Spartal-Hollandial (Hoorn] Plaatselijk Nieuws. Raad Br. cp Langendijk. Sparta Veteranen - AIcmaria Veteranen. „MIJNHEER HAZEHART". De eerste van de serie tooneelvoorstellingen. welke door het Gezelschap van KJuard Verkade in het Noordholl. Koffiehuis worden gegeven, had Dins dagavond plaats met het blijspel „Mijnheer Haze hart Het is een tamelijk „onschuldig' gegeven dat in dit blijspel wordt verwerkt. Het verplaatst on» op een passagiersschip, onder passagiers die voor hun genoegen een reisje maken en behalve de flirt partijtjes van jonge meisjes en jongemannen, wordt feitelijk de vinger gelegd op de gewoonte van eene categorie vacaniiegangers die zich op reis „grooter" voordoen dan ze zijn, gewichtiger, voornamer, of van hooge kom-af, om indruk to maken bij hun mede passagiers. De hoofdpersoon Joe Finch laboreert aan bleuheid, gebrek aan zelfvertrouwen, een dood-gocie ziel, die telkens een stoot in den rug noodig lieeft om moeci te scheppen Ilij raakt verliefd, doch zijn stoetellg optreden brengt, hem in vertwijfeling. Vanzelfspre kend is hij de risée van sommige medepassagiers en tenslotte geeft hij zich. in wanhoop, geraakt over zijn sukeligk optreden, om indruk to maken, uit voor 'n beroemd schrijver, die zich echter onder een schuil naam ook aan boord bevindt. Hij heeft succes bij zijne aangebedene, en als ten slotte de bekentenis van „het bedrog'' moet komen, blijkt dat zij. die zich had uitgegeven voor bezitster van een landgoed met een kasteel ei» parken enz., een gewoon kantoormeisje is. l£n dan hebben zij el kaar volkomen gevonden. Om dit hoofdthema ontwikkelen zich wel geestige en vermakelijke tafcreelen, en steeds beschaafd en in goeden toou. Cor Hermus speelt de moeilijke rol van den ver liefden, maar onbeholpen, stoeteligen, stotterenden Joe Finch zeer goed en met succes. Hij heeft er een uitstekend type van gemaakt en wist in vele momen ten aller belangstelling levendig tc houden. De overige personen pasten zich goed aan om een behoorlijk vlot verloop van de verhandeling te ver krijgen. Dus: een genoeglijke, amusante voorstelling, waar bij de aanwezigen zich wel hebben vermaakt. DE FILMVOORSTELLING „NEDERLANDSCH FA BRIKAAT". De muzikale rondgang van Schagcns Harmonie kapel, die de filmvoorstelling van het „Nederlandsch fabrikaat" op het plein vooi de nieuwe U. L. schooi zou voorafgaan, bracht gisteravond nog eenïge af wisseling in de „kerruisstilte"De kapel, gevolgd door de auto's van de verschillende standhouders, en door een menigte muziekliefhebsters en -liefheb bers, weerde zich flink, hoewel de regen die begon te vallen, de belangstelling bij het publiek al spoe dig deed tanen. Ilct regenweer was oorzaak dat het comité moest afzien van de filmvertooning in de open lucht en besloot deze vertooning in café „De Beurs" van den heer C. Boontjes te doen plaats vin den. Inmiddels viel de regen bij struonien neer, ver schillende riolen en hier en daar de dakgoten, kon den de geweldige regenval niet verzwelgen, zoodat straten en pleinen weldra blank stonden. Om half elf werd bij bekkenslag nog bekend ge maakt waar de filmvoorstelling zou plaats vinden, maar. gelet op do omstandigheden was het niet te verwonderen dat, er weinig belangstelling was, een 100-tal menschen. De velen, die bij de regenbui naai huis zijn gegaan, hebben ongetwijfeld iets moois ge mist, iets moois, omdat op duidelijke, gezellige, po pulair wetenschappelijke wijze werd aangetoond, wat in ons vaderland o.a. kan worden vervaardigd. Ook aan de afwisseling van de film was veel zorg besteed en wij gcloovcn dan ook niet, dat één der aanwezigen het een taaie vertooning zal hebben ge vonden. Wij noemen slechts hoe dc kleur van het Gero-zilver werd weergegeven door de tintelende