SPORT. Tot 1 Juli GRATIS 1 Juli GRATIS Nagekomen Berichten. ROMANTIEK IN HET SPREEWALD. K.L.M.-Vluchten over de Zuiderzeewerken. De blauwzuurvergiftiging op de „Marnix van St Aldegonde". Boerderij afgebrand. Kind door vallende boomtak gedood. Leeningen Noord-Holland. Bij het zwemmen verdronken. Fa. Gebr. ROTGANS Verduistering van f60.00H; Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. NOORD SCHARWOUDE. St. Louis I-Voorwaarts I 32. Voorwaarts 2S.E.W. 3 52. V.V.O. 3—Voorwaarts 3 2—2. Voorwaarts jun. bG.V.O. jun. a 30. VEENHUIZEN. Het schijnt, dat V.C.L. 1 thans geen enkele overwinning meer kan behalen. Zondag een week geleden moest zij het tegen V.V.U. van Ursem met 3—1 afleggen, zoodat de medaille haar ontging; nu Zondag j.1. werden haar we derom te Oudkarspel een paar gevoelige klappen toege bracht en wel in bekerwedstrijden tegen Alkmaarsche Boys 2 verloor ze met 50, terwijl D.T.S. 2 dadelijk daarop haar met 51 klopte. Nu schijnt V.C.L. tegen woordig de minder loffelijke gewoonte te hebben om met een groot percentage invallers op te komen, het geen natuurlijk niet zonder invloed op de spelkans is. OUDKARSPEL. N.V.V. S—D.T.S. 3, 2—9. Zondagmiddag trok het derde per fiets naar Nieuwe Niedorp om N.V.V. 3 te bekampen. Oyevaar was zoo welwillend vlak voor het vertrek der spelers afbericht te geven. Jonkers was daarna dadelijk bereid in te vallen. Even over half drie fluit de scheidsrechter de elftal len op tot den strijd. D.T.S. komt met het volgende elf tal in het veld: J. Otsen M. Vriesman J. Rootjes J. Kuyper A. de Wit P. Kruyer P, Kuilman C. Kuilman N. Jonkers Jo Carnas G. Zeeman Uit deze opstelling blijkt, dat de keeper, linksback en de geheele voorhoede uit adspiranten bestaan. N.V.V. is versterkt met 3 spelers uit het tweede. N. Niedorp wint de toss en D.T.S. trapt tegen zon at. D.T.S zit er dadelijk ondanks het warme weer. flink op en heeft reeds spoedig succes door een schitterend schot van den linksbuiten 01. Na een goed opgezette aanval smaakt de rechtsbinnen het genoegen den bal in het doel te loopen 02. N.V.V. niet ontmoedigd, pakt flink aan en heeft succes als Otsen een kalme bal ijs koud door z'n handen laat loopen 12. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen fluit de scheidsrechter rust. Hoewel D.T.S. een kleine voorsprong had zou waar schijnlijk niemand gedacht hebben, dat 't zoo'n groote nederlaag voor N.V.V. zou worden. Na de rust ontwik kelt zich weer een vlug spel. Reeds spoedig jaagt de linksbinnen het derde doelpunt voor D.T.S. in het net. 13. Daarna is de beurt weer aan N.V.V., die Otsen voor de tweede maal het nakijken geeft, 23. Daarna komt D.T.S. pas goed los en de stand wordt opgevoerd tot 2—9. De midvoor nam er 1, de rechtsbinnen 1 en de linksbinnen 4 voor hun rekening. De ploeg heeft over 't geheel genomen een schitte renden wedstrijd gespeeld, wat wel uit den uitslag blijkt. De voorhoede was verreweg het beste deel van de ploeg. (N.B. 5, zegge en schrijve 5 adspiranten). De linksback moet er zorg voor dragen bij de aan vallen niet steeds terug te loopen, terwijl de rechtshalf nog wel eens terdege mag trainen. Het behoeft geen betoog, dat het derde van D.T.S. in uitstekende stem ming huiswaarts trok. TANGEN DIJK OUDKARSPEL. Naar ons wordt medegedeeld, ligt het in het voorne men van de plaatselijke vereeniging V.V.V.V.V. om met de a.s. kermis weer eens iets bijzonders