Morezonden. EEN KLEINE STRAFPREDIKATIE? Te felle kleuren. Tegen de Mode? O, neen, maar slechts tegen het feit, dat zoovele vrouwen verge ten zich zelf eens aan een grondig onder zoek te onderwerpen! „Waarom?" vraagt gij mij? Wel heel eenvoudig, omdat zij dan tot de erkenning zouden komen, dat het geen de Mode voorschrijft, lang niet door iedereen gedragen kan worden. Nemen wij de tegenwoordige zomermode eens even onder de loupe. Wij zien dan, dat inderdaad niet alles wat nu eenmaal mode heet, geschikt is voor eiken leeftijd en ieder figuur. Onze mode is bont, bijna zouden wij zeg gen te bont! Wellicht is de keuze van al deze bonte kleuren een logisch gevolg van het feit, dat het leven voor velen droef en grauw is, zoo dat men voor deze innerlijke kleurloosheid zijn toevlucht neemt tot uiterlijke bontheid. Het is heel goed te begrijpen, dat een jong meisje of een slanke jonge vrouw met fris- schen teint deze schrille Meurentegenstel- lingen draagt, want jeugd wenscht vroo- lijkheid om zich heen, wil zich gaarne in een levendige lijst geplaatst zien. Een goed gecultiveerde smaak moet zelfs het jonge meisje als bij ingeving doen gevoelen: Dit knallende geel, dit vlammende rood of dit opzichtige groen passen niet bij mijn teint, mijn haar en bij mijn persoonlijkheid!" Kleuren? Zeer zeker, maar iets minder voyant en opvallend; het geheel zal er slechts bij winnen. Waarom denkt men er bij de keuze van japonnen, als men iets ouder wordt, niet aan, dat een te geprononceerde kleur een goed verzorgd gelaat en figuur geheel en al in het gedrang kan ^brengen? Matblauw, goud-bruin, zwart, getemperde tinten groen, donkerrood, zullen flatteeren, mits de kleur gekozen wordt, die bij haar en teint past. Waarom denken vrouwen niet meer aan het kiezen van Meuren, die bij gelaat, leef tijd en figuur passen? Waarom laten velen het harde oordeel over zich vellen, dat zij smakeloos alles aantrekken, wat de mode brengt, zonder te kunnen onderscheiden, dat slechts uitzonderingen zich dit recht mogen toekennen? Mutsen. Deze vindt men in ontelbare variaties en hiervoor geldt minstens evenzeer wat wij reeds over het onoordeelkundige dragen :van kleuren gezegd hebben. Voor menig vrouwengelaat is 't dragen van een Meine hoed zonder rand reeds een waagstuk, daar de hoeden met rand veel meer flatteeren en het gelaat zachtere vormen geven. Nu de mutsen weer als het nieuwste gel den, wagen velen zich aan deze mode, die er veel aardiger uit zouden zien met een hoed. Slechts zeer weinige meisjes of jonge dames kunnen de op één oor gedragen mut sen cfragen, de meeste zien er dan ook meer dan dwaas mee uit en vergeten, dat bij zoo'n upper modern hoofddeksel een mooie coiffure moet samengaan en een smal gezichtje met niet te kleine oogen. Hakken. Wie heeft er nu eigenlijk geen medelij den met de slavinnen der mode, die zich trachten voort te bewegen op schoenen, waarvan de hooge, spitse hakken bijna ontaarden in „paaltjes".. Is het dragen hiervan ook uit gezond heidsoogpunt reeds af te keuren, zeker is het toch niet te vergeven, dat men zelfs „gezette" dames ziet, die zich op deze hooge hakken voortbewegen, waarbij men aan de gang bemerkt hoe veel inspanning het loopen haar kost. Kan men het ~ich voorstellen, dat deze dames zich inbeelden inderdaad elegante verschijningen te zijn, wijl zij bij iedere stap die zij doen, op moeten passen niet te zwikken? Een vrouw moet op haar uiterlijk letten en zij zal zich modern, doch in de eerste plaats met smaak moeten weten te kleeden! Zij heeft het recht er voor te zorgen, dat zij er zoo lang mogelijk goed uit blijft zien, maarzij zal er rekening mee moeten houden, dat niet alle nieuwe modegrillen en snufjes bij hare persoonlijkheid be- hooren. Wanneer zij tot de klaarheid van een eigen oordeel komt, zal zij zich niet be lachelijk maken in de oogen harer om geving, hetgeen zoo licht het geval is bij vrouwen, die gelooven, alles te kunnen dragenomdat het modern is! G. C. M. Schw. NIEUWE PATRONEN. AARDIGE VLOTTE MODELLEN. Hoe te bestellen Deze week beelden wij enkele aantrekke lijke modellen af. We hebben zoowel aan zwaardere als aan slankere figuren gedacht. Vooral de slankmakende japon voor zwaar dere figuren