zee, enz. enz. Achtereenvolgens werden op aangename wijze weergegeven de werkzaamheden in de fabrie ken der Heemaf, clectromotorenfabriek te Hengelo, der Hollandsche Draad- en Kabelfabriek te Amster dam, Zeepfabriek „De Klok" te Heerde; Weco-radio- apparaten-fabriek te Amsterdam; Hevea-rijwielban den en Cres-schoenen tc Heveadorp; Thomassen Ruwoliemotoren te De Steeg: Gero-fabriek te Zeist; Bussink's Deventer Koek; van Rijn's Mosterdfabriek te Utrecht en niet te vergeten de eenigste Neder- landsche Zoutindustrie te Boekelo. Het geheel werd nog verlucht met eenige geestige teeken-filmpjes van de fa. van Nelle en Uiltje s si garen. Kortom, het was een welkome attractie tij dens de kermis, die veel. veel meer dan tegenwoor dig was. belangstelling verdiende. Voor de verceni- ging „Nederlandsch Fabrikaat" was het werkelijk jammer, dat zoo weinigen aanwezig waren doch de weersomstandigheden waren hier de hinderpaal. LANDBOU «HUISHOUDSCHOOL, Wij wekken belanghebbendem op tot deelname aan den nieuwen cursus voor Landbouwhuishoudonderwys te Schagen, waarvoor eene oproeping voor aangifte in deze courant is geplaatst. De cursus omvat alle vakken die voor alle meisjes van belang en goed zijn en die worden gegeven naar den leeftijd van de meisjes. Door de doelmatige regeling van de lessen, de eerste drie jaar twee dagen per week en de laatste twee jaar een dag per week, is het mogelijk dat velen kunnen deelnemen en tevens thuis hare medewerking kunnen blijven ver- leenen. wat zeer goed is. Bovendien blijven de leerlingen dan langen tijd onder de goede Invloed van de school. De plaatsing geschiedt al naar de aangiften inkomen, spoedige aangifte is gewenscht omdat verschillende leerlingen zich reeds aangaven. THEATER ROYAL. „Eén uur bU jouw". Lachen is gezond! Welnu, de directie van het Theater Royal stelt vanaf hedenavond volop in de gelegen heid van dit geneesmiddel te profiteeren. „Eén uur bij jou" Maurice Chevalier en Jeanette Mac Donald zijn er de voornaamste bestanddeelen van. Een korte be schrijving van het recept volgt hieronder: Zonder twijfel heeft Dr. André Bertier zijn vrouw Colette lief. Maar de mooie jonge vrouw, Mitzi Olivier, die hij bij toeval in een taxi ontmoet, blijkt Colette's beste vriendin te zijn. en zij neemt zich voor om de beste vriendin te worden van den man van haar beste vriendin. Als Mitzi heeft uitgevonden, dat André een rijke, jon ge dokter is, en zeer toegankelijk voor vrouwelijk schoon, besluit zij ziek te worden, en telefoneert den dokter om dadelijk te komen. Colette dringt er op aar.' dat hij zich onmiddellijk naar de patiente spoedt, en André besluit al bij voorbaat dat wat er ook gebeuren zal Mitzi's schuld is. Misschien is alles ook wel de schuld van Colette's echtgenoot, Professor Olivier. die zich van zijn vrouwtje wil laten scheiden. Al geruimen tijd heeft hij haar door een detective laten volgen, doch geen reden tot echt scheiding kunnen ontdekken. Dit zal anders worden nu zij André ontdekt heeft. Maar deze besluit een model echtgenoot te wezen. Colette geeft een dineetje en plaatst haar echtgenoot naast haar vriendin. André ontdekt echter de plaatsing van de kaartjes, en verruilt Mitzi's kaart met die van de jonge juffrouw Martel. Colette is diep treurig, want zij denkt dat haar man een oogje op het jonge meisje heeft. Mitzi lokt André in den tuin, en trekt zijn das los. André vraagt juffrouw Martel om de das weer te strikken, juist als Colette naar buiten komt. Colette is boos en verdrietig, en André het toonbeeld van de beleedigde onschuld. Colette's onrechtmatige ver denking maakt hem woedend, en hij begeeft zich naar Mitzi's appartement en dit keer niet ambtshalve. Als de kust viij is, komt de huisvriend Adolphe binnen, die verliefd is op