SPORT VAN ZONDAG Gouden Kruis-Tourno Ajax kampioen van Nederland. Schagen I - W.F.C. I. 3-0. Schagen a Hollandia a 1*1. £en moeilijke 3-1 zege op Enschede. Ajax 55 minuten in gevaar. (Van onzen eigen verslaggever). Voor een pakkende finale van de spannende kampi oenscompetitie heeft Ajax niet gezorgd. Er werd wel met behoorlijke cijfers gewonnen, maar toch was de Ajaxploeg" heelemaèl niet overtuigend sterker. Het echte Ajax-spel, het fraaie samenspel en verband van het ge- heele elftal, het verrassende aanvalsspel dat het trio MuldersVan Reenen-Volkers zoo dikwijls demon streert, bleef nu gedurende vrijwel de volle 90 minuten zoek. De Ajaxieden schenen onder den indruk te zijn van het gewichtige van den wedstrijd en tot ontplooiing van hun spel kwamen de Amsterdammers niet. Dit is tevens een compliment voor Enschede, dat haar spor- tieven plicht tegenover Feijenoord begreep, en ook thans weer zulk een geduchte tegenstand bood. Werkelijk, de Oostelijken hebben een uitstekenden in druk achtergelaten. Van overdreven forsch spel, waar Enschede wel van beschuldigd werd, hebben we niets kunnen bespeuren. Zeker, er werd wel eens stevig ge speeld, maar een gepast gebruiken van een phsysiek overwicht is geoorloofd en volkomen te billijken. Het Enschede-elftal wierp zich met groot elan in den strijd. Het ploegwerk was beslist goed te noemen. Voor al de halflinie met Veldkamp Sr. werkte npttig. De En- schede-spil kan op een uitstekenden wedstrijd terugzien, zoowel wat zijn aanvallende als verdedigende taak be treft. In den aanval was Nagels verreweg de gevaarlijk ste man. hoewel hij tegenover het sterkste gedeelte der Ajax-verdediging stond. Productief waren de Ensche- deërs niet. Fröllich was feitelijk de eenige die er nogal eens flink op los kogelde. De beide backs zijn een paar forsohe knapen en had den daardoor al een stuk voor op de kleine Ajax-voor- spelers. Overigens maakten zij een heel betrouwbaren indruk. Van Kamst kan dat niet gezegd worden. De Oostelijke keeper had meerdere zwakke momenten. Het Ajax-elftal heeft niet bijzonder goed gespeeld, zoo als we reeds opmerkten; Vooral Diepenbeek, Mulders en Strijbosch speelden ver beneden hun vorm. Van Reenen had ook al een slechte bui. Het is begrijpelijk dat het spel van de overigen hieronder leed en de Ajax-machine maar niet op gang kon geraken. Zoo kwam het. dat de kampioenspapieren van Ajax die voor den wedstrijd hoog genoteerd stonden, gedurende de eerste helft geweldig daalden en toen Enschede vlak voor de pauze de leiding nam. zelfs beneden de Feijenoordkansen kwamen te staan en eerst 10 minuten na de pauze, kwam een snelle stijging de depressie opvolgen en een twintigtal minuten later bereikten zij weer het oud peil. het kam- pioenspeil. Goeddeels heeft Ajax dit gunstige eindresul taat te danken aan de rechtervleugel (Volkers!) en Van Kol, toevallig ook de makers der drie doelpunten. Ook De Boer was buitengewoon op dreef en natuurlijk was Anderiessen ruim voldoende en Van Deyck over het algemeen ook, maar af en toe wat weifelend. Van Reenen deed in het bijzonder in het midden van den wedstrijd nu en dan handig werk, maar daarbij bleef het. Tot brillante dingen kwam hij niet. Mulders hebben wij nog nooit zoo weinig zien presteeren. Alleen in het laatste kwartier kwam hij er een beptje in. Volkers was degene, waar het van moest komen. Onze internati onaal is op de buitenplaats toch nog beter dan als bin- nenspeler. Van Jurriaans genoot hij goeden steun. "Een Ajax-elftal in topvorm heeft men dus dezen laat- sten wedstrijd niet kunnen