Vischwedstrijd „De Baars", gci dat anti-revolutionnaire volk en spr. uit den wensch dat het den jubilaris onder den goeden Geest Gods gegeven moge zijn het ambt nog vele jaren in gezond heid te vervullen, tot ons aller heil, tot heil dezer gemeente. Applaus. De heer Hencweer voert het woord namens de 4 gemeente-ambtenaren, die steeds met den burgemees ter in verbinding staan. In een uitvoerige speech wijst spr. op de beteekenis van een herdenkingsdag als dezen. 25 jaar burgemeester van een en dezelfde gemeente zal zelden voorkomen. Niet alleen zal deze dag den burgemeester tot dankbaarheid stemmen doch ook Mevrouw Klerk, die steeds als Burgemees ,teresse deze kwart eeuw lief en leed met den Burge meester deelde, en tevens de kinderen en aange trouwde kinderen, die naast een goede gezondheid een goede burgerlijke positie hebben verkregen. Spr. wijst op het verschil van werkzaamheden, aan het burgemeestersambt verbonden, nu en 25 jaren te rug. brengt daarbij naar voren hoe de burgemeester bij de verhuizing van het oude naar het nieuwe raadhuis met spr. als verhuisondernemers fungeer de. En spr. wijst dan op de vele werkzaamheden tij dens den grooten oorlog, op de distributiewerkzaam heden, de tuinbouwbemoeiingen, enz. En de jaren die nu volgden tot 1930. zullen zeker wel voor den jubi laris de prettigste jaren zijn geweest, immers het ging de gemeente en hare inwoners goed. Doch daar na volgde de wereldcrisis, met de daaruit voort vloeiende credietverstrekking aan den tuinbouw, de vele moeilijkheden en beslommeringen daaraan ver bonden. Meer uitvoerig behandelt spr. een en ander daarmee willende aantoonen het feit dat het 25-jarig tijdvak juist niet is geweest een rustige periode Spr. uit den wensch dat de vele regeeringsbemoeiingen spoedig niet meer noodig zullen zijn en dat de jaren die de burgemeester nog als hoofd der gemeente zal fungeeren, jaren van rust en vrede moge zijn. Spr. biedt dan namens de 4 ambtenaren den jubi- larns een mooie bureaustoel, passend bij het geschenk dat namens de gemeente werd aangeboden, aan en uit daarbij den wensch, dat dit geschenk nog jaren gebruikt zal worden en later prettige herinneringen aan de ambtsperiode moge opwekken. Applaus. De heer Nieuwen huizen, hoofd van de school met den bijbel, deelt mede, dat de hoofden der scholen het voornemen hadden om bij de reeds aangeboden geschenken een electrische bureaulamp aan te bie den. De lamp is besteld doch helaas nog niet ont vangen, doch spr. hoopt in den loop van den dag deze lamp, aangeboden door de 5 hoofden der scholen, te 'kunnen aanbieden. Den heer Stoop doet het groot genoegen als raads lid aan deze leestelijk versierde tafel te zitten en wijst daarbij op de prettige verstandhouding in den raad. welke zeker wel voor een groot gedeelte aan de leiding van den Voorzitter, den burgemeester. i« te danken. Namens de katholieke ingezetenen, wier vertegenwoordiger spr. is, dankt spr. den jubilaris daarvoor en spreekt er zijn dankbaarheid over uit, dat de burgemeester steeds zonder aanzien des per- soons en religie, burgemeester van de geheele gemeen te is geweest en gehandeld heeft in het belang van 't algemeen en in dat van een ieder in 't bijzonder. Als raadslid dankt spr. voor de vriendschappelijke verhouding die steeds tot uiting is gekomen en waar door er, ondanks verschil van meening, die wel eens heerschte, steeds een aangename toon in deze