kunnen wij aanbevelen. Van de genummerde modellen zijn deze week wederom zéér billijke knippatronen verkrijg baar tegen inzending van een bedrag van ƒ6.58 per postwissel of in postzegels aan de Moderedactrice van dit blad, Joan v. Maet- suyckerstraat 96. den Haag. De maat (heupwijdte en borstwijdte) en het nummer van het gewenschte model moe ten met Uw naam en adres op het postwis selstrookje of in brief worden vermeld. Zomerjapon. Ook voor zwaardere figuren. Modern zomerjaponnetje.dat zoowel van effen kunstzijde, crêpe de chine, alsook van een of andere waschstof allerliefst is: wij noe men U slechts het mooie Meur- en zonechte zijden linnen, met revers van linnen, dat met een Mein opengewerkt motiefje of wel van effen shantung met revers van bedrukte of opengewerkte shantung aardig staat. Het japonnetje bestaat uit het lijfje, heup stuk,, dat alleen op de zijbanen is gestikt, daar de voor- en achterbaan tot de taille doorloopen. De ruimte aan de schouders wordt weg gewerkt door opgestikte plooitjes; de revers reiken tot aan de taille en de ruimte van het lijfje wordt zóó verdeeld, dat zij gelijk is aan de bovenwijdte der rok, die een weinig Mokt en waarvan de voorbaan in een platte plooi valt. Het Meine mouwtje is glad en heeft een kleine uitsnijding aan de boven kant; een vrij breede ceintuur om het mid del en vóórin een knoop gelegd, maakt het geheel af. Geschikt voor de maten 42 tot 50. Benoo- digde stof pl.m. 4 >4 M. van 100 cM. breedte. Voor de schrijftafel. Hoe onordelijk ziet een schrijf- en werk tafel er vaak uit, wanneer penhouder, pot- looden, briefopener enz. schotsch en scheef door elkander liggen! Hierin ligt zelfs een gevaar, zoodra Meine kinderen in de nabij heid ervan komen, die de gewoonte hebben om overal aan te komen. Waarom geen kleine étui's van resten mooie stof als lamé, brocaat, fluweel enz. voor deze Meine voorwerpen gemaakt? Men maakt deze étui's zeer.eenvoudig en vlug door b.v. een stukje dun carton te knippen in den vorm van den briefopener of de schaar en het te voeren met een stukje crêpe de chine, terwijl de bovenkant van een meer soliede stof wordt vervaardigd. Het handvat der voorwerpen laat men echter vrij, opdat men dadelijk kan zien, wat een étui inhoudt. Na de moeder- en vaderdag, thans een kinderdag. De chocolade-industrie, de banketbakke rijen en de bloemisten hebben na een lang durige propaganda eindelijk den moederdag weten in te voeren, die thans ook in ons land ieder jaar meer belangstelling en popu lariteit weet te verwerven. In enkele landen hebben de dassen- en overherpdenindustrieën een vaderdag weten te proclameeren en hebben daartoe den Hemelvaartsdag bestemd En nu zijn ook de speelgoederenfabrikanten met een Kinderdag gekomen. Zij hebben besloten propaganda te maken, om elk jaar op 24 Juni een Kinderdag te houden. Het zijn de Duitsche speelgoedfabrieken, die op dit denkbeeld zijn gekomen, om zich tegen buitenlandsche concurrentie te beschermen. Vooral de laatste jaren heeft deze specifiek Duitsche industrie in Amerika en in Azië, vooral in Japan, concurrenten tegen zich gekregen, die de methoden der Duitsche speelgoederenindustrie hebben nagevolgd en in „origineele" Nürnberger speelgoederen handel drijven. Dit jaar zal voor de eerste maal de Kin derdag worden gehouden. Hij zal voorloopig waarschijnlijk slechts tot Duitschland en Oostenrijk beperkt blijven, maar het laat zich aanzien, dat ook Nederland dit voor beeld wel zal volgen. Als het j zoo doorgaat, krijgen wij een Grootmoederdag georganiseerd door de koffiebranderijen, een Grootvaderdag op touw gezet door de pijpenfabrikanten, een Tantedag in het leven geroepen door de theeplantages en een Oompjesdag op initia tief der suikerfabrieken. Om er beter uit te zien. ELKEN DAG 10 MINUTEN LICHAAMS VERZORGING. Eenige cosmetische wenken. Nog te veel is men van meening, dat schoonheidsverzorging slechts voor rijke en nietsdoende vrouwen is weggelegd. jluist de werkende vrouw heeft het door haar gemis aan lichamelijke rust en even wichtigheid, dubbel noodig om zich te ver zorgen. Het is inderdaad geen ijdele waan, dat men er jonger en beter uit blijft zien, wan neer men het kostbare bezit van lichamelijke