Bont Allerlei. DUITSCHLAND VERLIEST AAN DE ZEE Van den duo gesprongen. De relletjes te Gouda. Het vliegtuig van Bertram gevonden. Pelgrimstrein verongelukt. Menschel ij ke kreeft gearresteerd. De moordpoging op M u s s o I i n i. te ngaaad ren en in ?nen Iet it aan geren Tb heeft en du gen. vast? mden kken t nieta evoeld bijzo bos go* uimsci hg homq et zoo rdt, nt ia We ?ropa$ een antwoord gevraagd. Voorzitter is van meening, dat geantwoord wordt, voorloopig veilingsgewijze. Aldus besloten. Van de Prov. Commissie een schrijven, dat tot secre taris is benoemd de heer P. Klant te Warmenhulzen. Van dezelfde om de aardappelen in manden en kisten aan te voeren. Van dezelfde een verzoek dat de veilingmeester in verband met de aanvraag van toeslag op de kool aan de regeering (bij mogelijke kompt) zijn boekhouding daarnaar inricht. Van het Centraal Bureau een schrijven, dat is be sloten om den uniformen prijs der tomatenbakken te bepalen op 15 cent inclusief papier. Medegedeeld werd, dat de bakken hier kosten 14% centen het papier 1% cent. plus nog eenige vergoeding voor het klaarmaken, zoodat dus de kweekers bij moe ten passen. Hiervan was aan het Centraal Bureau mededeeling gedaan, dat de uniforme prijs te laag gesteld was, waarop bereids bericht is binnengekomen, dat in prin cipe is besloten om het volgend jaar gemeenschappelijk te doen inkoopen. Van den minister telegram binnengekomen op 8 April j.1. naar aanleiding van een gezonden telegram van den Vierbond, om 1 cent toeslag op de winterproducten, dat het in onderzoek is. De secretaris deelt hierna het verslag mee van de de bojbevinding der keuring van wratziektevrije aardappelen. Heden werd medegedeeld, dat a.s. Woensdag 15 Juni de vergrootte maat op de aardappelen wordt togepast, en wel drielingen van 2838 m.M. en groote aardappelen boven 36 m.M. de derde maat komt er later bij. Voorzitter zegt dat we er dit jaar al gauw bij zijn met de vergroote maat op de aardappelen wordt toegepast, Izaak in andere landen en wanneer wij kleine aardappe- aas len zouden aanvoeren, dan is dat niet bevorderlijk voor jonzen afzet. De heer Wagenaar deelde mede, dat in België van (regeeringswege de sorteering op^e aardappelen zal wor den voorgeschreven. Dus het ligt op den weg om de sorteering hier ook zoo soepel mogelijk toe te passen. De secretaris deelt mede dat een onderzoek is inge steld aangaande contante betaling van bloembollen vei len in den lande, maar daar kan niets van komen, leek het wel. Treurige arvaringen zijn opgedaan om de vei ling hoog te houden. En het is verbazend moeilijk geld te krijgen, het is o.i. een onhoudbaren toestand. Een onderhoud heeft plaats gehad met het hoofdbe stuur. maar nog geen resultaten om een gedeelte contant te betalen. Op de laatste algemeene vergadering, werd de vraag gedaan, of het organisatorisch was wanneer één veiling éontant verkocht. Men wilde graag dat wij het eens deden. Medegedeeld werd dat de commissie sterk overhelt om contante betaling in te voeren, maar gevreesd werd dat er dan geen kooplieden komen. Een andere kant was om een vergadering te houden, waar de menschen zich konden uitspreken, maar dat is (niet gelukt. Wanneer Broek nu contant gaat verkoopen, dan is daar iets bijzonders aan de hand. Het is riskant om het aan te pakken, maar we hebben een plicht te fere«f wrvullen. en dat is de schuld welke we hopen weg te (werken. Er »s besloten dat «wanneer er gevangen wordt, [te betalen. Tot zoover de besprekingen der commissie, gedeeld werd nog een schrijven van het hoofdbe- ir van bloembollenhandelaren hetwelk de veiling er jeen verwijt van