Verkeersongevallen. Moordaanslag op zijn schoonvader. Een droeve gewaarwording. Autobus verbrand. Ring van Boerenleenbanken. Botsing op de spoorlijn Den H a a g—L e i d e n. Uit onze Omgeving. Om een geldkwestie. De dader aange houden. Gistermorgen begaf zich de 70-jarige landbouwer P. G. uit Etten per rijwiel naar den Hoevenschen weg. Hier ontmoette hij zijn schoonzoon A. R. die den man van zijn rijwiel wierp en met beide handen zijn keel dichtkneep. Daarna sloeg hij den man een paar maal met het hoofd op de tramrails, waardoor G. ernstig werd gewond. Twee voorbijgangers wisten den aanvaller te over meesteren. Het slachtoffer, dat bewusteloos was, werd in een naast.bijzijnde woning binnengebracht. De oor zaak van deze poging tot doodslag zijn finantieele verwikkelingen tusschen schoonvader èn schoonzoon, ontstaan na het overlijden der vrouw van R. Tegen R. is proces-verbaal opgemaakt wegens poging tot doodslag. Hij is gearresteerd en voorloopig in de ma rechaussee-kazerne te Etten ondergebracht. Ouders laten zes kinderen aan hun lot over. Zaterdagnacht bemerkten twee heeren, te Hilligers- berg bij Rotterdam, dat twee kinderen van circa zes jaar op den Bergweg bijna door een auto werden over reden. Zij schoten onmiddellijk toe en brachten de jeugdige nachtbrakers veilig op het trottoir. Op een vraag van een der heeren, hoe het kwam, dat zij nog zoo laat op straat liepen, vertelden de kinderen, al dus de Msb., dat zij naar vader en moeder zochten. Met groote moeite wisten zij aan de beide heeren dui delijk te maken, dat zij te Hillegersberg woonden. Zij waren het huis ontvlucht, omdat vader en moeder naar Rotterdam waren gegaan zij meenden een bruiloft en nog niet terug waren gekomen. De bei de heeren, die niet veel van het verhaal geloofden, brachten de kinderen naar de ouderlijke woning. Dicht bij de woning gekomen, hoorden zij een onbe daarlijk gehuil en kwamen tot de ontstellende ontdek king, dat nog vier jongere kinderen in het huis zich bevonden. Door een openstaand raampje werden de beide ontvluchte kinderen het huis binnen gelaten, waarop de rfoide heeren de Hillegersbergsche politie zijn gaan waarschuwen. De politie verscheen e; bii een onmiddellijk inge steld onderzoek bleek, dat zes kinderen van één tot zeven jaar, zonder toezicht door de ouders waren ach tergelaten. De geheele buurt, die het huilen der kin deren had gehoord, was in opschudding over deze onvermitwoordelijke daad der ouders. De politie is bij de Kinderen gebleven, totdat vader midden in den nacht het toezicht weer overnam. Een ernstige terechtwijzing van de zijde der politie, was wel op haar plaats. Geeu persoonlijke ongelukken. 460 me ter slang waren noodig om water te krijgen. Gistermorgen reed een 19-jarige chauffeur te Rot terdam met een ledigen autobus langs de Waalha ven Zuidzijde. Ter hoogte van pier 4 zag hij opeens vlammen onder de motorkap uitkomen. Hij stopte en trachtte het vuur met een bluschapparaat te doo- ven. Dit lukte echter niet. Weldra stond de geheele autobus in vlammen, maar tengevolge van den dich ten mist werd de brand niet spoedig door anderen gemerkt. Toen de brandweer ter plaatse kwam, kon- den dc spuitgasten niets uitrichten, omdat ter plaat- se geen brandkranen aanwezig zijn. 1 Ten slotte wist men een aansluiting te bewerkstel ligen op een waterleidingbuis die naar het vliegveld loopt, waarna men nog niet minder dan 4G0 meter slang moest uitleggen om bij den brandenden auto bus te komen. Toen men eenmaal zoover was kon men gevoeglijk de zaak eigenlijk weer inpakken. Van de bus was niets meer over dan een paar dwars balken en wat in elkaar gefrommeld ijzer. Plichtsge trouw heeft men de