Nationale Gymnastiekwedstrijden te Krommenie „SCHAGER BEKER" T0URN00I. Schagen II—N.V.V. 1. 2-2. Succes I—M.F.C. „Schagen"-Nieuws. Promotiewedstrijd S.R.C. I—A.R.C. Alkmaar. 2—1. „Succes"-Nieuws. Zoo hadden beide clubs elkaar in den nood gevon den. Ze hebben zich samen geklonken tot een hecht geheel, waarin geen tweespalt Kleine Sluis-Breezand meer mag hecrschen. Het is de comibantic tot dusverre goed gegaan. Het uittreden van enkele leden, die deel uit gingen ma ken van een nieuwe vereeniging. moet wel worden betreurd, maar een reden tot jammeren en tot ver sagen hoeft dit niet te zijn. Het zorgvuldig opkweeken van adspiranten, goed en tactisch bestuur naast zuinig financieel be heer is noodig om de vereeniging in de samenleving van den Polder een vaste plaats te geven. En vergissen we ons niet. dan zijn nu de grond slagen aanwezig om de vereeniging verdere bouw- steun te verschaffen. De kunst is alleen maar. hoe ze aan te wenden om tot een zoo groot mogelijk resul taat te komen. Moge hot succes zich eenmaal als een onweerleg baar bewijs afteekenen van wat gemeenschappelijk streven met elkaar en vóór elkaar tot stand kan bren gen De heer A. Weijers, die vanaf de oprichting secreta ris is geweest, schrijft ons over het ontstaan en de groei van „Breezand": 23 Juli 1924 werd te Breezand in het café van den heer Borst opgericht een voetbalvereeniging onder den naam B.F.C. Het toenmalig bestuur bestond uit de heeren N. H. Onderwater, voorzitter, A. Weijers, secretaris, IJ. Tijsen, penningmeester, G. Bor^f en G. Hendrikx, commissaris. Gehuurd werd een mooi terrein achter het café van den heer Borst, behoorend aan de wed. J. Cor- nelissen. Daar was het dat B.F.C. haar eersten wed strijd speelde tegen Excelisor II van Kleine Sluis met het volgende elftal: d. H. de Vries; a. Jb. Hendrikx, C. Mallet; m. Jac. de Ridder, Jo v. Doorn, J. IJzen- doorn; v. G. Hendrikx, M. v. Oorschot, A. Weijers, H. Petter en G. Borst. De belangstelling was geweldig groot, onder op luistering van de Harmonie „Concordia". De uitslag was 40 in het voordeel van Excelsior. Voor de competitie werd uitgekomen in den West- frieschen Voetbalbond in de tweede klasse. Een jaar later speelde zij in de zoogenaamde overgangsklasse. B.F.C. heeft nimmer een kampioenschap behaald, hoewel zij er wel dich* aan toe wist te komen. Bij de opheffing van den W.F.V.B., ging zij spelen in den Noordhollandschen Voetbalbond. Door de toenemende bloembollencultuur en de dood van de wed. Cornelissen, raakte zij haar terrein ach ter den heer Borst kwijt. Dit is een groote slag ge weest voor de vereeniging, want hoewel zij een nieuw terrein kreeg bij den heer C.*v. d. Linden, die in dien tijd voorzitter was, toch i nouit die vereenigingszin teruggekomen, welke in die jaren er geweest was, doordat de leden in het clublokaal bij den heer Borst altijd tezamen kwamen en het wel en wee werd be sproken. Wij denken cok nog aan de samenwerking tusschen den eigenaar van het clubgebouw, den heer Jac. Borst, welke altijd veel voor de vereeniging over had. Ook in den N.H.V.B. is het B.F.C., welks naam toen veranderd werd in „Breezand", niet gelukt een kam pioenschap te behalen. Wel werd zij bij keuze