag van W T J. Buddendorf, hoofd der School voor Openbaar Gewoon Lager Onderwijs te Oude Niedorp. Dit zal bedragen f2208.—. Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 6. Voorstel tot vaststelling van de jaarwedde van den ter openbare raadsvergadering van 21 April j.1. benoemden agent der Arbeidsbemiddeling en den dienst der Werkloosheidsverzekering, op een bedrag van f 40waarvan f 25.ten laste van de Arbeids bemiddeling en f 15.ten laste van de Werkloos heidsverzekering. Algemeen goedgevonden. 7. Concept-besluit tot wijziging van den gewonen dienst van de begrooting der gemeente van het dienst jaar 1931. Goedgevonden. 8. Voorstel tot onderhandsche verhuring der voor malige veldwachterswoning annex kapperswinkel, ingaande 1 Mei 1932 voor den tijd van 3 jaren aan een gegadigde, die daarvoor naar het oordeel van B. en W. in aanmerking komt. Allen voor. 9. Benoeming van een lid der Schattingscommis sie voor de Rijksinkomstenbelasting (vacature H. Kossen). Aanbeveling: no. 1. P. Blokker; no. 2. A. van Zoonen. Benoemd wordt de heer P. Blokker met algemeene stemmen. 10. Voorstel tot intrekking van het ter vorige radsvergadering genomen besluit tot wijziging van het raadsbesluit van 8 December 1931. tot het aan gaan eener vaste geldleening van f 103.000.— Goedgevonden. 11. Voorstel tot vaststelling eener verordening re gelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Goedge keurd. 12. Idem op de invordering van vergunningsrecht voor dien verkoop. Goedgekeurd. 13. Voorstel tot vaststelling eener verordening re gelende het heffen van verlofsrecht voor den ver koop van zwak-alcoholischen drank in het klein. Goedgekeurd. .41 Idem op de invordering van verlofsrecht voor dien verkoop. Goedgekeurd. 15. Rondvraag. De heer Kolkman vraagt, of het waar is dat voor de herstelling van den weg gebruik is gemaakt van Amsterdammers en niet van werkeloozen uit de ge meente. De Voorzitter zegt, dat de aannemer garant was voor een goede oplevering van den 'weg en dus ge bruik mocht maken van die werkkrachten, welke hij wenschte. De heer Waiboer zou gaarne willen, dat de Raad zich uitsprak over het verlagen van de waterleiding- kosten cn de vastrechttarieven van het electra. De heer Van Zoonen is van meening dat ieder die profiteert van waterleiding en electrisch licht, wel minder zou willen betalen, maar de bedrijven moe ten rendabel kunnen zijn en waar wij niet weten, hoe groot de gemaakte winst is, kunnen wij moei lijk iets doen. De heer Kolkman meent, dat de vastrechtbetaling besproken is in een vergadering van Burgemeesters en Secretarissen in het kanton Schagen. De Voorzitter zegt. dat dit inderdaad zoo is. Spr. is het met de vastrechtbetaling ook niet eens. daar dit recht op verschillende wijzen is berekend. Eerst geschiedde het naar het stroomverleden. daarna naar de perceelen in de omgeving en nu naar de opper vlakte van de woning. Wij kunnen echter maar niet klakkeloos een aanmerking maken op de tarieven, wel kunnen wij inlichtingen vragen en als dan een volledig inzicht is verkregen, een adres door vol doende gegevens geschraagd, inzenden Spr. zal het in bespreking brengen in een vergadering van Bur gemeesters en Secretarisson. De Voorzitter dankt voor de aangename bespre kingen en sluit de vergadering. langendijk We vernemen, dat van arbeiderszijde ee nver- zoek tot het Crisiscomité is gericht om een of meer vertegenwoordigers in dit comité te benoemen. De afd. van den Bond van Arbeiders in het tuin bouwbedrijf besloot te trachten met de