brandende resten echter ge- bluscht. i Persoonlijke ongelukken zijn bij dit alles niet ge beurd. Toch is er een tragische kant aan dezen brand. De le technische opzichter van de post aan de Briel- sche laan, de heer J. van Voorene, die de telefonische brandmelding aannam en het personeel van de auto spuit wilde waarschuwen, zakte op weg daarheen plotseling in elkaar. Een ijlings gewaarschuwde i geneesheer kon slechts den dood tengevolge van hartverlamming constateeren. De ring van Boerenleenbanken „Boven Alkmaar", ver gaderde Zaterdagmiddag in een der zalen van het Land- bouwhuis te Alkmaar onder voorzitterschap van den i heer Wiebe van Slooten te Heerhugowaard. Deze ver- 1 heugde zich in zijn openingswoord over de goede op- i komst, verwelkomde een 25-tal vertegenwoordigers van I een twaalftal banken, in het bijzonder den afgevaardigde van de Centrale Bank te Utrecht, den heer Hendrikse. Als lid werd toegelaten de Bank te Zijdewind,waardoor een 16-tal locale Banken bij den Ring zijn aangesloten. Na lezing en vaststelling der notulen deed de penning meester. de heer S. Wagenaar te Broek op Langendijk rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van ruim f 30. Nagezien door de beer Slot van Warmenhuizen, werd de rekening goedgekeurd en den penningmeester gedechargeerd. Met algemeene stemmen werden als bestuursleden herkozen de heeren J. ten Hoeve te St. Pancras en G. Barten te Noordscharwoude, welke zich die benoeming lieten welgevallen. Daarna had een uitvoerige bespreking plaats over de Balans en Verlies- en Winstrekening der Centrale Bank i over het afgeloopen boekjaar, duidelijk toegelicht door den heer Hendrikse. Uit een en ander bleek, dat de winst over het afgeloopen boekjaar f 178.488 had bedra gen, welke bij de reserve was geboekt. Een nog te ver- j rekenen koersversohil op effecten ad f 2.965.501 werd op j een afzonderlijke rekening geboekt, omdat verwacht i mag worden, dat bü meer gunstige economische toe- i standen de mogelijkheid aanwezig is. dat dit weer over- i gaat in een voordeelig koersverschil. Het koersverlies van de belegde reserve is afgeschreven op de rekening voor reservekoersverschillen effecten. Op kantoorinventa ris en meubilair Is f 6173 afgeschreven, zoodat deze nu voor f 1 op de balans paraisseeren. Ook de stand van het Onderling Waarborgfonds is gunstig. Uit dit fonds kunnen locale Banken gesteund worden, die uit oorzaak van fraude, brand of inbraak, verliezefi lijden. Aan de Bank te Nieuwe Niedorp moet uit dit fonds nog een bedrag van ruim i 9000 worden betaald. Het saldo beliep f 162.394. Uit de gevoerde besprekingen bleek, dat het bankwe zen der Coöperatieve Raiffeisenbank en de bij haar aan gesloten locale Banken kerngezond is. Bij de rondvraag wees de vertegenwoordiger van de Bank te Zuidscharwoude op de hooge vergoeding van den secretaris-penningmeester, wiens werk, gezien de verrichtte werkzaamheden, al zeer gering is. De uitga ven betreffen bijna uitsluitend de vergoeding, en ont- vangposten zijn er maar een paar. Als vertegenwoordiger der centrale ringvergadering wordt hij mede afzonderlijk goed betaald. De vergadering meende echter, dat men al niet min der dan f 25 kan geven. Twee montage-treinen op elkaar gereden. Gisternacht tusschen 1 uur en halftwee zijn ten gevolge van zwaren mist op de spoorlijn Den Haag Leiden nabij Rozenburg onder Voorschoten twee montagewagens tegen elkaar gereden. Het personeel van deze wagens Was bezig met werkzaamheden aan de bovenleiding. De locomotief, die voor een der wagens was geplaatst, en de achterzijde van den an deren wagen werden zwaar beschadigd. Er lag een dikke nevel over het land en deze was oorzaak, dat de