bewonderen, maar een goed elftal was het ook nu nog. De wedstrijd begon om twee uur onder leiding van Eymers. die een niet te besten middag had. Hij was er tenminste nogal eens naast met zijn beslissingen, waar van vooral Enschede de dupe werd: De elftallen waren: AJAX: De Boer Diepenbeek Van Kol Van Deyck Anderiessen Strijbosch Volkers Jurriaans Van Reenen Schubert Mulders Meilink Fröhlich Plas Huckriede Nagels Timmerman Veldkamp Sr. Mulder Hagels Veldkamp Jr. Kamst ENSCHEDE: Enschede, dat in zwart shirt en witte broek speelt, trapt af. Ajax heeft de zon in den rug. De eerste poging van Ajax loopt op niets uit. Een schot van Van Reenen mist zijn doel op enkele meters. Een gevaarlijke rush van Nagels levert een corner op. De Enschede-rechtsbuiten plaatst deze scherp voor doel, waar de lange Anderies sen goed wegkopt. Van Reenen en Schubert bedreigen Kamst. maar na veel heen en weer getrap is het Tim mermans die redding brengt. Het is al gebleken dat het bij Ajax niet al te goed wil vlotten. Enschede is voor- loopig. zeker niet zwakker en De Boer heeft het dan ook drukker dan Kamst. Vooral een stevig schot van Fröhlich bezorgt hem moeite. Veldkamp Sr., de energieke Enschede-spil stuwt flink op en open steeds mooi naar de vleugels. De Ajaxaanvallen zijn enkele malen niet zonder gevaar Van Reenen heeft een paar goede momenten en in sa- werking met Volkers wordt het. Enschede-doel bestookt. Keurig samenwerkend slagen Timmerman en Hagels er in zoo'n stormloop af te slaan, maar Volkers komt te rug. Een fraaie voorzet wordt door Schubert ingekopt, maar de afstand was te groot om succes te hebben. Na goed spel van Van Reenen en Jurriaans geeft de Ajax-rechtsbulten weer een bal prachtig voor doel, Kamst stompt echter het veld in. In tegenstelling met de rechtervleugel komt van links vrijwel geen enkele voorzet. Mulders is hier totaal uit vorm. Na deze serie Ajax-aanvallen is de beurt weer aan de zwarthemden. Nagels krijgt twee corners te nemen, maar tenslotte kopt Plas over. Als Meilink over alles heen naar Nagels trapt, stelt deze met een fraaie pass Plas in prachtige scoringspositie, waarvan de Enschedemidvoor niet weet te profiteeren. Weer gaat Nagels er van door en slechts met de uiterste moeite kunnen de Ajax-verdedigers een doelpunt voorkomen, niet voor goed evenwel. Enkele minuten later, er is ongeveer 40 ^minuten ge speeld. draait een corner van Nagels vlak voor doel. De Boer krijgt geen gele,- heid om weg te slaan en na veel gewirwar weet een der Enschedeërs den bal over de lijn te werken (01), Ajax probeert nog voor rust gelijk te maken. Mulders zendt een hard schot in. zonder resultaat. Ook een kop bal een Jurriaans heeft geen effect en de laatste kans. s»n voorzet van Mulders, naar Van Reenen, levert niets op, want de Ajaxïed wordt het schieten belet. De Boer moet nog even oppassen bij schoten van Fröhlich en Meilink en dan is het rust. Direct na de hervatting gaat Nagels weer op het Ajaxdoel af. Zijn voorzet wordt overgekopt. Een volgende aanval weer door Nagels geleid, heeft zelfs een doel punt tot gevolg, maar een E.-speler stond off-side en daarna laat Huckriede door talmen een kans verloren gaan. Dan komt de wending ten gunste van Ajax. Kamst bezorgt Ajax bijna een doelpunt als hij zich een bal door Van Reenen uit de handen laat koppen. Veldkamp Jr. had evenwel het gevaar aan zien komen en hij kon nog op de doellijn wegtrappen. Van Reenen krijgt nog een tweetal kansen, waarbij zijn gevreesde sohot uitblijft Nadat Van Kol door tactisch opstellen enkele Enschede- aanvallen had afgeslagen, brachten Va.n Reenen en Volkers den bal voor het E.