te organisee- ren, n.1. een sportdag in samenwerking met de Kon. Ned. Athletiek Unie. NOORD6CHARWOUDE. Door het R.K. fanfarecorps „Genot door Kunst", diri gent de heer H. J. Maas, werd Zondag op het concours van den R.K. Bond te Haarlem een mooi succes be haald, n.1. een le pr. met lof van de jary met 391 p. in de eere-afdeeling en bij den gehouden Eerewedstrijd een le pr. mpt 201 p. Onze felicitatie! Aanbesteding van een koolschuur door den bouw kundige S. Vis, voor rekening van den heer K. Wage naar. De uitslag is als volgt: A, Zuidscherwoude f 1170 (timmerw.), J. Henselman f 1137 (metselw.), J. Balder f 1025 (timmerw.), K. Bruin in massa f 2160 timmerw. f 1165, D. v. Seven- ter in massa f 2125, A. Schram in massa f 2130, Gebr. v. d. Plas In massa f 2399, en timmerw. f 1241, Jb. Vroegop in massa f 2214 en timmerw. f 10.36, P. Enge- ring f 1198 (timmerw.), Jb. de Vries f 1073 (timmerw.), H. Metselaar f 940 (metselw.), M. Zijp f 55 (schilder werk), G. J. v. Gelder in' massa f 2335, en timmerw. f 1224, C. de Geus in massa f 2400, W. Giltjes in massa f 2237, en timmerw. f 1120, D. Zijp f 59 (schilderw.), P. Schuffel f 999 (metselw.), J. Tromp In massa f 2382, metselw. f 1158. K. de Vries f 55 (schilderw.). I. de Zijp f 90 (schilderw.), J. Heidsma in massa f 2450 en C. Klinkert f 1172 (timmerw.) Dat door zooveel ambachtslieden is ingeschreven is wel een teeken des tijds. Wij vernemen dat de gunning ia aangehouden. BROEK OP LANGENDIJK. Crisis-comité. De vorige week. Maandag vergaderde ons plaatselijk crisiscomité, van welke vergadering in dit blad een kort verslag werd opgenomen. Uit dit verslag is in de eerste plaats gebleken, wat in de afgeloopen maanden is verricht, wat door ons co mité is kunnen worden verstrekt en hoe de gelden hier voor zijn verzameld. Het zal dunkt ons ieder lezer hebben getroffen dat de opbrengst van het eenvoudige Zaterdagmiddagbusje een zoo groot bedrag is geweest. Voor degenen die het over het hoofd hebben gezien, willen wij het bedrag hier nog even noemen: het was tot 31 Mei f 805.97 of meer dan de helft van onze totale ontvangsten. De macht van het kleine treedt hier weer zeer scherp naar voren en het is ons doel om hierop bij onze ingezetnen nog eens extra de aandacht te vestigen. Laten wij toch met dit eenvoudige middel van inzame- meling toch niet verslappen, ook niet in de zomermaan den. maar laten wij allen meewerken om in dezen zomer nog iets te sparen, opdat wij in het aanstaande winter seizoen weer iets hebben om te geven aan diegenen, die door den nood der tijden het zwaarst worden getroffen. Ieder doet dat natuurlijk naar de mate van zijn kun nen. maar als wij in die geest allen meewerken, dan kan een vrij groote som worden bijeengebracht; dat is in de afgeloopen maanden zeer duidelijk gebleken. Wij brengen daarvoor dank aan de gevers en ook aan de kinderen die zoo trouw eiken Zaterdagmiddag met het busje hebben rondgegaan. Wij besluiten met een vriendelijken oproep aan onze ingezetenen om allen zooveel mogelijk mede te werken om zij het ook misschien met een klein bedrag mede te werken aan het groote doel om elkanders lasten te dragen. KASPRICK, DE EDELE ROOVER. BERLIJN. Reeds eenige maanden bevindt de landbouwer Heinrich Kasprick uit Byhleguhre zich in preventieve hechtenis in de gevangenis van Kottbus. Sinds dien tyd gaat een goede geest in die gevangenis rond, een