VERKEERSONGEVALLEN. :.E DOSKO.-Comb— Geel-Rood-Comb. 5—4. Nederlandsche uitzending naar Los Angelos. Uit onze omgeving. Wij Le jr 2e p: 110H ïdvoc 2e p: 2e pi prjji L Lya is 't Siaa Se p 2e v >terdi ijs DJ 47H 2e p 49 Ja mcod n" >ehi ?ebcl itvj igem :k, r. Ra aar: e sta i. al} ij ft n 1. kee en, di ontsti t nog tipt' Pf Alko -er. E ten at. E ;en ii ind hij et A- or, naar Oudesluis, 9 Juni 1932. D.O.S.K.O. comb. kreeg bezoek van een Geel-Rood- combinatie. Ruim acht uur wordt begonnen en weet DO.S.K.0. reeds vrij spoedig een nuttige 2—0 voor sprong te bemachtigen. Geel-Rood ziet in dat het op deze manier een groote nederlaag zal worden en pakt na dezen achterstand direct beter aan, met als ge volg dat die 2—0 voorsprong vlug te niet word ge daan. Het spel gaat nu vrijwel gelijk op en neer en beide doelen verkeeren om beurten in gevaar. De D.O.S.K.O. voorhoede is echter schotvaardiger dan haar tegenstanders en weten nog 2 maal het net te vinden, waartegen G.R. nog een maal. Rust gaat dus in met 4—2. Na de rust krijgen we direct al een levendige strijd, want G.R. zet thans goed op. De spil steunt flink de voorhoede en opent hot spel mooi op z'n vleugelspelers. De D.O.S.K.O. achterhoede moet dan ook alle zeilen bij zetten, doch een en ander verhindert niet dat G.R. de partijen op gelijken voet brengt. 44. Er wordt nu vinnig om de leiding gestreden. Vlak voor het einde gelukt het D.O.S.K.O. echter den stand op 54 te brengen daarmede de overwinning een voldongen feit makende. Een opvallend verschijnsel was in dere ontmoeting dat de Geel-Rood spelers er steeds op letten om geen buitenspel te staan, terwijl de D.O.S.K.O.-spelers dit om de haverklap stonden. Voor Zondag 19 Juni is niets te doen. Op Zondag 26 Juni D.O.S.K.O. I—Helder II. aanvang 2H ui^r. T ZAND. Voetbaluitslagen van j.1. Zondag: Geel Rood IZ.A.P. I, 26. Rood Wit IIG.R. II, 20. Geel Rood IIIR.C.B. III, 06. De Geel Rood-veteranen speelden des avonds tegen die van Rood Wit te 't Veld en wisten de daarvoor uitgeloofde medaille door een 4—2-overwinning te be machtigen. ANNA PAULOWNA. B.K.C. 1 speelde Zondag j.1. tegen Atlas 1 van Den Helder. Er kwam een zwak elftal in het veld. Zoo stond T. Post in doel. Mede hierdoor werd met 5—5 verloren. Het tweede won met 2—1 van Atlas 2. Woensdagavond speelt B.K.C. 1 tegen V.V.M.P. van den Oever. De opstelling is als volgt: C. de Schipper Az.,; Van Teulingen. Van Teullngen; Van den Burg, Hoep, Steenvoorde; Klerk, Pos Tauber, J. de Schipper Jz., Harder. Dit wordt de derde van de reeks nederlaagwedstrij den van de M.U.Z. Wieringerwaard won met 32 van hen. D.O.S.K.O. verloor met 4—1. Of B.K.C. zal winnen, we weten het niet, maar dan zal er heel goed gespeeld moeten worden! AARTSWOUD. Zondag werden vanwege de voetbalvereeniging serie wedstrijden gehouden, waarvoor vjjr prachtige prijzen wen beschikbaar gesteld. Eerst kregen we in het veld KolhornCallantsoog. Uitslag 2—3. Daarna Aartswoud—R09de Duivels, Hoorn, Uitslag 2—2. bij joting won Aartswoud. De verliezers speelden toen om den derden en vierden prijs en de winnaars om den eersten en tweeden. Deze laatste en wel de spannendste werd helaas 10 minuten voor het einde afgebroken door den scheidsrechter, wegens on sympathieke houding van een speler. De einduitslag werd als volgt vastgesteld en de prij zen met eenige toepasselijke woorden uitgereikt. le prijs Callantsoog; 2e prijs Aartswoud; 3e prijs Hoorn; 4e prijs Kolhorn. Door het mooie zomerweer was de belangstelling zeer groot. SEREEWE DSTRIJDEX TE PETTEN. De voetbalvereeniging Petten zag den eersten dag van haar