gepro moveerd naar de 2e klasse. Menige fraaie wedstrijd heeft Breezand in die da gen gespeeld, gewonnen en...... verloren. Wij denken hier aan de spannende wedstrijden tegen Concordia, Excelsior, D.O.S.K.O. en Wieringerwaard. Inmiddels breidde de bloembollencultuur zich zoo uit in Bree zand. dat ook de heer v. d. Linden geen terrein meer beschikbaar had. Besloten werd toen om contact te zoeken met Kleine Sluis, daar deze wel een prachtig sportterrein, doch geen spelers had. En 22 Maart 1930 kwam de combinatie tot stand, welke thans speelt on der den naam B.K.C. Breezand-Kleine Sluis combina tie. Tegelijk in dat jaar promoveerde zij bij keuze naar de le klasse N.H.V.B. Het bestuur bestond toen uit de heeren C. Kaan. Voorzitter. A. Weijers, secreta ris. F. Webeling. penningmeester, D. Blaauboer cn Jac. Wiggers. commissarissen. Het le elftal eindigde dit jaar met de 6e plaats. Geen slecht resultaat voor het eerst in de le klasse. Van de huidige spelers, die thans nog in het le elftal spelen, zijn vanaf de oprichting van B.F.C. lid ge weest: L. Wiggers. W. Hoep., Jac. Wiggers T. Post van welke de laatste vooral een geweldig aantal doelpunten op zijn rekening heeft staan. Jammer dat nu zijn schot zoek is. Dan willen wij- nog vermelden eenige spelers, welke zich voor Breezand zeer ver dienstelijk gemaakt hebben, nl. C. Mallet. Jb. Hen drikse, J. Molenkamp, A Weijers en nog andere die nu eerzame huisvaders geworden zijnde, nog met ge noegen terug zullen denken aan het oude Fordje van Borst, dat hijgend en krakend de lange ritten afleg de naar Oude Niedorp, Benningbroek, Spanbroek, Barsingerhorn, enz. Van de vele bestuursleden, die de vereeniging gehad heeft, willen wij nog noemen N. Onderwater, C. v. Linden. D. Blaauboer. J. Molenkamp. Eindigen wij deze terugblik met de beste wenschen voor B.K.C. Dat zij vooral door toename van jonge leden en goede leiders nog eens moge uitkomen in den K.N.V.B. Officieels mededeelingen, UITSLAGEN VAN ZONDAG. Succes I—M.F.C., 9—2, K. Wit. Schagen II—N.V.V. I, 2—2, H. Bruins. PROGRAMMA ZONDAG 19 JUNI. 3e Ronde. Vrone IM1.D. 1. West-Frisia II—B.K.C. I. N.V.V. I—Succes II. Namens de Regelir.gs-Commissie, K. S. LEGUIT. Voorzitter. J. LUTJEHARMS. Secr.-penn. Schagen II gelijkwaardig aan de N.V.V.* ploeg. Schagen speelt eerst met den wind in den rug. Even rien we een verkennen door beide voorhoeden, waar na Schagen een vinnigen aanval onderneemt en Boontjes na mooi vrij spelen van den bal de kans van den dag mist en over schiet. Schagen is direct reeds iets in de meerderheid, doch bepaald gevaarlijk is haar voorhoede nog niet. Boontjes krijgt dan een schietkans, doch zijn schot gaat naast. Bij een aan val van den linkervleugel van N.V.V. schiet deze goed voor. doch veel te hard» de bal wordt dan goed weggewerkt. De N.V.V. aanval zit echter ook niet stil en Faus zet telkens weder z'n buren aan het werk. Opvallend is het spel van de Schagen-backs in deze periode. Telkens als gevaar dreigt, gaan ze naar ach teren, inplaats dat resoluut ingegrepen wordt. Een en ander zijn we van Rempt c.s. niet gewoon. Bij een N.V.V.