machinist van het aankomende stel den stilstaanden wagen te Iaat zag. Krachtig remmen mocht niet meer baten en een vrij hevige botsing had plaats, waarbij de montagewagen uit de rails werd geworpen. In dezen wagen bevonden zich vier werk lieden. Toen zij de botsing zagen aankomen sprongen er twee uit en één hunner, de 21-jarige leerling-machi nist C. B. uit Voorburg kwam daarbij zoo ongeluk kig terecht, dat hij een linkeronderbeenfractuur be kwam. De anderen kwamen nagenoeg met der schrik vrij. Niet alleen de .montagewagen maar ook de aan rijdende locomotief werd vrij ernstig gehavend en heeft tot gistermorgen ruim negen uur het spoor versperd. Het treinverkeer ondervond daardoor belang rijke stagnatie. Dit ongeluk de aanleiding vara een ander ongeluk op het perron te Haarlem. Rei ziger van het nerron geduwd en onder den trein geraakt. Tengevolge van bovenstaande botsing is het verkeer op het station te Haarlem gistermorgen geruimen tijd gestoord geweest en zijn verscheidene treinen te Iaat binnengekomen. Hierdoor ontstond omstreeks 10 uur op het perron te Haarlem een groote druktp. waarbij het publiek nogal drong. Toen om 12 minuten over 10 een goederentrein, die reeds eenige minuten eerder had behooren binnen te komen, onder de overkapping reed. viel de 58-iarige Overveensche industrieel J. A. D. K. W., plotseling van het perron tusschen -de rails. De goederentrein, die nog veel snelheid had, greep den man en reed hem beide beenen af. Het slachtof fer geraakte vervolgens onder den trein en werd nog op verscheidene andere plaatsen van het lichaam ge wond. Toen de trein tot stilstand was gebracht werd het lichaam onder de maebdne vandaan gehaald. Een toevallig op het perron aanwezige militaire dokter verleende de eerste hulp, waarna dr. J. van Konijnen burg, directeur van den gem. geneesk. dienst te Haar lem. ter plaatse verscheen en de verdere verzorging op zich nam. De heer K. is in zeer ernstigen toestand naar het groote gasthuis vervoerd. De motorrijder werd daarna naar het gemeentelijk ziekenhuis In Den Haag overgebracht, waar nij gisttr- morgen om 3 uur aan de bekomen verwondingen is overleden. De duorijder werd na verbonden te zijn door dr. ten Hollander te Monster naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De politie heeft geconstateerd, dat na het ongeluk de snelheidsmeter van den motor is blijven stilstaan op een stand van 94 K.M. MOTOR TEGEN EEN AUTO GEBOTST. Bestuurder en zyn echtgenoote zwaar ge wond. Door de voorruit geslingerd. Te Hom, bij Roermond, is Zondagmiddag de heer Bosman uit Deventer, toen hij per motorfiets met zijn vrouw op de duozitting, het kruispunt in den Napoleon- weg passeerde, In botsing gekomen met den uit een zij weg komenden auto van den heer Akuarius uit Haelen. De botsing was zoo hevig, dat de heer Bosman met het hoofd door de voorruit van den auto schoot. Zijn vrouw werd bij haar val ernstig aan 't hoofd verwond. Op geneeskundig advies werden zij naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Hun toestand was gisteroch tend nog zeer zorgwekkend. VRACHTAUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Tengevolge van het springen van een band. By Hoorn reed Zaterdagavond de heer Fit uit Boven- karspel met zijn vrachtauto waarvan een band gespron gen was. De wagen slingerde hevig en is tegen 't aan den straatweg staand woonhuis van den heer C. Water terecht gekomen, dat deerlijk gehavend werd. De bo venbouw van het huis werd enkele, decimeters verscho ven, en in de kasten viel alle glas- en steenwerk aan scherven. De heer Water en zijn vrouw zaten in de huiskamer en schrokken hevig. Zij bleven ongedeerd. De vrachtauto en het huis