ililllil Nillis- Uitmuit Luilniilil RONDOM DE GROENE TAFEL. Radioprogramma Dinsdag 31 Mei 1932. 75ste Jaargang No. 9080 Uitgevers: N.V. v.h, TRAPMAN Co, Schagen. Eerste Blad. Ingezonden Stukken. SCflAGER C OII1A Hl T. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- Hentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT TELEF. No 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend) DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. De zitting van onzen Gemeenteraad van j.1. Vrij dag werd voor de eerste maal weer gepresideerd door onzen Burgemeester, die blijkbaar geheel hersteld was teruggekeerd. Hij zag er tenminste fleurig uit en hij leidde deze vergadering met groote opgewekt heid. De heer De Vries had als zoodanig zijn taak ach ter den rug en wij willen hier graag den wethouder hulde brengen voor de uitnemende wijze waarop hij in die weken van ongesteldheid des heeren Cornelis- sen diens functie heeft vervuld. De heer De Vries .wist een sfeer Van rust en opgewektheid te scheppen, die op den algemeenen gang van zaken zeker zijn goeden invloed heeft doen geldei% Tevergeefs/ hebben wij in openbare zitting ge wacht on eenig 'woord van waardeering voor deze diensten der gemeente bewezen. Ook diezelfde opmerking mecnen wij niet achter wege te moeten laten tep opzichte van den heer Bel, die deze zitting voor de laatste maal de functie van raadslid vervulde. Het spijt ons dat de heer Bel straks niet meer achter de Groene Tafel zal zitten. De toon die in den regel in onze raadzaal heerscht, had de heer Bel nog niet te pakken, wij geloovcn dat hij zich nooit zóó hlü kunnen aanpassen in die sfeer van gewichtigheid en deftigheid die daar in den re gel heerscht. Want de heeren voelen zich niet wei nig. En juist daarom deed het zoo dubbel goed, dat wet een geestige sneer die dikdoenerij zoo nu en dan eens werd platgeslagen. Het was steeds origineel ;taa| en frisch. jnd leein er i de b ten an En dan was het verder een zitting die van groot belang was en waarin werkelijk zaken van beteeke- nis zijn behandeld. De kanalenloop in onze gemeente en de havenaan- ïeg, is voor Schagen een zaak van invloedrijke betee- ikenis. En het heeft ons genoegen gedaan dat ons raariscollegc het voorstel van B. en W. heeft aange komen. Wel is de aanleg van het Kanaal daardoor vereen voudigd, maar o.i. wordt met dit nieuwe plan in geen enkel opzicht eenig belang van Schagen geschaad, ter wijl de financieele voordeden of liever de kleinere uitgaven die daardoor ook voor de gemeente ontstaan, van vérstrekkenden invloed zijn. Wij juichen dan ook het genomen besluit van harte toe en feliciteeren de gemeente er mee. Wel zijn er nog een paar i*stricties gemaakt, maar wij twijfelen niet. of Provincie en Gemeente zullen in deze wel tot overeenstemming kunnen komen. Want zonder nu te zeggen, dat do Provincie karig in zijn aanbod is geweest, zijn wij het volmondig met onze raadsleden eens, dat waar de voordeelcn bij het verkorte Kanalenplan voor de Provincie het grootst zijn, toch niet teveel gevraagd is dat de Pro- de i en /alle tuflj oq te e ilt zij 'stlg gen, ld c djn t eeg omg lem zat. de nd eo had kljta even ,d al 1 vincie wat de Haalderweg betreft, de gewenschte ver- vlal betering voor haar rekening neemt. Of men ten op- hanf zichte van cle verbinding van de Haven met het bin- elkac ncnwa^ei' 7'°° gemakkelijk tot overeenstemming zal komen, betwijfelen wij wel. Enfin, het college van B. en W. probeere wat ze bereiken kan en laat ons hopen dat de gunstige resul taten ons daarvan spoedig zullen kunnen worden meegedeeld. Dat de tramlijn blijft bestaan vanaf Station tot Ha ven, achten wij zeer gewenscht en waar bij opheffing van de tram SchagenWarmenhuizcn, Schagen