werkgevers een contract af te sluiten, waarbij het loon der ar beiders op f20 per week of f3.50 per dag wordt be haald. De kolfclubs „Op Maat" en „Vriendenkring" zul len in Juli een gezamenlijken wedstrijd houden. anna paulown Postdulvenspoi De postduivenvereniging ..Altijd Verder" hiel Zondag jl. een wedvlucht vanaf Compiègne. Afstan 410 K.M. Aan den strijd namen 52 duiven deel. duiven werden om 8.30 uur gelost, De eerste duif werd geconstateerd om 12 min., 59 sec.; de laatste om 12 u 31 min. 21 sec'. I prijzen vielen als volgt; W. Blaauboer 1, 4, 9 cn li G. de Boe 2 en 11; Jb. Cornelissen 3, 8 cn 12; Geb Van Steijn 5; N. Spigt 6, 7 en 13. St, Deus dedlL Dinsdagavond hield bovengenoemde vereenigiQ. een vergadering in de zaal van den heer Kossm, De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet. Hierna hield de heer Kuiper als vertegen woordiger van het hoofdbestuur van den R.K. Boijj van Arbeiders in Land- en Tuinbouw, een inleiding Spr. wees er op, dat er voor Anna Paulowna apart collectief-contract noodig was. Overleg ka» hierbij gepleegd worden met het hoofdbestuur, èi geestelijke adviseur, pastoor v d. Eem. hoopte, ia de vereeniging za lwerken in den geest, zooals den door den heer Kuiper was aangewezen. Nadat heer Vink tot bestuurslid gekozen was, volgde sli ting. Vergadering School De Voorzitter, de heer G. C. van Balen Blanl opende Woensdagavond de in Veerburg gehout vergadering van de School feest vereeniging met wensch, dat de ongunstige tijden niet van invlt zouden zijn op het toevloeien van de gelden, zot het weldra te houden feest op dezelfde wijze als dere jaren gevierd kan worden. Nadat de notulen onveranderd waren vast gestel werd de heer C. Keijzer op voorstel van den heer lemsen bij acclamatie als penningmeester hert noemd. Breedvoerige besprekingen werden gevoerd over e< door het bestuur voorgestelde reglementswijzigin Tenslotte werd bepaald, dat voortaan de geleiders zu len gekozen worden uit voorstanders van het op« baar- en die van het bijzonder onderwijs en wel de verhouding, die bestaat tusschen de aantallen le lingen der openbare- en der bijzondere scholen. De voorzitter leidt hierop de gedachtenwisseling over de manier waarop het a.s. feest gehouden u worden. Verleden jaar is men met autobussen nai Bergen en Alkmaar geweest. Die reis was duurdi dan de tocht met de boot, die men in vorige jare maakte. Het saldo van 1930, groot f 193.52, is daai dat door geslonken tot f58.94. De vraag is hoe dit jas op de lijsten gctcekend zal worden. Drie plannen wa den naar voren gebracht: le. de reis op dezelfde mi nier als verleden jaar; 2c. als 1, doch de kindere nemen zelf brood mee; 3e. een reis naar Schoorl pi boot. Vóór en nadeelen worden van verschillend kanten belicht. Het reizen met bussen is uitstoken bevallen hij de geleiders en zoover er een onderzoe is ingesteld onder de kinderen, bleken deze ook groote meerderheid de autobussen boven de boot prefereeren. Algemeen is men dan ook van oorde dat zoo mogelijk plan no. 1 moet doorgaan. Daar dm echter niet weet over welk bedrag men zal kunne beschikken, wordt het bestuur vrij mandaat gegeve naar omstandigheden te handelen. Voorzitter roei aller medewerking in om te voorkomen dat de finai ciën zullen dwingen op het feest der kinderen te b zuinigen. Als leider van de reis naar Arasterdam wordt i heer Willemsen aangewezen en voor Huisduinen heer De Vries. IX twee worc van „spo Job' De sade: wani De eerst bijzo: de p voer< te zj recht één De De voete tot h Eei leen De