Theater Royal. ASPIRIN Uit onze Omgeving. Ingezonden Stukken. XEDERLANDSCHE MIDD EXS TANDSB ANK. Uit het ons toegezonden jaarverslag ontleenen wij het volgende: Het totaal uitstaand crediet per 1 December 1931 vertoont weinig verschil met dat per gelijken datum van het daaraan voorafgaande jaar. Dat het totaal bedrag der ons door derden toever trouwde gelden eenigszins terug Is geloopen, behoeft, gezien in 't licht van de in het laatste kwartaal zich sterk accentueerende vertrouwenscrisis, geenszins ver wondering te wekken. Dat onder de gewijzigde omstandigheden onze eigen liquiditeit in groote mate onze voortdurende aandacht heeft gevergd, behoeft geen nader betoog. Wij waren in staat aan alle ons gestelde eischen te voldoen, zon der genoodzaakt te zijn onze disconto-portefeuille te mobiliseeren. Ook in het afgeloopen jaar waren wij weder in de gelegenheid een aantal nieuwe relatlën tot onze kanto ren te trekken. Niettegenstaande de zeer ongunstige tijdsomstandig heden zijn wij er in geslaagd ons bedrijf op peil te hou den. Moeten wij eenerzyds tevreden zijn met de behaalde resultaten, anderzijds kunnen wij dankbaar constatee- ren, dat wij voor groote verliezen gespaard zijn gebleven Onze Winst- en Verliesrekening wijst, na afschrijving van f 43.204.99 (v. j. f 40.075.13) op Inventaris en Safe inrichtingen, benevens van f 11.000.(v. j. f 1S.000. op Oprichtingskosten en een Reserveering van f 30.000.(v. j. f 25.000.tegen bedrijfsrisico's, een winstsaldo van f 5.637.31. Zonder gevaar van overdreven optimisme beschul digd te worden, meenen wij toch, dat de gang van zaken de verwachting wettigt, dat ons bedrijf zich zeer bevredigd: behoorte te ontwikelen, zoodat oen- maal weder meer normale tijden aangebroken zullen zyn. Steeds nauwer wordt de band met middenstan ders en middenstandsorganisaties gelegd. MARKT O YE RZICHT. Veel vette koeien waren er Donderdag j.1. aange voerd; jammer dat er niet meer kooplui waren, zoodat de handel eenigszins gedrukt was; de gewone gang van zaken was 3033 ets; voor een extra beest werd 35 ets. befaald. De handel In gelde- en kalfkoeien was stug, duur. De pinken werden nu direct niet zoo wild verkocht, dat stropte even. De nuchtere kalveren werden even duurder verkocht bij de vorige weken. De aanvoer was niet zoo groot, dus de handel was goed. Er waren nogal veel paarden aangevoerd, die handel was redelijk; er waren heel aardige paarden bij. De vette kalveren golden van 8060 gld. De handel in overhouders wil nog maar niet, die beesten worden &1 heel raar verkocht. Oude slachtschapen golden van 1315 gld, handel zeer matig. Een klein koppeltje kale schapen wasi er aangevoerd, prijs 15 gld. De handel in lammeren voor de weide was zeer matig, ofschoon de handel voor de weide beter was dan voor den dood, daar wilden ze niet aan. Op de biggenmarkt was het zeer kalm geen ver hooging van prijzen. De vette varkens gingen vlug weg, tot 13 ets., dus een heele verhooging bij de vorige week, zoo moet het gaan. Als de varkens duur der worden, kan men gerust aannemen, dat alles weer duurder wordt, daar moet het tocb heen. De kippenmarkt heeft tegenwoordig weinig te be duiden; men zegt, het is nog geen tijd daarvoor. Nu, we zullen hopen, dat het beter wordt. GESLAAGD. Bij het op 7 Mei j.1. ten Den Haag gehouden examen, slaagden van den heer K. Roggeveen, die eerder lei der was van een Esperanto-cursus te Slikkerveer, 