-doel. Mulders en Veldkamp Jr. sprongen naar de hooge voorzet en de Enschedeër gebruikte daarbij zün handen. Strafschop. Van Kol doet wat hij al zoo dikwijls gedaan heeft, en knalt on houdbaar in de touwen.: Wak daarop in de 12e minuut, volgt weer een bij zonder fraaie Ajax-aanval. Van Reenen passeert han dig naar Mulders, deze plaatst netjes voor doel, Jtirri- aans vangt den bal met het hoofd op en kogelt dan In (21). Kamst behoedt op goede wijze zijn veste voor doorboringen door Van Reenen en Mulders. Enschedé beantwoordt deze periode van Ajax-meerderheid met vinnige aanvallen. Nagels blijft gevaarlijk en geeft tal rijke kansen aan zijn medespelers. Ajax is fortuinlijk als een kogel van Hurkriede tegen den paal ketst. Van Reenen is inmiddels geblesseerd geraakt. Het lijkt ernstig en hij wordt uit het veld gedragen, maar komt bijna dadelijk weer terug. Ben beetje comedie was er dus blijkbaar wel bij. Toch is hij er merkbaar door gehandicapt en van hem heeft Enschedé niets meer te vreezen. Haast vergroot Ajax haar voorsprong als Schubert Kamst. bijna met bal en al in het doel loopt Dat het niet gelukt is slechts uitstel van executie. Na een half uur bezegelt Volkers, de Ajax-aanvoerder. het hernieuwde kampioenschap van zijn club, na met groote snelheid de Enschedé-verdediglng gepasseerd te hebben (31). Het verdere gedeelte van den strijd Is het voor Ajax zaak het veroverde terrein niet meer te verliezer en Enschedé gelukt het niet, al spant zij zich nog zoo in, ondanks een overwicht in het veld, te scoren Speciaal Meilink en Nagels onderscheiden zich. De Ajax-defen- sie houdt echter stand. Van Kol en De Boer. die wel voor heetere vuren gestaan hebben, slaan zich er uit stekend doorheen en geven Enschedé geen kans meer. DE AJAX-GESCHIEDENTS. We zullen hieronder heel in het kort de geschiede nis van Ajax laten volgen. De vereenigfng werd in 1900 opgericht en begon in de 2e klasse van den A.V.B., speelde het volgend jaar in de le klasse en debuteerde in 1902'03 In ie derde klasse N.V.B. en werd direct kampioen en promoveerde naar de 2e klasse. In 1907—'08 werd weer het kampi oenschap behaald. In dit kampioens-elttal speelden o.m. Schoevaart en Oudheusden, de tegenwoordige voor- ziter en secretaris van Ajax. In dit jaar werd Holland in Ajax opgenomen en hierbij kwamen o.a. de gebr. Pelser het elftal ver sterken. In het jaar 1911 promoveerde Ajax, dat toen o.m. ook Grootmeijer en de internationaal Fortgens onder haar spelers telde, naar de hoogste klasse. Als eerste klasser kon Ajax het niet bolwerken. Twee laar verkeerde men In degradatie-gevaar en het derde jaar keerden de rood-witten naar de tweede klasse terug. In 1905 begon DE GLORIEPERIODE, die nog steeds voortduurt Het toenmalige bestuur met o.a. Grootmeijer wist als trainer aan de club te verbinden Jack Reijnolds. In 19151916 reeds werd Ajax weer kampioen, maar promotie bleef uii Na een befaamden strijd met Haarlem en Blatiw-WP promo veerden deze laatsten. Het volgend jaar werd weer op scbiterende wijze het kampioenschap behaald en in wedstrijden tegen sterke eerste-kiassers werden zulke overtuigende overwinningen behaald, dat op de alge— meene vergadering van den N.V.B, Ajax bij acclamatie tot le klasser bij keuze werd gepromoveerd. Het elf tal was toen: Smit d.; F. Pelser «n Couton: Hordijk, J. Pelser en Terwee: De Natris, v. Dort, Broekman. Dalsen en Gupfert. Niets dan beroemde namen dus! Drie dezer spelers vormen thans nog de Elftal-com missie van Ajax, n.1. Broekman, Couton en Pelser. De twee eerstvolgende jaren toonde Ajax zich onbe twist de meerdere van alle andere Nederlandsche clubs en vertoonde voetbal, zooals het nog nooit tevoren in ons land gespeeld was. Tweemaal achtereen werd het kampioenschap van Nederland verworven. Hieronder volgen de cijfers. 