SPORT Raad Hoogwoud. „SCHAGER BEKER" T0URN00I. SPORT? DE LANGEND1JKER GROENTENVEILINGEN. Dinsdag 31 Mei 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9080 ha Berkhout I—C.S.V. I. 1—2. i] M.L.D.-nieuws. De athletiekwedstrijden van den N.H.A.B. te Assendelft. Gouden Kjuis. District Drechterland. Rustig en kalm, terugjj is Osk* vanda* Freiburj i wereld Dauk i geboot Gndinge; Dauk en ht hes weer l« van ntvanp indinge; begeve UITSLAGEN VAN ZONDAG 29 MEI. 2e Ronde afd. S. JrLL.D. I—B.K.C. II, 5—2, v. Dam. Succes IIAartswoud I, 5—0, Metselaar. X X Aartswoud niet opgekomen. 3e Ronde (algemeen). D.T.S. I—R.C.Z. I. 5—0. v. d. Hoven. X Dat Officieela mededeelingen. lekM iBerkhout I-C.S.V. I, 1-2. F. Reijs. X R.C.Z.. niet opgekomen. PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. 3o Rooide. rond. West-Frisis IIIAndijk I, 12 uur, Klouwers. jntvlui p.O.S.K.O. I—D.T.S. II, 2*4 uur, K. Wit. hij Weget 3e Ronde, ezonde gchagen I—W.F.C. I. 214 uur, Buntsma. i.l. veri OVERZICHT. R.C.Z. uit Zaandam liet D.T.S. tevergeefs wachten op haar komst. Hierdoor hebben de Zaandammers lan hJ volgens art. 15 van het reglement op het Schager gebrad Beker-tournooi met 50 verloren. ongeacht welke ong boete de N.H.V.B. nog wenscht op te leggen. D.T.S. komt dus al heel gemakkelijk in de 4de Ronde. Eveneens was dit het geval met Aartswoud. dat Suces II liet wachten. Ook hier gelden de zelfde be palingen. M.L.D.. spelende met 5 invallers, wist B.K. C. II met een 52 nederlaag naar den Polder terug te Sturen. C.S.V. I was op bezoek bij Berkhout I en wist op het nippertje met 21 te winnen. Hierdoor komt ;C5.V. in de 4de Ronde. giftlgini lurhuize dat haj hed iet lev« ig wek cos afgeleg o: C.S.V. technisch de meerdere. Berkhout, Zondag 29 Mei 1932. Voor het Schager-Bekertournooi vond vandaag al hier de bovenvermelde ontmoeting plaats. Daar scheidsrechter v. d. Kooij tevergeefs op zich liet wach ten. werd onder leiding van den heer F. Reijs om tfhalf drie begonnen. Direct ontwikkelt zich een vlug ispel met C.S.V. technisch in de meerderheid. Al heel spoedig nemen zij met een keihard schot ver buiten het bereik van den Berkhout-kcepet de leiding. Er wordt nu door Berkhout vinnig gestreden om den gc- I lijkmaker, maar niets wil baar lukken. De C.S.V. kee- per blijkt bij ecnigc felle aanvallen van Berkhout uit goed hout gesneden te zijn, want menigen aanval wordt door hem op eminente wijze onschadelijk ge- jnaakt. Met C.S.V. in den aanval gaat de rust in. Na de rust irobeert Berkhout het meteen met eenige verre scho en, doch de C.S.V.-keeper Iaat. zich niet verschalken Veenb !n steeds de ballen op het juiste moment uit varen jjn heiligdom vandaan. Dan komt C.S.V. gevaarlijk De 1 pzetten. Kenige malen ontgaat het Berkhout-doel op d ronderbaarlijke wijze aan een doorboring, iere r Bij -oen C.S.V.-annval wordt de middenvoor der gas- egenst en 0p dusdanige wijze voor den grond geloopcn, dat !n 6af e scheidsrechter hiervoor zeer terecht penalty toe ans na ent. Deze wordt echter op keurige wijze door den A-ustele lerkhout-keepcr gestopt en weggewerkt. Het is even- •ijn geit uitstel van executie, want weinige minuten daar- het li a vergroot C.S.V. met een laag schpt den voor- prong. 0—2. Berkhout geeft het echter nog niet ge ronnen en geeft ook de C.S.V.-keeper nog eenige gc- aarlijke schoten te verwerken. Dit gaat dezen echter oed af. Toch moet hij na een mooie corner voor het Beslag) laarvoor in eene ingeschoten schot zwichten. 