schoonheid in waarde houdt en ingeval men niet met schoonheid gezegend is, alles in het werk stelt er zoo aangenaam en aesthetisch mogelijk uit te zien. Men heeft niet meer dan 10 minuten per dag voor deze geheele verzorging noodig en de daaraan verbonden kosten zijn zóó ge ring, dat deze voor geen enkele vrouw een bezwaar behoeven te zijn. Wanneer we wakker zijn, blijven we niet in bed liggen, maar staan dadelijk op, halen voor het geopende raam een paar maal diep adem en stooten de verbruikte slaaplucht uit. Duury2 minuut. Onkosten geen. Wie ertoe in de gelegenheid is en het ver dragen kan, neme eiken ochtend een koude douche en anders een koude of lauwe af- wassching, terwijl het wrijven van het lichaam met een harde spons de bloedsom loop bevordert. Om den tijd zoo nuttig mo gelijk te besteden, houden wij de voeten gedurende de afwrijving in een teil met warm water, waarin wat zeepvlokken of borax is opgelost, waardoor zij zacht blijven. Daarna worden lichaam en voeten droog gewreven, opdat zij geen onnoodig warmte verlies hebben. Benoodigde tijd: wasschen twee minuten, afdrogen twee minuten; onkosten: nog geen cent voor zeep of borax. Het gezicht wordt met een zacht doekje, waarop wat vette crème is, schoongemaakt en daarna met een weinig crème nagewreven. BewerMng: 1 minuut. Kost: nog geen halve cent. De crème moet in de huid trekken, daarom houdt men zich in den tusschentijd bezig met de verzorging der handen. Deze bestaat hierin, dat men de banden met lauwwarm water wascht en de nagels flink borstelt. Daarna worden de nagelriemen met een handdoek zachtjes teruggeschoven en de vingers, handen en nagels eveneens met vette crème ingewreven. Duur: 2 minuten. Kosten: bijna niets. De crème is nu genoeg in de huid getrok ken en hetgeen nog te zien is, wordt afge veegd, waarna er een dim laagje dagcrème op het gelaat wordt aangebracht. Dit wordt daarna met een bij de huid kleurende poeder licht bestoven. Het is ni. c noodig om een bijzonder fijn soort poeder te gebruiken, deze is aanmerkelijk hoogcr in prijs en is niet zoo prettig in het gebruik, omdat ze niet zoo goed dekt. Niemand behoeft ook maar eenlge beden king te maken of het gebruk van poeder misschien schadelijk zou zijn, want dit is geenszins het gevaL De ervaring heeft ge leerd, dat vrouwen, die zich sedert jaren poederen, meestal een betere teint hebben dan zij, die nooit poeder gebruiken. Tijds duur: y minuut. Kosten: zoo goed als niets. Voor de verzorging van het haar rekenen wij drie minuten; het moet zorgvuldig ge kamd en geborsteld worden, waardoor het zijn glans bewaart. Onkosten: geéne. 's Avonds moet het gezicht weer gereinigd worden en doet men dit op dezelfde wijze als 's morgens, alleen met dit verschil, dat de nachtcrème op het gelaat blijft, daarna wassche men zich het lichaam om het stof van den dag te verwijderen en om zich tevens voor te bereiden op een verkwikkenden slaap die altijd de beste helper is bij onze lichame lijke verzorging. Het haar wordt geborsteld, we halen nog eenige malen diep adem, drin ken een glas warm water om de stofwisseling te bevorderen en begeven ons daarna ter ruste. Wij zien dus, dat de dagelijksche ver zorging van ons. lichaam heel eenvoudig en billijk is en zeer zeker resultaat zal hebben, wanneer zij regelmatig wordt doorgezet. G. C. M. Schw. (Nadruk verboden.) Het nieuwste hoedje. De hoedjes beginnen weer iets eenvoudiger te worden, hetgeen echter niet wil zeggen, dat zij daardoor niet apart zijn. Wij beelden hierbij af een zwarten stroohoed met een shawl in hetzelfde motief, die zeer sportief aandoet, zonder buitenissig of exentriek te z*jn. Manteliapon. Eenvoudige practische mantel japon van fantasiestof, die vooral 's avonds of op Mlle dagen goede diensten kan bewijzen, als het te koud is voor een enkel dun japonnetje en een mantel weer te warm is. De japon is ook heel mooi van een don kerblauw of zwarte stof met wit afgezet; het meest practisch is om deze biezen zóó te maken, dat zij gemakkelijk afgenomen kun nen worden om te reinigen; worden zij aan revers en manchetten gestikt, dan is het veel bewerkelijker om ze los te maken; het is dus aan te raden de rechte biezen onzicht baar aan de achterzijde