4 leerlingen voor het diploma ..gebruiksvaardigheid". VERTROKKEN EN INGEKOMEN PERSONEN. Vertrokken: Trijntje Schild naar-Medemblik, Bagij- nenhof 42; Alida Wit naar Den Helder, Kroonstraat 13; Jan de Boer en gezin naar Zijpe, Kelnsmerbrug G 61; G. Kruijsveld geb. Zipp en gezin naar Zijpe, Kelnsmerbrug E 135; Matthijs Zander naar Hoorn, Keern 51; Willem Pastoor en gezin naar Zijpe, Scha- gerbrug E 131; Maartje Helder geb. Butter naar Am sterdam, Amstelkade 171; Blisabeth Bijposl naar Zij pe, Sehagerbrug E 80; Pieter Cornelis Roggeveen naar Amsterdam, 2e Kostverlorenkade 115 huis; Gerrit Zeilstra naar Wymbritseradeel, Gauw 47; Aaltje E. Bergmans naar Den Hlder, Begoniastraat 12; Maria Cath. Keetman, naar Heerhugowaard, Middenweg H 51; Wilhelmus A. F. Stoker naar Egmond aan Zee, Prins Hendrikstraat 1; Alijda H. Hagedoorn geb. Janson naar 's-Gravenhage. van Loostraat 53; Rotze Sieperda naar Wielingen; Dieuwertje de Boer naar Heerhugowaard, Basserweg. Ingekomen: Roelof van Koerten, E 133, van Anna Paulowna; Christina Zutt, A 85, van St. Maarten; Siebe Klaas Atsma, H 24, van Smallingerland; Nico Raven, B 146, van Krommenie; Pieter Wilhelm Quax B 158, van Den Helder; Aroldina H. van Berge, D 14, van Amsterdam; Jacobus Dieleman en gezin, C 188 van Hoek; Jacobus Jong en gezin, B 178, van Berkhout; Jacob Groot en gezin, J 20, van Blokker; Martinus de Nooij en gezin, C 115, van Baarn; Cornelis Raven en gezin, K 6, van Zijpe; Dirk Vas Visser en gezin, C 112, van Amscterdam; Pieter van der Molen en ge- zon, B 134. van Sint Maarten; Jan Cornelis van Dijk, en gezin, B 179, van Venhuizen; Heertje Delver en gezin. K 53, van Zijpe; Klaas Kooistra" en gezin, D 118, van Franekeradeel; Klaas Roggeveen en gezin, D 123, van Rotterdam; Wieger Uitterdijk en gezin, D 127, van Dantumadeel; Anna Elzinga, D 33 van Heemskerk; Maria Kruijer, J 44, van Zijpe; Maria Biesboer F 62d, van Oukarspel; Wilhelmina Bouwes, E 169, van Sleen, Willemina C. Hoogschagen, K 68, van Zijpe; Chri&tiaan Biesboer, A 143. van 's-Gravenhage. „De geheimzinnige S." De film „De geheimzinnig S.'\ de film, die deze week in Theater Royal draait. Is een vrije vertaling van het Poolsche filmwerk „Nach Siberiën" een spannend dra ma. dat in Rusland speelt en de bezoekers van begin tot het einde zal boeien. De volgende gesoheidenis heeft zij tot onderwerp: We leven in Rusland in 1905 in een atmosfeer van Verdrukking onder het Tsaristisch regiem, iü een at mosfeer van complotten tegen den bestaanden regee- ringsvorm. Zoo juist is een aanslag gepleegd op den gouverneur. De student Semp was door het lot aange wezen om de daad te volbrengen en na de daad vlucht hij om aan een politioneel onderzoek te ontsnappen. I>oor toedoen van een geestverwante, die een vriendin is van de dochter van een grondbezitter op het platte land. komt hij als huisleeraar bij dezen in dienst. Spoe dig ontwaakt de liefde tusschen den leeraar en de doch ter. die van zijn ware levenswijze niet op de hoogte is. Maar op een kwaden dag is Ramon, de leeraar. ver dwenen met achterlating van een brief, waarin hij ver klaart niet langer te kunnen blijven en zelfs geen af scheid te kunnen nemen. Het meisje is diep ongelukkig en trekt na een oneenigheid met haar vader naar de etad om haar vriendin Jana op te zoeken, ih de hoop, dat zij van haar de verblijfplaats van Ramon Semp zal (vernemen. Juist op het oogenblik. dat zij