werden zwaar gehavend. Verzekering dekt de belangrijke schade. SNELHEIDSMANIAKKEN. Motorrijder met e«n snelheid van 100 K. M. langs een bus geschoven. Vrijwel gescalpeerd en aan de gevolgen overleden. Zondagmiddag omstreeks half zes heeft een ernstig motorongeluk plaats gehad op den weg van 's-Graven- zande naar Hoek van Holland. De 24-jarige motorrijder W. Blok uit Monster reed met den 28-jarigen P. v. Antwerpen eveneens uit Monster, op de duo .met een snelheid van ongeveer 100 KAL over den weg. Met deze snelheid werd een bocht genomen, op hetzelfde oogenblik, dat er ip die bocht een W.S.M.-bus stond én een luxe-auto van de tegenovergestelde richting kwam aanrijden. Blok pro beerde hier tusschendoor te schieten, doch hij schoof zijdelings tegen den auto met het g-volg, dat hij en zijn mederijder tegen den grond werden geslingerd. Van den motorrijder was de schedelhuid geheel los, bovendien had hij een arm en een been gebroken. De duorijder was er oogenschijnlijk goed afgekomen hij had slechts enkele verwondingen in 't gelaat bekomen en een gescheurde hiel. Een toevallig passeerende ge neesheer heeft ter plaatse een voorloopig verband ge legd. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Bejaarde fietsrijder op slag gedood. Zondagmiddag omstreeks 4 uur is op den rijksweg BredaEtten een doodelijk ongeluk gebeurd. De 62-ja- rige A. C. L.. kwam per fiets uit de richting Breda. Ter hoogte van den Bremberg gekomen, wilde hy de straat oversteken, zonder eenig teeken te geven. Een auto. die hem achterop reed. kon hij nog juist ontwijken. Door om te küken. om te zien, of er nog meer wagens uit de richting Breda kwamen, zag hij een auto uit de Etten niet naderen. Hij werd door dezen auto gegrepen en enkele meters verder neergeworpen; met verbrijzelde schedel werd hij opgenomen. De ajito was van notaris V. uit Hontenlsse. Dr. Giesner uit Leur kon slechts den dood constateeren. Uit het onderzoek door de gemeen tepolitie uit Etten ingesteld, is gebleken, dat den auto bestuurder geen schuld treft. ONGELUK DOOR EEN ONGELUK. Een motorfietsrijder cmstlg gewond. Zondagmiddag reed de wielrijdster mej. K. de J., uit Avenhorn van Baarn in de richting van Hilversum. Doordat zij ter plaatse onbekend was en niet voldoen de oplette, werd zij by het kruispunt by den Oranje boom aangereden door een luxe-auto met het gevolg, dat haar fiets geheel werd vernield. De wielrijdster kwam met den schrik vrij. Tengevolge van deze aanrijding had zich een groote menigte belangstellenden verzameld bij het kruispunt, waardoor eenige verwarring In het druk ke verkeer ontstond. De 21-jarige motorfietsryder H., die in de richting van Amsterdam zijn woonplaats i-eed, kwam dientengevolge In botsing met een auto uit de tegengestelde richting. Hij sloeg tegen den grond en werd ernstig gewond. Met een gebroken been en andere kwetsuren werd hij per politiebrancard naar het zieken huis te Baarn vervoerd. De duo-rijdster werd ook van de motorfiets geslagen, doch zy kreeg geen letsel. W I K R I Af n F. N EEN AVOND VAN VROOLIJKE KUNST. De vereeniging van Zuiderzeepersoneel (V.V.M.P.) gaf Zaterdagavond voor eer groot aantal genoodlgden een feestavond in .C.oncordia" te Hipoplytushoef. Ir. Ringeling opende met hartelijk welkom. Het is vandaag voor velen een feestdag, ook met het oog op het sluiten van den Vlieter. Echter zijn er ook velen die dit laatste zeer betreuren. Spr. heeft in den afge loopen middag menschen gezien met tranen in de oogen, ook om het zelfde werk. Het orkest onder leiding van den heer Der Kinderen zorgde voor het muzikale gedeelte. Vervolgens het eerste optreden van het Cabaret Van Riemsdijk. Als opening de heer Jan van