wel licht door een niet al te groote finantieele opoffering dit zal kunnen bereiken, is bet zeer goed dat in die richting pogingen worden aangewend. De salarieering van B., S. en O., had in onzen Raad geen uitvoerige bespreking tengevolge. Te dien aan zien was er al reeds een principieele uitspraak ge vallen en was het zeer verstandig gezien om niet al de argumenten vóór en tegen nogmaals te herkau wen. Trouwens zoo vrijwel algemeen wordt het billijke van eenigc inkomstenderving door deze ambtenaren wel ingezien. Wellicht dat over de hoegrootheid van het percentage nog wel eenig meeningsverschil be staan zal. Gas voorziening van Lagedijk en Schagerbrug. Dit is een zaak die reeds ettelijke malen een bespreking in den Raad van Schagen heeft uitgemaakt. En het ware wel te wenschen geweest dat in deze bij onze vroede vaderen van vroeger meer durf en vooitva- renndheid had bestaan. Wij blijven in deze gasvoor- ■jüening perspectief zien, ofschoon wij eveneens dezen Wijd niet direct gunstig oordeelen voor het ontwikke len der plannen. Jammer is dat de gasdirecteur ook nu weer zoo Weinig'bewijs van koopmanschap en zakenkennis gaf, dat zijn bogrootingscijfers als 't ware als onbetrouw baar werden gekwalificeerd. Het gevolg was dan ook dat B. en W. de kous op den kop kregen en de zaak nogmaals zal worden on derzocht. Laat ons aannemen dat het dan wat meer serieus zal gebeuren. :eurlf e hai' en at i gW 3 erdo illen netjt boe Wel wat vreemd liep het met de verordeningen op de Winkelsluitingswet. Onze Middenstandsvereenigingen hadden daarover Iang en breed vergaderd en als resultaat daarvan Was er een advies bij B. en W. ingekomen, wat men gaarne alzoo in de verordening bepaald zag. .Maar jawel, daar kwam de nverv achte goedkeu- ^ng van den Minister af van de verordening van losser, waarbij bepaald werd dat eiken Zondagmor gen 4 uur verschillende winkels geopend mochten objven. Losser was zulk een gemeente die daarvoor ln aanmerking kwam. Immers een middelpunt van oen streek, waarvan de bevolking niet anders dan op zondag haar inkoopen gewoon was te doen. besturen der beicle Middenstandsvereenigingen i ha?en zagen daarin een vingerwijzing om ter rip oUre ^aar houding te wijzigen en te vragen aan oen Raad: maak ons een bepaling als voor Losser, kan er naar Den Haag een verordening als reeds voor elders door den Minister is goedgekeurd en is er alle kans, tenminste veel kans mag men aan nemen, dat de Minister voor Schagen, dat in dezelfde positie verkeert als Losser, ook de verordening goed keurt. En deze redeneering leek ons al bijzonder logisch en steekhoudend. Maar niet aldus de meening onzer raadsmeerder- heid. Twee uur in den Zondagavond open is beter dan vier uur in den morgen, oordeelde de heer Schoorl en daar was iedereen het vrijwel mee eens. Maar alle vrees bestond, omdat tc dien opzichte geen precedent bestond, dat de minister zulk een bepaling niet zou slikken. En daardoor kwam de vrees naar voren dat ook het voorstel in den geest van Losser er in Den Haag niet zou doorgaan en hield men zich maar aan de eerste bepalingen en Schagen's Winkel stand, die gevlast had op een ruimere regeling voor den Zondag, kreeg nul op het request. Ja, later zou men wel probeeren het nog veranderd te krijgen. Het spijt ons wel, erg tactisch is dit optreden toch niet, en erg snugger ook niet. Waar Schagen's Raad zich eenmaal in een bepaalde richting (volgens eigen verordening) tegenover den minister heeft uit gesproken, lijkt het ons vrijwel onmogelijk om daar in nog eenigc verbetering te krijgen. En waar men in onzen Raad nu toch namens de Middenstandsvereenigingen een advies met toelich ting had gehad, had men zich daaraan toch kunnen houden en niet