zaal jweerklonk. En als secretaris van het katholiek ^schoolonderwijs heeft spr. ondervonden hoe ook t.a.v het bijzonder ondewijs de jubilaris steeds zonder aan zien des persoons. doch zakelijk handelde. Spr. brengt :hem daravoor dank en hulde en spreekt den wensch uit, dat het burgemeester Klerk gegeven moge zijn dange jaren op dezelfde wij^e het burgemeestersambt te vervullen. Applaus. De heer W. C. Speets. hoofd der openbare lagere school te Valkkoog, wijst op de vele veranderingen die in een jaar of 14 hebben plaats gehad, herinnert hoe in 1920 de nieuwe onderwijsregeling tot stand kwam, doch gewaagt met dankbaarheid dat van die verandering het openbaar onderwijs in deze gemeen- ite niet de dupe is geworden. Op de aanschaffing van leermiddelen wordt gelukkig niet erg besnoeid en 'alle openbare onderwijzers hebben het zeer op prijs gesteld, dat de burgemeester er zich zoo vóór heeft gespannen, om de openbare school te Eenigenburg te behouden. Spr. hoopt dat de burgemeester zoo door jmoge gaan als hij tot nu toe zijn ambt heeft vervuld. 'Applaus. De heer A. P. Blaauw, Sint Maarten, herinnert er aan, hoe op den dag der installatie van den jubila ris zeer weinig feestvertoon was te bespeuren, doch ihoe geheel anders is het nu. Spr. die wel 't meest 'met den burgemeester in aanraking is gekomen, Idankt hem voor de vele goedheid, vrien delijkheid en bereidwilligheid tot helpen en hoopt dat deze goede verstandhouding, in hetzelfde tempo, dat het goede tempo is, moge doorgaan. Applaus. Ook de heer Nieuwenhuizen rcemt de vriendelijk heid waarmede de burgemeester hem steeds tege moet trad, in een tijdvak van bijna 30 jaren en ook spr. wijst er op, hoe de burgemeester het bijzonder onderwijs steeds hoog heeft gehouden. Spr. hoopt dat de goede verstandhouding moge blijven bestaan en spreekt daarbij hartelijke wenschen tot jubilaris, Idiens cchtgcnoote en kinderen. Applaus. De heer Thcunis, hoofd der R.K. school, dankt den jubilaris ook voor diens liefde voor het onderwijs. .We hebben nu gehoord over den grooten ijver en lust voor openbaar en voor christelijk onderwijs, doch ook het R.K. bijzonder schoolonderwijs mocht steeds de bescherming en steun van den burgemeester ge nieten. Spr. wijst er dan o.a op dat accuratesse en nauwgezetheid synoniem zijn met burgemeester Klerk en eindigt met een driewerf heil, nl. heil de 'burgerij, die zulk een juweel van bestuurder mag be zitten, heil het kind, dat waardeert de liefde voor het 'onderwijs dat bij den burgemeester blijkt te leven en heil de echtgenoote en kinderen die het bezit van zulk een echtgenoot en vader als een bijzonder kleinood imogen waardeeren. Applaus. De heer Correljé, Schagerbrug, voert dan het .woord als voormalig ambtenaar ter secretarie te St. .Maarten, en herinnert er aan hoe hij gedurende 10 jaren onder de bekwame leiding van burgemeester van kind tot man in de gemeente-administratie is geworden. Spr. roemt de veelzijdige administratieve ■kennis van den jubilaris, doch daarnaast diens prac- tische kijk op de zaken. Spr. feliciteert den burge meester en de zijnen hartelijk met dit jubileum en hoopt dat het burgemeester Klerk gegeven moge zijn nog geruimen tijd tot heil der gemeente en tot eigen voldoening werkzaam te mogen zijn. Applaus. Na al deze hartelijke woorden spreekt de heer Klerk dan woorden van dank voor de vriendelijke woorden die tot hem zijn gericht en dankt ook