op te zoomen. Het lijfje is aansluitend en wordt aan een rok gezet, die glad is tot even onder de knie hoogte en vandaar af apart ingezette plooien krijgt, die de rok met loopen zoo aardig doen uitspringen. De mouw is glad met een wijder ultloopen- de manchet: sluiting met twee rijen metalen knoopen die eveneens aan de ceintuur, die van dezelfde stof is gemaakt, worden gezet, maar dan iets Meiner. Een vroolijk gestreepte muts en Mein hoedje voltooien deze vlotte japon. Geschikt voor de maten 42 tot 48. Benoodigde stof 3 M. van 1.30 breedte. De moderne tasschen. Onder de Meinigheden, die het toilet vol tooien, nemen de tasschen de voornaamste plaats in. Al naar hun materiaal, vorm en Meur maken zij het costuum, waarbij zij gedragen worden, eenvoudiger of meer geMeed. Overdag worden leeren tasschen gedragen: kalfs-, antilopen-, krokodillen- en slangenleer zijn sterk in de mode, even als de huid van struisvogels. De rechthoeMg gevormde tasschen worden dikwijls ver sierd met een metalen sluiting; het aardigst zijn zilver of nikkel op fijnkorrelig leer. Men kan op elk uur van den dag de tasch in overeenstemming brengen met de schoenen, doch soms ook met de handschoenen of, wat de Meur betreft, met den hoed. Maar oppassen is de boodschap! Men kan wel een hemelsblauwe tasch en hoed bezitten, of een tasch van dezelfde Schotsche zijde als de shawl, doch dergelijke combinaties blij ven het uitsluitend voorrecht van de jeugd. 's Avonds zijn de taschjes veel kleiner en meer geraffineerd. Ze worden gemaakt van zwart of wit wildleer, van met pareltjes be- stikte stof of van ouderwetsche zijde met goud- of zilver borduurwerk. Soms zijn ze zoo Mein, dat de dames niet weten, waar zij hun zakdoek moeten bergen en hem dan maar om de sluiting heenwikkelen. Maar waarom neemt men dan nog een tasch mee? Huishoudelijk allerlei. Geroest nikkel. Nikkel, dat roestig is, kan men dikwijls weer goed krijgen, door er met een ui over heen te wrijven. Versierde kurken. Kurken van op de toilettafel staande fleschjes kan men heel aardig versieren, door er bloemen of rozetten voor te haken of te breien in diverse Meuren, die met een smal lint om den hals gestrikt worden. Men kan hierdoor een zeer amusant en tevens origineel geheel krijgen. Overgebleven worst. Overgebleven worst, die men tot den vol genden dag wil bewaren, legt men tusschen twee sneedjes brood; zij droogt hierdoor niet uit en blijft smakelijk Wandeljapon. Zeer origineele wandel japon zijde of wollen georgette, waan één zijde met een moderne stree; neerd; de halsafwerMng besta: smalle effen bies, waarvan de u den schouder in een losse kn« worden; het lijfje reikt tot de tt ruimte wordt ingehaald, waarna geheel glad om de heupen valt] wordt; op kniehoogte begint de Mokken. De bovenmouw is effen derstuk van gestreepte zijde, effen bies op ellebooghoogte, e' schouder, los geknoopt wordt. D*j gestikte baan der rok heeft 5 dezelfde stof of fantasie. Een reep van de garneerziji wordt om den stroohoed gelegd.1 passend geheel wordt verkregen. Geschikt voor de maten 42 tot Het t |wo< G den ter dp In den regel wordt de spons k Mu bewaard, dat van bamboestaafje loid is gemaakt en waaromheen knoopt netje is gewerkt. Veel aarc zou het V T zon «rc om een zakje van gebloemd erf» yoo Meine volants te maken en di mandje te werken; in het midda dan een rond stuk gummi, opdi' spons het cretonne niet kan besc ver zoc vot me Divankussens. 4* Op divans ziet men weer v$el ver poppen, die met haar gouden 12 bedekte gewaad, zittende tussche groene met goud bestikte Chine sens, een exotisch geheel vormen. Meisjesjurk. Deze aardige meisjesjurk heef die ons min of meer aan een klei: denken. Het voorbaantje is in vóór hoog opgeknipt tot de hals afgewerkt met een heel smal strflj^ hals met een smalle bies, die in den uitloopt en gestrikt wordt. kan met lange of korte mouw worden van een gewerkt flanel^ nen stof, maar is ook lief vanf laatste zouden wij slechts de de pas met een strookje wille van dikkere stof zou het ziet 1 makkelijk voegen, terwijl bij jurkje, dat niet zoo vaak gewas een plisée bijzonder aardig zd Voor den leeftijdvan 4 stekend geschikt.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8