de kamer van 'Jana wil binnengaan, wordt haar vriendin door politie agenten gevankelijk meegevoerd, verdaoht van mede plichtigheid in den aanslag op den gouverneur. Irena gaat op Jana's kamer wonen en wacht af. Plot seling komt Semp met bloed bedekt, haar kamer binnen Groote verbazing bij belden, maar bij het daarop .vol gend onderhoud wordt alles duidelijk. Semp vertelt, dat nij en zijn vrienden in den kelder van het huis complot teerden en door de politie werden overvallen, waarbij Uw gezondheid is het beste iuist goed genoeg. Eiscnt daarom uitsluitend Aspirin- tabletfen in de origi- neele verpakking met het wereldberoemde BAYER-kruis. eenig op cie wereld Let op oranje band en Bayerkruis. Prijs 7 j hij werd gewond. Irena wil hem verbergen, maar het is te laat. Zij worden ontdekt en gevangen genomen. Nu volgt het verhoor van de verdachten, dat aan wreed heid niets te wenschen overlaat. Semp. wiens waro naam de politie niet kent, wordt afgeranseld en Irena wordt murw gemaakt door het aanschouwen van den afgemartelden vriend en door een verhoor van dag en nacht, waarbij zij telkens gedwongen wordt wakker te blijven: In weerwil van deze afschuwelijke folteringen volhardt zij en wordt wegens gebrek aan bewijs vrijge laten. Maar haar vriend echter wordt naar Siberië ver bannen. Nu begint voor Irena een verschrikkelijke tocht Zij volgt het spoor van de gedeporteerden tot aan een pleisterplaats, waar de uitgemergelde troep een nacht rust zal nemen. Daar leert zij een gedeporteerde kennen, die zijn straf heeft uitgezeten en in de nabijheid is blij ven wonen. Deze besluit na een lange aarzeling om. des noods ten koste van zijn leven, een poging te onderne men om Semp te doen ontvluchten. Het Is Kerstmis ran de bewoners van het dorp brengen naar oud gebruik geschenken aan voor de veroordeelden. In het geschenk voor Semp is een briefje verborgen, waarin hij wordt aangespoord om dienzelfden nacht te ontvluchten. Al les is voor de vluoht in gereedheid gebracht en na angstige uren van spanning profiteert Semp. geholpen door zijn lotgenooten. van den slaap der stomdronken bewakers om te ontkomen. Hij treft in het woud zijn geliefde aan. die daar wacht met een slede. Maar bij hét krieken van den dag, wordt de vlucht ontdekt en een razende achtervolging begint. De achtervolgers na deren steeds dichter de vluchtelingen en het ziet er naar uit, dat zij spoedig zullen gevangen zijn. Als allss verloren lijkt en de vluchtelingen geen kans meer zien te ontkomen, haalt Semp een handgranaat te voorschijn en werpt deze te midden van zijn vijanden, die een af schuwelijken dood vinden. De geredden vervolgen den weg en de slede vliegt de grens over, waar een ge lukkiger toekomst wacht De tweede hoofdfilm, van geheel anderen aard. belooft een doorslaand succes te worden, waar hierin optreden de wereldberoemde komieken van dezen tijd, Stan Lau- rel en Oliver Hardy. De titel van dezen geluidsfilm is: „Het leven is geen lolletje". Wie beide komieken kent en wie kent ze niet? zal er van overtuigd zijn. dat dit een daverend lachsucces moet worden. Dit gewel dige programma wordt nog voorafgegaan door het spre kend journaal, zoodat een eerste klas-voorstelling in alle opzichten gewaarborgd is. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN. Jb. de Vries, verbouw woonhuis; C. Aij, woonhuis. MUZTEKTUEN. Concert van Schagen's Harmoniekapel op Zondag 5 Juni sls. in den muziektuin. Aanvang 8 uur. Programma: 1. Soldiere in the Park. marsch. C. Monck ton; 2. Ouverture Das Goldene Kreuz. I. Briill; 3. Natali Gavotte. G. Richter; 4. Suite in 3 deelen. Ph. S. Vles- sing. Pauze. 5. Ouverture la Rocher Fantóme. F. Popy 6. .Tcilby.. waJs. T. Bonheur; 7. Fant. sur L'Opera Trou- vêre,/'Vèrdi; 8. Zïgeunerkinder. marsch. Blankenburg. Met nos. 2 en 4 behaalde de Kapel op het Bondscon- ccurs te Wieringen op 8 Mei j.1. in den middagwed strijd een len prijs, terwijl in den avondwedstrijd met no. 5 een en prijs werd behaald. BA'RSINGERHORN Donderdagavond hield de Afd. Barsingerhorn van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging haar al gemeen ledenvergadering ten huize van den heer A. de Graaf. Aanwezig 25 leden. Voorzitter, de heer L. J. v. d. Kuijl, opent de ver gadering met een woord van welkom, don wensch uitsprekende, dat de besprekingen zakelijk zullen worden gevoerd en in het belang van do voreeniging zullen zijn. Spr. hoopt dat de pers de niet aanwezigen op de hoogte zal brengen van den stand van zaken en van de op deze vergadering te behandelen onder werpen. De notulen der vorige vergadering worden hierna gelezen en onveranderd goedgekeurd en geteekend, ender dankzegging aan den samensteller. Ingekomen is een schrijven van de Federatie voor Ziekenhuisverpleging te Alkmaar. De Federatie heeft nl pogingen aangewend om de kosten in de zie kenhuizen verlaagd te krijgen. Met de beide zieken huizen te Alkmaar is geconfereerd, doch een defini tief resultaat kon op deze bijeenkomsten nog niet worden verkregen. Het verdere verloop kan derhalve worden afgewacht. Van de Fa Kuiper te Kolhorn is een schrijven in gekomen, waarin wordt meegedeeld, dat zij het ver voer van zieken naar Alkmaar kunnen doen voor f7.50. Tot nog toe werd f 10 betaald. Deze regeling geldt dan voorloopig voor één jaar. De heeren D. Gorter en S. Kuiper, ter vergadering aanwezig, ver klaren zich eveneens bereid de kosten van het ver voer op f7.50 terug te brengen. De heer Gorter vraagt evenwel, hoe het dan gere geld moet worden met de wachturen. Besloten wordt dat het Bestuur zich te dienaanzien mot de 3 auto verhuurders in verbinding zal stellen. De heer Kooijman vraagt, of voor het vervoer met. een speciale ziekenauto nu ook f7 50 vergoed zal worden. Voorzitter zegt, van naar zijn meening wel De heer Kooijman vindt dit niet goed, en zou het vervoer per speciale ziekenauto geheel voor reke ning van de vereeniging willen nemen. Voorzitter brengt dit voorstel in stemming. Het wordt verworpen met 10 tegen 14 stemmen. Uit het vervolgens uitgebrachte jaarverslag blijkt, dat de ontvangsten over 1931-1932 hebben bedragen f3554.55, de uitgaven 1'3372.57. Alzoo een saldo van f 181.98. Enkele posten behoorende tot het afgeloopen boekjaar moeten echter nog worden verrekend, waar door het batig saldo f 150.38 wordt. Voorzitter licht hierbij toe, dat in het afgeloopen boekjaar 2 maal de gemeentelijke subsidie van f200 is ontvangen, zoo dat het batige saldo feitelijk omgezet diende te wor den in een nadeelig saldo van f49.62. Verder blijkt uit het verslag dat voor rekening der vereeniging 38 patiënten zijn opgenomen met 821 verpleegdagen. Het aantal verzekerde gezinshoofden bedroeg op hel einde van het boekjaar 468. Het aantal personen, waarvoor premie wordt betaald 1280 en het aantal verzekerden. Niemand verlangt meer het woord over dit jaar verslag. zoodat het onder dankzegging aan den Se cretaris wordt goedgekeurd. De finantieele commissie brengt bij monde van den heer J. Bakker Az. verslag uit, waaruit blijkt, dat alles in de beste orde is bevonden. De heer. Bak ker adviseert de vergadering de rekening goed te keuren en den penningmeester te dechargeeren voor BREEZAND. S Juni 1932. Van licht en duisternis gesproken. Antwoordt den dwaas naar zijn (haar) dwaasheid. Opdat hij in zijne oogen niet -wijs zij. 