zooveel waarde moeten hechten aan het oordeel van dezen of genen particulieren winke lier. De organisatie behoort toch in zoo iets de spreektrompet te zijn. De finantieele toestand in onze gemeente is zoo precair geworden, dat maatregelen tot bezuiniging en tot versterking der geldmiddelen noodig zijn. Schagen is erg arm! Dat moet je niet zoo luid zeg gen, werd ons dezer dagen gezegd. Men moet met zijn armoede niet zoo te koop loo- pen, men weet wel, dat Schagen arm is, heel arm! Welnu, als dit laatste dan zoo, waarom handelt men daarnaar dan niet Waarom gooit men dan nog steeds met geld, als Schagen zoo arm is? Wij hebben heusch geen behoefte om telkens te zeggen, dat Schagen zoo arm is. Maar als men ziet wat in Schagen gebeurt, en men daardoor tot .de conclusie moet komen dat het blijkbaar tot het brein onzer gemeentebestuurders nog niet is doorgedron gen, werkelijk doorgedrongen, dat Schagen arm is, dan moet men wel, of men wil of niet, dat van de daken afschrecuwen, opdat men eindelijk eens tot bezuiniging zal komen. En daarom deed 't ons dubbel goed, dat B. en W. nu eindelijk een begin hebben gemaakt met het nemen van maatregelen. Want wij zien er slechts een begin in. Het mes moet er nog veel dieper in worden gezet, willen wij in Schagen in staat blijven ons zelf te red den. Regeeringscurateele lijkt ons niet den aangewe zen weg en onze gemeentebestuurders zullen, hopen wij. zooveel zelfrespect en ruggegraat hebben, dat zij hun werk, ook het zoo onaangename, bezuinigings- werk, zelf kunnen ter hand nemen en uitvoeren. Dat schuilmoticf: de regeering dwingt ons, wij kun nen het niet helpen, lijkt ons zoo weinig mannelijk, dat men het niet moest willen gebruiken. Er was voor de begrooting van 1932 tot dusver te stoppen een gat van f5000.—. Het is uitstekend dat B. en W. daar nu reeds mee zijn begonnen en het ls wel teekenend voor deze zitting geweest, en voor de mentaliteit van sommige raadsleden dat verschillen de malen door hen de maatregelen, door B. en W. voorgesteld, werden afgekeurd, zonder dat men er iets anders voor in de plaats wist te stellen. Pensioen- verhaal, dus verlaging van inkomen tot S'A werd uit den booze genoemd. De levensstandaard heette met dat percentage nog niet te zijn gedaald. De re geering handelt schandelijk door de gemeenten aan hun lot over te laten, wat de werkeloozenzorg be treft, enz. Schoone theorieën, zeer geschikt voor de een of andere kiezersvergadering, maar cle tweedui zend gulden, die op de gemeenteuitgaven konden worden uitgespaard, wist men blijkbaar op geen an dere wijze aan te vullen en geld moet er nu eenmaal zijn wil in Schagen het evenwicht nog zoo ongeveer behouden blijven. Hooger belastingen zullen" aan stonds moeten volgen en waar hier de categorie van ambtenaren en beambten onzer gemeente nog het eenige deel onzer burgerij is, dat ondanks alle malaise haar goed salaris heeft behouden, met daar naast nog de voordeelen der goedkoopere levens standaard, was het te begrijpen, en te billijken dat B. en W. hier hun verhaal hebben gezocht. Dat de betrokkenen en hun organisaties wat tegen sputteren is te begrijpen, maar al te zwaar mag men hun motieven in een tijd als thans niet aan slaan. De vermakelijkheidsbelasting met 5 verhoogen was het tweede voorstel van B. en W. En dit voor stel, waarover cle stemmen staakten, blijven wij on aannemelijk vinden. De raad was het er vrijwel algemeen over eens dat vaststond, dat deze 5 verhooging niet meer op de entréeprijzen kon worden gelegd. Daarvoor was het thans geen tijd, integendeel was eerder een verlaging der entréeprijzen aan te be velen. Dat was dan toch in deze de waarheid: dat men deze belastingverhooging (die in Schagen vrijwel cloor één firma