1917—'18: competitie kampioenscomp. 1918'19: competitie kampioenscomp. 22 14 5 3 58—20 8 6 11 16—4 22 19 8 0 70—11 41(!) 8 5 3 0 16—6 13 Begrijpelijkerwijs kwam hierna een inzinking. Het vaolgende jaar eindigde Ajax o pde vierde plaats, maar reeds daarna kwam weer een kampioenschap. Het landskampioenschap werd niet veroverd, dit kwam te recht bij N.A.C. Vervolgens kwamen weer eenige ma gere jaren, waarin respectievelijk op de 3e, 5e, 6e, 3e en 4e plaats werd geëindigd, om dan waar door twee successen opgevolgd te worden. In de seizoenen 1926 '27 en 1927—'28 nJ. werd de titel wederom in de wacht gesleept. Een landskampioenschap bleef uit en was weggelegd voor Herakles en Feijenoord. Het seizoen 128—'29 werd het slechtste dat Ajax sinds lang had meegemaakt. Men belande op de achterste plaats. Daarna volgde het sucestijd van HET TEGENWOORDIGE ELFTAL. Te beginnen met 1929—'30 werd driemaal achtereen op het afdeelingskampioenschap beslag gelegd. Wij noemen het de periode van ht tegenwoordige" elf tal, want sinds toen is de kern van Ajax dezelfde ge bleven. De verdediging is nog steeds: De Boer, Die pen beek en Van Kol, met meer of minder vaak Boneveld in het doel. Anderiessen, Volkers, Van Ree nen en Van Deijck zijn ook zoo goed als steeds in het elftal gebleven. Evenals Strijbosch op de linkshalf of linksbinnenplaats. Ten Have is pas de laatste wedstrij den vervangen, maar heeft verder de geheele periode meegespeeld. Op den linkervleugel heeft aanvankelijk steeds Twelkter gestaan, maar dez heft plaats moeten maken voor Muldeïs .Over het algemeen zijn de ver anderingen dus bijzonder gering. De strijd om het landskampioenschap bracht Ajax het eerste jaar geen succes. Go Ahead was toen de ge- lukige (ondanks twee nederlagen tegen Ajax!) Het volgend jaar ging het beter. De eerste plaats werd met nog mooiere cijfers verkregen, n.1.: 18 14 3 1 75-00 31 en ook de titel kampioen van Nederland was voor Ajax, na een spannende race met Feijenoord,, dat drie punten op de Amsterdammers veroverde, maar ten slotte (zij moest 3 achtereenvolgende wedstrijden win nen!) tegen Go Ahead struikelde, In deze competitie werd het volgende resultaat verkregen: 8 5 1 29—15 12 W.F.C. hield langen tijd stand doch werd In de laatste 10 mlnnten overtuigend ge slagen. De Schager backs beheerschten de roodbroeken volkomen. Er heerschte op het Sparta-terrein, dat goed bezet was, een ware Schagen—W.F.C.-stemming. De bezoekors. Het is wellicht eenigszins eentoonig steeds in herha ling te vervallen, doch wij kunnen hieraan toch niet ontkomen. Onze verwachtingen waren hooger gespan nen dan door de W.F.C.-ploeg werd tentoongespreid. Ongetwijfeld bevat het elftal eenige uitblinkers en bezitten de spelers een behoorlijke dosis uithoudings vermogen, maar voetbal neen, daar hebben er slecht enkele kaas van gegeten, b.v. de spil en de rechts back en Schreuder, dc gevaarlijke man in de voor hoede. Wij kunnen het niet helpen, doch het spel viel ons onzettend tegen. Er werd direct veel te bonkig gespeeld. De gastheeren. De thuisclub speelde o.i. onder haar kunnen. De oorzaak kan ook gezeten hebben in het direct al-«oo forsch aanpakkende W.F.C.