't Wil met het licht in Breezand nog maar niet vlot ten. Er zijn veel woorden aan gewijd, maar zonder re sultaat. 't Werd één groote Uchtsymphonie, maar de klanken der duisternis gaven daarin zulk een schril ge luid. dat onze ooren er zich aan stootten. 't Begon in tweede ronde met een stuk zg. humor, 't Was van laag allooi, maar ja, de schrijver kwam ook uit de kerk en wat kun je daar nu van verwachten. Er was wel weken op antwoord gewacht, maar niet op dergelijke nonsens. Velen waren getart, maar blijkbaar dacht een ieder, „antwoordt den dwaas op haar dwaasheid niet", en ziedaar plotseling, als een donderslag bij helderen he mel. een antwoord als een knuppel in een hoenderhok. Geschreven tot betering des levens, tot tuchtiging der dwazen, maar in een trant, dat ieder behoorlijke lezer -direct begreep: „Die antwoordt den dwaas naar haar dwaasheid. Maar de dwaas begreep het niet en toonde haar goede hart en karaktereigenschappen in een ware stortvloed van scheldwoorden. Zeer zielig was daar tussohenin haar verklaring, „dat Ik geboren ben kan ik niet eens helpen, laat staan dat het haast in de kerk gebeurd Is." Kijk, dat mos niet maggen Bartje, dat is geen mede zeggenschap. Nog minder werd den toon gevat door ons achtbaar raadslid den heer C. Smit. Hij sprak van spot en nam haast alles voor ernst op. Persoonlijk is hij een ernstig en serieus antwoord waard, bewees een zeer voorzichtig en verstandig man te zijn, vertelde wijze besluiten van den raad, maar gaf een klap op de klets praatjes over 't dure licht, die toch zeker Mevr. B. v. R. raakt, U weet toch waarde heer, dat zij reeds maanden zegt en schrijft dat het G.E.B. te duur is en dat we daar om met huid en haarmóeten worden overgeleverd aan het P.E.N. Als u nu beweert dat niemand in den raad in dit geval het licht is opgegaan, dan ben ik ook zoo bescheiden het niet te willen weten en ik prijs u voor uw moed. dit wel te willen weten en ook daarvoor dat u den burgemeester eert („en al zal deze daad u niet de gunst der kletsende Bartje's en buurvrouwen bezor gen. ga zoo door en toon een man te zijn.") Het best begrepen Is. „Van licht en duisternis ge sproken", nog door de kletsende buurvrouwen. Die had den den schrijver door, en zagen zeer wel dat we leven aan den rand van den afgrond. Ze hadden het vooral voorzien op de "steuntrekkende villa-bewoners van Breezand en verlangden de namen te weten van hen die in armoede verkeerende hun hand moeten ophouden voor steun. Nu zijn buurvrouwen wel eens meer nieuwsgierig, maar deze bewijzen met hun nieuwsgierigheid dat de Barm hartigheid der Goddeloozen wreed is. Ze zijn overif geen inkt op het papier waard. Tenslotte geachte vriendinnen ik ben jullie d»; baar voor je goede raadgevingen en voor het bijbreq van zelfkennis. Heusch. ik verbeelde me nogal iets, nu weet ik tenminste wie en wat ik ben. Jullie succes is er dus, rrtaar geef mij nu a.u.b. di