1—2. Na alen ei og eenige wederzijdsche aanvallen fluit scheidsrcc.h- ksem er Reijs, die goed voldeed, einde. Hiermede is Berk- out iiitgcbekerd. Toch willen wij niet nalaten een e roord van hulde te brengen aan de organisatoren van huiz iet Schager-Bcker-tournooi voor het vele werk, dat zij regem an dit tournooi hebben. ANNA PAULOWNA. Zondag JA nam, zooals men weet, de harddraverij het errein in beslag. De Gouden-Kruiswedstrijd B.K.C. 1 -West Frisia 3 kon zoodoende geen doorgang vinden. Waarschijnlijk wordt die nu Zondag a.s. gespeeld. B.K.C. i treft het anders bijzonder. Als het de Enkhuizers weet te kloppen, krijgen ze weer een thuiswedstrijd. Wordt aan ^4ook die met succes bekroond, dan heeft de finale even- wordt fcns op het terrein in den Polder plaats. i Waarmee we maar zeggen wilden, dat het aan onze hop -fif jongens ligt, om èn de vereeniging flink op den voor- reeds grond te stellen en om haar een niet te versmaden kas- jen be* Btuk te bezorgen. vis B.K.C. 2 was naar M.L.D. 1 voor de Schager Beker, paasö Hen had gelukkig het oude tweedo heengezonden. Het tesultaat was dan ook veel beter dan we hadden dur- ®n hopen. Slechts met 52 gingen de mannen van tfi Loon er onder. Genoemde speler doelpuntte uit een ilty, terwijl Harder de score op twee bracht. Men nu wel uitgebekerd, doch heeft de gelegenheid gehad wat van de snelle vliegkampmenschen op te steken. £B.K.C. a was naar J.V.C. a toe. Met een 22 gelijk tl kwam de jongens terug, 'n Aardig resultaat zonder Bakker en A. Kaan! tangens, blijft goed oefenen. Op de komende adspl- itendag moet nu eens een prijsje worden behaald. M.L.D. VERHUISD. De V.V. M.L.D. te Den Helder speelt thans niet meer 't voormalige Geel-Wit-terrein even buiten de linie, ir op 't Ankerpark, waar voorheen Zeemacht haat' ïpetitiewedstrijden speelde. NIEUWS UIT OUDESLUIS. 'oensdagavond speelt de Voetbalvereeniging DOS- tegen het vertegenwoordigend V.V.M.P.-elftal uit leringen voor de door laatstgenoemde uitgeschreven lerlaagwedstrijden. Wij vertrouwen erop dat de Oudesluizers goed partij zullen geven en verwachten ten aangename ontmoeting. De ontmoeting zal plaats binden op Woensdagavond a.s. om 7% uur n.t. litiek en Latera ia wel kaan" M.L.D. 1—B.K.C. 2 5—2. M.L.D. verschijnt met 5 invallers. De scheidsrechter laat tossen en het is B.K.C.'s aanvoerder, die de toss wint, deze kiest tegen zon met het geringe windvoor- deel. M.L.D. trapt 7 min. over elf af en komt goed com bineerend opzetten. Na 3 min. spelens geeft de links binnen den B.K.C.-keeper het nakijken. M.L.D. leidt nu met 10. B. laat het er niet bij zitten, nu is het B. die goed komt opzetten, de midvoor krijgt een pracht kans, doch M.'s keeper weet schitterend weg te werken. B. is steeds in den aanval, na 15 min. spelens wordt het dan ook beloond door den rechtsbinnen van B., die den stand op 11 brengt. M.L.D. gaat inzien dat er een schepje op moet. en doet dit dan ook. Geen minuut la ter Is het weer de linksbinnen die uit een voorzet M.L.D. de leiding geeft met 21. 25 Min. zijn er gespeeld als de linksbuiten er 31 van maakt. M. is B., wat vlugheid en technisch voetbal betreft, verre de meerdere, ze komen steeds goed samenspelend opzetten. De rechts binnen maakt er na 37 min. spelen 41 van. Met dezen stand gaat de rust ln. Na de rust trapt B. af, maar de bal is al weer heel vlug op de B.-helft. In een aanval op het M.