-ploeg, maar ais er direct gespeeld was zooals wij gewend zijn te zien, dan had den de roodbroeken maar zeer weinig kans gehad. De wedstrijd. Schagen speelt eerst tegen den wind. Even zien we een verkennen door beide voorhoeden, waarua W.F.C. een vinnige aanval onderneemt en Schreuder jam merlijk mist De bal gaat corner, welke door Vlot- tes echter wordt onderschept en het veld wordt inge werkt In de eerste tien minuten loopt Lutjeharms reeds een blessure op door in botsing te komen met KI. Schenk. Er wordt omgewisseld van plaats lus schen Buiskool en hem, zoodat Lutjeharms op r'n oude linksbuitenplaats kwam te staan. Schagen is direct reeds iets in de meerderheid, doch bepaald ge vaarlijk is haar voorhoede nog niet. A. Watertor krijgt dan een schietkans, doch zijn schot wordt corner ge werkt Bij een aanval van den linkervleugel van W.F.C. zet Schenk veel te hard voor doel, zoodat de bal bij Schreuder terecht komt; wel schiet deze laat ste nog in, doch hij vindt de Schager-achterhoede op haar plaats. Dan krijgt Kakebeeke een kans, zijn schot gaat echter eveneens over de lat. Het spel gaat nu vlug op en neer, zoo zweeft de bal voor het Scha ger doel en even later moet aan den anderen kar' achterhoede ingrijpen. Opvallend is het spel va- beide spils van heide ploegen. Telkens wordt hen do bal op goede wijze gestopt en afgegeven,* door er steeds gevaarlijke situaties onstaan. Schagen i Bij een mooi aangegeven bal van Vlottes aai Dit l Rus, die passeert twee roodbroeken en geeft aa Watertor af. Deze passeert op zijn beurt ook t oens een back, en tikt den bal naar binnen, i Kakebeeke zich niet bedenkt en in eens inschiet. Kort daarop krijgt Schreuder den bal goed ti speeld, hij dribbelt er mee naar voren en lost pi ling van verre een hard schot, wat jammer ga overgaat Even laait het enthousiasme in Sch dan op, doch W.F.C. laat zich niet overrompelen Na dt In zij is Schagen het eerst in den aanval. W. Rus geeft goeden voorzet die corner wordt gewerkt Plota i6£C( breekt W.F.C. door, Schreuder stormt op Prins echter resoluut uit zijn doel rent en het leder van voet wegpikt Do W.F.C.ers probeeren het nog met verre sch; doch niets baat hen. Als er 20 minuten gespeel in welke 20 minuten W.F.C. het meest aanvallen; trad, doch niet door de Schager-achterhoede kon men, neemt Schagen het spel in handen. Er w nu als bij tooverslag open gespeeld. Een vrije tra; gen W.F.C. even buiten het strafschopgebied, I door Lutjeharms genomen en door keeper SI ikke ze keurige wijze gestopt en weggewerkt. De druk op Wat d Schager doel wordt weer even grooter. Plotseliae eering trekt Schagen zich aan den druk. Er is nog 10 lethod nuten te spelen, de bal belandt bij Buiskool, die! eD vai zacht doorgeeft naar Lutjeharms en deze schiet i loet w Saai voor het doel. Watertor er bij, stopt het 1 rijfslei goed en een kalm puntertje doet de bal in he: *n in verdwijnen. 2—0. Dan komt het ware enthousii e ^an in de Schager ploeg. Stormloopen worden ond» root a men op de W.F.C veste en uit een pracht ree: 'e a'a< smaakt Lutjeharms het genoegen Schagen's doelpunt te scoren. 30. Nu speelt Schagen rustig verder. Toch U Schreuder een goede kans. Hij zendt een hard j in, doch Vlottes verandert met zijn hoofd hetl van richting, zoodat een corner ontstaat. Als Sa der dan nog eens eens keihard schot inzendt, d| lat schudt, is het eindigen. Scheidsrechter v. d. Hoven leidde uitsteken dag ten tii Dit jaar werden de successen voortgezet. Het we-d wel niet zoo'n triomfjaar als 1930—*31 (toen behalve Ajax 1, ook het 2e. 3e, 4e en 5e en drie junioren- ellftallen kampioen werden), maar voor de vereenl- ging, maar van het eerste elftal was het succes min- eers