-aanval ontstaat het eerste doelpunt als de beide S. backs Faus een moment los laten, is het mis en met een onhoudbaar schot voor keeper Bijls- ma verdwijnt de bal in het net, 0—1. Het spel gaat maar op en neer en verschillende malen moeten de respectievelijke achterhoede's alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Na 37 minuten is het weer Faus die N.V.V. een veilige(?) 2—0 voorsprong bezorgd, 0-2. De Schagen-achterhoede is goed op dreef. N.V.V. komt er steeds beter in, doch ze kunnen toch niet' verhinderen, dat Boontjes een mooi doelpunt maakt en de achterstand verkleind, 1—2. Na de rust is N.V.V. het eerst in den aanval: Paulusma geeft een goede voorzet, die corner wordt gewerkt. Plotse ling breekt de Schagen voorhoede door; Boontjes met Slingerland geven een mooi stukje samenspel te zien, doch Boontjes' schot vliegt tegen de lat. Een hevige druk wordt er dan op het Schagen-doel uit geoefend, doch de Schager backs geven niet thuis. De Schagen middenlinie steunt haar voorhoede niet voldoende, waardoor het juiste verband tusschen al len zoek is. De Moor mist op een gegeven oogenblik een dot van een kans Dan is het S. Paulusma welke een slechte voorzet geeft De bal belandt echter nog bij z'n broer, die zich niet bedenkt en hard inschiet. De bal verdwijnt keihard in het bovenhoekje, 22. Er ontwikkeld zich nu een strijd om de leiding, doch geen der partijen weet het net meer te vinden. De uitslag geeft vrijwel de verhouding weer, al had het niets vreemds geweest als Schagen II had gewonnen. Optreden van den M.F.C.-keeper bezorgt Succes een groote overwinning. De Suo- ceskeeper op dreef. De M.F.C.-ers hebben op den fraaien zomerschen dag die het Zondag was, van de Wieringers verloren, en misschien was deze nederlaag wel in strijd met de nogal optimistische verwachtingen van M.F.C.-aanhan- gers, maar vast staat, dat zij geleden werd tegen een ploeg, die beter speelde en die ook veel gevaarlijker was dan de M.F.C.-ers. Er is een vrij lange periode geweest, dat wij op een M.F.C.-overwinning rekenden. In den aanvang toch konden de gastheeren maar niet op gang komen en de met veel animo beginnende M.F. C.-ers hebben door verrassende en gevaarlijke aan vallen die uit een vrij groot tempo-verschil voortvloei den, het doel der Successers van stond af aan in ge vaar gebracht. Daartegenover stelde het spel der Suc cessers in die periode nogal teleur: het was te kort en doorzichtig en de echte fighting spirit ontbrak. Dat MJ.C. weldra de leiding nam, was dan ook volkomen in overeenstemming met het spelbeeld, al had ook voordien Succes reeds een kans gehad. Weliswaar maakte de verdediging der Successers niet zoo'n zeke ren indruk, maar de open aanvallen van de M.F.C-ers waren gevaarlijk en was het moeilijk ingrijpen. Tem po-verschil niet gehandhaafd. Zoo leek dus de tempo-proef den doorslag te zullen geven ten gunste van de ploeg, die in technisch opzicht even hoog stond als Succes. Ook na het leidende doel punt bleef het tempo-verschil nog even bestaan, maar plotseling veranderde het spelbeeld, hoofdzakelijk door dat de Successers er een schepje op gingen doen. Een goed begia van MJ.C. M.F.C. trapt af en onmiddellijk ontneemt Rijkers Schaap den bal en plaatst naar voren. De M.F.C.