Riemsdijk met ver schillende liederen, met Mevr. Van Riemsdijk aan de piano. Daarna Neke Hildebrandt in haar repertoire van Hollandsche levensliedjes, waarna liedjes uit den Biedermayer-tijd, door Mej. Neke Hindebrandt en Mr. Rombout, met daarna „Jan en de Vrouwe'' in hun Geldersch repertoire. Dit waren de heer en mevr. van Riemsdijk. In de pauze orkest. Na de pauze het tweede opreden van he* Cabaret Van Riemsdijk, met een éénacter van Mr. Rombout: „Goedkoop Logies", opgevoerd door Mr. Rombout, Neke Hildebrandt en Jan van Riemsdijk. Tot slot boeren-samenzangen door het geheele ensemble. Het geheel maakte een zeer goed geslaagden feest avond, welke elke verwachting heeft overtroffen. De met veel smaak versierde zaal van „Concordia" gaf een overweldigenden indruk en verhoogde de feestvreugde. De heer J. Bosker en mej. Gr. Bosker Jd. gaven tot slot nog een toepasselijke voordracht over het sluiten van den Vlieter. De Wierlnger boerin ontmoet den Frieschen boer, nabij de Vlieter. Het voorgedragene werd met een daverend applaus beloond. Een zeer geanimeerd bal, onder leiding van lr. Rin geling hield de aanwezigen nog tot den vroegen mor gen bijeen. Auto-ongeval. De heer P. uit Anna Paulowna, Zondag met zijn 4-per- soons Ford op den hoofdweg rijdende te Westerland. kreeg ter hoogte van de school aldaar een defect aan het linkervoorwiel, waardoor met een flink gangetje tegen de gemetzelde afrastering van het schoolplein werd gereden. De auto werd zwaar beschadigd, en de inzit tende niet ernstig gewond. Het jongste zoontje van den heer J. Nuij aan den Mek kenstuinweg alhier, geraakte j-1. Maandag met de duim tusschen de raderen van jïe electrfsche waschmachine in hun woning. Dit lichaamsdeel werd begrijpelijk zeer verwond, en moest medische hulp worden ingeroepen. We zullen hopen dat alles nog goed zal terechtkomen. Overwei'kvergunnln g Ten behoeve van het storten van beton is aan de N.V. Mij. tot Uitv. v. Z.Z.W. voor eenige dagen over- werkvergunning verleend, geldende voor 65 mannen, gedurende 11 uur per dag of nacht. Bouw pi annen. Voor rekening va-n den heer W. Stadig zal aan den Akkerweg een woonhuis worden gebouwd door den aannemer W. Hermans. Aan de Elft zal voor rekening van den heer Joh. Muit een woonhuis worden gebouwd door Gebr. Hegeman. Aanbesteding. Op 29 Juni a.s. zal door den directeur-generaal der Zuiderzeewerken worden aanbesteed: het aanleggen van klinkerwegen in hte noordelijk deel van Sectie H in de Wieringermeer. Raming f 80000. Bestek no. 160 Z.W. In lichtingen bij de ingenieurs J. Postma te Den Haag en Ph. Schuurman te Kolhorn. De meening van belanghebbenden. Naar aanleiding van de plannen voor een zwembad hebben eenige zwemmers het gemeentebestuur verzocht deze inrichting te stichten aan de Quarantaine en niet aan Lutjeland. Zij wijzen er o.m. op, dat in het Boezem- meer het water zeer vuil is, terwijl er heel veel vuilnis, ijzer e.d. in geworpen is. Bij de Quarantaine daarentegen is het water uitstekend. J.V.O.-berichten. Donderdag 2 Juni bijeenkomsten voor adspiranten- groepen 1 en 2 te Hippolytushoef en Westerland; Vrij dag half acht gymnastiek voor Jongens-leden en jon- gens-adsplranten; Zondagmiddag half drie bijeenkomst voor leden en adsplranten in de Vonk; bij goed weer naar bulten. De O. S. P. Vanwege de voor kort opgerichte Onafhankelijke So cialistische Partij zal op Donderdag 2 Juni a.s. in zaal Bruul een openbare vergadering worden gehouden. Als spreker zal optreden de heer P. J. Schmidt met het on derwerp: Waarom de O.S.P.? Recreatlewerk ln de Wieringermeer. In de serie avonden, die vanwege de N.C.A. worden gegeven voqr de arbeiders in de Meer, worden deze week twee