seriewedstrijden, die voor het 2e elftal, begunstigd door prachtig weer, haast voor de spelers te prachtig. Er waren 3 deelnemende vereenigtngen, die een halve competitie speelden. Om 11 uur traden Petten 2 en Koedijk 2 tegen el kaar in 't veld. Na een spannenden strijd wist P. de overwinning te behalen met 21, ofschoon K. reeds kort na den aanvang de leiding had. Om 1.30 bonden Bergen 3 en Koedijk 2 den strijd te gen elkaar aan. De Bergenaren, die nog frisch waren, toonden zich gauw de meerderen, wat ook in doelpunt ten werd uitgedrukt. Had de K.-doelman niet zoo uit stekend gekeept, zeker zou B. een nog grootere over winning dan 5—1 hebben behaald. Ongeveer 4 uur vond de eindstrijd plaats tusschen Petten en Bergen. Het was een strijd tusschen twee gelijkwaardige ploegen, die beurtelings eikaars heilig dom belaagden. Niettemin veroverde B. de leiding, die tot 31 werd opgevoerd, dank zij den P.-keeper, die uit protest tegen den scheidsrechter, volkomen passief bleef en een houdbaar schot liet gaan en alzoo het geheele elftal dupeerde. Hierna maakte de P.-midvoor, nadat enkele kansen onbenut waren gebleven, op voortreffe lijke wyze het 2e doelpunt. Eindstand 32. In het clublokaal vond tenslotte de prijsuitreiking plaats. :f Br het :roro n co gcr R.C Ivoor den om op f ik of Alkfl nog liif Ft.C. t.C. mi» is is •ord» dt P> •sctlitf over« laaft eft» mi Het Persbureau Vaz Dias verneemt van K.N.A U. het volgende: Door de Technische Commissie van de Kon. Neder landsche Athletiek Unie is hedenmiddag na afloop van de internationale atletiekwedstrijden in het Sta dion te Almsterdam besloten de volgende Nederland sche athletén naar de Olympische Spelen te Los An gelos te zenden; Christiaan Berger. H.A.V. „Haarlem" voor de 100 Meter hardloopen; mej. Tollina Schuur man. U.D.I., Drachten, voor de 100 Meter hardloopen dames; mej. Lien«Gisolf Hygiea, Den Haag, voor het hoogspringen dames. De hink-stap-sprong-athleet W. Peters van P.E.C. Zwolle, heeft op medisch advies drie weken volkomen rust noodig in verband met het feit. dat hij water in de knie heeft. Hierdoor is hij helaas! uitge schakeld voor deelneming in dit nummer te Los Angelos. I Voorts werd ons nog meegedeeld: In verband met het feit. dat de Nederlandsche damesestafetteploeg hedenmiddag in het Stadion de 4 X 100 Meter esta fette liep in 49.4 sec., waarmede zij tevens de Euro- peesche kampioensploeg versloeg, in nieuw Neder- landschen record-tijd, overweegt de Technische Com missie de uitzending van een ploeg dames voor dit nummer bestaande uit mej. Dalmolen (Breunnhilde. Groningen), mej. T. Aalten (T.O.V., Zeist), mej. Du Mée (Gymkhana. Amsterdam), en mej. T. Schuurman (U.D.I., Drachten), Hiervoor is noodig nog zes dui zend gulden. A.s. Donderdagavond wordt in het Olym- pismh Stadion een voetboelwedstrijd gespeeld tus schen twee elftallen, samengesteld uit oud-internatio nals. De baten het Stadion is o.m. geheel belang loos ter beschikking gesteld zijn voor de uitzen ding der damesploeg estafettenummer. De Nederland sche athletiekwereld verwacht groote belangstelling voor dezen hoogst interessantcn voetbalwedstrijd. De Nederlandsche Zwemploeg naar Los* Angelos. De ploeg van den Ned. Zwembond, die naar de Olympische spelen te Los-Angelos zal gaan, is, na een gehouden selectie wedstrijd in het gem. Zwembad Tilburg aldaar, als volgt samengesteld: M. Philipsen Braun (O.D.Z.), Willy den Ouden (R D.Z.), Corric Laddé (Y.)t Puck Oversloot (O.D.Z.), en Maric Vierdag (Y.). ANNA PAULOWNA. Z.A.P.*veteranen—R.C.B.