moet worden opgebracht, de rest is van te weinig importantie in deze) aan één firma op legt, om daarmee de belastingdruk in de gemeente te ontlasten. Men oordeelde eenvoudig weg: die zaak is wel zoo goed, dat nog wel een paar duizend gulden meer be lasting op haar kan worden verhaald. Of dat werkelijk zóó is, daarvan was geen enkel raadslid op de hoogte, daarvan wisten zelfs B. en W. niets af. Maar afgescheiden van het ja of neen, of deze zaak deze verhoogde belasting kan dragen, voe len wij het als onbillijk en onrechtvaardig om één enkele firma zoo zwaar te belasten onder het motief dat de middenstand zoo zwaar gedrukt gaat onder de hooge belasting; 't is alsof deze firma geen midden stander is, die reeds op allerlei wijzen dikop haar schot en lot heeft op te brengen en verhoudingsge wijze veel zwaardér wordt belast dan eenig ander burger. Was het vroeger het motief: o, de jongelui betalen het en het wordt lachend betaald, dat is niet meer waar, en de verminderde belastingopbrengst geduren de de laatste maanden, wijst alreeds in die richting. En men zij voorzichtig, dat men niet de kip slacht-die de gouden eieren legt. Wij weten nu eenmaal dat het bestuur van den Ned. Bioscoopbond niet afkeerig is om scherp tegen te gaan zulke besluiten als in Schagen nu genomen. Voor den Bioscoopbond is het niet alleen Schagen, maar is het wel degelijk het keeren van het gevaar, dat in dezen tijd van geldgebrek bij de gemeenten, een algemeene verhooging der belasting op vermakelijkheden zal volgen. En dat gevaar moet gekeerd en daarom is sluiting onzer plaatselijke bioscopen niet denkbeeldig. En dit ingrijpend besluit valt zonder dat de betrokken eigenaren den doorslag kunnen geven. Dit is van den Ned. Bioscoopbond geen dreigement, als zoodanig moet het niet worden opgevat, maar het is alleen een wapen van verweer, dat in andere plaatsen met groot succes is gehan teerd. En wij meenen dat waar het radio-object in deze kans op uitkomst geeft, wat betreft de gemeentefi- nantiën. het te hopen is, dat B.enW. en de raad in deze richting de oplossing zullen zoeken. Het argument dat daarvoor verordeningen moeten worden gemaakt, etc. etc., is niet steekhoudend. Reeds lang genoeg is dit punt onder de aandacht van het college van B. en W. gebracht, en had reeds dienstbaar gemaakt kunnen worden. Verder werden wat kleinere middelen te haat geno men, om wat bezuiniging te brengen en tenslotte het besluit tot verhooging van den gasprijs. Dit laatste is een middel dat o.i. nog gerust met verhooging van den electriciteitsprijs had kunnen worden uitgebreid, met een herziening der prijsregeling met sommige groote gebruikers aangegaan. Het wordt gemakkelijk opge bracht en noch gas, noch electriciteit is hier duur. Wij hopen dat het B. en W. moge gelukken om nog eonige belastingobjecten te vinden. Ze zijn er nog wel en de uitgaven zijn helaas zoo hoog opgevoerd, dat de inkomsten onvermijdelijk versterkt moeten worden. Maar men vergele vooral niet de meest mo gelijke bezuiniging toe te passen en men geve zijn geld voorzichtig en met groot overleg uit. En het heeft ons dan ook verbaasd dat, waar vorig maal het raadslid Bakker reeds heen wees naar een steun regeling voor de werkeloozen. ook ditmaal nog geen maatregelen zijn besproken. Duur werk als op de Loet, wat voor een groot deel notabene nog gratis had kunnen geschieden, immers de Provincie ver klaarde zich daartoe bereid, kraakt de gemeentekas. Er zit bovendien te weinig arbeidsloon in om als een goede werkeloozenzorg te kunnen dienen. Heeft men goen doeltreffend'werk. dan lijkt het ons beter een steunregeling met rijkssteun in het leven te roepen. Maak ze wat ons betreft zoo ruim en soepel als maar is te verkrijgen, maar