maakt, dat met de volle 100 pet. is uit- ild aan de principalen. Voorzitter wijst met verontwaardiging dit schrijven ran zich af en zegt niet te kunnen begrijpen dat men i'n schrijven durft te richten, daar hun leden onze ïhuldenaara zijn. Voorzitter vraagt verder, hoe het bestuur er over (denkt om contant te verkoopen. Spr. stelt op den voor grond dat de boel niet met één slag valt. Wanneet contante betaling te hoog is, laat men het dan in 2 etappen doen en contante betaling invoeren ran-50 tot 60 pet, dan wordt nog 50 of 40 pet. eredlet ge geven. Het zal wel niet gemakkelijk zijn voor de bollen- n zal* handelaars, daar zij ook slechte jaren hebbén gemaakt, piaar het zal voor de groentenhandelaars ook niet zoo ©makkelijk geweest zijn om de finantien goed te hou- len. We moeten den kant uit van 50 pet. contante be taling. de chte Gezien een te ka achter ter i tegtójj, en deel >handei beS sel 1 t maxfci g met Gsn E; goed ■ewijz* s'oordb Afbrokkelng aan de Noordiriesche kast. 3e besl anneer dan met nog Provi! bed t gewe Prov. een daarin De afsluiting van de Zuiderzee heeft opnieuw de indacht gevestigd op den eeuwenouden kamp der nrien- 11e, gl« 8oben tegen de zee. Dat die strijd intusschen niet overal even gunstig verloopt, blykt uit den noodtoestand, die zid tonsent in het Noordfriesche gebied der Halligen. De Halligen zijn een groep kleine eilanden aan de het iJ Sleeswijksche Waddenkust, overblijfselen van marsch- de ruzk gronden, die door het zeewater tusschen het vasteland al tve en do grootendeels verwoeste duinketen worden afgezet ven €n daarna weer vernietigd. Een groot aantal dier Halli-' £en zUn door stormvloeden, ijsgang, eb en vloed ver dwenen. Om de overige te redden, werd een plan uit was pwerkt, volgens hetwelk ze door dijken met het vaste re. J *and zouden worden verbonden. Met de uitvoering van il. Ik K da|[ P*an werd ook begonnen, maar halverwege is men it en u lat ik len. die neer". ,vas g< ïlucht om de edoelinl t kort et c; evens neei illebel aard gevi die wijl ..ik :C weet. in, ho« trofl rschijnl De heer J. Glas zegt dat zulks ontzaglijk moeilijk zal rijn, daar in het reglement van den Bond van Bloem bollenhandelaren staat dat niet contant betaald mag worden. De heer H. Glas zou het gewenscht achten om het percentage der rente te verhoogen voor contante beta ling. Uit de verdere discussien blijkt dat er verschil van meening bestaat aangaande het percentage en werd ten slotte besloten dat de secretaris de zaak -eerst goed voorbereid, om op de alg. verg. te beslissen. De heer Moerbeek vraagt inlichtingen aangaande het lid Hemke, welke uit de hand heeft verkocht en daar voor is beboet, waarop deze als lid van de vereen, heeft bedankt. Voorts was door genoemd lid gezegd, dat er meerdere personen uit de hand hadden verkocht, maar hun na men niet wensohte te noemen. Secretaris zegt dat men zich er niets van aan moet trekken, wanneer iemand wat in de ruimte zegt. Men moet zulks dan eerst maar met bewijzen staven. De heer Hoogland vraagt wat de reden is dat er in geen 4 maanden vergadering is gewe,est van het markt- bestuur. Daar is toch in dien tijd wel eens iets geweest, wat van belang is. Zooals de agenda der vergadering C. Bi Daar kunnen toch ook dingen op voorkomen, waarin men %ran zienswijze kan verschillen. Tevens past het den menschen half April beter om te vergaderen dan nu. Voorzitter is van meening 4at er organisatorisch ge handeld is, de agenda der jaarvergadering was aanwe zig. Het lijkt spr. toe dat wanneer er geen dringende zaken zijn, het goed is een paar vergaderingen uit te sparen. De secretaris zegt dat de