Colette. Deze denkt aan andere dingen en biedt geen tegenstand, als Adolphe haar kust. Later is zij kwaad op hem. André en Colette besluiten hun ruzie te vergeten, en Mitzi besluit eindelijk om haar man te verlaten. Pro fessor Olivier is bly dat zij eindelijk weggaat, en ver telt André dat hij hem zal dagvaarden als eerste getuige in zijn echtscheidingsproces. Colette hoort dat haar vriendin gaaf'scheiden, en vraagt zich af wie de andere man zou zijn. André krijgt het op zijn zenuwen telkens als hij denkt dat zijn vrouw achter de waarheid zal komen. Eindelijk bekent hij dat hij de andere man is. Colett* is eerst diep bedroefd, en daarna woedend. Zij besluit zich te wreken en fantaseert een vreeselijk verhaal over haar affaire met Adolphe, doch André gelooft niets van haar verhaal. Op dit moment komt Adolphe om Colette een visite te brengen, en hij schrikt erg van André's aanwezigheid. Colette grijpt de gelegenheid aan, en betuigt de arme Adolphe haar vurige liefde. Plotseling verandert zij haar houding. Met een kort woord stuurt zij Adolphe weg, en stelt André voor om nu verder een gelukkig huiselijk leven te leiden, nu zij beiden hun avontuurtje gehad hebben. Met een zucht van verlichting stemt André toe. KEGELEN. Door de Amstelbrouwery is voor het a.s. kegel-con cours alhier te houden, een zilveren beker beschikbaar gesteld. WOENSDAGAVOND, aanvang 7 uur: 3e klasse Kon. Ned. Voetbalb. DONDERDAGAVOND, aanvang 7 uur: Sportterrein LOET, achter Café Raven. UIT ONZE OOST De afgedreven patrouille. Het ongeluk in de Kroeëng Meureudoe in Atjeh. In aansluiting op het telegrafisch bericht omirent bet verdrinken van vijf marechaussees in het Zuid Meureudoeschc in Atjeh, meidt de Dcli Crt.: De Kroeëng Meureudoe, waarin het ongeluk plaats greep, geldt als een der gevaarlijkste en verrader lijkste Atjehsche rivieren. Terwijl de patrouillecom mandant in den oghtend van 25, Mei naar een door waadbare plaats in de rivier zocht, poogden een kor poraal en vier minderen, zonder daartoe opdracht te hebben ontvangen, de rivier over te steken. In en kele oogenblikken speelde zich toen het drama af. In het midden van de rivier, welke hier een zeer sterk verval heeft, werden dc militairen door den stroom meegenomen; tevergeefs worstelden zij om een der oevers te bereiken. Aldus zijn zij, voor de oogen hunner kameraden, die geenerlei hulp kon den bieden, jammerlijk omgekomen. Brigades van Meureudoe Lam Meulo en Samalan- ga rukten onmiddellijk uit ter assistentie. En knap stukje van paraatheid werd gegeven door den troe pencommandant van Lam Meulo, kapitein P. Schol ten, die binnen twintig minuten na ontvangst van het bericht met een brigade militairen, gepakt en gezakt voor een patrouille van verscheidene dagen en met vivres ook voor de op de plaats des onheils achtergebleven patrouille, in vrachtauto's wegreed. Vier van de vijf omgekomenen zijn gehuwd; de verdronken Menadoneesche korporaal was vader van zes kinderen. De loonsverlaging bij de spoorwegen. De vergadering van dan personeelraad, waar het compromis-voorstel van de direc tie is aanvaard. Verdere beslissingen. Van het verhandelde in de Zaterdag gehouden ver ga ?ring van den personeelraad van dc Nederland- sche Spoorwegen is een communiaué uitgegeven. Behalve de reeds bekende aanva^rdin- van het compromis-voorstel van de directie, bevat het commu niqué mededeelinee ten aanzien van het voorstel tot wijziging der verblijfkostenregeling. Het overleg heeft tot een gewijzigd denkbeeld geleid, hierin bestaande, c' t van 1 Juli af een koriing van 5 pet. op alle be zoldigingen, toelagen, premiën enz. zal worden toege past en de verder gaai maatregelen nader met den nersoneelraad zullen worden behandeld, wanneer het in het najaar een herziening