-doel werd hands gemaakt binnen het strafschopgebied. De penalty werd zeer slecht genomen en meters naast geschoten. Het spel gaat nu over en weer. M. in de meerderheid, de voor hoede speelde een goede partij, achter rammelde het, hier waren dan ook 4 van de 5 invallers geplaatst. De spil van M. heeft dan ook heel wat werk opgeknapt, zijn werken viel dan ook op, hij gaf een zeer goede partij, jammer dat er weer momenten waren dathij den bal bij zich hield en niet vlug afgaf. Er is nog een kwartier te spelen, als het 5e doelpunt door den M.-middenvoor wordt ingesohoten. Vijf min. voor het einde een schermutseling voor het M.-doel. De M.-llnksback zet den B.K.C.-rechtsbinnen een beetje hardhandig opzij. Hiervoor wordt een penalty toegewe zen. o.i. wel wat te zwaar gestraft, want de B.K.C.-spe- ler werd niet in den rug opzij gezet. Uit deze penalty welke zeer goed werd genomen, verkleinde B.K.C. den achterstand (5—2). Met dezen stand kwam het einde, zoodat M.L.D. een verdiende overwinning boekte. Het spel van B.K.C. werd na de rust robust, niet vrere van ruw af, en ook het onderling gemopper viel op in de B.K.C.-ploeg. Door deze overwinning gaat MJL.D. Zondag 12 Juni naar St. Pancras, om daar den strijd aan te binden tegen Vrone 1, een 4e klasse K.N.V.B.-vereeniging. WIERINGEN. Succes-nieuws. Aartswoud was weer niet opgekomen. Succes II is nu geplaatst in de 2e ronde. L. Rijvereeniging „Wielingen". Rijles in de Manége op Woensdagavond half acht n. t. FRAAI WEER EN GOEDE PRESTATIES. Onder" begunstiging van uitstekend athletiekweer heb ben de Noordhollandsche athleten elkander Zondag in Assendelft bekampt. Op enkele nummers werden mooie resultaten behaald. Bij de loopnummers was Haarlem steeds favoriet, waarbij dus wel bewezen wordt dat win tert ra ining voor de loopnummers bijna een vereischte is. Op 100 meter cracks was in de finale een feilen strijd tusschen de Haarlemmers Molenaars en Blik, die tenslotte met gering verschil door den eerste werd ge wonnen. Op 200 meter nieuwelingen debuteerden de Olympiasprinters Van Balen Blanken en Kaan niet on verdienstelijk. Beiden overleefden hun series, v. Balen Blanken in den goeden tijd van 25.6 sec. Zoowel 400 meter als 1500 meter was zonder strijd voor de Haarlemmers J. en A. v. d. Booren. Op speerwerpen was Over, Haar lem, 1 met 41.95 meter. Discuswerpen was voor K. Schenk van Olympia met 32.45 M. Bü de springnummers leverde Kaan. Haarlem, de fraaiste prestatie door 1.73 meter te springen. Versprin gen met aanloop was door" den tegenwind en den slap pen grond minder goed. Van Genne bracht het maar tot juist 6 M. Verspringen zonder aanloop was beter. Het jaarlijksche duel tusschen Oostveen. Assendelft, en Schenk. Olympia, werd door Oostveen met 2.99 M. ge wonnen, wat zeer fraai is, daar het Ned. record op 3.07 M. staat. Bij de dames waren de resultaten minder, wat ook wel kwam door niet opkomen van enkele goede loop sters. Het beste waren nog ver- en hoogspringen, die belden door IJ. Buisma, Aalsmeer werden gewonnen met. resp. 4.78 en 1.38 M. De nuitslagen luiden verder: HEEREN: 100 Meter: 1. Molenaars. H.A.V., 12 sec.; 2. Blik. id.; 3. Geenhuijzen, W.F.C., Wormerveer 12.4 sec. 400 Meter: 1. J. v. d. Booren H.A.V.. 57.7 sec., 2. P. Smit, H.A.V., 58.4 sec.; 3. De Jonge. Aalsmeer 59 sec. 1500 Meter: 1. A. v. d. Booren. H.A.V., 4 min. 32.6 sec.; 2. Brandenburg, ld., 4 min. 34.4 sec.; 3. Bruin, W.F.C., 4 min. 36.6 sec. 200 Meter: (Nieuwelingen): 1. W. Kaan. H.A.V., 24.8 sec.; 2. Figee, id., 26 sec.; 3. Kuiper, id., 26.2 sec. Verspringen met aanloop: 1. D. v. Genne. Alkmaar, 6.01 M., 2. K. Schenk, Olympia 5.86 M., 3. C. Pronk. Z.S.C. 5.84 M.: 4. P. v. 