na mens zijn vrouw en kinderen voor de zeer mooie ge schenken die hem mochten geworden. Gaarne zal spr. ook in den vervolge voortgaan met waar noodig hulp te verleenen en de stoffelijke blijken van be langstelling en waardeering stelt spr. op bijzonder hoogen prijs. De Voorzitter, de heer A. Wit, dankt, nadat geble ken is dat niemand meer het woord verlangt, voor aller aanwezigheid en voor de van vele waardeering getuigende woorden en sluit daarna deze bijeen komst. Nadat de fotograven hun werk hebben verricht, -wordt een glaasje wijn en een sigaar aangeboden. In middels mocht de jubilaris vele telegrafisch en schrif telijke geluk wenschen ontvangen, o.a een telegram met gelukwensch van Z.E. den heer Commissaris der Koningin van dit gewest. - Aan de genoodigden, w.o. ook de persvertegenwoor digers. werd daarna door den jubilaris in café „Rust en Lust" een lunch aangeboden. De familie Zwak- man had voor deze gelegenheid de tooneelzaal met tooneel keurig versierd, zoodat het er recht feestelijk uitzag. Bij het binnenkomen boden de kleindochtertjes van den heer Zwakman een bouquet aan. terwijl tij dens de lunch dp heer C. Zwakman namens zijn ouders, den burgemeester kwam complimcnteeren cn daarbij zijn vreugde uitsprak voor de huldiging die burgemeester Klerk vandaag ten deel viel. Immers •aast de nauwgezette vervulling van zijn ambt, was urgemeester Klerk ook steeds mensch gebleven. Na nens zijn ouders bood spr den jubilaris een zeer fraai banketwerk aan, voorstellende het raadhuis en ge maakt door den heer G. J van Schaik te Burgerbrug. Inderdaad een keurig stuk werk. En intusschen lieten de genoodigden zich de lunch uitstekend smaken, er heerschte een bijzonder pret tige stemming, de tafel was uitmuntend verzorgd, de bediening liet niets te wenschen voer. Het was in orde! Doch het was weldra half 2 en dan moest het ge zelschap weer ten raadhuize zijn, want dan zou het voor dezen dag opgemaakte programma verder tot uitvoering worden gebracht. De verrassing van de jeugd. De muziek die we reeds vanuit de verte hooren, de afwezigheid van de hoofden der scholen, doet vermoeden dat 't volgende programmanummer in aan tocht is. En jawel hoor, daar komt. vooraf gegaan door muziek en voorzien van vlaggetjes, de school gaande jeugd van de geheele gemeente, een 250-tal, De allerkleinsten voorop, hebben ze zich weldra, on der leiding van het onderwijzend personeel voor het raadhuis opgesteld: de heer en mevrouw Klerk, fa milieleden en genoodigden zijn op de stoep van het raadhuis verschenen en daar weerklinkt onder leiding van den heer Wolters, hoofd der openbare lagere school te St. Maarten, het door den heer F. S. van de Velde gemaakte Jubileumlled. Aan U mijnheer een lied gewijd. En wel uit kindermond. Wij zijn tezaam met U verblijd. Op dezen middagstond. Wij wenschen op deez' dag, 't is waar, U met opgewekten geest. Bezoek van een groote vriendenschaar. Hierop Uw ambtelijk feest. Ziet U de vlag op den toren daar? Ter eer van 't heuglijk feest. U is nu vijf en twintig jaar Om.'e ambtsheer al geweest. Welnu dat dundoek zendt een groet Van de burgers en van 't kind. Want wat U deed. U meende 't goed, U was ons goed gezind. Burgemeester. U dar. dank gebracht Voor de bescherming van de jeugd. U hebt goed onderwijs gebracht. Dat strekt tot levensvreugd. Strak gaan ook wij de wereld in. Op zoek naar ambt of vak. Dan is Uw moeite ons gewin. En geeft