- backs moeten dan ook dadelijk handelend optreden, doch hun begin is direct goed. Met een verren trap zet de linksback de geel-zwarte voorhoede aan het werk. De bal belandt bij den linksbuiten die mooi voorzet. De middenvoor bemachtigt den bal, Smit trapt over den bal heen. waarna de M.F.C.-ers onhoudbaar sco ren, 01. Er is dan 3 minuten gespeeld. Onmiddellijk hervatten de M.F.C.-ers het initiatief weer, een hoek schop op het Succes-doel, doch de M.F.C.-verdediging is prima en weet vooralsnog van geen wijken. Het openen op de vleugels van M.F.C. is in éen woord af. Succes valt goed aan, de linksbuiten Smit krijgt den bal, geeft een mooie pass naar Albert, die echter te lang wacht, waardoor een mooie kans om geï(jk te maken, verloren gaat. M.F.C. is absoluut in de meer derheid. Succes valt af en toe wel eens goed aan, de greep van de hard-werkende M.F.C.-ers kunner ze niet ontkomen. In deze periode schiet Schaap en de linksbui ten van M.F.C. keihard over. Succes valt dan weer op goede wijze aan. Jb. Smit krijgt het leder te pakken, draait handig om deq M.F.C.-back heen en geeft een dot van een kans aan' z'n middenvoor, die deze kans echter laat ontglippen. Toch komt hier nog een corner van, die echter niets oplevert. Bij een Succes-aanval ontgaat scheidsrechter Wit een duidelijk waarneembaar hands-geval In het strafschopgebied. Aan den anderen kant gaat door buitenspel staan van eenige M.F.C.-ers een mooie kans om de leiding te vergrooten, verloren. Keeper Beerepoot van M. F., keert dan een hard schot op keurige wijze en verwerkt het n#.ar behooren. Het backstel van Succes krijgt het nu weer hard te verantwoorden, doch Nieuwbuurt en Smit zuiveren het terrein met verre trappen. Succes maakt gelijk op keurige wijze. Jammer dat er even daarvoor reeds voor hands was gefloten. Succes maakt gelük. In de 29 minuten n.1. krijgt Grootemaat den bal even buiten het strafschopgebied te pakken. Een M.F.C.- back trapt in den grond, waarvan hij dankbaar profi teert en zeer zuiver langs Beerepoot schiet. 11. Een fraai doelpunt wat met luid applaus begroet wordt M.F.C. neemt middenuit en zet er nu alles op om de leiding te heroveren. Toch hebben de Wieringers op nieuw succes. Drie minuten na het eerste doelpunt ont glipt Jb. Smit den M.F.C.-verdediging, schiet - en de Successers leiden met 21. M.F.C. valt vlug aan, doch Smit en Nieuwbuurt ge ven nu geen krimp en weten van opruimen. Bij een Succes-aanval wordt keeper Beerepoot geblesseerd en kan niet In z'n doel terugkomen, waardoor Succes voor open doel nog over schiet. M.F.C. gooit er nog een schepje op en werkelijk hebben ze succes, doch dit doelpunt wordt zeer terecht voor hands geannuleerd. Succes krijgt de smaak er nu van te pakken. Weer komt hun middenvoor voor open goal. Hij treuzelt ech ter te lang met schieten. De M.F.C.-keeper loopt uit zijn doel en de bal vliegt corner. Deze corner wordt keurig genomen, maar jammerlijk gemist. Hierna gaat het spel van doel tot doel met M.F.C. zeer gevaarlijke aanvallen, welke echter door het stugge verdedigen van de Succes-achterhoede niets opleveren. Drie minuten voor de rust komt Albert weer alleen voor keeper Bee repoot. Hij schiet nu eerder, doch nu weer huizenhoog over. Even later schiet hij uit een door Jb. Smit goed genomen vrije trap net naast. Geluk had hij in 't geheel niet met schieten. Met Succes in den aanval is het rusten. Na de rust begint Succes direct goed. 