-veteranen. Onder flinke belanstelling speelden de veteranen van Zwaluwen A.P. een vriendschappelijken wed strijd tegen de R.C.B.-veteranen. R.C.B. won den toss en verkoos tegen wind in te spelen. Pastoor Van der Eem deed den aftrap. Al spoedig toonde Z.A.P. zich de meerdere en wist door Bruinsma te scoren. Daarna verplaatste het spel zich dikwijls heel vlug, doch doelpunten kwamen er voor de rust niet meer. Na halftime brachten N. Leijen en J. Huiberts den stand op 30 voor Z.A.P Wel kreeg R.C.B. kort voor het einde nog gelegenheid een tegenpunt te maken, doch de heer Zweers wenschte een toegekende pe nalty niet te benutten, zoodat de wedstrijd, die met muziek werd opgeluisterd, met een 3—0 overwinning voor Z.A.P. eindigde. Z.A.P. I—Geel Rood I. Z.A.P. I speelde een nederlaagwedstrijd tegen Geel Rood I ('t Zand) en won met 62. WIERINGEN. Jubileumwedstrijden V.V.M.P. Woensdag a.s. speelt V.V.M.P. haren derden Jubi leumwedstrijd, ditmaal tegen B.K.C. te Anna Pau- lowna, op het terrein te Kleine Sluis. De wedstrijd vangt aan te half S n.m. Vertrek autobussen vanaf Den Oever kwart voor 7. „VOORWAARTS". De voetbalwedstrijd Voorwaarts—Trekvogels kon geen doorgang vinden daar Trekvogels niet op kwam. B IJ D E FOTO. Elders in dit nummer vindt men een verslag van het 10-jarig bestaan van de voetbalvereeniging B.K.C. te Anna Paulowna. Onder de daarbij afgedrukte foto van het tegen woordige elftal behooren nog de volgende namen: Staande van links naar rechts: Penningmeester We- beling. Klerk, Van den Burg, grensrechter Jacobl, Tauber, Harder (invaller), Van Loon (inv.), voorzitter Kaan. Knielend: Jan Steenvoorde, B. Wiggers en Jac. Steenvoorde (inv.). Zittend: M. van Teulingen J.zoon, T. Post (gewoon lijk voorspeler), M. van Teulingen Hz. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK. Zaterdagavond, omstreeks 11 uur heeft op den Delft- weg onder Overschie een ernstig motorongeluk plaats gehad. De 24-jarige stukadoor A. W. de N. uit Den Haag en Mej. A. B. eveneens uit Den Haag, reden op dien tijd met een motor in de richting van Delft Op een gegeven oogenblik botste de motor tegen een paard dat met een vrachtwagen uit de tegenovergestelde richting naderde, met het gevolg, dat bestuurder en duopassagier tegen de straat geslingerd werden, waar zij beiden aan gereden werden door een achter hen aan rijdend motor rijwiel dat bestuurd werd door zekeren W. F. v. L„ die een zuster van mej. B. op de duo had zitten. De N. en mej. B. bleven bewusteloos op straat liggen en op advies van Dr. Breemer. die in allerijl gewaar schuwd was. werden zij naar het St. Franciscushuis overgebracht. De N., die een schedelbreuk gekx-egen had en ook mej. B. zijn terstond geopereerd. De toestand van beiden was vanmiddag nog hoogst zorgwekkend. TWEJ2 JONGEDAMES AANGEREDEN. Zondagmiddag omstreeks half drie is te Tilburg, nabij de tunnel aan den Bosschen weg, een vrij ernstig onge luk gebeurd. Twee jongedames op weg naar de zwem inrichting, de 22-jarige J. Mollen en de 16-jarige A. Claassen, werden op het trottoir aangereden door iemand die bezig was 't chauffeuren te leeren. Met vrij ernstige verwondingen werden zij naar het gasthuis vervoerd. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. MET ZIJN BEENTJE TUSSCHEN DE RIJWIELSPAKEN. Zondagmiddag had op den Hoofddorpwcg onder Haar lemmermeer een ernstig ongeval plaats. De heer K. B. uit Duivendrecht fietste aldaar met zijn vijf-jarig zoon tje achterop den bagagedrager. Op een gegeven mo ment geraakte het kind met zijn rechtervoetje tusschen de spaken van het rijwiel. Beiden kwamen hierdoor te vallen. Het arme ventje bleek, toen men het opnam, ernstig gewond te zijn. Zijn rechterbeen was op drie plaatsen gebroken, terwijl het een bloedende hoofdwonde had bekomen. Het werd naar een ziekenhuis te Am sterdam overgebracht MOTOR IN EEN GREPPEL. Zondagmiddag omstreeks 12 uur was de 24-jarige P. Delsing uit Pey op zijn motorfiets op weg naar Put- broek. Ter hoogte van de Lilbosch wilde hij een voor hem uitrijdende autobus passeeren. Hij kwam daarbij in een greppel naast den weg terecht, vjoog enkele majen over den kop en was op slag dood. Het lijk is naar de ouderlijke woning overgebracht EEN DREIGBRIEF. Voor den burgemeester van Hillegersberg. De burgemeester, de heer F. H. van Kempen, heeft Zaterdag een dreigbrief ontvangen. Er wordt in ver meld, dat niet mjnder dan f 12.50 aan man en vrouw per week steun mag worden uitbetaald, plus twee gulden voor ieder kind. Wordt dat niet opgevolgd, dan zal hem welhaast de rekening worden gestuurd, zwaarder als het Lindbergh-drama in Amerika. We zullen U, zoo wordt geschreven, de hondsche schur kerij als beginpunt in werking gaan stellen. De brief is geteekend, met den naam van C. Kit- nappers, van Terbregge, en draagt het Rotterdamsche poststempel. De politie heeft de zaak in onderzoek: Ook de directie van de „Voorwaarts" heeft een der- gelijken brief ontvangen. MERKWAARDIGE DIEFSTAL TE WARSCHAU. Een stuk straat gestolen. Van een straatweg in de nabijheid van Warschau is Zondagnacht een deel van het plaveisel gestolen. De dieven hebben het plaveisel dat bestond uit houten blokjes losgewerkt, op een wagen geladen en meegenomen. Zij zijn er in geslaagd ongestoord te ontkomen. Dit is trouwens niet het eerste geval, dat in War schau dergelijke merkwaardige diefstallen plaats vin den. Er zijn reeds gevallen voorgekomen, waarbij ge heele houten bruggen, zelfs rails van een voorstads tram spoorloos verdwenen zijn. DEN HELD ER Dat liep heel slecht af. Vrijdagavond heeft hier een vrij ernstig rijwiel-onge luk plaats gegrepen. Ongeveer 7 uur fietsten op de Buitenhaven twee kereltjes, zoo om en nabij de 10 jaar, en waarvan de een gezeten was op het zadel van de fiets en de andere op het frame van dezelfde. Op een zeker noodlottig oogen blik nu gebeurde het dat het jongetje dat voorop zat met zijn voeten tusschen de spaken van het voorwiel kwam. Tengevolge hiervan sloeg het rijwiel over den kop, en vlogen de jongens over de straat. Met het eene slachtoffer was het evenwel erger gesteld dan men aan vankelijk dacht. Het bleek dat zijn twee beeien vrij ernstig gewond waren en het bleef op den grond liggen. Door direct toegeschoten schepelingen va.n een daar aanwezige torpedoboot werd de jongen aan boord ge dragen, waar hem door een deskundige de eerste hulp verleend werd. Eenigen tijd later is hij naar zijn woning getranspor teerd. Do Israëlitische neringdoende stand gehan dicapt door de Winkelsluitingswet. Dat de zoo juist ingevoerde Winkelsluitingswet voor de Israëlitische neringdoende stand heel wat onaange naamheden zou meebrengen was te voorzien, en naar aanleiding daarvan hebben B. en W. zich met een schrij ven tot de Regeering gewend, met het doel voor deze categorie een verandering aan te brengen. De zaak is namelijk zoo. Het wettelijke sluitingsuur voor de winkels is op Za terdagavond 10 uur. en aangezien voor de Joden de sabbat om plusminus 10 uur eindigt, volgt hieruit dat zij den geheelen Zaterdag hun winkels gesloten moeten houden. Dit nu is van groote beteekenis, daar een groot ge deelte van de Heldersohe winkelbezittende stand Is raëlitisch is. Het was dan ook uit deze beweegredenen, dat B. en W. een rondschrijven