't Veer. Assendelft 5.59 M. Hoogspringen met aanloop: 1. W. Kaan. H.A.V. 1.73 M.: 2. D. v. Genne. Alkmaar 1.65 M. Verspringen zonder aanloop (kampioen (1932): 1. L. Oostveen, Asendelft 2.99 M.; 2. K. Schenk, Olympia, 2.90 M. Discuswerpen: 1. K. Schenk, Olympia 32.25 M., 2. P. J. Avis, W.F.C,. Wormerveer 31.53 M.; 3. T. Schaak, Aal smeer 29.92 M. Speerwerpen: 1. J. Over, H.A.V., 41.96 M.; 2. Onrust, Zaandam 39.16 M. Estafette: 4 keer 100 M.: 1. Haarlem I; 2. Haarlem 2; 3. Assendelft. Voorronde Strandvogels 1 West Frisia 3 p.T.S. 2 M.F.C. 2 Andijk 1 Nieuwe Niedorp 2e Ronde West Frisia 3 O.T.S. 2 Nieuwe Niedorp 1 Nieuwe Niedorp 2 JJ.F.C. 1 j M.F.C. 1 Vrone 2 J Vrone 2 winnaar komt in de 4e ronde afd. Zaanstreek tegen B.K.C., de winnaar district Den Helder. West Frisia 3 Nieuwe Niedorp West Frisia 3 De jaarlijksche Singelloop te Utrecht, waaraan pl.m. 100 loopers deelnamen, heeft Zondag te Utrecht plaats gehad. De winnaar J. Baars Steyneman, van Pro Patria uit Rotterdam. DAMES: 100 M. (nieuwelingen): 1. M. Delver, Z.S.C., Burger- brug 15.2 sec.; 2. C. Groot, Haarlem 15.3 sec.; 1 C. Buis, Haarlemmermeer 15.4 sec.; 4. B. SchenkBakker, Olym pia 15.6 sec. Hoogspringen: 1. IJ. Buisma, Aalsmeer 1.38 M.. 2. B. Schenk—Bakker. Olympia, 1.35 M. Verspringen: (kampioene 1932): IJ. Buisma, Aalsmeer 4.76 M.. 2. S. Buisma, id.. 4.46 M. Balwerpen: 1. M. Honig, Zaandam 21.32 M.; 2. C. Buis, Haarlemmermeer 20.58 M.; 3. A. IJff. Assendelft 18.50 M.; 4. T. Prins. Zaandam 18.07 M.; 5. B. SchenkBak ker. Olympia. 17.48 M. Discuswerpen (nieuwelingen) 1. A. IJff. Assendelft. 25.18 M., 2 M. Honig, Zaandam. 4 x 100 M. estafette: 1. GJ.T.A., Haarlem; 2. Olympia, Zaandam. Zondag 17 April en eergisteren, 29 Mei, hebben we genoten van het verslag van den heer Hollander, die ons de interland-wedstrijden deed meebeleven. Dat is, dank zij de radio, onze manier om aan voet balsport te doen. Wé hebben een uitstekende zitplaats, die niets kost; weer en wind kunnen ons niet deren en als het tijd is, krijgen we een kopje thee en een koekje al zijn we dan niet pas getrouwd, zooals het liedje zegt. Er is slechts één maar, en niet zoo'n kleintje: >rz i e n" doen we niets, alleen in onze verbeelding. Dat hebben de toeschouwers van de tribune op ons voor, maar zij hebben er dan ook zwaar voor betaald. In een oogenblik, dat Hollènder niets spannends heeft te vertellen, dwalen onze gedachten even af en probeeren we uit te rekenen, hoeveel duizenden goede guldens met zoo'n interland-wedstrijd zijn gemoeid. We kun nen er niet goed uitkomen, het moet meer dan een ton gouds zijn en veel meer ook, doch het rustige moment is al lang voorbij en als de spannende situ aties elkaar snel opvolgen, raken we de kluts kwijt en geven het rekenen op. Tooh werkt de gedachte aan die kolossale uitgaven nog wel evën, want er woedt immers nog altijd zoo iets als een crisis, niet waar en het geren achter een bal brengt het einde daarvan niet nadei, zelfs niet al wint Holland. Hoe dit ook zij en al zitten we uren ver van het Amsterdamsch Stadion, we leven mee met wat daar zich afspeelt: de emotie, de opwinding maakt zich ook van ons meester en als de luidspreker davert van het geschreeuw en gejuich, stemmen onze jeugdige mede- luisteraars er in mee. Als de rust intreedt, krijgen we gelegenheid om ons zelf de vraag te