ons geld op zak. Wij bieden U ons hou en trouw óp dezen jubeldag. En hopen hart'lijk dat Mevrouw Steeds bij U blijven mag. Leef met de Uwen in liefde voort. En is Uw plicht soms zwaar. Och. zet Uw werk toch krachtig voort. Óok voor deez' kinderschaar. Goé Burgemeester nog een beè. Van St. Maartcns kindertal. Blijf hier nog lang en leef tevreê En ook Mevrouw vooral. O. vier deez' dag in blijden zin. Zet Uw werk een poos op zij. Dat U alreeds een kwart eeuw deed Tot heil der burgerij. Op alleraardigste wijze wordt dit lied gezongen en op verzoek van meester Wolters heffen de kleinen dan nog een driewerf Hiep. hiep. hoera! aan. Een groot aantal ingezetenen zijn getuige van deze hulde die den jubilaris door de jeugd wordt gebracht. Een keurige mand bloemen benevens een bouquet wordt door een deputatie uit het ionge volkje den ju bilaris en Mevr Klerk bij monde van Annie Nie- meijer. aangeboden. In hartelijke bewoordingen dankte de burgemeester en als spontaan heeft weerklonken „Lang zal hij loven" dan gaat 't naar de kroft naast het raadhuis waar de traetatie der kinderen zal plaatsvinden en waar rappe handen zorgen, dat alle kinderen krij gen hun glas rania. gebakje, banaan en reep. Het was volop feest voor de jeugd en niét het minst genoot de familie Klerk van dit gedeelte van haar feestdag. De receptie. Maar ook aan dit gedeelte van het programma kwam een einde, want cm half drie zou in „Rust en Lust" de receptie plaats vinden. Reeds spoedig is de groote feestzaal geheel ge vuld met collega's, vrienden en ingezetenen, die den jubilaris en zijn familie hun gelukwenschen komen aanbieden De uitmuntende muziek van de heeren Schut c.s, het kinderzangkoor onder leiding van Mei. Sluis te Schagen dat alles verheugt de feeststemming. En het is één lange rij van dames en heeren die blij ken willen geven van hun meeleven met dit zilveren ambtsjubileum. Daar zijn o.a. de heer en mevrouw J. de Moor, burgemeester van de Zijpe. de gemeentesecretaris J A. de Boer. de wethouder G van der Sluijs te Zijpe. de heer en mevrouw J. Koster burgemeester van Winkel, de gemeente-secretaris van Winkel, de heer A. de Ridder, de heer C. Haringhuizen, burgemees ter van Wieringerwaard. de heer H. K. Koster, wet houder te Wieringerwaard en lid van de commissie van uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst. de heeren Mr. C. p. Eecen en M. v Loo, vertegenwoordi gers van de Noordholl. Brand waarborgmaatschappij, de heer P. Trapman, hoofd-redacteur van de Schager Courant, de hoer en mevrouw K. Breebaart Dz., bur gemeester van Barsingerhorn. de heer en mevrouw Mr. D Breebaart Kz., burgemeester van Callantsoog. de heer en mevrouw P. de Boer, en de heer en me vrouw Joh. de Veer, respectievel-jk directeur en secre taris-penningmeester van den Vleeschkeuringsdienst kring Barsingerhorn, de heer en mevrouw Jb. Dam. secretaris der gemeente Harenkarspel, de heer P. Pluister. burgemeester van Nieuwe Niedorp. de heer en mevrouw II. S. Eriks. oud-burgemeester van Pet ten, de heer P. de Boer. Schagen, voorheen woonach tig te Valkkoog, die bij de 25' jaar geleden plaats hebbende jnstalaltie van burgemeester Klerk, wet houder der' gemeente Sint Maarten was. Een groot aantal bloemstukken vraagt weldra een plaats in het overvolle feestlokaal, o.a. van den Vleeschkeuringsdienst, den heer Correljé, de gym- nastiekvereeniging W.I.K., de zangvereeniging „Kunst en vriendschap, den heer Dr. Schmidt, de N.