eindig toch met die werkobjecten die men nolens-volens maar aangrijpt om uit de misère van het oogenhlik te geraken, doch die de gemeentefinantiëh tenslotte nekken. ,T ZAND, 31 Mei 1932. Mijnheer de Redacteur, Wilt U zoo vriendelijk zijn, om onderstaand stukje in Uw blad van Dinsdag op te nemen? Dank U. DE VLAG UIT! Het is voor de inwoners van 't Zand vandaag een gewichtigen dag, want thans is het oogenhlik aange broken, dat de vlotbrug geheel hersteld is en vanmid dag dan zal de officieele(?) opening of liever „dich ting" plaats hebben. Dat dit een heugelijk feit zal zijn, spreekt van zelf, want iedereen zal met groot verlangen de voltooiing tegemoet hebben gezien. Maar het is ons allen bekend, at heeren-zaken trekkende gaan en daarom moesten we nog al wat geduld hebben. Doch laten we nu alle maal blijk geven van waardeering en laat vandaag niemand verzuimen om de Nederlandsche Driekleur te laten wapperen, ten teeken dat de 31ste Mei voor 't Zand een feestdag is. (Al wordt er dan ook geen feest gevierd). „Zandtemers" aarzelt niet, maar geef hier gevolg aan. We rekenen op U. 1-2-3, RAADT MAAR WIE. Twisk, 27 Mei 1932. Geachte Redactie, Vergun mij s.v.p. eenige regelen in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat dankend voor de verleende plaats ruimte. Naar aanleiding van het ingezonden stukje door H. Koelemeij, gevoel ik mij verplicht dit te moeten doen, Hoewel het niet m'n gewoonte is, op dergelijke ingezonden stukken te reageeren wil ik deze keer met die gewoonte breken en genoemde heer K. eenmaal van antwoord dienen, en wat hij scheef voorstelt, trachten recht te zetten. In uw ingezonden stuk zegt u dat de heer Zijp het Bestuur vraagt, of het wil verzoeken aan de Zuivel fabrieken ontheffing der Arbeidswet te verleenen. Neen heer K., de heer Zijp vraagt of 't Bestuur van den Bond van Zuivelfabrieken in Noordholland bij de Regeering wil aandringen op ontheffing der Ar beidswet ten opzichte der zuivelindustrie in verband met den noodtoestand ip 't platteland Wanneer dit gevraagd moest worden aan de zuivelfabrie ken, zooals u schrijft, zou het zeker nooit zoo ge weest zijn, of 't was morgen van de lucht. Dit is een bewijs, dat u 'tverslag niet goed heeft gelezen, of dat u niet goed kan lezen. Ook vraagt u of het nog misselijker kan en wat een helder in zicht dat een gevoel koop een goede bril (die heb ik al), laat uw ooren eens flink uitspuiten (ik ben niet doof) en dan behoor ik ook nog tot een uit stervend ras. Maar heer K., behooren wij dan niet tot hetzelfde ras? (Zeker wel niet tot dezelfde partij?, dat heb ik al gemerkt!) En u zegt: wat een gevoel van mentaliteit; waar haalt u deze stadhuiswoorden, vandaan? Weet de heer K. wat mentaliteit betee- kent? Ik zal probeeren dit te beheerschen, en trach ten u niet met dergelijke munt te betalen. De ge- heele wereld worstelt met het werkloozenvraagstuk zegt u, dit ben ik volkomen met u eens, maar denk nu niet, dat door 't opheffen der arbeidswet ten op zichte der zuivelindustrie duizenden meer werkloos werden, maar wel zouden vele fabrieken hun uitgaven kunnen verminderen en alzoo de leveranciers ten goe de komen, om zeker op andere wijze de werkloosheid op 't platteland eenigszins te doen beperken. Ook weet ik wel dat in enkele fabrieken te lang gewerkt wordt, doch juist in die fabrieken wordt ook vaak hooger loon verdiend, want heer K., ook door de uitvoering1 der arbeidswet zullen op 't oogenhlik zeker de loonen in snellere richting naar beneden moeten gaan. Ook vraagt u, of ik zou willen dat in snikheete fabrieken 15 a 16 uur gewerkt werd! Neen heer K., ik zou een van de eersten zijn, die dit zou willen verbieden, maar stelt u niet voor dat het in zuivelfabrieken snik