't Plaatsen is nu prima, maar het spel blijft te lauw, wat waarschijnlijk mede z'n oor zaak vindt in het warme weer. M.FjC. doet wat het kan om weer gelijk te maken. Ze vallen goed aan, doch door te lang treuzelen gaan heel wat kansen verloren. Toch levert e"en dezer aanvallen een corner op, welke echter achter wordt geschoten. Even later ontkomt het Succes-doel aan een zeker schijnende doorboring. De M.F.C.-middenvoor schiet van even buiten het straf schopgebied keihard in, keeper ten Bokkel stopt val lende, doch kan den bal niet genoeg vasthouden. De bal springt terug en belandt bij den toestormenden M.F.C.- rechtsbinnen, doch net op het moment dat hij schieten wil is Smit er bij en ontneemt hem de kans om te doel punten. Jb. Smit kogelt aan den anderen kant keihard over. Plotseling zien we alleen Nieuwbuurt tegen de ge- heele M.F.C.-voorhoede. Op werkelijk goede wijze stelt LYCURGUS TE SCHAGEN WINT EEN TWEEDEN PRIJS. O.K.K. TE DEN HELDER en D.O.K.E.V. TE ANNA PAULOWNA BEHALEN VELE SUCCESSEN. Zaterdag 11 en Zondag 12 Juni 1932 had de gymnastlek- vereeniging „Lycurgus" te Krommenie groote nationale gymnastiekwedstrijden georganiseerd, welke door een uitstekende organisatie en het schitterende zomerweer een groot succes zijn geworden. Zaterdagavond werd in het mooie gymnastieklokaal in de Concertzaal der Vereenigde Blikfabrieken een eere avond gegeven. Tusschen de vereenigingsnummers van de gymver. Lycurgus werd een personeele wedstrijd voor heeren in het toestelturnen gehouden. Een zeer span nende kamp. waarbij de volgende heeren met onder ling zeer weinig verschil zegevierend uit den strijd tra den: le prijs Aug. Groen, D.O.S., A'dam 56% punt; 2e pr. J. Schuuring. Turnlust. Alkmaar. 56 punten; 3e prijs A. Kloek, Simson. A'dam 55% p.. 4e pr F. J. Nol. Turn lust. Alkmaar, 54% punt; 5e pr. N. Kloek, Simson, A'dam 53 punten. Voor de heeren Schuuring en Nol. als leden van T.A.- V.E.N.U., te Heerhugowaard, hier wel bekend, een mooi succes. De heeren J. F. v. d. Vinden en J. K. Caranca, beiden van D.O.S. te A'dam deden buiten mededinging mede en behaalden resp. 69 en 66% punt Zondag was de geheele dag gew<jd aan vereenigings- wedstrijden in toestel turnen, vrije oefeningen, marseh- wedstrijd, estafetteloop voor dames en heeren. staaf oefe ningen voor heeren, knotsoefeningen en volksdansjes voor dames. Behalve de estafetteloop had alles een zeer vlug ver loop, hoewel toegegeven dient te worden, dat men hier met eigenaardige moeilijkheden had te kampen. Geloo- pen werd n.1. op een rechte baan, een smalle bochtige straat. Door tientallen adspirantjes werd in het midden van de straat een goed geisoleerde draad vastgehouden waarlangs men het waarschuwingssein en startsignaal telefoneerde, hetgeen aan de finish overkwam door stooten op een aan dezen lijn verbonden claxon. Inder daad vernuftig bedacht. Hieronder volgen de uitslagen van de op Zondag ge houden wedstrijden, welke, doordat zij op openbare plei nen werden gehouden, van zeer groote propaganda