-H. Brandwaarborg Maatschappij, de N.V. v.h. Trapman en Co., den heer R. Brugman, Schagen, de uitgevers maatschappij „Samson", het symphonieorkest, den heer en mevrouw Bas, enz., enz. De heer Nieuwenhuizen biedt thans namens de hoofden der openbare en bijzondere scholen de bureau-lamp aan, die inmiddels door den leverancier was gezonden. Vele kleintjes maken een groote. En toen trad de heer Ds. J. F. Tinholt te Valkkoog naar voren, die namens de geheele burgerij het woord voerde en in goed gekozen woorden mededeelde, dal hoewel de burgerij instemde met het voornemen, dat blijkens het persbericht bij den burgemeester bestond om dezen dag geen groot feestvertoon te houden, in verband met de tijdsomstandigheden, hier en daar de gedachte veld won. dat er toch iets moesi ge beuren. omdat zulks anders wellicht aanleiding kon geven tot ecnig misverstand. En de besprekingen hier en daar hadden tot gevolg dat besloten werd toch de gelegenheid open te stellen dat de ingezetenen een bijdrage zouden kunnen geven, doch daarbij werd de voorwaarde gesteld, dat niet hooger dan een kwartje mocht worden bijgedragen. En op deze wijze, ver telt spr., is de commissie er in geslaagd om van de burgerij den jubilaris een „geschenkje" aan te bieden, een geschenkje dat te groot bleek te zijn om onder den arm meegedragen te worden, en dat geflan' eerd door een commissie, op het tooneel was geplaatst en dat een groote staande gangklok bleek te zijn. Met de beste wenschen wordt dit geschenk den jubilaris aan geboden. Het spreekt vanzelf dat burgemeester Klerk dit zoo spontaan door de geheele burgerij aangeboden ge schenk dankbaar aanvaardt cn hij vraagt zich af waaraan hij al deze hulde verdient, immers hij deed naar zijn oordeel niet anders dan zijn plicht, hij han delde steeds volgens de wet voor^enriften. e d of naar eigen inzicht. Dat hij dit blijkbaar naar goedvinden van de burgerij heeft gedaan, doet hem duhbel ge noegen en hij hoopt in de hem nog resteerende jaren zijn taak op de juiste wijze te zullen volbrengen. (Applaus.) De deputatie uit de burgerij komt den jubilaris en zijn familie complimenteeren. daarbij voorafgegaan door den heer F. S. v. d. Velde, die met enkele woor den in dichtvorm de naamlijst van de schenkers over handigt. Achtereenvolgens voert dan het woord de heer C. Haringhuizen, burgemeester van Wieringerwaard. als voorzitter van de Vereeniging van Burgemeesters, en Secretarissen in het Kanton Schagen. of liever zoo als spr. zegt, als voorzitter van de vereeniging van vertegenwoordigers der gemeenten in het kanton Schagen, immers de burgemeesters en secretarissen bespreken in hunne vergaderingen de belangen en zaken der gemeenten. Ook als collega voert spr. het woord. En spr. wijst op den ijver en toewijding die de jubilaris steeds aan den dag heeft gelegd en ver heugt zich over de groote waardeering die vandaag tot uiting komt voor de wijze waarop de jubilaris in het 25-jarig tijdperk is opgetreden. De heer K. Breebaart Dz.. burgemeester van Bar singerhorn, spreekt als voorzitter van de commissie van uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst. kring Barsingerhorn en roemt den ambitieuzen arbeid van den jubilaris met name voor dezen dienst, en naar wiens adviezen gaarne geluisterd wordt De heer Jb. Koster, burgemeester van Winkel, spreekt als collega ei vriend en verheugt zich ook over de groote svmnathie die den juhilairis op dezen dag van den kant der burgerij te beurt valt. Spr. wijst daarbij op het werkzaam leven dat burgemeester Klerk achter zich heeft, wijst op de vele Bemoeiingen die aan het ambt zijn verbonden, met name de on- derwijsaangelegenheden. een gemeente met een klein zielenaantal, doch met 5 scholen. Spr. wenscht spe- sijn inderdaad het meest ideale middel ter bevorde ring van een normalen stoelgang Gemakkelijk in te nemen aangename smaak, verwekken geen krampen. 