heet ls en dat er ooit 15 a 16 uur is gewerkt (of de arbeid heeft het zelf gewild). Een en ander heeft mij( doen opmerken, dat u toch ook behoort bij een soort menschen(ras) dat ik zeker zou kunnen noemen: soort dat alt ij d pruttelt. Heer K., ik weet niet of u een bril draagt, maar wanneer dit wel het geval is, draag er dan éen, waar men niet naar een zijde mee ziet, maar naar alle zijden. Tot zoover. KLAAS ZIJP Jzn. Twisk. WOENSDAG 1 JUNL HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A. 6.45 Lichaamsoefeningen; 7.30 Idem; 8.00 Tijdsein en gramofoonmuziek9.00 Amsterdamsche So listenkwintet o.l.v. Loe Cohen; V.P.R.O. 10.00 Morgen wijding; V.A.RjV. 10.15 Uitzending voor arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Tijdsein, Varaseptet o.l.v. Is Eyl, I.45 Verzorging zender; 2.15 Onze keuken door P. J. Kers Jr.; 3.00 Pianorecital door Jo Goudsmit; 3.30 Voor de kinderen; 4.15 Orgelspel door Joh. Jong: 4.30 Vraag- uurtje door Oom Henk: 5.30 Varaseptet: 6.30 R.V.U.-cur- sus „Het groote bankroet van 't verleden in de Litera tuur van 't heden", 7.00 .Jn Mijnschacht UI", een mijn werkersdrama door Groot Volkstooneel; 8.15 Het meisje van Elisendo, komische opera in 1 acte; met m. v. Va- ra-orkest; 9.15 Uitzending voor den Algemeenen Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden; 9.30 Orgel spel door Joh. Jong; 9.50 Vaz Dias; 10.00 Varaorkest;, II.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.C. 8.00 Schriftlezing; 8.15 Morgenconcert; 10.00 Dameskoor; 10.30 Korte ziekendienst door Ds. W. Sei nen; 11.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Verzor ging zender; 2.30 Lezen van Chr. lectuur; 3.00 Het Hol- landsch Harpkwartet; 5.00 Kinderuurtje; ;6.00 Uurtje voor de landbouwers door H. Sturing; en beantwoording van vragen door H. Pilon; 6.45 Causerie door A. Stapel kamp; 7.00 Kristlik Frysk Selskip. Lezen van Friesch proza en poezie door Mevr. G. FeddemaHoogland te Ferwerd; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Tijdsein en bestuursme- dedeelingen door Mr. v. d. Deure; 8.15 Concert door het Symphonieorkest der N.C.R.V.; 8.15 Orkest; 9.00 J. J. F. Herrmann: „Het kampeeren van onze Chr. Jeugd in practisch en geestelijk opzicht"; 9.30 Vervolg concert; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmu ziek. BRUSSEL (509 M.) 5.35 Dansmuziek; 8.20 Concert; 10.05 Concert; 10.30 id. KALUNDBORG (1153 M.) 3.20 Concert; 5.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Omroepor kest; 8.55 „Tartuffe", blijspel in vijf bedr.; 10.40 Concert; 11.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 7.30 Populair concert; 9.40 Pianoconcert; 10.05 Eerste symphonie; 11.20 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 2.30 Gramofoonmuziek; 4.50 Kurconcert; 7.40 Militalf concert; 9.20 Concert, KöNIGSWTSTERHAUSEN (1635 M.> 2.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert; LANGENBERG (472 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.20 Middagconcert; 2.50 Gra mofoonmuziek; 5.20 Vesperconcert; 8.20 Concert; 11.05 Uitzending uit Budapest. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Gramofoonmuziek; 1.50 Con cert; 3.50 Concert; 5.05 Orgelconcert; 8.20 Concert; 10.55 Orkestmuziek, PARIJS-EIFFEL (1446 M-) 8.50 Populair concert; 9.10 Symphonieconcert; 9.50 Concert PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 9.50 Idem; MILAAN (331 M.) ROME (441 M.) 8.50 Gramofoonmuziek. 9.05 „I. Puritani", opera in 4 actes. WEENEN (517 M.) 8.35 Populair concert; 10.20 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.55 Concert; 7.55Gramofoonmuziek; 8.35 Vocaalcon cert; 9.50 Pianorecital; 11.20 Dansmuziek. 10.05 Concert. BEROMUNSTER (460 M.)

Schager Courant | 1932 | | pagina 1