geest van humor en opgewektheid. Want Kas prick heeft er als geen ander den slag van, de harten zijner medemenschen stormenderhand te veroveren. Met zy'n grappen en zijn gezang vroolijkt hij gedetineer den en cipiers op. Het dorp, waar hij woont, is vol spanning over den afloop van "Zijn proces. Kasprick moest wegens poging tot moord terechtstaan en vol sympathie voor den merkwaardigen zondaar. Want Kasprick is eigenlijk een edele roover. Voor de bewo ners van het Spreewald is hij nu al een soort legendarl sche figuur, een tweede Rinaldo-RInaldini, hoewel hij van zijn 35 jaren er 14 in de gevangenis heeft doorge bracht. Meestal maakt hij zich schuldig aan strooperij en aan diefstal van dingen, die hij niet voor zichzelf behoudt, maar wegschenkt aan behoeftige menschen. Zijn misdrijven zijn in vele opzichten het product van zijn opvoeding en zijn jeugdomgeving: zijn vader was een arm daglooner met een talrijk kroost, reeds in hun prille jaren werden de kinderen vaak wegens kleine dief stallen aangehouden. Als jongens stonden de broers Kasprick in het ge heele Spreewald als echte wildebrassen bekend. Ze wa ren het voorwerp eenerzijds van schrik en onrust, an derzijds van geheime bewondering. Want een roman tiek. die men alleen in vervlogen eeuwen thuis achtte, zetten zij in daden om. Meermalen pleegden ze hun misdrijven niet uit eigen gebrek, maar uit medelijden soms ook uit hoffelijkheid. Meermalen pleegden ze hun misdrijven Heinrich Kasprick heeft eens in zeer gevaarlijke om standigheden de dochter van een dokter van den ver drinkingsdood gered. In een tijd, dat de jagers van het Spreewald gezamenlij k jacht op hem maakten, ver scheen hij eens op een bal, waar vele dezer jagers te genwoordig waren. In een pauze tusschen het dansen ging hij midden in de zaal staan en riep met luide stem: „Ik ben Kasprik! Vijfhonderd mark zijn op mijn hoofd gezet! Wie wil mij aangeven?" Niemand sprak of ver roerde zich. Het zou gemakkelijk geweest zijn, hem aan te grijpen, daar hij ongewapend was. Maax het scheen, dat niemand iets tegen hem wilde ondernemen. Nu is hij toch weer in de val geloopen. Bij een stroop tocht werd hij betrapt; bovendien loste hij een paar schoten op den houtvester, die gelukkig geen doel troffen. Wegens poging tot moord zal hij zich thans te verantwoorden hebben. Maar nu nog luisteren zijn lot- genooten en de bewakers van de gevangenis te Kottbus aandachtig toe, als Kasprick in zijn cel met welluidende volle stem zijn lievellngs-liederen zingt. Alle verwachting, dat er groote belangstel ling voor zal bestaan. Nu de nieuwe afsluitdijk, onlangs gereed gekomen is, heeft de K.L.M. besloten om speciale vluchten over de Zuiderzeewerken te organiseeren, waarbij de be langrijkste punten, zooals de keersluizen, de proef- poldcr, enz., zullen worden bezocht. Voor deze vluchten, welke aan de passagiers veel schoons en belangwekkends bieden, is de volgende routo vastgesteld: Van Schiphol over Hoorn, Medemblik, kust van Wieringen, langs de Zuiderzeedijk tot de Friesche kust, en vandaar weer rechtstreeks terug naar Am- sterdam's vlieghaven Schiphol. Voorloopig zullen deze vluchten uitsluitend op Zon dagen worden gehouden en wel met vliegtuigen van het type FK 40 (plaats biedend aan 4 personen), F VII a (voor 8 passagiers) of F VIII (plaats biedend aan 15 personen). Daar de meest interessante punten van het groot- sche