stellen: doen we nu aan sport of heeft het met sport net zoo weinig te maken, als het kijken naar acro batische en andere krachttoeren in circussen en der gelijke gelegenheden? In gemoede moeten wij erkennen, dat ons aandeel ln dezen wedstrijd net zoo weinig met sport heeft te maken, als het kijken naar een stranding iets heeft uit te staan met het redden der schipbreukelingen. De sport wordt ons vertoond, net als een film, een tooneelstuk of eenig ander kijkspul en wij zijn toe schouwers of toehoorders en hebben voor ons goede geld of gratis onze emotie! Sport beoefenen doen slechts de twee elftallen en zij hebben dit voordeel, dat voor hun werk. hun spel, hun sport reusachtige belangstelling bestaat Dit houdt van kroegloopen en andere leelijke dingen terug en het wekt ook op om zelf te voetballen of eenig ander spel te spelen. ^gezien van dit wedstrijden-zien kan er van de sport o.i. niet gemakkelijk te veel goeds worden ver teld. Natuurlijk, overdrijving is ook hier uit den booze en wie om de sport zijn eigenlijke werk verzuimt, handelt onverantwoordelijk. Studeerende jongelui, die voetballen, zwemmen, fietsen of wat ook, inplaats van hun studie bij te houden, bedriegen zich zelf en hun ouders. In het algemeen kan men dit zeggen: het is uitstekend aan sport te doen, want een gezond, sterk lichaam is veel waard. Een mensch is echter meer dan enkel lichaam en bo ven het lichaam gaat toch altijd de geest: voor velen zou het slechts heilzaam zijn. indien zij hun beschikba ren vrijen tijd verstandig verdeelden tusschen zorg voor geest en lichaam. Een oud woord zegt: Slechts in een gezond lichaam kan een gezonde geest huizen. Accoord, doch die gezonde geest groeit niet vanzelf en wie hem verwaarloost, doet schade aan zijn eigen lijke mensch-zijm. HollandTsjecho-Slowakije is inmiddels geëindigd met een 21 overwinning voor de gasten. Het is een schrale troost voor ons vaderlandsche hart dat Hollander spreekt van een eervolle nederlaag. Intusschen draalt de we reld even rustig verder. Misschien is het maar goed, dat zoo velen onzer nog voor voetbal en dergelijke on schuldige vermaken warm kunnen loopen. Toen de sport ons nog niet te pakken had en de borrel in veel ge vallen voor de noodige afleiding moest zorgen, waren wo er zeker niet beter aan toe. Wat niet wegneemt, dat iets minder enthousiasme voor sport en wat meer belangstelling voor geestelijke waa< den, geen verlies zou zyn! Spoedelschende vergadering van den raad der ge meente Hoogwoud op Donderdag, den 26 Mei 1932, des najmiddags 3 uur ten raadhuize. Alle leden aanwezig. Voorzitter de heer D. Hoogenboom. De voorzitter opent de vergadering en zegt, 0üat de vergadering spoedeischend is bijeengeroepen, daar hij hedenmorgen telefonisch een aanbieding heeft gekregen op de geldleening. De beslissing mcèt heden nog geno men worden, daar anders het geld aan een andere ge meente wordt aangeboden, De gemeente kan het bedrag van f 45000 leenen op de onderhandsche akte tegen een koers a pari en tegen een rente van 5*4 pet. per jaar terwijl de commissionnair -voor zich zelf vraagt 1 pet. provisie. De leening kan in 40 jaren worden afgelost, terwijl de gemeente de bevoegdheid krijgt na 1 Januari 1938 het restant der geldleening geheel af te lossen of grootere aflossingen te doen, dan is bepaald, Hij advi seert op deze aanbieding in te gaan, daar het voor de meeste gemeenten zeer groote moeilijkheden medebrengt, zoo niet onmogelijk is om geld