even groot. De comDetitie werd beëindigd met de cijfers: 18 13 3 2 75—31 29 en het resultaat in de zware kampioenscompetitie was werkelijk prachtig. Slechts drie punten werden ver speeld. Gemiddeld werden per wedstrijd ongeveer vier doelpunten gescoord, wat wel duidelijk de productivi teit van den rood-witten aanval demonstreert! De kampioenscompetitie had het volgende einde: Ajax 8 6 1 1 31—11 13 Feijenoord 8 5 2 1 28—11 12 Enschede 8 3 3 2 18—15 9 P.S.V. 8 1 2 5 10—22 4 Veendam 8 1 0 7 735 Ajax heeft dus thans viermaal de titel verworven en staat thans op het eerelijstje op de derde plaats. Alleen H.V.V. en Sparta hebben in vroeger jaren meerdere kam pioenschappen behaald. nJ. acht en vijf. Het landskampioenschap is een fraai besluit van deze roemruchten tijd van Ajax, een periode waarin het voet bal van Ajax op bijzonder hoog peil heeft gestaan en nog staat en waardoor Ajax in het geheele land de meest populaire club is geworden. Het spel van Ajax is nu eenmaal buitengewoon aantrekkelijk en altijd fair en die eigenschappen maken dat een wedstrijd van Ajax altijd groote aantrekingskracht uitoefent Zouden wij enkele spelers moeten noemen die het meest tot Ajax' succes hebben bijgedragen, dan zijn dit zonder twijfel Van Kol en Anderiessen, beiden meerma len (36 en 12) internationaal in de verdediging en Vol kers en Van Reenen in den aanval, de productieve spe lers die in het vorige seizoen resp. 16 en 32 en dit jaar 17 en 38 doelpunten scoorden. Maar eigenlijk is de voor naamste factor van het succes het combinatiespel dat dank zij trainer Reijnolds tot zoo'n hoog peil is opge voerd. Vreemde beslissingen van den scheids- rechter ontneemt Schagen de overwin ning. Hollandia wint den toss en verkiest voor den wind te spelen. Direct ontwikkelt zich een aardig par tijtje voetbal en we zien direct dat. het aan spanning dit uur niet zal ontbreken. Jan Steen kopt eenmaal prachtig over den uitgeloopen Hollandia keeper heen. doch jammer, de bal gaat net over de lat Schagen is een tikje in de meerderheid. Een mooie voorzet van Ruig wordt door Oosterbaan jammerlijk verknoeid, waardoor een prachtige kans om de leiding te nemen verloren ging. Hollandia onderneemt dan eenige ge vaarlijke aanvallen. Ze drijven de Schagen achter hoede in het nauw, doch Slikker weet nog redding te brengen door corner te schieten. Deze levert echter niets op. Even later wordt er ver achtergeschoten. £)ns valt op het te lang drijven van de Hollandia-spelers, waardoor tal van mooie kansen verloren gaan. Mede door het goede verdedigen van Slikker en aanvoer der Peetoom en in laatste instantie keeper Arnoldus bleef de stand tot de rust 0—0. Na de rnst. De eerste aanvallen zijn ook nu weer voor Holandia, doch weder is de achterhoede in prima conditie, die de Hollandianen elke scooringskans ontnemen. Schagen a scoort door middel van D. Ruig, doch dit doelpunt wordt door den scheidsrechter geannu leerd, omdat de bal uit geweest zou zijn en grensrech ter. tevens adspirantenleider, de heer v. d. Seijde, zou hebben gevlagd. Men moet nagaan, dat er reeds weer 3 minuten was gespeeld. Toen de goal zat, floot de man, maar waarvoorniet voor goal, maar voor een uitbal van zeker wel 3 minuten daarvoor afgaande. Schagen speelt echter niet ontmoedigd verder en weet eenmaal alles te passeeren. Net op het laatste nippertje weet echter de Hollandia-rechtsback corner te trappen. De scheidsrechter begaat tal van fouten welke beide partijen benadeelen. Wij zouden een der gelijk arbiter willen aanraden z'n scheidsrechte]) tie aan den kapstok te hangen. Toch weet Die Ruig keurig langs alles te kom via keepers handen in het net ie knallen, 1- vuurt de Geel-Zwarten toch weer even aan, weer is 't de scheidsrechter die hun tegenwerktl per Arnoldus wordt met den bal in zijn bci| trapt. Op vlaggen van den grensrechter en apj ren van de Schagen's spelers fluit dc arbiter.! dachten wij voor Schagen een vrije trap. Neeil niet, de arbiter gaf notabene een vrije schop! Schagen, waaruit Hollandia onhoudbaar voor f dus gelijk maakte. 