agenda 'B.B. en U.C.B. den heelen middag ter alg. verg. op tafel heeft gelegen en dat het de bedoeling was bij 'elkaar te komen, maar daar was later geen gelegenheid voor. Spreker acht voor enkele ingekomen stukken geen vergadering noodig. De heer Hoogland zegt tot de conclusie te komen, dat de agenda C. B. niet voldoende belangrijk was om vergadering te houden. Spr. acht het vreemd dat alzoo gehandeld wordt, hetwelk hem onaangenaam aandoet. Verder vraagt spr. of het veilingspercentage der bollen weer vastgesteld is op 5 pet. en of dit zoo blijft. \Yerd bevestigend op geantwoord. De heer Wagenaar zegt dat de heer Kramer verhin derd was ter vergadering te komen, maar heeft ver zocht in het midden der vergadering te leggen, om te verbieden het rollen der drielingen, zulks mede met het oog op het zwart worden. Voorzitter vindt het wel wat sterk om het te verbie den, misschien was het 't beste dat de veilingleider het bekend maakte. De veillngleider deelt mede. aan alle marklvaarders en aanvoerders gevraagd te hebben om niet te rollen, hetwelk tot heden toe nog weinig resultaat heeft ge had, Het is jammer van het product. De heer Wagenaar is van meening dat het met de schaarschte van het product, op het moment niet tot uitdrukking komt zoozeer in den prijs, maar wanneer niet gerold wordt, de prijs er langer opblijft. De heer H. Glas vraagt of kringerige aardappelen niet geveild worden. De veilingleider deelt mede. dat de betrokkenen sterk is aangeraden om ze er uit te houden. Wel is ook nog gevraagd om het veilen daarvan te verbieden, maar zoo lang nog een stuiver gegeven wordt, is het nog een aardige prijs, terwijl ze anders toch uit de hand zouden verkocht worden. De heer H. Glas betreurt verder dat*ook niet eerder een vergadering is gehouden van het marktbestuur. Er zou iets kunnen zijn, wat ten koste gaat van onzen bond. Verder vraagt spr. naar ©en ingekomen stuk van den Chr. bond van Boeren- en Tuinbouwers, en had in ver band daarmede gaarne gezien, dat bij het vragen van toeslag op de profeten aan de regeering, onze streek daarin een bijzondere plaats innam, als zijnde het zwaarst getroffen. Daar er andere plaatsen rijn, welke het vorige jaar hun producten nog goed zijn geweest. Voorzitter is van meening, dat wanneer we apart wat gaan doen, dat moeten doen over de organisatie en niet op eigen gelegenheid in deze moeilijke tijden. Hierna sluiting. TERWIJL HOLLAND WINT. blijven steken. Alleen OlandLangeness,' Hamburger lallig en Nordstrand kregen dijken, waarmee ze zich inminste behelpen konden en al spoedig kwamen de groote voordeelen duidelijk uit. Waar voor eenige jaren toog vier tot vijf meter water stond, vinden de kudden ir af go der runderen thans overvloedig voedsel. In 1926 werd t niet ook de laatste hand gelged aan den Hindenburgdijk, praatje naar heP eiland Sylt, een afstand van elf K.M. Deze dijk u ZUi> is aan weerskanten beschermd door een pantsergordel geen Van <ie merkwaardig gevormde vijfhoekige bazaltblokken nooit, te Linz aan don Rijn uit de bazaltzuilen gehouwen worden. Groote vreugde verwekte toen de voltooiing van zich' dat belanSriike werk. Sylt was volledig opgenomen in het economische gebeuren van het vasteland; de snel- t. trei •einen van Berlijn en Hamburg rolden „qver een nieu wen weg, over nieuw land naar het Sylter strand." Men zou verwachten, dat dit succes een prikkel zou rijn geweest voor een energiek doorzetten en verder arbeiden. Maar het is anders geloopen. Er kwam een tijd van verslapping, van onverschilligheid. Moeilijkhe iden ontstonden over de vraag, wie de onderhoudsgel- den zou moeten leveren. En