0.65 pei flacon. ciaal de kinderen geluk mefrhet bezit van zulk oud paar. De echtgenoote van den heer M. Koning, brengt namens haar echtgenoot in een tedicht hun erken lijkheid naar voren voor alle steun en hulp die mochten ondervinden van den iubilairs. toen de b gemeester administrateur van het Veefonds was de heer Koning bode van dit fonds. Een treffend oogenbi is het, wanneer de komst van de op één na oud ingezetene der gemeente, mevrouw de wed. P. Blaat wordt aangekondigd. Onmiddellijk wordt voor de jarige een plaatsje vrij ,'emaakt, een eereplaats tusschen den heer en mevrouw Klerk in. En er stond groote ontroering toen „opio Blaauw", zooals door de familie Klerk wordt genoemd, in een keuri speech haar gelukwenschen aanbiedt, en daarbij herinnering brengt dat zij als kantoorhoudster was, die 25 jaar geleden het eerst burgemees Klerk met zijn benoeming kon fcliciteeren. Een di haar zelf gemaakt gedichtje, een zinspeling op ha levensdag, wordt ..uit het hoofd" door haar ongeie en daarbij bleek hoe helder van geest deze 87-jari ^e": nog is. Het was een treffend oogenblik en menj traan werd weggepinkt. Op even hartelijke wijze beantwoórdde de Klerk de verschillende sprekers en hij sprak daai den wensch uit dat zijn familie nog vele jaren mc evt I dei nai nai de C de E get gee ziel dwi vlu V neii V Vai var E hui Z laaf raa Hel N tijd caf< b ken in gen „opie Blaauw" mocht vieren haar verjaardag den 14 fjc Januari. En toen was zoo langzamerhand het einde van de receptie aangebroken. Het einde van de receptie, do nog niet het einde van deze feestdag. Want een u later kwam do zangvereeniging „Zang- en Vries schap", onder leiding van den heer P. Grin, en Symphonieverceniging onder leiding van den he Schut, orrf elk op hare wijze, n.1 doro zang en mui uiting te "even van waardeering en meeleven mei ambtsjubileum. En zoo is deze 4e Juni 1932 voor burgemees Klerk en zijn echtgenoote en kinderen een ware fei dag geworden, 'n feestdag waaraan z 1» allen nog j» met veel genoegen en ontroering zullen denken, onduhhelzinnige wijze heeft de burgerij van S Maarten getoond, hoezeer zij waardeert de M waarop haar magistraat zijn taak vervult en we felen er geen oogenblik aan of dit zal voor den gemeester een aansporing zijn om. zoo mogelijk nog meer toewijding zijn ambt- van burgemeesta blijven vervullen. Mooie opening van het seizoen. 92 Deelnemers. Mooi weer, doch kleine vangst. ZONDAG. 