der thans gelc'.ende loon regeling wel aan de orde gesteld zal moeten worden. De personeelraad is er niet onkundig van gelaten, dat volgens de meening der directie, zooals deze den toestand thans aanziet, aan een verlaging van loo- nen enz. met niet minder dan 10 pet. op 1 Januari niet te ontkomen zal zijn, docli dat het niet haar bedoeling is, meer van het pemneel tc vragen dan noodig is. De directie is bereid niet den personeelraad te zoe ken naar de meest aannemelijke oplossing, die in to taal de vereischtc '- .nsverlaging al opleveren. Hier bij zou b.v. verande ing in de regeling betreffende den kinder-bijslag en bescherming der lagere loonen on der de oogen gezien kunnen worden. Nu de personeelraad bij nadere overweging de bo venbedoeld? pet. ko. Ing en de wijziging der verblijf kostenregeling aanvaardt nich met betrekking tot de verdere voorne*. ens der dirc ':e zijn vfliheid voor behoudende en dc (.irectic verzoekt haf oorspron kelijk voornemen u laten varen, is de directie er prijs op stellenc.c. dat maatregelen als deze zoo mo gelijk in gemeenschapnelijk overleg tot stand komen bereid aan den wensch ee\ g tc geven en zij zal dus dc goedkeuring van den minister van waterstaat vragen op een ontworpen aanvulling van het R.D.V., die voor de invoering van bedoelde regeling noodig is en waarmede de personeelraad zich vereenigd heeft Eveneens wordt den minister de verlaagde verblijf kostenregeling met inachtneming van een door den personeelraad wcnschelijk geachte wijziging ter goed keuring ingezonden. BETALINGSVERKEER MET DUITSCHLAND. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken - voor Hollands Noorderkwartier. Oudegracht 182 te Alkmaar zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de bemiddeling, welke de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te Frankfurt a.M. verleent, ten behoeve van kleine Nederlandsche kooplieden, die handeldrijven met kleine Duitsche kooplieden, die niet bereid of in staat zijn zelfstandig vergunning voor deviezen aan te vragen, waardoor deze vorderingen in Duitschland vrij wel geblokkeerd zijn. Vergadering van den Raad der gemeente op Dinsdag 21 Juni 1932, des avonds acht uur, ten gemeentehuize. Aanwezig alle leden. Voorzitter, Burgemeester Slot, opent met een welkom, waarna lezing en goedkeuring der notulen volgde. Ingekomen stukken. a. Van het Centraal Genootschap, afd. Langendijk, voor Kinderherstelling-kolonies, welke dank zegt voor de toegestane subsidie. b. Van den Inspecteur der Dir. belastingen opgaaf betreffende het geraamde aandeel in de gemeentefonds- belasting over 19311932, zijnde f 2600. Zuivere opbrengst over 19321933 f 2000 en geraamde opcenten gemeentefondsbelasting f 5000. c. Van den Minister van Econ. Zaken en Arbeid dat het tweede voorschot inzake crediet-verleening aan noodlijdende tuinders bedraagt f 9476. d. Van den Minister van Binnenl. Zaken, dat de bijdrage in de jaarwedde voor den correspondent der arbeidsbemiddeling f 100 bedraagt. e. Verslag van de handelingen der Gezondheidscom missie, hetwelk ter circulatie zal rondgezonden worden aan de leden. f. proces-verbaal der kasopname gemeente-ontvan ger. In kas was en moest zijn f 492.13. g. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken be richt dat de steunregeling voor de landarbeiders is ver lengd tot 18 Juni 1932. h. Van denzelfde onder dagteekening van 17 Juni 1932, dat dfe steunregeling voor de transportarbeiders is «erlengd tot 9 Juli 1932. i. Van denzelfde dat de subsidie voor de steunver- leening vanaf 4 October 19312 Jan. 1932 bedraagt 30 pet. en vanaf 3 Jan.30 April 1932, 55 pet. j. Van denzelfde een uitvoerige brief aangaande be loften en wenschen hoe zich de gemeente overeenkom stig de uitvoering der steunregeling heeft te gedragen. k. Van denzelfde naar aanleiding van een gericht schrijven betreffende goedkeuring dat 30 personen kun nen geplaatst worden in de werkverschaffing in de duinen, waarvan de kosten 45 pet. zullen bedragen voor de gemeente en 55 pet. voor het Rijk. Alleen hoofden van gezinnen en kostwinners komen daarvoor in aan merking. 