tot de plaatselijke winkeliers ver- eenigingen en ook tot den Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden richtten met het verzoek hun mee ningen betreffende deze zaak te willen opgeven. De vraag bestond hoofdzakelijk hieruit, of men ac- coord kon gaan, met het voorstel dat gedurende den zomer voor alle winkels op Zaterdag het sluitingsuur van 10 op 11 bepaald zou worden. De antwoorden kwamen binnen en het bleek dat er slechts een organisatie was, welke direct bezwaar maak te tegen deze regeling. Alel anderen adviseerden om gedurende den zomer aan de Joodsche winkeliers toe te staan hun winkels op Zaterdagavond tot 11 uur geopend te houden. B. en W. zullen nu verzoeken bij de regeering om een zoo danige wijziging in de nieuwe wet en vermoeden dat hiervoor wel geen bezwaren zullen bestaan. Ernstig verkeersongeluk. Zaterdagmiddag naderde een personen-auto op den Duinweg, komende uit de richting Alkmaar. Bij paal 6 ongeveer moest de eigenaar uitwijken voor een boerenwagen: toen hij dit dan ook deed wilde het noodlot dat een van de wielen van zijn auto in contact kwam met 'de kar wat weer tengevolge had dat de Willy's Knight een allerleelijkste slingering maakte en tegen den berm van den weg opreed. Gelukkig had de bestuurder niet zijn tegenwoordig heid van geest verloren, maar op het laatste oogen blik nog sterk geremd, wat tengevolge had dat de auto wel is waar met vrij groote kracht tegen de gras-kant opgesmeten werd, maar toch niet met zoo veel vaart als men aanvankelijk vermoedde. De bestuurder werd netjes van zijn plaats gewipt en kwam naast zijn wa gen te zitten. De twee lampen waren geheel afgebro ken. de radiator ingedeukt en het voorstel overdekt met bulten en builen. Ook de motor bleek van schrik geen zin meer te hebben aan te slaan. Maar na eenigen tijd werd dit euvel doordat eenige personen de behulpza- men hand boden, verholpen, eh kon de mijnheer, zij het dan ook met een 50 pet minder mooie wagen zijn weg naar Den Helder voortzetten. Weer «en bezuinigingsmaatregel. Zoo langzamerhand komen van hoogerhand steeds meer orders tot inkrimping of bezuiniging op diverse takken van dienst Het is nu de Heldersche Zeevaartschool, welke het slachtoffer zal worden van doorgevoerde bezuiniglngs- politiek. Gelukkig meeft het in dit geval nu niet zoo veel te beteekenen, maar het is toch in ieder geval kenmerkend voor het streven van de hoogste Heeren ln Den Haag! Men moet dan weten, dat aan de Zeevaartschool al hier een twee-jarigen cursus verbonden is, welke ten doel heeft leerlingen op te leiden voor de eerste klasse van genoemde school. En nu hebben B. en W. van de Reeering een schrij ven ontvangen, waarin wordt vermeld, dat het den Minister van Onderwijs, K. en W. mede in verband met de ingestelde bezuinigingsmaatregelen, onmogelijk is om de Heldersche Zeevaartschool langer subsidie te verstrekken voor den cursus, welke wij hierboven ver meldden. Nu is dit geen onoverkomelijk bezwaar, aangezien het mogelijk is dezen cursus te verbinden aan het leer plan van een of andere school met Uitgebreid L. O. Want verbonden aan de Zeevaartschool zelf zal niet mogelijk zijn, zooals het College van B. en W. reeds medegedeeld heeft. Hoogstwaarschijnlijk zal het U.L.O.