1—1. Hiermede kwam het Schagen heeft geproteseerd tegen bovengen feiten. ANNA PAULOWNA, Bij he iraamc e ever i gebiel Op niet onzachte wijze is B.K.C. Zondag ui aansch Gouden-Kruistournooi gezet. West-Frisia 3, d ij geld bezoek was, slaagde er nl in met 41 van de üni kw te winnen. j aller B.K.C.'s spel van Zondagmiddag was als van ter gekenmerkt door gezwoeg en gesjouw, maar i dat deze prijbenswaardige ijver nu tot voordeel De coi te. De voorhoede was e» zoo hopeloos uit 1 lrecflts Post, kon er bijv. den heelen middag niets t !t resu recht brengen, alles en alles faalde dat we ïgens schijn van kans gehad hebben om te winnen. dez na vijf minuten schoot de linksbinnen der Enkt en v* langs den uitloopenden keeper van B.K.C. (0- orden De geel-zwarten trachtten nog wel dc balans ii ^orst wicht te brengen, maar ondanks een fraaie ®en w van Post en een paar zeer gevaarlijke schote jformii Van den Burg en Hoep. kwam de bal nimmer vit de hij wezen moest. Ondertusschen zetten de We huldig sianon hun rappe spelletje voort, en ziedaar, c n en 2 kwam uit een hard vleugelschot, wederom vs nti-fasc linksbinnen (0—2). aagde De rust trad met dezen stand in. Na halftitti ,i vf®,lr het er niet beter op. Wel had B.K.C. voor den maar het binnentrio vergat de vleugels en a vleugels voorzetten, was het steeds mis. Ken schuiver van Post, een gevaarlijke boogbal van t 't is alles geweest wat eenigszins een directe ging voor het geel-roode doel kon vormen. West-Frisia doelpuntte ondertusschen weer, de achterstand niet meer in te halen viel (0—3! De jut daarop volgende periode werd een der B.K.C n^en waartsen op zij gezet, wat een penalty oplevei «bare was wel wat erg zwaar. Enfin, Van Tculin? ede tot nam de gelegenheid te baat om er nog een be'. ortdur m te blazen, door de strafschop feilloos te bt: en ZÜ Het heeft niet zichtbaar gebaat, 't Bleef M re stol West-Frisia daarentegen zette eenige keurige s bran len op. Uit een er van volgde een prachtige1 llen. Tc van rechts, welke dc midvoor meteen in deo aardoo ston hoek plaatste. Dat was het mooiste doclpu hoonm den middag. Kort hierop was het einde. j Van Dam leidde bevredigend. De publieke 1 AUTC stelling viel stellig mee. Tegen het einde kwaf wel aan de zestig toe. J Over B.K.C. zullen we maar zwijgen, 't Wtf merlijk primitief, dat voorhoedewerk. ,..e Ka^ West-Frisia 3, dat in 1 A (de afdeeling van p gef een der middenplaatsen inneemt viel ons 5 ei* de o zat pit in dat stelletje en ze toonden de ku: K er doelpunten maken te verstaan. We wenscheiv Cüt gev gelen veel succes in de verdere Gouden Kr strijden, waarvoor zij nu de demi-finale hei 5ALA reikt. Hun opstelling was: C. Bouwman: C T. Peereboom: J. Landman, F. de Vries. A. Dc J. Rozendaal, A. Peereboom, J. Karemaker, J-1 W. Bielsma. Ze waren volledig. B.K.C. speelde als volgt: Koster; Van f1 Hz., Van Teulingen Jz.; Steenvoorde. B. Wis Tauber; Klerk, Van den Burg, Post, Hoep. gors. Hopenlijk krijgen we de volgende week f strijd voor den Schager Beker. De „B< Heuwe i 'o Joopej en van ji 'ogen w den vc

Schager Courant | 1932 | | pagina 10