te leenen. Hij zet uiteen dat de uitgaven door de leening per jaar f 3600 hooger worden, maar daar staan andere ontvangsten en be perking van uitgaven tegenover. Na eenige discussie wordt bessloten het aanbod te aanvaarden. Hierna wordt de vergadering gesloten. beheerscht in Uw denken, handelen en spreken zult ook gij zijn en blijven na het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 cent. Bij Apothekers en Drogisten. Het loopt dan nu met het winterseizoen op een eind. Het is ongetwijfeld nog maar zelden gebeurt, dat op 28 Mei nog winterkool aan de veiling kwam. En toch gebeurde dit thans. Er waren dus wel echte taaie boeren dit jaar. En geen wonder. Men trachtte nog te halen, wat er mogelijk van te halen was, en daarom hield men de kool vast in de hoop er nog wat meer van te maken. Het resultaat van die vasthouderij is echter verre van schitterend geweest. Den heelen winter door slechte prijzen, bij het onverkoopbare af. En nu de betaalkantoren hun boeken gaan afsluiten en alzoo de omzetcijfers bekend worden, blijken deze al weer veel lager te zijn dan het vorige jaar. Toen waren de prijzen veel minder slecht en is er zelfs nog een tijd geweest, dat een paar koolsoorten beste prijzen opbrachten. De bouwers zijn nu de vertwijfe ling nabij en we beginnen ons werkelijk af te vragen, of men in Den Haag wel eenig besef heeft van den ernst van den toestand, waarin de tuinbouwers leven. Hoewel we weer heel wat rabarber zagen laden, deze week, werd het verplicht veilen voor dit arti kel nog niet ingevoerd. Rechtstreeks naar de Am- sterdamrche markt verzonden, bracht deze groente een prijs op van 2% a 3 cent per K.G. Aan plukken, bossen en embaleeren is heel wat werk, zoodat, reke ning houdende met de vracht, er weinig voor den tuinder overschiet. De laatste roode kool verscheen aan de veiling van den Noordermarktbond. Met de prijzen liep het begrij pelijkerwijze heelmaal mis. Er werd van f 1.502.30 voor besteed. De Deensche witte kool was voor een groot deel onverkoopbaar. Wat nog verkocht werd, bracht van 6080 cent per 100 K.G. op. Aan de veiling te Noord- scharwoude beliep de aanvoer Zaterdag nog ruim 2^4 spoorwagen. De aanvoer van tomaten was belangrijk. Deze ko men vooral uit St. Pancras, waar tal van kassen zijn, waarin de stooktomaten worden gekweekt. De aan voer beliep gemiddeld een 5000 K.G. per dag. De aan- zen bleven bevredigend en waren zelfs in het midden der week iets hooger dan bij het begin. Voor A-kwali teit werd aanvankelijk ruim f 48 betaald; er is echter Woensdag nog ruim f 54 besteed. B-kwaliteit bracht ongeveer f 40 op. De prijzen der C-kwaliteit kwamen vrijwel overeen met die van A. C.C. bracht aanvanke lijk f 24, later f 33.70 en op het einde der week f 30.50. Met ingang van 1 Juni begint Engeland met het hef fen van invoerrechten op dit artikel. Waar er veel to maten naar dat land worden geëxporteerd, bestaat groote vrees, dat het met de bevredigende prijzen wel eens kan gedaan zijn. Intusschen w.orden de in voerrechten in Noorwegen lager, wat de mogelijke nadeelen allicht eenlgszins kan compenseeren. Om den lezers echter volkomen in te lichten, zij nog meegedeeld, dat het vorige jaar de tomaten betere prijzen opbrachten. Voor A waren die in de overeen komstige week ruim f 60, voor B f 55—60, voor C f 5864 en voor CC. f 4050. Men ziet hieruit, dat 1 "«k met dit artikel, hoewel bevredigend, slechter gaat.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5