-school hier ter stede zijn, waaraan deze cursus vastgekoppeld zal worden. ANNA PAULOWNA Aanbesteding van duikers. Zaterdag is door den Polder Anna Paulowna aanbe steed de vervanging van de houten duikers in den Middenvliet tegenover Kleisloot en Meersloot, waar voor betonnen duikers in de plaats moeten komen. Inschrijvers waren de heeren C. Klinkcrt, Oudkar spel voor f9200; A. Droog, Kolhorn voor f8900; C. Dekker, Wieringerwaard f8877; C. Kossen, Anna Pau lowna f8796; L. J. Schouten, Anna Paulowna f8345 en A. K. Pik, Barsingerhorn f7974. Het werk is gegund aan den heer L. J. Schouten. Politie. Gevonden: Een notitieboekje (met waarschijnlijk waardevolle aanteekeningen voor den eigenaar). Bouwvergunningen. B. en W. verleenden vergunning aan C. Kossen, Mo lenvaart, tot verbouwing van een woonhuis en aan P. Plagmeijer, Balgweg, tot het bouwen van een broei- J.V.A.-bericht. Woensdagavond houdt de J.V.A. een bijeenkomst. Inleiding: De naam Jongeren Vredes-Actie. KmaSam repareeren alle soorten Wollen 11 urcicu - - Kleeding. Kousen en Sokken iook de aller fijnste). Voor nieuw werk zijn wij no. 1. JAAP SNOR, Znidstraat 19, Den Helder. (Let op den gelen winkel). P.S. Gratis neemt elke bode Uw bestelling of repa ratie mede, zoowel heen als terug. Visschen zonder consent. Velen weten het misschien niet, anderen probeeren het allicht maar, doch in ieder geval heeft men er rekening mee te houden, dat het visschen op de schorren zonder een consent (dat tegen den prijs van f 0.50 verleend wordt) verboden is. Zondag j.1. heeft de politie, die naar dat visschen eens een on derzoek instelde, mede omdat er klachten waren ge komen over het ongevraagd leenen van bootjes daar voor, zes processen-verbaal opgemaakt tegen perso nen, die visschten en niet in het bezit van een con sent waren. Duivensport. De vereeniging „Altijd Verder" hield Zondag j.1. een wedvlucht vanaf Orleans (afstand 592 K.M.). Er wa ren 51 duiven in concours dib om 6 uur werden ge lost. De eerste duif werd om 3 u. 44 m. 31 sec. gecon stateerd, de laatste prijswinnaar om 4 u. 26 m. 37 sec. De prijzen werden behaald door Jb. Cornelissen 1, 5, 6. 7 en 13; Gebr Van Steijn 2. 3, 8 en 11; W. Blaauboer 4 en 12; G. dc Boe 9 en 10. Zaterdagavond, 18 Juni, van 8—9 uur inkorven van jonge duiven voor een leervlucht van Schagen en Donderdagavond, 23 Juni op denzelfden tijd inkorven van de oude duiven, die deelnemen aan de vlucht van Chateauroux. LANGENDIJ K ZUIDSCHARWOUDE. Loonen en arbeidstijden. Men deelde ons mee, dat een gemeenschappelijke vergadering is gehouden van de besturen van de tuinbouwverecniging „De Toekomst den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers en de afd. van den Bond van Arbeiders in het Land- en Tuin bouw- en Zuivelbedrijf., ten einde het verzoek van de laatsten te bespreken inzake loonen en arbeidstijden. Het resultaat van de besprekingen was, dat aan de ledenvergadering der 2 eerstgenoemde vereenigingen het verzoek van de tuinbouwarbeiders zal worden voorgelegd. Het moeilijke in deze materie schijnt voor al te liggen in de omstandigheid, dat in deze ge meente geen patroonsvereeniging bestaat en dat in de tuinbouwverecniging en Neutralen Bond niet uit sluitend werkgevers zijn vereenigd, maar een groot deel der leden allenwerkende tuinbouwers zijn. Nu men op het oog&nblik midden in de koolplan- tencampagne zit en verschillende bouwers aan Lan- gendijk reeds zijn begonnen met het rooien van aard appels, is het zeker een bedroevend verschijnsel, dat nog zoovelen werkloos zijn. In dezp gemeente zijn er nog een 15-tal werklooze tuinbouwarbeiders. Waar moet dat heen?! W1ERINGERWAARÜ Zooals eenige weken geleden reeds in den Raad is besloten, om vanaf den Slikkerdijk tot aan den Bar- singerweg voor alle motorrijtuigen het éen-richting-ver- keer toe te passen, werd hieraan tot dusver nog niet streng de hand gehouden. Nu echter overal, waar dit noodig is, borden zijn geplaatst, is het voor auto bestuurders aan te bevelen, steeds rechts van de vaart te rijden. Voor doorgaand verkeer zal het geen moei lijkheden opleveren. De kom-bewoners kunnen van het verbod onthefing vragen bij den Raad. Wordt dit niet gedaan, dan kan er bekeuring worden gemaakt. Dit ter waarschuwing. Als een bewijs dat, dank zij de Tarwewet, het verbouwen van tarwe nog het meest rendabel is, kan worden vermeld, dat van de ongeveer 600 H.A. bouw land in onzen Polder 280 H.A. bezaaid is met tarwe. WIERINGEN W erkloozenzorg. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, heb ben. in verband met de toenemende werkloosheid, be sloten een commissie van advies voor do werloozen- zorg in te stellen. Als leden dezer commissie zijn uit- genoodigd de heeren F. Bontkes, M. Kooij Pz., P. Kooij, N. Kaan, D. Minnes en A. L. Pouwer. Vrijstelling dienstplicht. Aan den dienstplichtige der lichting 1932 J. van Duin is voor een jaar vrijstelling verleend. Vervolgonderwijs. De commissie van toezicht op het lager onderwijs heeft aan het gemeentebestuur verzocht om de mo* gelijkheid van vervolgonderwijs gedurende het a.s. winterhalfjaar onder het oog te zien. De commissie meent, dat hiervoor voldoende deelname zal zijn. Be halve de herhaling en uitbreiding der schoolkennis is ook een voordeel, dat een deel der jongens cn meisjes een deel van hun tijd bezigheid vinden. Ook in de nieuw-aangesloten onrendabele gebieden blijken nog een aantal personen niet bereid tot aan sluiting van hun perceelen aan de waterleiding. Aan allen is thans aangezegd, dat bij niet-nakoming der verplichting tot vervolging zal worden overgegaan. Bouwplannen. De volgende bouwvergunningen zijn aangevraagd: Jb. Bruul, oprichten garage en veestallihg, aannemer P. Doves; D. Oden en II. Kaan, verbouw garage en schilderwerkplaats, aannemer J. C. de Vries; Wed. S. Omis, verbouw woon- en winkelhuis, aannemer P. Doves; G. Omis, verbouw café, aannemer J. C. da Vries. J.V.O.-berichten. Donderdag zeven uur bijeenkomsten voor de meis- jes-adsp. te H hoef en Westerland. Vrijdag half acht gymnastiek jongens en bespre king oprichting sportclub. Voor de leden Vrijdag avond acht uur vergadering in de Vonk; bespreking van belangrijke dingen, o.a. tochten voor de volgen de maan. Voor Zondag volgt nader bericht. EvaJigellsatiesamenkomst te Den Oever. Bovengenoemde samenkomst had Zaterdagmiddag op het terrein naast de school aan den Gasthuisweg plaats Voor deze samenkomst was de medewerking van een zangvereeniging en een muziekgezelschap uit Den Hel der verkregen, terwijl door verschillende sprekers het woord werd gevoerd. Pl.m. 200 personen waren aanwezig De muziek speelt allereerst „Vertrouwen", Lied '1 bundel Joh. de Heer, waarna de samenkomst met gebed werd. geopend. Ds. Joh. van Meijnen uit Den Helder spreekt als eerste woordvoerder het openingswoord uit, waarna xervolgens werd gesproken door Ds. A. A. v. d. Leer Oosterend, Ds. S. U. Zuidema, Anna Paulowna en Ds. F. Tollenaar, Den Helder met onderwerp- „Zaaier, Zaad en Vrucht". Door de zangvereeniging van Den Helder werd achtereenvolgens gezongen: „Grijp toch de kansen", „Bijna Bewogen", „De open Poort", „Zon daar zoekt gij rust en vrede?", „De naam Jezeus", allen uit den zangbundel van Joh. de Heer. De heer L. Brasser van Den Helder, als laatste spreker, bracht dank aan allen voor de medewerking, waarna met gebed werd besloten. Balavond. Zondag 19 Juni a.s. zal door „Voorwaarts" een open bare balavond worden gehouden in de zaai van den heer Alb. Klein te Oosterland.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7