terwijl de menschen hun krachten in tweedracht verspilden, sliep de zee niet. Zij om,j antwoordde met nieuwe verwoede aanvallen. In de ïell hoogw; lTd' brokke raten van Westerland ziet men op halve manshoogte 'oogwatermerken uit de laatste jaren. De steile wanden brokkelen over breede oppervlakten af, op talrijke plaatsen wordt de bodem onderspoeld. Hoeveel Duitsch het hui ^ebied is niet verloren gegaan in de laatste vijf jaren, in den tijd waarin Holland weer zooveel grond gewon nen heeft: Uit het wad steken de overblijfselen omhoog van de hoogten, waarop de bewoners der Halligen hun huizen bouwden, om ze te beschutten tegen den aandrang van de stormvloeden; bij vloed glijden de booten over een ondergegaan land. Wat zal het einde zijn? Wanneer het Duitsche volk niet alles doet om zijn voorposten voor vernietiging te bewaren, dan zullen daar buiten aan de kusten der Noordzee dc dijken verder vervallen, en nederzettingen der menschen zullen ten prooi vallen aan de opdringende zee. bezuiniging bij de posterijen. Op de Maandagavond gehouden huishoudelijke ver gadering van de afd. Den Helder van den C.B.P.T.T. werd onderstaande motie aangenomen: Dc afdeeling Den Helder van den Centralen Bond van Nederl. Post-, Telegraaf en Telefoonpersoneel, in vergadering bijeen op 13 Juni 1932, in het Kegelhuis te Den Helder, besprekende de bezuinigingsvoorstel len van het Staatsbedrijf P.T.T.. spreekt haar veront waardiging uit over de wijze waarop het overleg tus schen bedrijfsleiding en personeel gevoerd wordt, dat het resultaat van dit overleg bijna als regel wordt terzijde gelegd, behalve wanneer het verslechteringen van arbeidsvoorwaarden betreft; met nadruk protesteert zij tegen de wijze waarop hulppersoneel en locale krachten, met vaak een aan merkelijk lang dienstverband overcompleet 'worden gemaakt, o.a. door sterke beperking van de open- sfellingsuren van verschillende kantoren, gedeelte lijke en geheele opheffing van bestellingen, wijziging zonder vorm van proces van eenmaal gegeven dienst voor waarden. Zij is van meening dat hierdoor het zeer groote aantal werkeloozen onnoodig wordt uitgebreid en hei belang van publiek, dienst en personeel ernstig wordt ge sc h a a d; besluit deze motie ter kennis te brengen van den heer Directeur-Gene raal, de Pers en het Bondsbestuur; en gaat over tot de orde van den dag. (w.g.) P. J. TRAP, Voorzitter. J. BOON, Secretaris. aanslag of vandalisme? Een doos carbid tegen het Weensche par lementsgebouw. Reuter seint uit Weenen: Tegen een venster van de parterre van het parle mentsgebouw werd gistermorgen vroeg door een on bekende een met carbid gevulde blikken doos ge worpen. Het venster werd geheel vernield. De politic stelt een onderzoek in, of het hier een aanslag betreft of een daad van grof vandalisme. relletje van stakende stucadoors. Twee gewonden. Gistermiddag, omstreeks 2 uur. werden in de De Clercqstraat te Amsterdam twee stucadoorspatroons lastig gevallen door ongeveer 80 stakende gezellen. De patroons riepen de hulp van do politie in, die met de sabel een charge uitvoerden. Twee mannen werden daarbij gewond. De patroons zijn daarna onder poli- tiegeleide naar huis gebracht. het geval lindbergh. Means. de agent van de geheime politie, die 104 duizend dollar had losgekregen van mevrouw. Mac- lean, de echtgenoote van den uitgever der Washing ton Post, dbor haar te beloven dat hij het kind van Lindbergh van dc ontvoerders zou terughalen, is schuldig verklaard aan oplichting. Een jomgen ernstig gewond. De motorrijder v. d. B. uit Tilburg reed Maandag avond half elf op den Popelschen weg onder Golrle, op