werk zullen worden bezocht en vanuit een vlieg tuig de mooiste indrukken worden opgedaan, twijfelt de K.L.M. niet of voor deze vluchten zal groote be langstelling bestaan. Plaatsbewijzen en alle verdere inlichtingen worden gaarne door de kantoren der K.L.M. te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag ver strekt. Het lijk van dr. Hoffman opgehaald. Na urenlang gedregd te hebben, is men er gisteren in geslaagd, het lijk op te halen van dr. Hoffman, die Zondag spoorloos was verdwenen bij het ontratten van de „Marnix van St. Aldegonde", (zie ook elders in dit nummer). Het lijk werd opgehaald onder den wal van het établissement van de Stoomvaart Mij. „Nederland", waar de „Marnix" had gelegen. De toestand van den ambtenaar van den gezond heidsdienst, den heer Beukelaar, die bij de ontgassing van de „Marnix" onwel werd en naar het O. L. Vr. Gasthuis werd overgebracht, was gisterenmiddag re delijk wel. Een groot aantal varkens omgekomen. Epe, 13 Juni. Gisteravond omstreeks zes uur is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de boer derij van den varkensfokkcr T. van Munster. Het huis, de schuren en de hooibergen, alsmede de in boedel gingen geheel verloren. Op het oogenblik, dat de brand uitbrak, was er niemand thuis, zoodat niets kon worden gered. Twaalf varkens en een aantal biggen kwamen in de vlammen om. De motorspuit van Epe verleende assistentie,, maar moest zich in hoofdzaak tot de nablussching bepalen. De schade wordt door verzekering gedekt. Negen gewonden. V.D. verneemt uit Hamburg: Op de binnenplaats van een middelbare school maakten Maandagmiddag steuntrekkenden queu om hun uitkeering in ontvangst te nemen Plotseling viel een groote boomtak op deze menigte. Een kindje van acht maanden dat door een vrouw op den arm werd gedragen, werd aan het hoofdje getroffen en op slag gedood. Negen personen werden gewond en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Eenige hunner konden na verbonden te zijn, huiswaarts Voorstel van Ged. Staten. Ged. Staten van Noord-Holland vragen den Staten machtiging, ten bate van de provincie aan te gaan lee ningen van zoodanige nominale bedragen al3 noodig zullen blijken om eene som te verkrijgen ter voldoe ning van: a. f 1.400.000 wegens uitkeering aan het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf ten behoeve van de uitbrei dingswerken; f 485.000 wegens bijdrage aan het Provin ciaal Ziekenhuis „Duinenbosch" te Bakkum voor buiten gewone werken: c. f 1500 wegens bijdrage aan het Provinciaal Zieken huis te Medemblik. voor buitengewone werken; d. f 600.000 wegens het verstrekken van voorschotten aan gemeenten in Noord-Holland, ten einde deze in staat te stellen deel te nemen aan de regeling, van rijks wege getroffen inzake het verleenen van eredleten ten behoeve van den groven tuinbouw is dit gewest. Volgens het voorstel zullen deze leeningen worden aangegaan tegen een reëeele rente van hoogstens 6 pet. 