voor de turnsport waren. Personeele wedstrijd Heeren: le prijs Aug. Groen, D.O.S., Amsterdam 56% punt; 2e prijs I. Schuuring, Turnlust Alkmaar, 56 p., 3e prijs A. Kloek, Simson Am sterdam 55% p.; 4e prijs F. G. Nol, Turnlust Alkmaar 54% p.; 5e prijs M. Kloek, Simson Amsterdam, 53 p. J. F. v. d. Vinden, D.O.S. Amsterdam en J. K. Ca ranca, Olympia Zaandam, behaalde resp. 69 en 66% p. ctach wenschten buiten mededinging te werken. Marschwedstrijd: Dames: le prijs 't IJ, Amsterdi 48 punten. Hoogst gepl. Zaansche vereen. Carna, Zaandam. Marschwedstrijd Heeren: le prijs H.B.S.. Wagenlng 46% p., 2e prijs O.K.K.. Den Helder, 46%. Hoogst gepl. Zaansche vereen. Simson. Toestellen Dames: S-tallen le prijs Donar. Den H» 438 p.; 2e prijs Tavenu, Heerhugowaard, 398 p.; 3« D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 393 p.; 4e prijs Hebe, üj merveer, 387 p.; 5e prijs W.I.L., Assendelft, 384 n 16-tallen: le prijs D.O.S., Amsterdam, 854% p., 2e pq Simson, Amsterdam, 841 pt Toestellen Heeren. le, 2e en 3e graad: 12-tallen: le prijs Turnlust, Alkmaar, 60 p„ le B, Simson Amsterdam. 654% pt. 24-tallen: 2e prijs D.O.S.. Amsterdam, 1125 pt. Toestelturnen Heeren, 2e en 3e graad: 8-tallen: le prijs G. V., Amsterdam, 441 pt. 2e pr Concordia, 430% pt., 3e prijs O.S.S., Zandvoort, 410% 16-tallen: 2e prijs Simson, Koog, 849% pt. Vrije Oefeningen Heeren: 6-taJlen: le prijs H.B.S., Wageningen, 48% pt., 2t A.G.V., Amsterdam, 47 pt., 3e prijs O.S.S., Zandvoc 45% pt. 12-tallen: le pitfs Turnlust, Alkmaar, 48 pt.; 2e p O.K.K., Den Helder, 45 pt. Vrije Oefeningen Heeren: 18-tallen: le prijs Simson, Koog, 54 pt. Knotsoefeningen Dames: 12-tallen: le prijs U.D.I., Naaldwijk, 49% pt., 2e jt Olympia, Schoorl, 38 pt. 24-tallen: le prijs Simson, Koog. 39 pt, 2e prijs K.K.. Den Helder 36 pt. 18-tallen: le prijs D.O.S., Amsterdam, 51% pt Volksdansjes Dames: groep van lo, 2e prijs gus. Schagen, 22 punten; groep van 30, 3e prijs 't Amsterdam, 21% pt.; groep van 48. 3e prijs Sim» Amsterdam. 21% pt In elke groep 1 vereen. Vrije Oefeningen Dames: 6-tallen: le prijs O.S.S., Zandvoort, 49 pt, 2e jt W.I.L., Assendelft 42 punten. 12-tallen: le prijs Simson. Koog, 49% p.. 2e p Donar, Den Haag. 49 pt; 3e prijs D.O.S., Amsterdi 48% pt; 4e prijs U.D.I., Naaldwijk, 47% pt 18-tallen: le prijs Simson, A'dam 55 p., 2e prijs Dj K.E.V.. Anna Paulowna 48 p. 24-tallen 2e prije O.K.K., Helder, 1 deelneemster 47H Staaloefeningen Heeren: 6-tallen: le prijs H.B.S., Wageningen 47 p., 2e jr Concordia. Zaandam 44 p. 12-tallen: O.K.K.. Helder. 42% p. Estafette-wedstrijden. 4 x 80 meter dames: le prijs Simson. A'dam 44 2e prijs JA.H.N., Edam 45 2/5 sec., 3e prijs D.O.VI Heilo, 46 sec. 4 x 100 meter Heeren: le prijs Simson, A'dam 4921 2e prijs Be Quick, Bergen 50.1 sec., 3e prijs Concort Zaandam 50.3 sec. hij zich op en ontneemt den M.F.C.-voorwaartsen op het juiste moment den bal en zet zijn voorhoede aan het werk. De Succes-rechtsbuiten mist dan op wonder baarlijke wijze een dot van een kans. Succes vergroot de voorsprong 19 Minuten na de rust komt Succes' derde doelpunt. De rechtsbuiten zet voor. maar schiet tegen een zijner dubgenooten's arm aan. Alle M.F.C.'ers appelleeren wegens hands, doch -cheidsrechter Wit laat doorspelen waarna Succes scoort. 