1. Van den Minister van Econ. Zaken en Arbeid, dat geen bezwaar bestaat op het in de vorige raadsver gadering genomen besluit aangaande verlenging winkel sluiting met 1 uur. m. Goedkeuring van Ged. Staten op de wijziging in de gemeente-begrooting. n. Van het Prov. Bestuur goedkeuring op het be sluit inzake de nieuwe indeeling der stemdistricten. o. Goedkeuring op de belastingverordening der ge meentefonds- en grondbelasting. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Adres van de Vereen, van Koffiehuishouders en Slijters, met verzoek het sluitingsuur in verband met den zonnetijd met 1 uur te verlaten. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. Dc heer Bonnet zegt dat adressanten zich benadeeld oh ten in het bedrijf en ook In verband met de slechte tijden zou spr. de verlenging willen toestaan. De heer v. d. Molen zegt dat het tegenover de andere neringdoenden consequent zou zijn. wanneer adressan ten ook verlenging zou toegestaan worden. Maar daar spr. geheel-onthouder is. kan hij in deze niet met het verzoek mede gaan en is er daarom tegen. Wel is spr. er voor wanneer eventueele vergaderingen worden ge houden. Voorzitter zegt dat wat het laatste betreft, steeds re kening mee wordt gehouden. De heer Bonnet wensoht uit billijkheidsoverwegingen tegenover de andere peringdoenden het wel toe te staan temeer daar het geen nadeel oplevert voor de gemeente. Voorzitter zegt dat ten opzichte der uren deze niet gelyk staan, daar de logementen om 10 uur moeten sluiten en de winkels 8 uur. In de vorige vergadering is het besluit genomen, niet voor de winkeliers, maar spe ciaal voor de burgers, welke zonnetijd houden en te dien opzichte was er aanleiding om daaraan tegemoet te komen. Ten opzichte der logementen is alles afgeloopen. Han del en verkeer, die voor gaan, is er niet meer. waarom B. en W. voorstellen niet op het adres in te gaan. De heer Bonnet zegt dat juist wanneer alles afgeloo pen is, de menschen zich wel eens willen vermeiën en de neringdoenden worden nu belemmerd. Spr. verlangde stemming over het voorstel van B. en W., waarbij bleek dat er 6 voor waren, met de stem van den heer Bonnet tegen, zoodat afwijzend op het adres is beschikt. Van de gemeente Enkhuizen een adres over de jaar wedden der Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers om adhaesie te betuigen betreffende de jaarwedden voor alle gemeenten afzonderlijk te bepalen. Werd voor kennisgeving aangenomen. Van de vereeniging tot bevordering van het vakon derwijs het jaarverslag en dat de bijdrage voor deze gemeente voor 3 leerlingen bedraagt 30 pet, in de kos ten. zijnde f 52.52!£. Aldus toegestaan. Voorstel B. en W. tot het verleenen eener subsidie van 10 cent per inwoner aan het plaatselijk crisisco mité voor extra hulp tot aanschaffing van kleêding, schoeisel, enz., overeenkomstig de circulaire van het Nat. Crisis-comité van 16 Mei 1931. Voorzitter zegt, dat wanneer tct het verleenen der subsidie overgegaan wordt het vrijwel zeker is dat ook 10 cent per inwoner verkregen wordt van het Nationaal Crisiscomité. B. en W. hebben gemeend om met de moeilijkhe den die doorgemaakt zijn, en waarschijnlijk nog zul len komen, de subsidie te verleenen. Aldus besloten. Voorstel B. en W. betreffende het vaststellen van den pensioengrondslag van den heer W Verdonk, als geneesheer belast met de doodschouw en vaccinatie op f150.