voor in de plaats ook wat vrijheid en recht. Vrift om te schrijven in de Schager Courant en dat in B trant, „ik heb geen beter"; vrijheid om tor kerk te gs „Ik ben niet wijzer", en recht op licht en lucht dat 1|| het leven. Ik ben ook geboren, ja heusch met een vulpen ter de ooren, zonder dat ik er iets aan doen kon daarom schrijf ik ook thans links en rechts en weet wel. Met welke maat gij meet, zult ge weder geniet worden, ik ben de dwazen een dwaas en probeer verstandigen wijs te zijn. Vooralsnog heb ik meelijden en deernis met u aü En daarom na minzame groet je Medelijder. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik om een plaatsruimte ln uw bi Bij voorbaat mijn hartelijken dank. In het Noorden van Noord Holland Tusschen lommer, gras en bloem, Ligt een klein, maar aardig dorpje, Huis en tuin en goed fatsoen. Mooie nieuw geteerde wegen. Je wandelt deftig op trottoirs. De teer kleeft flink aan schoen en laarsjes, Maar dat is zeker geen bezwaar? Ook villa's staan er keurig netjes, En kerken ook in overvloed. Straatverlichting is er schitterend. De raad die weet best hoe het moet. Maar achter al die straat-verlichting Ligt in duisternis gehuld, Een klein en vriendelijk gehuchtje, Met menschen met het grootst geduld. Want jaren zit men al In 't duister Men breekt er 's avond nek en been, Over klompen, fiets en emmers, Ik vraag me af, waar moet dat heen? Zoodra de avond is gevallen, Loopt men schulflend tastend rond. Bang om over iets te vallen. Been en handen op den grond. Vroede vad'ren weest verstandig. Plaatst u vlug een flinke lamp, U bewaart uw medemenschen Dan voor ongeluk of ramp. P. Anna Paulowrn (Lombok). I 0 Mo ter Mi) Du Ka Geï C chl: jaa G Hei anu hui kin- boe Del O jaa: z!jn gehouden beheer. De vergadering gaat hiermede accoord. Aan de orde wordt gesteld de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren C. Groet, J. Slikker en A. Wiedijk. De heer Groet geeft te ken nen. dat hij voor een herbenoeming niet in aanmer king wenscht te komen De beide andere heeren wor den bij acclamtie herbenoemd en nemen die herbe noeming aan. In de plaats van den heer Groet wordt met 20 van de 25 uitgebrachte stemmen benoemd Dr. J. J. Werner, die zich de benoeming laat welge vallen. Voordat wordt overgegaan tot de benoeming van een finantieele commissie, stelt de heer J. Langedijk voor. deze commissie voor 3 jaar te benoemen en tel ken jare 1 lid te laten aftreden. De vergadering kan z'ch met dit idee vereonigen De heeren J. Bakker Az. en W. J. Blaauboer worden nu herbenoemd, ter wijl in de plaats van den heer J. J. Engel wordt be noemd de heer J. Langedijk. Voorzitter stelt nu aan de orde de bestuursvoorstel len tot reglementswijziging Het voorstel, om alleen dan vervoerkosten te vergoeden als een opname in het ziekenhuis volgt, wordt na eenige bespreking, waarbij andore gezichtspunten naar voren worden gebracht, door het Bestuur ingetrokken Het tweede voorstel om geen ligkosten te vergoeden voor opname in een zenuwinrichting in sanatoria of rusthuizen en in barakken, wordt met algemeene stemmen aangenomen, nadat op voorstel van Dr. Werner de redactie ten aanzien van opname in ba rakken, zóó zal luiden, dat geen liggeld wordt ver goed. indien een of meerdere patiënten in een barak zijn opgenomen ter voorkoming van een epidemie. Voorzitter brengt vervolgens in bespreking het Be stuursvoorstel om aan den bode voor