31. De M.F.C.-keeper Beerepoot kan zich hiermede niet vereenigen en wil het veld ver laten. Men weet hem echter binnen de lijnen te houden. M.F.C. valt onstuimig aan. Hun middenvoor kogelt kei hard tegen de lat, wat de Succes-middenvoor hem even later nadoet M.F.C. krijgt eenige corners te nemen, doch geen van allen leveren ze iets op. Het laatste kwartier. Nadat de M.F.C.-keeper weer onder de lat had ge staan, scheen hij niet van plan nog eenig schot te wil len houden, als dit hem tenminste mogelijk was geweest Zoo stelselmatig weet Succes den stand op te voeren tot 7—1. Hierna weet de M.F.C.-middenvoor met een formidabelen kogel keeper ten Bokkel voor de tweede maal te passeeren, wat de M.F.C.-voorhoede wel ver diend heeft, doch wat schromelijk door hun keeper werd verprutst. Hierna weet Succes nog tweemaal te scoren, zoodat het einde kwam met een 92 overwin ing der Wieringers. Scheidsrechter Wit was in sommige gevallen nogal eens mis met z'n beslissingen, doch men verlieze niet uit het oog dat een ieder z'n kans moet hebben. Slecht gefloten heeft hij in geen geval. Zondag a.s. vindt op het „Schagen"-terrein plaats de ontmoeting Schagen IStormvogels II van IJmui- den. De adspiranten moeten naar Hoorndom aldaar Hollandia 6 te bekampen. N.V.V. a—Schagen a. 2—7. Schagen a vertrok om kwart, over twaalf per bus naar Nieuwe Niedorp om aldaar N.V.V. a te bekam pen. Om 1 uur werd de wedstrijd aangevangen. Scheids rechter Volten uit Hoorn was weggebleven, en werd nu onder leiding van den heer H. Toepoel begonnen. Door twee foutjes van Arnoldus stond het in de rust 21 voor Nieuwe Niedorp. Ze waren in de kleedka mer niet. erg op hun gemak dc geel-zwarten en be loofden na rust beter partij te zullen geven. Het ging inderdaad ook beter. En toen scheidsrechter Toepocl. welke goed voldeed, einde floot, was het 7—2 voor Schagen a geworden. Het elftal zag er als volgt uit: Arnoldus. Peetoom, Slikker. Broer, Slikker, Tump. Vecnstra, Oosterbaan, Steen, Schoorl, Ruig. 1 VI ti ülb «pe< win wel einc eyiri D zen 1( Hor was Voor dat scheidsrechter Van Beek „beginnen" l wordt S.R.C. bij wijze van attentie voor het behai kampioenschap, door A.R.C. een bouquet aangeba welke J. Ranke met een kort dankwoord in ontvq neemt. A.R.C. wint de toss, S.R.C. trapt af. Na ongeveer vijf minuten plaatst Chef Brügem hoog voor doel, Plukker passeert rechts back, het. schot gaat naastOok een doeltrap van J. Ra levert niets op. De A.R.C. voorhoede kan het inmiddels maar verder brengen dan de S.R.C. backs, welke paraat zijn. Er zal ongeveer 15 minuten gespeeld zijn, als Ploeger twee A.R.C. verdedigers voorbij drijft h Plukker plaatst en deze onhoudbaar de A.R.C. k«j het nakijken geeft. 1—0. A. Ploeger probeert het later nog eens alleen, toom zijn schot faalt. De corner welke hierdoor ontslf ten levert niets op. Een matige voorzet van Deutekom belandt no{ Plukker, welke de A.R.C.-keeper net naast tipt corner wordt weggewerkt. SEF D< haai door Ei halv O: kaar over na i On gen Zondag a.s. speelt Succes I thuis tegen Forward I uit Hoorn (2e kl. R.K.F.) ten bate van de vereeniging T.B.C.