— Aldus besloten. Voorstel B. en VV. tot nadere vaststelling van de verordeningen op de heffing en invordering van het vergunningsrecht. Aldus besloten. Voorstel B. en W. tot wijziging der gemeente-be grooting 1931 in ontvangst en uitgaaf op f 1150.13. Aldus besloten. Voorstel B. en W tot vaststelling eener verorde ning, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldinging van dc veldwachters der gemeente. De heer Koedijk zegt, dat in deze verordening ook is geregeld de bezoldiging welke op heden geldende is en nu wordt zij weer opnieuw vastgesteld. Wan neer nu de komende begrooting wat moeilijk wordt, is het dan geen beletsel om het inkomen te ver lagen? Voorzitter zegt, dat dit niet kan, wel wanneer de verordening veranderd wordt. Aldus goedgekeurd Voorstel B. en W. tot vaststelling van een verorde ning voor het agentschap der arbeidsbemiddeling. Aldus goedgekeurd. Voorstel B. en W. tot afwijzende beschikking op het verzoek inzake verlaging van het maximum aantal verloven, aangezien deze zaak niet eerder dan in 1935 aanhangig kan worden gemaakt, volgens de beslissing van den minister In verband hiermede •«as ten opzichte dei houding in de laatste raadsver gadering een adres ingekoóien van de Nationale sub commissie tegen alcoholisme en den Alg. Ned. Ge- heelonlhoudersbond. Ingevolge de beslissing van den minister werd sloten hierop afwijzend te beschikken. Rondvn De heer v. d. Molen vraagt inlichtingen aan» de het sportterrein en zegt dat het in een groote hoefte voorziet, daar het bezoek in de duizenden loopt. Maar met regen is de toestand heel slecht Voorzitter zegt zich te hebben laten inlichten den gemeente-opzichter, welke van meening is. de draineering goed is, maar het terrein is in beginne te gauw in gebruik genomen, zoodat alles vast geloopcn en het water zoodoende niet doortt De opzichter was van meening, dat wil men het ti rein goed hebben, het heel wat moet kosten en dj zien B. en W. in deze slechte tijden wel wat tegen-i Na eenige discussie zegt voorzitter toe, zijn vc, aandacht hieraan te besteden Dc heer Koedijk vraagt inlichtingen aangaande t? betering van den weg aan de sluiskade. Spr. zegti er klachten zijn over het pad, hetwelk men onvc doende acht. De verbeteringen welke zijn a&ty bracht, zijn miniem. Het komt spr. voor dat de mg schen redelijk zijn in het vragen om verbetering, d| het pad slecht is voor de vele menschen welke er nen. Het komt spr. voor dat het ook tc smal is. Te wijl het bij regen haast onbegaanbaar is, daar Klei dan over het straatje loopt. Spr. had gedacht dat er een adres zou geweest zij maar het blijkt dat dit gezonden is aan B. en \V. Voorzitter zegt. dat het adres aanwezig is, wi gevraagd wordt om den slechten toestand te veil teren, ben opzichter is in deze last gegeven en is toestand ter plaatse verbeterd. In dezen geest is ook aan adressanten geantwooi terwijl na eenige maanden den toestand nog w« onder de oogen zal worden gezien. Wat betreft de verbrecding. dit. zou te veel kosten,ti wijl tevens de polder hieraan zijn goedkeuring licht niet zal hechten, daar het een waterkeering is daar is niets overtolligs bij, daar 't op de juiste wi voldoet. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter woorden van dank de vergadering. D E N H R T T) l Vechtpartij met gevolgen. In den naoht van Zondag op Maandag werden bewoners van de Dijkstraat opgeschrikt door verd* rumoer en iiseliike kreten. Eenigen van hen namen besluit die geheimzinnige zaak persoonlijk bij te *o en spoedden zich naar het terrein van de ramp. W zoo mocht het inderdaad wel genoemd worden, bleek dat een stuk of wat jongelui, zoo omstreeks! 