avonden verzorgd door de Ned. Vereeniging. Woens dag wordt bij Sluis Hl een filmvoorstelling gegeven, ter wijl Vrijdag in de cantine bij de Terp de Wierlnger mail- dolinevereeniging O.K.K. een concert geeft. Werkloozenzorg. In verband met de nog steeds heersohende werkloos heid, die in den loop van het jaar waarschijnlijk sterk zal stijgen, heeft de Wieringerbestuursdersbond na ver schillende voorbereidingen j.1. Zaterdag een conferentie gehouden met een der functionarissen van het N.V.V., Berger. De conferentie werd ook bijgewoond door de S.D.A.P.-raadsfractie, terwijl ook met den burgemeester een bespreking werd gehouden. Gehoopt wordt, dat bin nenkort met Rijkssteun een crisisregeling zal kunnen worden ingevoerd. Zomerwerk Instituut voor Arbeidersontwik keling. Een groep uit de Instituutsafdeeling bracht Zondag een bezoek aar. de vogelbroedplaats de Muij op Texel. Onder de deskundige leiding van den bekenden vogel- kennner C. Plomp en een der bewakers van 't terrein werd een tocht gemaakt door dit natuurmonument met zijn talrijke merkwaardigheden op vogelgebied. Autoousuieom Door W. Veltman te Leeuwarden is concessie &&&g| vraagd voor een autobusdienst van Leeuwarden Harlingen, Zurich, Afsluidijk, Den Oever, Medembli naar Amsterdam.'1 Gouden echtpaai Het echtpaar M. Kuit—Ma Kuit-Takes, vierde Zon dag onder groote belangstellii'f van de burgerij hf gouden huwelijksfeest. Door de Muziekvereenigijj „Apollo" te Den Oever werd de beide oudjes een renade gebracht. De voorzitter van „Apollo" spw eenige passende woorden. Voetbalvereeniging Voorwaard Deze vereeniging organiseert a.s. Zondag een U in de zaal van den heer Klein te Oosterland, en vt> van 4 tot 10 uur. Jubileumwedstrijden V.V.llp Dc eerste jubileumwedstrijd zal door V.V.M.P. no den, gehouden op Woensdag a.s. half acht tega DOSKO, op het terrein van laatstgenoemde vereeü ging te Oudesluis. Vertrek bussen half 7 van Oever. Bezoek aan den afsluit Dat. het bericht van dc sluiting van den afsluitdi tot velen was doorgedrongen, bleek uit het overw digend groot bezoek hetwelk de afsluitdijk j.1. Zond mocht ontvangen. Den gehcelen dag door reden aw en autocars naar en van den kop van de „Vliet (althans zoo heette dit gedeelte Zaterdag vóór 1 nog) en wij twijfelen niet of het bezoek is grooter weest dan ooit tevoren. Het fraaie zomerweer daaraan vanzelfsprekend niet vreemd. LANGEND7J Er gaan hier hardnekkige geruchten, dat de ML ter nog f700.000 aan de Staten Generaal zal vraj ten einde liet z.g.n tweede millioen met. toevoeg van f300.000 door andere lichamen te kunnen uil talen. Men deelde ons mee, dat. nu een uitspraak gevallen inzake de Mosselenbrug, verwacht mag w den, dat men nu spoedig tot verbetering zal ov in Cc gaan. NOORDSCHARWOUDE. De bei eer C bij spe uit kaa D toel Zi de Z.H 0< staa: tiing Do haar t Go De t( bare werd LJ. Ha Onze plaatsgenoot, do heer A. de Geus A.Pz., Ijfl bed Iing van de Ambachtsscl.oo' te Alkmaar, slaagde zer dagen voor het diploma Assistent-machinist koopvaardij. Toen de heer H. K. alhier in den nacht van Z dag op Maandag huiswaarts keerde per motorfi had hij het ongeluk, dat nabi.' de R.K. kerk de Su< terband plofte, met het gevolg dat dc duo-rijder, mand uit Brook oo Langendijk afkomstig, van motorfiets afsprong, waardoor K. het evenwicht ofaer te het stuur verloor en kwam te vallen en een hoojreike wonde opliep, wat nog al vrij goed is afgekomen.! motorfiets zelve ondervond een tamelijke schade. •Ik- w -was leider zien. Een Bloembollencull De wedstrijd in soortenkennis van tulpen is geëW Vooraf zy nog medegedeeld, dat 159 soorten zijn uil plnat. Doordat verschillende „parkieten" het niet bloelende exemplaren