-bestrijding Herwonnen Levenskracht, aanvang 3 uur. Deze ontmoeting wordt voorafgegaan door de ontmoeting Hippo-veteranen tegen den Oever-vete ranen, aanvang 1.30 uur Alles met medewerking van de muziekverecniging „Harmonie" van Wieringen. Succes I—M.F.C., 9—2. Verslag zie elders. S.R.C. is steeds in den aanval, doch het go schot ontbreekt nu geheel. Hierna komt Alkn midvoor vrij voor Stam, doch schiet hoog over. E later gaat een harde kei van A.R.C. linksbinnen, ke heter lot had verdiend, tegen den bovenlat. B door ontglipte het Schager doel nog net aan eend boring. Door den A.R.C.-keeper, welke geen soliden ind maakt, wordt nog een schot slecht gestopt, hij er geen raad mede en gooit maar corner. Na half time belandt een strafschop voor het Ai doel, doch Plukker schiet naast. Een te zacht schot van Alkmaarsch midvoor, door Stam gestopt. S. Deutekom probeert het ook nog eens, maar schot mist totaal doel. Hierna strandt een a«i van Alkmaar nog eens op Berkvens. Na eenig heen en weer getrap, gaat Chef Br mann snel langs de lijn, plaatst netjes voor het waar A. Deutekom fraai inkopt. 2—0. Wederom mooi doelpunt. Even dreigt het tegenpuntje, als er uit een a een schermutseling ontstaat voor het Schager doch het komt nogal goed ai. Een uittrap van Stam komt bij den A.R.C deze plaatst naar voren, direct plaatst de raidvoot schoen onder den bal en schiet hard langs den lenden Stam in. 21. Een strafschop voor A.R.C. wordt wederom schoten door den midvoor, doch Stam redt op f wijze. Het spel wordt thans ie'.s vluggeer. De druk op Schager doel wordt steeds zwaarder. D Alki links buiten schiet net naast. S.R.C. krijgf n<* strafschop te nemen, welke Plukker over Deutekom komt nu voor doel. doch een A.R.C I werkt nog corner. Uit een doorbraak van S.R.C, Plukker den bal nog eenz goed op zijn slof, ma* A.R.C. rechtsback springt er voor en de kans is' keken, dit was stellig nog een doelpunt geworden S. Deutekom komt nu vrij voor doel, wordt derd en kan niet anders dan hoog overschif* Met 'n Strafschop tegen S.R.C., welke hoog over" gaat, komt het einde. Scheidsrechter van Beek leidde op de hem goede wijze 'n Pluimpje verdient beslist bij S.R-C spil A. Ploeger. Deze speler was werkelijk zeerf dikwijls leidde hij den aanval en vaak ook de dediging. De backs waren goed. hun plaatsen is altiJjt niet zuiver. Keeper Stam heeft veel lastige b* gehouden, S. Plukker is voor S.R.C. feitelijk dc ge doelpuntfabrikant met II. Brugemann naast gelooven wij, dat er meer goals waren gemas» buitenspelers hadden hun dag niet. Bij A.R.C. was de rechtsback goed in vorm.' wel deze tamelijk robuust speelt. De midvoor is doel 'n gevaarlijke schutter. Door het winnen van dezen wedstrijd heeft nog 'n kans om te promoveeren. Ze hebben nul ten verzameld. A.R.C. slechts twee. doch deze nog twee wedstrijden spelen, terwijl S.R.C speeld is. stekt *finn On Petu gel ijl tot 3 prote en e< elftal enkel ljjke In plaat Hei het v Dot lands van c dion sche gelos voor man. dame hoogs De Zwoll rust in de schak Angel Voo het fi heden fette peesc] landsi missi( numn Groni Mée (i (U.D.I zend Pismh schen nals. loos t ding ti sche voor d De i Olymi gehou Tilbur M- 1 (R.D.Z en Ma

Schager Courant | 1932 | | pagina 6