het aanbrengen van nieuwe leden een premie uit te betalen van f0.50 per gezin. De vergadering vindt dit alleszins billijk, zoodat het voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Voorzitter hoopt, dat de heer Van der Klooster, die toch reeds blijken heeft gegeven zijn best te doen voor het werven van nieuwe leden, hieraan nog ineer zijn aandacht zal schenken Bij de rondvraag vraagt de heer Van der Klooster of iemand, die zich metterwoon in den Wieringer- raeer heeft gevestigd, lid kan blijven van de ver eeniging. Voorzitter oordeelt van wel. Dr. Werner vraagt, of het geen aanbeveling ver dient, dat. nu de vervoerkosten voor autoverhuur ders is teruggebracht op f7.50, de vergoeding aan particulieren ook niet met een evenredig percentage wordt verlaagd. Algemeen wordt dit billijk geoor deeld. zoodat die vergoeding wordt bepaald op f3.75. Voorzitter richt tenslotte eenige woorden van dank tot het scheidende bestuurslid, den heer C. Groet., voor al hetgeen hij in het belang van de vereeniging voor ziekenhuisverpleging heeft gedaan, waarna de vergadering onder dankzegging voor de opkomst en voor de aangename besprekingen wordt gesloten. Z IJ P E Naar wij vernemen, heeft de Minister van Binnen- landsche Zaken de werkverschaffing van het Staats- boschbehcer verlengd tot 11 Juni 1932. Burger!. Stand van 27 Mei tot 2 Juni. Geboren: Rients, zoon van Dirk Knol en Jetske Bangsma. Maartje, dochter van Jacob Wognum en Antje Wildeboer. Ondertrouwd: Maarten IJff, 27 jaar, winkelier, te Harenkarspel en Anna Dekker, 25 jaar, te Zijpe. Getrouwd: Matthijs Swarthof, 43 jaar, rijwielher steller en Maria Perras, 27 jaar, beiden te Zijpe. Pe trus Cornelis van Saase, 30 jaar, landbouwer te Zuid en Noord-Schermer en Maria Adriana Boos, 31 jaar, te Zijpe. Albert Wiggers, 25 jaar, arbeider te Den Hel der en Aagje Margaretha Volder, 20 jaar, te Zijpe. Si~ mon Cornelis van Egmond. 27 jaar, broodbakker en Klasina Buik, 22 jaar te Zijpe. Overleden: Adrianus Voetee, 48 jaar, echtgenoot ran Pictertje Snip. Willem Filmer, 1 jaar, zoon van Arie Filmer en Elizabeth Christina de Wit Hendrik Rijs, 72 jaar, echtgenoot van Tona Wijngaard. 'T ZAND. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Bisschop, is met ingang van 1 Juni j.1. in vast dienstverhand ge plaatst bij de militaire luchtvaartafdeeling te Soester- berg, ter opleiding voor aviateur. We vernamen dat, ii. verband met de te geril draagkracht der gerestaureerde vlotbrug, binnenk scht zal worden overgegaan tot plaatsing van groot luchtreservoirs onder de vlotten, waardoor men ho de maximumbelasting op te kunnen voeren. Van bevoegde zijde vernamen wij dat deo schillende aan het Rijk behoorende wegen wi over wij den vorigen keer reeds schreven en wi Kro; It echi Har echt V Hee Biei gezl van van naa; B G Hel 0 Wie Oud Wes «oné geen In K., over toen in verschillende plaatsen een storm verontwaardiging is ontketend ook thans w voor'alle rijverkee^ zullen \vorcien 'afgesloten. Et als don vorigen keer. is daardoor ons dorp aan Oostzijde van. het Noordhollandsch Kanaal geheel isoleerd. Hierbij komt noc dat de Keinsmerweg in dorp door het teren ook is gestremd, zoodat mén den chaos der komende dagen kan indenken. Het tijdstip van afsluitin al zijn te Zatcrdagmi dag pl.rn. 2 uur, terwijl de openstelling op Zondi middag d.a.v. te pl.m. 4 uur zal plaats vinden. Het door den heer H. v. Woesik van den heer