den duo zitttend de 13-jarige A. de R. uit de van Hessen Kaseslstraat te Tilburg. De jongen verloor zijn pet en sprong van den duo voordat de motor tot stilstand was gebracht. De knaap kwam daarbij zoo hard op den straatweg terecht, dat hij na eenige oogenblikken het bewustzijn verloor. De spoedig ter plaatse zijnde dokter Daniels uit Goirle constateerde eén zware hersenschuding en gelastte on middellijke overbrenging naar het ziekenhuis te Til burg. Gistermorgen was de toestand van den knaap nog zeer ernstig. Behandeling in den gemeenteraad. Syste matisch opruien van werkloozen. In de Maandagmiddag gehouden gemeenteraadsver gadering van Gouda bracht de heer Fokkers (S.D.) de plaats gehad hebbende relletjes ter sprake. Hij protes teerde tegen het optreden der politic en verzocht den burgemeester er zorg voor te dragen, dat de menschen niet meer onnoodig worden geprikkeld. De heer v. Staal (O.S.P.) wierp de schuld op de amb tenaren van Maatschappelijk Hulpbetoon, die tegen over de werkloozen „onmenschelijk" zouden optreden en hun niet datgene verstrekken wat gevraagd wordt. Wethouder Koemans (R.K.) nam het voor de ambte naren op. Hij kon aan de hand van verzamelde gege vens niet alleen bewijzen, dat de werkloozen geen reden tot klagen hebben, maar dat de werkloozen sinds den tijd, dat de dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon het Burgerlijk Armbestuur vervangt, systematisch worden aangezet zooveel mogelijk te vragen. Immers het M. H. kreeg nu reeds 520 gevallen te behandelen en het B. A. gedurende de eerste 3 maanden van dit jaar slechts 67. Die toeneming is uitsluitend aan een georganiseerd op treden te wijten. De werkloozen deinzen er niet voor terug onder vloeken en tieren eischen te stellen. Dat daaronder de ambtenaren niet steeds lankmoedig blij ven, laat zich begrijpen.! Spr. garandeerde behoorlijke behandelingen van de werkloozen als deze zich ook behoorlijk weten te ge dragen. De vermiste Duitsche Oceaanvlieger. Uit Wyndham (Australië) wordt gemeld, dat nabij het Drysdale missiestation een Duitsch watervlieg tuig is gevonden,. Bij het toestel werd een briefje ontdekt, waarin stond, dat de vliegers de wildernis zijn ingetrokken. Blijkbaar heeft men hier te doen met het vliegtuig van den vermisten Duitschen Oceaanvlieger Betram, van wien men gisteren sporen meent gevonden te hebben. Er zal nu een reddingscolonne met vliegtui gen geformeerd worden om Bertram te zceken. de kamervacature-heemskerk. Voor de vervulling van de vacature in de Tweede Kamer, ontstaan door het overlijden van mr. Th. Heemskerk, komt voor benoeming in aanmerking vol gens de candidatenlijst der Anti-rev. partij mr. H. Bijleveld. directeur van de Rijksverzekeringsbank en oud-minister van marine. i dooden, 50 gewonden. Reuier seint uit San Sebastian (Spanje): EenNpel grimsfrein is tusscl^gn Marsage en Elgoivar gederail leerd. Er zijn 4 dooden en 50 gewonden. Hij had reeds, achteruit loopend, 3928 mijl afgelegd. De politie te Constantiriopel heeft den Amerikaan Plennie Wingo gearresteerd, die een zeer eigenaar dige reis rond de wereld maakt. Deze Amerikaan had zich namelijk in het hoofd ge zet om een „achterwaarts" record te behalen; hij heeft als een kreeft reeds 3928 mijlen afgelegd. Over al verwekte zijn eigenaardige wandelwijze de verba zing der autoriteiten, die dezen zeldzamen wandelaar toch gaarne in bescherming namen. De Turksche grenspolitie echter heeft het paspoort van den Amerikaan in beslag genomen. De eigen aardige wAndelaar bevindt zich thans in een Turk sche gevangenis. De autoriteiten willen hem geen toestemming ver- leenen