's jaars. Zondagmiddag is de 25-jarige H. Hulsman uit Am sterdam bij het baden in het LJsselmeer nabij het Mui- derbergsche strand onwel geworden en verdronken. Het slachtoffer was ongehuwd. Muiden. In de badinrichting „Betlem" heeft Zon dag een droevig verdrinkingsongeval plaats gehad. De 31-jarige Holshuizen uit Amsterdam is namelijk bij het zwemmen plotseling in de diepte verdwenen en ver dronken. Zijn vrouw en zijn beide kinderen waren getuige van het ongeluk. Zondagmiddag is nabij de zweminrichting „Het Witte Huis" in de Boomhoek te Nieuw-Loosdrecht een 19-jarig jongmensch uit Utrecht, wiens naam tot nog toe niet bekend is, die hoewel bezweet zijnde was gaan zwemmen, onwel geworden en verdronken. Boxtel. Zondagmiddag zijn de twee 17-jarige jon gens A. v. d. W. en J. B. bij het baden in de Dommel verdronken. Wie zich met Ingang van 1 Juli a.s. abon neert op de Barometerstand op Dinsdagmorgen 9 uur: 770 m Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 57 gr. F. is 14 gr C. SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEI^ Kodak-, Agfa-, Gevaert-, Lumière-, Seliofilms, 6 X 9, GO cent Hoogglans afdrukken, 6 X 9, 8 cent Goedkoope en toch uitstekende CAMERA'S. Ontwikkel- en Afdrnkinrichting. HOOGZIJDE E 103. SCHAG' naa Door een oud-bankdirocteur te Den Hat ontvangt nog de ver schijnende num mers tot dien datum gratis Te 's-Gravenhage is aangehouden zekere D., oud recteur van de Archipel-Bank, verdacht van verdt brei tering van gelden en oplichting van een Amsterdi mer voor fGO.000, welke hij in een maatschappij brengen moest, maar welk bedrag hij ten eigen a zou hebben aangewend. D. is reeds lang geleden door voormelde banka slagen. Hij heeft daarmede niets meer uitstaande, verduistering is dan ook gepleegd buiten voorma bank om. D. wordt vandaag naar het huis van bewaring bracht saa per en fiefc nog war nige het mer. stra Al Z< den Nog een verduistering ln Den E Te 's Gravenhage is gearresteerd zekere M., tijds chef van het bijkantoor Willem de Zwijgeri van de Bezuidenhoutsche Bank, verdacht van duistering van ongeveer f 14.000, welke echter r* Lagi twee jaar geleden zou zijn gepleegd door boekingen enz. Dat zoo laat van deze iaak aangifte is gedaai hieruit te verklaren, dat een schikking was getro met hem en zijn familie Inderdaad moet M. eeng deel van het verduisterde bedrag hebben teris taald. Toen bleek, dat het geheele bedrag niet worden aangezuiverd is aangifte gevolgd. M- is opgesloten. elka tjjdij M plots wag voor mee war> P< COMMUNISTISCHE CELLENBOUW AAN Dl HEMBRUG. 18 arbeider» op staanden voet ontsli Aan de artillerie-In riohtingen aan de Hembrug Zaandam zijn Zaterdag 18 arbeiders wegens reorg satie van den dienst ontslagen. Naar men vermoedt houdt dit ontslag volgeni persbureau Vaz Dlas verband met de onlangs it Tweede Kamer gehouden interpellatie betreffende munstischen cellenbouw. Onder de ontslagenen zijn arbeiders met tienti i*1* dienstjaren. hew® Ma nachi oF gem< dag. Men werd bezo< 'de e alarr. met twee, De Nieu stond word de Of 359. Daar zag Wim zijn vervolger komen, Jongen, dacht hij, opgepast, Als die vent mij weer te pakken krijgt, Is Leiden zeker weer in last. Boem, hij had den kellner niet zien koms Die ook aan het zoeken was, DE Na Loet gesto het 1 open bleek De: wel Erj TO Zoc schap Kerrr Doi hart" De „D< verto< Cor I „H: amusi Boem, de kellner viel pardoes met zijn bis mei aflooj Waarop het fleschje bier en 't glas. aan heeft open Ze liepen weer verder, steeds vreezend, Dat ze zouden worden gepakt. Als ik daaraan denk, zei de jongen. De moed mij in de schoenen zakt. Eindelijk gingen zij uitgeput zitten, Bij een bron, die heerlijk water bood. Gelukkig,, zei de piloot, dit is drinkbaar, Want mijn dorst is ontzettend groot. 120- vette taen f Beiten ALK Op fabriel eieren

Schager Courant | 1932 | | pagina 2