5 JUNI. Tien minuten voor acht heerscht er voor het clubge bouw van de Hengelsportvereeniging „De Baars" te Schagen reeds een gezellige drukte. Een ieder kan reeds tegen betaling van de buskosten z'n nummer van deelneming krijgen. Om 8 uur arriveerden 5 bussen van de N.V. Autccentrale etc. die visschers naar hun plaats van bestemming moest vervoeren. Na allen van een nummer te zijn voorzien, wordt het sein tot vertrek gegeven en langzaam zetten zich de 5 wagens in beweging. Zoo met elkaar met contro leurs mee een 105 personen. Allen er op uit om een baarsje uit het onbekende net tet snapen. Om half negen arriveerden ze waar met vlsschen zou worden begonnen. Elke vlsscher staat 5 meter van z'n buurman af, zoodat men een afstand had van den eersten naar den laatsten vlsscher van een kleine 500 meter. Het duur de niet lang of het eerste halfuur was ingegaan. Het eerste halfuur. De hoorn klinkt over de velden ende wormpjes ver dwijnen langzaam in het zilte nat. De worm is nog niet op de bodem aangekomen of een nieuwsgierig baarsje kijkt er eens naar... hap... gevangen. P. Boon haalt de eerste baars op het droge. Deze snoodaard is echter be neden de maat en men laat hem weer naar het onbe kende gebied vertrekken. Even later is de visch vlug ger als de vischers, die tevergeefs tracht een baarsje te verschalken. Er wordt spannend naar de dobbers geke ken. Dan hier. dan daar wordt van baars geroepen. Con troleurs doen hun werk. De hoofdcontroleur, A. Kater houdt eenx oogje in 't zeil en zoo gaataralles op rolletjes Een zeer aardig gezicht is het wanneer men op een der hooge bruggetjes, de lange rij in spanning turende visschers langs kijkt. Bij ons verpoozen op een der brug gen, zagen wij den eigenaar van villa Nellie, met een sierlijke zwaai een baars op het droge halen. Het was maar voor kprt, het beest was slechts 7 c.M. groot en mocht nog wat groeien. B. v. d. Hoven vangt een baars van 18 c.M.. waarmede hij voorloopig aan de kop gaat. Er wordt vol ambitie gevischt, doch men vangt veel witvisch en geen baars. Het eerste half uur leverde een vangst op van 21 stuks en nog steeds staat B. v. d. Hoven aan den kop met een baarsje van 18 c.M. Het tweede halfuur. Na 500 meter verplaatst te zijn wordt weer begonnen De rij hengelaars eens langs loopende constateerden wij dat een ieder voor deze gelegenheid z'n hengel eens mooi had opgepoetst. Het 2e halfuur is nog geen. minuut oud of Biesboer verschalkte een baarsje. Spierdijk dacht dat hij er een baars van wel 30 c.M. aan had. maar het bleek een pas aldaar geplante edelkarper te zijn. 8 Mi nuten voor het einde van het 2e halfuur verdrong Joz. Elizie B. v. d. Hoven van de bovenste plaats door een baars te snappen van 1814 c.M. In het tweede half uur werden er 15 baarsjes gevangen. Derde halfuur. Weer verplaatst zijnde werd weer begonnen. Er werd niet veel gevangen. Een te klein bevonden baarsje werd vlug weer ii^ het zilte nat gelaten door een der piloten van de K. 3. Zeven minuten voor het einde van het derde halfuur verdrong T. Koordes, Joz. Elizie, weer op zijn beurt door een baars te vangen van 20% c.M. Koor des zal wel niet gedroomd hebben dat ditzelfde kleine baarsje hem den eersten prijs zou brengen. Er werden weer 15 baarsjes gesnapt. Het vierde halfuur. begon met een goede vangst. Dit was wel het mooiste halfuur van den geheelen wedstrijd. Van alle kanten werd je de visch om de ooren gegooid, hangende een stalen haakje en spartelende om weer vrij te k< Er woadt nu met groote animo gevlsch. T. Koordesfcroer noo nu de hou Wi beli ■leve en ten schi woc opi ook, E mu Ja' cal er i Jier wel] het wel weel spra Reec n t houdt de leiding. Er werden nu 36 baarsjes geva Wel een bewijs hoe goed dit 4e halfuur was. ten I niet Ml Aanvang 5e en laatste halfi iche: De spanning stijgt ten top. Nog steeds heeft de 1 T. Koordes met z'n baars van 20% c.M. de leiding nog