om zijn kreeftengang voort te zetten, daar zij zulks beschouwen als een aanslag op de.openbare vei ligheid van het verkeer. ZELFS IN DEZE TIJDEN EEN GOEDE ILLUSTRATIE ONDER IEDERS BEREIK. Hebt U al eens kennis gemaakt met het' GEÏLLU STREERD ZONDAGSBLAD? Het is voor onze abonné's tegen den gereduceerden prijs van: 73 cent per drie maanden verkrijgbaar. Wij raden U aan om van deze gelegenheid tot bezuiniging gebruik te maken, daar het blad werke lijk zeer mooi is. Zij, die zich per 1 Juli als abonné laten inschrijven, krijgen de Juni-nummers gratis, waarin een spannend vervolgverhaal en een foto-wedstrijd begint, alsmede een boeiend boekwerk, getiteld: f „Wolven der Zee". NAAM: STRAAT: PLAATS: abonneert zich per 1 Juli op het ZONDAGSBLAD en verzoekt gratis toezending van de Juni-nummers en het boekwerk: ..Wolven der Zee." (Kan in open enve- lo p met 1% cents postzegel toegezonden worden aan ons bureau.) Volledige bekentenis van den schnldige. f)e „Daily Telegraph" meldt uit Rome, dat Angelo Sbardelletto, die gearresteerd is, onder verdenking van poging tot moord op Mussolini, een volledige be kentenis heeft afgelegd. Hij deelde mede, dat de plannen voor den aanslag werden beraamd te Brussel en Parijs, terwijl het geld, waarover hij beschikte, ongeveer 2485 lires, hem ver strekt was door het agentschap „Rocchioni", dat, naar men aanneemt, een groep anti-fascisten te Lon den is. Sbardelletto deelde verder mede, dat dit het derde bezoek aan Rome was, dat hij voor het plegen van een aanslhg op Mussolinie, bracht. Het eerste bezoek had plaats op 28 October, toen de duce niet verscheen. Voor de tweede maal kwam hij op 1 April^'doch toen was er te veel politie. Toen hij voor de derde maal op 29 Mei naar Rome kwam, werd hij nabij het huis van Mussolini gearres teerd. de mishandeling van koning alfons. de dader veroordeeld. De arbeider, die onlangs koning Alfons in het ge zicht had geslagen, is tot een gevangenisstraf van 6 maanden veroordeeld. De bliksem als doodsvijand. Zelfs na zijn dood vervolgd. I Wie Vancouver in Britsch-Columbia bezoekt, moet ook eens het kerkhof aldaar bezichtigen. Alle graven op één na zien er keurig uit. Dat eene echter heeft veel weg van een stuk begroeid moeras of een tuin, waarnaar in twee jaar niet is omgekeken. Een graf steen is niet te bekennen; er ligt ergens een boom stronk de overblijfselen van een wilg en daar ongeveer is de laatste rustplaats van C. J. Summer- ford, in leven majoor bij de artillerie. Het komt wel eens voor, dat men een vijand heeft zonder te weten waardoor. Dergelijke vijanden zijn vaak de meest verbitterde tegenstanders, die men zich denken kan. Summerford had ook zoo'n tegenstander, n.1. de bliksem. Een jaar lang vocht de majoor mee aan het Westfront, zonder dat hij een enkel schramme tje opliep. Maar toen hij in 1918 naar huis terugkeerde, werd hij door het hemelvuur getroffen en aan één kant verlamd. Pas in 1922 was hij weer hersteld. Kort daarop trok hij naar Vancouver en vestigde zich daar als veefokker. Acht jaar lang liet de bliksem hem met rust. Maar het jaar 1931 besliste over het lot van den oud-artillerie-officier. Vóór dien tijd was Summerford één keer door den bliksem getroffen en van een eigenlijken strijd kan dan ook niet gesproken, worden. Maar nu werd het anders. Terwijl een onweer woedde boven Vancouver, zat Summerford voor het raam. Een ruit vloog aan scherven en Summerfords beste pak werd van onder tot boven in tweeën ge sneden. Verder was hem niets overkomen. Op 28 Augustus 1931 werd. hij in het open veld door een onweer verrast. Toen een uur later een paar werklieden