heer Preljde, die met den heer Dekker intui oeet* schen de bescheiden van den penningmeester hé ben nagezien, deelt mede. dat zij alles keurig in ori hebben bevonden. De rekening wordt daarop, ondi dankzegging aan de commissie en den penningmei ter. den heer C. Keijzer goedgekeurd. z De heeren G. Preljde. Rozenbroek, J. Leijen. O] Veld, A. Dekker. Wissekerke, G. Gcerligs, M.' Graaf. R. L. Waiboer en K. Brugman, worden geleiders benoemd. De heer Leijen gaat altijd mee vervoerder van de consumptie. Voor hem valt di om als plaatsvervanger de heer Prins in; de heer 't Veld. die geen kinderen meer op school heeft met z'n auto het tochtje naar Huisduinen meemat wordt vervangen door den heer Smit. De ovorip plaatsvervangers zijn W. van Oosten, D. Koorn, F. Koster en D. do Graaf. Als datum van inlevering der lijsten wordt 8 Juri bepaaJd. Het feest wordt gehouden 23 of 24 Juni. Bij de rondvraag werd o.a de hoop uitgesproke dat de prettige samenwerking mag blijven bestaat Voorts werd er op gewezen dat degenen, die de kit- deren naar Huisduinen rijden, tevens geleiders zij en dus zich ook beschikbaar behooren te stelle: voor hetgene de hoofdgeleider noodig oordeelt. De heer Van Balen Blanken sloot daarop de vtl gadering, nogmaals opwekkend toch alle krachte in te spannen om zooveel mogelijk op de lijsten t doen eekenen. opdat niet op het kinderfeest beknib beid behoeft te worden. Loop der hevolkinj Ingekomen: H. P. P. Gieling van Aalsmeer; Mej. E. Spekken van Odoorn; A. de Zwart en gez. van WH ringen; C. H. van Kuijeren en echtg. van Sassenhete J. Broerama van Barrade«l; J L. Voorthuljeen Wieringerwaard; J. J. Hoogvorst van Oegstgeest; M» A. P. Oudejans naar Den Helder. Vertrokken: J. G. Joor en gez. naar Den Helder; Hoogerhuls naar Medembllk. Burgerlijke Staa Geboren: Johannes Cornelis, zoon van P. J. Loon en Ph. Hopmans; Arend, zoon van R. Compag en A. Koens; Grietje, dochter van G. Cornelissen 1 J. Sloothaak. Gerrlt Jacob, zoon van G. J. Lovlnk J. A. Zijp. Getrouwd: C. Rezelman en A. P. Vergouwe. Overleden: Mej. P. Oosthof, oud 20 jaar. dochj van W. Oosthof. BREEZAND. De Vereeniging Bewaarschoolonderwijs houdt dag en Zaterdag ln de zaal van den heer Jb. Bl een bazar. Op den eersten avond zal de muzlekif eeniglng „Concordia" haar medewerking verleenenj on den tweeden het Chr. fanfarecorps ..Soli Deo ria". barsingerhorl KOLHORN. Onze plaatsgenoot, de heer J. Brands, slaa. de»-' dagen te Arnhem voor het diploma Wegen te, '.inlei* w r e F r N r, Sportt^** Landelijke Rijvereenlging „Wierlngen". Rijles ln manége op heden Donderdagavond, half acht (n. DEN OEVER. Hoewel 1931 nog een bij uitstek best jaar 1» weest voor de neringdoenden alhier, wordt het 0 veel minder. Voorheen was Den Oever hef eln<'')U"f van auto's, autobussen enz. Men was gen'oodzaakt t uitstappen, als men wat wilde zien van de groots»1 werken. Thans echter, nu de auto's e.d. kunnen d°° rijden tot „de Vlieter", heeft dit plotseling veel anderlng gebracht ln de oude toestanden en F" zegd ten nadeele van vele neringdoenden alhier. Buitenlandsche belangstelling voor dichting van den Afsluitdijk. Alhier is ln de sluishaven aangekomen het B«F sche stoomjacht „Oyouki" (sneeuw), aan boord w» van zich verscheidene Belgische autoriteiten bevin speciaal hierheen gekomen om bij de sluiting van laatste gat in den afsluitdijk tegenwoordig te zi)^ lacht, hetwelk toebehoort aan Notaris Ed. van ren te Brussel, zal na de sluiting wederom België terugkeeren. Ha^ 12.20

Schager Courant | 1932 | | pagina 6