20-jarigen leeftijd, aan het bakkelijen geslagen en elkaar op deze zoo verlaten plaats probeerden ki out te slaan. Een omstandigheid, welke de vechtlust nog meer wakkerde was deze. dat zü allen onder bedenkelj Invloed van den drank stonden, wat tot uiting ki in de min of meer onvaste bewegingen der strijders een gegeven oogenblik werd een der heeren eve» zoo hardhandig bewerkt dat hij tegen den grond vla en aldaar bleef liggen. Het bloed stroomde uit zijn hoofd en dat bleek reden voor de anderen om het bekende hazepad kiezen. Door enkele omwonenden werd het slaohtoffsr peroeel binnengedragen en aan een onderzoek «5 worpen. Hij bleek er leelijk aan toe te zijn. Na verte den te zijn kwam hij weer by en gaf zijn adres op. dl gevreesd werd dat hij niet bij machte zou zijn zelf di been te gaan. Door een tweetal mannen is hij eeaij tijd later naar zijn woonhuis getransporteerd. Naar wii vernemen had de ongelukkige de opmert gemaakt, dat hij het er ..niet bij zou laten zitten", dat wij gevoegelijk mogen aannemen dat ons biai kort nog een dergelijk festijn wacht... Man zwaar gewond. m Maandagavond waren op een der landerijen welkl de onmiddellijke omgeving van Huisduinen gelegent een tweetal mannen bezig een ijzeren balk te ven) w< wen. Een en ander werd verricht door gebruik t«vc ken van een soort slede waar het zware voorwetpf lei geladen was. Vlak bij hun woning gekomen moest r lei wel het voorwerp opgetild worden. Dit echter had v lottige gevolgen want juist toén een der mannes'- vo balk wilde grijpen, viel deze en kwam terecht o;.: been van den ander. Direct werd een dokter g«l meerd. die weldra verscheen en de onfortuinlijke w man onderzooht Het bleek dat zijn voet geheel vttf zeld was en ook het scheenbeen gekneusd. Wel een schadepost voor de man in kwestie, dis niet breed heeft, en midden in het hooien zit. Verkeersongeval op den Duinweg. Zondagavond, te omstreeks 8 uur naderde op Duinweg een luxe auto, Chevrolet, vanuit de ricb Callantsoog.'Het doel der tocht was Den Helder zoover is de auto nooit gekomen en hoogstwaarsc lijk zal hij zoo ver ook wel nooit meer komen, gebeurde namelijk! Bij het omslaan van een hoek heeft de bestuu! een zekere heer Van Dijk uit Bloemendaal, de b te kort genomen en kwam in een aan de zijde van weg gelegen grinthoop terecht. De bestuurder pm nog te stoppen, wat evenwl niet lukte, en moest de onaangename ervaring van het slippen meemaki De wagen vloog recht op de duinen af en ramde met een flinke vaart. Natuurlijk was de Chevrolet kind van de rekening. De bestuurder was er boven wonder met slechts eenige verwondingen zijn handen afgekomen (en met den schrik!) maar auto zag er erbarmelijk uit. Het voorstel was P verbogen en in elkaar geduwd, de lampen en spaj den hadden eens dien naam gedragen en waren 8 nog slechts vormlooze stukjes metaal. De kap de auto was gescheurd en een band was in de cotf natie gesprongen. Eenige bewoners van een nabijgelegen boerderi ijlings waren komen toeloopen, boden de b^hulf hand en gezamenlijk werd getracht het kapotte n weer op den weg te brengen, wat na eenigen tij! ook lukte. Een wagen met een paard werd voor bracht en zoo vertrok de droeve optocht naar de) delijke stad, die Den Helder heet, en die door eigenaar op zoo geheel andere manier had bereikt te worden. De heer Van D. is niet verzekerd tegen ongelukken, zoodat deze grap hem een aardige d£ kosten. W1ER1NGERWAII Zaterdagmiddag tusschen half twaalf en tvrf dus op klaarlichten dag, werd uit de garage heer Cor Bakker een doosje met wisselgeld, inl^* ruim 20 gulden ontvreemd. Het was geborgen *lj lade van de werkbank. De knecht is dien tijd w 10 a 15 minuten afwezig geweest om te eten. 8 door iemand weggenomen zijn, die wist dat daar aanwezig was. De politie doet onderzoek, r R< G< D< As R i UI Pe f 3 pei i t l I 1 mu lin; 2 eïe: 63- Kg

Schager Courant | 1932 | | pagina 2