naar huis wandelden, vonden zij Summer fords lijk. Het' duurde niet lang meer, of geruchten deden de ronde, dat de officier-veefokker, die op zoo'n zonderlinge wijze aan zijn einde was gekomen, een zondaar was geweest, die van den hemel zijn straf had ontvangen. Maar hij werd toch behoorlijk begraven en zijn ken nissen lieten op zijn graf zelfs een steen plaatsen die precies acht-en-veertlg uur later in twee stukken brak, doordat de bliksem vlak erbij insloeg. Summer ford had os. een Ierschen vriend, die zich kenmerkt© door bijzondere stijfhoofdigheid. Deze liet voor eigen rekening een anderen steen vervaardigen en trotsch verklaarde hij, dat de bliksem zich wel zou wachten om twee keer in te slaan op dezelfde plekVeertien dagen later werd het nieuwe gedenkteeken versplin terd tijdens een onweertje, dat volgens de boeren nau welijks de moeite waard was. Nog éénmaal probeerde de Iersche vriend om Sum merfords vijand te verslaan. Hij liet op Summerfords laatste rustplaats een vijfjarige wilg zettenDi© hield het een half jaar uit. Toen maakte een onweer een eind aan zijn bestaan. Hernieuwde pogingen om Summerfords graf te ver sieren zijn niet aangewend en wie het kerkhof te Van couver bezoekt, zal daar midden tusschen de ander© graven, een absoluut verwaarloosde plek aantreffen. De eenige mensch, die met een zeker genoegen de avonturen van den gevloekten majoor in kleuren en geuren vertelt, is de doodgraver, die nog wel eens een fooi krijgt voor zijn prachtig verhaal en die een graf minder heeft te verzorgen. Vermoord door een naald. Eenigen tijd geleden werd te Londen een revue-girl doodgevonden, zonder dat men direct de oorzaak van haar dood kon vaststellen. Eerst na een nauwkeurig onderzoek stelde men vast dat de danseres vergiftigd is geworden eh weliswaar op een zeer merkwaardige manier en wijze is vermoord. Ze had. een steek met een lange naald gekregen, welker punt met vergift was in gesmeerd. De dader lieeft den moord met buitengewone handigheid gepleegd, want de danseres werd gedood door een steek midden in het hart. Bovendien stelde de politie vast. dat ze in haar slaap was vermoord. Men ging direct aan het ohderzoekrfn of er misschien kennissen bij haar waren geweest, doch zonder resultaat. Bij het doorzoeken van de woning ont dekte men een dagboek, dat de danseres had bijgehouden. Uit dit boek bleek, dat de danseres een/ uitgebreide vriendenkring bezat, die rijkelijk geld tot haar beschik king stelde. Men onderzocht verder en het bleek, dat de danseres getrouwd, was geweest. Daardoor kwam men op het spoor van haar vroegeren man, een dokter, die eenige dagen voor den moord uit zijn woonplaats was verdwe nen. Het gelukte den politie hem in Londen te arrestee ren. Hij ontkende eerst, doch kon geen voldoende alibi bewijzen, en ten slotte bekende hij zijn vrouw vermoord te hebben. Deze had hem eenige jaren gêleden verlaten, om zich aan het tooneel te wijden. Daarna is er een ruzie tus schen hen ontstaan, aangezien zij haar man beloofd had terug te kómen, als ze beroemd zou zijn geworden. Toen ze nu eenmaal den roem van een gevierde revue-ster had leeren kennen, daoht ze er niet meer aan, naar de echtelijke woning terug te keeren. Haar man was over die manier van doen zoo kwaad, dat hij besloot, dat alleen de doodstraf zwaar genoeg kon zijn. Zoo ging hij dan heimelijk naar Londen, smeekte zijn vrouw voor de laatste maal, bij hem terug te komen, maar toen ze bleef weigeren, gebruikte hij den nacht, dien hij in haar woning doorbracht, om de ontrouwe echtgenoote te vermoorden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7