steeds kan er nog verandering in den stand men. Er wordt de laatste minuten niet meer met zoo animo gevischt wat vermoedelijk z'n oorzaak vond |n het feit dat weer op een oud gedeelte werd gevischt. pan een minuut, nog een halve minuut, nog een seco: il Einde. T. Koordes den eersten prijs toch nog gehs luurl - tu D© prijsuitreü ;inu( Daar door ziekte de voorzitter niet aanwezig £0( zijn opende de heer Lingeman met een kort woord i jamj prijsuitreiking, den wensch tevens uitsprekende d3l den voorzitter weer spoedig in hun midden zal rr.< jn begroeten. Vervolgens geeft de heer Lingeman het vn rerjL aan den heer Brantenaar, die het volgende zegt: '»cen Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan. za ,n*Us nog enkele woorden willen spreken en wel dit. t eerste plaats dank ik de leden voor hun medeweil om In zoo'n groot aantal aan den wedstrijd deel c nemen en al was het weer van gunstiger kwaliteit baarsjes daarentegen lieten zich niet verschalken het weer en waren dan ook schaarsch present. ti zeer weinig gevangen en waarin hem dat zit, zal ons menschen altija een vraagteeken blijven niettï ^y. staand, die geloof ik vrij zeker, dat het aan span niet heeft ontbroken, want met een baars van 2014 L 1 is men geen oogenblik zeker geweest. Wij hopen aan volgend* gelegenheden meer te vangen. Onde! Thans breng ik dank aan heeren controleurs pe hun onpartijdige medewerking. Maar in e eerste aan onzen hoofdcontroleur Kater, want die heeft j jjJ morgen wel een paar zooien versleten. Tevens t L ik dank aan de pers voor haar aanwezigheid voor ^or£j' maken van verslag. Ook Deutekom dank ik voor zijn prima rijdend teriaal. Thans nog een woord van dank aan P. Bc voor het beschikbaar stellen van den 7en prijs et P. Kok voor zijn mooien prijs. t. Nu nog iets wat onze inkoop-commissie aangaat dank hen namens de vereeniging voor hun onpart! lnkoopen. Heb ik soms iemand vergeten, der even? P onzen oprechten dank voor het welslagen van df) ,r dag en laten wij hopen dat er nog velen zullen vol? k' De lijst van overwinnaars: ïoek le prijs T. Koordes, Schagen, dressoir; 2e prijs T ^„ij ken, Den Helder, schemerlamp; 3e prijs Godljn, maar, 4-deelige hengel; 4e prijs A. Struijf, Sch8?j snoekhengel; 5. J. Lingeman. baarsmand; 6. Schaaf 7~ overal; 7. P. Brantenaar. cetleeren schoenen. s .^men nest panen; .n J. Jb. Holst, hengel: 10. P. Keuris. zak; 11. Jb. Wittebol. hengel; 12. P. Kok. beenkap? 13. A. Hopman, vischmand; 14. C. de Jong, hengel; 15. De Kort, 6 messen In etui; 16. C. J vischtasch: 17. J. van Ketel, wormenbakje: 18. T Brink, kistje sigaren; 19. P. Bood. vischstoeltje; gej. Biesboer, kistje sigaren; 21. M Boersen, snoekvi-* 22. T. Brantenaar,'borstel-garnituur; 23. A. de KViUe snoerhaspel; 24. C. Grootes, Zuidwester; 25. van.j vischnet. Verschillende malen moest er geloqt, worden. Git - versh De heer Brantenaar sluit dan ook met een toep» lijk woord. Spreker geeft tevens kennis dat er vol QVf extra wedstrijd zal worden gehouden. Om hieraan Jong, te kunnen nemen, moet men een gulden storten den heer F. Grootes, Dorpen, Schagen, binnen gen na dezes. De heer Pool uit Alkmaar als vrfl* aari in het midden van de Hengelsportvereeniging gchor Baars" vertoevende, roemde de goede organisatie M wedstrijden. Dit heeft hij in Amsterdam en AlW Bchoi wel eens anders meegemaakt. Het is alzoo weer goeden hengeldag geweest

Schager Courant | 1932 | | pagina 2