brachten, konden pl.m. 150 soot op naam worden gesteld. Het aantal ingeleverde lijsten bedroeg 7. De uitslag is. 1. Jac. Groen, Bovenwog 274 St. bras, 60 soorten goed; 2. A. Dirkmaat, Broek op He Aan va AMS Aart en f 1-1. gendijk, 52 soorten goed; 3. Jac. Slijker, St. Pancraj wderj soorten goed. f 10 De door de afdeeling van Bloembollencultur u ^Per loofde prijzen bedroeg enresp. f 5, f 3 en f 2. fandaa Over het geheel genomen kunnen de heeren Bani 5°; Mallekote, welke zelf deze soorten hebben uitgeprui*er over de bereikte resultaten tevreden zijn, hoewe verwachting was. dat het aantal wedstrijddeelnc grooter zou zijn geweest. Daar tegenover staat dat minder dan 100 personen op verschillende tijdstl een kijkje kwamen nemen in den tuin van den Mallekote. Er kan geconstateerd worden, dat het ten van een sortiments-proeftulpenveld op prijs steld. De beide tuinbouw vakonderwijzers hopen ook met de volgende campagne hun nuttig werk zen voort te zetten. De winkels!li ft™ Naar wij vernemen is van den Minister by het"-". meentebestuur bericht Ingekomen, dat de winkeli»*1 avond een uur later gesloten mogen worden in vei met het feit, dat in deze omgeving door velen hun arbeid op den akker vinden den zomertijd tisoh niet gehandhaafd wordt. De winkels moeten om 9 uur gesloten worden. IV 1 N K 13,50- (odsta AMS' Ter eien, kw. -37 cht; vle< ns 26 cht ge Aan 1 chte Zondagmiddag gaf Winkels Harmonie een ma in den tuin van den heer R Laan. Kennende werk van Winkel s Harmonie, zooals dit o.a. mocht blijken op het te Wieringen gehouden cours, en in aanmerking nemende het prachtig! merweer. had men een goede opkomst mogen wachten, gezien het feit, dat zoo'n matinee gegeven om alle ingezetenen in de gelegenheid te len, daarvan te kunnen genieten. Mogen verwat doch helaas, het was zoo niet. de belangstelling beneden het matige. Winkel's Harmonie heeft zich daardoor niet ontmoedigen en een met zorg samengesteld sramma, keurig uitgevoerd Misschien was de balwedstrijd, welke per radio werd uitgezo een ernstige concurrent en heeft menigeen bij ontvangioestel gehouden, doch laten we onze langstelling toch niet verliezen voor hetgeei eigen omgeving plaats heeft, als vrucht van werk. dat met eigen vereende krachten is opge-bt Winkel is trotsch op zijn Harmonie, maar las door de noodige belangstelling blijken. Door de N.V. American Petroleum-Company zocht een benzinebewaarplaats met. aftapinrit te mogen plaatsen van 6000 L. in het perceel den heer .T. van Splunter alhier. Als gevolg der getroffen bezuinigingsmaatrs zal met ingang van 13 Juni a.s. de 2de kombest van de post worden opgeheven. ANNA P AULO11 Duvel Voor de wedvlucht vanaf Corbeil (afsU.:u K.M.) waren 45 duiven van de vereeniging Verder" in concours. Prijzen werden behaald door G. de Boe 1. Jb. lissen 2. 4, 8, 9 en 10; W Blaauboer 3 en 7; van Steijn 5 en 6; N. Spigt 11. Eerstvolgend inkorven niet a.s. Donderdag. Donderdag 9 Juni, van 89, voor Orleans. Woensdagavond 8 uur (n. t.) Bijeenkomst. 4 Gevonden; Een slinger van een auto. W 1 E R I N GE R1V A na d orden sn donfc 83rvoor Deze week zijn we op bezoek geweest bij d« Koster en Oudendijk, radiohandelaars te dezer Deze heeren hebben 't agentschap voor Telefuniö toestellen en onderdeden op zich genomen, dus in onze gemeente de eerste speciale raditf gevestigd. Bij ons bezoek aan den winkel, welfó tigd is tegenover café v.d. Woude. hebben we schillende toestellen bekeken en gehoord en wf niet anders zeggen, dan dat de weergave van stellen schitterend is. Verder is aanwezig ee voorraad onderdeelen voor Heeren zelfbouwers, n.en dan ook een ieder aanraden een kykje I moet ben b;

Schager Courant | 1932 | | pagina 6