Brak gekochte huis aan de z.g. Kikkersteeg, wol door den heer v. Woesik geheel verbouwd en nieuwd. Met de werkzaamheden van een en a heeft men bereids c aanvang gemaakt. Door den aannemer den heer P. Tuin alhier voor rekening van den heer J. Biersteker te Koep een varkensschuur worden gebouwd. De werkzaamheden aan den te teren Keinsm weg door ons dorp zijn thans reeds zoover gevord dat men er deze week mee gereed zou komen, w het niet dat het laatste stuk nog te nat was na behandeling met de wals, zoodat door deze nath do teer niet goed zou mikken. Men hoopt daardoor laatste hand aan dit werk op a.s. Maandag te legg Thans reeds kunnen we echter beoordeelen dat doeld stuk weg enorm is opgeknapt en werd ons zekerd dat ook de houdbaarheid van het toegepi procédé van langen duur zou zijn. LAN GEN DIJ ZUIDSCHARWOUDE. De Ouden van Dagen uit Broek op Langendijkl Zuidscharwoude hebben gisteren hun jaarlijkse autotocht gemaakt, waarvoor een 45-tal partlcuü auto's waren beschikbaar gesteld. Het was uitgea weer en dat alleen reeds deed den autotocht *n vrei genot worden. Het hoofddoel van de reis was een zoek aan de Amsterdamsche havens. Een bootte langs en door die havens was een waar genot voor talrijke relsgenooten. Wat hebben ze hun oogen ul keken bij het aanschouwen van al die vaartui klein en groot. Voor de meesten was dit iets nie en vormde het een zeldzame attractie. In het Tol! werd „opgestoken", verder naar Haarlem er 's ongeveer 8 uur kwamen allen gezond en wel.ftog van de opgedane indrukken, in hun rustige dol aan. Deze dag is voor de Ouden van Dagen or>getw(j een onvergetelijke en de Commissie, bestaande uit den uit de twee gemeenten had alle eer van 'al werk. Een aantal werkende leden van „Kun.na beid" haalden de deelnemers aan den autotc.'jt avonds met fanfares af, en brachten zoo nog t x wat volk op de been. dat de Oudjes hartelijk ver** komde. Waar het dikwijls voorkomt, dat aanvragen om bij het crisis-comité, uit den aard der zaak niet slttf voor Inwilliging vatbaar zijn, deelen wij mede. dat N de beoordeeling der aanvragen over het algemeen W volgende wordt aangenomen. Personen, die ln eenigw'' vorm toeslag of uitkeering van de gemeente of W* loozenkas ontvangen, komen niet voor steun van W crisiscomité in aanmerknig (zeer bijzondere gevall" uitgezonderd) daartoe zijn de middelen ten eenenffl^ ontoereikend. Aan werkloozen kan geen anderen steun worden vf leend dan aanvullenden steun in den vorm van leve-'' middelen, en dan nog alleen van die. welke zonder f zwaar van de kas ter beschikking van het crisisoomü zijn gesteld. Armlastige personen, geen crisisslachtoff zijnde, behooren zich te wenden tot de kerkelijke dW niën of tot het burgerlijk armbestuur. K. 216; No No. •eld gelo Nai ln de zijn, sooda wezlg B<r leden aan Sle De koma enkel De werd< verpl! ■chaf word» De fehoi ren 1 te he voors men dat h groot deltje Ovi heer bij vi gedac van h Bes] afdeel Zonda vervoi worde hing 1 *8 M len". naar het ge van d Vroom naar Naa: groote den ir We vernemen dat eerlang de aanbesteding zal hebben van den bouw van een nieuwen kruideniers*! kei ten behoeve van de Coop. Verbruiksvereen. ,.N'êï Leven". De winkel zal niet verrijzen op de plaats, de oude staat, doch ernaast. De oude winkel mei pakruimte zal worden afgebroken. Geb en va Korff Pieter Hendi tje de drik J Geh Elisat i&ren Ovei Trimt

Schager Courant | 1932 | | pagina 10